فعال کردن قابلیت Lazy Load در وردپرس

فعال کردن قابلیت Lazy Load در وردپرس

منتشر شده در تاریخ : 19, دی, 1400

یکی از بهترین قابلیت‌هایی که شما با استفاده از آن می‌توانید به بهترین شکل ممکن سرعت سایت خود را افزایش دهید، فعال کردن قابلیت Lazy Load در وردپرس است که بسیار می‌تواند بر روی سرعت تاثیر بسیار مثبت بگذارد و شما باید حتما این قابلیت بسیار عالی را در سایت وردپرسی خود داشته باشید.

در واقع در سری مقالات آموزش وردپرس و آموزش سئو به نکات زیادی درباره افزایش سرعت سایت پرداختیم و در این‌باره نکات زیادی را به شما توضیح داده‌ایم که با استفاده از آن‌ها هم می‌توانید پله‌به‌پله افزایش سرعت سایت را انجام دهید.

در واقع این قابلیت هم بسیار می‌تواند تاثیر‌گذار باشد و متاسفانه افراد زیادی هستند که فکر می‌کنند اصلا تاثیر زیادی ندارد و همین موضوع در نهایت باعث می‌شود که سرعت سایت کم باشد و خیل نتوانند از این قابلیت استفاده کنند، یکی از کاربران ما بود که بعد از انجام دادن تمامی موارد سرعت سایتش اصلا خوب نشده بود و بعد از بررسی‌های مداوم متوجه شدیم که اصلا این قابلیت را در سایت خود ندارد و همین موضوع هم باعث شده بود که کاربر وقتی سایت را در مرورگر باز می‌کند خیلی طول می‌کشد تا تصاویر را مشاهده کند و بعد از این که قابلیت را با استفاده از یک‌سری از افزونه‌ها در سایت فعال کردیم توانستیم که سرعت سایت را بسیار بهتر کنیم.

قابلیت Lazy Load چیست؟

اگر خیلی در این زمینه فعالیت نداشته‌اید ممکن است که با این قابلیت آشنایی نداشته باشید و همین هم ممکن است کمی این موضوع را برای شما پیچیده کرده باشد، در این بخش از مقاله توضیح کوتاه درباره آن به شما ارائه خواهیم داد تا با آن آشنا شوید و بعد بتوانید با استفاده از راهکار‌هایی که به شما ارائه می‌دهیم به بهترین شکل ممکن سایت خود را با استفاده از این قابلیت پر‌سرعت‌تر کنید.

قابلیت Lazy Load سال‌ها است که توسط سایت‌های مختلفی استفاده می‌شود و در واقع این سایت‌ها توانسته‌اند که با استفاده از آن سرعت را بسیار افزایش دهند که همین موضوع بسیار روی سئو تاثیر‌گذار بوده تا‌کنون، همین دلیل باعث شد که مدیران سایت‌ها بیشتر ترغیب شوند که از این قابلیت استفاده کنند و این قابلیت بسیار ویژه شد و بین تمام مدیران سایت محبوب واقع شد.

اما متاسفانه خود وردپرس برای فعال کردن این قابلیت هیچ گزینه‌ای قرار نداده است و شما با استفاده از یک‌سری افزونه‌ها است که می‌توانید این قابلیت را در سایت خود فعال کنید و از آن استفاده کنید که تا آخر این مقاله را اگر با ما همراه باشید می‌توانید با تمامی این افزونه‌ها آشنا شوید و از آن‌ها برای فعال کردن این قابلیت استفاده کنید.

چرا باید از Lazy Load استفاده کنیم؟

بعد از آشنایی با این قابلیت عالی ممکن است این سوال در ذهن شما به وجود آمده باشد که اصلا چرا باید از قابلیت لود تنبل در سایت استفاده کنیم و این قابلیت دقیقا چه مزیتی برای ما خواهد داشت، در جواب این سوال باید بگوییم که بسیار زیاد بر روی سرعت سایت شما تاثیر گذار است و در واقع شما می‌توانید با استفاده از آن به بهترین شکل ممکن سرعت سایت خود را افزایش دهید.

