نحوه خرید پیج اینستاگرام | معایب و مزایا

نحوه خرید پیج اینستاگرام | معایب و مزایا

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 14 فروردین 1403

خرید پیج اینستاگرام: پیج اینستاگرام یکی از راه های کم هزینه برای کسب درآمد و افزایش سودآوری یک کسب و کار می باشد. بسیاری از فعالیت ها برای اینکه بتوانند راحت تر در این بستر شناخته شوند، به سمت خرید پیج های معروف حرکت می کنند تا از تعداد بالای فالوور های آنان در راستای اهداف تجاری خود استفاده کنند.

همانگونه که مطلع هستید، امروزه بحث افزایش فالوور اینستاگرام یک چالش است و بسیاری از کسب و کارها ترجیح می دهند تا با خرید پیج های قوی این مشکل را حل کنند. در ادامه در خصوص خرید و فروش پیج اینستاگرام و مزایا و معایب آن، توضیحات گسترده ای ارائه کرده ایم، پس اگر می خواهید نکات مهم خرید پیج اینستاگرام را به خوبی یاد بگیرید، تا انتهای این مقاله از سری مقالات آموزش کسب و کار اینترنتی آکادمی وبکیما همراه ما باشید.

آموزش خرید پیج اینستاگرام

امروزه افراد بسیاری برای اینکه شغلی داشته باشند، بر روی فعالیت در محیط های اجتماعی همچون اینستاگرام سرمایه گذاری می کنند. بعضی افراد ترجیح می دهند تا جهت رشد سریع تر، با خرید پیج اینستاگرام به همراه فالوور بالا، اعتبار خود را سریع افزایش دهند. اما قبل از خرید یک پیج در اینستاگرام باید نکاتی را در نظر داشته باشند که در زیر به آنها اشاره شده است:

در گام اول لازم است تا در خصوص قیمت های پیج اینستاگرام اطلاعات لازم را کسب کنید. در حال حاضر قیمت 1k فالوور حدود 70 هزار تومان می باشد (توجه داشته باشید که قیمت ها با توجه به کیفیت فالوورها متفاوت است). لذا برای خرید پیجی با 2k فالوور می بایست مبلغی بین 140 تا 200 هزار تومان پرداخت کنید.

در گام دوم باید در نظر داشته باشید که پس از هر خریدی امکان ریزش فالوورها وجود دارد. به طور مثال در صورت خرید پیج اینستاگرام با 100 نفر فالوور، قطعا به دلیل تغییر محتوا، پس از مدتی دنبال کنندگان شما کمتر می شوند. معمولا نرخ ریزش در حدود 10 درصد تعداد فالووها است، یعنی اگر شما پیجی با 1K فالوور بخرید، بعد از اینکه محتوای پیج تغییر کند حداقل 100 فالوور ریزش خواهد کرد.

در گام سوم هم باید تعداد فالوورهای خود را در نظر داشته باشید. اگر در اهداف شما پیجی با 10000 فالوور وجود دارد، حتما میزان ریزش را در نظر گرفته و پیجی با 12000 فالوور خریداری کنید.

نکاتی که قبل از خرید پیج اینستاگرام باید به آنها توجه کرد

نکات مهم در زمان خرید پیج اینستاگرام

در زمان خرید پیج اینستاگرام تلاش کنید تا حتما برای موارد زیر راهکاری داشته باشید:

 • زمانی که قصد خرید پیجی را دارید، به امنیت پول خود فکر کنید. لذا جوانب امنیت را بسنجید تا پول شما به هدر نرود. در راستای این مورد، لازم است تا از فروشنده خود مطمئن باشید. فروشنده چه شخص حقیقی باشد، چه یک شرکت حقوقی، لازم است تا اعتبار و هدف وی مشخص باشد.
 • اگر قصد دارید از یک سایت اینترنتی خرید خود را انجام دهید، حتما رتبه الکسای سایت مورد نظر را چک کنید (اگر می خواهید بدانید که رتبه الکسا چیست، پیشنهاد می کنیم مقاله => افزایش رتبه الکسا را حتما مطالعه کنید)
 • اگر وب سایت مورد نظر رتبه الکسای بالای 1500 داشت باید چک کنید که حداقل دارای نماد اعتماد الکترونیک باشد، (توجه داشته باشید که الان به دلایل مسائل مالیاتی اکثر کسب و کارهای اینترنتی از گرفتن اینماد خودداری می کنند و نداشتن اینماد دلیل بر بی اعتباری یک سایت نیست).
 • عکس فوق که مربوط به شرکت اینماد است، نشان دهنده این مورد است که شرکت اینماد، خرید از این سایت را تایید می کند.
 • مدرک پرداخت خود اعم از فیش بانکی، اسکرین شات از صفحه پرداخت و … را نزد خود نگهداری کنید که در آینده در صورت لزوم بتوان از آنها استفاده کرد.

