افزایش بازدید سایت به صورت رایگان | بهبود ترافیک سایت در گوگل

افزایش بازدید سایت رایگان | افزایش بازدید گوگل

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 25 اسفند 1401

افزایش بازدید سایت و همچنین افزایش بازدید گوگل و البته دیده شدن و مورد توجه قرار گرفتن امروزه هدف بسیاری از افراد است، در بسیاری از شبکه‌های مجازی و سایت‌ها خیلی از افراد فقط به دنبال افزایش بازدید سایت هستند و بازده کار برایشان مهم نیست. اما از نظر شما این درست است که ما فقط به ابعاد کمیتی توجه داشته باشیم و به کیفیت هیچ توجهی نکنیم؟

در این میان اما افرادی وجود دارند که در ابتدا کیفیت کار برایشان اهمیت دارد.آنها کیفیت بالا و محتوای قوی در سایت و هر شبکه دیگری را هدف نهایی خود قرار می‌دهند زیرا بواسطه کیفیت بالا است که بازدید سایت افزایش پیدا می‌کند در غیر اینصورت هر فردی فقط آمده و یک سری زده و رفته!

راهنمای مطالعه:

افزایش بازدید گوگل

 مدیران اصلی سایت‌های معروف و پربازدید، هدفشان بهبود ترافیک سایت و تبدیل بازدیدکننده های سایت به یک مخاطب دائمی است. شما یک سایت فروش کتاب و یا لوازم هوشمند را در نظر بگیرید، قطعا مدیر سایت دلیل جدی برای ایجاد همچین صفحه‌ای پرمحتوا داشته است اما هدف اصلی این است که وقتی مطالعه کننده وارد سایت می‌شود یک ثبت سفارش تهیه کند و همچنین بواسطه ثبت سایت آن را به دیگران هم پیشنهاد دهد.

چگونه می‌توان محتوای مورد نظر مشتری را به دلخواه داخل سایت قرار داد؟ روش تقلب و روش صحیح چیست؟ مشتری خوب با چه ذهنیتی وارد سایت می‌شود؟ و … اینها تنها چکیده‌ای از سوالاتی است که باید برای افزایش بازدید سایت به آن توجه کنید. ما در ادامه این مقاله قصد داریم تا شما را از آنچه که باید برای افزایش بازدید سایت بدانید، مطلع کنیم. پس ما را تا پایان این مقاله از سری مقالات کسب و کار اینترنتی همراهی کنید.

افزایش بازدید سایت در گوگل چگونه است؟

موارد بسیار ویژه ای وجود دارند که با استفاده از آن ها می توانید بازدید و ترافیک سایتتان را افزایش دهید و به رتبه اول در سرچ گوگل برسید. رتبه اول می تواند مزیت های زیادی را با خود به همراه داشته باشد ولی چیزی که در حال حاضر اهمیت دارد، چگونگی رسیدن به ترافیک بالا است که ناخودآگاه، همراه با خود، افزایش رنکینگ در گوگل را به همراه خواهد داشت. پس مواردی که در ادامه گفته می شوند را در نظر بگیرید و تمامی آن ها را به درستی و با دقت بالا در سایت مورد نظر خودتان پیاده سازی کنید.

بهبود ترافیک سایت با اینستاگرام

بهبود ترافیک سایت با اینستاگرام

قطعا با شبکه اجتماعی اینستاگرام آشنایی دارید و از این موضوع هم باخبرید که صفحات پرطرفدار به دو روش پربازدید می‌‌شوند:

  1. با فالوور واقعی
  2. با فالوور فیک

خب شما کدام روش را اصولی و کدام روش را غیر اصولی می‌دانید؟ قطعا مورد دوم یک روش غیر اصولی برای افزایش بازدید صفحه و پست‌ها است زیرا بیشتر فالوورهایی که از این گزینه جمع آوری می‌شوند، توسط بات به صفحه اضافه شده‌اند. خب فکر می‌کنید چه عاقبتی در انتظار همچین پیجی است؟ بله توسط اینستاگرام محترم مسدود می‌شود و دیگر نمی‌تواند فعالیت کند و شرایط برای فعالیت دوباره دشوار می‌شود.

در بحث افزایش بازدید از سایت نیز همین موضوع مطرح است. بسیاری برای اینکه سایتی با ترافیک بالا داشته باشند دست به انجام روش‌هایی می‌زنند که در نهایت دردسر ساز می‌شود. روش‌های بازدید از سایت‌ها به دو دسته اصولی و غیر اصولی تقسیم بندی می‌شود:

روش غیر اصولی افزایش بازدید سایت

در این روش مدیر سایت تلاش می‌کند تا بواسطه ادمین، ترافیک سایت را به صورت مصنوعی افزایش ‌دهد و به نوعی گوگل را دور می‌زند. حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که وارد یک صفحه‌ای مانند نمایش قیمت اتومبیل می‌شوید اما به یکباره تعداد زیادی پنجره در گوگل مشاهده می‌کنید. خب در نهایت گوگل هم کنار نمی‌نشیند و صفحه را حذف می‌کند و در نهایت بازدید را به طور چشمگیری کاهش می‌دهد.

روش های افزایش بازدید سایت

روش اصولی افزایش بازدید سایت

همانطور که برای افزایش دنبال کننده‌های اینستاگرام صبر و حوصله و همچنین خلاقیت به خرج می‌دهید، برای بازدید از سایت نیز باید تمام روش‌های مفید و استاندارد را بکار بگیرید. شاید زمانبر باشد اما نتیجه موفقی در پی دارد. در ادامه به معرفی این موارد خواهیم پرداخت.

مواقعی که به دنبال جستجوی عنوانی هستید، برایتان مهم است که در همان ابتدا مطلب جستجوشده‌تان در اول صفحه برای شما ظاهر شود. قطعا با موتور جستجو آشنا هستید، این دقیقا همان چیزی است که برای بهینه سازی سایت‌ها و سئو به کار می‌رود. با پیشرفت علم در حیطه سئو، کارشناسان آن همواره در حال امتحان پارامترهایی هستند که بتواند از فعالیت شبیه سازها و اسپمرها جلوگیری کند. اما برای اینکه از روش‌های اصولی در بهبود بازدید سایت استفاده کنید لازم است با چند اصطلاح مهم آشنا باشید:

هدفمندسازی دامنه‌های سایت

در این روش باید سعی کنید تا استراتژی‌های دامنه را پشتیبانی کنید.

