افراد موفق در کسب و کار اینترنتی (ایرانی و خارجی)

افراد موفق در کسب و کار اینترنتی (ایرانی و خارجی)

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 22 خرداد 1402

کسب و کار‌های اینترنتی در طی سال‌های اخیر بسیار افزایش یافته‌اند و افراد بسیار زیادی در اینترنت شروع به فعالیت کردند و کسب و کار اینترنتی خود را ‌راه‌‌اندازی کردند، افرادی بوده‌اند که در کسب و کار اینترنتی با شکست مواجه شدند و اما افراد موفق در این زمینه نیز کم نیستند و با تلاش‌های خود توانسته‌اند موفقیت‌های بزرگی برای خود کسب کنند، تعداد بسیار زیادی از افراد موفق در کسب و کار اینترنتی وجود دارد که اگر با آن‌ها آشنا باشید قطعا انگیزه زیادی برای ‌راه‌‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی خواهید گرفت.

در این مقاله از آکــــادمی وبکیــــما با ما همراه باشید تا به شما افراد موفق در کسب و کار اینترنتی و موفق‌‌ترین افراد که در اینترنت فعالیت داشتند و در واقع یک کسب و کار اینترنتی برای خود ‌راه‌‌اندازی کردند را به شما معرفی کنیم تا شما هم اطلاعاتی درباره آن‌ها داشته باشید و هم بتوانید از این افراد موفق درس زندگی بیاموزید! توجه داشته باشید که افراد موفق فقط خارجی نیستند بلکه افرادی هستند که ایرانی بوده و به عنوان افراد موفق در کسب و کار اینترنتی فعالیت دارند.

افراد موفق ایرانی در کسب و کار اینترنتی

در ابتدا می‌خواهیم افراد موفق ایرانی در کسب و کار اینترنتی را معرفی کنیم تا ببینید که ایرانی‌ها هم توانسته‌اند در سطح بین‌المللی فعالیت کنند و افتخار آفرین باشند، دقت کنید که افراد موفق ایرانی در کسب و کار اینترنتی تعدادشان بسیار زیاد است و نمی‌توان همه آن‌ها در این مقاله معرفی کرد، اما سعی کرده‌ایم که در این مقاله موفق‌ترین شخصیت‌های ایرانی در حوزه اینترنت را معرفی کنیم.


امید کردستانی، کسی که گوگل را گوگل کرد!

اولین فردی که به عنوان یک کارآفرین ایرانی و بسیار موفق در حوزه کسب و کار اینترنتی می‌خواهیم به شما معرفی می‌کنیم، آقای امید کردستانی است، این فرد در واقع مدیر ارشد سابق کمپانی بسیار بزرگ گوگل است، قطعا گوگل را می‌شناسید و از محبوبیت گوگل خبر دارید! امید کردستانی در حال حاظر یکی از ثروتمندترین افراد ساکن کالیفرنیا شمالی است و امروزه کسب و کار‌های مختلفی هم برای خود دارد.

امید کردستانی در سال ۱۳۴۳ به دنیا آمد و امروزه تقریبا 57 سال دارد، یکی از خصوصیات شخصیتی امید کردستانی اجتناب در حضور خبرگزاری و مصاحبه‌های آنلاین است، این فرد در حال حاظر کار‌های خیرانه بسیار زیادی می‌کند و همیشه در اندیشه خدمت است.

امید کردستانی یکی از افراد موفق ایرانی در کسب و کار اینترنتی
امید کردستانی یکی از افراد موفق ایرانی در کسب و کار اینترنتی

البته امید کردستانی در حال حاظر با توجه به مجله فوربس، به عنوان دومین فرد ثروتمند در ایران شناخته می‌شود. مجله تایمز در سال 2008 یک خبر انتشار داد و در این خبر مدعی شد که امید کردستانی یکی از 100 شخصیت شکل دهنده دنیای ما است و تاکنون از امید کردستانی بسیار تقدیر شده است.

