قوی ترین لیست بک لینک رایگان [آپدیت 2022]

قوی ترین لیست بک لینک رایگان

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 9 فروردین 1403

بک لینک رایگان: بک لینک ها از گذشته تا امروز یک فاکتور مهم در بحث سئو و رتبه وب سایت بوده اند. از همین جهت یک متخصص سئو همواره می بایست به ایجاد بک لینک های قوی و با کیفیت برای ارتقا وب سایت خود فکر کند. در نظر داشته باشید که مشاهده تاثیرات مثبت بک لینک _ Backlink نیاز به تلاش مستمر در این حوزه دارد. در این مقاله بیشتر در این خصوص و تکنیک های بک لینک سازی رایگان صحبت خواهد شد.

پس اگر می خواهید با قوی ترین و بزرگ ترین لیست بک لینک رایگان آشنا شوید این مقاله از سری مقالات آموزش سئو آکادمی کسب و کار اینترنتی وبکیما را حتما حتما تا انتها و خط به خط مطالعه کنید، چون با استفاده از این مقاله می تونید بک لینک های با کیفیت و رایگان بسیار خوبی را برای سایت خود بگیرید.

راهنمای مطالعه:

نمونه لینک بهترین بک لینک ها

بک لینک ها در واقع یک روش پولی در عملیات سئو و بهینه سازی سایت می باشد. اما با توجه به اینکه اکثر کسب و کارهایی که در آغاز فعالیت قرار دارند، بودجه لازم برای خرید بک لینک های پولی را ندارند لذا از روش های ایجاد بک لینک رایگان استفاده می کنند. بسیاری از افراد تصور می کنند که بک لینک های رایگان در سئو تاثیر نداشته و کم کیفیت هستند، حال آنکه در واقعیت این مورد اثبات نشده است. بک لینک ها اگر به صورت رایگان یا پولی ایجاد شوند، باعث اعتبار آن سایت می شوند.

هدف این مقاله آشنایی با وب سایت هایی است که بک لینک با کیفیت و قوی به صورت رایگان ارائه می کنند. لذا انواع سایت ها براساس نوع خدمات آنها اعم از ارائه بک لینک رایگان خارجی، بک لینک های دولتی، بک لینک رایگان واقعی، بک لینک رایگان فارسی، بک لینک gov و edu با اعتبار زیاد، کامنت بک لینک، نحوه ایجاد بک لینک و طبقه بندی می شوند.

چگونه بک لینک رایگان بگیریم؟

وقتی که قصد ورود به عرصه دیجیتال مارکتینگ را داشته باشید، برای موفقیت در آن لازم است که یا هزینه کنید و یا زمان بگذارید. بک لینک ها تکنیک هایی هستند که نیاز به بودجه زیادی ندارند اما وقت بسیاری طلب می کنند. دریافت بک لینک دارای فواید زیر است :

 1. موجب بهبود درک شما از محیط کسب و کار می شود: برای دریافت بک لینک رایگان شما بازار خود را بهتر شناسایی می کنید و هدف کاربران را متوجه خواهید شد. با شناخت کاربر هدف، می توانید راحت تر برنامه ریزی کنید.
 2. باعث می شود تا یک شبکه حرفه ای  و قدرتمند ایجاد شود. زمانی که برای دریافت بک لینک ها با دیگران ارتباط برقرار می کنید، این مورد می تواند باعث ایجاد فرصت های کاری بیشتر شود که بر روی درآمد زایی تاثیر خواهد داشت.
 3. باعث افزایش دانش و تجربه در زمینه سئو می شود. بروز نگه داشتن اطلاعات و آشنایی با مقالات روز سئو، شما را به سوی جلو سوق می دهد.
 4. طول عمر بک لینک ها زیاد است.بسیاری از افراد، امروزه هزینه بسیاری بابت تبلیغات صرف می کنند اما باید در نظر داشت که با اتمام تبلیغات، بازدید ها نیز به صورت محسوس کاهش می یابد. در مقابل بک لینک ها دارای طول عمر بسیار بیشتری هستند و تاثیرات آنها پایدارتر می باشد.

