- ایده های عالی برای نظرسنجی اینستاگرام آموزش استفاده از نظرسنجی در استوری‌های اینستاگرام

سوال و ایده جالب برای کوئسشن باکس اینستاگرام

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 27 شهریور 1401

سوال برای کوئسشن باکس اینستا: امروزه اینستاگرام به یکی از اصلی ترین دغدغه کسب و کار‌ها تبدیل شده و شما هم اگر یک کسب و کار داشته باشید با استفاده از اینستاگرام می‌توانید کاربران زیادی را به سمت خود جذب کنید، یکی از چالش‌های افراد در اینستاگرام پیدا کردن موضوع محتوا و تعامل بیشتر با کاربران است که می‌تواند روی رشد پیج اینستاگرامی بسیار تاثیر گذار باشد.

در این مقاله از سری مقالات آموزش کسب و کار اینترنتی با ما همراه باشید تا ایده های عالی برای نظرسنجی اینستاگرام یا همان کوئسشن باکس اینستا را معرفی کنیم، همچنین به شما توضیح دهیم که چطور می‌توانید در اینستاگرام به صورت حرفه‌ای نظرسنجی و سوالات کوئسشن باکس داشته باشید و از این طریق هم تعامل بیشتری در اینستاگرام داشته باشید و هم بتوانید موضوعات مختلفی برای تولید محتوا خود پیدا کنید.

آموزش ایجاد نظرسنجی در اینستاگرام

نظر سنجی‌ ها یکی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی است که شما باید در پیج اینستاگرام خود حتما به آن توجه داشته باشید تا بتوانید به خوبی رشد کنید و از این طریق تعامل بهتری با کاربران خود داشته باشید، نظرسنجی اینستاگرام تقریبا در تمامی پیج‌های معروف استفاده می‌شود و همین نظر سنجی‌ها باعث می‌شوند که کاربران بتوانند درباره فعالیت شما و یا یک سری مباحث مربوط به کسب و کار شما نظر دهند و این مورد بسیار برای تعامل پیج شما عالی است.

باکس سوال اینستا

یکی از بهترین ابزار‌هایی که می‌تواند به رشد کسب و کار شما در اینستاگرام کمک کند همین نظرسنجی اینستاگرام است که تاکنون توانسته است تعامل بسیار عالی را برای کسب و کار‌ها با کاربران به ارمغان بیاورد.

در واقع اگر شما کسب و کاری دارید و می‌خواهید یک محصول جدید را در بازار عرضه کنید و یا یک محصول را به فروش بگذارید می‌توانید اول برای محصول جدید خود یک نظر سنجی قرار دهید و تعامل کاربران نسبت به این محصول را مشاهده کنید.

ایده برای نظرسنجی اینستاگرام
ایده برای نظرسنجی اینستاگرام

شما با استفاده از این نظر سنجی می‌توانید نرخ فروش خود را نسبت به محصول جدیدی که دارید محاسبه کنید و متوجه شوید که این محصول برای شما صرفه اقتصادی دارد که آن‌را عرضه کنید یا خیر.

روش‌های نظر سنجی در اینستاگرام

قابلیت اصلی نظر سنجی اینستاگرام، Poll نام دارد و شما می‌توانید از طریق استوری‌های خود از این قابلیت استفاده کنید و یک سری نظر سنجی بین دو کالا و یا دو تصویر و… را از کاربران خود داشته باشید؛ استفاده از این قابلیت هم خیلی کار ساده‌ای است و اصلا نیاز به تخصص ندارد، البته توجه داشته باشید که این تنها روش برای نظر سنجی اینستاگرام نیست، ما در این مقاله 2 روش از نظر سنجی در اینستاگرام را آموزش خواهیم داد، که هر دو آن‌ها بسیار کاربردی است و می‌تواند به رشد و تعامل شما با کاربران بسیار کمک کند.

همان‌طور که گفته شد شما با استفاده از ابزار poll اینستاگرام به راحتی می‌توانید نظر سنجی ایجاد کنید اما ما در این بخش از مقاله قصد داریم به شما توضیح دهیم که با دو روش مختلف نظر سنجی برای خود ایجاد کنید و با استفاده از هرکدام این روش‌ها بسیار استفاده‌های مفیدی داشته باشید.