سئو مهمترین گزینه برای بهبود ترافیک سایت است

این موضوع شامل تاکتیک‌هایی است که بر روی محتوای کلی سایت تاثیر می‌گذارد و باعث ارتقاء کیفیت سایت می‌گردد و در نتیجه باعث می‌شود تا وبسایت شما در برابر پایشگرهای گوگل قابل مشاهده گردد و در نهایت ترافیک سایت بهبود پیدا کند.

بهینه سازی سئو صفحات را برای اعتبار بخشی فراموش نکنید

در این روش باید از عناوینی استفاده شود تا اعتبار و رتبه سایت افزایش یابد.

لینک سازی، مرحله دیگری از افزایش بازدید سایت

لینک سازی، مرحله دیگری از افزایش بازدید سایت

برای اینکه دامنه سایت معتبر شود باید از بک لینک برای افزایش اعتبار استفاده کنیم.

از شبکه‌های اجتماعی پرمخاطب برای افزایش بازدید گوگل استفاده کنید

از طریق شبکه‌های اجتماعی می‌توانید بازدید از سایت را افزایش دهید، و با استفاده از این روش مخاطبان شبکه های اجتماعی خود را به وبسایت دعوت می‌کنید و فاکتورهای فرعی را افزایش می‌دهید.

اشکالات را سریع رفع کنید

در این روش یکسری استراتژی‌های تصحیح کننده‌ای وجود دارد که باعث رفع اشکال می‌شود و از درگاه‌های مخرب جلوگیری می‌کند. در ادامه، زیر مجموعه هرکدام از این تعاریف را برای شما روشن خواهیم کرد. سعی کنید برای مطالعه این موارد حوصله به خرج دهید زیرا با مطالبی مواجه خواهید شد که در داشتن یک سایت پر بازدید به شما کمک می‌کند.

نقش دامنه در بهبود بازدید سایت

نقش دامنه در بهبود بازدید سایت

همانطور که میدانید انتخاب دامنه ای مناسب برای سایت، در سئو و افزایش بازدید تاثیر خوبی دارد. در انتخاب نام دامنه سعی کنید:

از کلمات کلیدی طلایی برای انتخاب نام دامنه استفاده کنید

اولین کاری که باید برای بهینه سازی سایت انجام دهید این است که از یک نام درست برای نام دامنه استفاده کنید، شما باید اینکار را به روشی کارشناسی شده انجام دهید به صورتی که در هنگام جستجو، اسم سایت شما همان چیزی باشد که مخاطب را به سمت خود جذب می‌کند. قطعا انتخاب یک کلمه کلیدی مناسب کار پیچیده‌ای است، اما حضور قسمتی از کلمه در نام دامنه وبسایت شما کمک می‌کند تا رتبه سایت شما در گوگل افزایش پیدا کند که اگر یک تازه‌کار هستید باید به این موضوع توجه داشته باشید.

نام دامنه کوتاه اما تاثیرگذار

سعی کنید در انتخاب کلمات کلیدی، دامنه‌ای را انتخاب کنید که در ازای کوتاه بودن پرمحتوا باشد. اگر به صفحه تکنیک‌های URL مراجعه کنید خواهید دید که گوگل به URL های کوتاه و کاربردی توجه بیشتری دارد. هرچه تعداد کلمات کاربردی در دامنه بیشتر باشد، فهم آن برای کاربران مشکل‌تر شده و در نتیجه بازدید از سایت کاهش پیدا می‌کند. برای اینکه از این موضوع اطلاعات بیشتری کسب کنید بهتر است که به مقاله انتخاب نام دامنه مناسب از آکادمی وبکیما مراجعه کنید.

انتخاب ساب دامین‌های حرفه ای برای افزایش بازدید گوگل

استفاده از ساب دامین‎ها در کنار یک دامنه مفید و کاربردی به بازدید سایت کمک چشمگیری می‌کند. منظور از ساب دامین چیست؟ برای مثال سایت webkima.com را در نظر بگیرید، ساب دامین مورد نظر برای این سایت blog.webkima.com می‌باشد. با اینکار بخش وبلاگ سایت از پلتفرم اصلی آن جدا می‌شود تا به بالارفتن بازدید کمک کند.

همانطور که بهتر است از دامنه کوتاه استفاده کنید باید ساب دامین کوتاه و کاربردی را انتخاب کنید. کوتاه و کاربردی بودن ساب دامین‌ها، به شناسایی ماهیت اصلی آن کمک می‌کند. البته نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که در استفاده از ساب دامین‌ها بهتر است که از یک زیرمجموعه برای وبلاگ سایت استفاده شود، مانند webkima.com/blog تا دو بخش مجموعه پلتفرم و وبلاگ زیاد از یکدیگر جدا نشود.

باز بودن بخش WHOIS

شما می توانید با استفاده از سایت های مختلفی WHOIS دامنه ها را بگیرید؛ WHOIS به فارسی میشود => این چه کسی است؟ هر نام دامنه ای که در جهان ثبت می شود، اطلاعات آن در بخش WHOIS دامنه ثبت می شود و صاحب امتیاز دامنه می تواند دسترسی به این اطلاعات را آزاد کند یا اینکه به صورت کامل WHOIS دامنه را مخفی و مسدود کند؛ کارشناسان سئو پیشنهاد می کنند که WHOIS دامنه ها، باید آزاد باشد تا گوگل شک نکند که این سایت حتما دارد کاری خلاف قوانین انجام می دهد که اطلاعاتش را مخفی کرده است! پس شما هم سعی کنید برای افزایش بازدید سایت، شفاف باشید.

استفاده از یک هاست مناسب برای بهبود ترافیک

استفاده از یک هاست مناسب برای افزایش بازدید گوگل

همیشه سعی کنید تا از یک هاست مناسب برای میزبانی سایت‌تان استفاده کنید. هاست‌ها معمولا قیمت و پکیج‌های یکسانی برای محصولاتشان در نظر می‌گیرند. اما موضوع مهم این است که از یک هاست مطمئن استفاده کنید، زیرا اگر گوگل متوجه مخرب بودن آن شود رتبه سایت شما بسیار کاهش پیدا می‌کند که در نتیجه باعث کاهش ترافیک سایت می شود. پس اگر می خواهید یک شرکت عالی را برای تهیه هاست انتخاب کنید حتما مقاله => بهترین شرکت های هاست ایران را مطالعه کنید.