لیست سایت های بک لینک رایگان

توجه کنید که در این مقاله سعی کرده ایم به دور از کلیشه عمل کنیم و بهترین و قوی ترین سایت هایی که می توانید از آن ها بک لینک هایی قدرتمند و رایگان دریافت کنید را لیست کنیم، همچنین توجه داشته باشید که این مقاله همیشه بروز رسانی خواهد شد و لیست لینک های جدید به آن اضافه خواهد شد، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که حتما این صفحه را بوک مارک کنید و هر هفته از آن بازدید کنید تا بتونید به سادگی لینک های قدرتمند جدید را برای سایت خود بسازید.

سایت های بک لینک رایگان فارسی

در این مبحث تمام تلاش خود را انجام داده ایم تا سایت هایی را معرفی کنیم که بک لینک فالو رایگان ارائه می دهند و ارزش و اعتبار آنها زیاد است. در بحث سئو خیلی از موارد دارای هزینه هستند همچون تبلیغات کلیکی، هزینه اشتراک گذاری ابزار و … . اما در این بین می توان از خاصیت بک لینک رایگان استفاده کرد و یک گام موثر در سئو رو به جلو برداشت.

سایت بک لینک رایگان در سیستم های وبلاگ دهی

ساده ترین راه برای ایجاد Backlink رایگان استفاده از سیستم های وبلاگ‌دهی است. در این سیستم ها می توان از بک لینک فالو استفاده کرد و با انتشار رایگان مطالب خود در این وبلاگ ها، بک لینک فالو دریافت کنید. این نوع بک لینک ها از نوع دائمی می باشند.

تذکر: اگر قصد دارید از این روش استفاده کنید، بهتر است که مطالب سایت شما مستقل از مطالب وبلاگ باشد و از ایجاد بک لینک های مکرر به سایت خود اجتناب کنید. در صورت عدم توجه به این نکته، شناسایی اینکه وبلاگ در دست شما است و این بک لینک ها طبیعی نیستند و توسط خود شما ایجاد شده اند، به آسانی انجام می شود. پیشنهاد می شود حتما از سیستم های بلاگ استفاده کنید زیرا دارای اعتبار و آتوریتی زیادی هستند. در زیر نام برخی از سیستم های وبلاگدهی ایرانی عنوان شده است:

دامین اتوریتی وبلاگپیج اتوریتی صفحه‌اصلیآدرس وبلاگ
6165Blogsky.com
283Mihanblog.com
5558Parsiblog.com
5151loxblog.com
6161Blog.ir
6563Tebyan.net
3159Rasekhoon.net
3752Avablog.ir
2443Blogsazan.com

سایت های بک لینک رایگان خارجی

لازم نیست تا سایت شما دارای زبان خارجی باشد تا از سیستم وبلاگ‌دهی خارجی استفاده کنید. شما می توانید مطالب فارسی خود را در این بلاگ ها منتشر کنید اما باید در نظر داشته باشید که برخی از این سیستم ها با زبان فارسی مشکل دارند و به محض متوجه شدن، سایت شما را بلاک می کنند. در ادامه می توانید نام برخی از سیستم های بلاگ‌دهی خارجی که تا به امروز با زبان فارسی مشکل نداشته اند، مشاهده کنید:

پیج اتوریتی صفحه‌اصلیدامین اتوریتی وبلاگآدرس وبلاگ
6492WordPress.com
6391launch.joomla.org
5799blogspot.com
8177edublogs.org
7047doodlekit.com
9192hatenablog.com
6470webself.net
8893over-blog.com
7061altervista.org
5548estranky.sk
7492blog.fc2.com
8036unblog.fr

تذکر: در نظر داشته باشید که شما از این پلتفرم ها برای دریافت بک لینک رایگان و دائمی می توانید استفاده کنید اما توجه به این نکته مهم است که زبان اکثر آنان انگلیسی است و نیاز به translate گوگل دارید تا بتوانید در پنل آنان فعالیت کنید. با کلیک روی عبارت => “Create Blog” در اینترنت می توانید نام پرمخاطب ترین سیستم های بلاگ‌دهی خارجی را مشاهده کنید.

