تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس

آموزش تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس (راهنمای جامع و اصولی)

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 13, بهمن, 1398

آیا می خواهید از Cloudflare CDN در سایت وردپرس خود استفاده کنید؟

تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس: کلودفلر یا به انگلیسی CloudFlare یکی از بهترین سرویس های CDN و فایروال موجود در دنیا است. آنها برای کسب و کارهای اینترنتی کوچک یک CDN رایگان ارائه می دهند که سرعت سایت شما را بسیار افزایش داده و امنیت آن را چند برابر می کند. موضوع جالب اینه که بسیاری از کاربران مبتدی وردپرس  قادر به استفاده از کلودفلر نیستند زیرا فکر می کنند راه اندازی آن دشوار است. در این مقاله آموزشی ، به صورت قدم به قدم به آموزش می دهیم که چگونه به صورت کامل CDN کلود فلر در وردپرس را تنظیم و پیاده کنید تا به بهبود سرعت وب سایت  و بهبود امنیت آن کمک کند.  

آیا می خواهید آموزش تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس را یاد بگیرید؟

پس اگر می خواهید سرعت سایت وردپرس خود را افزایش دهید این مقاله آموزشی را از وبکیما از دست ندهید!  

فهرست مطالب مقاله تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس :

 1. CDN چیست؟ چرا به آن احتیاج دارید؟
 2. Cloudflare CDN چیست؟
 3. MaxCDN در مقابل Cloudflare
 4. تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس
 5. روش ۱: راه اندازی Cloudflare از طریق هاست cPanel
 6. روش ۲: تنظیم Cloudflare به صورت دستی
 7. پیکربندی مهمترین تنظیمات Cloudflare
 8. بهینه سازی Cloudflare برای وردپرس
 

CDN چیست؟ چرا برای سایت خود به CDN احتیاج دارید؟

CDN یا Content Delivery Network یک سیستم از سرورهای توزیع شده است که به شما کمک می کند تا فایلهای وب سایت خود را بر اساس موقعیت جغرافیایی خود سریعتر به کاربران تحویل دهید. به طور معمول ، یک سرویس میزبانی وب از یک مکان واحد به بازدید کنندگان وب سایت شما خدمات می دهد. همه کاربران بدون توجه به مکانی که در آن قرار دارند به همان سرور دسترسی پیدا می کنند. این می تواند باعث تأخیر در تحویل محتوا برای کاربرانی شود که دورتر از سرور میزبان مرکزی وب سایت شما زندگی می کنند. CDN با تنظیم چندین سرور لبه در نقاط مختلف در سراسر جهان این مشکل را حل می کند. این سرورهای CDN محتوای استاتیک را از مبدأ / سرور اصلی سایت شما دریافت می کنند ، آنها را ذخیره کرده و پس از درخواست ، آن را در اختیار کاربران قرار می دهند.  

CDN چیست؟ چرا برای سایت خود به CDN احتیاج دارید؟

اجرای درخواست کاربر از نزدیک ترین سرور با CDN

هنگامی که یک کاربر درخواست می دهد ، سرور CDN که از مکان کاربر نزدیکتر است ، آن درخواست را مدیریت کرده و اجرا می کند. به عنوان مثال ، اگر شخصی در ایالات متحده بخواهد به یک وب سایت تحت میزبانی انگلستان دسترسی پیدا کند ، آنگاه سرور CDN در ایالات متحده آمریکا آن درخواست را انجام می دهد ، نه اصلی ترین سرور که در انگلیس قرار دارد. با CDN ، تمام درخواست های کاربر توسط نزدیکترین سرورهای CDN انجام می شود. این فاصله فیزیکی بین بازدید کنندگان و سرور وب سایت شما را کاهش می دهد. در نتیجه ، وب سایت شما بدون در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی ، برای همه کاربران سریعتر بارگیری می شود. یک وب سایت سریعتر نیز تجربه کاربری را بهبود می بخشد و به وب سایت شما در رتبه بندی سئو بسیار کمک می کند . استفاده از CDN همچنین باعث کاهش بار سرور اصلی شما می شود و از خرابی در هنگام لکه های ترافیکی محافظت می کند.  

