کسب درآمد از یوتیوب در ایران

کسب درآمد از یوتیوب در ایران

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 11 فروردین 1403

نحوه کسب درآمد از یوتیوب در ایران: یوتیوب یک شبکه اجتماعی محسوب می شود که کاربران در بستر اینترنت می توانند برای به اشتراک گذاری فیلم ها از آن استفاده کنند. اما سوال اصلی اینجا است که آیا می توان از طریق یوتیوب کسب درآمد کرد؟ و اینکه نحوه درآمد از یوتیوب چگونه است؟ در این مقاله از سری مقالات آموزش کسب و کار اینترنتی قصد داریم تا روش های کسب درآمد در این شبکه را شرح دهیم و به صورت کلی به مبحث اموزش کسب درامد از یوتیوب در ایران بپردازیم.

امروزه یوتیوب یکی از راه های کسب درآمد در اینترنت به شمار می آید که می توان از طریق آن درآمدزایی کرد. البته با توجه به اینکه دسترسی به این سایت از داخل کشور ممکن نمی باشد لذا بسیاری از کاربران ایرانی تصور می کنند که این روش درآمد زایی برای آنان غیر ممکن است اما در ادامه روش هایی عنوان می شود که کاربران ایرانی نیز می توانند از آن طریق فعالیت کنند.

راهنمای مطالعه:

نحوه درآمد از یوتیوب چگونه است؟

به صورت کلی باید عنوان کرد که کسب درآمد از طریق یوتیوب به صورت دلاری است. با توجه به دنیای اقتصاد و شاخص ارزش پول ها، می توان متوجه شد که ارزش دلار به نسبت ریال بیشتر است لذا درآمدزایی از طریق یوتیوب می تواند اطمینان و سود بیشتری داشته باشد. این شبکه گسترده مجازی، ایران را تحریم کرده است و به ایرانیان سرویس نمی دهد اما با این اوصاف هنوز ایرانیانی هستند که از همین طریق درآمد های بالا کسب می کنند.

چگونه از یوتیوب کسب درآمد کنیم؟

کسب درآمد از یوتیوب بسیار جالب است. امروزه ویدیو ها، یک روش راحت و کاربرپسند برای مردم جهت تبادل اطلاعات هستند. این بین یوتیوب بر پایه ویدیو بنا شده است و بزرگترین بستر اشتراک ویدیو است. وقتی بدانید که در این شبکه هیچگونه محدودیتی ندارید، قطعا برای شما استفاده از آن جذاب تر نیز می شود. با این مقدمه، قصد داریم تا در ادامه روش های کسب درآمد دلاری از طریق یوتیوب را شرح دهیم.

آموزش کسب درامد از یوتیوب در ایران

به زبان خیلی ساده یوتیوب به ازای تعداد افرادی که یک ویدیو را مشاهده می کنند، به مالک آن ویدیو هزینه ای پرداخت می کند. یعنی بازدید بیشتر می تواند درآمد بیشتری نیز ایجاد کند. یکی از روش های عادی در شبکه های مجازی ایجاد کانال و قرار دادن ویدیو در آن است، که بازدید بالایی از طریق آن بتوان به دست آورد. این روش عملی است اما تنها راه موفقیت نیست. در یوتیوب روش های متفاوتی وجود دارد که در ادامه در مورد آن صحبت میکنیم.

آیا کسب درآمد از یوتیوب در ایران واقعا امکان پذیر است؟
کسب درآمد از یوتیوب در ایران امکان پذیر است؟

کسب درآمد از یوتیوب در ایران، آیا واقعا ممکن است؟

با توضیحات بالا، متوجه شدید که برای افرادی که در ایران حضور دارند نیز، استفاده از این شبکه برای کسب درآمد ممکن است. به صورت کلی افراد می توانند به روش مستقیم یا غیر مستقیم از این شبکه درآمد زایی داشته باشند. در روش های های مستقیم شما درآمد خود را به صورت مستقیم از یوتیوب کسب می کنید اما در روش های غیر مستقیم، یوتیوب به شما کمک می کند تا بتوانید درآمدزایی داشته باشید.