ایجاد بک لینک های با کیفیت از طریق سایت سازها

امروزه با جستجو در اینترنت می توانید نام سایت سازهای مختلفی را مشاهده کنید که امکان ارائه بک لینک رایگان و دائمی را فراهم می آورند. در داخل کشور تنها یک سایت ساز به نام شاپ فا این خدمات را ارائه می کند. به صورت کلی در داخل کشور این مورد اکثرا پولی است و در نمونه های رایگان تا 30 روز این امکان به شما داده می شود، لذا بک لینک ها نیز موقتی خواهند بود.

در زیر نام برخی از سایت سازهای خارجی معروف برای دریافت بک لینک رایگان و دائمی که با مطالب فارسی نیز مشکل ندارند، عنوان شده است:

پیج اتوریتی صفحه‌اصلیدامین اتوریتی سایتآدرس سایت
8783wikidot.com
6193weebly.com
4753site123.me
7092e-monsite.com
5748simpsite.nl
5754emyspot.com
8490webs.com
7549webnode.com
8383yolasite.com
7186zoho.com
6474jimdo.com
6470webself.net

لیست سایت های بک لینک رایگان که در راستای بازنشر مطالب فعالیت می کنند

ساخت بک لینک محتوایی یکی از موثرترین روش ها در سئو است. در واقع ایجاد یک بک لینک از طریق بازنشر محتوا در دراز مدت؛ منجر می شود تا وب سایت شما داری اسم و رسم شود و اعتماد ربات های موتور جستجو جلب شود. در داخل کشور وب سایت های خوبی در این زمینه فعالیت می کنند که به شما امکان درج مطالب در آنها و اخذ بک لینک را می دهند.

یکی از ویژگی های اصلی وب سایت های مذکور این است که بازدید بالایی دارند و همین امر باعث می شود تا مطلب شما در معرض دید افراد بیشتری قرار گیرد و ورودی سایت شما زیاد شود.

در نظر داشته باشید که در این سایت ها حتما لینک مرجع را در انتهای مطلب وارد کنید زیرا این احتمال وجود دارد که مقاله تایید نشود. سایت اخبار رسمی جز اولین پیشگامان در این عرصه است. این سایت در حوزه شرکت ها و کسب و کارهای ایرانی فعالیت می کند. نکته مهم در خصوص این سایت آن است که شما در لینک مشخصات پروفایل خود می توانید بک لینک فالو بگیرید و در داخل مقالات بک لینک ها به صورت نوفالو هستند.

سایت ویرگول نیز از دیگر سایت های داخلی محسوب می شود که درج مطالب در این سایت و دریافت بک لینک، می تواند بازدید بالایی را به سایت شما وارد کند.

بهترین سایت برای بک لینک های خارجی که در راستای بازنشر مطالب فعالیت می کنند

اگر قصد دارید از این روش استفاده کنید، لازم است تا محتوای شما به زبان انگلیسی تهیه شود. این مورد می تواند به سود وب سایت شما باشد. البته در نظر داشته باشید که نگارش صحیح صد درصد، برای این سایت ها مهم نیست و می توانید از قابلیت ترجمه گوگل استفاده کنید. نام برخی از سایت های خارجی در زیر لیست شده اند:

پیج اتوریتی صفحه‌اصلیدامین اتوریتیآدرس سایت
4428bizpr.ca
9386pen.io
3727pressreleaselive.com
3820articlesmaker.com
4738issuewire.com
4037leapzipblog.com
6681smore.com
6564penzu.com
6490justpaste.it
6787telegra.ph
7493scoop.it

نحوه بک لینک گرفتن از وب سایت های رزومه ساز

بسیاری از وب سایت ها به صورت آنلاین، امکان ایجاد رزومه را دارند. شما می توانید یک رزومه از خود ایجاد کرده و به اشتراک بگذارید. از این طریق در بخش مربوط به وبسایت می توانید لینک سایت خود را درج کنید. البته در بعضی موارد نیز می توان در خصوص وب سایت یک توضیح کلی ارائه کرد.

