ایده خلاقانه برای پست اینستاگرام

26+ ایده خلاقانه برای پست اینستاگرام

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 30 فروردین 1403

ایده برای پست اینستاگرام: چرا باید در ساخت پست جذاب اینستاگرام دقت کنیم؟ اگر شما تاکنون یک اکانت اینستاگرام ایجاد کرده باشید، احتمالا برای گذاشتن پست در آن دچار شک و تردید شده‌اید و این سوال برای شما پیش آمده است که آیا پست مناسبی انتخاب کرده‌اید یا خیر؟ به دنبال روش‌های خلاقانه برای انتشار پست‌های اینستاگرام و ایده پست اینستاگرام بوده‌اید و از خود پرسیده‌اید آیا متن متناسبی را به کار برده‌اید یا نه؟

برای این نگرانی به شما حق می‌دهیم، چرا که لازم است، برای یک کسب و کار موفق و ارتقای شغل خود از پست ها و محتوای مناسب و متناسبی استفاده کنید.امروز که پست‌های تکراری و محتواهای بدون ریشه، سرتاسر اینستاگرام را فرا گرفته است، انتخاب یک محتوای مناسب، ساخت پست جذاب اینستاگرام، یک عکس زیبا یا عنوانی هیجان انگیز می‌تواند مخاطبین اینستاگرام را به پیج شما جذب کند.

ایده ساخت پست جذاب اینستاگرام

شما با یک پست خلاقانه و جذاب با یک هدف مشخص می‌توانید کسب و کار اینستاگرامی خود را رونق ببخشید. در واقع اگر شما محتوای خوبی ارائه نکنید و نتوانید به درستی بازاریابی کنید و نتوانید ساخت پست جذاب اینستاگرام را انجام دهید، مخاطبین خود را از دست خواهید داد و تعداد دنبال‌کنندگان شما سیر نزولی پیدا می کند. شما برای اینکه بتوانید از طریق اینستاگرام به خوبی بازاریابی کنید، باید در محتوا و مطالب ارسالی خود دقت کنید و به دنبال به روز ترین شیوه‌ها برای جذب مخاطب باشید.

موضوع جذاب و خلاقانه برای پست اینستاگرام

در ادامه این مقاله از سری مقالات کسب و کار اینترنتی ما به شما مهم ترین روش‌های خلاقانه برای انتشار پست‌های اینستاگرام و ایده برای پست اینستاگرام و تولید محتوای مناسب را معرفی می‌کنیم، تا اگر برای تولید محتوا ایده خاصی ندارید از این مقاله به عنوان پیش زمینه استفاده کنید. امیدواریم که بتوانید از این شیوه‌ها به خوبی استفاده کنید و با گسترش دادن ایده‌های خود به راه‌های جدیدی دست یابید.

4 نکته برای ایجاد محتوای جذاب در اینستاگرام

امیدواریم، ما شما را متقاعد کرده باشیم که یک پست در اینستاگرام ارزش صرف وقت خود را دارد. اکنون زمان آن رسیده که خلاقیت به خرج دهید و به این فکر کنید که چه چیزی در اینستاگرام پست کنید. قبل از اینکه به ایده های خاص پست اینستاگرام با چند مثال الهام بخش بپردازیم، با چند نکته کلی شروع می کنیم.

وقتی صحبت از خلاقیت می شود، به تعداد افراد خلاق، نظریه ها و رویکردها وجود دارد. اما در اینجا چند نکته قابل اعتماد برای شروع وجود دارد.

