برگزاری مسابقه اینستاگرامی برای افزایش فالوور

برگزاری مسابقه اینستاگرامی برای افزایش فالوور

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 29 فروردین 1402

اینستاگرام امروزه به یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های کسب و کار‌های اینترنتی تبدیل شده و بسیار بر روی این شبکه اجتماعی تمرکز دارند، اما برای رشد پیج اینستاگرام، تولید محتوا تنها نیاز نیست، بلکه مباحث زیادی را باید رعایت کنید تا بتوانید پیج اینستاگرام خود را رشد دهید.

یکی از بهترین روش‌هایی که با استفاده از آن می‌توانید پیج اینستاگرام خود را رشد دهید، برگزاری مسابقه اینستاگرامی برای افزایش فالوور است، که بسیار در جذب فالوور تاثیر گذار است و می‌تواند به شما کمک کند؛ در این مقاله با ما همراه باشید تا به شما روش‌های برگزاری مسابقه اینستاگرامی را توضیح دهیم و شما را با اصول ساخت پست مسابقه اینستاگرامی و همچنین ایده های مسابقه اینستاگرامی به خوبی آشنا کنیم.

چرا باید مسابقه اینستاگرامی برگزار کنیم؟

یکی از سوالاتی که ممکن است ذهن شما را درگیر کند، این مورد است که اصلا چرا باید برگزاری مسابقه اینستاگرامی را انجام دهیم، در کل برگزاری مسابقه‌های اینستاگرامی بر روی جذب فالوور بسیار تاثیر دارند و می‌توانند پیج شما را تا چند برابر رشد دهند، امروزه این پست های مسابقه‌ اینستاگرامی بسیار رایج شده‌اند و اصلی‌ترین دلیل اینکه آن‌ها تا این حد مهم شده‌اند هم دقیقا همین جذب فالوور برای پیج است و شما می‌توانید با برگزاری این مسابقه‌ها کاربران زیادی را برای پیج اینستاگرام خود جذب کنید.

آموزش برگزاری مسابقه اینستاگرامی

البته توجه داشته باشید که علاوه بر جذب فالوور، این مسابقه‌ها بسیار بر روی تعامل پیج هم تاثیر گذار هستند و اگر شما بتوانید به صورت اصولی در پیج اینستاگرامی خود مسابقه برگزار کنید قطعا خواهید توانست با افزایش تعامل پیج، فروش خود را هم افزایش دهید.

البته باید توجه داشته باشید که این مسابقه‌ها باید طبق اصول انجام شود و کاربران ترغیب شوند که در مسابقه شرکت کنند، شما باید در برگزاری مسابقه‌ اینستاگرامی خود حتما جایزه‌ای قابل قبول در نظر گرفته باشید تا کاربران برای به دست آوردن جایزه شما در این مسابقه اینستاگرامی شرکت کرده و فعالیت خوبی داشته باشند.

راهنمای جامع برگزاری مسابقه اینستاگرامی برای افزایش فالوور

برای راه‌اندازی و برگزاری یک مسابقه اینستاگرامی ما باید با اصول و روش‌های آن آشنا باشیم تا بتوانیم به خوبی این کار را انجام دهیم، برگزاری مسابقه اینستاگرامی امروزه در همه پیج‌ها انجام می‌شود، اما آیا همه این مسابقه‌ها نتیجه می‌گیرند؟ قطعا این‌طور نیست و فقط افرادی که اصول راه‌اندازی مسابقه اینستاگرامی را دارند می‌تواند از این مسابقه‌ها نتیجه بگیرند و فالوور‌های زیادی را کسب کنند.

ایجاد یک مسابقه اینستاگرامی اصول زیادی دارد و اگر قبل از برگزاری مسابقه این موارد را رعایت نکنید، قطعا نتیجه‌ای که می‌خواهید را برای شما نخواهد داشت، بنابراین پیشنهاد می‌کنیم حتما این مقاله جامع را تا انتها و با دقت دنبال کنید تا در نهایت بتوانید یک پست مسابقه اینستاگرامی جذاب بسازید و در نهایت بهترین نتیجه ممکن را از مسابقه اینستاگرامی خود بگیرید.