این امکان، عموما در رزومه‌ساز های خارجی به رایگان وجود دارد و در نوع ایرانی اکثرا هزینه دریافت می شود. در ادامه می توانید نام برخی از وب سایت های خارجی عنوان شده را مشاهده کنید:

پیج اتوریتیدامین اتوریتیآدرس سایت
4743resume.io
4217shriresume.com
5556resume.com
5270zety.com

بهترین سایت های نظرسنجی برای بک لینک

بسیاری از سایت های نظرسنجی وجود دارند که به صورت آنلاین فعالیت می کنند. شما می توانید بک لینک مد نظر خود را از طریق این وب سایت ها به دست آورید. البته در این سایت ها فعالیت هایی چون مسابقه ، آزمون و … نیز برگزار می شود.  در زیر برخی از سایت های معتبر نظر سنجی درج شده است:

پیج اتوریتیدامین اتوریتیآدرس سایت
6593surveymonkey.com
6479surveygizmo.com
5560smartsurvey.co.uk
5456freeonlinesurveys.com

اشتراک گذاری رایگان لینک از طریق وب سایت های فرم‌ساز آنلاین

بخی از سایت های خارجی در زمینه ایجاد صفحه مد نظر کاربر به صورت آنلاین فعالیت می کنند. به عبارت دیگر انواع صفحات لندینگ پیج یا فرود را می توانید طراحی کنید. اگر سایت های ذکر شده دارای آتوریتی بالایی باشند می توانید انواع فرم های ثبت نام و … را طراحی کرده و بک لینک معتبر دریافت کنید. البته اکثر این سایت ها محدود هستند و تنها می توانید چند صفحه را به صورت رایگان ایجاد کنید. نام برخی از این سایت ها در زیر آورده شده است:

پیج اتوریتیدامین اتوریتیآدرس سایت
3633pixeltogether.com
1711superkobi.com
4849ontrapages.com
6459jouwweb.nl
7379emailmeform.com
5977123contactform.com
7628own-free-website.com
5968brandyourself.com
6068formsite.com

ساخت لینک رایگان از طریق بوک مارک های اجتماعی

آتوریتی و اعتبار سایت های سوشیال بوکمارک زیاد است. افراد بدون محدودیت از هر کجای دنیا می توانند به این سایت ها دسترسی داشته باشند و بک لینک دریافت کنند. به طور مثال سایت redirect با آتوریتی 99 گزینه خوبی است.

فعالیت در این سایت ها و به اشتراک گذاری مطالب، هیچ گونه ضرری ندارد. گوگل فعالیت این سایت ها را کپی نمی داند و با توجه به ماهیت آن، طبیعی در نظر می گیرد. نام برخی از شبکه های اجتماعی و سایت های سوشیال بوک مارک در زیر آورده شده است:

پیج اتوریتی صفحه‌اصلیدامین اتوریتیآدرس سایت
9694Twitter.com
7495ok.ru
7796vk.com
9694pinterest.com
6081mix.com
8292dribbble.com
7590getpocket.com
8193digg.com
7489diigo.com
6761folkd.com
9091reddit.com
6773fark.com
6056bizsugar.com
7691slashdot.org
7086pearltrees.com
8196medium.com
8595slideshare.net
7093quora.com

لیست سایت های بک لینک رایگان به وسیله هاست رایگان

بعضی از شرکت ها امکان ارائه هاست رایگان را دارند. شما می توانید یک سایت ساده وردپرسی ایجاد کرده و مطالب خود را در آن قرار دهید، سپس از آن بک لینک دریافت کنید. فعالیت با این هاست ها بسیار آسان است. شما می توانید اطلاعات خود را بر روی ساب دامنه ای از همان هاستینگ تعریف کنید. در واقع نیاز به خرید دامنه نیست البته بک لینک ها بر روی دامنه اصلی ساخته می شوند. گفتنی است که از هاست رایگان می توانید برای ساخت PBN استفاده کنید. در زیر برخی از هاستینگ های ایرانی که هاست رایگان ارائه می کنند، آورده شده است:

پیج اتوریتی صفحه‌اصلیدامین اتوریتیآدرس سایت
4939gigfa.com
349zili.ir
197ss0.ir
1810pcshared.com

