نکات کلیدی برای افزایش فروش در اینستاگرام

ترفندها و تکنیک های افزایش فروش در اینستاگرام

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 8 آذر 1402

ترفندهای افزایش فروش در اینستاگرام – نحوه فروش محصولات در اینستاگرام: فروش در اینستاگرام شاید از دید بسیاری از مردم مساله دشواری نباشد که نیاز به آموزش آن دیده شود اما این سوال پیش می آید، که چه عاملی موجب می شود یک فروشنده کاربران و متقاضیان بیشتری داشته باشد و برای یک پیج تعداد خریداران کم باشد.

اگر فروش در اینستاگرام تنها به ارائه چند عکس از محصول ختم می شد، چرا امروزه پیج هایی هستند که با وجود عکس های خوب اما فروش خوبی ندارند؟ در این مقاله از سری مقالات کسب و کار اینترنتی قصد داریم تا برخی از نکات کلیدی که منجر میشوند فروش در اینستاگرام افزایش داشته باشد، معرفی کنیم.

در نظر داشته باشید که تنها راه اندازی یک صفحه در اینستاگرام نمی تواند تضمین کننده موفقیت شما باشد. در گام اول باید مطلع باشید که چه محصول و خدماتی ارائه دهید و در گام دوم باید نحوه افزایش فروش خود در اینستاگرام را بدانید.

محصولات مناسب برای افزایش فروش در اینستاگرام

در اینستاگرام هیچ محدودیتی برای فروش محصول یا خدمات وجود ندارد. شما می توانید خدمات و یا محصولات فیزیکی خود را بدون واسطه ارائه کنید. در اینستاگرام نگران سرمایه اولیه و تامین محصولات نباشید. شما می توانید در ابتدای فعالیت، تنها یک پیج راه اندازی کرده و پس از دریافت سفارش، اقدام به فراهم نمودن کالا و خدمات کنید. در نظر داشته باشید که خرید و فروش آنلاین در هر حال به سرمایه کمتری نسبت به فعالیت های فیزیکی نیاز دارد.

تکنیک های افزایش فروش در اینستاگرام

در ادامه این مقاله تکنیک های افزایش فروش در اینستاگرام را برای شما همراهان خوب آکادمی وبکیما لیست کردیم. پس پیشنهاد می کنیم اگر می خواهید تکنیک های افزایش فروش در اینستاگرام را یاد بگیرید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

از عکس های جذاب و با کیفیت استفاده کنید

باید در نظر داشته باشید که اینستاگرام بر محور تصویر فعالیت می کند پس عکس ها در این شبکه مجازی از اهمیت بالایی برخوردار هستند. عکس های با کیفیت می توانند ارزش محصول شما را افزایش دهند. در مقابل نیز عکس های بی کیفیت از اعتبار محصول و خدمات شما می کاهند. در نظر داشته باشید که فروش در اینستاگرام همانند فروش در مغازه است.

ترفندهای افزایش فروش در اینستاگرام 🤩نحوه فروش محصولات در اینستاگرام - از عکس های جذاب و با کیفیت استفاده کنید
نمونه ای از عکس های با کیفیت و بی کیفیت

ویترین شما دقیقا پیج اینستاگرام شما می باشد لذا هر اندازه ویترین شیک تر و جذاب تری داشته باشید، احتمال جذب مشتری و کسب درآمد نیز بیشتر خواهد بود. در نظر داشته باشید که گاها نیاز است از مدل های انسانی برای بهتر دیده شده عکس ها استفاده کنید. پیج شما باید دارای استایل و پس زمینه خاصی بوده که نشان دهنده فعالیت شما باشد. سعی کنید برای تصاویر خود از نرم افزار های ادیت عکس همچون فتوشاپ استفاده کنید تا جلوه بهتری از تصاویر به نمایش گذاشته شود.

از تمام محصولات خود تصویر تهیه کنید

در نظر داشته باشید که در خرید آنلاین، خریداران نمی توانند کالا را لمس کرده و از جنس، بافت، رنگ و … اطمینان حاصل کنند. این بین تصاویر شما باید تا حدی واضح بوده و گویای جزئیات باشند که دغدغه خریداران شما را از بین ببرند. گاها نیاز است برای یک محصول از جنبه های مختلف عکس تهیه کرده تا تمام جزئیات نمایش داده شود.