آیا خرید و فروش پیج اینستاگرام، قانونی است؟

اگر قانون این شبکه اجتماعی بررسی شود، هیچگونه تبصره تعریف شده ای برای خرید و فروش پیج اینستاگرام وجود ندارد. این معامله یک داد و ستد پرریسک خواهد بود که شخصا آن را قبول کرده اید. با این توصیف هرگونه مشکل در این معامله می بایست از سمت شما بررسی شود و مرجعی برای پیگیری وجود ندارد.

آیا خرید فالوور گزینه عاقلانه ای است؟

آیا خرید فالوور گزینه عاقلانه ای است؟

خرید فالوور با خرید پیج اینستاگرام کاملا بحث جداگانه ای است. اینستاگرام خرید فالوور را کاملا غیر قانونی می داند. باید در نظر داشت بسیاری از فالوورهایی که خریداری می شوند تنها یک عدد هستند و واقعی نیستند. در واقع آنها تنها ربات هایی هستند که در پشت پرده آنها، هیچ شخص حقوقی وجود ندارد.

امروزه با توجه به کاربرد اینستاگرام، بسیاری از افراد تجربه های زیاد از کار کردن با این ابزار دارند لذا به صورت هوشمندانه ای با در نظر گرفتن نرخ اینگیجمنت، می توانند تفاوت بین فالوور واقعی و ربات ها را در پیج اینستاگرام متوجه شوند. اگر این اتفاق رخ دهد، افراد به پیج شما به چشم یک متقلب نگاه می کنند. با این توصیف در زمان خرید یک پیج لازم است تا به ربات نبود فالوورهای آن دقت شود.

آشنایی با مزایای خرید پیج اینستاگرام

در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با مزایای خرید پیج اینستا به صورت کامل آشنا شوید.

آغاز مقتدرانه

اگر جز کسب و کار هایی هستید که برای فعالیت خود قصد دارید از بستر اینستاگرام استفاده کنید، پس لازم است فالوورهای خود را افزایش دهید. وجود رقبای زیاد در این شبکه مجازی، شما را مجبور می کند تا برای دید شدن، کاربران این فضای اجتماعی را به سمت خود بکشانید. روش های ارگانیک که باعث افزایش تعداد فالوورها می شوند، بسیار دیر پاسخ می دهند اما با خرید پیج اینستاگرام به یکباره شما بدون هیچ گونه تلاش خاصی و صرفا با هزینه کردن، فالوورهای خود را به بالاترین سطح می رسانید.

کاهش زمان

استفاده از روش های ارگانیک برای افزایش فالوور پیج اینستاگرام، بسیار زمانبر است. بازاریابی در این حوزه و تبلیغات، نیاز به ماه ها تلاش دارد. حال شما می توانید با خرید پیج اینستاگرام تمرکز خود را بر روی فعالیت اصلی خود قرار دهید.

فالوورهای زیاد

عملکرد فالوورهای اینستاگرام مطابق با فیسبوک است. با این توصیف، اگر فالوورهای پیج اینستاگرام شما فعال باشند و برایتان لایک و کامنت قرار دهند؛ الگوریتم های اینستاگرام به فالوور های فالوور شما پیشنهاد عضویت در پیج شما را می دهند. با این توضیح تعداد فالوورهای پیج افزایش می یابد.

اعتبار زیاد

در محیط اینستاگرام، تعداد فالوورها یکی از عوامل مهم برای اعتبار پیج است. هر پیج اینستاگرام که دارای فالوورهای بیشتری باشد، به نظر معتبر تر می آید. در موارد مشابه اگر این تعداد کم باشد، افراد برای خرید محصول مد نظر از پیج شما ترغیب نمی شوند. تعداد بالای فالوور در پیج شما می تواند منجر به اعتماد کاربران و افزایش اعتبار برند شما شود.

