افزایش رتبه الکسا🤩 7 روش بهبود رتبه در الکسا سایت

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 31 شهریور 1402

افزایش رتبه الکسا و راه های بالا بردن رتبه الکسا: افزایش رتبه الکسای سایت یکی از مهم ترین چالش های هر مدیر سایت و هر وبمستری است که می خواهد کسب و کار اینترنتی خود را رونق و رشد دهد. اگر وبمستر هستید به خوبی می دانید که بهبود رتبه در الکسا، یکی از مهمترین معیارهای سنجش سایت ها با یکدیگر است و هر چقدر رتبه الکسای سایت شما پایین تر باشد معلوم است که سایت شما از محبوبیت بیشتری برخوردار بوده و در طول ماه بازدید کننده بیشتری دارد.

پس توجه داشته باشید که در این مقاله منظور از افزایش رتبه الکسا، همان بهبود یا کاهش رتبه در سایت الکسا است؛ چون رتبه الکسای سایت ها هر چقدر به عدد یک نزدیک تر باشد یعنی اینکه آن سایت رتبه بهتری از نظر الکسا و میانگین بازدید دارد. پس با مقاله افزایش رنک الکسا با آکادمی وبکیما همراه باشید.

رتبه الکسا چیست؟

سایت Alexa.com که یکی از شرکت های زیر مجموعه آمازون است که برای تمامی سایت های جهان، بر اساس معیارهایی که تعیین کرده است، یک رتبه عددی در نظر گرفته است که این رتبه عددی به نام رتبه الکسا یا Alexa rank (الکسا رنک) مشهور شده است، حال این رتبه هر چقدر پایین تر باشد یعنی اینکه سایت از تعداد بازدید کننده بیشتری برخوردار بوده و از مقبولیت بالاتری برخوردار است.

البته باید توجه داشته باشید که رتبه الکسا معیار دقیقی برای سنجش میزان بازدید یک سایت نیست و اینکه برای خریدهای اینترنتی خود نباید تنها به رتبه الکسای آن سایت توجه کنید، بلکه باید معیارهای دیگری را نیز در نظر داشته باشید.

رتبه الکسا چیست؟ بهبود رتبه الکسای سایت
رتبه الکسا چیست؟

رتبه الکسا دقیقا چیست؟

پس تا اینجا تا حدودی متوجه شدیم که رتبه الکسا چیست، باید توجه داشته باشید که رتبه الکسا هم به میزان بازدید سایت خودمان وابسته است و هم به میزان بازدید سایت های رقبایمان. رتبه الکسای سایت هر چقدر کوچک تر باشد یعنی سایت مورد نظر از محبوبیت بیشتری برخوردار بوده و موفق تر است. پس منظور ما از بهبود رتبه الکسا یا افزایش رتبه الکسا در حقیقت کاهش رتبه الکسا است.

برای مثال اگر رتبه سایت ما 1500 باشد این یعنی اینکه 1499 سایت دیگر از ما بازدید کننده بیشتری دارند، البته در سایت الکسا می توانیم رتبه سایت در ایران و در جهان را به صورت مجزا مشاهده کنیم. پس وقتی رتبه الکسای سایت ما در ایران 800 است یعنی 799 سایت ایرانی دیگر از نظر مخاطب و بازدید کننده از سایت ما بهتر است. هدف ما در این مقاله افزایش رتبه الکسا یا همان بهبود رنک الکسا در ایران است. البته شما زمانی که کاهش و بهبود رتبه الکسای ایران را برای سایت خود انجام دهید، خود به خود بهبود رتبه الکسای جهانی هم شامل حالتان می شود.

افزایش رتبه الکسا چگونه محاسبه می شود؟

افزایش رتبه الکسا بر اساس تعداد بازدید های روزانه یک سایت و همچنین میانگین تعداد صفحاتی است که یک بازدیدکننده از سایت مشاهده می کند. پس امکان دارد 2 سایت به صورت مساوی روزی 2000 بازدیدکننده داشته باشند اما به صورت میانگین در سایت اولی هر بازدید کننده 2 صفحه سایت را مشاهده می کند و در سایت دومی هر بازدید کننده 6 صفحه را مشاهده می کند، این 2 سایت به هیچ عنوان رتبه الکسای یکسانی نخواهند داشت و قطعا سایت دوم رتبه ی بسیار پایین تری از سایت اول خواهد داشت.

