۱۰ روش واقعی افزایش فالوور اینستاگرام

۱۰+ روش واقعی افزایش فالوور اینستاگرام

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 21 تیر 1402

افزایش فالوور اینستاگرام: مطمعنا شما که در حال مطالعه مقاله افزایش فالوور اینستاگرام هستید، به قدرت این شبکه اجتماعی بزرگ پی بردید و دریافته اید که با استفاده از اینستاگرام می توانید یک کسب و کار اینترنتی پول ساز راه اندازی کنید. خب البته در حال حاضر شبکه اجتماعی اینستاگرام یکی از قدرتمندترین و پرطرفردارترین شبکه های اجتماعی در جهان و صد البته در ایران است.

اگر مشتاق راه اندازی کسب و کار اینترنتی هستید و می خواهید خیلی زود به نتیجه برسید، با افزایش فالوور در شبکه اجتماعی اینستاگرام می توانید به خواسته خود برسید برای همین هم ما این مقاله را برای شما همراهان گرامی آکادمی وبکیما تهیه کرده ایم تا با استفاده از آن بتوانید افزایش فالوور اینستاگرام را با چند ترفند به آسانی در پیج اینستاگرامی خود انجام دهید.

قبل از هر چیز ابتدا بزارید ببینیم در شبکه اجتماعی اینستاگرام چند کاربر فعال وجود دارد تا اگر در انتخاب اینستاگرام برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی شک دارید، برای انتخاب آن مطمئن شوید.

تعداد کاربران فعال اینستاگرام در ایران و جهان

اینستاگرام در سال ۲۰۱۰ میلادی راه اندازی شده است و جالب است بدانید که در همان ۲ ماه ابتدایی توانسته است حدود یک میلیون کاربر را از سراسر جهان مجذوب خود کند، اینستاگرام در یک سال اول فعالیتش حدود ۱۰ میلیون کاربر را جذب کرد و این رشد کاربران اینستاگرام در حال حاضر هم ادامه دارد.

شبکه اجتماعی اینستاگرام به قدری در این مدت زمان کوتاه محبوب شد که در حال حاضر بیشتر از یک میلیارد کاربر در سراسر دنیا و حدود ۲۴ میلیون کاربر در ایران دارد. در ادامه یک اینفوگرافیک را مشاهده می کنید که تعداد کاربران فعال شبکه اجتماعی اینستاگرام را در کشورهای مختلف نمایش می دهد.

تعداد کاربران فعال اینستاگرام در جهان | افزایش فالوور اینستاگرام
اینفوگرافی تعداد کاربران اینستاگرام در ایران و جهان

همانطور که در اینفوگرافی بالا مشاهده می کنید کشور امریکا با ۱۲۱ میلیون کاربر فعال رتبه اول را در استفاده از اینستاگرام دارد. رتبه دوم با ۷۱ میلیون کاربر فعال متعلق به کشور هندوستان است و برزیل با ۶۴ میلیون کاربر رتبه سوم استفاده از اینستاگرام را کسب کرده است. ایران هم با بیش از ۲۴ میلیون کاربر فعال، رتبه هشتم جهان در استفاده از اینستاگرام است.

این یعنی اینکه ۳۰ درصد از مردم ایران از شبکه اجتماعی اینستاگرام استفاده می کنند، به همین دلیل شبکه اجتماعی اینستاگرم بستری بسیار عالی و مناسب برای راه اندازی انواع کسب و کارهای اینترنتی ، برند سازی ، تبلیغات ، بازاریابی و خلاصه راه اندازی یک کار و کسب است.


افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام

هر کسب و کاری که در اینستاگرام فعالیت می کند به خوبی میداند که افزایش فالوور اینستاگرام آن هم به صورت کاملا واقعی و هدفمند چقدر ارزشمند است. راه و روش های بسیار زیادی برای افزایش فالوور اینستاگرام وجود دارد.

برای مثال برخی از کسب و کارها برای بالا بردن تعداد فالوور های اینستاگرام شروع به خرید فالوور از سایت ها و شرکت های مختلف فروش فالوور می کنند، یا برخی دیگر از ربات های فالوور گیر اینستاگرام استفاده می کنند، که هیچ کدام از روش های گفته شده نه اصولی هستند.

