آموزش پاک کردن کش وردپرس

آموزش پاک کردن کش وردپرس

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 11 مرداد 1402

حافظه کش و مدیریت آن بسیار بر روی سرعت سایت تاثیر گذار است و در واقع اگر آن را نادیده بگیریم مدیریت خوبی را بر روی سایت نخواهیم داشت و مشکلات زیادی برای سایت ما از نظر سرعت عمل به وجود خواهد آمد، پس باید دقت داشته باشید که این مدیریت کش را به خوبی انجام دهید و تنظیماتی را برای آن در نظر بگیرید که بتوانید با این تنظیمات خیلی عالی سرعت سایت خود را بهبود دهید، اگر از وردپرس برای اجرای سایت خود استفاده کرده‌اید قطعا نیاز دارید که یک راهنمای کامل برای پاک کردن کش در وردپرس داشته باشید تا بتوانید این فرآیند را به خوبی انجام دهید.

در مقاله آموزش پاک کردن کش وردپرس از سری مقالات آموزش وردپرس قصد داریم به صورت کامل به شما توضیح دهیم که چگونه می‌توانید کش وردپرس را تخلیه کنید و یا یک سری ابزار‌ها برای مدیریت آن داشته باشید، حتما تا انتها این مقاله با ما همراه باشید تا تمام موارد را توضیح دهیم و دیگر مشکلی از این بابت نداشته باشید.

چرا باید کش وردپرس را پاک کنیم؟

شاید این سوال را اول کار داشته باشید که اصلا چرا باید کش وردپرس را تخلیه کنید و این موضوع چه ضرورتی دارد، در واقع این مورد ضرورتی ندارد و می‌توانید اصلا کاری با آن نداشته باشید، اما اصلی‌ترین دلیلی که افراد از آن استفاده می‌کنند، این است که سرعت سایت را افزایش دهند، سال‌ها قبل یکی کاربران تلاش داشت که سرعت سایت خود را افزایش دهد و تمام موارد را بررسی کرده بود که بخش به بخش سایت را بهینه‌سازی کرده بود، این موضوع هم باعث نشده بود که سرعت سایت را افزایش دهد.

چرا باید کش وردپرس را پاک کنیم؟
چرا باید کش وردپرس را پاک کنیم؟

با توجه به این موضوع ما هم یک سری راه‌کار‌ها به آن کاربر ارائه دادیم که توانست تخلیه کش وردپرس را در سایت خود انجام دهد و این موضوع هم باعث شد تا چند برابر سرعت سایت افزایش یابد و نسبت به قبل خود فعالیت بسیار بهتری داشته باشد، حالا اگر شما هم مشکلی از این بابت دارید در ادامه مقاله با راهکارهایی که لیست می‌کنیم همراه باشید و مدیریت کش سایت خود را انجام دهید.


چگونه می توانیم کش وردپرس را تخلیه کنیم؟

خیلی خوب به بخش اصلی مقاله رسیدیم جایی که قرار است به خوبی با یک سری روش‌ها آشنا شوید تا بتوانید کش وردپرس را تخلیه کنید و از این بابت دیگر مشکلی نداشته باشید، ما اول کار را با افزونه‌های حذف کش وردپرس شروع می‌کنیم تا با 3 مورد از بهترین آن‌ها آشنا شوید و بتوانید از آن‌ها استفاده کنید.

البته فقط راهکار افزونه‌‎ها نیستند و ممکن است نیاز داشته باشید که یک سری دیگر از موارد را هم انجام دهید تا کش سایت خود را به خوبی تخلیه کنید که تمام موارد توضیح داده شده است و فقط کافی است ادامه مقاله را با دقت مطالعه کنید.

افزونه wp rocket

یکی از بهترین افزونه‌هایی که با استفاده از آن می‌توانید تخلیه کش وردپرس را انجام دهید، افزونه راکت یا موشک وردپرس است که قابلیت‌های بسیار عالی دارد و از این بابت دیگر اصلی نگرانی برای شما به وجود نخواهد آورد، دقت داشته باشید که این افزونه به صورت کلی یک پلاگین بهینه‌ساز و افزایش دهنده سرعت وردپرس است که تنها کاربرد آن مدیریت کش نیست.