سایت های بک لینک رایگان که ویدیو به اشتراک می گذارند

سایت های ایرانی و خارجی زیادی در این حوزه فعالیت می کنند و بک لینک های خوبی نیز ارائه می دهند. شما می توانید با عضویت در این سایت ها و قرار دادن لینک سایت خود در بخش پروفایل، بک لینک رایگان دریافت کنید. همچنین با اشتراک گذاری ویدیو و درج لینک در ادامه آن، نیز می توانید به هدف خود برسید. نام برخی از این سایت ها در ادامه عنوان شده است:

آدرس سایت
youtube.com
dailymotion.com
vimeo.com
Aparat.com
namasha.com
namayesh.com
mp4.ir
inet.ir
mihanvideo.com
tamasha.com
dalfak.com
dinook.com

ایجاد بک لینک رایگان پروفایلی در سایت هایی با اعتبار و آتوریتی زیاد

همانگونه که از نام این بک لینک متوجه خواهید شد، شما تنها با عضویت در این وب سایت ها و درج لینک سایت خود در بخش پروفایل می توانید بک لینک دریافت کنید. البته باید توجه داشته باشید که چون آتوریتی این وب سایت ها زیاد است به طور مکرر بر روی بک لینک تمرکز نکنید و به طور مثال هفته ای یک مورد بک لینک دریافت کنید. نام برخی از این سایت ها در زیر عنوان شده است:

پیج اتوریتی صفحه‌اصلیدامین اتوریتیآدرس سایت
8893disqus.com
8193ted.com
9992livejournal.com
7991last.fm
8494soundcloud.com
6193quora.com
7592fiverr.com
7292about.me
7984deviantart.com
8796github.com
4159bark.com
8294issuu.com
8292behance.net
7192ask.fm
6480ello.co
8292imgur.com
6389instapaper.com
8094scribd.com
7292rediff.com
7291reverbnation.com
6379screencast.com
6688sheknows.com
3266stack.g2.com

ایجاد بک لینک از طریق وب سایت های پرسش و پاسخ

پرسش و پاسخ یکی از روش های قدیمی و موثر برای دریافت بک لینک است. سایت هایی مانند quora.com در این زمینه بسیار معروف می باشند. با درج پاسخ می توانید لینک وب سایت خود را در آن قرار دهید. از آنجا که بازدید این سایت ها زیاد است لذا ترافیک ورودی به سایت شما نیز افزایش خواهد داشت. نمونه داخلی این فعالیت در سایت “جواب کو” انجام می شود. برای لینک سازی در این سایت ها دقت داشته باشید که لینک شما می بایست در ارتباط با سوال کاربر باشد.

در بسیاری از این وب سایت ها لینک ها به صورت نوفالو می باشند اما در هر حال، میزان به سایت شما تاثیر مثبتی در سئو سایت خواهد داشت. اگر قصد دارید تا در سایت های خارجی نیز فعالیت کنید، حتما پاسخ شما می بایست به زبان انگلیسی باشد و برای درج لینک نیز لازم است تا از کوتاه کننده لینک استفاده کنید. در ادامه نام برخی از وب سایت های ایرانی که در این حوزه فعالیت می کنند، درج شده است :

پیج اتوریتی صفحه‌اصلیدامین اتوریتیآدرس سایت
379javabkoo.com
3914kingit.ir
2714javabyab.com
4817porseshkadeh.com
3511soja.ir
3715javab24.com

ایجاد بک لینک رایگان در وب سایت های کوتاه کننده لینک

از سایت های کوتاه کننده لینک می توان به صورت موثر برای لینک سازی از نوع لایه ای استفاده کرد. در این زمینه هم می توان از سایت های داخلی و هم از سایت های خارجی بهره برد. در نظر داشته باشید در این نوع عملکرد از ریدایرکت 301 برای انتقال اعتبار به لینک کوتاه شده استفاده می شود. یکی از مزیت های کوتاه کننده لینک این مورد است که موجب طبیعی نشان دادن لینک ها می شود. در ادامه می توانید نام سایت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند، را مشاهده کنید:

پیج اتوریتی صفحه‌اصلیدامین اتوریتیآدرس سایت
7593bitly.com
5956u.to
5560shorte.st
5365shorturl.at
8194tinyurl.com
5051shorturl.com
6084clck.ru
5860gg.gg
6680bit.do
4441bitly.su
32220i.is
36282u.pw
5868cutt.us
56490rz.tw
4036goo.su
5953shorl.com