برای فروش در اینستاگرام باید در نظر داشته باشید که هر اندازه جذب مشتری مهم است، به همان اندازه متقاعد سازی وی از ارزش بالایی برخوردار است. تصاویر شما تنها یاری دهنده برای متقاعد نمودن کاربر است. لذا تصاویر باید از تمام تار و پود محصول تهیه شود. در برخی موارد چون نمی تواند سایز و اندازه اجسام را به خوبی نمایش داد، لازم است تا از وسایل کمکی استفاده کرد تا بتوان اندازه حدودی کالا را عرضه کرد.

بکارگیری روش های تایید اجتماعی

تایید اجتماعی یا سوشیال پروف می تواند یکی از عوامل تاثیر گذار در بحث فروش در اینستاگرام باشد. از لحاظ مفهوم، سوشیال پروف به مجموعه ای از تکنیک های بازاریابی گفته می شود که در شبکه های مجازی و به صورت کلی در اینترنت استفاده می شوند و نشان دهنده تایید و رضایت سایر افرادی است که از شما قبلا خرید کرده اند.

بکارگیری روش های تایید اجتماعی-ترفندهای افزایش فروش در اینستاگرام 🤩نحوه فروش محصولات در اینستاگرام
بکارگیری روش های تایید اجتماعی

برای این تکنیک روش های مختلفی وجود دارد. به طور مثال قرار دادن استوری از رضایت کاربران که خرید انجام داده اند. تعداد کاربرانی که نرم افزار را نصب نموده اند. میزان حجم فروش و …. .
برای شبکه اینستاگرام این روش ها گاها متنوع تر هستند. مثلا شما می توانید میزان سفارش های ثبت شده از یک کالا را درج کنید. یا اسکرین شاتی از تایید خرید مشتری را ارائه دهید.

استفاده از تکنیک تبلیغات برای افزایش فروش در اینستاگرام

برای افزایش فروش در اینستاگرام همانند هر کسب و کار آنلاین و یا فیزیکی دیگر، تبلیغات نقش مهم و اساسی دارند. البته میزان کاربران این شبکه اجتماعی تا حدی زیادی است که گاها نیاز به تبلیغات نیست و به راحتی می توان میزان فالوور ها را ارتقا داد. اما در هر حال باید توجه داشته باشید که تبلیغات می تواند درآمدزایی شما را ارتقا دهد.

تبلیغات اینستاگرام به چند شکل ممکن است؟

۱- استفاده از امکانات خود اینستاگرام

برای افزایش فروش در اینستاگرام می توانید از امکانات تبلیغات اینستاگرام استفاده کنید که قادر خواهد بود که تبلیغات شما را به مخاطبان هدف شما ارائه دهد. در این روش که پرداخت ها به صورت دلاری است، در ایران زیاد اجرایی نیست اما جز موثر ترین روش های تبلیغاتی به شمار می آید.

2- تبلیغات در پیج هایی که فالوور زیادی دارند

در این روش که در داخل کشور نیز بسیار پرطرفدار است، شما پیج های بزرگی که در راستای فعالیت های شما بوده و فالوور های زیادی نیز دارند، پیدا کرده و پس از مکاتبه با آنان، تبلیغ را در ازای پرداخت مبلغی در صفحه آنها درج می کنید.

3- تبلیغات با کمک اینفلوئنسر ها

یکی از تکنیک های بازاریابی، همکاری با افراد تاثیر گذار یا اینفلوئنسرها است. این اشخاص افرادی هستند که علاقه مندان و طرفداران بسیاری دارند و به راحتی می توانند بر روی طرفداران خود تاثیر بگذارند. همکاری با افراد مشهور در راستای حمایت از فعالیت های شما، می تواند میزان فروش در اینستاگرام را افزایش دهد. دو سایت خوب که در دو روش آخر، عملکرد بهتری دارند، سایت های دیدوگرام و موبودید می باشند.

در پیج خود پست های متفاوت و گوناگون قرار دهید

در نظر داشته باشید که پیج اینستاگرام تنها برای تبلیغات و ارائه محصولات شما نیست. شما باید بتوانید از طریق پست های آموزشی و مواردی از این قبلی کاربران خود را ارتقا دهید تا منجر به افزایش فروش در اینستاگرام شود. به طور مثال اگر در زمینه لوازم آرایشی، محصولاتی ارائه می کنید، آموزش نگهداری از پوست و مو نیز می تواند برای فالوور های شما جذاب باشد.