  1. یک هدف روشن تعیین کنید. آیا می خواهید آگاهی از برند ایجاد کنید؟ یا شاید با ایجاد ارتباط شخصی تر با مخاطب هدف خود وفاداری را تشویق کنید؟ در مورد نمایش برخی از محصولات جدید چطور؟ وقتی هدف مشخصی داشته باشید، تولید ایده‌های پست اینستاگرام آسان‌تر و سریع‌تر می‌شود.
  2. حضور منسجمی ایجاد کنید. ثبات اعتماد ایجاد می کند و حرفه ای بودن را نشان می دهد. شما می توانید با تعریف یک سبک واضح برای تصاویر و/یا ویدیوهای خود، استفاده از تصاویر مارک دار، و اعمال پالت رنگی یکسان در تمام پست های خود، به حضور منسجم و قابل تشخیص در اینستاگرام دست یابید.
  3. عکس های زیادی بگیرید بسیاری از مردم تعداد عکس هایی که برای پست های خود نیاز دارند را دست کم می گیرند. توصیه می‌کنیم مجموعه‌ای از عکس‌ها را ایجاد کنید که بعداً بتوانید از آن‌ها استفاده کنید – فقط وقتی بیرون از خانه هستید تعدادی از آنها را بگیرید. نسبت 1:1 یا مربع معمولاً بهترین است.
  4. یک استراتژی هشتگ ایجاد کنید. تحقیق کنید و هشتگ های محبوب را برای استفاده در پست خود پیدا کنید یا هشتگ خود را ایجاد کنید. در هر پست می توانید از 30 هشتگ استفاده کنید.

ایده برای پیج انگیزشی

ایده برای پیج انگیزشی

یک پیج انگیزشی می‌تواند یک فضای معناپردازی و انگیزشی برای افرادی که به دنبال الهام و انگیزه در زندگی خود هستند، فراهم کند. این پیج می‌تواند با ارائه‌ی نقل قول‌های الهام بخش، تصاویر موفقیت، و تجارب شخصی، افراد را به تلاش بیشتر و پیشرفت در راه خودشان ترغیب کند. هدف اصلی این پیج ارائه انگیزه و ایجاد احساس امید و امتیاز برای دست‌یافتن به اهداف است.

نظرسنجی اینستاگرامی

یکی از روش‌های خلاقانه برای انتشار پست‌های اینستاگرام، استفاده از قابلیت نظرسنجی در استوری اینستاگرام است. ‌احتمالا تاکنون با چنین نظرسنجی‌هایی در اینستاگرام مواجه شده‌اید. این شیوه می‌‌تواند حس تعامل را در دنبال کنندگان شما بیشتر کند و در عین حال شما به سادگی، از علاقه و رضایت مخاطب خود نسبت به محتوای ارسالی مطلع می شوید و با هم نظری آنها پست‌هایی که علاقه‌مندان بیشتری دارد، را تقویت کرده و بیشتر از آن مدل پست ها بگذارید.

نظرسنجی اینستاگرامی
استفاده از نظرسنجی ها در اینستاگرام در تعامل با کاربران بسیار مفید است.

به عنوان مثال، نظرسنجی‌ در استوری بگذارید و بپرسید آیا از این پست راضی بودید یا خیر. سوالاتی که برای نظر سنجی انتخاب می کنید باید، هوشمندانه و متناسب با محتوای پست ها یا مرتبط با موضوع کلی سایت شما باشد. برای اطلاعات بیشتر در این رابطه مقاله استفاده از نظرسنجی در استوری‌های اینستاگرام را مطالعه کنید.

رهبری فکر

در نگاه اول شاید این موضوع برایتان ناآشنا به نظر برسد ولی رهبری فکر در واقع مربوط به تمام مطالب انگیزشی، اشتراک گذاشتن بینش های فردی و در راستای توسعه فردی اشخاص است که احتمالا شما هم در شبکه های مجازی با اینگونه پیج ها آشنا شده اید. به اشتراک گذاشتن رهبری فکر راهی عالی برای تأسیس برند شما به عنوان منبعی از ایده ها و موضوعات جدید است.

رهبری فکر اغلب به شکل نکات مهم، جدیدترین روش ها و یا دروس در مورد یک موضوع ارائه می شود. هنگامی که آنرا به اشتراک گذاشتید، دنبال کنندگان شما به برندتان به عنوان یک منبع اطلاعاتی معتبر نگاه می کنند. این برای تعامل و اصالت برای یک برند عالی است.

رهبری فکر
یک نمونه پست رهبری فکر در پیج اینستاگرام Warren Buffett

به عنوان مثال، یک کارشناس امور مالی و توسعه شخصی غالباً برای به اشتراک گذاشتن درس یا بخشی از افکار خود با دنبال کنندگانش، به اینستاگرام می رود. با این کار، مخاطبین او متوجه می شوند که می توان به او به عنوان یک منبع دانش مالی در امور مرتبط با آن اعتماد کرد. ممکن است شما یک رهبر فکری نباشید، اشکالی ندارد! شما می توانید به کمک روش بعدی ارزشمندترین سخنان رهبران فکر را با خوانندگان خود در میان بگذارید.