ایجاد بک لینک رایگان در وب سایت های آموزشی و دانشگاهی

 در این نوع لینک سازی عموما از روش کامنت گذاری استفاده می شود. وب سایت های آموزشی دارای کیفیت و اعتبار زیادی هستند. اگر بتوان از این سایت بک لینک دریافت کرد، به سرعت جایگاه سایت در بین موتور های جستجو ارتقا داده می شود. در نظر داشته باشید کاهش Spam Score و Domain authority بالا، منجر به  ایجاد نتیجه مثبت در بک لینک ها می شود. در ادامه برخی از این سایت ها عنوان شده است :

 https://ualr.edu/photography/2015/11/24/hello-world/
https://blogs.miamioh.edu/aaa201d/2016/12/the-real-secret-to-asian-american-success-was-not-education/
https://www.webwiki.com/essaywriting.education
http://blogs.cimav.edu.mx/manuel.roman/blog/show/BIENVENIDOS
http://oiss.sa.ucsb.edu/alerts/immigration-alerts-and-updates/faq_ucemployees/lists/FAQ-Federal-Immigration/what-should-i-do-if-a-federal-immigration-enforcement-officer-presents-me-with-a-warrant
https://marketingfarmaceutico.bsm.upf.edu/beyond-the-pill/
http://www.fs.illinois.edu/services/utilities-energy/distribution/images/default-source/utilities/spill-response/spillresponse-052
http://oiss.sa.ucsb.edu/alerts/immigration-alerts-and-updates/faq_ucemployees/lists/FAQ-Federal-Immigration/what-should-i-do-if-a-federal-immigration-enforcement-officer-presents-me-with-a-warrant
http://www.fs.illinois.edu/services/utilities-energy/distribution/images/default-source/utilities/spill-response/spillresponse-052
http://blog.nus.edu.sg/pc1221sem20910/2010/02/20/rotating-wheel/comment-page-3/#comment-2219
http://elconcept.uoc.edu/2009/09/elearning-definition-project-begins.html
http://blogs.stlawu.edu/jbpcultureandmedia/2013/10/14/blog-entry-6-the-obama-administration-and-the-press/comment-page-1882/?unapproved=197830&moderation-hash=d87709fd1db4bb00cd64c3c13efbe29d#comment-197830
http://newsservice.gordon.edu/2014/02/civil-rights-film-series-launches-at-ssu.html
http://blog.nus.edu.sg/pc1221sem20910/2010/02/20/crash-cushions/comment-page-3/
https://scout.wisc.edu/Weblog/20110608?page=2#comment-814
https://diva.sfsu.edu/blog/04-20-2011/diva-downtime
https://engine.um.edu.my/mobile/news_UM_iframe/2017/07/19/um-nus-inter-university-tunku-chancellor-golf-tournament-2017
http://blogs.stlawu.edu/jbpcultureandmedia/2013/12/02/blog-entry-11-the-nfl-and-player-concussion/comment-page-2629/#comment-200857
https://blogs.yu.edu/news-and-views/2017/11/07/alfred-and-evelyn-h-solomon-rare-book-room-formally-dedicated/
http://events.lls.edu/event/volunteer_and_help_feed_the_homeless#.XMPl-OgzbIU
http://events.tri-c.edu/event/first_tech_challenge_-_robotics_tournament
http://worldview.edgecombe.edu/2013/06/day-six-bosnia-herzegovina.html
http://newsservice.gordon.edu/2014/03/new-beverly-indoor-playground-offers.html
http://knsz.prz.edu.pl/forum/member.php?action=profile&uid=150789
http://sites.gsu.edu/mdoctor1/2014/03/20/blog-3-aca-march-20/comment-page-331/
https://webdev2.fs.illinois.edu/services/utilities-energy/production/solar-farms/images/default-source/utilities/solar-farm-aerials/phantom-006
http://www.gulfstreampark.com/home/live-races-casinos-shops-and-restaurants-all-in-one-place-couldn’t-ask-for-more-
http://strategicplanning.dartmouth.edu/working-groups/graduate-education-for-the-future/question-11