این روش های افزایش فالوور نه می توانند کاربران هدفمند را به عنوان فالوور جذب کنند و نه قانونی هستند، بنابراین اگر می خواهید تعداد فالوورهای اینستاگرام تان را یک شبه افزایش دهید این مقاله به درد شما نمی خورد! اما اگر می خواهید به صورت کاملا هدفمند و اصولی شروع به افزایش فالوور اینستاگرام کنید در ادامه مقاله همراه ما باشید.


آقایون! خانم‌ها! فالوور فیک اینستاگرام نخرید!

هر کس به شما گفت که می توانید با خرید فالوور فیک در اینستاگرام برای خود اعتباری کسب کنید، همان جا کلا باهاش کات کنید! گذشته از شوخی ، باید بدانید که خرید فالوور خودش قابل قبول نیست حالا چه برسد به اینکه فالوور فیک بخرید!

الان دیگه درصد بالایی از کاربران اینستاگرام با تمام خم و چم آن آشنا هستند و می دانند که پیجی که برای مثال ۲۰K فالوور دارد باید هر پست آن حداقل ۲ الی ۳ هزار لایک بخورد و حداقل ۵۰۰ کامنت داشته باشد، این یکی از ابتدایی ترین راه ها برای تشخیص فالوور واقعی از فالوور فیک است.

بنابراین زمانی که شما فالوور فیک خریداری می کنید و یک شبه از ۱K فالوور می پرید روی ۲۰K فالوور ، زمانی که یک پست به اشتراک می زارید و تعداد لایک هایتان به ۱۰۰ عدد هم نمی رسد! همان هزار فالوور واقعی تان را هم کم کم از دست می دهید.

پس به یاد داشته باشید که اگر کسب و کارتان برای تان مهم است و می خواهید سال ها از آن کسب درآمد داشته باشید به هیچ عنوان حتی فکر خرید فالوور هم نکنید و اگر هم می خواهید فالوور بخرید حداقل فیک نخرید! از ما گفتن بود…

بسیار خوب حالا در ادامه این مقاله می خواهم روش هایی را با شما همراهان گرانقدر وبکیما به اشتراک بزارم تا با استفاده از آنها و کمی صبر و حوصله بتوانید افزایش فالوور اینستاگرام آن هم واقعی و هدفمند را تجربه کنید.


پروفایل اینستاگرام تان را جذاب کنید

بزارید اولین قدم برای افزایش فالوور را از پروفایل اینستاگرام شروع کنیم، فرض کنید شما وارد یک مغازه موبایل فروشی می شوید اولین چیزی که خودنمایی می کند ویترین مغازه است که مشتریان را به خود جذب می کند. پروفایل اینستاگرام شما هم دقیقا همانند ویترین مغازه است. باید آنقدر جذاب باشد که با یک نگاه دل بازدید کننده را بدزدد!

انتخاب تصویر خوب برای پروفایل

در اولین قدم برای جذاب کردن پروفایل اینستاگرام یک تصویر زیبا و متفاوت برای پروفایل تان انتخاب کنید در انتخاب تصویر پروفایل دقت داشته باشید که اگر بتوانید تصویری انتخاب کنید که هم موضوع پیج تان را نشان دهد و هم جذاب باشد با یک تیر دو نشان زده اید.

نوشتن یک بیوی تاثیر گذار

در دومین قدم برای جذاب کردن پروفایل اینستاگرام ، سعی کنید یک بیوی فوق العاده و تاثیر گذار بنویسید، توجه داشته باشید ، کاربری که برای اولین بار از پیج شما دیدن می کند اولین چیزی که نظرش را جلب می کند همین تصویر پروفایل و بیویی است که نوشته اید ، پس برای این دو حسابی صبر و حوصله به خرج بدید.

استفاده از تصاویر با کیفیت و مرتبط

آخرین قدم برای جذاب بودن پیج اینستاگرام تان تصاویری است که استفاده می کنید، همانطور که می دانید تصاویر پادشاه دنیای اینستاگرام هستند، پس اگر بتوانید از تصاویر با کیفیت بالا و مرتبط با موضوع پیج تان استفاده کنید، عالی است. جالب است بدانید که هزاران پیج اینستاگرامی تنها به خاطر جذاب بودن تصاویرشان فالوورهای بسیار زیادی را جذب کرده اند.