از انتقال سایت مطمئن باشید

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشد، مخصوصا اگر یک تازه‌کار هستید این است که برای انتقال سایت از دامنه فعلی به دامنه مقصد از یک هاست مطمئن کمک بگیرید، در این میان ممکن است که تصمیم بگیرید طراحی سایت را هم تغییر بدهید و تصمیم به راه‌اندازی مجدد سایت بگیرید. اصول سئو را رعایت کنید و اصلا برای موتورهای جستجو شرایطی را ایجاد نکنید که فکر کنند دو نسخه از سایت شما در گوگل وجود دارد. رعایت این نکته تاثیر به سزایی در افزایش بازدید در سایت خواهد داشت.

باید حوصله کنید

همانطور که در ابتدای متن هم اشاره کردیم برای اینکه یک سایت معتبر با بازدید مناسب و بالا داشته باشید باید منتظر بمانید و تمام روش‌های استانداردی را در اختیار بگیرید. این مسئله بر روی اعتبار و عمر دامنه سایت تاثیر خواهد داشت، هرچه عمر یک دامنه بیشتر باشد احتمال اینکه این سایت از نوع اسپمر باشد بسیار کم است. البته این بدان معنی نیست که سال‌ها منتظر بمانید تا به گوگل ثابت شود شما از یک سایت معتبر برخوردار هستید، بلکه باید از روش‌های استاندارد و بهینه استفاده کنید.

بکارگیری کدهای معتبر برای بهبود ترافیک

بکارگیری کدهای معتبر برای افزایش بازدید گوگل

در این موضوع سعی کنید تا از کدهای عاری از هر مشکل و پیچیدگی استفاده کنید. برای رسیدن به دو نقطه راه‌های مختلفی وجود دارد که شما باید ساده‌ترین و بهینه‌ترین راه را انتخاب کنید. برای ساخت سایت هم راه‌های زیادی برای کدنویسی وجود دارد اما شما باید از بهینه‌ترین کدها استفاده کنید، تا نتیجه دلخواه و بهتری را کسب کنید.

استفاده از کدهای سخت و پیچیده از مشکلات زیادی برخوردار است. این کار موجب می‌شود تا بارگذاری در سایت‌ها سخت شود و در نتیجه موتورهای پایشگر جستجو از عکس‌العمل پایینی برخوردار شوند. بنابراین برای اینکه از یک وبسایت پر بازدید بهره‌مند شوید باید زمان زیادی برای کد نویسی آن بگذارید. از این نظر می‌توانید با مراجعه به مطالب راهنمای کدنویسی سئو، اطلاعات خودتان را در این زمینه ارتقاء دهید.

سرورها را از خطا دور کنید

شما که صددرصد مواقع آنلاین نیستید پس باید بطور بهینه بر روی سرورهای سایت نظارت داشته باشید. همه سایت‌ها با این مشکل مواجه هستند و این موضوع تاثیر زیادی بر روی بازدید می‌گذارد اما نکته اصلی اینجاست که هرموقع که سایت دچار خطا شد و از دسترس خارج گردید فورا با نهایت سرعت درصدد رفع آن اقدام کنید.

 استفاده از فایل robots.txt

با استفاده از این فایل می‌توانید از سرک کشیدن موتورهای جستجوگر درون سایت خود جلوگیری کنید. ایجاد این فایل درون وبسایت از ایجاد محتواهای تکراری جلوگیری می‌کند و همچنین با استفاده از این فایل می‌توانید برخی از محتواهایی که مایل به نمایش دادن به گوگل نیستید را از دید آن خارج کنید. اما باید به این موضوع دقت کنید که این فایل را برای تکنیک‌های کلاه سیاه استفاده نکنید، چون در اینصورت گوگل از نیت اصلی شما باخبر خواهد شد.

بهبود ترافیک سایت

استفاده از URL های ثابت

یو آر ال های سایت به دسته یو آر ال های استاتیکی و یو آر ال های دینامیکی تقسیم می‌شوند. در ابتدا برای مفهوم URL های ثابت در وبسایت باید با این دو اصطلاح آشنایی داشته باشید.

یو آر ال های دینامیکی

این URL  ها با توجه به وضعیت‌های پارامتری خود متغیر بوده و نسبت به دیتابیس سایت، محتواهایی متفاوت ارائه می‌دهند. این یو آر ال ‌ها در صورتی تغییر می‌کنند که ادمین سایت‌ها آن ها را در بک اند تغییر دهند.

یو آر ال های استاتیکی

برخلاف URL دینامیکی که متغیر هستند، یو آر ال های استاتیکی با توجه به شرایط و خواسته شما تغییر می‌کنند. در نتیجه اینکار باعث می‌شود تا رتبه و اعتبار سایت افزایش پیدا کند و نتیجه جستجو در صفحات واضح‌تر باشد.

یو آر ال ها را درست سازماندهی کنید

URL های سایت‌ها باید با توجه به یک الگوریتم و دسته بندی خاصی در صفحه قرار داده شوند، یعنی به دو دسته یو آر ال‌ های فرعی و اصلی تقسیم بندی شده‌اند. اما فایده این موضوع چیست؟ این مسئله باعث می‌شود تا صفحات و کلمات کلیدی بصورت کاربردی و بهینه سازی شده‌ای در اختیار بازدیدکنندگان قرار بگیرد و همین مسئله افزایش بازدید از سایت را راحت‌تر می‌کند. لازم به ذکر است در پنل‌های مانند وردپرس یا جوملا این موضوع به صورت خودکار وجود دارد.

 URL و دنیایی مختصر برای افزایش بازدید گوگل

همانطور که به تاثیرگذاری دامنه در بازدید سایت اشاره و بر کوتاه بودن آن تاکید کردیم، در بحث یو آر ال ها هم این موضوع تاثیر زیادی بر بازدیدها خواهد داشت. در این صورت نظم دهی سایت برای شما راحت‌تر است و همچنین کاربران شما نیز آسانتر به محتوای مورد نظر دسترسی پیدا خواهند کرد.