ایجاد بک لینک رایگان در سایت هایی که در زمینه ثبت مقاله فعالیت می کنند

با ثبت نام در این وب سایت ها (Article Submission) و درج مقاله به همراه لینک وب سایت خود، می توانید بک لینک دریافت کنید. نام سایت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند در زیر درج شده است:

آدرس سایت
encodinghub.com
articlecube.com
insertarticles.info
articlebiz.com
articles.org
pubarticles.com
articlesfactory.com
sooperarticles.com
selfgrowth.com
hubpages.com

چگونه می توان سایتهای با اتوریتی بالا برای بک لینک و رپورتاژ و کامنت را پیدا کرد؟

امروزه وب سایت های متفاوتی در اینترنت وجود دارند که تنها نام سایت شما را دریافت کرده و بک لینک برایتان ایجاد می کنند. معمولا این سایت ها که در روز صد ها بک لینک ایجاد می کنند، بر روی سئو تاثیر نداشته و می تواند نتایج منفی نیز داشته باشند. اما اگر مایل هستید به صورت طبیعی بک لینک دریافت کنید، لازم است تا نکات و روش های زیر را در نظر داشته باشید:

 • وب سایت رقبای خود را بررسی کنید و به محض بروز شدن وب سایت آنان، مطالب را دنبال کنید. برای این مورد می توانید اعلان های مختلف تنظیم کنید. به طور مثال اگر رقیب شما domain.com است با اسفاده از site:domain.com یک هشدار گوگل تنظیم کنید تا در جریان کار رقبای خود قرار بگیرید.
 • همچنین لازم است تا رقبای خود را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از فعالیت های آنان آگاه باشید.
 • نسبت به بک لینک های رقبای خود حساس باشید. اینکه از چه سایت هایی و در چه زمان هایی بک لینک دریافت می کنند، بسیار مهم است. به طور مثال رقیب شما از طریق ارائه نظر به عنوان مهمان در یک سایت، بک لینک دریافت می کند، شما نیز این کار را انجام دهید و برای همان سایت مهمان باشید. زیرا در رتبه وب سایت شما بسیار تاثیر دارد. امروزه سایت های زیادی در سطح اینترنت وجود دارند که می توانید در آنها عضو شوید و نام سایت رقبای خود را وارد کنید، سپس بررسی کنید که آنان از چه سایت هایی بک لینک دریافت می کنند.

جمع بندی

در مقاله قوی ترین یک لینک رایگان سعی کردیم، بهترین سایت ها را برای ساخت بک لینک های قوی به سایت خود معرفی کنیم، توصیه می کنیم که لینک سازی را با دقت و با احتیاط انجام دهید و با مطالعه این مقاله سعی نکنید در همان ابتدا لینک های خیلی زیاد و قوی را به سایت تان روانه کنید؛ مخصوصا اگر سایت تان تازه تاسیس است تا 3 ماه اول فقط در سایت های شبکه اجتماعی لینک سازی کنید و بعد از ماه سوم کم کم لینک سازی را آغاز کنید.

شما هم اگر سایت یا وبلاگ قدرتمندی را میشناسید که می توان از آن بک لینک رایگان و با کیفیت گرفت، در پایین همین مقاله و در قسمت دیدگاه ها با ما و دیگر کاربران آکادمی وبکیما به اشتراک بزارید، ممنون از شما که تا انتهای مقاله بک لینک رایگان همراه ما بودید😉

4.6/5 - (14 امتیاز)

دیدگاه و پرسش

 1. نازنین میگوید:

  سلام وقت شما بخیر
  ممنون از سایت خوبتون
  یک سئوالی داشتم اینکه وقتی ما بک لینک از سایتی میگیریم به سایت خودمون حتما باید روی لینک سایت مبدا کیلیک بشه تا بک لینک اثر داشته باشد یا خیر ؟

  • پشتیبانی میگوید:

   درود بر شما، قطعا اگر روی لینک کلیک شود تاثیر آن بهتر و سریعتر خواهد بود.