در یک توضیح کوتاه مزایای خرید پیج اینستاگرام را می توان در شناخته شدن و جذب فالوورهای زیاد در کمترین زمان دانست. اما با توجه به اینکه روش مذکور دارای ریسک بالایی است، معایب زیادی را می توان برای آن برشمرد.

آشنایی با معایب خرید پیج اینستاگرام

آشنایی با معایب خرید پیج اینستاگرام

حال که با مزایای خرید صفحه ای آماده از شبکه مجازی اینستاگرام آشنا شدید، بد نیست که در ادامه این مقاله با معایب آن هم آشنا شوید، پس با ادامه مقاله همراه وبکیما باشید.

کاهش نرخ اینگیجمنت به دلیل فالوورهای غیر واقعی و ربات

امروزه شرکت های بسیاری وجود دارند که برای افزایش تعداد فالوورهای پیج اینستاگرام شما، پیشنهادات خوبی ارائه می کنند. اما اتفاقی که در واقعیت رخ می دهد، فالوورهای شما نصف عدد عنوان شده توسط آنان نیز رشد نخواهد کرد. برای آگاهی از پشت پرده قضیه، باید در نظر داشته باشید که در اینستاگرام دو نوع فالوور وجود دارد.

در گروه اول یکسری افراد حقیقی حضور دارند که با دریافت مبلغی از سمت آن شرکت، پیج اینستاگرام شما را فالو می کنند. طبیعتا این افراد میلی برای لایک کردن پست های شما و درج کامنت ندارند. در دسته دوم ربات ها حضور دارند و در واقع هیچ شخص حقیقی وجود ندارد. امروزه بسیاری از ربات ها هستند که می توانند برای شما کامنت قرار دهند. اما کامنت های آنان از پیش تعریف شده است و گاها با محتوای شما ارتباطی ندارد. در بسیاری آنان تنها از ایموجی استفاده می شود یا با عبارتی همچون”پیج شما بسیار جذاب است” برایتان کامنت درج می کنند. در بسیاری از مواقع مشاهده شده که این ربات ها در پیج اینستاگرام شما، تبلیغات بسیار در قالب کامنت درج می کنند. کاربر آگاه قطعا با یک بررسی کلی می تواند متوجه عملکرد ربات شده و اعتماد خود را به پیج شما از دست بدهد.

عدم همخوانی تعداد فالوور ها با engagement rate

هدف در پیج اینستاگرام افزایش تعامل با کاربران است. ربات ها این کار را نمی توانند انجام دهند و منجر می شوند تا نرخ اینگیجمنت کاهش یابد. امروزه بر اساس تعداد کاربران پیج اینستاگرام می توان نرخ حدودی اینگیجمنت را متوجه شد. قوانین زیر برای ارتباط این دو فاکتور وجود دارند:

 • اگر فالوور ها کمتر از 1000 نفر باشد، نرخ اینگیجمنت در حدود 8 درصد است.
 • اگر فالوورها بین 1000 تا 10000 نفر باشند؛ نرخ اینگیجمنت حدود 4 درصد است.
 • اگر فالوورها بین 10000 تا 100000 نفر باشند؛ نرخ اینگیجمنت حدود 2.4 درصد است.
 • اگر فالوورها بین 100000 تا یک میلیون نفر باشند؛ نرخ اینگیجمنت حدود 1.8 درصد است.
 • برای پیج اینستاگرام که فالوورهای آن بالای 1 میلیون نفر است، نرخ مذکور در حدود 1.7 درصد است.

اعداد ذکر شده نشان می دهند که اگر یک پیج اینستاگرام کمتر از 1000 نفر دنبال کننده داشته باشد، لایک و کامنت های آن باید حدود 40 تا 80 مورد باشد. البته گفتنی است که اعداد ذکر شده حدودی هستند و در عمل ممکن است کمی متفاوت باشد اما آنچه اثبات شده است، این مهم می باشد که فالوور های غیر واقعی یا ربات ها تفاوت و فاصله زیادی با اعداد ذکر شده دارند. لذا به راحتی می توان متوجه این موضوع شد.