با توجه به برخی از صحبت های کارمندان و مدیران گوگل، امید کردستانی در زمان های بحران تمرکز بالایی دارد و اگر او نباشد تقریبا باید وقت بسیار زیادی برای رفع مشکلات بگذاریم و از افراد زیادی کمک بگیریم. ویکی‌پدیا


جف بزوس، موفق در کسب و کار اینترنتی خرده فروشی

جف بزوس امروزه به عنوان ثروتمند‌‌ترین فرد دنیا شناخته می‌شود، جف سایت آمازون را در سال 1994 افتتاح کرد و آن زمان بدون هیچ امکاناتی توانست این سایت را در اینترنت ‌راه‌‌اندازی کند، او اول کار خود را از یک پارکینگ شروع کرد و سعی داشت که به عنوان یکی از بهترین فروشگاه‌های اینترنتی فعالیت خود را ادامه دهد، آمازون در اوایل کار خود محدود به فروش کتاب بود و هر محصولی را برای فروش نداشت، اما امروزه آمازون به عنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی در دنیا شناخته می‌شود که تقریبا هرچیزی را برای خرید می‌توان از آنجا پیدا کرد.

جف بزوس یکی از موفق‌ترین افراد در کسب و کار اینترنتی
جف بزوس یکی از موفق‌ترین افراد در کسب و کار اینترنتی

جف بزوس در حال حاظر بیش از 205 میلیارد دلار ثروت دارد و همین مقدار ثروت توانسته است که او را به عنوان دومین فرد ثروتمند دنیا بشناسند، توجه داشته باشید که جف بزوس در اوایل کار خود اصلا تجهیزات حرفه‌ای نداشت و به ساده‌‌ترین شکل به فروش محصولات از طریق اینترنت پرداخت اما امروزه همان آمازون یکی از بزرگترین شرکت‌های دنیا تبدیل شده است.

توجه: همان طور که متوجه شدید آمازون هم در اوایل کار خود همه محصولات را برای فروش نداشت و همین باعث شد که موفقیت بزرگی کسب کند؛ او در واقع از نیچ مارکتینگ استفاده کرد تا در زمینه خاصی بتواند حرفه‌ای عمل کند و بعد با جذب سرمایه و نیرو انسانی توانست آمازون را به بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی جهان تبدیل کند.ویکی‌پدیا

اگر به زندگینامه جف نگاهی کنید متوجه خواهید شد که فعالیت در عرصه اینترنت توانسته او را ثروتمند‌‌ترین فرد دنیا کند و غیر از این مورد او کار دیگری را برای خود نداشته و مشغول به کار دیگری نبوده است، برای اطلاعات بیشتر در این رابطه مقاله جف بیزوس ثروتمندترین مرد دنیا را مطالعه کنید.


پیر مراد امید یار، فرد موفق در کسب و کار اینترنتی

اگر درباره موفق‌‌ترین سایت‌های فروشگاهی دنیا تحقیق داشته باشید متوجه خواهید شد که eBay به عنوان یکی از موفق‌‌ترین سایت‌های فروشگاهی دنیا فعالیت دارد که بسیار گسترده و وسیع به سرتاسر جهان خدمات ارائه می دهد.

پیر مراد امید یار یک فرد موفق ایرانی در زمینه کسب و کار اینترنتی
پیر مراد امید یار یک فرد موفق ایرانی در زمینه کسب و کار اینترنتی

پیرمراد امید یار به عنوان بنیان گذار eBay در اینترنت فعالیت دارد و می‌توان به عنوان یکی از افراد بسیار موفق اینترنتی از او یاد کرد، این فرد هم یکی دیگر از افراد موفق ایرانی که در اینترنت فعالیت دارد است، این سرویس در حال حاظر به عنوان یکی از سرویس‌های خرید و فروش در حال فعالیت است و شما هم می‌توانید از طریق این سایت کالا‌های خود را به مزایده بگذارید و یا یک کالایی که نیاز دارید را خریداری کنید.

امروزه این سایت به عنوان غول کالا‌های مزایده ای شناخته می‌شود و همین مورد باعث شده که محبوبیت چند برابری داشته باشد. یکی از دلایلی که پیرمراد معروفیت و محبوبیت زیادی را به خود جذب کرد، نیکوکاری های او بود و همیشه سعی داشته با ثروتی که دارد به کمک افراد فقیر برود و آن‌ها را از سختی ها کمی دور کند. ویکی‌پدیا


بیل گیتس

همه ما بیل گیتس را می‌شناسیم، کمتر کسی است که این فرد ثروتمند را در دنیا نشناسد، اصلی‌‌ترین دلیل شناخت بیل گیتس ثروت او است و کمتر کسی می‌داند که بیل گیتس دقیقا از چه راهی و با چه کسب و کاری ثروتمند شده است.