برای مثال اگر در طبقه بندی خود دسته‌ای تحت عنوان “بازی و سرگرمی” دارید، در یو آر ال می‌توانید تنها از “بازی” یا “سرگرمی” استفاده کنید. تا جایی که امکان دارد سعی کنید تا از به کار بردن کلمات کلیشه‌ای و بلند در یو آر ال ها پرهیز کنید و خلاصه و پرمحتوا، نظر خودتان را به کاربر منتقل کنید.

بهبود بازدید سایت

 نقشه سایت

سعی کنید که برای بالا بردن بازدید از سایتتان، انواع نقشه‌ها و آدرس‌های مورد نیاز را بر روی آن پیاده کنید. در بحث افزودن نقشه به سایت، با دو مورد مواجه خواهید شد:

  1. نقشه سایت HTML
  2. نقشه سایت XML

این دو نقش هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند. برای درک این موضوع همراه ما باشید.

 نقشه سایت HTML

هدف از ایجاد این نقشه برای سایت، ایجاد لیستی از مهمترین آدرس‌ها برای کاربران است، به طوری که بتوانند به راحتی بر روی آن کلیک کرده و به صفحه و محتوای مورد نظر ورود پیدا کنند. معمولا این نقشه توسط وبمسترها در پایین صفحه قرار داده می‌شوند.

نقشه سایت XML

این نقشه نسخه پیچیده‌تری از نقشه قبلی است. نقشه سایت XML دارای یکسری کدهایی می‌باشد که ساده‌تر از چیزی است که فکرش را می‌کنید، بسیاری از وبسایت‌ها برای افزایش بازدید صفحات خود از این نقشه استفاده می‌کنند. کدهای موجود در این نقشه کار را برای موتورهای جستجوگر آسانتر می‌کنند. اگر از این نقشه برای سایت خود استفاده کنید، دقت و سرعت عمل در گوگل را نیز بالاتر خواهید برد.

بروز باشید

سعی کنید که همواره نقشه سایت را بروز رسانی کنید. این موضوع به شما و بازدید از سایتتان بسیار کمک میکند. وبسایت شما در هر لحظه درحال تغییر است و شما همواره در حال کد دادن و اضافه و کم کردن صفحات هستید، از این نظر ممکن است که بروز رسانی نقشه‌ها را از یاد ببرید و در نتیجه باعث ایجاد اختلال در روند آدرس دهی سایت شوید. هول نشوید عدم بروز رسانی نقشه در رتبه و بازدید سایت تاثیر نمی‌گذارد اما به اجرای روانتر و بارگذاری‌های شما کمک می‌کند.

 به درستی کارتان ایمان داشته باشید

در هنگام بارگذاری محتواها درون صفحات به این نکته توجه کنید که باید از درستی محتواها و عناوین و همچین رعایت اصول سئو اطمینان کامل داشته باشید. اگر این مسائل جدی گرفته نشود، در بحث بارگذاری به مشکل بر خواهید خورد. قطعا با صفحاتی برخورد کرده‌اید که خیلی سنگین باز می‌شوند و اجرای آنها به سختی صورت می‌گیرد. این موضوع نتیجه یک بارگذاری غیر اصولی است، برای اینکه از درستی بارگذاری تان در مرورگر مطمئن شوید می‌توانید به سایت BrowserStack مراجعه و صفحه خودتان را در آنجا مشاهده کنید.

 توجه ویژه به کاربران موبایل برای افزایش بازدید سایت

 توجه ویژه به کاربران موبایل برای افزایش بازدید سایت

در بحث افزایش بازدید از وبسایت مورد نظر، خیلی از کاربران به موبایل توجهی نمی‌کنند. بهینه سازی سایت برای اجرای سازماندهی شده در گوشی‌های موبایل یکی از موضوعاتی است که به بحث افزایش بازدید کمک میکند، پس کاملا منطقی است که به این دستگاه‌های همراه و کوچک توجه بیشتری داشته باشیم.

گوگل با استفاده از برنامه‌هایی مانند Mobile-Friendly Test بستری را تهیه کرده تا از موبایل پسند بودن سایت خود اطلاع پیدا کنید و در نهایت اگر مشکلی در بارگذاری وجود نداشت آن را در مرورگر قرار دهید. البته این موضوع نباید رفع تکلیف گونه باشد بلکه باید بهترین و مفیدترین محتوا را برای کاربران در بر داشته باشد.

 هدایت کننده خوبی باشید

سعی کنید در بحث هدایت کاربران به صفحه مورد نظر بسیار کوشا باشید و سطح خود را در این موضوع ارتقاء دهید. گوگل که تکلیف مشخصی دارد و بهترین و پربازدیدترین جستجوها را همواره در موتور جستجوگر خود قرار داده و ثابت کرده که بر اصول اصلی خود پایبند است. گوگل هموراه رضایت کاربر را در نظر داشته و از این روی همیشه سعی کرده تا به بهترین شیوه کاربران را به محتوا و صفحه مورد نظر هدایت کند.

 چگونه به حداکثر افزایش بازدید گوگل برسیم؟

این سوال بسیاری از کاربرانی است که این روزها درصدد افزایش بازدید سایت‌های خود هستند؛ اما واقعا چطوری؟ داده‌های گوگل روز به روز درحال بزرگتر شدن است، بطوری که قادر است به تمامی سوالات کاربران خود جواب بدهد. این پاسخها کوتاه و کاملا دقیق هستند و میتوانند مخاطب را به همان چیزی که هدف است برسانند. البته کلید پاسخ به این سوالات بهینه سازی بستر موتورهای جستجوگر است، داده‌های ساختار یافته‌ای که برای جستجوگر گوگل قابل فهم هستند. پس نقش این داده‌های طبقه بندی شده را در این موتورهای جستجوگر دست کم نگیرید، زیرا قرار گرفتن لینک شما درون کادرهای جستجو بازدید از صفحه‌تان را چندین برابر می‌کند.