 2. سحر میگوید:

  سلام و با تشکر از توضیحات خوبتون. در سایت های کوتاه کنندۀ لینک مثل Bitly وقتی کوتاه سازی لینک رو انجام دادیم، آیا لازمه لینک کوتاه شده رو در جای خاصی قرار بدیم؟ لطفاً در این مورد توضیح دهید؛ سپاس…

  • پشتیبانی میگوید:

   درود بر شما، بله برای ایندکس شدن لینک باید حتما از لینک های کوتاه خود در لینک سازی های خود استفاده کنید، به عنوان مثال می توانید لینک های کوتاه را در انتهای وبلاگ های خود قرار دهید.

 3. خدایی میگوید:

  سلام چرا سریع مطالبی که تو وبلاگ هایی که اخر اسم دامنه اشون blog دارند و در سایدبار عکس سلبریتی ها است مطلب میگذاریم پاک میشود و اعلان Due to terms of use violation, your account has been suspended. Contact Moderators
  راهکار چیست ؟ هم مطلب به زبان انگلیسی قرار دادیم و هم فارسی اما به دو روز نکشیده پاک شدند.
  در صورتیکه چک کردیم سایر سایت های رقیب این بک لینک ها را از این وبلاگ های خارجی دارند.

  • پشتیبانی میگوید:

   باسلام، در سایت‌هایی که فرمودید باید توسط ربات های مخصوص ساخت وبلاگ، وبلاگ سازی را انجام دهید که از نظر سئو به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

 4. شهرام خزاعی فر میگوید:

  ممنون از مطلب پر بارتون خیلی لذت بردم واقعا خسته نباشی…. آرزوی بهترین ها و موفقیت رو برای شما و تیمتون دارم

 5. محمد برزگران میگوید:

  سلام من حدود. ۴ ماه سایت زدم ولی روی یه قالب بودم حدود ۱ماه و نیم و بعدش قالب و عوض کردم و بعدش اومدم روی یک قالب دیگه و این یکی قالبم به اشتباه یکی از همکارام قالب پرید الان حدود ۱ ماه یه قالب داریم و روش حرفه ایی کار کردیم و الان داریم برای سایت از سایت های اتوریتی و پایین الکسا پایین بک لینک اعتباری میخریم و ریپورتاژم از تسمینو خریدیم و داریم میدیم الان این اشکال داره و روی قالب قبلی ریپورتاژ و اینا میزدیم ولی اعتبار دامنه مون ۴ماهه گوگل هم خوب ایندکس میکنه اما میترسم پنالتی بشم به خاطر خرید بک لینک اعتباری پیشنهاد شما چیه و بک لینک هامون الان حدود ۴۰۰ تاس میخواستم ببینم این ایراد داره این کار یا خریدش مضرره ممنون میشم پاسخ بدید

  • پشتیبانی میگوید:

   درود، دقت کنید که بر اساس تجربه ما برای سایت های تازه تاسیس تا یک سال اول به هیچ عنوان نباید بک لینک بخرید، فقط باید تولید محتوای با کیفیت و مستمر داشته باشید، بعد از آن هم به مرور زمان لینک های با اعتبار بالا تهیه کنید.

 6. احد میگوید:

  ممنون از سایت بسیار خوبتون. مطالب بسیار آموزنده و کامل.

 7. عباس میگوید:

  دمت گرم
  همچین پستی خیلی ارزش داره
  واقعا دمت گرمه

  • پشتیبانی میگوید:

   ممنون از توجه شما

 8. sara.ma میگوید:

  عالی ، سپاسگزارم

 9. moshaverkala میگوید:

  بسیار عالی خیلی کاربردی و خوب بود

  • پشتیبانی میگوید:

   ممنون از همراهی شما

 10. فتاحی میگوید:

  ممنون از مطلب پر بارتون خیلی لذت بردم واقعا خسته نباشی…. آرزوی بهترین ها و موفقیت رو برای شما و تیمتون دارم

  • پشتیبانی میگوید:

   با تشکر از حضور شما در آکادمی وبکیما، شاد و پیروز باشید.

 11. dariushesmaeely میگوید:

  سلام. از مطالب فوق العاده مفید شما تشکر میکنم.بسیار عالی و کاربردی هستند. خیلی از انها را در سایت شرکتمون پیاده سازی کردیم.سپاس از زحمت و لطفا شما.

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!