چگونگی کار کردن با محصولات را نمایش دهید

اگر محصولات شما نیاز به آموزش قبل از استفاده دارند، می توانید از نحوه کار با آنها آموزش هایی در پیج خود قرار دهید. همواره خدمات پس از فروش خوب توانسته است که کاربران زیادی را به محصول مد نظر و برند ارائه دهنده محصول، جذب کند. معمولا پیج هایی که پشتیبانی خوبی دارند و ویدیو هایی از نحوه کارکرد خدمات و محصولات خود ارائه می کنند، سریع تر پیشرفت می کنند.

تعامل با کاربران برای افزایش فروش در اینستاگرام

یکی از فاکتور های مهم در خرید های مجازی و اینترنتی این مورد است که کاربران بتوانند به شما اعتماد کنند. یکی از روش های جذب اعتماد کاربران برای افزایش فروش در اینستاگرام، از طریق قرار دادن نظرات کاربران است. شما می توانید نظرات کاربران خود را پس از تهیه محصول جویا شوید و آنها را منتشر سازید. گاها دریافت نظرات، کار دشواری است اما می توانید با ترفند هایی نظیر برگزاری مسابقه آنها را ترغیب کنید که نظر خود را عنوان کنند.

پروفایل پیج اینستاگرام شما باید حرفه ای و قابل اعتماد باشد

در نظر داشته باشید که اولین گزینه ای که یک کاربر از صفحه اینستاگرام شما مشاهده می کند، پروفایل شما می باشد. پروفایل شما باید به صورت کامل و حرفه ای تهیه شود. به طور مثال، شماره تلفن و آدرس شما درج شده باشد. اگر نماد اعتمادی دارید، حتما باید عنوان شود. اگر فعالیت شما دارای وب سایت است، لازم است تا لینک آن درج شود. تمام این موارد در کنار یکدیگر می تواند به افزایش فروش در اینستاگرام کمک کند زیرا اعتبار صفحه شما را نزد کاربر افزایش می دهد. می توانید در پروفایل خود روش های ارتباطی و یا ارسال محصول را ذکر کنید تا موجب اعتماد بیشتر کاربران شود.

استفاده از ویدیوها برای افزایش فروش در اینستاگرام

افرادی که در شبکه های مجازی همچون اینستاگرام حضور دارند، زمان لازم برای مطالعه متن ها را ندارند. لذا ویدیو ها کمک می کنند که راحت تر بتوانید مقصود خود را به طیف وسیعی از مخاطبان برسانید. از طرف دیگر ویدیو های آموزشی می توانند مخاطبان زیادی را به صفحه شما جذب کنند. به صورت کلی ویدیو از صحبت های مدیر شرکت، محیط کار و … می تواند زمینه سازی یک ارتباط صمیمی با کاربران را ایجاد کند.

نمونه ای از پست های ویدیویی برای جذب فالوور-نکات کلیدی برای افزایش فروش در اینستاگرام
https://www.instagram.com/p/CFCwIBog7zK/
نمونه ای از استفاده از ویدیوها برای افزایش فروش در اینستاگرام

استفاده از قابلیت استوری اینستاگرام

افزایش فروش در اینستاگرام بدون استفاده از قابلیت استوری ممکن نمی باشد. سعی کنید هر روز در اینستاگرام فعالیت کنید و استوری های مختلفی قرار دهید زیرا این امر موجب می شود تا کاربران به شما بیشتر اعتماد کنند و نام شما در ذهن آنها ماندگار شود.

جذب فالوور های هدفمند برای افزایش فروش در اینستاگرام

برای این منظور می توانید از پیج رقبای خود استفاده کرده، و سعی کنید تا فالوور های آنان را به سمت پیج خود سوق دهید. بسیاری از پیج ها برای افزایش فروش در اینستاگرام با پرداخت هزینه، اقدام به افزایش کاربران جعلی می کنند حال آنکه این هزینه تنها برای یک عدد است و بازخوردی در فروش شما نخواهد داشت. شما باید فالوور های خود را هوشمندانه انتخاب کنید. به طور مثال اگر که پیج شما در خصوص لوازم آرایش است، کاربران خود را از بین خانم ها انتخاب کنید.