راهنمای جامع ساخت پست مسابقه اینستاگرامی

در این بخش از مقاله برگزاری مسابقه اینستاگرامی برای افزایش فالوور با ما همراه باشید تا به شما اصول و روش‌های راه‌اندازی یک مسابقه اینستاگرامی حرفه‌ای را توضیح دهیم تا شما بتوانید سریعا یک مسابقه در پیج اینستاگرام خود راه‌اندازی کنید و از این طریق فالوور‌های زیادی را به سمت خود جذب کنید.

ایده های برگزاری مسابقه اینستاگرامی

همان‌طور که گفته شد، ایجاد کردن یک مسابقه در اینستاگرام روش‌های متفاوتی دارد که ما با هر کدام از این روش‌ها می‌توانیم به دنبال رسیدن به یک هدف خاص باشیم و هر کدام از این روش‌ها برای یک کار خاصی مناسب است که در این بخش کاملا به شما این روش‌ها را توضیح خواهیم داد و به شما کاربرد‌های هر کدام هم ارائه می‌کنیم.


1. پست مسابقه‌ای و درخواست لایک، کامنت

رایج‌ترین روش مسابقه‌های اینستاگرامی این مورد است، در واقع پیج‌های اینستاگرامی یک پست آموزشی و یا تبلیغاتی را ایجاد کرده و منتشر می‌کنند، و بعد از منتشر کردن پست درخواست لایک و کامنت از کاربران دارند، در واقع این پیج‌ها برای لایک و کامنت یک سری جایزه هم قرار می دهند که هر فردی برای این پست‌ها کامنت زیاد‌تری بگذارد و یا لایک کند مسابقه را برنده خواهد شد.

نمونه یک پست مسابقه‌ای در اینستاگرام برای افزایش لایک و کامنت

البته برای اهدای جایزه شما می‌توانید از قرعه کشی‌ها هم استفاده کنید، چرا که با قرعه کشی می‌توان به صورت عادلانه‌تری تصمیم گرفت که جایزه را به چه فردی اهدا کنید، اگر تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید به شما نحوه قرعه کشی برای مسابقه‌های اینستاگرامی را هم توضیح خواهیم داد تا بتوانید به خوبی این کار را نیـــز انجام دهید و در این زمینه مشکلی نداشته باشید.

اصلی‌ترین هدف این مسابقه می‌تواند دریافت لایک و کامنت باشد که این مورد باعث خواهد شد، همان پستی که لایک و کامنت زیادی دارد در اکسپلور اینستاگرام بیشتر دیده شود و افراد بیشتری را هم جذب کنید، البته کاربران برای اینکه پست اینستاگرامی شما کامنت و لایک بیشتری داشته باشد، همین پست را برای دوستان خودشان هم ارسال می‌کنند و از همین طریق می‌توانید فالورر‌های زیادی کسب کنید.

مزیت‌های این نوع مسابقه

این نوع مسابقه اینستاگرامی یک سری مزیت‌ها و کاربرد‌ها دارد که ممکن است برای شما مناسب باشد و یا اصلا ممکن است برای شما مناسب نباشد.

اما اصلی‌ترین مزیتی که این نوع مسابقه‌ها دارند این است که شما لایک و کامنت زیادی برای یک پست خاص خود دریافت می‌کنید، حالا اگر شما این پست را به صورت حرفه‌ای و اصولی طراحی و منتشر کرده باشید می‌توانید علاوه بر دریافت لایک و کامنت مشتریان وفادار هم جذب کنید و کسب و کار خود را تا حد بسیار زیادی در دید افراد قرار دهید.

این لایک‌ها و کامنت‌ها باعث خواهد شد که الگوریتم اینستاگرام پست شما را ارزشمند بداند و در اکسپلور هم خواهید رفت، ورود به اکسپلور بسیار مهم است و شما اگر بتوانید در اکسپلور کاربران مختلف قرار بگیرید، هم کاربران زیادی را بدون هزینه تبلیغات جذب می‌کنید و می‌توانید مسابقه خود را با تعداد شرکت کننده‌های بیشتری برگزار کنید.

