آموزش گرفتن تیک آبی اینستاگرام🤩(Verified Badge) و تایید رسمی بودن اکانت

گرفتن تیک آبی اینستاگرام 🤩 (Verified Badge)

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 3 فروردین 1403

نقش شبکه‌های اجتماعی هر روز در زندگی ما بیش‌تر می‌شود و دیگه تقریبا تمام افراد روی کره زمین که به اینترنت و یک موبایل هوشمند دسترسی دارند، در انواع و اقسام شبکه‌های اجتماعی عضو هستند، در این بین همیشه هستند افراد سودجو که در شبکه‌های اجتماعی مختلف هویت یک شخص یا یک برند دیگر را جعل می‌کنند، به همین دلیل هم‌اکنون اکثر شبکه‌های اجتماعی معروف از قابلیت Verified Badge یا به زبان ساده‌تر تیک آبی اینستاگرام استفاده می‌کنند.

تیک آبی اینستاگرام به انگلیسی

ترجمه انگلیسی تیک آبی اینستاگرام می شود Instagram Verified badges – پس اگر می خواهید به زبان انگلیسی برای تیک آبی سرچ کنید عبارت “Instagram Verified badges” را جستجو کنید.

خرید تیک آبی اینستاگرام

خب همانطور که می دانید در حال حاضر دو نوع تیک آبی اینستاگرام داریم، نوع اول به انگلیسی می شود Verified badges که برای دریافت آن پیشنهاد می کنم بخش های بعدی مقاله را مطالعه کنید. و اما نوع دوم که می توانید با پرداخت هزینه آن را خریداری کنید Meta Verified نام دارد.

خرید تیک آبی اینستا (Meta Verified)

اگر می خواهید Meta Verified یا همان تیک آبی اینستاگرام را به روش پولی (دلاری) خریداری کنید باید یک کردیت کارت داشته باشید که با استفاده از آن بتوانید از شرکت متا این سرویس را خریداری کنید.

مزایای نشان Meta Verified

 • نشان تایید شده: با نشان تأیید شده به جامعه خود کمک کنید بداند شما واقعی هستید.
 • حفاظت از حساب: با نظارت پیشگیرانه جعل هویت، محافظت بیشتری برای نمایه خود دریافت کنید.
 • پشتیبانی حساب: دسترسی به پشتیبانی برای مشکلات اشتراک و حساب.
 • ویژگی های انحصاری: استیکرهای انحصاری را در Stories و Reels دریافت کنید.

Verified Badge اینستاگرام

اینستاگرام هم برای اینکه، افراد بتوانند پیج واقعی یک شخصیت یا یک برند را تشخیص دهند، از Verified Badge یا همان تیک آبی اینستاگرام استفاده می‌کند، بنابراین اگر شما به عنوان مثال به دنبال پیج اصلی شرکت گوگل هستید، نیازی نیست که خیلی دنبال آن بگردید! کافیست عبارت “گوگل” چه به فارسی، چه به انگلیسی را در نوار جستجوی اینستاگرام جستجو کنید تا پیج گوگل با تیک آبی اینستاگرام را مشاهده کنید، این تیک آبی نشان دهنده اصالت و اورجینال بودن پیج است و با خیال راحت می‌توانید پیج مورد نظر را فالوو کنید.

حال اگر شما هم می‌خواهید پیج اینستاگرام خود را رسمی کنید تا دوستداران و هواداران شما پیج‌های فیک و قلابی را به جای شما فالوو نکنند و با گرفتن تیک آبی اینستاگرام، شر سودجویان را برای همیشه کم کنید، تا انتهای این مقاله را با دقت و کلمه به کلمه مطالعه کنید، چون هر کلمه آن در گرفتن Verified Badge اینستاگرام کمک‌تان خواهد کرد.

تیک آبی اینستاگرام (Verified Badge) چیست؟

تاییده آبی اینستاگرام یا به انگلیسی Verified Badge در واقع یک ایموجی به شکل زیر است که در کنار نام پروفایل در اینستاگرام قرار می‌گیرد و نشان دهنده این است که این پیج دقیقا همان پیجی است که طرف ادعا می‌کند، یعنی اگر پیج برند اپل با تیک آبی را مشاهده کردید مطمئن باشید که آن اکانت، اکانت رسمی خود شرکت اپل است چون اینستاگرام با زدن یک برچسب تایید در کنار نام آن، این موضوع را تایید کرده است.

نمونه Verified Badge اینستاگرام
نمونه Verified Badge اینستاگرام

همانطور که مشاهده می‌کنید چون این تصویر دارای یک تیک است و رنگ آن هم آبی است به تیک آبی اینستا معروف شده است!