رعایت همین یک مورد یعنی داشتن پروفایل جذاب در اینستاگرام می تواند به افزایش فالوور در پیج اینستاگرام شما بسیار کمک کند.


از #هشتگ ها استفاده کنید

یکی از مهمترین کارهایی که می توانید برای افزایش فالوور اینستاگرام خود انجام بدید همین استفاده اصولی از هشتگ ها است. اگر تصاویر پادشاه اینستاگرام هستند، هشتگ ها هم ملکه اینستاگرام اند، هشتگ ها نقش اساسی را در دیده شدن پست های شما در اینستاگرام ایفا می کنند.

من خودم بارها پست های اینستاگرامم را از نظر بازدید چک کرده ام، به عنوان مثال اگر یک پست ۱۰۰۰ بازدید داشته باشد حداقل ۷۵۰ بازدید آن از هشتگ هاست.

از زمانی که اینستاگرام قابلیت فالوو کردن هشتگ ها را افزوده است، محبوبیت هشتگ ها بسیار افزایش یافته و هم اکنون هشتگ هایی در اینستاگرام هستند که میلیون ها فالوور دارند! شما نیز می توانید لیستی از هشتگ های پر طرفدار و به اصطلاح داغ در حوزه کاری خود را پیدا کنید و از آنها در پست های خود به بهترین شکل استفاده کنید.

برای اینکه بتوانید هشتگ های پرطرفدار مربوط به حوزه کاری خود را پیدا کنید، تنها کافیست هشتگ اصلی خود را در قسمت جستجوی اینستاگرام وارد کنید تا اینستاگرام هشتگ های پرطرفدار که تصاویر زیادی با استفاده از آنها منتشر شده است را به شما نشان دهد.

اگر از هشتگ های پرطرفدار حوزه کاری خودتان در هر پست به اندازه کافی استفاده کنید، به صورت معمول به ازای هر پست ۳ فالوور به تعداد فالوورهای شما افزوده خواهد شد.


با پیج های هم حوزه خود در تعامل باشید

یکی دیگر از روش های حرفه ای برای افزایش فالوور اینستاگرام تعامل و ارتباط سازنده با پیج های مرتبط با حوزه کاری خودتان است. خوشبختانه الگوریتم های اپلیکیشن اینستاگرام طوری طراحی شده اند که شما نیازی ندارید برای پیدا کردن پیج های حوزه کاری تان کاری انجام دهید.

با کمی فعالیت در یک حوزه کاری خاص کم کم خود اینستاگرام پیج های همکارتان را به شما معرفی خواهد کرد و تنها کاری که نیاز است انجام دهید تعامل و ارتباط خوب با آن ها است.

تبادل با پیج های همکار

همچنین سعی کنید که پیج های همکارتان را فالو کنید تا بتوانید فعالیت های آن ها را در اینستاگرام رصد کنید، از طریق دایرکت با آن ها در ارتباط باشید و از تبادل فالوور به بهترین شکل استفاده کنید.

اگر بتوانید با پیج های حوزه کاری خودتان تبادل داشته باشید هم می توانید فالوور های پیج تان را افزایش دهید و بهتر از آن هر فالووری که از این طریق جذب کنید یک فالوور کاملا هدفمند خواهد بود و خیلی زود می توانید آن را به مشتری خودتان تبدیل کنید.

یکی دیگر از مزیت های تبادل با پیج های هم حوزه شما این است که پیج شما در رده پیج های Suggestion (پیشنهادی) آن ها قرار می گیرد و از این طریق نیز می توانید به افزایش فالوور پیج اینستاگرام تان کمک کنید.


برگزاری مسابقات در پیج برای افزایش فالوور اینستاگرام

اگر کمی در پیج های معروف اینستاگرامی جستجو کنید حتما متوجه می شوید که تعداد بسیار زیادی از آنها برای افزایش فالوور پیج اینستاگرام خود مسابقاتی را برگزار می کنند. پس راه اندازی مسابقات در پیج اینستاگرام هم یکی دیگر از روش های فوق العاده جذاب برای افزایش فالوور است.