با افزایش دادن سرعت سایت به هر حال شما یکی از فاکتور‌های مهم در سئو را هم انجام داده‌اید که در نهایت این موضوع باعث خواهد شد رتبه بهتری هم در موتور‌های جستجو دریافت کنید، پیشنهاد ما این است که حتما از این قابلیت استفاده کنید و قبل از استفاده از این قابلیت یک‌بار سرعت سایت خود را بررسی کنید تا بتوانید بعد از استفاده از آن هم یک بررسی داشته باشید تا متوجه شوید چقدر بر روی سرعت سایت شما تاثیر‌گذار بوده است.

بهترین افزونه‌های Lazy Load در وردپرس

افزونه‌های مختلفی برای فعال کردن این قابلیت وجود دارد که شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و این قابلیت بسیار خوب را در سایت خود داشته باشید، البته دقت داشته باشید که همه آن‌ها خودشان بهینه‌سازی نشده‌اند و همین موضوع باعث می‌شود که سرعت نه تنها افزایش نداشته باشد بلکه با کاهش سرعت هم مواجه شوید.

ما در این بخش از مقاله قصد داریم بهترین افزونه‌های Lazy Load در وردپرس را به شما معرفی کنیم تا از این افزونه‌ها استفاده کنید و با این قابلیت سرعت سایت خود را افزایش دهید.

افزونه Smush Image Optimization

یکی از افزونه‌هایی که شما با استفاده از آن می‌توانید به بهترین شکل ممکن این قابلیت را در سایت خود داشته باشید و به صورت کلی کمک می‌کند که سرعت سایت را افزایش دهید و قابلیت‌های بسیار خوبی را هم به شما ارائه می‌دهد.

افزونه Smush Image Optimization
افزونه Smush Image Optimization

کار اصلی این افزونه بهینه سازی تصاویر در سایت شما است که دیگر نیاز نیست برای بهینه سازی تصاویر از ابزار‌های دیگر استفاده کنید و فقط کافی است که تصاویر را در سایت آپلود کنید و خود افزونه آن‌را برای شما بهینه سازی می‌کند.

یکی از قابلیت‌هایی که این افزونه دارد و شما می‌توانید از آن استفاده کنید، قابلیت Lazy Load است که می‌توانید با استفاده از آن هم سرعت سایت را افزایش دهید، در ضمن استفاده از این افزونه هم به صورت رایگان است و هم می‌توانید از نسخه پرو آن استفاده کنید که به صورت پولی است و قابلیت‌های بیشتری را به شما ارائه خواهد داد.


افزونه a3 Lazy Load

یکی دیگر از افزونه‌هایی که می‌توانید با استفاده از آن قابلیت لود تنبل را در سایت داشته باشید، افزونه a3 Lazy Load که قادر خواهید بود بدون هیچ تخصصی این قابلیت بسیار عالی را در سایت خود داشته باشید.

افزونه a3 Lazy Load

این افزونه به صورت رایگان در مخزن وردپرس وجود دارد و تاکنون هم توانسته است بیش از 200 هزار نصب فعال را از این طریق دریافت کند که همین تعداد نصب می‌تواند نشان دهنده خوب بودن آن باشد و پیشنهاد می‌کنیم که این افزونه را برای این قابلیت در سایت خود انتخاب کنید.


افزونه لود تنبل وردپرس WP Advanced Image Lazy Load

اگر بخواهید به صورت کلی این قابلیت را در سایت خود کنترل کنید و امکانات مختلفی هم برای این مورد در سایت داشته باشید، بهترین گزینه برای شما WP Advanced Image Lazy Load خواهد بود که با استفاده از آن می‌توانید هرگونه تنظیماتی را مربوط به این قابلیت عالی داشته باشید که بر روی سرعت سایت شما تاثیر بسیار زیادی هم دارد.