استفاده از لینک ها برای بهبود رتبه و بازدید سایت

 لینک های کمکی های مفید

اینکه کاربران چگونه و کجا به سایتهای دیگر منتقل شوند تا حدی وابسته به چگونه استفاده از لینک هایی است که در صفحات قرار داده می‌شود. با استفاده از لینک مناسب داخل صفحه نه تنها باعث افزایش بازدید از صفحه خواهد شد، بلکه باعث می‌شود تا کاربر به محتوای مفید سایت نیز پی ببرد. از زاویه ای دیگر این موضوع را بررسی می‌کنیم. برای مثال کاربر به دنبال کلمه “مشاوره” وارد صفحه شما می‌شود، در این بین شما پیشنهاداتی به او می دهید که با لمس کلمه کلیدی آن وارد صفحه می‌شود. به متن زیر دقت کنید.

“مشاوره آنلاین و تلفنی را در اینجا بخوانید”

در نتیجه شما با قرار دادن یک لینک بر روی کلمه کلیدی مشاوره آنلاین و تلفنی کاربر را به صفحه دیگری از وبسایت خود دعوت خواهید کرد. البته این در ارتباط با لینک‌های داخلی بود و اگر میخواهید که به صفحات معتبر دیگر لینک بدهید، باید تنها از صحت و امنیت آن آگاهی داشته باشید. اینکار باعث می‌شود تا همزمان بازدید دو سایت بالا رود.

 نظم بخصوصی داشته باشید

برای بارگذاری فیلم و عکس چه به منظور ورود به سایت، و چه برای انتشار پس سعی کنید تا از ابعاد و فرمت استاندارد استفاده کنید تا از عملکرد کند صفحات جلوگیری کنید. اگر پاراگراف‌های قبلی را مطالعه کرده باشید متوجه این موضوع شده‌اید که اگر بارگذاری به صورت نادرست انجام شود، اجرای صفحه به سختی صورت میگیرد و در نتیجه کاربر ترجیح میدهد تا از صفحه خارج شود.

پس تا جایی که امکان دارد سعی کنید فرمت‌های گیف، عکس، فیلم و همچنین برخی برچسب‌ها را مطابق با قوانین سئو در سایت بارگذاری کنید. حجم این عناوین را تا جایی که امکان دارد کاهش دهید تا سرعت بارگذاری سایت افزایش یابد.

آموزش افزایش بازدید سایت

 مرتبط با محتوا عنوان بسازید

یکی از راه‌هایی که باعث جذب هرچه بیشتر کاربران به سایت می شود این است که همواره سعی کنید مطابق با محتوایی که در سایت قرار می‌دهید عناوین را انتخاب کنید. برای عکس‌هایی که به منظور پست در سایت قرار می‌دهید به این موضوع توجه کنید که عنوان مناسب برای آن شانس دیده شدن را افزایش می‌دهد و در نتیجه همین موضوع مراجعه کاربران به صفحه را آسانتر خواهد کرد.

عنوان نباید بلند باشد،بهتر است کوتاه و مختصر باشد و تمام ابعاد عکس را در بر بگیرد. برای مثال کلمه “سئو” را که در موتورهای جستجوگر گوگل وارد می‌کنید، تعداد زیادی تصاویر با فرمت‌های مختلف برای شما به نمایش درمی آید.

بهبود سرعت برای افزایش بازدید سایت

شاید این برای بار چندم است که به این موضوع تاکید می‌کنیم. تنها چند صدم ثانیه جلوتر بودن از دیگر سایتها تاثیر چندین برابر خواهد داشت، سرعت سایت به طور مستقیم و غیر مستقیم بر روی موتور جستجوی گوگل نیز تاثیر خواهد گذاشت و در رتبه بندی‌ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. سرعت سایت خودتان را با ابزارهایی مانند Pingdom اندازه گیری کنید تا از اشکالات آن باخبر شوید. با توجه به نظر سنجی کاربران بیش از 47 درصد کاربران ترجیح می‌دهند که سایت مورد نظرشان در کمتر از 2 ثانیه بارگذاری شود، پس با این مسئله باید به اهمیت این موضوع پی برده باشید.

استفاده از گواهی SSL برای افزایش بازدید سایت

گواهی امنیت سایت یا همان SSL یک پارامتر فوق موثر برای افزایش رتبه در گوگل می‌باشد که ارزش وقت گذاشتن برای پیاده سازی بر روی سایت را دارد. با ایجاد این گواهینامه بر روی سایت خود می‌توانید علاوه بر افزایش بازدید، به امنیت کاربرانتان نیز کمک کنید. اگر از این دسته از وبسایت هایی هستید که از رموز و کارتهای بانکی استفاده می‌کنید و همچنین تازه‌کار هم هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا حتما گواهی اس اس ال را خریداری نموده و بر روی وبسایت خود پیاده سازی کنید.

 قوانین و مقررات

قطعا با مراجعه به سایت‌های معتبری همچون ویکی پدیا،متوجه جمله حفظ حقوق یا حریم شده‌اید. شما نیز باید برای افزایش بازدید از سایتتان، صفحاتی را طراحی کنید که به اجرای قوانین و همچنین حفظ حریم تاکید داشته باشد. با اجرای اینکار شما شاهد یک افزایش رتبه فوق العاده نخواهید بود اما به کاربران و گوگل این اطمینان را خواهید داد که در مورد حفظ اطلاعات کاربران خود بسیار کوشا عمل خواهید کرد.

انتقاد پذیر باشید

یکی از بخش‌های جذاب هر سایتی خواندن نظرات کاربران است. اغلب ما با خواندن نظرات نقادانه همواره محتاط تر رفتار خواهیم کرد، پس اگر می‌خواهید تا از محبوبیت بالایی برخوردار شوید همواره نظرات مثبت و منفی کاربرانتان را در سایت قرار دهید. این کار علاوه بر افزایش بازدید از سایتتان به شما در امتیازدهی نیز کمک خواهد کرد.

 کاربران را به بازگشت به سایت ترغیب کنید

همواره با استفاده از محتواهای مفید و مورد نظر به کاربر کمک کنید تا به صفحه شما بازگردد. بسیاری از ما با دیدن سایت های مختلف بالاخره به همانی باز می گردیم که محتوای اصلی ما را در بر میگیرد. پس سعی کنید که جذاب باشید و به مخاطبان ثابت کنید که بهتر از شما وجود نخواهد داشت. همچنین تعداد بازدید کاربران از سایت را هم درون صفحه قرار دهید تا آمار افزایش سایت به صورت روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه برای کاربران روشن شود.