نقل قول بزرگان

یکی دیگر از ایده های فوق العاده عالی برای تولید محتوای جذاب در شبکه اجتماعی اینستاگرام، استفاده از سخنان افراد بزرگ و مشهور است، پیج هایی هستند که تنها با همین روش صدها هزار فالوور فعال جذب کرده اند.

نقل قول بزرگان
نمونه پست اینستاگرام از سخن بزرگان

یک پست با ضمیمه کردن عکس و گفته یک شخص مشهور و یا یکی از بزرگان که در حیطه فعالیت شما نام‌آور باشند، می تواند انتخاب خوبی باشد. با نوشتن متن در کادر یا همان عکس نوشته چشم های خسته را گول بزنید و مخاطب را جذب کنید تا برای خواندن ادامه مطلب پست شما را باز کند.

سه نقطه!

یک عکس نوشته که شامل قسمتی جا مانده باشد، می‌تواند ذوق و خلاقیت مخاطبین شما را فعال کند و باعث شود آنها در ادامه متن با شما همکاری کنند و حتی تعداد کامنت های پست شما افزایش یابد.

به عنوان مثال در عکس نوشته مربوط به پستتان بنویسید:

اگر مرگ وجود نداشت من… می‌کردم.

از طرف خودتان!

یا مثال تصویری زیر را مشاهده کنید:

ایده خلاقانه برای انتشار پست های اینستاگرامی (انتشار پست های 3 نقطه!)
نمونه ای از ایده سه نقطه برای انتشار پست های اینستاگرام

از دنبال کنندگان خود بخواهید در قسمت کامنت نظر خود را بنویسند و حتی می توانید یک متن در این مورد در کپشن پست خود بنویسید.

فراتر از صحنه را نشان دهید

شاید بپرسید پشت صحنه چه ارتباطی با روش‌های خلاقانه برای انتشار پست‌های اینستاگرام دارد؟ هر شغلی همیشه کادر پشت صحنه‌ای دارد. ممکن است شما به تنهایی پیج را اداره می کنید یا در این راه گروهی کمکتان می کنند.در این پشت صحنه ممکن است اتفاقات جالب عجیب یا خنده داری رخ دهد.

البته که منظور ما چهره های خواب آلود یا افرادی که در هنگام کار خوابشان برده است نیست! جنبه های فان و جالب کارتان را نشان دهید جوری که به نظر آید شما به شغل خود علاقه دارید و همه در تلاش هستند محتوای مفید و ارزشمندی را برای مخاطبین آماده ی ارائه کنند.

نمونه پست اشتراک گذاری پشت صحنه با مخاطب های پیج اینستاگرام
نمونه پست اشتراک گذاری پشت صحنه با مخاطب های پیج اینستاگرام

شما با انتشار اخبار داستان‌ها یا تصاویر و فیلم‌هایی از پشت صحنه می‌توانید حس دوستی با دنبال‌کنندگانتان را افزایش دهید و برای کار خود اعتماد بیشتری را جلب کنید. در واقع این ارتباط فالور ها با اتفاقات پشت صحنه حس اینکه آنها یکی از سرمایه گزاران شرکت شما هستند را در آنها ایجاد می کند و باعث مشارکت و همکاری بیشتر آنها می شود. پس هر از گاهی یک پست اینستاگرامی مربوط به عوامل و اتفاقات پشت صحنه بگذارید.

پست‌های مناسبتی

یک پیج که قرار است برای مدت طولانی فعالیت کند، باید در روزهای شادی و غم همراه دنبال‌کنندگانش باشد و با اتفاقات روز هماهنگ باشد. پس با بررسی حوادث آن روز در گذشته و تبریک یا تسلیت مناسبت ها با مخاطبین خود همراهی کنید.

پست‌های مناسبتی
نمونه پست مناسبتی که در پیج اینستاگرام آکادمی وبکیما منتشر شده است.

در انتشار این پست‌ها افراط نکنید تا پیج شما حالت تقویم بودن به خود نگیرد و زیاد از حد از موضوع اصلی پیج خارج نشود. تنها یک کپشن و تصویر با کیفیت و خلاقانه کافی است.