راهنمای ایجاد یک پست مسابقه اینستاگرامی

توجه داشته باشد که مسابقه شما باید یک زمان مشخص برای شروع و یک زمان مشخص اتمام داشته باشد در غیر این صورت هیچ فردی در این مسابقه شرکت نکرده و شما نه تنها نمی‌توانید از این طریق کاربر برای خود جذب کنید، بلکه بسیاری از وقت خود را هم از دست خواهید داد.

بعد از تمام شدن مسابقه شما باید اهدای جوایز را مشخص کنید و به کاربران اطلاع دهید که قرعه کشی این مسابقه به چه صورت انجام می‌شود، این موارد را بسیار جدی بگیرید تا بتوانید مسابقه خود را بهتر اجرا کنید و از این طریق به صدها فالوور هدفمند برسید.


2. راه‌اندازی یک هشتگ خاص برای مسابقه

یکی از بهترین روش‌ها برای راه‌اندازی و برگزاری مسابقه اینستاگرامی، راه‌اندازی یک هشتگ خاص است که از کاربران بخواهید اقدام به کاری کنند، شما می‌توانید یک کمپین ایجاد کنید و برای کمپین مسابقه خود یک هشتگ قرار دهید، برای مثال می‌توانید نام کسب و کارتان را هشتگ بگذارید اما بهتر است که یک هشتگ مفهومی و هیجان انگیز داشته باشید تا بتوانید در این نوع از مسابقات اینستاگرامی موفق باشید.

بعد از ایجاد هشتگ از کاربران بخواهید که از این هشتگ استفاده کنند تا در مسابقه شرکت داده شوند، یکی از بهترین روش‌های این نوع مسابقه این است که شما بخواهید یک اقدام خاصی را انجام دهند و با این هشتگ منتشر کنند.

برگزاری مسابقه اینستاگرامی با راه‌اندازی و داغ کردن یک هشتگ خاص

برای مثال در کسب و کار ما می‌توانیم یک هشتگ ایجاد کنیم و از کاربران بخواهیم که تصویری از اولین فروش اینترنتی خود را با هشتگ ما در اینستاگرام منتشر کنند، این باعث خواهد شد که هشتگ ساخته شده توسط شما در یک زمینه خاص بسیار محبوب واقع شود و بتوانید از این طریق فالوور‌های بسیار زیادی را به سمت خودتان جذب کنید.

نکات مهم در ایجاد هشتگ مسابقه

یک سری نکات وجود دارد که شما باید حتما آن‌ها را در ساخت هشتگ مورد نظر خود رعایت کنید تا بتونید به درستی مسابقه خود را اجرا کنید.

  • هشتگ مرتبط با مسابقه: شما اگر دارید هشتگ ایجاد می‌کنید، این هشتگ باید کاملا با کسب و کار شما و مسابقه شما مرتبط باشد تا کاربر از ماهیت کار شما اطلاعاتی داشته باشد؛ برای مثال ما که در زمینه دیجیتال مارکتینگ فعالیت داریم، نمی‌توانیم از هشتگ‌های مربوط به لوازم خانگی استفاده کنیم و این کاملا نامربوط است.
  • خودتان هشتگ ایجاد کنید: شما باید خودتان از صفر یک هشتگ را ایجاد کنید و از هشتگ‌های عمومی اینستاگرام که همه از آن‌ها استفاده می‌کنند استفاده نکنید، اگر این هشتگ انحصاری توسط شما ایجاد شده باشد حتما می‌توانید فالوورهای بیشتری را به سمت خود جذب کنید و این رشد خوبی را برای شما رقم خواهد زد.
  • هیجان انگیز: هشتگ مسابقه نباید خیلی عادی و پایه باشد و باید یک هشتگ هیجان انگیز ایجاد کنید تا بتوانید کاربران را برای استفاده از آن ترغیب کنید، پس این مورد را حتما توجه داشته باشید که از کلمات قدرتمند در هشتگ استفاده کنید تا بتوانید از این طریق کاربران بیشتری در مسابقه شما شرکت کنند.
  • فراگیری ساده: از کلمات پیچیده در هشتگ خود استفاده نکنید و تا حد امکان کلمات ساده و قابل فهم باشد تا در ذهن کاربر جای بگیرد اگر اسم کسب و کار شما هم پیچیده است از آن استفاده نکنید و یک هشتگ خاص برای خود داشته باشید.