چگونه صفحات سایت را از نظر سئو برای افزایش بازدید سایت بهینه کنیم؟

چگونه صفحات سایت را از نظر سئو بهینه کنیم؟

سئو صفحات و بهینه سازی آنها نیز مانند محتوا، از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. برای اینکه بازدید از صفحه‌تان را بالا ببرید باید از سئو بهینه شده‌ای در طراحی سایت استفاده کنید. پس با دقت به مواردی که ذکر خواهد شد توجه کنید.

برای افزایش بازدید سایت برند شوید

اینکه یک وبلاگ شخصی برای خودتان بسازید به شما کمک میکند تا فعالیتهای بیشتری داشته باشید و در نتیجه نتایج جستجو راحت‌تر شود. شما میتوانید به صورت فردی و یا گروهی یک وبلاگ بسازید و برند خودتان را داشته باشید فقط به این موضوع دقت کنید که محتواهای تکراری را در صفحه بارگذاری نکنید، زیرا اینکار به بالا رفتن بازدید هیچ کمکی نمی‌کند، شرط موفقیت داشتن خلاقیت و بروز بودن است.

 استفاده از هدینگ‌های مناسب

اینکه در محتوا هدینگ‌های مناسب استفاده کنید، در تعداد بازدید بسیار تاثیر دارد. چند کلمه باید به عنوان یک هدینگ مشخص کنید و حتی عناوینی که برای هدینگها استفاده می شود میتواند جذب مخاطب کند و در نتیجه شرایط مطلوبی را برای شما بوجود آورد. کدهایی که در سایت برای هدینگها مشخص میشود از H1 تا H6 گسترش یافته است.

استفاده به جا و مناسب از این هدینگ ها، از اهمیت بالایی برخوردار است و تمام این قوانین توسط گوگل بررسی خواهد شد. پس در انتخاب هدینگها از کلمات مناسب، تعداد کلمات و همچنین زیرمجموعه‌های مناسب استفاده کنید تا مخاطب به راحتی جذب شود.

 حتما بنویسید

یکی از نکاتی که رعایت آن در بازدید شما و همچنین رتبه دهی توسط گوگل از اهمیت بالایی برخوردار است این است که باید حداقل چند صد کلمه‌ای در صفحه خود بنویسید. اگر صرفا درون سایت خود تعدادی عکس و یا فایل قرار بدهید گوگل فرض می‌کند که این یک صفحه مخرب است و به همین دلیل آن را مسدود خواهد کرد. پس حتما در صفحات خود محتواهای مرتبط و مفید قرار دهید و مخاطبانتان را جذب کنید.

اصلا کپی ننویسید و سعی کنید تا جایی که امکان دارد از ذهنتان کمک بگیرید، در صورتی که قصد کپی دارید، باید دلایل را ذکر کنید و همچنین قوانین و حریم خاصی را رعایت کنید. محتوایی که تهیه می‌کنید شاید برای یک وبلاگ فعال در حیطه گوشی موبایل باشد،در این صورت حداقل برای معرفی این عنوان، باید یک محتوای 500 تا 1000 کلمه‌ای موجود باشد. البته طراحی سئوی سایت از اهمیت بیشتری برخوردار است و بیشتر تمرکزتان را بر روی طراحی قرار دهید زیرا محتوای سایت خود به خود با توجه به موضوع صفحه به وجود خواهد آمد.

استفاده از کلمات کلیدی پر بازدید برای بهبود ترافیک سایت

سعی کنید در دل محتوا از کلمات کلیدی پربازدید استفاده کنید، البته با چگالی درست. قوانینی برای نوشتن متن محتوا وجود دارد که یکی از آنها به کار بردن کلمات کلیدی در دل متن است. توزیع کلمات کلیدی به درون محتوا باید به صورت کاملا بهینه صورت بگیرد، نه خیلی زیاد باشد و نه خیلی کم. در صورتی که تعداد کلمات کلیدی در متن نسبت به چگالی تعیین شده بیشتر باشد گوگل شما را در لیست الگوریتم پنگوئن قرار میدهد و در نتیجه رتبه بازدید سایتتان را کاهش خواهد داد.

افزایش و بهبود ترافیک و بازدید سایت

محتوای بلند و کامل بنویسید

این درست است که کامل بودن محتوای متن امری مهم است، اما چیزی که باید به آن توجه کنید این است که هرچه بلندتر بنویسید بازدیدهای سایتتان هم زیادتر خواهد شد؛ اما چرا جذب مخاطب به مطالب بلندتر بیشتر است؟ به این دلیل که در دل متن‌های بلند به جزئیات نیز بیشتر پرداخته می‌شود و در نتیجه کاربران به آن جذب میشوند.

در انتشار محتوای سایت منظم باشید

در بحث بروزرسانی محتوای سایت باید بروز باشید و در مدت زمانهای معین و مناسب، به توزیع محتوا درون سایت بپردازید. هرچه این بروزرسانی‌ها افزایش پیدا کند تعداد بازدید از سایت نیز بیشتر شده و رتبه‌ای که توسط گوگل به شما داده خواهد شد نیز افزایش میابد. البته صرفا سرعت انتشار محتوا نیست، بلکه کیفیت مهمتر است ،اما حداقل اگر وبلاگ فعالی در دست دارید 3 تا 4 بار در ماه سایتتان را بروزرسانی کنید.

 رفع اشکالات نگارشی محتواهای سایت

گوگل دارای سیستم‌های تشخیص نگارش است و با این ابزار میتواند اشکالات را شناسایی کند و در نتیجه بیان و مهارت نویسنده را بسنجد. پس تا جایی که امکان دارد سعی کنید از علائم نگارشی به صورت درست و مناسب، استفاده کنید. حتی اگر بهترین محتوا را برای سایت انتخاب کنید، اما از علائم نگارشی درست آن مطمئن نباشید، در نتیجه گوگل هم از محتوای شما مطمئن نخواهد بود و رتبه شما را کم خواهد کرد. بررسی علائم نگارشی متن تان وقت زیادی نخواهد گرفت پس بهتر است قبل از انتشار متن حتما یکبار متن را به صورت کامل بررسی کنید.