چرا باید برای کسب درآمد از یوتیوب برنامه ریزی کرد؟

همان طور که توضیح داده شد، کسب درآمد از این شبکه اشتراک ویدیو به صورت دلاری است. در شرایط فعلی کشور که نوسانات ارز زیاد بود و ارزش دلار هر روز بیشتر از دیروز می شود، این روش می تواند سود کلانی داشته باشد و یکی از روش های پولساز در ایران به شمار آید.

چرا باید برای کسب درآمد از یوتیوب برنامه ریزی کرد؟
برنامه ریزی برای درآمدزایی از یوتیوب

با توجه به اینکه اخیرا رشد دلار طی یک روز گاها به بیش از 4 الی 5 هزار تومان رسیده است، به نظر می آید این روش می تواند سودهای چند برابری ایجاد کند. در ادامه این مبحث مقاله بهترین نرم افزار برنامه ریزی کار نیز به کارتان خواهد آمد.

یوتیوب چگونه با کاربران خود تسویه حساب می کند؟

شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که یوتیوب ایران را تحریم کرده است، پس چگونه می توان از داخل ایران با آن تسویه حساب کرد. بسیاری از افراد این مورد را غیر ممکن می دانند اما واقعیت غیر از این است. همیشه راه هایی وجود دارد که می توان به راحتی تحریم ها را دور زد. برای یوتیوب نیز این مورد صادق است.

ساده ترین و البته عملی ترین راه این است که شما توسط یکی از دوستان خود در خارج از کشور ثبت نام کرده و کانال خود را افتتاح کنید. این روش یک گزینه تضمین شده است. پس از اینکه راه اندازی کانال توسط وی صورت گرفت شما می توانید به عنوان مدیر فعال آن کانال شروع به فعالیت کنید. برای انجام این کار نیز تنها شخص مورد اعتماد شما لازم است تا ایمیل تان را به عنوان مدیر ثبت کند.

چگونه باید با یوتیوب تسویه حساب کنیم؟
تسویه حساب با یوتیوب به چه صورت است؟

با انجام این مراحل شما مدیر کانال یوتیوب خود خواهید بود و می توانید فعالیت خود را شروع کنید. در زمان تسویه حساب شخصی که برای شما از خارج ثبت نام کرده، می تواند تسویه حساب کند. در گام بعد شما به وسیله صرافی های موجود که به صورت آنلاین فعالیت می کنند می توانید مبلغ مد نظر خود را به دلار تبدیل کنید. روشی که در بالا عنوان شد کاملا قانونی بوده و هیچ شخصی به شما شک نمی کند.

روش دیگری نیز برای تسویه حساب وجود دارد. شما می توانید یک سرور مجازی خارجی تهیه کنید که آی پی آن غیر ایرانی باشد. در این صورت یک حساب پی پال ایجاد کرده تا کسب درآمد شما به حساب شما واریز شود. البته این روش ریسک بالایی دارد. پی پال ایرانیان را تحریم کرده و محدودیت زیادی برای آنان در نظر می گیرد.

برای راه اندازی حساب پی پال اطلاعات شما همانند آدرس، تلفن و … لازم است تا تایید شود. برای این مورد نیز نیاز به شخصی است که در خارج از کشور حضور دارد.

چگونگی محاسبه درآمدهای یوتوبرها توسط یوتیوب
چگونگی محاسبه درآمدهای یوتوبرها توسط یوتیوب

محاسبه درآمد یوتیوب چگونه است؟

برای پاسخ به این سوال لازم است تا با قوانین یوتیوب آشنا باشید(اطلاعات بیشتر). اولین قانون یوتیوب این است که شما باید دارای کانال باشید و در آن حداقل 1000 عضو فعال وجود داشته باشد. در بخش دوم لازم است تا مدت زمان دیده شدن ویدیو های شما بیش از 4000 دقیقه باشد. البته لازم نیست تا از این اعداد بترسید.