سوالات چالش بر انگیز

سوالاتی که مطرح می‌کنید نباید خیلی پیچیده باشد و یا مخصوص قشر خاصی از جامعه باشد. پس سوال‌هایی بپرسید که همه بتوانند نظر خود را در مورد آن بدهند. بهتر است سوالات مرتبط با محتوای پیج شما باشد و دنبال‌کنندگان را مجذوب به پاسخ‌گویی کند.

مثلا: چه میشد اگر مرگ وجود نداشت؟

سوال از مخاطبان اینستاگرام

با پرسیدن سوالات خلاقانه می توانید افکار و ایده های مخاطبین تان رو بهتر بشناسید و این موضوع در تولید محتوا نیز به کمک شما خواهد آمد. آنها حتی می توانند به شما در انتخاب موضوعات جدید و ایده های نو در حوزه کاریتان کمک کنند تنها اگر شما سوالات درست و مناسبی را انتخاب و استفاده کنید.

برای مثال پست زیر را مشاهده کنید:

ایده خلاقانه برای انتشار پست های اینستاگرامی: نمونه پست سوال چالش برانگیز
نمونه پست سوال چالش برانگیز

یا مثلا: اگر شما در یک باشگاه بدنسازی کار می کنید و آموزش بدنسازی می دهید، بپرسید:

چه مشکلاتی شما را در باشگاه آزار می دهد و با چه چیز هایی بیشتر سر و کله می زنید؟

ایده برای پست اینستاگرام

دوست دارید به چه طریق آموزش های خود را دریافت کنید؟

موضوع برای پست اینستاگرام

تبادل لینک با همکاران

مطمئنا پست‌های تبلیغاتی که در آن پیج‌های دیگر معرفی می‌شوند، دیده‌اید اما در این روش ما به شما پیشنهاد می‌کنیم، به جای گرفتن تبلیغات پیج‌هایی که ربطی به موضوع پیج شما ندارند، با پیج‌هایی که محتوای متناسبی دارند همکاری کنید و هر دو پیج همدیگر را معرفی کنید. از این راه شانس پیدا کردن مخاطبینی که به مطالب شما علاقه مند باشند نیز بیشتر است. برای این پست تبلیغاتی می توانید، گلچینی از بهترین پست‌های پیج را بگذارید و یک متن تبلیغاتی منحصر به فرد انتخاب کنید.

تصاویری از محصولات پیج

در پست های پیج اینستاگرامی خود می توانید عکس هایی از محصولات فروشی خود را بگذارید. اگر بتوانید عکس هایی بگیرید که کارایی محصولات را به خوبی نشان دهد و یا بهترین زوایا این محصول را نشان دهد که چه بهتر. حواستان باشد که بهترین عکس‌ها را انتخاب کنید تا باعث جلب بهتر مشتری شود و با استفاده از چند عکس حرفه ای ارزش کالای خود را بیشتر کنید.

تصاویری از محصولات پیج
نمونه پست قرار دادن تصاویر محصول در پیج آکادمی وبکیما

حتی می توانید از طرز استفاده از این محصول عکس بگیرید و از فردی بخواهید به عنوان مدل باشد تا حین استفاده از آن محصول عکس های قابل اعتمادتر و جذاب تری بگیرید!

عکس های آینده

ممکن است شما قصد چاپ مجموعه داستان های جدید خود را داشته باشید یا بخواهید یک آتلیه برای نقاشی‌های خود ترتیب دهید و یا برنامه دیگری برای تنوع در پیج خود داشته باشید. بسیار خوب دنبال‌کنندگان خود را از این موضوع با خبر کنید و به آن‌ها نشان دهید که چه در انتظارشان است، اگر محصولی هست که هنوز در دست ساخت است، عکس ‌هایی از ایده‌ی اولیه خود بگذارید و شور شوق را به دنبال‌کنندگان خود تزریق کنید. حتی ممکن است با حمایت آن‌ ها ایده‌های جدید تری پیدا کنید و یا آن ‌ها محصول شما را پیش خرید کنند.