خیلی خوب این موارد را حتما در ایجاد یک هشتگ خاص رعایت کنید تا بتوانید بهتر این کمپین مسابقه خود را پیش ببرید و از این طریق فالوورهای زیادی را به سمت خود جذب کنید.

مزیت های این نوع مسابقه

اصلی‌ترین مزیتی که این نوع اجرا مسابقه دارد این است که می‌توانید با استفاده از یک هشتگ بسیار معروف شوید و یک اجتماع بزرگی را از طریق هشتگ ساخته شده توسط خودتان در دسترس داشته باشید اگر هشتگ با نام کسب و کار و یا شعار شما هم باشد قطعا می‌توانید از این طریق یک برند سازی عالی داشته باشید و بیشتر در دید مردم قرار بگیرید.

در ضمن این روش یکی از بهترین راه‌های جذب فالوور است که شما می‌توانید از آن استفاده کنید و رشد بسیار عالی را داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم حتما حداقل ۲ الی ۳ بار از این روش برگزاری مسابقه اینستاگرامی استفاده کنید.


3. چالش ایجاد کنید!

بحث داغ چالش‌ها در اینستاگرام بسیار مطرح است و شما اگر بتوانید به خوبی یک چالش را ایجاد کنید و آن‌ را افراد مختلف انجام دهند، می‌توانید هزاران فالوور را به سمت خود جذب کنید، چالش در واقع می‌تواند به این صورت باشد که کاربران را اقدام به کاری کنید و از آن‌ها درخواست کنید که این اقدام را در اینستاگرام خود منتشر کنند تا بتوانند در مسابقه شما شرکت کنند.

این نوع مسابقه بسیار بحث بر انگیز خواهد بود و کاربران زیادی را به سمت شما خواهد آورد، توجه داشته باشید که این چالش باید مرتبط با کسب و کار شما باشد تا بتواند برای شما فالوور جذب کند، برای مثال ما در زمینه کاری خودمان می‌توانیم چالش آموزش را ایجاد کنیم و کاربران بخواهیم که هر روز یک آموزش ساده و یا بزرگ را به فردی ارائه دهند و او را خوشحال کنند، باید در این چالش درخواست داشته باشیم که حتما در این کلیپ‌های چالش یا نامی از ما برده شود و یا آیدی اینستاگرام ما در آن اضافه شود.

چالش‌های ارسالی کاربران را استوری کنید!

توجه داشته باشید که برخی از محبوب‌ترین این چالش‌ها را در پیج اینستاگرامی خود به صورت استوری پخش کنید تا کاربران دیگر هم متوجه شوند که این چالش را شما ایجاد کرده‌اید و از این طریق بتوانید همه این افراد را به سمت خود جذب کنید.

آموزش برگزاری مسابقات در اینستاگرام - ایده مسابقه اینستاگرامی با راه‌اندازی یک چالش

توجه داشته باشید که ایده مسابقه اینستاگرامی با چالش بسیار بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرد چون هر فردی که این چالش را اجرا می‌کند برای دوستان خود هم ارسال می‌کند و دوستان آن‌ها هم تک به تک همین چرخه اجرا چالش را انجام می‌دهند و همین باعث می‌شود که چالش اجرا شده بسیار فراگیر شود و پیج اینستاگرام ما و برند کسب‌وکار ما نیز این بین محبوبیت زیادی را کسب می‌کند.