تصور کنید که 10 ویدیو با مدت زمان 5 دقیقه آپلود کرده اید و در مجموع 100 نفر آن را مشاهده کرده اند. همین امر موجب می شود تا قانون دوم به راحتی رعایت شود.

به عنوان قانون بعدی، لازم است تا در گوگل ادسنس عضو باشید. تمام پرداختی های یوتیوب از طریق گوگل ادسنس انجام می شود، لذا عضویت در آن الزامی است. اگر شخصی دیگر برایتان از خارج حساب یوتیوب را ایجاد کرده است، برای عضویت در گوگل ادسنس نیز باید اطلاعات وی را قرار دهید. همخوانی اطلاعات در این دو بخش الزامی است.

تمام اطلاعاتی که درج می کنید می بایست دقیق و صحیح باشد. در غیر این صورت امکان انسداد حساب شما وجود دارد.

فعال سازی کسب درآمد از یوتیوب

در گام اول لازم است تا کانال شخصی خود را در یوتیوب ایجاد و بخش کسب درآمد را فعال کنید. پس از راه اندازی این کانال، یوتیوب مجاز خواهد بود که تبلیغات کلیکی خود را در ابتدای ویدیو های شما قرار دهد. با فعال کردن بخش کسب درآمد، مدت زمان نمایش ویدیو های شما محاسبه می شود. برای فعال کردن بخش کسب درآمد می توانید از آموزش زیر استفاده کنید:

وارد کانال یوتیوب خود شوید و گزینه my channel را انتخاب کرده و بر روی customize channel کلیک کنید. در صفحه جدید که به شما نمایش داده می شود view additional features را انتخاب کنید.

فعال سازی کسب درآمد از یوتیوب
فعال سازی کسب درآمد از یوتیوب

برای فعال کردن بخش کسب درآمد می توانید گزینه monetization را بر روی enable قرار دهید.

فعال سازی کسب درآمد از یوتیوب
فعال سازی کسب درآمد از یوتیوب

نحوه کسب درآمد از یوتیوب و ایده های پولساز یوتیوب

آموزش کامل کسب درآمد از یوتیوب
آموزش کامل کسب درآمد از یوتیوب

با توضیحات بالا قطعا متوجه شده اید، که داشتن کانال مناسب در یوتیوب بسیار مهم است. از طریق کانال شما می توانید فیلم های جذاب و مفید قرار دهید. طبیعتا هر اندازه ویدیو های شما باید برای عموم جذاب باشند و آنها را برای دیدن سایر ویدیو ها ترغیب کنند؛ بازدید ها افزایش یافته و درآمد شما نیز بیشتر می شود. در ادامه قصد داریم از روش هایی که منجر به بالا رفتن میزان تماشای ویدیو ها می شود، صحبت کنیم.

ویدیوهایی از محصولات برتر تولید کنید

تولید ویدیوهای حرفه ای از محصولات پرمخاطب برای درآمدزایی از یوتیوب
تولید ویدیوهای حرفه ای از محصولات پرمخاطب برای درآمدزایی از یوتیوب

عموما مردم به دنبال بهترین ها هستند. سعی کنید از برند های مختلف 10 محصول برتر آنان را معرفی کرده و با یکدیگر مقایسه کنید. بهترین فیلم ها، بهترین بازی ها، بهترین موبایل ها و … همیشه موضوعات جذابی هستند و افراد به دیدن آنها مشتاق می باشند. در این رابطه کانال های بسیاری در یوتیوب وجود دارند که تنها هدف آن ها تهیه فیلم هایی در خصوص “بهترین ها” است. اگر که در آغاز فعالیت قرار دارید و هنوز ایده ای در خصوص تولید فیلم ها ندارید، فعالیت خود را می توانید از این بخش آغاز کنید.