ساخت نظر سنجی در اینستاگرام با استفاده از ابزار poll

اولین روشی که می‌توانید با استفاده از آن نظر سنجی در اینستاگرام خود داشته باشید استفاده از ابزار poll است، برای استفاده از این ابزار باید 5 مرحله را طی کنید تا بتوانید از آن به راحتی استفاده کنید.

برای استفاده از این ابزار شما در اولین مرحله باید یک استوری ایجاد کنید تا بتوانید در استوری خود از ابزار poll استفاده کنید.

مراحل ایجاد نظرسنجی در اینستاگرام
مراحل ایجاد نظرسنجی در اینستاگرام

در هنگام انتشار دادن استوری شما باید بر روی آیکون ابزار‌های اینستاگرام کلیک کنید و از طریق این ابزار‌ها Poll را انتخاب کنید، توجه داشته باشید در این جعبه ابزار استوری اینستاگرام بسیار ابزار‌های خوبی وجود دارد که شما با استفاده از آن‌ها می‌توانید استوری‌های جذاب و هدفمند‌تری داشته باشید.

مراحل ایجاد نظرسنجی در اینستاگرام
مراحل ایجاد نظرسنجی در اینستاگرام

خیلی ساده با استفاده از ابزار poll، می‌توانید نظر سنجی خود را ایجاد کنید، این ابزار در واقع 2 گزینه را ایجاد می‌کند که کاربران شما می‌توانند با استفاده از این دو گزینه یک نظر برای شما ثبت کنند.

مراحل ایجاد نظرسنجی در اینستاگرام
مراحل ایجاد نظرسنجی در اینستاگرام

همانطور که مشاهده می کنید ما در یک استوری نظر سنجی ایجاد کردیم و از کاربران خواستیم که نظر خودشان را با استفاده از کادر مخصوص درباره پاریس اعلام کنند.


کوئسشن باکس چیست | question box

دومین ابزاری که شما می‌توانید با استفاده از آن نظر سنجی بسازید ابزار question box است؛ این ابزار بسیار عالی و حرفه‌ای است و می‌تواند برای مدیریت اینستاگرام به شما بسیار کمک کند همچنین می‌توانید از این ابزار کاربردی در شرایط مختلف استفاده کنید؛ این ابزار در واقع یک باکس ایجاد می‌کند و شما می‌توانید در این باکس یک سوال از فالوور‌های خود بپرسید و آن‌ها هم می‌توانند در این باکس برای شما یک پاسخ بنویسند و ارسال کنند.

ساخت نظر سنجی در اینستاگرام با کوئسشن باکس

برای استفاده از این ابزار شما باز هم باید یک استوری ایجاد کنید و از طریق ابزار‌های استوری اینستاگرام آن‌ را پیدا کرده و از آن استفاده کنید؛ استفاده از این ابزار هم اصلا محدودیت ندارد و می‌توانید در تمام استوری‌های خود از این ابزار استفاده کنید.

ساخت نظر سنجی در اینستاگرام با استفاده از ابزار question box - کوئسشن باکس اینستا
ساخت نظر سنجی در اینستاگرام با کوئسشن باکس اینستا

question box کوئسشن باکس اینستاگرام دقیقا مانند تصویر بالا است و شما می‌توانید از طریق متن بالایی این باکس یک سوالی را مطرح کنید تا کاربران را به چالش بکشید و کاربران هم می‌توانند از طریق کادر مربوطه برای شما نظراتی را ارسال کنند و یا یک سری پاسخ ها به سوال شما ارسال کنند.

این ابزار هم برای نظر سنجی بسیار عالی است و بسیار می‌تواند به شما کمک کند که تعامل بسیار عالی با کاربران خود داشته باشید و از طریق این باکس هم می‌توانید موضوعات بسیار عالی تولید محتوا را برای خودتان در دسترس داشته باشید و در پیج اینستاگرامی خود استفاده کنید تا پیشرفت بهتری داشته باشید.


