15+ کتاب UI UX که حتما باید بخوانید

15+ کتاب UI UX که حتما باید بخوانید

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 20 فروردین 1403

در این مقاله از سری مقالات آموزش UI و UX فهرستی از کتاب‌های طراحی ui ux که باید حتماً بخوانید، دقت کنید که این کتاب های ui ux برای طراحانی است که به تازگی حرفه طراحی خود را شروع کرده‌اند یا به حوزه کاربردپذیری، طراحی تعامل، معماری اطلاعات و تعامل انسان و رایانه علاقه‌مند هستند. چه مبتدی باشید و چه متخصص، مطمئن باشید که یکی از این کتاب های UI UX را پیدا خواهید کرد تا از آن الهام بگیرید!

بهترین کتاب های ui ux

در ادامه این مقاله سعی کردیم تا بهترین کتاب های حوزه UI UX (تفاوت UI و UX چیست) را معرفی کنیم تا علاقمندان به این حوزه بتوانند اطلاعات بیشتری را از منابع معتبر آن کسب کنند.

کتاب UI UX Seductive

کتاب Seductive - کتاب ui ux

اگر به تازگی طراحی تعامل با کاربر را شروع کرده اید، این کتاب برای شما مناسب است! نسبتاً کوچک است، اما مملو از نکات مفید، مفاهیم اساسی و اصول اساسی است، از جمله اینکه چقدر تغییرات کوچک در طراحی می‌تواند منجر به نتایج بهتر شود. نویسنده همچنین اصول روانشناسی جهانی را به نمونه های طراحی UX مرتبط می کند. 

به عنوان مثال، روانشناسی در پس چیزی که به عنوان گیمیفیکیشن شناخته می شود، به این معنی است که چگونه یک وب سایت یا برنامه خوب و کارآمد بسازیم که مدام کاربران را برای بازگشت “فریفته” کند.

لینک: https://www.amazon.com/


کتاب 100 Things

کتاب 100 Things - کتاب ui ux

این کتاب یک ابزار بسیار مفید برای مبتدیان است. این به شما کمک می کند تا به سرعت اصول اولیه طراحی UI/UX را درک کنید. (چگونه UI/UX کار شویم) نویسنده همچنین در مورد برخی از اطلاعات در مورد آخرین آزمایش ها صحبت کرد و بینش هایی در مورد روانشناسی مشتریان ارائه کرد، به شما اجازه می دهد بفهمید که مردم چگونه می بینند، می خوانند، به یاد می آورند، فکر می کنند و چگونه توجه خود را متمرکز کنند. ساده و مستقیم سر اصل مطلب!

لینک: https://www.amazon.com/


کتاب Lean UX

کتاب Lean UX - کتاب ui ux

این کتاب اصول، تاکتیک‌ها و تکنیک‌های ارزشمند Lean UX را آموزش می‌دهد و به طراحان کمک می‌کند تا ایده‌های طراحی را آزمایش کنند و آنها را با کاربران واقعی تأیید کنند. خواندن این کتاب برای طراحان UX ضروری است (ux چیست)، با این حال، برای افرادی که قبلاً با متدولوژی های ناب آشنا هستند یا تجربه ای با آن دارند مناسب است.

این کتاب به شما کمک می‌کند تا بر روی تجربه واقعی محصول تمرکز کنید تا قابل تحویل. اگر می‌خواهید درک خود را از اینکه چگونه طراحی UX و شیوه‌های چابک می‌توانند دست به دست هم بدهند، گسترش دهید، باید آن را امتحان کنید.

لینک: https://www.amazon.com/


کتاب The Design of Everyday Things

کتاب The Design of Everyday Things

این شناخته شده ترین و کلاسیک ترین کتاب طراحی، راهنمای نهایی طراحی انسان محور است. هرکسی که می‌خواهد حرفه‌ای در طراحی، محصول یا فناوری دنبال کند، باید این را بخواند.

همه چیز از درها گرفته تا کتری های چای و پیچیده ترین برنامه های کامپیوتری را زیر سوال می برد. نویسنده تمایل داشت تا نحوه تجربه و تعامل شما با محیط فیزیکی شما را تغییر دهد. شما همه چیز را به روشی جدید خواهید دید و در مورد نحوه طراحی چیزها کنجکاو خواهید شد. سپس حرفه طراحی شما ممکن است ارتقا یابد!