بیل گیتس، یکی از موفق‌ترین افراد در حوزه تجارت الکترونیک است
بیل گیتس، یکی از موفق‌ترین افراد در حوزه تجارت الکترونیک است

این فرد در واقع امروزه مالک شرکت مایکروسافت است و جزو دسته افرادی است که از طریق اینترنت توانسته ثروت بسیار زیادی برای خود به دست بیاورد و به عنوان یکی از ثروتمند‌‌ترین افراد دنیا شناخته شود، البته بیل گیتس اولین فرد ثروتمند دنیا بود که بعد از سالها افرادی با نوآوری‌ها و. ایده‌هایی که داشتند توانست جای او را بگیرند.

بیل گیتس جزو دسته افرادی است که هر هفته یک کتاب را به صورت کامل می‌خواند و به شدت اعتقاد دارد که نباید فرصت آموزش دیدن را از دست داد؛ پس باید همیشه و در هر شرایطی عادت مطالعه و آموزش دیدن خود را ترک نکنیم. ویکی‌پدیا


لاری پیج و سرجی برین، مالکان گوگل

این دو فرد بنیان گذار‌های اصلی گوگل هستند و امروزه بزرگترین موتور جستجو دنیا را دارند، قطعا شما هم تاکنون با گوگل آشنا شده‌اید و حداقل روزی یک‌بار با استفاده از این موتور جستجو به تحقیق یک سری از مباحث و مسائل خود می‌پردازید.

لاری و سرجی در حال حاظر به عنوان یکی از 10 فرد موفق دنیا به حساب می‌آیند که سن خیلی زیادی هم ندارند و در جوانی خود توانسته‌اند که موفقیت بسیار زیادی را کسب کنند، توجه داشته باشید که این موفقیت بدون تلاش و پشت کار به دست نیامده و تلاش‌های بسیار زیادی برای موفقیت گوگل انجام شده است.

لاری پیج و سرجی برین مالکان شرکت گوگل و از موفق‌ترین افراد در حوزه کسب و کار اینترنتی
لاری پیج و سرجی برین مالکان شرکت گوگل و از موفق‌ترین افراد در حوزه کسب و کار اینترنتی

اما در کل این دو فرد هم در اوایل کار خود هیچ تجهیزات حرفه‌ای و دفتر کار خوبی نداشتند و بعد از شروع کار خود و افزایش درآمد خود با پیشرفت‌های چشمگیری روبه‌رو شدند.

لاری و سرجی در سال 1996 در دانشگاه و با هم فکری هم گوگل را خلق کردند و سعی داشتند آن را روزبه‌روز گسترش دهند؛ اما در اصل شرکت گوگل در سال 1998 یعنی دو سال پس از افتتاح ایجاد شد و توانست فعالیت تقریبا خوب خود را آغاز کند و امروزه به عنوان برترین موتور جستجو دنیا است. ویکی‌پدیا


انوشه انصاری

انوشه انصاری به عنوان یکی از بانو‌های بسیار موفق در دنیا است، توجه داشته باشید که این فرد ایرانی است و امروزه مدیر خدمات مخابراتی telecom است که بسیار محبوب و معروف واقع شده، خانم انصاری اولین زن مسلمانی است که به فضا سفر کرده و این فرد علاوه بر موفقیت و کارآفرین بودن یک فضانورد هم محسوب می‌شود.

انوشه انصاری، یکی از موفق‌ترین زنان ایرانی
انوشه انصاری، یکی از موفق‌ترین زنان ایرانی

انوشه انصاری متولد 1345 است و تقریبا 53 سال دارد، توجه داشته باشید که این خانم با سن کنونی خود، هنوز به اندازه شروع کار می‌کند و به دنبال موفقیت‌های بیشتر است، پس توجه داشته باشید که همیشه باید به دنبال پیشرفت باشید و همیشه موفقیت‌های جدید را برای خود کسب کنید تا شما را به عنوان یکی از افراد موفق بشناسند و هیچ وقت نباید دست از موفقیت بردارید.