روش استفاده از مسابقات برای افزایش فالوور به این صورت است که شما اگر می خواهید مسابقه را ۲ هفته دیگر راه اندازی کنید از امروز شروع می کنید به تبلیغ و پست گذاشتن در رابطه با هدایا و تاریخ و همچنین شرایط مسابقه ، یادتان باشد که در هر مسابقه باید از شرکت کنندگان بخواهید که یک کاری انجام دهند.

برای مثال از شرکت کنندگان بخواهید که برای شرکت در مسابقه ۴ نفر از دوستانشان را به مسابقه دعوت کنند و از آن ۴ نفر باید حداقل ۲ نفر پیج را فالوو کنند. توجه کنید که تا جایی که می توانید از خودتان خلاقیت به خرج دهید ، راجع به برگزاری مسابقات اینستاگرامی کمی تحقیق کنید تا با شرایط آن کاملا آشنا شوید.

اگر اولین بار است که در پیج تان مسابقه برگزار می کنید سعی کنید یک هدیه ارزشمند برای برنده قرار دهید در این صورت تعداد شرکت کنندگان تان در مسابقه بسیار افزایش خواهد یافت و روحیه شما هم برای برگزاری مسابقات بعدی بالا خواهد رفت!


از سایت تان برای افزایش فالوور اینستاگرام استفاده کنید

اگر سایت دارید می توانید با چند ترفند خیلی ساده تعداد فالوورهای اینستاگرام تان را به صورت چشم گیری افزایش دهید، سایت شما روزانه میزبان تعدادی کاربر جدید است که می توانید آن ها را برای فالوو کردن پیج اینستاگرام تان دعوت کنید.

قراردادن بنر تبلیغات پیج اینستاگرام در سایت

یکی از ساده ترین کارها برای ترقیب کاربران سایت برای فالوو کردن پیج اینستاگرام تان این است که در انتهای هر مطلب یک بنر جذاب و چشم گیر برای تبلیغ پیج تان قرار دهید.

با قرار دادن تنها یک بنر تبلیغاتی ، کاربرانی که روزانه از موتور جستجوی گوگل برای اولین بار وارد سایت شما می شوند ، کنجکاو خواهند شد که حداقل به پیج اینستاگرام تان هم یک سری بزنند و اگر مورد اول این مقاله را رعایت کرده باشید خیلی راحت می توانید فالوور های اینستاگرام خود را افزایش دهید.

قراردادن آدرس پیج اینستاگرام در صفحات تماس با ما و درباره ما

صفحات تماس با ما و درباره ما یکی از پربازدیدترین صفحات در سایت ها هستند ، بنابراین اگر می خواهید از بازدید کنندگان این صفحات فالوور اینستاگرام جذب کنید ، تنها کافیست آدرس صفحه اینستاگرام تان را در این صفحات قرار دهید.

مطمئن باشید حداق ۵۰ درصد افرادی که از این صفحات سایت تان دیدن می کنند ، از پیج اینستاگرام تان هم دیدن خواهند کرد.

دعوت به فالو کردن اینستاگرام از طریق خبرنامه ایمیلی سایت

شما می توانید هر چند وقت یک بار از طریق خبرنامه ایمیلی سایت تان کاربران تان را برای فالوو کردن پیج اینستاگرام تان ترغیب کنید. اگر برای فالوو کردن پیج اینستاگرام تان یک پیشنهاد رد نشدنی داشته باشید مطمئن باشید تعداد بسیار زیادی از افرادی که ایمیل شما را دریافت می کنند ، پیج شما را فالوو خواهند کرد.

همچنین با قرار دادن لینک اینستاگرام تان در قسمت امضای ایمیل های ارسالی می توانید ، پیج اینستاگرام خود را به عنوان یک راه ارتباطی معرفی کنید تا افرادی که کاربر سایت تان هستند ولی هنوز اینستاگرام تان را فالوو نکرده اند را ترغیب به فالوو کردن پیج تان کنید.