یکی دیگر از نکات بهبود رتبه الکسا این است که رتبه الکسا بر اساس میانگین تعداد بازدید کنندگان در 3 ماه اخیر است، پس اگر در یک روز که یک کمپین تبلیغاتی دارید تعداد زیادی بازدید کننده داشتید و در روزهای دیگر بازدید کننده زیادی ندارید نباید توقع کاهش چشم گیر رتبه الکسا را داشته باشید.

رتبه الکسا سایت من چند است؟

برای اینکه بتوانید رتبه الکسای سایت خود را ببینید می توانید تولبار الکسا را روی مرورگر خود نصب کنید تا هر زمان که نیاز به بررسی رتبه الکسای سایت خود و یا سایت های دیگر داشتید تنها با کلیک روی تولبار الکسا به راحتی رتبه الکسای سایت را مشاهده کنید. برای نصب تولبار الکسا می توانید از این لینک اقدام کنید. در زیر می توانید تصویری از تولبار الکسا در حالی که رتبه الکسای سایت گوگل را نمایش می دهد را مشاهده کنید:

تولبار الکسا در حال نمایش رتبه الکسای گوگل | افزایش رتبه الکسای سایت
تولبار الکسا در حال نمایش رتبه الکسای گوگل

راه بعدی برای مشاهده رتبه ی الکسای سایت خود و دیگر سایت ها مراجعه به ابزار رتبه الکسا در سایت خود الکسا به آدرس https://www.alexa.com/siteinfo است. با مراجعه به این آدرس و قرار دادن دامنه سایت در بخش مربوطه می توانید اطلاعات مربوط به رتبه ی الکسای سایت را مشاهده کنید. در زیر تصویری از این ابزار را مشاهده می کنید:

ابزار سنجش رتبه الکسای سایت ها - راه های بالا بردن رتبه الکسا
ابزار سنجش رتبه الکسای سایت ها

چگونه رتبه الکسا را افزایش دهیم؟

راه های بالا بردن رتبه الکسا یا همان کاهش رتبه الکسا سایت با روش های مختلفی صورت می گیرد ، برای برخی از روش ها باید هزینه کنید که غیر اخلاقی است و همچنین پایدار هم نیست! برخی از روش ها هم کاملا رایگان هستند در این مقاله ما با روش های غیر اخلاقی کاری نداریم و روش های بهبود رتبه الکسا را به روش های صحیح آموزش می دهیم.

راه های بالا بردن رتبه الکسا

در ادامه این مقاله می خواهیم بهترین روش ها برای افزایش رتبه الکسا در ایران و البته جهان را برای شما عزیزان و همراهان آکادمی وبکیما بیان کنیم، پس با ادامه مقاله جذاب راه های بالا بردن رتبه الکسا همراه آکادمی وبکیما باشید.

1- تولید محتوای جذاب و داغ

اولین راه برای کاهش رتبه الکسا تولید محتوای جذاب و داغ است. روزانه مقالات بسیار زیادی در سطح اینترنت منتشر می شود که سطح رقابت را بسیار بالا برده است برای همین شما باید قبل از تولید محتوا برای سایت خود تحقیقات گسترده ای انجام دهید و موضوعاتی جذاب و داغ را برای تولید محتوا انتخاب کنید. اگر بتوانید محتوا های جذاب منتشر کنید کاربرانی وفادار پیدا خواهید کرد که هر روز یا هر چند روز به امید مقالات جذاب شما به سایت تان سر می زنند و همین موضوع باعث بهبود رتبه الکسا سایت شما می شود.

2- افزایش ترافیک سایت با هر روش ممکن و غیر ممکن!

دومین راه خیلی عالی برای بهبود رتبه الکسا سایت ، افزایش ترافیک سایت با روش های مختلف است. شما باید از کوچک ترین فرصت ها برای افزایش بازدید سایت خود استفاده کنید در زیر چند روش برای افزایش ترافیک را می توانید ببینید:

 • انتشار لینک مقالات سایت در شبکه های اجتماعی
 • استفاده از سیستم ایمیل مارکتینگ
 • بهبود رتبه سایت در گوگل و بهبود سئو سایت
 • تبلیغات بنری در سایت های پر بازدید
 • استفاده از تکنیک رپورتاژ خبری
 • و کلی راه های کشف نشده … !

3- بانس ریت سایت موثر در بهبود رتبه الکسا

افزایش تعداد بازدید صفحات به ازای هر بازدید کننده :
یکی دیگر از راه های خوب و البته مهم برای کاهش رتبه الکسا سایت این است که کاری کنیم که هر بازدید کننده ای که به سایت ما وارد شد، از تعداد صفحات بیشتری در سایت دیدن کند، با این کار با همان تعداد بازدید کننده ای که دارید می توانید بهبود رتبه الکسا را انجام دهید.