انوشه انصاری یکی از شخصیت‌های بسیار بارز و ریسک‌پذیر است که معتقد است انسان با ریسک پذیری می‌تواند به موفقیت‌های بزرگ برسد، پس ما نباید از راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی ترس داشته باشیم و باید کسب و کار خود را راه‌اندازی کنیم. ویکی‌پدیا


سالار کمانگر، سازنده یوتیوب

سالار کمانگر هم یکی از موفق‌‌ترین افراد در دنیای اینترنت است چرا که توانست سرویس اشتراک ویدئو یوتیوب را ‌راه‌‌اندازی کند و بعد آن‌را به گوگل فروخت، البته سالار کمانگر به عنوان یکی از تاثیر گذار‌‌ترین افراد استخدام شده در گوگل است و توانسته که از طریق این راه کسب درآمد عالی داشته باشد.

سالار کمانگر همیشه در حال پیشرفت است و وقتی هم که یوتیوب را راه‌انداخت با کمترین امکانات ممکن این سایت را مدیریت می‌کرد و بعد از مدتی که توانست آن‌را به محبوبیت برساند.

سالار کمانگر، یکی از موفق‌ترین افراد در حوزه دیجیتال مارکتینگ که یوتیوب را را‌ه‌اندازی کرد
سالار کمانگر، یکی از موفق‌ترین افراد در حوزه دیجیتال مارکتینگ که یوتیوب را را‌ه‌اندازی کرد

سالار کمانگر معتقد است رشته داشنگاهی و درسی ما نباید شغل آینده ما را تعیین کند و برای این که ما از شغل خود لذت ببریم و در زمانی از آن خسته نشویم، باید به شغل خود علاقه داشته باشیم پس بهتر است که اول از هر کاری یک شغل مورد علاقه خود را پیدا کنیم و آن‌ را ادامه دهیم. ویکی‌پدیا


پت فلین (Pat Flynn) بلاگر معروف

یکی از وبلاگ نویس های بسیار حرفه‌ای که توانسته است در اینترنت کسب و کار خوبی داشته باشد و از این طریق موفقیت‌های خوبی را کسب کند، پت فلین است که می‌توان گفت یکی از بهترین وبلاگ نویس‌های دنیا است و تاکنون توانسته است که کاربران زیادی را به سمت بلاگ خود جذب کند.

پت فلین یکی از افراد موفق در حوزه کسب‌وکار اینترنتی
پت فلین یکی از افراد موفق در حوزه کسب‌وکار اینترنتی

کار اصلی پت فلین این بود که در بلاگ خود به کاربران و افرادی که کار ندارند، کمک کند تا بتوانند به سرکار بروند و یک شغل عالی برای خود پیدا کنند که در این زمینه بسیار هم موفق بود و توانست که از همین طریق برای افراد زیادی اشتغال زایی کند.

وبلاگ Smart Passive Income توسط پت فلین تاسیس شده و خودش هم این وبلاگ را مدیریت می‌کند که امروزه به یک تیم بزرگی تبدیل شده و افراد زیادی سعی و تلاش دارند که روزبه‌روز اطلاعات جدیدی در این وبلاگ اطلاعات قرار دهند.


اندرو وارنر (Andrew Warner)

اندرو وارنر یکی از موفق‌ترین کار آفرین‌های اینترنتی است و امروزه افراد زیادی هستند که تحت نظارت او فعالیت دارند و برای افراد بسیار زیادی توانسته است ایجاد شغل کند، اندرو وارنر موسس سایت اینترنتی Mixergy است که سعی دارد کارآفرینان تازه کار را پرورش دهد تا بتوانند کسب و کار خود را به بهترین ایجاد کنند و به موفقیت‌های بسیار برسند.

اندرو وارنر یکی از افراد موفق در حوزه کسب و کار اینترنتی
اندرو وارنر یکی از افراد موفق در حوزه کسب و کار اینترنتی

امروزه در سایت Mixergy بسیار افراد موفقی فعالیت دارند که می‌توانید با استفاده از این سایت اطلاعات بسیار زیادی را در دسترس داشته باشید که برای اطلاعات مدیریتی شما می‌تواند مناسب و کار آمد باشد.