ایده برای نظرسنجی اینستاگرام
یا سوال برای کوئسشن باکس اینستا

شما با استفاده از نظرسنجی در اینستاگرام یا همان کوئسشن باکس اینستا می‌توانید ایده های عالی را به کار ببرید و از این طریق می‌توانید کسب و کار خود را بسیار رشد دهید؛ اما یک سری سوال و ایده برای کوئسشن باکس اینستا است که می‌توانید با استفاده از آن‌ها نظر سنجی‌های خود را بسیار حرفه‌ای تر انجام دهید.

موضوع برای کوئسشن باکس اینستا

شما با استفاده از ایده برای نظرسنجی اینستاگرام می‌توانید یک سری ایده‌های بسیار عالی برای تولید محتوا داشته باشید و یا موضوعات جدید برای تولید محتوا در اینستاگرام داشته باشید؛ شما بعد از نظر سنجی متوجه خواهید شد که کاربران به چه مواردی علاقه دارند و یا به چه مواردی نیاز دارند که برای رفع نیاز آن‌ها می‌توانید محتوا تولید کنید تا هم نیاز کاربر را رفع کنید و هم محتوا پیج خود را رشد دهید.


ایده برای کوئسشن باکس – تعامل با کاربران

اولین اید برای کوئسشن باکس اینستا تعامل با خوب با کاربران است. همیشه برای رشد اینستاگرام و سایت باید با کاربران خود تعامل عالی داشته باشید تا آن‌ها به کسب و کار شما علاقه مند شوند؛ این تعامل می‌تواند با استفاده از نظر سنجی ایجاد شود و شما با سوالاتی که از کاربران در نظر سنجی‌ها می‌پرسید آن‌ها هم یک سری پاسخ برای شما ارسال خواهند کرد که شما هم می‌توانید به این سوالات در دایرکت پاسخ دهید و همین تعامل با استفاده از این روش ایجاد خواهد شد که کاربر بیشتر به شما وابسته می‌شود.

نمونه‌ای از یک نظرسنجی اینستاگرام و تعامل با کاربران
نمونه‌ای از یک نظرسنجی اینستاگرام و تعامل با کاربران

سوال کوئسشن باکس درباره یک محصول

شما می‌توانید درباره محصولات خود یک سری نظرسنجی داشته باشید و در آخر می‌توانید با تحلیل این نظر سنجی‌ها قادر خواهید بود که محبوب‌ترین محصول خود را بشناسید و می‌توانید با کار کردن بر روی این محصول آن‌را پر فروش‌تر کنید و یا با تبلیغ کردن بیشتر همان محصول قادر خواهید بود که فروش خود را تا چند برابر افزایش دهید.

سوال جالب برای کوئسشن باکس اینستا
سوال جالب برای کوئسشن باکس اینستا

طراحی محصولات و پست ها

ایده جالب بعدی برای کوئسشن باکس اینستا داشتن کوئسشن باکس برای محصولات و خدمات است. حتما برای محصولات و پست‌های پیج خود یک سری نظرسنجی داشته باشید که رضایت کاربران را از نظر طراحی بسنجید؛ اگر کاربران رضایت نداشته باشند شما باید بیشتر بر روی محتوا و طراحی‌ها کار کنید اما اگر راضی باشند باید همین روند را پیش ببرید و به صورت پله پله کیفیت کار خود را افزایش دهید تا کاربران بیشتری را هم به سمت خود جذب کنید.


پیدا کردن مشکلات کسب‌و‌کار از طریق کوئسشن باکس اینستاگرام

یکی از بهترین مزیت‌هایی که در ابزار کوئسشن باکس اینستاگرام است این است که شما می‌توانید مشکلات کسب و کار خود را به سادگی پیدا کنید و آن‌ها را رفع کنید؛ همیشه شما خودتان نمی‌توانید مشکلات کسب و کار خود را بشناسید و ممکن است شما فکر کنید که بهترین فعالیت را دارید و اصلا هیچ مشکلی ندارید اما یک سری مشکل وجود داشته باشد که کاربران را اذیت می‌کند.

شما از طریق نظر سنجی اینستاگرام می‌توانید سوالاتی از کاربران بپرسید با موضوع ( از چه بخشی از خدمات ما ناراضی هستید؟ ) و یا می‌توانید بپرسید ( تا کنون از کسب و کار ما ناراضی بوده‌اید؟ ) با استفاده از این سری سوالات به سادگی می‌توانید کاربران را به چالش بکشید که مشکلات کسب و کار شما را اعلام کنند و شما با تحلیل این مشکلات گفته شده می‌توانید آن‌ها را بهبود دهید و از این طریق یک کسب و کار بدون مشکل هم از نظر خودتان و هم از نظر کاربران داشته باشید.