معمولا این برچسب تایید برای پیج‌هایی است که نمونه فیک زیاد دارند و تشخیص پیج اصلی از پیج‌های فیک آن کار دشواری است، بنابراین ادمین‌های این پیج‌ها برای اینستاگرام درخواست برچسب تایید یا همان گرفتن تیک آبی پروفایل اینستاگرام می‌فرستند و اگر اکانت مورد نظر مدارکی که اینستاگرام خواسته را ارسال کند و مدارک مورد تایید اینستاگرام باشد، در نهایت یک چک‌مارک آبی در کنار نام پروفایل قرار خواهد گرفت.

نمونه‌ پیج‌های گوگل که برچسب تاییده از اینستاگرام گرفته‌اند
نمونه‌ پیج‌های گوگل که برچسب تاییده از اینستاگرام گرفته‌اند

مراحل گرفتن تیک آبی اینستاگرام

اجازه بدید همین ابتدا بهتون بگم که اگر در مراحل گرفتن تیک آبی اینستاگرام، درخواست‌تان از سمت اینستاگرام تایید نشود، تا یک ماه بعد از آن اجازه درخواست مجدد برای برچسب تایید ندارید، بنابراین ادامه مقاله را با دقت بیش‌تری مطالعه کنید تا درخواست شما از سمت اینستاگرام رد نشود، و این رو هم اضافه کنم که برای گرفتن Verified Badge باید کمی صبور باشید و با حوصله موارد زیر را انجام دهید چون اینستاگرام در این رابطه بسیار سخت‌گیر است.

 1. معتبر باشد: اولین و مهم‌ترین شرط این است که همین الان اکانت شما معتبر باشد، یعنی اکانت شما یا باید متعلق به یک فرد، یا یک شرکت و برند معتبر باشد، بنابراین اگر یک پیج دارید که در آن پست‌های زرد و بی‌مصرف به اشتراک می‌گذارید توقع نداشته باشید که اینستاگرام به شما برچسب تایید بدهد.
 2. منحصربه فرد باشد: شرط دوم این است که اگر همین الان چند اکانت مختلف در اینستاگرام دارید، نمی‌توانید برای دریافت تیک آبی اقدام کنید، یا در بهترین حالت اگر شخص یا برند معروف باشید اینستاگرام تنها یکی از پیج‌های شما را تایید می‌کند و الباقی پیج‌ها به هیچ عنوان برای گرفتن چک‌مارک آبی مورد تایید نخواهند بود، بنابراین حساب شما باید منحصربه فرد باشد.
 3. کامل باشد: شرط سوم برای داشتن یک اکانت رسمی در اینستاگرام این است که اول پیج‌تان عمومی باشد و همچنین اطلاعات پروفایل‌تان کامل باشد، یعنی نام شخص یا برند به صورت کامل باشد و یک بیوگرافی و تصویر پروفایل داشته باشید، و در آخر هم حداقل یک پست در پیج‌تان منتشر کرده باشید، همچنین اگر لینک دیگر شبکه‌های اجتماعی خود را در بیو اینستاگرام قرار دهید، پیج‌تان تایید نخواهد شد، توجه کنید که اگر شرط اول برای شما صدق کند، خودبه‌خود شرط سوم را خواهید داشت.
 4. قابل توجه باشد: یکی دیگر از شروط لازم برای دریافت تاییده اینستاگرام این است که پیج شما باید فعال و معروف باشد، این یعنی به صورت روزانه توسط افراد مختلف جستجو شود و افراد مختلف برای فالو کردن شما درخواست دهند، همچنین از شخص یا برند شما در خبرگزاری‌های معروف نام برده شود، البته اینستاگرام اگر متوجه شود که شما به صورت فیک این موارد را برای خود ساخته‌اید نه تنها تیک آبی را از شما خواهد گرفت، بلکه حتی ممکن است اکانت‌تان مسدود شود.

برای کسب اطلاعات بیش‌تر در رابطه با شرایط تاییده اینستاگرام این => لینک منبع را مطالعه کنید. خب حالا قبل از انجام مراحل بعدی، ابتدا شرایط بالا را در پیج خود ایجاد کنید تا بعد از اینکه درخواست خود را برای پشتیبانی اینستاگرام ارسال می‌کنید، درخواست‌تان تایید شود.

مراحل گرفتن تیک آبی اینستاگرام

در این بخش از مقاله می‌خواهیم به صورت قدم به قدم مراحل درخواست برای گرفتن تایید رسمی اکانت اینستاگرام را آموزش دهیم، برای شروع وارد پیج اینستاگرامی شوید که می‌خواهید برای آن تاییده رسمی بگیرید، و به صفحه پروفایل خود مراجعه کنید.