لینک: https://www.amazon.com/


کتاب Emotional Design

کتاب Emotional Design

دان نورمن با بسط «طراحی چیزهای روزمره» (آخرین کتابی که به آن اشاره کردم) دلایلی را که در پس آن هستند که چرا ما اشیاء روزمره را دوست داریم یا از آن متنفریم، بررسی می کند. 

نورمن با پشتوانه علمی، از نمونه های فراوانی استفاده می کند تا کاوشی جسورانه از اشیاء در دنیای روزمره ما ارائه دهد. چه طراح و چه مصرف کننده، کاربر یا مخترع، این کتاب راهنمای قطعی برای ایجاد بینش های نورمن برای شما است.

لینک: https://www.amazon.com/


کتاب Don’t Make Me Think

کتاب Don’t Make Me Think

این کتاب برای طراحان UX و همچنین برای توسعه دهندگان توصیه می شود. این کتاب شوخ‌آمیز، متعارف و بسیار کاربردی است، این کتاب یکی از محبوب‌ترین و توصیه‌شده‌ترین کتاب‌ها در این زمینه است که به شما کمک می‌کند اصول ناوبری بصری و طراحی اطلاعات را با سبک نوشتاری سرگرم‌کننده درک کنید.

لینک: https://www.amazon.com/


کتاب Rocket Surgery Made Easy

کتاب Rocket Surgery Made Easy

راکت جراحی استیو کروگ روشی برای آزمایش قابلیت استفاده را بیان می کند که هر کسی می تواند به راحتی آن را در وب سایت، برنامه یا محصول خود اعمال کند. شما یاد خواهید گرفت که هر طرحی را آزمایش کنید، از طرح روی یک دستمال تا یک وب سایت کاملاً کارآمد، و مشکلاتی را که پیدا می کنید برطرف کنید.

لینک: https://www.amazon.com/


کتاب ui ux About Face

کتاب About Face

این کتاب توسط آلن کوپر که به طور کامل برای عصر موبایل بازبینی و به روز شده است، راهنمای موثر و کاربردی را در اختیار طراحان قرار می دهد که می تواند به شما در طراحی وب سایت ها و اپلیکیشن های موبایل عالی کمک کند. اصول طراحی محصول خوب را آموزش می دهد و به طراحان کمک می کند تا روش طراحی هدفمند کوپر را درک کنند.

لینک: https://www.amazon.com/


کتاب Universal Principles of Design

کتاب Universal Principles of Design

این یک کتاب مرجع چند رشته ای در مورد طراحی است. به خوبی نشان داده شده و به راحتی قابل پیمایش است، که منبعی عالی برای هر نوع طراح، به‌ویژه طراحی‌های UI/UX فراهم می‌کند. این شامل 100 مفهوم اساسی طراحی است که در همه موضوعات طراحی مشترک است، مانند قانون 20/80، قانون هیک، تیغ اوکام، نقشه برداری و غیره. مطمئنا دانش طراحی شما را گسترش می دهد، طوفان فکری را ارتقا می دهد و به شما کمک می کند کیفیت را بررسی کنید.

لینک: https://www.amazon.com/


کتاب A Practical Guide to Information Architecture

کتاب A Practical Guide to Information Architecture

این کتاب در مورد یک منبع ارزشمند برای کسی که تجربه زیادی در زمینه معماری اطلاعات ندارد صحبت می کند. برخی از مراحل آسان را برای بهبود IA راهنمایی می کند و به طراحان احساس قدرت می دهد. خواندنی که برای مبتدیان UX ضروری است!

لینک: https://www.amazon.com/


کتاب The Elements of Typographic Style

کتاب The Elements of Typographic Style

عناصر سبک تایپوگرافی توسط رابرت برینگهورست، تایپوگراف و شاعر مشهور، با این راهنمای سبک قدرتمند، وضوح هنر تایپوگرافی را به تصویر می کشد. این روش‌های عملی، نظری و تاریخی را برای طراحان UX، گرافیست‌ها یا هر کسی که با رسانه‌های چاپی یا دیجیتال کار می‌کند ترکیب می‌کند.