پیدا کردن مشکلات کسب‌و‌کار از طریق کوئسشن باکس اینستاگرام
پیدا کردن مشکلات کسب‌و‌کار از طریق کوئسشن باکس اینستاگرام

توجه: برخی از مشکلاتی که کاربران همیشه به آن انتقاد دارند این است که قیمت شما بالا است حتی اگر شما کمترین قیمت هم داشته باشید این انتقاد را کاربران از شما دارند؛ برای رفع مشکل قیمت گذاری شما می‌توانید بازار هدف خود را تحلیل کنید و قیمت‌هایی که رقبای شما دارند را بررسی کنید و بعد با قیمت خود مقایسه کنید تا با تحلیل آن‌ها بتوانید یک قیمت عالی را برای خدمات و محصول خود قرار دهید.


درخواست کنید از شما سوال بپرسند!

این مورد شاید تا حد زیادی برای شما تعجب آور باشد اما اصلا غیر واقعی نیست و شما باید این کار را انجام دهید؛ گاهی اوقات بخواهید که مخاطبان از شما سوال بپرسند تا متوجه شوید اصلی‌ترین سوالی که درباره کسب و کار شما وجود دارد دقیقا چیست و چه چیزی ذهن مخاطبان را درگیر کرده است.

گاهی این سوالات بسیار پاسخ‌های جامعی دارند و شما باید وقت زیادی برای پاسخ آن‌ها بگذارید؛ بهتر است که این سوالات جامع را در قالب محتوا پاسخ دهید و در اینستاگرام خود قرار دهید که همه کاربران به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

ایده برای کوئسشن باکس اینستا - سوال برای کوئسشن باکس اینستا
ایده برای کوئسشن باکس اینستا – سوال برای کوئسشن باکس اینستا

برخی از سوال‌ها پاسخ کوتاهی دارند اما ممکن است افراد زیادی آن‌ها را از شما پرسیده باشند؛ برای این نوع سوال هم بهتر است که محتوا در قالب استوری و یا اگر امکان داشت در قالب پست آماده کنید تا همه کاربرانی که این سوال را از شما پرسیده‌اند متوجه پاسخ سوال خود شوند.

اما اگر یک سری سوال بود که پاسخ کوتاهی داشت و افراد کمی هم آن‌ها را از شما پرسیده بودند بهتر است که در دایرکت همان افراد به پاسخ سوال بپردازید و نیاز نیست که محتوا حرفه‌ای و خیلی جامعی را برای آن‌ها تولید کنید که باعث زیاده گویی شود.

توجه: تا حد امکان استوری‌ها و پست‌هایی که برای رفع سوالات کاربران در پیج خود قرار می‌دهید به صورت ویدئویی باشد تا بتوانید تعامل را با کاربر هدف خود حفظ کنید؛ اگر هم قادر به ضبط ویدئو نیستید باید حتما یک سری پست گرافیکی عالی داشته باشید تا کاربر بهتر متوجه پاسخ شما شود.


مخاطبان را جای خود بگذارید!

برای برخی اوقات بخواهید که مخاطبان رئیس کسب و کار شما باشند و از آن‌ها نظر بخواهید که اگر مدیر بودند چه تغییری را در روند تولید محتوا و یا تولید محصولات قرار می‌دادند؛ این مورد هم برای افزایش کیفیت محتوا و رفع نیاز کاربر مناسب است و می‌تواند کاربران را به چالش بزرگی دعوت کند، علاوه بر افزایش کیفیت شما با استفاده از این روش تعامل عالی با کاربران خود خواهید داشت.

2 نوع لحن رایج پاسخ به سوالات کاربران

شما از 2 نوع مختلف در اینستاگرام می‌توانید با کاربران خود تعامل داشته باشید و سوالاتی که دارند را مورد بررسی قرار داده و به آنها پاسخ دهید.