مراحل گرفتن تیک آبی اینستاگرام
مراحل ثبت درخواست برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام
 1. ابتدا به پروفایل خود بروید.
 2. بعد از مراجعه به پروفایل اینستاگرام خود از منوی بالا گزینه Settings یا به فارسی “تنظیمات” را انتخاب کنید.
 3. از بخش باز شده گزینه Account یا به فارسی گزینه “حساب” را انتخاب کنید.
 4. در قدم بعدی برای ارسال درخواست تیک آبی گزینه Request Verification را انتخاب کنید.
 5. حال در مرحله پنجم طبق تصویر بالا، باید اطلاعات خود را به صورت دقیق وارد کنید، برای اینکه این مرحله مهم‌ترین مرحله است ادامه مقاله را با دقت بیش‌تری مطالعه کنید.

راهنمای کامل ارسال درخواست برای تایید اکانت اینستاگرام

حال در صفحه Request Verification باید یک سری اطلاعات از خودتان، یا برند و یا کسب‌وکار آنلاین خود ارسال کنید، در زیر به صورت قدم به قدم این مراحل را توضیح دادیم که حتما با دقت مطالعه کنید تا درخواست‌تان مبنی برای داشتن اکانت رسمی از سوی اینستاگرام رد نشود:

 1. در فیلد اول که Username نام دارد، باید بررسی کنید، آیدی که در آن قرار گرفته است دقیقا همان آیدی پیجی باشد که می‌خواهید برایش درخواست تیک آبی ارسال کنید.
 2. در فیلد Full Name نام کامل خود را وارد کنید، توجه کنید، نامی که در این فیلد وارد می‌کنید باید مطابق با نام کامل شما در پاسپورت یا گواهینامه‌تان باشد، (دقیقا همان مدرکی که در مرحله بعدی قرار است برای پشتیبانی اینستاگرام ارسال کنید) همچنین اگر یک برند هستید برندتان را در فیلد known as وارد کنید.
 3. در بخش بعدی که Category است، دسته‌بندی کارتان را انتخاب کنید برای مثال اگر بلاگر هستید می‌توانید دسته blogger/influencer را انتخاب کنید، یا اگر ورزشکار هستید sports را انتخاب کنید.
 4. در راهنمای اینستاگرام آمده است که در بخش Please attach a photo of your ID باید تصویر یکی از مدارک رسمی که دولت برای‌تان صادر کرده است را پیوست کنید، برای مثال می‌توانید تصویر شناسنامه، گواهینامه رانندگی یا پاسپورت خود را ارسال کنید، توجه کنید که برای ایرانی‌ها باید تصویر پاسپورت باشد، البته اگر واقعا برند هستید و معروف این واستون مشکلی نخواهد بود!
 5. بعد از انجام مراحل بالا دکمه Send را بزنید تا درخواست‌تان برای پشتیبانی اینستاگرام ارسال شود.

بعد از درخواست تیک آبی اینستاگرام چه اتفاقی می‌افتد؟

بعد از اینکه درخواست خود را برای رسمی کردن اکانت اینستاگرام ارسال کنید، معمولا چند روزی طول می‌کشد تا تیم پشتیبانی اینستاگرام حساب‌تان را بررسی کنند و اگر صحت اطلاعات شما تایید شود که واقعا یک برند یا شخصیت مشهور هستید، یک نوتیفیکیشن مبنی بر تایید درخواست‌تان دریافت می‌کنید و تیک آبی به پروفایل‌تان اضافه می‌شود.

اما اگر درخواست‌تان رد شود، باز هم در صفحه نوتیفیکیشن‌ها یک اعلامیه دریافت می‌کنید که درخواست‌تان تایید نشده است و تا ۳۰ روز آینده نمی‌توانید مجددا درخواست ارسال کنید.

توجه داشته باشید که اینستاگرام در صفحه راهنمای خود بارها ذکر کرده است که برچسب تایید آبی را فقط به افراد و شخصیت‌های مهم و تاثیرگذار و برندهای معروف می‌دهد، و هیچ تضمینی وجود ندارد که بتوانید اکانت خود را رسمی کنید، بنابراین اگر واقعا یک برند معروف و جهانی هستید یا یک شخصیت تاثیرگذار، می‌توانید به سادگی در چند روز تاییده اکانت رسمی خود را دریافت کنید.

برای اطلاعات بیش‌تر در رابطه با دریافت Verified Badge اینستاگرام به این لینک مراجعه کنید.


جمع‌بندی

در انتها امیدواریم که این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد، هرگونه سوالی در رابطه با نحوه تایید رسمی اکانت اینستاگرام (Verified Badge) دارید، می‌توانید در پایین همین مقاله و در بخش دیدگاه‌ها، سوال خود را مطرح کنید تا تیم پشتیبانی وبکیما در کمترین زمان ممکن پاسخ‌گوی شما عزیزان باشد.

4.7/5 - (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!