مشکل اسپم

در بعضی موارد و با توجه به نوع فعالیت شما گاها لازم است که ایمیل خود را در پیج، عنوان کنید. اگر دنبال کنندگان شما غیر واقعی باشند، مجموعه ای از ایمیل های اسپم دریافت می کنید. بسیاری از شرکت هایی که امروزه فالوور پیج اینستاگرام می فروشند، برای دستیابی به ایمیل شما از این ترفند استفاده می کنند.

تصور کنید برای پیج اینستاگرام خود فالوور زیاد و غیر واقعی خرید کرده اید، در واقع شما این اجازه را به ربات ها داده اید که به صفحه فالوور های واقعی شما نیز دسترسی داشته باشند. فالوورهای اسپم می توانند فالوورهای اصلی شما را ناراحت کرده و آنان در صدد آنفالو کردن آنها، پیج شما را نیز آنفالو کنند.

حذف فالوور توسط الگوریتم های اینستاگرام

الگوریتم های اینستاگرام امروزه بسیار هوشمندانه برای امنیت پیج اینستاگرام شما فعالیت می کنند. آنها فالوور های فیک و غیرواقعی را شناسایی کرده و حذف می کنند. تصور کنید که پیجی خرید کرده اید و پس از مدتی، فالوورها به شکل محسوسی کاهش می یابند. در توضیح این مشکل می توان عملکرد سرسخت اینستاگرام و الگوریتم های آن را عنوان کرد. با این تفاسیر تمام هزینه های شما از بین می رود.

از بین رفتن اعتبار

یک کاربر آگاه می تواند به راحتی فالوورهای غیر واقعی را از فالوورهای ارگانیک شناسایی کند. این موضوع برای افراد تاثیر گذار یا اینفلوئنسر ها بسیار اهمیت دارد زیرا برند ها و پیج های معتبر به راحتی می توانند متوجه این موضوع شوند. لذا اگر اینفلوئنسری برای افزایش فالوورهای خود، دست به خرید فالوور فیک می زند یا پیج اینستاگرام خرید می کند، نمی تواند به مدت طولانی این وضعیت را حفظ کند و الگوریتم های اینستاگرام به سرعت فالوورهای غیر واقعی وی را حذف می کنند. همین امر می تواند اعتبار او را کامل از بین ببرد.

عدم استقبال فالوورها از محصول

اگر فالوور پیج اینستاگرام شما غیر واقعی باشند، نباید انتظار استقبال از طرف آنها را داشته باشید. در واقع شما تنها ظاهر قضیه را خوب نشان داده اید. فالوورهای غیر واقعی شما دست به خرید محصولی نمی زنند و نباید انتظار لایک و کامنت از سمت آنان داشته باشید. آنها تنها می توانند یک مجسمه باشند که ظاهر پیج اینستاگرام شما را بهتر کرده اند.

به وجود آمدن مشکلات امنیتی و حقوقی

در نظر داشته باشید که گاها با خرید پیج اینستاگرام درگیر مشکلات حقوقی که آن پیج در سابقه فعالیت های پیشین خود داشته است، می شوید. این امکان وجود ندارد که کامنت های پیشین پیج اینستاگرام خود را بررسی کنید. لذا ممکن است صحبت های نادرست و غیر اخلاقی از جانب پیج شما در سایر صفحات وجود داشته باشد که منجر به خراب شدن جایگاه شما شود. پیشنهاد می شود که قبل از خرید پیج اینستاگرام حتما در خصوص فعالیت های قبلی آن صفحه اطلاعات کامل جمع آوری کنید.

بزرگترین مشکل خرید پیج اینستاگرام این مورد می باشد که کاربر اولیه می تواند به اکانت دسترسی داشته باشد و آن را هک کند. این امکان شرایطی را به وجود می آورد که یک فرد می تواند یک اکانت را به تعداد زیادی افراد بفروشد. در نظر داشته باشید که حتی تغییر تمام رمزها نیز مشکل را حل نمی کند. با این توضیحات، معایب خرید پیج اینستاگرام بیشتر از مزایای آن است. لذا قبل از اینکه در این بخش سرمایه گذاری کنید، لازم است تا تمام این جوانب را بررسی کرده و مواظب کلاهبرداری ها باشید.