پست ‌هایی با موضوع نامرتبط به پیج شما؟

به عنوان یک روش ‌های خلاقانه برای انتشار پست ‌های اینستاگرام می‌توانید از انتشار یک پست با موضوع کاملا غیر مرتبط استفاده کرد. خوب ممکن است شما یک پیج برای کسب و کار خود ایجاد کرده باشید، اینکه اکنون یک پست با محتوای نامربوط بگذارید، آنقدرها هم ناخوشایند نیست.

نمونه ای از پست های غیر مرتبط که می تونید برای ساخت پست های خلاقانه اینستاگرامی استفاده کنید
نمونه ای از پست های غیر مرتبط که می تونید استفاده کنید

در واقع اگر از قاعده اعتدال پیش برویم می‌توانیم، گاهی از پست‌های صد درصد بی‌ربط استفاده کنیم، صرفا برای سرگرمی و یا حتی تعامل بیشتر با دنبال کنندگانتان. مثلا، یک عکس از یک غذای خوش مزه و خوش رنگ و لعاب بگیرید و در پیج بگذارید و نظر افراد را جویا شوید.

پست چالش بر انگیز

با ایجاد یک پست که در آن محتوای یکی از دیگر کسب و کارهای مرتبط با حیطه خود را نقد می کنید، یک بحث هیجان انگیز تولید کنید. برای تولید محتوای این پست یک عکس مرتبط جذاب و به چالش کشنده ای انتخاب کنید و باعث شوید مخاطبان و طرفداران هر دو جبهه وارد عمل شوند. می‌توانید یک کسب کار مشهور تر از خود را مورد استفاده قرار دهید تا توجه بیشتری کسب کنید.

ساخت ویدیوهای جذاب

برای تولید یک پست اینستاگرامی راه و روش‌های متفاوتی وجود دارد، می‌توانید فقط با ارسال ویدیو نیز مخاطب جذب کنید، چرا که ویدیو با یک صحنه مناسب و فیلم برداری حرفه ای می‌تواند بسیار هیجان انگیز‌تر از تصاویر باشد. می‌توانید همه آنچه که می‌خواهید در کپشن بنویسید را با یک صدای شیوا بیان کنید و مخاطبین خود را راحت‌تر کنید.

در قالب یک ویدیو سرگرم‌کننده برنامه‌ ها و محصولات خود را معرفی کنید و دنبال کنندگانتان را به خرید یا استفاده از خدمات‌تان مجاب کنید. همچنین با استفاده از لایو اینستاگرام دنبال‌کنندگان خود را سورپرایز کنید.

معرفی کتاب

در حوزه کسب و کار شما و موضوعات مرتبط با آن هر چقدر هم که ناشناخته باشد، حتما چند کتاب مفید و ارزشمند هست. شما می‌توانید پرفروش‌ترین و تاثیر گذارترین کتاب‌ها را پیشنهاد کنید و یا اینکه از تجربیات خود در مطالعه کتاب‌های مرتبط استفاده کنید و کتاب هایی که باعث تحول شما یا تغییر نگرش‌تان در کسب و کار شده است را معرفی کنید.

معرفی کتاب
ایده خلاقانه برای انتشار پست های اینستاگرامی: نمونه پست معرفی کتاب

در میان دنبال‌کنندگان شما حتما افرادی کتاب ‌خوان پیدا می شوند و یا شاید هم شما این رسم بزرگ را برایشان بهتر جا انداختید. برای معرفی کتاب یکی از بهترین بخش ‌های کتاب یا یک صفحه از آن را به اشتراک بگذارید و مختصری از داستان کتاب و دریافت‌های خود را بنویسید. در این رابطه مقاله کتاب فروشی برتر اینترنتی در ایران را نیز مطالعه کنید.

از محتوای ارسالی دنبال کنندگانتان استفاده کنید

یکی از دیگر روش‌های خلاقانه برای انتشار پست‌های اینستاگرام استفاده از مطالبی است که فالوورهای تان برای شما ارسال کرده اند. می‌توانید یک هشتگ خاص برای خود انتخاب کنید تا دنبال‌کنندگان از طریق آن تصاویر خود را در اینستاگرام را به دست شما برسانند. چه بهتر که مخاطبین تان از همان خدمات و محصولات شما استفاده کنند و مرتبط با آن تولید محتوا کنند. و سپس شما به این طریق عکس ‌های اختصاصی کسب و کار خود را پیدا کنید. برترین عکس ‌ها را پیدا کنید و در پیج خود به اشتراک بگذارید.