اصول ایجاد چالش اینستاگرامی

در کل باید یک سری اصول را برای ایجاد چالش اینستاگرامی رعایت کنیم تا بتوانیم در آن موفق شویم، یکی از اصلی‌ترین اصل ایجاد چالش این است که با کسب و کار ما مطابق باشد، ما نباید چالش‌های بی ربط داشته باشیم و این باعث خواهد شد که کاربران اصلا در آن شرکت نکنند، یا اگر هم شرکت کنند هیچ نتیجه‌ای برای ما نخواهد داشت.

ما نباید چالش سختی را ایجاد کنیم که کاربران حوصله انجام آن را نداشته باشند، چالش اینستاگرامی باید در ساده‌ترین حالت خود اجرا شود تا همه افراد این چالش را اجرا کنند، آخرین مورد هم این است که اقدام چالش باید جالب و جذاب باشد و یک کار بیهوده را برای چالش نباید انتخاب کنیم، اگر این چالش جذابیتی برای کاربر نداشته باشد او هرگز در چالش ما شرکت نمی‌کند.


4. دعوت به منشن کردن

شما می‌توانید یک پست مسابقه اینستاگرامی بسیار حرفه‌ای و عالی که با اصول تبلیغ‌نویسی طراحی شده باشد و در پیج اینستاگرامی خود منتشر کنید، بعد از انتشار می‌توانید از کاربران بخواهید که دوستان خود را در زیر این پست و در قیمت کامنت‌ها منشن کنند تا این پست برای دوستان آن‌ها هم ارسال شود.

این مورد باعث خواهد شد که افراد بیشتری شما را بشناسند و پست شما برای گروه گسترده‌ای از افراد ارسال خواهد شد که ممکن است شما را فالو کنند و یا حتی از خدمات شما استفاده کنند و محصولی را از شما خریداری کنند.

در این روش باید شما تعیین کنید که کاربرانی که افراد بیشتری را منشن می‌کنند شانس بیشتری را برای برنده شدن در مسابقه داشته باشند، به این صورت کاربران ترغیب خواهند شد که در مسابقه شرکت کنند و افراد بیشتری را در زیر پست شما منشن کنند که همین باعث خواهد شد بسیاری از افراد دیگر شما را بشناسند و شما را فالو کنند.

ایده مسابقه اینستاگرامی با دعوت به منشن کردن

شما در آخر مسابقه باید این کامنت‌ها را بررسی کنید و بعد یک قرعه کشی کلی داشته باشید تا بتوانید جوایز را به درستی به برنده ارائه دهید، برای بررسی کامنت‌ها هم نیاز نیست تک به تک آن‌ها را به صورت دستی بنویسید و بعد بین آن‌ها قرعه کشی کنید و شما می‌توانید با استفاده از یک سری ابزار‌های آنلاین این کار را انجام دهید که ما در ادامه مقاله همه این ابزارهای مورد نیاز برای مسابقه را به شما معرفی خواهیم کرد.

مزیت‌های این نوع مسابقه

اصلی‌ترین مزیتی که این ایده مسابقه اینستاگرامی دارد این است که  افراد بیشتری شما را می‌شناسند و با منشن شدن توسط دوستان خود ممکن است آن‌ها هم در مسابقه شرکت کنند و یا شما را فالو هم کنند، این نوع مسابقه امروزه بسیار در اینستاگرام توسط کسب و کار‌های بزرگ و کوچک در حال اجرا است که اگر شما هم از آن استفاده کنید حتما می‌توانید یک کمپین مسابقه بسیار حرفه‌ای و عالی داشته باشید.

توجه داشته باشید که این نوع مسابقه دردسر کمتری نسبت به مسابقه‌های دیگر دارد و در واقع یک نوع مسابقه ویروسی (Viral) است که مانند ویروس بین کاربران پخش شده و افراد زیادی را به سمت شما جذب می کند.