نکات مهم برای خرید پیج اینستاگرام

نکات مهم برای خرید پیج اینستاگرام

برای خرید پیج اینستاگرام دو حالت رخ می دهد:

 • از یک شخص حقیقی پیج اینستاگرام را خرید کنید.
 • از یک شرکت حقوقی که در زمینه اینستاگرام فعالیت می کند، خرید خود را انجام دهید.

افرادی که خرید خود را از شرکت ها انجام می دهند با احتمال بیشتری باید منتظر فالوورهای غیر واقعی باشند زیرا این شرکت ها مجموعه ای از پیج های آماده را با فالوورهای زیاد که به وسیله ترفند های تایید نشده، جمع آوری کرده اند، به فروش می رسانند.

نکات مهمی که قبل از خرید پیج اینستاگرام باید بدانید

در ادامه این مقاله مهمترین نکاتی که باید قبل از خرید یک پیج اینستا به آنها توجه ویژه ای داشته باشید را لیست کرده ایم:

پیشینه فعالیت پیج اینستاگرام را بررسی کنید

در گام اول باید مطمئن شوید که مالک اصلی پیج اینستاگرام یک شخص است و ربات نمی باشد. در گام بعدی فالوورهای پیج را بررسی کنید تا ربات ها و افراد غیر واقعی نباشند. این مورد را می توان از کامنت گذاری نیز بررسی کرد. کامنت ها باید کاملا طبیعی باشند.

بین پیج و هدف خود، میزان ارتباط را بسنجید

بسیاری از شرکت ها بدون آنکه از سابقه پیج اینستاگرام مورد نظر آگاهی داشته باشند، آن را خرید می کنند. حال تصور کنید که نوع فعالیت قبلی کاملا در تضاد با فعالیت شرکت شما باشد. اگر هم فالوور ها واقعی بوده باشند، رغبتی برای دنبال کردن شما نخواهند داشت. به طور مثال نمی توان از فالوورهای پیج لباس انتظار داشت که فالوور پیج بورس شوند و فعال نیز باشند.

به نکات امنیتی دقت کنید

در خرید پیج اینستاگرام لازم است تا نکات امنیتی را رعایت کنید. سعی کنید تا خریدار را طی ملاقات حضوری ببینید. اگر پیجی را خرید کردید، حتما یوزرنیم و پسورد خود را تغییر دهید. تمام پسوردها را پس از اینکه به پیج اینستاگرام وارد شدید لازم است، بروز کنید. نکته مهم در اینجا، آن است که ارتباط پیج اینستاگرام را با صفحه فیسبوک مالک قبل، قطع کرده و به اکانت فیسبوک خود متصل کنید.

از ابزارهای اعتبار سنجی اکانت اینستاگرام استفاده کنید

از ابزار های مناسب برای بررسی اعتبار اکانت اینستاگرام بهره ببرید. در همین راستا ابزار ها و امکاناتی وجود دارند که می توانند فالوورهای غیر واقعی را از فالوورهای واقعی در یک پیج اینستاگرام تشخیص دهند. برخی از این ابزار ها در ادامه عنوان شده است:

تحلیل و بررسی پیج اینستا از طریق سایت IG Audit

با استفاده از سایت IG Audit شما قادر خواهید بود تا اعتبار اکانت پیج اینستاگرام را بررسی کنید. برای بررسی در این سایت لازم است تا یوزرنیم پیج اینستاگرام را در کادر جستجوی این سایت وارد کنید. آنالیز ابزار های این سایت یک نسبت تقریبی بین فالوورهای واقعی و غیرواقعی را نشان می دهد. با استفاده از این ابزار می توانید میزان حدودی لایک ها و کامنت های پیج اینستاگرام را بررسی کنید. با توجه به بررسی این سایت از پیج اینستاگرام جاستین بیبر، مشخص می شود که 30 درصد از دنبال کنندگان او غیر واقعی هستند.

تحلیل و بررسی پیج اینستا از طریق سایت HypeAuditor

با استفاده از سایت HypeAuditor نیز می توانید لایک ها، کامنت ها و فالوورهای یک پیج اینستاگرام را بررسی کنید. در این ابزار یک فاکتور AQS یا امتیاز کیفیت مخاطب تعریف شده است.