 از برچسب ها برای بهبود بازدید سایت استفاده کنید

تاثیری که برچسبها بر روی بازدید از سایت دارند قابل چشم پوشی نیست. تعریف برچسب در پایان و یا اول متن، باعث می‌شود تا یک طبقه بندی مناسب از محتوای سایت داشته باشید. البته تا جایی که امکان دارد سعی کنید که این برچسبها مختصر و کوتاه باشند و از افراط در بکار بردن آنها پرهیز کنید.

 بولتها را دست کم نگیرید

استفاده از بولتها و نامبرها در جذابیت و زیبایی سایت تاثیر چشمگیری خواهند داشت. استفاده مناسب از این گزینه‌ها باعث می‌شود تا بهینه سازی محتوای قرار داده شده، بطور خلاصه در اختیار مخاطب قرار بگیرد. بسیاری از افراد برای خواندن متن وقت زیادی ندارند و در نتیجه استفاده از هدینگ‌های مناسب و تگ کردن بولت و شماره‌ها کمک بهینه‌ای به این دسته از افراد خواهد کرد. منظور از بولت همان لیست‌های گلوله شکل و تیک مانند است.

رفع خطاهای 404 برای بهبود ترافیک سایت

رفع خطاهای 404 برای بهبود ترافیک سایت

حتما خطاهای 404 را از بین ببرید، این خطاها برای بسیاری از کاربران عذاب آور است و امکان دسترسی به سایت را از مخاطب میگیرد. پس برای اینکه بازدید سایتتان افزایش پیدا کند حتما این کدها را جدی بگیرید و آنها را از بین ببرید. این مشکل در اغلب موارد به دلیل حذف مطلب و یا جابه‌جایی سایت است که به صورت 404 نمایش داده خواهد شد، با تصحیح این یو آر ال ها و ریدایرکتهای موجود در صفحات، رتبه شما توسط گوگل نیز ارتقاء خواهد یافت.

استفاده از پست مهمان برای جذب مخاطب جدید

یکی از دلایلی که باعث موفقیت شما در حوزه سئو میشود استفاده درست از پستهای مهمان معتبر است. البته این بدان معنا نیست که بدون برنامه اقدام به لینک سازی کنید، بلکه باید این موضوع را در نظر بگیرید که میتوان لینک‌های مرتبط را درون سایت قرار داد. برای اینکه از این پست‌های مهمان میزبانی کنید، لازم نیست تا بک لینک تولید کنید بلکه قرار دادن وبلاگهای مرتبط با سایت و همچنین انجمن‌های گفتگوی مناسب با حوزه فعالیت شما بهترین کمک است.

دقت کنید که این پستهای مهمان با آتوریتی بالا منتشر شود، اگر شما تجربه و اعتمادتان را نسبت به این پستها افزایش دهید در نتیجه میتوانید با استفاده از این پستها به افزایش بازدید از سایتتان کمک کنید. از پستهای کوچک شروع کنید گرچه بازدید از این پستها کم است، اما رفته رفته جمع میگردد و یکدفعه زیاد خواهد شد، اما تا جایی که امکان دارد به دنبال پستهایی باشید که تعداد آتوریتی بالایی داشته باشند، زیرا این پستها از اعتبار بیشتری در گوگل برخوردار هستند.

استفاده از  انکر تکست های حرفه ای برای افزایش ترافیک

انکرتکستهایی که در لینک سازی انتخاب میشود از اهمیت بالایی برخوردار هستند، توجه کنید که نباید از این انکرتکستها به صورت افراطی استفاده کرد. اگر استفاده از این انکرتکستها توسط صفحه شما افزایش پیدا کند، گوگل آن را به اسم یک لینک اسپم میشناسد و در نتیجه صفحه شما را مسدود خواهد کرد.

لینک گرفتن از ویکی پدیا

قرار دادن لینک لندینگ سایت و یا لینک اصلی در ویکی پدیا باعث میشود تا تعداد بازدیدها رفته رفته، افزایش پیدا کند. از آنجایی که ویکی پدیا یک سایت دانشنامه آزاد می‌باشد، پس با هر بار ویرایش سایت میتوانید لینک صفحه‌تان را در دانشنامه قرار دهید و به افزایش بازدید سایت کمک کنید. البته وقتی لینک شما از ارزش بالایی برخوردار نباشد توسط ادمین های این دانشنامه پاک خواهد شد.

 لینک هایی که باید حذف شوند

این یکی از مشکلات اجتناب ناپذیر در بحث تولید سئو است. اگر از طریق سئو اقدام به لینک سازی برای سایتتان کرده باشید به احتمال زیاد لینک‌های مخربی را درون سایت خود مشاهده خواهید کرد که اگر از آنها جلوگیری نکنید، باعث افت رتبه سایتتان خواهد شد. اگر این لینکها افزایش پیدا کنند توسط گوگل شناسایی خواهند شد و در نتیجه جریمه شدن توسط گوگل را در پی دارد. بنابراین بهتر است که هرچند وقت یکبار با استفاده از ابزارهایی مانند گوگل سرچ کنسول، اقدام به چک کردن لینک‌های سایت کنید.

مخاطبان خود را تشویق کنید

همانطور که در بحثهای قبلی نیز اشاره کردیم بهتر است که بستری را برای مخاطبان و کاربران خود آماده کنید تا آنها به راحتی بتوانند در رابطه با سایت شما نظردهی کنند. سایتتان را تا جایی که امکان دارد عاری از هرگونه مشکل و ایراد کنید، زیرا گوگل متوجه بازخوردهای مخاطبان شما خواهد شد و اگر این بازخوردها و بررسی‌ها مثبت باشد بازدید از سایت شما بسیار افزایش پیدا خواهد کرد. از کاربرانی که پاسخ مثبت داده‌اند تشکر کنید و سعی کنید نسبت به نظرات منفی بسیار منطقی و با حوصله پاسخ دهید. عکس العمل شما در برابر این نظرات هم برای گوگل و هم مخاطب از اهمیت بالایی برخوردار است.

مطالب پربازدید را بشناسید

بررسی محتواهای محبوب و پربازدید توسط پلتفرم‌هایی نظیر گوگل آنالیتیکس، بهترین گزینه برای پی بردن به علاقه مندی‌های کاربران است. همواره از خود بپرسید چه چیزی در این محتوا مفید بوده؟ در ارتباط با این موضوع چه کارهایی انجام داده‌ام؟ چقدر برای این محتوای تولیدی وقت گذاشته‌ام؟ پاسخ مناسب به این سوالات شما را در افزایش بازدید سایت کمک خواهد کرد.