افزونه لود تنبل وردپرس WP Advanced Image Lazy Load

البته این افزونه به توجه به این که قابلیت‌های خاصی دارد که دیگر افزونه‌ها آن‌ها را فراهم نکردند، به صورت پولی عرضه شده است و برای در دسترس داشتن آن باید نسخه پرو آن‌را خریداری کنید تا بتوانید از آن استفاده کنید و این قابلیت را در سایت خود داشته باشید.


افزونه لود تنبل ویدیو در وردپرس Lazy Load for Videos

اگر از ویدیو‌ها در سایت خود زیاد استفاده می‌کنید قطعا این افزونه هم می‌تواند برای شما مناسب باشد و می‌توانید با استفاده از آن قابلیت Lazy Load را برای ویدیو‌های سایت خود هم داشته باشید، البته دقت کنید که باید استفاده از ویدیو‌ها در یک صفحه هم به صورتی باشد که سرعت سایت را کاهش ندهد و نباید توقع داشته باشید که این افزونه برای شما معجزه کند.

افزونه لود تنبل ویدیو در وردپرس Lazy Load for Videos

این افزونه به صورت رایگان در مخزن وردپرس وجود دارد و تا‌کنون توانسته بیش از 10 هزار نصب فعال را از این طریق دریافت کند که البته آمار خوبی است و می‌تواند جزو افزونه‌های محبوب در این زمینه باشد.


افزونه wp rocket

همان‌طور که می‌دانید یکی از بهترین افزونه‌هایی که می‌تواند بر روی سرعت سایت شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشد، افزونه راکت وردپرس است که با استفاده از آن می‌توانید قابلیت‌های بسیار زیادی را برای افزایش سرعت سایت خود داشته باشید و محدودیت زیادی هم برای شما ایجاد نمی‌کند.

یکی از قابلیت‌هایی که می‌توانید از این افزونه دریافت کنید، فعال کردن قابلیت Lazy Load در وردپرس است که بسیار ساده این کار را برای شما انجام می‌دهد و از این بابت محدودیتی برای شما ایجاد نخواهد کرد.

افزونه wp rocket
افزونه wp rocket

این افزونه به صورت حرفه‌ای عرضه شده است و برای در دسترس داشتن آن باید هزینه‌ای پرداخت کنید که البته ارزش هزینه کردن را دارد و شما می‌توانید امکانات خوبی از آن دریافت کنید.

این افزونه‌هایی که معرفی شد جزو بهترین افزونه‌هایی هستند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید این قابلیت را خیلی ساده و سریع فعال کنید که سرعت سایت را افزایش دهید و ما سعی کردیم مواردی را به شما معرفی کنیم که خودمان قبلا تجربه استفاده از آن‌ها را داشته‌ایم که برای شما مشکل ساز نشوند.

جمع بندی

در کل قابلیت لود تنبل سایت بسیار مهم است و می‌تواند تاثیر بسیار خوبی را بر روی سرعت سایت شما داشته باشد که همین تاثیر می‌تواند در نهایت باعث شود سئو سایت شما بهتر پیش برود و رتبه بهتری هم داشته باشید، در این مقاله سعی داشتم شما را با قابلیت LazyLoad آشنا کنیم و در نهایت هم فعال کردن قابلیت Lazy Load در وردپرس را به شما توضیح دادیم تا بتوانید از این قابلیت در سایت وردپرسی خود بهره ببرید و سرعت سایت را افزایش دهید.

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات کاملی را نسبت به موضوع مقاله کسب کرده باشید، در ضمن هر سوالی درباره این موضوع دارید می‌توانید از طریق نظرات مقاله با ما در ارتباط باشید تا سریعا شما را راهنمایی کنیم.

به این محتوا امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + هفده =