مراحل برگزاری مسابقه اینستاگرامی

خیلی خب تا این بخش با انواع ایده های مسابقه اینستاگرامی آشنا شدید و متوجه شدید که چطور می‌توانید یک مسابقه اینستاگرامی را برگزار کنید، ما سعی داشتیم رایج‌ترین نوع‌های مسابقه در اینستاگرام را به شما توضیح دهیم تا بتوانید با استفاده از آن‌ها مسابقه بهتری داشته باشید و در نتیجه یک رشد عالی را از طریق اجرا این مسابقه داشته باشید.

مراحل برگزاری مسابقات اینستاگرامی

اما باید توجه داشته باشید که راه‌اندازی مسابقه اینستاگرامی یک سری اصول و مراحل را در پی دارد که اگر این موارد را رعایت نکنید، ممکن است اصلا این مسابقه به خوبی اجرا نشود و شما در نهایت یک مسابقه شکست خورده داشته باشید و وقت خود را هم بیهوده از دست دهید، در این بخش از مقاله قصد داریم به شما اصول و مراحل برگزاری یک مسابقه اینستاگرامی را توضیح دهیم تا شما بتوانید با رعایت کردن این اصول حرفه‌ای‌تر مسابقه اینستاگرامی خود را راه‌اندازی کنید.

هدف خود را از ایجاد مسابقه تعیین کنید

در اول هر کاری باید هدف خود را از پایان این کار تعیین کنید، اگر هدف کار خود را تعیین نکنید قطعا شکست خواهید خورد و نمی‌توانید یک مسابقه اینستاگرامی موفق داشته باشید؛ شما باید مشخص کنید که از راه‌اندازی این مسابقه اینستاگرامی قصد دارید یک پست را خیلی در معرض دید قرار دهید یا فالوور جذب کنید، یا شاید هم قصد دارید که فروش یک محصول خاص خود را افزایش دهید، بنابراین حواستان باشد که باید در اول کار هدف از برگزاری مسابقه را تعیین کنید.

انتخاب یک روش مسابقه مناسب

در دومین مرحله باید انتخاب کنید که کدام ایده مسابقه اینستاگرامی که معرفی کردیم برای رسیدن به هدف شما مناسب‌تر است و باید آن‌ را انتخاب کنید تا از آن استفاده کنید، توجه داشته باشید که مزیت‌های هر نوع مسابقه را مطالعه کنید تا بتوانید بهترین روش را برای خود انتخاب کنید و از این طریق بتوانید نتیجه بهتری داشته باشید.

شناسایی مخاطب هدف مسابقه

شما باید در مرحله سوم مخاطب هدف خود را شناسایی کنید، این شناسایی مخاطب هدف بسیار مهم است چون باید در زمان برگزاری مسابقه طبق نیازهای مخاطب هدف خود تولید محتوا و فعالیت داشته باشید تا بتوانید از این طریق افراد بیشتری را به سمت خود جذب کنید.

بودجه و جایزه خود را تعیین کنید

بحث تامین مالی مسابقه بسیار مهم است چون شما نمی‌توانید بدون هیچ هزینه‌ای مسابقه اینستاگرامی داشته باشید و اگر می‌خواهید این کار را به صورت حرفه‌ای انجام دهید باید هزینه مناسبی را برای آن در نظر بگیرید.

اولین مورد این است که شما باید جایزه ارزشمندی داشته باشید تا کاربر در مسابقه شما شرکت کند و تلاش کند که در مسابقه شما برنده شود، اگر جایزه شما خیلی ناچیز باشد و کاربر را ترغیب به شرکت در مسابقه نکند، شما اصلا نمی‌توانید از این طریق فالوور جذب کنید و مسابقه اینستاگرامی شما ناموفق خواهد بود.

بعد از تامین جایزه شما باید مسابقه اینستاگرامی خود را حداقل از 3 پیج مختلف تبلیغ کنید تا بتوانید آن‌ را بیشتر در معرض دید قرار دهید و افراد بیشتری را به مسابقه دعوت کنید، این مورد تبلیغات ممکن است هزینه زیادی برای شما داشته باشد و شما باید بودجه مناسبی را برای آن داشته باشید.