فعالیت منظم در اینستاگرام

اگر فالوور های شما مشاهده کنند که حضور شما در اینستاگرام همیشگی و منظم است، برای شما و فعالیتتان ارزش بیشتری قائل می شوند. آنها هر روز منتظر پست های شما می باشند و ممکن است تا پیج شما را به کاربران دیگر نیز معرفی کنند. در نظر داشته باشید که گاها می توانید بین فالوور های خود مسابقه راه اندازی کنید و از آنها بخواهید تا با معرفی پیج شما به دیگران از درصد سود تعریف شده ای بهره ببرند.

یکی از موارد مهم برای داشتن پیج موفق آن است که شما حتما در کنار پیج، یک وب سایت نیز داشته باشید. ورودی های موتور جستجوگر می توانند بازدید و فالوور های شما را افزایش داده و همین امر در فروش شما تاثیر مثبتی خواهد داشت. سعی کنید بهترین زمان را برای ارائه پست انتخاب کنید که اکثر کاربران شما آنلاین باشند. این امر برای فروش در اینستاگرام شما بسیار مهم است.

استفاده از ویژگی call to action

با استفاده از این ویژگی شما می توانید مخاطبان و کاربرانتان را برای انجام یک عمل همچون معرفی پیج شما به دیگران، ترغیب کنید. برای استفاده از این ویژگی باید در نظر داشته باشید که در ابتدا لازم است تا فالوور های خود را کنجکاو کنید، سپس ویژگی ها و برتری های محصول خود را اعلام کنید، در نهایت نیز می توانید جایزه و سودی برای آنها در نظر بگیرید.

پست های با کیفیت

در نظر داشته باشید که هر اندازه حرفه ای تر در اینستاگرام فعالیت کنید، منجر می شود که پیج شما قابل اعتماد تر به نظر برسد. کیفیت محتوا نقش اساسی در فعالیت شما دارد. اگر مطالبی که ارائه می کنید، همگی از منابع معتبر باشند و یا قبلا امتحان شده باشند، می توانند تاثیر خوبی در جذب فالوور داشته باشند.

پیشنهاد می شود حتما برای پست های خود لوگو و استایل خاصی در نظر بگیرید که امضای فعالیت شما باشد و نظام کاری شما را نشان دهد. این موارد از دید کاربر جذاب بوده و اعتماد آن ها را افزایش می دهد.

جمع بندی

مواردی که در بالا عنوان شد، شاید به نظر ساده و آسان به نظر رسد اما همین موارد می توانند موجب افزایش فروش در اینستاگرام شود. در نظر داشته باشید که برای موفقیت در کسب و کارهای آنلاین، جلب اعتماد کاربران از اهمیت بالایی برخوردار است. تمام فعالیت های شما باید در راستای جذب اعتماد و نظرات کاربران باشد.

در انتها شما هم اگر نکات کلیدی برای افزایش فروش در اینستاگرام را می شناسید که در این مقاله به آن اشاره ای نشده است، در قسمت دیدگاه های سایت و در پایین همین مقاله با ما و دیگر کاربران آکادمی وبکیما به اشتراک بزارید، همچنین اگر سوال یا ابهامی در رابطه با نکات کلیدی برای افزایش فروش در اینستاگرام دارید در پایین همین مقاله سوالات تان را بپرسید تا خیلی زود پاسخگوی شما عزیزان باشیم. ممنون از همراهی شما تا انتهای این مقاله 😉

2.7/5 - (4 امتیاز)

نظرات در “ترفندها و تکنیک های افزایش فروش در اینستاگرام

  1. مصطفی محسنی میگوید:

    سلام وقتتون بخیر باشه یه سوال داشتم خدمتتون.
    برای اینکه بتونم مثله سایت شما یه دکمه متحرک یا عکس های متحرک داشته باشم(مثل صفحه نخست سایت شما) از چه افزونه ای میتونم استفاده کنم.
    و اینکه توی صفحه اولتون یه متن انیمیشنی دارید که تایپ میشه دوباره پاک میشه دوباره تایپ میشه برای اینم از چه افزونه ای میتونم استفاده کنم؟ ممنون میشم پاسخ بدید

دیدگاهتان را بنویسید

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!