لینک: https://www.amazon.com/


کتاب The Elements of User Experience

کتاب The Elements of User Experience

Garret با توضیحات واضح و تصاویر واضح که به جای ابزار یا تکنیک ها بر ایده ها تمرکز دارد، پیچیدگی طراحی کاربر محور برای وب را کاهش می دهد. این کتاب برای تعریف اصول اصلی این عمل آمده است و تصویر بزرگی از توسعه تجربه کاربر وب، از جمله استراتژی، محدوده، ساختار، اسکلت، سطح به معماری اطلاعات و طراحی بصری را به خوانندگان ارائه می دهد.

لینک: www.amazon.com


کتاب ui ux Interviewing Users

کتاب Interviewing Users

«مصاحبه با کاربران» نوشته استیو پورتیگال، تکنیک‌ها و ابزارهای ارزشمند مصاحبه را در اختیار طراحان UX قرار می‌دهد که به آن‌ها اجازه می‌دهد با هر کسی مصاحبه‌های آموزنده انجام دهند. با داستان‌های کوچک و مثال‌های موجود در این کتاب، یاد خواهید گرفت که سؤالات دقیق و هوشمندانه بپرسید و از جمع‌آوری ساده داده‌ها به کشف بینش‌های قدرتمند در مورد افراد حرکت کنید.

لینک: www.amazon.com


کتاب Thinking, Fast And Slow

کتاب Thinking, Fast And Slow - کتاب ui ux

این کتاب پرفروش بین‌المللی فوق‌العاده اثر دانیل کانمن، دو سیستمی را توضیح می‌دهد که طرز فکر مردم را هدایت می‌کنند. این نشان می دهد که چگونه ذهن ما توسط اشتباهات و تعصبات به هم می ریزد، و تکنیک های عملی برای تفکر آهسته تر و هوشمندانه به شما ارائه می دهد. به شما کمک می کند در خانه، محل کار و هر کاری که انجام می دهید تصمیمات بهتری بگیرید.

لینک: www.amazon.com


کتاب The Best Interface Is No Interface

کتاب The Best Interface Is No Interface - کتاب ui ux

صفحه نمایش زندگی ما را تسخیر کرده است. میانگین کاربران گوشی های هوشمند روزانه 150 بار گوشی های خود را چک می کنند و به صدای اعتیادآور فیس بوک یا ایمیل یا توییتر پاسخ می دهند.

بر اساس اظهارات فوق، کریشنا سه اصل را برای نمایشگرهای کمتر و نوآوری معنادارتر آشکار می کند. در حالی که متوجه میشوید بهترین رابطه بدون رابطه است، روشن و سرگرم خواهید شد و باعث می شود به این فکر کنید که آینده UI UX می تواند به کجا برسد.

لینک: www.amazon.com


کتاب UI is Communication

کتاب UI is Communication - بهترین کتاب های حوزه UI UX

اورت مک کی محقق نیست، او یک مشاور طراحی UX است. و این همه تفاوت را ایجاد می کند زیرا او هنگام صحبت در مورد طراحی UI وارد تئوری، مراجع طولانی یا روش شناسی نامفهوم نمی شود (طراحی UI چیست). او فقط زمانی به شما راه حلی می دهد که شدیداً به آن نیاز دارید.

و این باعث می‌شود UI is Communication نه تنها یک کتاب عالی برای مبتدیان، بلکه برای کارشناسانی باشد که مایلند گردش کار و/یا پروژه‌های خود را بهینه کنند. من مهارت های سطح مبتدی در UX و طراحی محصول دارم. این کتاب تمام نویزهای موجود در زمینه UX را کاهش می دهد و یک برنامه عمل واضح برای طراحی یک محصول از ابتدا ارائه می دهد.


جمع بندی

در انتها امیدواریم که مقاله بهترین کتاب های حوزه UI UX مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد، شما کدام کتاب را برای یادگیری اصولی UX پیشنهاد می‌کنید؟

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه و پرسش

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!