مراحل برگزاری یک مسابقه اینستاگرامی

اما توجه داشته باشید که اگر اصول را به خوبی رعایت کنید این هزینه‌ها همگی برای شما جبران خواهد شد و افرادی را که به سمت خود جذب می‌کنید ممکن است سفارش‌های زیادی را از شما داشته باشند.

زمان شروع و اتمام برای مسابقه داشته باشید

شما اگر یک تایم شروع و اتمام برای مسابقه اینستاگرامی خود نداشته باشید، افراد برای شرکت در مسابقه شما تعلل می‌کنند و تلاشی برای موفق شدن در آن نمی‌کنند، پس حتما زمان را محدود کنید تا کاربران سریعا در این مسابقه اینستاگرامی شرکت کنند و برای موفق شدن تلاش زیادی کنند.

برنامه‌ریزی داشته باشید

یکی دیگر از اصلی‌ترین اصل‌های راه‌اندازی مسابقه اینستاگرامی این است که شما برنامه‌ریزی درستی برای فعالیت و تولید محتوا خود در حین مسابقه داشته باشید اگر شما فقط مسابقه را برگزار کنید و هیچ کاری برای بیشتر شدن افراد شرکت کننده نکنید، هرگز موفق نخواهید شد و نمی‌توانید یک مسابقه اینستاگرامی موفق داشته باشید.

پس یک تقویم محتوایی و برنامه‌ریزی دقیق برای محتوا‌ها و فعالیت خود داشته باشید تا بتوانید از این طریق افراد بیشتری را به سمت خود جذب کنید و مسابقه موفق‌تری داشته باشید.


ابزار‌های کاربردی برای برگزاری مسابقات در اینستاگرام

یک سری ابزار‌های بسیار کاربری برای راه‌اندازی و برگزاری مسابقات اینستاگرامی وجود دارد که شما با استفاده از آن‌ها می‌توانید مسابقه اینستاگرامی خود را بهتر اجرا کنید و این مسابقه مدیریت آسان‌تری هم برای شما داشته باشد، علاوه بر مدیریت شما می‌توانید نتیجه پایانی این مسابقه را با استفاده از این ابزار‌ها داشته باشید تا برنده به صورت عادلانه انتخاب شود و کسی هم از روند قرعه کشی مسابقه ناراضی نباشد.

 commentpicker.com

این سایت یکی از بهترین ابزار‌هایی است که شما می‌توانید با استفاده از آن به خوبی قرعه کشی‌های اینستاگرامی خود را به نتیجه برسانید، در واقع شما از طریق این ابزار می‌توانید اکانت فیسبوک اینستاگرام خود را به آن وصل کنید و بعد پست‌هایی که دارای مسابقه هستند را مورد بررسی قرار دهید.

با استفاده از امکانات این سایت می‌توانید یک سری برنده برای مسابقات خود به صورت رندوم انتخاب کنید و جایزه را به آن‌ها دهید، توجه داشته باشید که جمع کردن لیست کامنت‌ها توسط این ابزار انجام می‌شود و شما نیاز نیست به صورت دستی این کار را انجام دهید.

البته این ابزار بیشتر برای پیج‌های بیزینسی که به اکانت فیسبوک متصل هستند استفاده می‌شود و پیج‌های ساده و شخصی کمتر می‌توانند از امکانات این سایت استفاده کنند.

tools4insta.com

این ابزار هم دقیقا مانند سایت قبلی است، البته این سایت رابط کاربری بهتری دارد و نیاز نیست شما آن‌را به اکانت خود متصل کنید، شما فقط نیاز است که آدرس پست و استوری مورد نظر که قرعه کشی را در آن انجام داده‌اید را به این ابزار دهید تا به بررسی کامنت‌ها و یا لایک‌ها بپردازد و به صورت رندوم یک یا چند برنده را انتخاب کند و به شما اعلام کند.