با ترندهای روز همراهی کنید

چالش ها، ترند ها و محتوا های خنده دار و به روز را امتحان کنید. سعی کنید از هر خبر پرطرفداری در جهت معرفی کسب و کارتان بهره ببرید. این کار شما باعث می شود با همراهی اتفاقات روز مخاطبین بیشتری جذب کنید.

مرور پست‌های قدیمی

آپدیت‌های قدیمی خود را چک کنید، از بین آن‌ها جذاب‌ترین و پر مخاطب ترین پست ها که بیش ترین لایک ها و کامنت ها را دارد انتخاب کنید. یک اسکرین شات از آن پست بگیرید و به همراه چند کامنت جنجالی آن‌ها را دوباره پست کنید و نظر مخاطبین خود را بپرسید و از توجه آن‌ها تشکر کنید.

کمک گرفتن از همراهی مخاطبین

احتمالا تا کنون پست هایی که مربوط به اعلام رضایت و تشکر مشتریان است را در پیج‌ های مختلف دیده اید. این پست ها می تواند اعتماد سایر مخاطبین شما را جلب کند و آن‌ها را برای یک خرید ترغیب کند.

ایده خلاقانه برای انتشار پست های اینستاگرامی: نمونه ای از پست هایی که با کمک گرفتن از مخاطبین پیج منتشر شده اند.
نمونه ای از پست هایی که با کمک گرفتن از مخاطبین پیج منتشر شده اند.

می توانید برای مجاب کردن آنها هدایایی را به صورت قرعه کشی به افرادی که عکس های خود را می فرستند اعطا کنید. سپس عکس‌ها را در پیج خود و در میان آپدیت های خود بگنجانید. این عکس‌ها مطمئنا تاثیر به سزایی در افزایش اعتماد مشتریان شما دارد.

مسابقه اینستاگرامی

هر از گاهی با ایجاد یک مسابقه جالب مخاطبین خود را به چالش بکشید و از آن‌ها بخواهید تا حتما در آن شرکت کنند و جوایزی را برای تعدادی از برندگان در نظر بگیرید.

مسابقه اینستاگرامی
ایده خلاقانه مسابقه برای انتشار پست های اینستاگرامی

چه بهتر که این جوایز از محصولات خودتان یا مرتبط با کسب و کارتان باشد تا مخاطبین بیشتری با محصولاتتان آشنا شوند و مشارکت بیشتری توسط دنبال‌کنندگان شما صورت پذیرد. برای اطلاعات بیشتر در این رابطه مقاله برگزاری مسابقه اینستاگرامی را مطالعه کنید.

معرفی بزرگان و افراد موفق

موفق‌ترین و مشهور‌ترین افرادی که در حیطه کسب و کار خود می‌شناسید، چه کسانی هستند؟ در مورد آنها مطالعه کنید و سپس کارهای شاخص و موفقیت‌های‌شان را به همراه سرگذشت کوتاهی از زندگی آن فرد بنویسید. سپس در پستی او را به مخاطبین ‌تان معرفی کنید و حتی پیج اینستاگرام او را در صورت وجود تگ کنید. برای گرفتن ایده ساخت پست اینستاگرام در این رابطه مقاله افراد موفق در کسب و کار اینترنتی را مطالعه کنید.

محتوای طنز آمیز

شاید پیج شما پر باشد از پست‌هایی با محتوای خشک و جدی و حال هرچقدر هم که مطالب شما مفید و متنوع باشد، باز هم نیاز هست گاهی از این جدیت خارج شده و انعطاف به خرج دهید.

محتوای طنز آمیز
نمونه ای از انتشار پست های طنز

پس به عنوان یکی از روش‌های خلاقانه برای انتشار پست‌های اینستاگرام یک پست با محتوایی دوستانه و خنده دار ایجاد کنید، تا باعث سرگرمی و ایجاد صمیمت شود و آن را در پیج خود قرار دهید. این گونه پست‌ها کسالت را از مخاطبین پیج دور می‌کند.