از شبکه های اجتماعی برای بهبود رتبه و بازدید سایت کمک بگیرید

از شبکه های اجتماعی برای بهبود رتبه و بازدید سایت کمک بگیرید

با استفاده از شبکه‌های اجتماعی، بازدید را برای کاربران خود آسان‌تر کنید. هرچقدر دنبال کننده‌های شما بیشتر باشد معرفی شما نیز راحتتر خواهد بود، اشتراک گذاری لینک‌های سایت در پروفایل و یا بسیاری از قابلیت‌هایی که وجود دارد باعث می‌شود تا کاربران تشویق به دنبال کردن شما شوند و اگر محتوای ایجاد شده توسط شما از جذابیت بالایی هم برخوردار باشد امتیاز مثبتی برای شما خواهد بود. همچنین قراردادن لینک در سایدبار و یا انتهای جیمیل نیز یکی دیگر از موارد افزایش بازدید از سایت است.

برای دسترسی راحت تر به سایت در سوشال ها آیکون بسازید

سعی کنید که آیکون مناسب با محتوا را درون شبکه اجتماعی خود قرار دهید و به نوعی دسترسی به سایت را توسط این گزینه‌ها آسانتر کنید. قرار دادن این دکمه‌ها درون سایت و شبکه‌های اجتماعی بسیار آسان است و نگرانی از این بابت وجود نخواهد داشت.

از دیگران برای بهبود ترافیک سایتتان کمک بخواهید

یکی دیگر از راههای پیشرفت شما در بازدید از سایتتان این است که از دیگران کمک بخواهید تا لینک و محتوای شما را معرفی کنند. البته دقت کنید که افراد و همچنین پیج‌های مناسبی برای آن انتخاب کنید، صفحاتی که از فالوورهای معتبر برخوردار هستند. هرچه اعتبار شما نزد گوگل بیشتر باشد، رتبه‌تان نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

 تا میتوانید فالوور جذب کنید

با استفاده از پتانسیل‌های مختلف تلاش کنید مخاطبان بیشتری را به سایت اضافه کنید. شبکه‌های مجازی پر مخاطب از این نظر اهمیت بالایی دارند. برای مثال،بسیاری از شبکه‌های اجتماعی در ازای فالوشدن توسط شما، شما را دنبال خواهند کرد و همین باعث معرفی بیشتر شما و افزایش بازدید خواهد شد.

از بین بردن لینک‌های اسپم

منظور از سایتهای خارجی که دارای لینک اسپم هستند، صفحاتی است که از تکنیکهای غیرقانونی برای وبسایت خود استفاده می‌کنند. البته این موضوع خیلی چشمگیر نیست اما دیده شده که بسیاری از سایتها بدون اینکه صفحه هدف از این موضوع خبر داشته باشد، اقدام به هک صفحه کرده‌اند. گوگل این موضوع را به شما گزارش می‌دهد و در صورتی که قصد ورود به یک سایت هک شده داشته باشید به شما اخطار داده خواهد شد. با ایجاد یک سیستم امنیتی از هک شدن وبسایت خود جلوگیری کنید.

بالابردن ترافیک و بازدید سایت

برای برند شدن اورجینال و دست اول باشید

اگر قادر نیستید که محتوای مناسبی برای سایت خود بنویسید، از باتها هم استفاده نکنید. سعی نکنید با استفاده از مترادف‌ها و یا جابه‌جایی چندین کلمه به اصطلاح محتوا تولید کنید بلکه محتوای تولیدی باید اصیل باشد.

ابزارهایی مانند پاندا در گوگل وجود دارند که در این زمینه فعالیت کرده و این محتواها را شناسایی می‌کنند. با این کار بازدید از سایتتان را کاهش ندهید و سعی کنید همواره اورجینال باشید تا نزد کاربران محبوب باشید.

رفع ایرادات احتمالی

در صورتی که تمام استانداردهای موجود برای افزایش سایت را در نظر گرفته باشید، ریپورت شدن شما توسط گوگل تقریبا صفر خواهد بود، اما در صورتی که این مشکل از طریق سایتهای سئو و همچنین لینک‌هایی که برای آن تهیه کرده‌اید بوجود آمد، با استفاده از درخواست به گوگل، می توانید این پنالتی‌ها را رفع کنید.

سخن‌ پایانی مقاله افزایش بازدید سایت

سعی کنید تمام تلاش خودتان را برای افزایش بازدید سایت بکار بگیرید، تمام نکات گفته شده را رعایت کنید و هر لحظه در حال تمرین و تکرار باشید. داده‌های کافی را در رابطه با قوانین سئو در نظر بگیرید، قطعا تمامی مواردی که گفته شد، همه آنچه که باید بدانید نیست، اما چشم انداز مشخصی را برای شما مشخص خواهد کرد.

افزایش بازدید از سایت، استراتژیهای خاص خودش را دارد که هرچقدر هم از آنها بدانید کم است، در دنیایی که همه بدنبال یادگیری هستند شما نباید از این موقعیت جا بمانید. اگر میخواهید که یک سئوکار و یا وبلاگر مفیدی باشید باید از همه موقعیت‌هایی که شما را به هدف اصلی یعنی افزایش بازدید سایت نزدیکتر می‌کند، استقبال کنید.

بطور کلی، ما خواندن این مقاله را تنها به یک دلیل به شما پیشنهاد می کنیم و آن هم، افزایش سطح آگاهی و اطلاعات شما در زمینه اصول ایجاد یک سایت استاندارد و افزایش بازدید سایت است، وگرنه این تمام ماجرا نیست!

5/5 - (2 امتیاز)

نظرات در “افزایش بازدید سایت رایگان | افزایش بازدید گوگل

    • پشتیبانی میگوید:

      با سلام و احترام، درآمد یک وب سایت به فاکتورهای بسیار زیادی وابسته است! و همیشه به یاد داشته باشید که سوال “درآمد شما چقدر است؟” یک سوال کاملا شخصی است و نباید پرسیده شود!

دیدگاهتان را بنویسید

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!