راه های مختلفی برای افزایش بازدید تعداد صفحات در سایت وجود دارد، برای مثال شما می توانید از افزونه های مطالب مرتبط در وردپرس استفاده کنید تا در بین مطالب خود لینک دیگر مطالب سایت را نمایش دهید و با این کار کاربران را به دیدن دیگر صفحات ترغیب کنید. یکی از بهترین افزونه های نوشته های مرتبط در وردپرس افزونه نوشته‌های مرتبط هوشمند است.

همچنین لینک سازی داخلی اصولی نیز می تواند به ماندن بیشتر کاربر در سایت کمک کند، شما می توانید مطالب سایت خود را با استفاده از لینک سازی داخلی به یکدیگر مرتبط کنید تا کاربران خود را در بین مطالب سایت هدایت کنید و با این کار به بهبود رتبه الکسا سایت خود کمک کنید.

4- بهبود سئو سایت برای افزایش رتبه الکسا

مطمعن باشید یکی از بهترین و معقولانه ترین روش ها برای بهبود رتبه الکسا سایت، بهبود سئو سایت و بهینه سازی آن برای موتورهای جستجو مخصوصا گوگل است. در فضای دیجیتال مارکتینگ امروز سئو سایت حرف اول و آخر را می زند، چس بهتر است هر چه زود تر برای بهبود سئوی سایت خود یک استراتژی طراحی کنید.

برای بهبود سئوی سایت خود می توانید از بخش آموزش سئو آکادمی وبکیما استفاده کنید تا علاوه بر بهبود سئو سایت برای بهبود رتبه الکسا سایت خود نیز قدمی برداشته باشید.

5- نصب تولبار الکسا برای بهبود رتبه الکسا

یکی دیگر از راه های بسیار موثر برای کاهش رتبه الکسا نصب تولبار الکسا توسط خود شما و تیم تان است. باید بدانید که سایت الکسا با اطلاعاتی که از همین تولبار خود به دست می آورد به سایت ها رتبه می دهد. یعنی اگر شما خودتان و تیمی که روی سایت شما کار می کند، تولبار الکسا را نصب کنید چون در طول روز به سایت خود زیاد سر می زنید همین اطلاعات توسط تولبار الکسا که روی مرورگر شما و همکاران تان نصب است برای سایت الکسا فرستاده می شود و در نتیجه رتبه الکسا سایت شما بهبود می یابد.

این مورد را بسیار جدی بگیرید و همین الان اقدام به نصب تولبار الکسا کنید بهتون قول می‌دم یک ماه دیگه رتبه الکسای سایت تان بسیار کاهش خواهد یافت.

6- میزان بک لینک های سایت موثر در افزایش رتبه الکسا

تعداد لینک هایی که به یک سایت داده می شوند تاثیر زیادی هم روی سئوی سایت و هم روی بهبود رتبه الکسا سایت دارند، سایت هایی هستند که ترافیک بالایی دارند ولی تعداد بک لینک های کمی دارند و رتبه الکسای زیاد جالبی ندارند، در مقابل هم سایت هایی هستند که ترافیک کمتری دارند اما تعداد بک لینک های بیشتری دارند و به همین دلیل رتبه الکسای آن ها نیز بهتر است.

7- ماندگاری کاربران در سایت موثر در افزایش رنک الکسا

طبق بررسی هایی که خود بنده انجام دادم ، سایت هایی که کاربران آن ها تایم بیشتری در سایت ماندگار هستند رتبه الکسای بسیار بهتری نسبت به سایت هایی با بازدیدهای مشابه اما ماندگاری کمتر ، دارند. در نظر داشته باشید که میزان ماندگاری کاربران در سایت یا همان Time On Site هم برای گوگل بسیار مهم است و هم باعث بهبود رتبه الکسا سایت شما می شود . پس باید سایت تان به گونه ای باشد که کاربران را مدت زمان بیشتری در خود نگه دارد.

8- افزایش رتبه الکسا سایت با فعالیت در انجمن ها و فروم ها

یکی از بهترین راه های افزایش و بهبود رتبه الکسای سایت ها، فعالیت در انجمن ها و فروم ها است، که البته اگر در انجمن و فروم های مرتبط با موضوع سایت خودتان فعالیت کنید، خیلی بهتر خواهد بود چون نرخ تبدیل بسیار بالاتر خواهد رفت و در نتیجه در مدت زمان بسیار کوتاهتری نسبت به انجمن های غیر مرتبط، می توانید بازدید کننده بسیار بیشتری جذب کنید.