این ابزار کاملا رایگان است و شما برای استفاده از آن اصلا نیاز نیست هزینه‌ای بپردازید، البته ماهیت اصلی سایت tools4insta.com برای دانلود استوری و پست است اما این ابزار‌ها هم در کنار دانلود پست و استوری قرار داده تا ما قابلیت‌های بیشتری را با استفاده از این سایت در دسترس خودمان داشته باشیم.

خیلی خب در این بخش هم با 2 ابزار بسیار عالی برای مسابقه اینستاگرام آشنا شدید، توجه داشته باشید که این ابزار‌ها بسیار می‌تواند به کار شما آید و شما حتما در جایی آدرس آن‌ها را ذخیره کنید تا بتوانید از قابلیت‌های عالی آن‌ها استفاده کنید.


2 ایده مسابقه اینستاگرامی دیگر

ما در ابتدای پست سعی داشتیم روش‌های مختلف ایجاد و برگزاری مسابقات اینستاگرامی را به شما توضیح دهیم تا با استفاده از این روش‌ها بتوانید مسابقه مورد نظر خود را راه‌اندازی کنید، اما یک سری ایده مسابقه اینستاگرامی هم هستند که شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها مسابقه متفاوت‌تری داشته باشید و بتوانید افراد بیشتری را به سمت مسابقه خود جذب کنید.

 در این بخش از مقاله با ما همراه باید تا به شما برخی از این ایده های مسابقه اینستاگرامی ارائه معرفی کنیم و بتوانید با استفاده از آن‌ها مسابقه جذاب‌تری داشته باشید.

طراحی بازی ساده

شما اگر بتوانید یک سری بازی را طراحی و اجرا کنید و آن‌ها را برای مسابقه به کار بگیرید بسیار عالی خواهد بود و می‌توانید از این طریق افراد بیشتری را به سمت خود جذب کنید، این بازی‌ها می‌تواند با استفاده از تولید محتوا پیج اینستاگرامی شما هم انجام شود.

شما می‌توانید در یک بازه زمانی پست‌های مخصوص مسابقه را تولید کنید و منتشر کنید و بعد یک سری سرنخ و یا نکات خیلی ریز در محتوا‌های خود بگذارید، برای مثال می‌توانید در هر پست به صورت مخفیانه یک سری اعداد و یا کلمات را قرار دهید و از کاربران بخواهید جمع این کلمات را برای شما ارسال کنند تا در مسابقه برنده شوند، این نوع مسابقه برای کاربران بسیار جذاب خواهد بود و آن‌ها را ترغیب به استفاده از مسابقه می‌کند.

مسابقات امتیازی

شما می‌توانید برای هر اقدام کاربران امتیاز تعیین کنید و هرکس که امتیاز بیشتری داشت بتواند برنده مسابقه باشد، برای مثال می‌توانید برای هر لایک یک امتیاز را در نظر بگیرید و یا کاربر هر کسی را در کامنت‌ها تگ کرد امتیاز‌های مختلفی را بگیرد.

در این نوع مسابقه افراد برای اینکه امتیاز بیشتری داشته باشند به صورت مداوم فعالیت خواهند کرد و شما رشد فالوور بسیار عالی را خواهید داشت.


جمع بندی

در کل مسابقه‌های اینستاگرامی بسیار محبوب هستند و اگر شما بتوانید به صورت اصولی آن‌ها را اجرا کنید می‌توانید افراد زیادی را به سمت پیج اینستاگرامی خود جذب کنید، ما در این مقاله قصد داشتیم به صورت جامع راه‌اندازی و برگزاری یک مسابقه اینستاگرامی را به شما توضیح دهیم تا بتوانید با استفاده از این آموزش یک مسابقه حرفه‌ای در پیج اینستاگرامی خود داشته باشید.

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات کافی را نسبت به برگزاری مسابقه اینستاگرامی کسب کرده باشید، در ضمن شما اگر می‌خواهید بیشتر درباره اینستاگرام مارکتینگ اطلاعات کسب کنید بهتر است حتما پیج اینستاگرام وبکیما را فالو کنید تا از اطلاعات ارزشمندی که ما به شما ارائه می‌دهیم استفاده کنید.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!