رفتار فالوورهای خود را تحلیل کنید

یکی دیگر از روش های افزایش فالوور اینستاگرام تحلیل رفتار کاربران در پیج تان است. تحلیل رفتار کاربران چه در سایت و چه در شبکه های اجتماعی می تواند راهنمای کار شما باشد. شما با تحلیل رفتار فالوورهای پیج تان می توانید متوجه کمبود ها و مشکلات پیج تان شوید والبته متوجه شوید که کاربران تان به چه چیزهایی علاقه بیشتری دارند و دنبال چه چیزی هستند.

خوشبختانه اینستاگرام برای تحلیل کاربران هم ابزاری را به نام Insight قرار داده است. البته توجه داشته باشید که این ابزار مخصوص پیج های تجاری اینستاگرام است و در پیج های شخصی در دسترس نیست.

تحلیل رفتار کاربران برای افزایش فالوور اینستاگرام
تحلیل رفتار کاربران برای جذب فالوور اینستاگرام

ابزار Insight اینستاگرام اطلاعات بسیار ارزشمندی را که مخصوص پیج شما است در اختیارتان قرار می دهد. اطلاعاتی از قبیل اینکه کدام یک از پست های تان بیشترین بازدید را داشته اند یا کدام یک از پست های تان دارای نرخ تعامل بیشتری است یا کدام یک از پست های تان لایک و کامنت بیشتری خورده است و کلی اطلاعات مفید دیگر .

توجه کنید که شما با استفاده از ابزار Insight به صورت مستقیم نمی توانید روی افزایش فالوور اینستاگرام کار کنید اما برای مثال با استفاده از آن متوجه می شوید که در فلان پست تان چند درصد بازدیدها از هشتگ ها بوده است. و اگر در یک پستی از یک هشتگ خاص استفاده کرده اید که بازدید کننده زیادی را جذب کرده است از این به بعد از آن هشتگ بیتشتر استفاده کنید و کارهایی از این قبیل.


استفاده از تبلیغات آفلاین برای افزایش فالوور اینستاگرام

هنوز کسب و کارهای بسیار زیادی هستند که به صورت آفلاین فعالیت می کنند و سایتی ندارند اگر شما هم دارای یک کسب و کار آفلاین هستید و می خواهید از طریق اینستاگرام کسب و کارتان را به دیگران معرفی کنید می توانید از روش های تبلیغات آفلاین برای افزایش فالوور اینستاگرام خود بهره ببرید.

برای مثال شما می توانید در فروشگاه خود تابلویی را برای اطلاعات تماس خود نصب کنید که آدرس اینستاگرام تان هم در آن درج شده باشد، یا می توانید به صورت حضوری به هر مشتری که از شما خرید می کند بگویید که اگر عضو پیج اینستاگرام تان شوند می توانند از تخفیفات ویژه شما زودتر مطلع شوند و کارهایی از این قبیل.

حتی می توانید روی تراکت و کارت های تبلیغاتی خود آدرس اینستاگرام خود را درج کنید تا افراد بیشتری را با پیج اینستاگرام خود آشنا کنید.


انتشار پست های ویروسی و چالشی

اگر به شما بگویم که تنها با استفاده از همین یک روش می توانید تعداد بسیار زیادی فالوور جذب کنید ، شاید باور نکنید! ولی باور کنید اگر بتوانید یک پست چالشی و ویروسی منتشر کنید خیلی زود نتیجه آن را با چشمان خودتان خواهید دید! به احتمال بسیار زیاد تا به حال پست های قسمت اکسپلورر اینستاگرام خود را دیده اید، معمولا پست هایی که تعامل بالایی دارند در این بخش نمایش داده می شوند.

شما هم می توانید با چند ترفند ساده پست هایی ایجاد کنید که کاربران ترغیب شوند با آن ارتباط برقرار کنند. یکی از پر تعامل ترین پست ها در اینستاگرام پست های سوالی است، شما می توانید یک سوال چالش برانگیز بپرسید.

برای مثال می توانید پستی ایجاد کنید با این سوال که : ” اگر روزی یک میلیارد درآمد داشتید با آن چکار می کردید؟! ” یا ” اگر بتوانید به ده سال قبل برگردید کدام کارها را انجام می دادید!؟ ” و سوالات چالش برانگیز از این دست، مطمئن باشید که افراد زیادی با اینگونه پست ها ترغیب می شوند که پاسخ دهند و حتی دوستانشان را هم در زیر پست تگ خواهند کرد.