توجه داشته باشید که فعالیت در انجمن ها به این معنی نیست که فقط عضو انجمن شوید و در بخش پروفایل لینک خود را قرار دهید! بهترین حالت این است که 10 انجمن پر بازدید و مرتبط با حوزه کاری تان را پیدا کنید و به صورت مستمر در آن ها فعالیت کنید.

این را هم در نظر داشته باشید، که اصلا نیازی نیست در هر مطلبی که در انجمن قرار می دهید، به سایت خودتان لینک بدهید، همین که نام سایت تان را در انتهای مطلب قرار دهید (حتی بدون لینک) کفایت می کند.

9- کامنت گذاری در سایت ها و بلاگ های پر بازدید

بسیاری از سایت ها و بلاگ ها هستند که می توانید در آنها کامنت هایی هوشمندانه درج کنید و به صورت روزانه صدها مخاطب جدید کسب کنید! این خودش یک نوع تبلیغات رایگان و حرفه ای است!

روش کار به این صورت است که شما لیستی از سایت ها و بلاگ های پربازدید را که می توانید در آنها کامنت بزارید را جمع آوری می کنید، سپس به مرور شروع می کنید به گذاشتن کامنت های جذاب و اگر بتوانید در دیدگاه های یک سایت پر مخاطب یک بحث داغ را شروع کنید که دیگر کاربران آن سایت به نظر شما واکنش نشان دهند، که دیگر فوق العاده خواهد بود!

آیا موضوع سایت با افزایش رتبه الکسا مرتبط است؟

طبق بررسی هایی که روی تعداد زیادی سایت انجام دادم متوجه شدم که سایت هایی در موضوعات خاص هستند که با اینکه بازدید کننده زیادی هم ندارند اما رتبه های الکسای بسیار خوبی کسب کرده اند و در مقابل در برخی موضوعات هم سایت هایی هستند که با اینکه ترافیک بالایی دارند اما رتبه الکسای خوبی نسبت به تعداد بازدید خود ندارند.

می توانید حدس بزنید که چرا اینگونه است؟

همانطور که در قسمت های قبلی این مقاله توضیح دادم ، معیار سایت الکسا برای رتبه بندی سایت ها همان تولبار الکسا است. پس نتیجه می گیریم که در سایت هایی با موضوعات تکنولوژی ، دیجیتال مارکتینگ ، آموزش های سئو و طراحی سایت و خلاصه از این قبیل موضوعات با اینکه بازدید کننده کمی هم دارند اما رتبه الکسای خوبی کسب می کنند چون که کاربران این سایت ها با سایت الکسا آشنا هستند و اکثرا هم تولبار الکسا را روی مرورگر خود نصب دارند و همین باعث کاهش رتبه الکسا این سایت ها می شود.

و در مقابل سایت هایی که موضوعاتی از قبیل : دانلود موزیک و فیلم ، گردشگری ، فرهنگی و … دارند و در مواردی ممکن است بازدید کنندگان زیادی داشته باشند اما چون کاربران آنها تولبار الکسا نصب ندارند و اصلا با سایت الکسا آشنا نیستند که بخواهند تولبارش را نصب کنند، در نتیجه رتبه الکسای خوبی ندارند.

جمع بندی مقاله افزایش رتبه الکسا

در انتها امیدوارم که مقاله آموزش افزایش رتبه الکسا مورد توجه شما عزیزان و همراهان آکادمی وبکیما قرار گرفته باشه، اگر شما هم راه هایی را برای بهبود رتبه الکسا سایت می شناسید ، خوشحال می شویم که با ما و دیگر کاربران به اشتراک بزارید، ممنون از همراهیتون 😉

پرسش و پاسخ های مقاله آموزش بهبود رتبه الکسا

رتبه الکسا چیست ؟

سایت Alexa.com که یکی از شرکت های زیر مجموعه آمازون است که برای تمامی سایت های جهان، بر اساس معیارهایی که تعیین کرده است، یک رتبه عددی در نظر گرفته است که به نام رتبه الکسا یا Alexa rank مشهور شده است، حال این رتبه هر چقدر پایین تر باشد یعنی اینکه سایت از تعداد بازدید کننده بیشتری برخوردار بوده و ازمقبولیت بالاتری برخوردار است.