پاسخ به پرسش‌ها

از فالور‌ها یا خریدارانتان بخواهید مشکلات خود را با شما مطرح کنند و پرسش‌ها و درخواست هایی که دارند را بگویند. سپس شما متداول ترین پرسش ها را به صورت اسکرین شات یا متن در پیج خود بگذارید و پاسخ آن‌ها را بدهید و در مورد آن‌ها صحبت کنید.

یک کلاژ اینستاگرامی ایجاد کنید

بله! تا کنون حتما با عکس هایی که به صورت چند تکه آپلود می شوند ولی در انتها در صفحه اینستاگرامی آن اکانت یک تصویر بزرگ و با کیفیت ایجاد می کنند مواجه شده اید.

ایده خلاقانه برای انتشار پست های اینستاگرامی (نمونه ای از یک کلاژ اینستاگرامی)
نمونه ای از یک کلاژ اینستاگرامی

با پست کردن یک عکس بزرگ به صورت ۹ تکه جدا از هم یک عکس بزرگ در پیج اینستاگرامی خود منتشر کنید. می توانید خلاقیت به خرج دهید و به جای چند تکه کردن یک عکس خودتان یک تصویر بزرگ شامل چند جز جدا از هم و مرتبط ایجاد کنید.

اشتباهاتتان را نشان دهید!

بله هیچ کس بی عیب نیست و همه ما دچار اشتباه می شویم. پس جالب ترین، دردناک ترین و پرخرج ترین اشتباهاتتان را به اشتراک بگذارید. احساسی که پس از انجام آن اشتباه پیدا کردید را شرح دهید، این موضوع باعث ایجاد حس همدردی بین شما و دنبال کنندگانتان خواهد شد.

خیر نیاز نیست اطلاعات شخصی خود یا راز های کاریتان و جزئیات امور را به اشتراک بگذارید، تنها نکته مهم این است که برخی از اشتباهات خود را پیدا کنید و آنها را بدون ترس نشان دهید و تایید کنید. سپس نشان دهید چگونه با آن اشتباه کنار آمدید و کارها را پیش بردید و اشتباهتان جبران شد.

تولید محتوای آموزشی

از دیگر روش‌های خلاقانه برای انتشار پست‌های اینستاگرام آپلود پست های آموزشی است که در تمام شبکه های مجازی پر طرفدار و پر مخاطب هستند. اینستاگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی محبوب و به همراه رابط کاربری آسان اش می تواند محتوای آموزشی شما را آسان تر و سریع تر همگانی کند.

شما در هر کسب و کاری که هستید و شاید حتی تا کنون برای پیج تان تولید محتوا نکرده باشید، می توانید این روش را امتحان کنید. در هر شغلی که باشید شگردها و اصول اساسی هست که بتوان آموزش داد، از آنها استفاده کنید. مطالبی درحد پایه بنویسید و در پست هایی آن را هر از گاه منتشر کنید. می توانید یک ویدیو آموزشی تولید کنید و یا حتی در یک پکیج آموزشی مطالب تخصصی تر را در حوزه کاری تان منتشر کنید و یا بفروشید.

از سایر شبکه های اجتماعی چه خبر؟

هر از چندگاهی پست هایی بگذارید و در آن از مطالب محبوب و پر بازدید سایر شبکه اجتماعی مثل توییتر یا تلگرام و یا فیسبوک انتخاب کرده و به صورت اسکرین شات بگذارید.

نمونه ای از پست های اینستاگرام که در آن از مطالب ترند دیگر شبکه های اجتماعی استفاده شده است
نمونه ای از پست های اینستاگرام که در آن از مطالب ترند دیگر شبکه های اجتماعی استفاده شده است

این موارد معمولا پر طرفدار است و باعث می شود مخاطبینتان بیشتر به پیجتان علاقه مند شوند چون مطالب کامل و مرتبطی را از سرتاسر اینترنت آپلود می کنید.


جمع بندی

این ایده‌ها از متداول ترین روش‌های خلاقانه برای انتشار پست‌های اینستاگرام و تولید محتوا برای پیج شما است. مطمئنا هزاران ایده خلاقانه دیگر وجود دارد که می‌تواند به ذهن شما برسد، پس از انها بهره ببرید.

4.2/5 - (15 امتیاز)

دیدگاه و پرسش

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!