فیلم های مختلف انواع گیمر ها را بررسی کنید

تولید ویدیوهای خاص برای درآمدزایی از یوتیوب
تولید ویدیوهای خاص برای درآمدزایی از یوتیوب

از گیمر های معروف داخلی و خارجی فیلم تهیه کرده و در کانال خود قرار دهید. به این معنا که از بازی کردن آنان فیلم منتشر کنید. البته این مودر تنها به افراد مخصوص محدود نمی شود شما می توانید فیلم بازی هر شخص حرفه ای را منتشر کنید.

ویدیوهای آموزشی تهیه کنید

تهیه ویدیوهای آموزشی پرطرفدار برای درآمد از یوتیوب
تهیه ویدیوهای آموزشی پرطرفدار برای درآمد از یوتیوب

ویدیو های آموزشی همیشه ایام بازدیدکنندگان و علاقه مندان خاص خود را دارد. گروهی تصور می کنند که تهیه کردن ویدیو آموزشی دشوار است، در صورتیکه این مورد صحت ندارد. شما باید علاقه خود را شناسایی کنید و بر اساس مهارت و تخصصی که دارید، فیلم های حرفه ای تهیه کنید. هیچ محدودیتی برای زمینه فعالیت شما وجود ندارد، از آشپزی گرفته تا تعمیر ماشین می تواند در این دسته قرار بگیرد.

ویدیو های نقد و بررسی که موجب چالش می شود به اشتراک بگذارید

ساخت و تهیه ویدیوهای نقد و بررسی برای جذب مخاطب بیشتر در یوتیوب
ساخت و تهیه ویدیوهای نقد و بررسی برای جذب مخاطب بیشتر در یوتیوب

یک دسته مهم از ویدیوهایی که مخاطب زیادی در یوتیوب به خود اختصاص می دهد، فیلم های نقد و بررسی است. اگر موضوع شما چالشی باشد می تواند میزان بازدید های شما را به صورت شگفت انگیزی افزایش دهد. این ویدیو ها می تواند از نقد یک گوشی موبایل را تا نقد وضعیت اقتصادی شامل شود.

از بررسی محصولات و ویژگی های آنان ویدیو تهیه کنید

ویدیوهای این طبقه نیز دارای علاقه مندان مخصوص به خود است. در حال حاضر در ایران برخی از برند های معروف همچون دیجی کالا از این روش استفاده می کنند و ویژگی های محصول را در قالب یک ویدیو توضیح می دهند. این کار برای مشتریان بسیار جذاب است زیرا با محصول مورد نظر که می تواند هر چیزی اعم از لپ تاپ، گوشی و … باشد، ارتباط برقرار کنند. این روش می تواند زمینه ساز همکاری در فروش و یا افیلیت مارکتینگ باشد.

ارتباط و تعامل خود را با فالوورهای خود حفظ کنید

ارتباط و تعامل با دنبال کنندگان خود را فراموش نکنید. اگر پیامی دریافت می کنید به آن سریعا پاسخ دهید. حتی می توانید از کاربران خود بپرسید که به چه موضوعی علاقه دارند تا در خصوص آن ویدیو ایجاد کنید. هر اندازه این تعامل بیشتر باشد، اعتماد کاربران به شما بیشتر می شود.

برای ویدیو های خود عنوان جذاب انتخاب کنید

عنوان؛ اولین عاملی است که منجر می شود بازدیدکننده جذب ویدیو شما شود. اطمینان داشته باشید عناوین جذاب و چالش برانگیز منجر می شوند تا کاربران با وسوسه بیشتر به سمت دانلود و مشاهده ویدیو شما روی بیاورند.

برای ویدیو های خود عکس و لوگوی سفارشی تهیه کنید

قراردادن لوگو و واترمارک روی ویدیوهای یوتیوب برای برندسازی
قراردادن لوگو و واترمارک روی ویدیوهای یوتیوب برای برندسازی

تصاویر و پوسته جذاب برای ویدیو می توانند مخاطب را ترغیب کنید تا بر روی ویدیو کلیک کرده و آن را مشاهده کنند.