چگونه رتبه الکسا را افزایش دهیم؟

1- تولید محتوای جذاب و داغ
2- افزایش ترافیک سایت با هر روش ممکن و غیر ممکن!
3- بانس ریت سایت موثر در بهبود رتبه الکسا
4- بهبود سئو سایت برای کاهش رتبه الکسا
5- نصب تولبار الکسا برای بهبود رتبه الکسا
6- میزان بک لینک های سایت موثر در افزایش رتبه الکسا
7- ماندگاری کاربران در سایت موثر در کاهش رتبه الکسا
8- افزایش رتبه الکسا سایت با فعالیت در انجمن ها و فروم ها
9- کامنت گذاری در سایت ها و بلاگ های پر بازدید

رتبه الکسا سایت من چند است ؟

برای اینکه بتوانید رتبه الکسای سایت خود را ببینید می توانید تولبار الکسا را روی مرورگر خود نصب کنید تا هر زمان که نیاز به بررسی رتبه الکسای سایت خود و یا سایت های دیگر داشتید تنها با کلیک روی تولبار الکسا به راحتی رتبه الکسای سایت را مشاهده کنید. برای نصب تولبار الکسا می توانید از این لینک اقدام کنید.

آیا موضوع سایت با رتبه الکسا مرتبط است؟

در پاسخی بسیار کوتاه باید بگویم که بله موضوع سایت ارتباطی مستقیم با رتبه الکسای سایت دارد برای اطلاعات بیشتر در این رابطه مقاله را با دقت مطالعه کنید و ویدیو را مشاهده کنید.

4.4/5 - (19 امتیاز)

نظرات در “افزایش رتبه الکسا🤩 7 روش بهبود رتبه در الکسا سایت

 1. محسن میگوید:

  یه سوال داشتم اینکه رتبه بندی سایت های دنیا فقط توسط سایت الکسا انجام می‌شود؟ یا اینکه سایت های دیگری هم برای رتبه بندی سایت ها وجود دارند؟ و اینکه پایین آوردن رتبه الکسا در عرض یک ماه امکان پذیر است؟

  • پشتیبانی میگوید:

   قطعا وب‌سایت‌های زیادی هستند که وب‌سایت‌ها را در سراسر دنیا رتبه بندی می‌کنند، اما الکسا از همه آن‌ها معروف‌تر است، دقت کنید که پایین آوردن رتبه الکسا به روش‌های غیر اصولی هم امکان پذیر است اما مطمئن باشید خیلی زود رتبه خود را از دست خواهید داد، پس سعی کنید رتبه الکسا سایت خود را با استفاده از روش‌های اصولی بهبود دهید.

 2. هومن میگوید:

  چه مقاله جالبی بود، مخصوصا بخشی که گفته بودید خودتان هم روی مرورگرتان افزونه الکسا را برای بهبود رتبه الکسای سایت نصب کنید. مرسی واقعا.

 3. کامران میگوید:

  مقاله‌ای که در رابطه با بهبود رتبه الکسا نوشتید واقعا عالی بود مخصوصا ترفندهایی که در ویدیو توضیح دادید. با تشکر از تیم خوب وبکیما

 4. حسین میگوید:

  امیدوارم حالتون خوب باشه، میشه بگین که بگراند داخل ویدیو صفحه اصلی شما رو چطور می تونم پشت ویدیو با المنتور بزارم لطفا راهنمایی کنید

 5. مریم میگوید:

  سلام به تیم وبکیما
  حدود دو هفته میشه که با سایت عالی شما آشنا شدم. زمانی که وارد سایت شدم ابتدا طراحی خوب یا همان کاربر پسندی سایت شما بنده رو اینجا کشوند. کم کم مطالب جامع و مفید و همچنان زمانی که وارد سایت شما میشم با ذوق خاصی میام و در این زمان به این نتیجه رسیدم ثبت نام کنم . امیدوارم همچنان پایدارو موفق باشید.

  • پشتیبانی میگوید:

   باسلام و احترام خدمت شما، بسیار خوشحال هستیم که توانسته‌ایم رضایت شما را جلب کنیم، امیدواریم بتوانیم لحظاتی عالی همراه با یادگیری مطالب جدید برای شما همراهان گرامی بسازیم، با تشکر از همراهی شما با سایت خودتان.

 6. میترا میگوید:

  یکی از بهترین مقالاتی که در رابطه با افزایش رتبه الکسا مطالعه کردم همین مقاله بود ممنونم وبکیما

دیدگاهتان را بنویسید

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!