خلاصه اگر کمی تحقیق کنید مطمئنم که کلی پست های ویروسی و چالشی پیدا می کنید که هم با حوزه کاری تان مرتبط باشد و هم چالش برانگیز باشد در نتیجه به افزایش فالوور اینستاگرام تان کمک خواهد کرد.


استفاده از ویدیو برای افزایش فالوور اینستاگرام

اگر یادتان باشد اینستاگرام در ابتدا تنها اجازه اشتراک گذازی تصاویر را می داد اما بعد از مدتی و تقاضای تعداد زیادی از کاربران قابلیت اشتراک گذاری ویدیو تا یک دقیقه هم به اینستاگرام افزوده شد، حال شما می توانید با استفاده از ویدیوهای یک دقیقه ای در اینستاگرام معجزه کنید.

می توانید در یک ویدیوی یک دقیقه ای یک نکته از یک موضوع خاص را آموزش دهید، یا حتی می توانید ویدیوهای یک دقیقه ای سریالی ایجاد کنید.

اگر بتوانید ویدیوهای جالبی بسازید و منتشر کنید خیلی زود به یک بلاگر اینستاگرامی موفق تبدیل می شوید. برای ساخت ویدیوهای اینستاگرامی پیشنهاد می کنم حتما مقاله راز موفقیت صدف بیوتی را که یک اینفلوئنسر‌ بسیار موفق در اینستاگرام است را مطالعه کنید.


استفاده از ابزارها و شبکه های مجازی دیگر

یکی دیگر از راه های افزایش فالوور اینستاگرام استفاده از دیگر امکاناتی است که در اختیار دارید، الان دیگه هر شخصی حداقل در ۳ الی ۴ شبکه مجازی عضو است . برای مثال شما ممکن است به غیر اینستاگرام در تلگرام ، توئیتر ، فیسبوک ، پینترست ، لینکدین و کلی شبکه اجتماعی دیگر عضو باشید و در هر کدام تعدادی فالوور داشته باشید.

شما می توانید با قرار دادن آدرس اینستاگرام خود در دیگر شبکه های اجتماعی تان کلی فالوور جدید جذب کنید. یکی دیگر از این ابزارها سایت هایی است که در آنها نطرتان را درج می کنید، در اکثر سایت ها زمانی که نظرتان را درج می کنید فیلدی برای قرار دادن آدرس سایت یا وبلاگ تان قرار دارد که می توانید به جای آن آدرس پیج اینستاگرام خود را وارد کنید.

اگر در دیگر شبکه های اجتماعی تان ویدیو یا پادکست منتشر می کنید می توانید در انتهای هر ویدیو و پادکست آدرس اینستاگرام خود را تبلیغ کنید تا از این طریق به افزایش فالوور اینستاگرام تان کمک کنید.

مقاله افزایش فالوور اینستاگرام به صورت مرتب بروز رسانی می شود و سعی خواهد شد که جدیدترین استراتژی های افزایش فالوور در همین مقاله قرار داده شود ، پس پیشنهاد می کنم اگر می خواهید جدیدترین روش های جذب فالوور در اینستاگرام را از دست ندهید هر از چند گاهی به این مقاله یک سری بزنید.


جمع بندی

در انتها امیدوارم که مقاله افزایش فالوور اینستاگرام برای شما مفید واقع شده باشه و با استفاده از آن بتوانید هر روز فالوورهای زیادی را به پیج اینستاگرامی خود جذب کنید. اگر شما هم روشی را برای جذب فالوور در اینستاگرام می دانید خوشحال می شویم که با ما و دیگر کاربران به اشتراک بذارید.

4.3/5 - (6 امتیاز)

نظرات در “۱۰+ روش واقعی افزایش فالوور اینستاگرام

  1. hossein میگوید:

    فوق العاده بود . خیلی سپاسگزارم از اطلاعات مفیدتون، همیشه بهترین مطالب رو در سایت شما پیدا میکنم .

  2. کیانا میگوید:

    به غیر از روش هایی که در این مقاله برای افزایش فالوور اینستاگرام مطرح کردید روش های سریع تری وجود ندارند؟

دیدگاهتان را بنویسید

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!