از این سایت برای بررسی پیج هایی که قصد خرید آن را دارید؛ می توانید استفاده کنید. همچنین این ابزار می تواند به اینفلوئنسر هایی که قصد همکاری با یکدیگر را دارند نیز، کمک کند. شاخص ذکر شده بر اساس اینگیجمنت و تعداد فالوورها، بررسی های خود را انجام می دهد. اگر بتوان از آن نمره بالای 80 دریافت کرد، آن پیج گزینه خوبی خواهد بود.

تحلیل و بررسی پیج اینستاگرام از طریق سایت Social Audit Pro

با استفاده از سایت Social Audit Pro میزان فعال بودن پیج خود را می توانید بررسی کنید. اگر پیج اینستاگرام خود را با این ابزار تحلیل کنید، می توانید فالوورهای غیر واقعی را شناسایی کرده و آنها را از لیست خود حذف کنید. این وب سایت برای رفاه کاربرانش، اپلیکیشن موبایل نیز ارائه داده است.

قرارداد رسمی امضا کنید

اگر تمام بررسی های خود را انجام داده و از اعتبار پیج اینستاگرام و شخص فروشنده اطمینان حاصل کردید، لازم است تا برای خرید آن پیج یک قرارداد تنظیم کنید. در مواردی که هزینه پرداختی زیاد است، می توانید از یک وکیل مشاوره بگیرید. به صورت کلی قرارداد خرید پیج اینستاگرام شما باید شامل موارد زیر باشد:

 • اطلاعات شخص فروشنده درج شود و مشخص باشد
 • زمان قرارداد، تاریخ ارائه پیج به همراه مشخصات کامل پیج عنوان شود
 • در خصوص نوع پرداخت توضیحات کامل ارائه شود
 • شرایط ارائه پیج مشخص شود
 • هرگونه توافق بین دو طرف ذکر شود
 • محصول و خدمات در پیج اینستاگرام مشخص شود.

به صورت کلی تلاش کنید تا از درگاه های امن بانکی برای این مورد استفاده کنید و پرداخت های خود را در چند مرحله انجام دهید تا در صورت بروز مشکل امکان پیگیری وجود داشته باشد.

نکات مهمی که بعد از خرید پیج اینستاگرام باید بدانید

پس از اینکه شما یک پیج اینستاگرام خریداری کردید، لازم است تا موارد زیر را برای بالا بردن امنیت انجام دهید:

 • آدرس gmail ثبت شده برای پیج اینستاگرام فوق را تغییر داده و آدرس ایمیل خود را وارد کنید (چگونه جیمیل بسازیم؟). در این صورت لازم است تا پس از تغییر آدرس حتما ایمیل مربوطه که از اینستاگرام برایتان ارسال می شود را تایید کنید. در غیر این صورت مالک اولیه اکانت می تواند پیج شما را هک کند.
 • شماره موبایل ثبت شده در پیج اینستاگرام را به شماره خود تغییر دهید. برای امنیت بیشتر پیشنهاد می شود از گزینه ورود دو مرحله ای استفاده کنید.
 • پیشنهاد می شود که پیج خود را به صورت بیزینس پلن اداره کنید. اتصال این پیج به اکانت فیسبوک، امنیت پیج را افزایش می دهد.

جمع بندی

به صورت کلی باید عنوان کرد که خرید پیج اینستاگرام؛ یک فعالیت پر ریسک است. اشخاصی هستند که خرید این پیج ها با فالوور زیاد را کسب اعتبار می دانند. این خرید ممکن است هم ضررهای مالی داشته باشد و هم اعتبار برند شما را از بین ببرد. برای موفقیت در محیط های مجازی لازم است تا شما دارای یک روش تعریف شده و قانونی باشید. خرید پیج اینستاگرام بدون داشتن هدف، نمی تواند به تنهایی گزینه خوبی باشد. لازم است که حتما زیرساخت گسترش آن آماده سازی شود.

در انتها امیدواریم که مقاله راهنمای کامل خرید پیج اینستاگرام برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد، شما هم اگر تجربه خرید یا فروش پیج اینستاگرام دارید در پایین همین صفحه و در بخش دیدگاه های سایت با ما به اشتراک بذارید. همچنین پیشنهاد می کنم مقاله کسب درآمد از اینستاگرام را نیز حتما مطالعه کنید. ممنون از همراهی شما تا انتهای مقاله 😉

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!