روش های کسب درآمد از طریق یوتیوب

در YouTube _ یوتیوب از روش های مختلق می توانید کسب درآمد کنید که داشتن کانال و محاسبه بازدید ها تنها یک مورد از آنها می باشد. در ادامه برخی روش های دیگر عنوان شده است که برای افراد مقیم در داخل کشور نیز کاربرد دارد. آنچه که در انتخاب روش، مهم می باشد، این است که به روش انتخابی علاقه داشته باشید تا فعالیت شما مستمر باشد.

کسب درآمد در YouTube از طریق همکاری در فروش

همکاری در فروش یک راه عالی برای کسب درآمد در YouTube است. با استفاده از بازاریابی در محتوای ویدیویی خود می توانید محصولات همکاران خود را نیز معرفی کنید و برای این مورد هزینه دریافت کنید.

تصور کنید که ویدیو شما مربوط به معرفی یخچال است. اگر شما در ویدیوی خود که به بررسی ویژگی های یخچال پرداخته می شود، از ترانس های محافظ یخچال صحبت کنید و بهترین برند ها را معرفی کنید، در واقع با تولید کننده محافظ یخچال در فروش همکاری کرده اید. بسیاری از برند های مختلف نسبت به این نوع همکاری رغبت نشان می دهند.

تبلیغات به صورت اسپانسری در یوتیوب

در بحث تبلیغات اسپانسری توجه کنید که لازم است حتما تعداد کاربران شما زیاد باشند. اگر به این هدف رسیدید، می توانید تبلیغات دیگران را در کانال خود قرار دهید و از برند های مختلف درآمد کسب کنید.

یکی از روش هایی که به شما کمک می کند که میزان دنبال کنندگان خود را افزایش دهید، تولید فیلم های خوب و با کیفیت است. اگر در این راه خوب عمل کنید و فرد تاثیر گذاری باشید، قطعا برند ها به سراغ شما می آیند.

ارائه خدمات و فروش محصولات در یوتیوب

از طریق یوتیوب شما می توانید خدمات و محصولات خود را به کاربر نمایش داده و آنها را به سمت خرید سوق دهید. ویدیو یک روش کارآمد برای تبلیغ و فروش محصول است. بر اساس تحقیقات انجام شده، بیش از 80 درصد از خریداران با مشاهده ویدیو محصول، تصمیم به خرید می گیرند. این روش نیز یک روش غیر مستقیم است و نیازی به نگرانی از خاطر بحث تحریم ها نیست.

کسب درآمد از طریق حساب گوگل ادسنس

گوگل ادسنس در کسب درآمد کانال یوتیوب شما بسیار مهم است. به طور قطع می توان بیان کرد که در صورت عدم استفاده از این سرویس، نمی توانید درآمد خود را در یوتیوب ارتقا ببخشید. یکی از راه های افزایش درآمد در یوتیوب این مورد است که در ابتدای ویدیوهای شما تبلیغات درج شود و کاربران بر روی آنان کلیک کنند. برای این مورد لازم است تا گوگل ادسنس فعال باشد و به کانال شما متصل شود.

درآمدزایی از طریق بخش اعضای ویژه

با راه اندازی بخش اعضای ویژه در یوتیوب شما می توانید یکسری از ویدیو های خود را تنها به گروه خاصی نمایش دهید. برای ورود به بخش اعضای ویژه نیاز به پرداخت هزینه است اما چنانچه ویدیو های شما جذاب و رایگان باشند، بسیاری از افراد حق عضویت خود را پرداخت می کنند. معمولا حق عضویت در این بخش به صورت ماهانه در نظر گرفته می شود.

افراد معروفی همچون گریم مک کویین از این راه در حدود 150 هزار دلار در ماه سود کسب می کند.