ناتان چان (Nathan Chan)

این کار آفرین جوان همیشه به دنبال کارآفرینی بوده است و همیشه یک روحیه برای کارآفرین شدن را داشته است، به همین دلیل سعی داشته که همیشه یک کارمند نباشد و به کار آفرین بزرگی تبدیل شود؛ ناتان چان مجله Founder را راه‌اندازی کرد و از این طریق سعی داشت که اطلاعاتی مربوط به کار‌آفرینی و مدیریت را با افراد به اشتراک بگذارد.

مجله کار آفرینی ناتان چان امروزه به عنوان یکی از منابع بسیار بزرگ کارآفرینی و دوره‌های آموزشی در این زمینه شناخته می‌شود که کمتر کسی است به دنبال کار‌آفرینی باشد و این مجله فوق‌العاده کاربردی را نشناسد.

ناتان چان یکی از معروف‌ترین افراد در حوزه کارآفرینی
ناتان چان یکی از معروف‌ترین افراد در حوزه کارآفرینی

خیلی خب تا این بخش مقاله با یک سری از کارآفرین‌های اینترنتی و افرادی که در اینترنت کسب و کار دارند آشنا شدید، ما سعی داشتیم که بهترین کارآفرینان اینترنتی را به شما معرفی کنیم تا شما محدودیت موفق شدند در اینترنت را در ذهن خود نابود کنید و شروع کنید که یک کسب و کار اینترنتی برای خود ‌راه‌‌اندازی کنید.

توجه داشته باشید که موفقیت در اینترنت برای افراد خاصی محدود نشده و همه افراد اگر تخصص کافی داشته باشند و تلاش زیادی کنند، می‌توانند در اینترنت به موفقیت برسند و یک کسب و کار اینترنتی برای خود ‌راه‌‌اندازی کرده که در آینده هم ممکن است به یکی از کارآفرینان اینترنتی تبدیل شوند.


اگر تخصص ‌راه‌‌اندازی کسب و کار اینترنتی، نداریم چه کار کنیم؟

اصلا نگران نباشید که تخصص ‌راه‌‌اندازی سایت را ندارید و یا نمی‌توانید آن‌ را مدیریت کنید، این اصلا جای نگرانی ندارد چرا که ما یک پیشنهاد بسیار ویژه برای شما داریم، شما می‌توانید از طریق آکادمی وبکیما به بهترین دوره‌های آموزشی برای ‌راه‌‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی دسترسی داشته باشید و هر تخصصی که نیاز دارید را از طریق این آموزش‌ها یاد بگیرید، ما سعی کرده‌ایم که این آموزش‌ها در جامع‌‌ترین حالت ممکن قرار بگیرند و شما بتوانید هر آنچه که نیاز دارید را با دوره‌های آموزشی آکادمی وبکیما یاد بگیرید تا در نهایت بتوانید کسب و کار اینترنتی خود را راه‌اندازی کرده و بالاخره آرزوی کسب درآمد اینترنتی خود را محقق کنید!

جمع بندی

ما در این مقاله قصد داشتیم یک سری از افراد موفق در کسب و کار اینترنتی را به شما معرفی کنیم تا شما متوجه باشید که موفقیت در اینترنت غیرممکن نیست و شما هم می‌توانید در اینترنت یک کسب و کار برای خود ‌راه‌‌اندازی کنید و از این طریق به یک کارآفرین بزرگ اینترنتی تبدیل شوید.

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات کافی را نسبت به موضوع مقاله کسب کرده باشید، توجه داشته باشید که هر سوالی درباره این مقاله دارید می‌توانید از قسمت نظرات با ما در میان بگذارید تا سریعا شما را راهنمایی کنیم.

5/5 - (6 امتیاز)

نظرات در “افراد موفق در کسب و کار اینترنتی (ایرانی و خارجی)

  1. امیر لاریجانی میگوید:

    خیلی مطلب مفیدی گذاشتید. 5 ستاره کم بود باید 10 ستاره میدادم🙂 . لطفا از این نوع مقاله ها بیشتر بزارید تا انگیزه کاریمون خیلی بره بالا. بازم مچکرم

    • پشتیبانی میگوید:

      خوشحالیم که محتوای مقاله برای شما مفید بوده است، بله حتما به زودی بخشی را در سایت خواهیم داشت که افراد موفق حوزه کسب و کار اینترنتی را به صورت کامل معرفی خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!