  1. لحن رسمی: برای اینکه توضیحات جامع و جدی را بخواهید به کاربران منتقل کنید و سوال پرسیده شده از شما بسیار مهم است باید از حن رسمی استفاده کنید و به صورت جامع یک پاسخ در اختیار کاربر قرار دهید؛ در این نوع پاسخ شما اصلا نباید به دنبال حاشیه باشید و باید به صورت اصولی این پاسخ را به کاربران خود ارائه دهید.
  2. لحن محاوره‌ای و طنز: این نوع لحن بیشتر در استوری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای محتوا و سوالات زرد ( سوالات و محتوا‌هایی که به دور از کسب و کار شما است ) استفاده می‌شود، شما برخی از سوالات را دریافت می‌کنید که ممکن است به دور از کسب و کار شما باشد و یا جنبه طنز پردازی داشته باشد؛ برای این نوع سوالات شما هم باید یک پاسخ با لحن محاوره‌ای و طنز ارائه دهید که کاربران را بیشتر تحت تاثیر قرار دهید و آن‌ها را به کاربران وفادار تبدیل کنید.

دریافت نمره با استفاده از نظر سنجی!

یک ایده جالب که شما می‌توانید با استفاده از آن بر روی کیفیت خدمات خود تمرکز بیشتری داشته باشید دریافت نمره درباره خدمات خودتان است، شما می‌توانید از جنبه‌های مختلف کسب و کار خود را مورد بررسی قرار دهید و در هر استوری درباره آن بخشی از کسب و کار خود به صورت مختصر توضیحاتی را ارائه دهید

بعد از توضیحات هر بخش می‌توانید از کاربران بخواهید از عدد 1 تا 20 به آن بخش از کسب و کار شما نمره دهند، در نهایت این نظر سنجی هم می‌تواند کارنامه کسب و کار را به شما نشان دهد و در هر بخشی که مشکل دارید سریعا آن‌را می‌توانید بهبود دهید تا نظر کاربران را به 20 برسانید.

در کوئسشن باکس اینستاگرام چه سوالی از افراد بپرسیم؟

شما در کوئسشن باکس اینستاگرام باید بتوانید سوالات چالشی از کاربران بپرسید تا بتوانید تعامل بیشتری را حفظ کنید، این سوالات چالشی در هر کسب و کاری می‌تواند متفاوت باشد، پس شما باید طبق کسب و کار خود یک سوال چالشی طرح کنید تا بتوانید با کاربران بیشتر در ارتباط باشید.

برای مثال یکی از اصلی‌ترین سوالات چالشی که از کودکی ما همیشه مطرح بوده، این بوده که از ما می‌پرسیدند علم بهتر است یا ثروت، خب همین سوال باعث می‌شد هر کسی یک پاسخ خاص خود را دهد، در واقع این سوال می‌تواند شروع داستان بی‌نهایتی باشد، برای مثال یک فرد پاسخ می‌دهد پول بهتر است یکی هم پاسخ می‌دهد علم بهتر است، این تعامل بین این افراد ایجاد می‌شود و باعث خواهد شد به صورت مکرر درباره این موضوع صحبت کنند تا وقتی که بیشتر با هم آشنا شوند و بعد درباره مسائل دیگر هم صبحت می‌کنند و به همین صورت تعامل شکل می‌گیرد.

برای پرسیدن یک سوال چالشی شما باید حس لذت و یا ترس را برای پاسخ سوال به کاربران دهید، در واقع می‌توانید سوال را مطرح کنید و بعد بگویید که این سوال می‌تواند تخصص شما را تا چند برابر افزایش دهد، خب به همین صورت کاربر حس لذت خواهد داشت و باعث می‌شود به شما علاقه‌مند شود.

پاسخ کاربران را در صورت ممکن منتشر کنید!

شما می‌توانید بعد از نظر سنجی‌ها پاسخ کاربران را در کوئسشن باکس با فالوور‌های دیگر به اشتراک بگذارید، این پاسخ‌ها برخی جنبه فان دارند و می‌توانند سرگرمی را برای فالوور‌های شما ایجاد کنند، برخی از آن‌ها هم پاسخ‌های جامع و خوبی برای سوال هستند که می توانند اطلاعات خوبی به کاربران دهد.