بالا بردن بازدید سایت به وسیله یوتیوب

این روش به صورت غیر مستقیم می تواند درآمدزایی کند و بازدید های یوتیوب را ارتقا دهد. اگر شما صاحب یک وب سایت هستید، پیشنهاد می شود حتما برای آن کانالی در یوتیوب داشته باشید و فیلم های آموزشی خود را در آن آپلود کنید. اگر میزان بازدید ویدیو ها در یوتیوب افزایش یابد، افراد بیشتری ترغیب می شوند تا به سایت شما رجوع کنند و همین امر می تواند سود شما را ارتقا ببخشد.

این روش کسب درآمد برای اکثر کسب و کارهای آنلاین پیشنهاد می شود زیرا یوتیوب بازدیدکنندگان زیادی دارد و همین امر باعث ورود ترافیک بالا به سایت شما خواهد شد.

درج تبلیغ در توضیحات ویدیو

شاید برای شما نیز اتفاق افتاده داده باشد که در توضیحات یک ویدیو در یوتیوب، تبلیغ خاصی را مشاهده کنید. این نوع تبلیغات مخاطبان زیادی دارد. اگر فالوورهای شما زیاد هستند، این روش درآمد زایی گزینه خوبی است.

درآمدزایی به وسیله red YouTube

سرویسی به نام YouTube red در یوتیوب وجود دارد که نحوه درآمدزایی از آن کمی متفاوت است. در واقع سرویس ذکر شده به کاربران اجازه مشاهده تبلیغات را نمی دهد. به عبارت دیگر کاربر با عضویت در این سرویس، هیچ تبلیغی را در ابتدای ویدیو مشاهده نمی کند. چون هیچگونه تبلیغی در ابتدای این ویدیو ها وجود ندارد، یوتیوب حاضر است تا مبلغی را به مالکان کانال ها بپردازد. با این توصیف هر اندازه مخاطبان این سرویس بیشتر باشد، درآمد نیز بیشتر خواهد بود.

پاسخ به برخی سوالات رایج در خصوص یوتیوب

در ادامه این مقاله به برخی از سوالات شما همراهان گرامی در رابطه با کسب درآمد از یوتیوب پاسخ داده ایم که می توانید با مطالعه این بخش پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

درآمد یوتیوب از کجاست؟

بسیاری از دوستان با خود می پرسند که درآمد یوتیوب از کجاست؟ هزینه این همه تجهیزات و کارمند یوتیوب از کجا تامین می شود؟ خب پاسخ این سوال زیاد سخت و مبهم نیست، و یوتیوب هم مشابه بسیاری از شرکت های بزرگ دنیا مانند گوگل، بیشترین درآمد آن از تبلیغات است.

آیا یوتیوب ارزش وقت گذاشتن دارد؟

اگر به تولید محتوای ویدیویی علاقه دارید، این روش چون دارای درآمد دلاری است، می تواند بسیار سودآور باشد.

اگر آشنایی در خارج نداشته باشید، چگونه می توان در یوتیوب عضو شد؟

یکی از روش های پر ریسک در این مورد، تهیه سرور مجازی خارج از کشور است که دارای ای پی غیر ایرانی است.

پرداختی های یوتیوب چگونه محاسبه می شود؟

پرداختی های یوتیوب بر اساس تبلیغات نمایش داده شده گوگل ادسنس و میزان مشاهده ویدیو های یک کانال یوتیوبی محاسبه می شود. به عبارت دیگر میزان مشاهده یک ویدیو به صورت منفرد مد نظر نیست.

چگونه می توان درآمد خود را در یوتیوب افزایش داد؟

برای افزایس درآمد می توان بر روی افزایش دنبال کنندگان، افزایش بازدید فیلم ها و … سرمایه گذاری کرد.

آیا این امکان وجود دارد که کانال یوتیوب مسدود شود؟

یوتیوب دارای قوانین خاص است. درج محتوای ضد این قوانین و یا غیر اخلاقی منجر به انسداد کانال می شود. یکی از مواردی که یوتیوب به آن حساس است، تغییر در میزان بازدید های یک ویدیو است. البته گفتنی است که یوتیوب در سه بار اول تنها اخطار داده و برای بار چهارم در صورت تکرار، کانال شما را مسدود می کند.