 افزونه wp rocket برای تخلیه کش وردپرس
افزونه wp rocket برای تخلیه کش وردپرس

این افزونه برای مدیریت کش قابلیت‌های جذابی دارد که همین موارد هم باعث می‌شوند شما سهولت بیشتری برای استفاده از آن‌ها داشته باشید، یکی از بهترین قابلیت‌هایی که این افزونه دارد، قابلیت حذف و تخلیه کش به صورت زمان‌بندی شده است و در واقع می‌توانید یک زمان‌بندی داشته باشید تا افزونه به صورت خودکار با همان زمان‌بندی کش سایت شما را تخلیه کند.

افزونه راکت به صورت پولی عرضه شده است که برای در دسترس داشتن آن نیاز است آن را خریداری کنید تا بتوانید تمام امکانات را برای کش داشته باشید، البته اگر قصد دارید به صورت کلی سرعت سایت را افزایش دهید حتما می‌توانید از این افزونه استفاده کنید و دیگر نیاز نباشد افزونه دیگری را برای خود نصب کنید.


افزونه W3 Total Cache

یکی دیگر از افزونه‌های برتر در این زمینه هم افزونه W3 Total Cache است که در این زمینه به قدری به شما امکانات ارائه می‌دهد تا بتوانید مدیریت کش را در سایت به بهترین شکل ممکن داشته باشید. این افزونه به صورت کاملا رایگان در دسترس است و نیاز نیست که برای آن هزینه‌ای کنید و فقط کافی است در مخزن وردپرس نام افزونه را جستجو کنید و آن‌را در سایت نصب کنید.

 افزونه W3 Total Cache برای تخلیه کش سایت
افزونه W3 Total Cache برای تخلیه کش سایت

پیشنهاد می‌کنیم که اگر قصد دارید یک افزونه بهینه داشته باشید و بیشتر همان امکانات مدیریت کش را داشته باشید، همین افزونه برای شما مناسب است که قابلیت‌ها و امکاناتی هم که دارد می‌تواند مناسب کار شما باشد.


خیلی خوب افزونه‌های بیشتری در این بخش معرفی نمی‌کنیم چرا که ما در وبلاگ وبکیما به صورت کامل درباره بهترین افزونه های کش وردپرس مقاله‌ای منتشر کرده‌ایم که می‌توانید خیلی ساده آن‌ را مطالعه کنید و به صورت کامل بهترین افزونه‌های کش وردپرس را بشناسید و از آن‌ها استفاده کنید.

مراحل حذف کش وردپرس

در بخش قبلی مقاله 2 افزونه خوب را در این زمینه معرفی کردیم و به شما توضیح دادیم که برای آشنایی با افزونه‌های بهتر در این زمینه چگونه می‌توانید آشنا شوید، در این بخش از مقاله قصد داریم یک سری مراحل که برای حذف کش وردپرس است را مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانید با انجام  دادن آن‌ها کش وردپرس را به بهترین شکل ممکن حذف کنید و اگر دچار مشکلی هستید بتوانید طی انجام دادن این مراحل آن‌ها را از بین ببرید.

کش مرورگر را پاک کنید

یکی از مواردی که باید به آن دقت داشته باشید، این است کش مرورگر شما خالی شده باشد، اگر کش سایت را حذف کردید و مشکل از بین نرفت نیاز دارید که کش مرورگر هم در سیستم خود پاک کنید.

پاک کردن کش وردپرس از مرورگر
پاک کردن کش وردپرس از مرورگر

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده‌می کنید طبق مراحل می‌توانید خیلی ساده کش مرورگر خود را به سادگی حذف کنید، البته باید دقت داشته باشید کش را به صورت کامل حذف کنید تا به صورت کامل سایت برای شما اجرا شود.

پاک کردن کش در cdn

یکی دیگر از مواردی که باید به آن دقت داشته باشید، پاک کردن کش در cdn است که با استفاده از آن می‌توانید خیلی ساده این کار را انجام دهید، البته باید دقت داشته باشید که کار کردن با این شبکه‌های توزیع محتوا متفاوت است، برای مثال یکی از بهترین cdn های موجود که کلود فلر است ممکن است خیلی ساده نتوانید با آن کار کنید و بهتر است حتما مقاله راهنمای جامع کلود فلر را در وبلاگ وبکیما مطالعه کنید و از این طریق به صورت کامل با آن آشنا شوید.


جمع بندی

در مقاله آموزش پاک کردن کش وردپرس قصد داشتیم به صورت کامل درباره پاک کردن کش وردپرس اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم تا بتوانید با استفاده از این اطلاعات کش سایت خود را پاک‌سازی کنید، حتما این مواردی که توضیح دادیم را با دقت اجرا کنید تا با پاک کردن کش سایت خود سرعت را تا چند برابر افزایش دهید.

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه و پرسش

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!