نمونه‌ای از اشتراک گذاری سوالات کاربران در کوئسشن باکس اینستا
نمونه‌ای از اشتراک گذاری سوالات کاربران در کوئسشن باکس اینستا

توجه داشته باشید پاسخ‌هایی که جنبه فان دارند بسیار بر روی تعامل تاثیر دارند و شما نباید آنها را دست کم بگیرید، چرا که این پاسخ‌های فان باعث می شود افراد دیگری هم در نظر‌سنجی شما شرکت کنند و به سادگی از کنار نظر‌سنجی عبور نکنند.

البته باید دقت داشته باشید که نباید همه پاسخ‌ها را به اشتراک بگذارید، چرا که برخی از پاسخ‌ها ممکن است به اعتبار شما لطمه بزند و افراد نسبت به شما بی‌اعتماد شوند.

نباید‌های نظر سنجی در اینستاگرام

یک سری اشتباهات هستند که شما نباید آن‌ها را مرتکب شوید و با این اشتباهات ممکن است به کلی پیج اینستاگرامی خود را نابود کنید، در این بخش 3 مورد از نباید‌های نظر سنجی اینستاگرام را به شما توضیح خواهیم داد.

ایجاد نظر‌سنجی نامربوط

نظر‌سنجی‌هایی که در پیج اینستاگرامی خود ایجاد می‌کنید باید به صورت کامل به کسب و کار و زمینه کاری شما ارتباط داشته باشد، اگر شما نظر سنجی نامربوط در پیج خود داشته باشید ممکن است فالوور‌های خود را از دست دهید.

پس در اولین قدم بررسی کنید که باید چه نظرسنجی ایجاد کنید که با کسب و کار شما ارتباط داشته باشد و بتواند به تعامل بین شما و کاربران کمک کند.

به صورت مکرر نظر سنجی ایجاد نکنید

اگر به صورت مکرر نظر سنجی داشته باشید نه تنها نمی‌توانید با افراد تعامل داشته باشید، بلکه افراد را از پیج خود فراری خواهید داد و کسی دیگر به سمت پیج اینستاگرامی شما نخواهد آمد؛ چرا که نظر سنجی به صورت مکرر کاربران را خسته می کند، پس سعی کنید با فاصله زمانی کوئسشن باکس اینستاگرام را اجرا کنید.

عدم ایجاد نظر سنجی بی نتیجه

شما برای نظر سنجی‌های خود نباید بی نتیجه عمل کنید، باید در انتهای نظر سنجی کاربران به یک نتیجه و یا پاسخ درست برسند یا حتی باید توضیح دهید که چرا اصلا این سوال را مطرح کرده‌اید، این مود خیلی مهم است چرا که اگر نتیجه‌ای نداشته باشد کاربران برای نظر سنجی‌های بعدی شما هیچ اشتیاقی نخواهند داشت.

جمع بندی

در کل بهتر است در ایده های نظرسنجی اینستاگرام خود از قانون 20-80 پیروی کنید؛ در این قانون شما باید اجازه دهید که 80 درصد کاربران از شما سوالاتی را بپرسند و 20 درصد خودتان از کاربران سوالاتی را بپرسید؛ به همین شیوع شما می‌توانید کاربران وفادارتری داشته باشید و فروش خود را هم افزایش دهید.

ما در این مقاله قصد داشتیم 2 نوع مختلف برای ایجاد نظرسنجی حرفه‌ای در اینستاگرام را به شما توضیح دهیم و شما را بیشتر با مزیت‌های نظر سنجی آشنا کنیم، در ادامه هم یک سری ایده برای نظرسنجی اینستاگرام در اختیار شما قرار دادیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به صورت اصولی‌تر نظر سنجی را در پیج اینستاگرامی خود اجرا کنید.

امیدواریم از خواندن مقاله ایده برای نظرسنجی اینستاگرام لذت برده باشید و اطلاعات کافی را نسب به ایجاد نظرسنجی در اینستاگرام کسب کرده باشید؛ در ضمن شما هر سوالی درباره ساخت نظرسنجی در اینستاگرام و این مقاله دارید می‌توانید از قسمت نظرات همین مقاله سوال خود را با ما مطرح کنید تا سریعا شما را راهنمایی کنیم.

5/5 - (10 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!