عوامل موثر کسب درآمد در یوتیوب چیست؟

هر اندازه که میزان بازدید ویدیو ها بیشتر باشد یا در کانال های دیگر و یا شبکه های مشابه مثل لینکدین، توئیتر و .. بیشتر به اشتراک گذاشته شوند، درآمد حاصل شده نیز بیشتر خواهد بود. البته باید در نظر داشته باشید که میزان لایک ها و کامنت های پست های شما نیز این بین تاثیر زیادی دارد.

معرفی برخی از یوتیوبرهای معروف

 • PewDiePie: با بیش از 111 میلیون دنبال کننده لقب پولدارترین یوتیوبر را به خود اختصاص داده است.
 • Holasoygerman: وی یک موزیسین و نویسنده است که در زمینه کمدی نیز فعالیت می کند. دارای بیش از 43 میلیون فالوور است. وی اصالتا اهل شیلی است.
 • Smosh: یک زوج کمدین در این کانال فعالیت می کنند که بیش از 25 میلیون دنبال کننده دارند و ویدیوهای آنان تا امروز بیش از 10 میلیارد بازدید داشته است.
 • Vanossgaming: گیمر معروفی است که بیش از 25 میلیون دنبال کننده دارد.
 • Ryan higa: دارای 21 میلیون فالوور است و در زمینه کمدی فعالیت می کند. وی یک کمدین آمریکایی می باشد.
 • JennaMarbles: وی به عنوان ملکه یوتیوب شناخته می شود و در زمینه کمدی فعالیت می کند.

جمع بندی

در این مقاله تلاش شد تا در خصوص روش های درآمد زایی از طریق یوتیوب توضیحات مفیدی ارائه شود. روش های ذکر شده برای افرادی که به تولید ویدیو علاقه دارند، می توانند گزینه خوبی برای کسب درآمد باشند. گفتنی است که تولید ویدیو کار دشواری است و لازم است تا با نرم افزاری هایی همچون فتوشاپ و افترافکت و پریمیر و … آشنایی داشته باشید. اما درآمدزایی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم از طریق یوتیوب انجام می شود، و ارزش وقت گذاشتن در این بخش را دارد.

با توضیحات بالا می توان نتیجه گرفت که کسب درآمد از سایت های خارجی و به صورت دلار، می تواند زمینه ساز سودهای زیاد باشد. یوتیوب نیز یکی از همین موارد است. آنچه یوتیوب را تا به امروز پا برجا نگه داشته است، درآمدی است که از طریق تبلیغات کسب می کند. جالب است در نظر داشته باشید که یوتیوب بخشی از گوگل به شمار می آید و درآمد گوگل نیز از طریق دو سیستم تبلیغاتی خود یعنی گوگل ادسنس و یوتیوب، افزایش می یابد.

در انتها امیدوار هستیم که مقاله راهنمای کامل کسب درآمد از یوتیوب برای شما عزیزان مفید واقع شده باشه و شما علاقمندان به کسب درآمد از یوتیوب بتوانید با تولید ویدیوهای جذاب در یوتیوب درآمدهای دلاری خوبی کسب کنید؛ هر گونه سوالی در رابطه با درآمدزایی از یوتیوب دارید، یا اگر تجربه کسب درآمد از یوتیوب دارید در انتهای همین مقاله و در بخش دیدگاه ها با ما به اشتراک بزارید. ممنون از همراهی شما تا انتهای این مقاله 😉

4/5 - (4 امتیاز)

نظرات در “کسب درآمد از یوتیوب در ایران

 1. مریم میگوید:

  سلام ممنون از مطالب مفید که اموزش دادین
  از طریق دیدن تبلیغات هم امکان درامد زایی هست و چکونه؟
  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!