Cloudflare CDN چیست؟

Cloudflare CDN چیست؟

  کلودفلر Cloudflare محبوب ترین ارائه دهنده رایگان CDN است که در جهان اینترنت موجود است. این یک شبکه بزرگ از سرورهای توزیع شده در سطح جهان است که به طور خودکار محتوای استاتیک را ذخیره می کند و سریع محتوای پویا را ارائه می دهد. در بالای یک سرویس CDN ، Cloudflare همچنین یک فایروال وب سایت مبتنی بر ابر و یک سرور پراکسی توزیع شده است که همه ترافیک ورودی به وب سایت شما را کنترل می کند و حتی قبل از رسیدن به سرور شما ، ترافیک مشکوک را مسدود می کند. شرکت کلودفلر یک پلن پایه رایگان را برای وب سایت ها و وبلاگ های تجاری کوچک قرار داده است که تمامی سایت های کوچک می توانند از برخی خدمات آن به صورت کاملا رایگان استفاده کنند. آنها همچنین پلن هایی با پرداخت ۲۰ دلار در هر ماه ارائه می دهند که مناسب کسب و کارهای اینترنتی بزرگ تر است. کلودفلر یک انتخاب عالی برای سایت ها و مشاغل کوچک است که به دنبال CDN رایگان هستند. با این حال ، اگر می خواهید از کلیه ویژگی های کلودفلر به طور کامل استفاده کنید ، پلن تجاری که ۲۰۰ دلار در ماه هزینه دارد را تهیه کنید.  

MaxCDN در مقابل Cloudflare – تفاوت چیست؟

MaxCDN و Cloudflare در واقع هر دو سرویس کاملاً متفاوت هستند. در حالی که MaxCDN بر ارائه مطالب شما از طریق CDN متمرکز شده است ، کلودفلر Cloudflare بیشتر روی امنیت و کنترل اسپم متمرکز است. آنها هر دو از فناوری های مختلفی برای ارائه مطالب از طریق شبکه های خود استفاده می کنند. MaxCDN از DNS وب سایت شما با استفاده از pullzones استفاده می کند. از طرف دیگر ، کلودفلر Cloudflare از طریق DNS محتوای خود را ارائه می دهد و از شما می خواهد که DNS وب سایت خود را با DNS های آن ها تنظیم کنید. کلودفلر Cloudflare به عنوان یک پروکسی بین شما و بازدید کنندگان وب سایت شما عمل می کند ، این بدان معنی است که کنترل شما روی سایت تان بسیار کم می شود. در حالی که MaxCDN به عنوان یک پراکسی معکوس عمل می کند ، به این معنی که شما تمام کنترل را دارید. کلودفلر با جلوگیری از ورود ربات های مخرب ، مهاجمان (attackers) و خزندگان مشکوک (crawlers) ، در بهینه سازی سرعت صفحات سایت شما بهتر است. MaxCDN با ارائه محتوای استاتیک شما از طریق سرورهای آنها در سراسر جهان ، در بهبود سرعت وب سایت شما بهتر است.  

نکات منفی استفاده از کلودفر Cloudflare

بزرگترین شکایت کاربران در استفاده از سرویس  Cloudflare این است که با اینکه سرعت سایت شما را بهبود می دهد، اما گاهی اوقات یک صفحه بارگیری دوم را برای جلوگیری از حملات مخرب و امنیت سایت اضافه می کند که سرعت سایت را به شدت کاهش می دهد زیرا کاربران اغلب باید ۵ ثانیه صبر کنند تا بتوانند وب سایت شما را ببینند. گاهی اوقات ممکن است صفحه CAPTCHA را نیز نمایش دهد که از کاربران شما می خواهد ثابت کنند که انسان هستند. این تجربه بسیار بدی را برای بازدید کنندگانی که برای بار اول به سایت شما آمده اند ایجاد می کند و ممکن است دیگر اصلا به سایت شما باز نگردند.  

تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس شما

تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس بسیار آسان است. برای این کار دو روش مختلف وجود دارد:
 1. با استفاده از یک گزینه تنظیم کلودفلر با یک کلیک در کنترل پنل هاست خود
 2. با ثبت نام دستی در وب سایت کلودفلر Cloudflare
روش اول ساده ترین روش برای فعال کردن و تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس شما است. برخی از شرکت های هاستینگ تمایل دارند برای امنیت سرورهای خود کاربران شان از سرویس کلودفلر استفاده کنند برای همین یک گزینه تنظیم ساده در کنترل پنل هاست خود قرار می دهند. اگر میزبان وب شما گزینه راه اندازی Cloudflare داخلی را ارائه نمی دهد ، می توانید به صورت دستی سرویس را در سایت خود اضافه کنید. ما هر دو روش را با جزئیات کامل توضیح خواهیم داد.  

روش اول: تنظیم CDN Cloudflare با یک کلیک در cPanel

همانطور که قبلا ذکر کردیم برخی از سرویس های میزبانی وب وردپرس یک گزینه برای پیکربندی آسان کلودفلر در وردپرس را ارائه دهند. این مدل هاست ها یک برنامه ادغام کلودفلر داخلی در cPanel هاست شما ارائه می دهند تا این سرویس را تنها با چند کلیک پیکربندی کنید. این قابلیت پیکربندی آسان کلودفلر  Cloudflare در اغلب هاست ها به طور مشابه کار می کند. بنابراین اگر در هاست شما تنظیمات کمی متفاوت بود با کمی خلاقیت می توانید با استفاده از همین راهنما کلودفلر را با روش اول روی سایت وردپرس خود تنظیم کنید.  

فعال کردن CDN رایگان کلودفلر

اگر ازشرکت هاستینگ SiteGround (یک شرکت هاست خارجی) به عنوان شرکت میزبان وردپرس خود استفاده می کنید ، می توانید فقط در عرض چند دقیقه Cloudflare CDN را در سایت خود تنظیم کنید. برای شروع کار ، به cPanel خود وارد شوید و به بخش “Site Improvement Tools” بروید. پس از آن ، روی گزینه “Cloudflare” کلیک کنید.  

تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس

تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس

  SiteGround جدیدا کنترل پنل خود را تغییر داده است. اگر از پنل جدید استفاده می کنید ، Cloudflare را در زیر برگه Speed ​​مشاهده خواهید کرد. به عنوان مثال ، به تصویر زیر نگاهی بیندازید.  

تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس

آموزش تنظیم CloudFlare Free CDN کلودفلر رایگان در وردپرس

  برای فعال کردن CDN رایگان Cloudflare در وب سایت خود ، برای ادامه ، روی دکمه “Set Up” کلیک کنید. پس از آن ، پنجره ای را مشاهده خواهید کرد که از شما می خواهد یک حساب Cloudflare بسازید یا به حساب موجود خود وصل شوید.  

تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس

فعال کردن CloudFlare CDN

  در مرحله بعد ، پیامی را مشاهده خواهید کرد که نشان می دهد فعال سازی CDN در حال انجام است. پس از اتمام ، Cloudflare CDN در سایت وردپرس شما فعال خواهد بود.  

روش ۲: تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس به صورت دستی

اگر میزبان وب سایت شما گزینه پیکربندی Cloudflare با یک کلیک را ندارد ، می توانید از این روش استفاده کنید. ممکن است چند دقیقه بیشتر طول بکشد ، اما همچنان آسان و کاربر پسند است. برای شروع ، باید به وب سایت CloudFlare مراجعه کرده و روی دکمه ” (Sign Up) ثبت نام” کلیک کنید.  

تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس

تنظیم Cloudflare CDN در وردپرس

  در صفحه بعد ، برای ایجاد یک حساب Cloudflare باید آدرس ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید. به سادگی اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید ، و سپس بر روی دکمه ” (Create Account) ایجاد حساب” کلیک کنید.  

تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس

تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس

  پس از آن ، باید URL وب سایت خود را وارد کنید.  

تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس

تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس

  در صفحه بعدی از شما خواسته می شود که یک پلن را انتخاب کنید. ما پلن رایگان را انتخاب می کنیم.  

تنظیم Cloudflare CDN در وردپرس

  پس از آن ، Cloudflare لیستی از تمام  DNS هایی که توسط  سیستم های آنها یافت شده را به شما نشان می دهد. این شامل زیر دامنه های شما نیز می شود. DNS  هایی که می خواهید روی آن ها Cloudflare فعال شود، دارای آیکون ابر نارنجی خواهند بود. DNS هایی که از Cloudflare استفاده نخواهند کرد دارای یک آیکون ابر خاکستری هستند. برای اطمینان از فعال بودن دامنه اصلی شما در Cloudflare با نماد ابر نارنجی ، باید لیست را مرور کنید.  

تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس

برای تنظیم Cloudflare ، سوابق DNS را تأیید کنید

  پس از تأیید سوابق DNS خود ، روی گزینه ادامه در پایین کلیک کنید. در مرحله بعدی و آخر تنظیمات ، خود Cloudflare از شما می خواهد تا DNS سرورهای خود را به روز کنید. از شما خواسته می شود که DNS سرورهای خود را تغییر داده و آنها را به سرورهای Cloudflare منتقل کنید.  

تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس

صفحه Cloudflare Nameservers

زمانبر بودن تغییر نام DNS

تغییر نام DNS سرور معمولا مدتی طول می کشد تا در اینترنت قابل دسترس باشد. در این مدت ، وب سایت شما ممکن است برای برخی از کاربران غیرقابل دسترس باشد. شما باید DNS سایت خود را از پنل کاربری خود در شرکتی که نام دامنه تان را ثبت کردید تغییر دهید. در این آموزش ما نحوه تغییر نام DNS سرور را از کنترل پنل Bluehost (یک شرکت هاستینگ خارجی بسیار معروف و معتبر) به شما نشان خواهیم داد. در حالی که این روند در بین شرکتهای میزبان مشابه است ، همیشه می توانید از ارائه دهنده میزبان خود دستورالعمل های دقیق برای استفاده از کنترل پنل آنها را بخواهید. در ابتدا به حساب کاربری خود در شرکتی که از آن نام دامنه را خریداری کرده اید وارد شوید و به بخش “دامنه ها” مراجعه کنید، و نام دامنه خود را انتخاب کنید. پس از آن ، بر روی برگه ‘Name Servers’ و گزینه ‘ویرایش’ کلیک کنید.  

تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس

DNS سرور را در cPanel میزبانی وب خود ویرایش کنید

  در مرحله بعد ، شما باید “Custom” را انتخاب کرده و DNS های ارائه شده توسط Cloudflare را وارد کنید.  

تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس

نام گذاری DNS Cllouflare را در CPanel Web Hosting خود اضافه کنید

  پس از آن ، باید به صفحه تنظیمات Cloudflare برگردید و بر روی دکمه “Done, check nameservers” را بزنید تا نصب را تمام کنید.  

تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس

تنظیمات Cloudflare و "Done, check nameservers"

  کار تمام است! حالا چند دقیقه طول خواهد کشید تا DNS دامنه شما به روز شوند و Cloudflare را فعال کنید. پس از فعال سازی ، پیام موفقیت را در داشبورد Cloudflare خود مشاهده خواهید کرد.  

تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس

تنظیم Cloudflare CDN در وردپرس

  اکنون می توانید تنظیمات Cloudflare خود را از این داشبورد تنظیم کنید. ما در بخش بعدی مهمترین تنظیمات Cloudflare را مورد بررسی قرار داده ایم. توجه : تصاویر فوق کنترل پنل شرکت هاستینگ Bluehost را نشان می دهد . اگر از شرکت های هاستینگ متفاوت استفاده می کنید ، تنظیمات سرور شما ممکن است متفاوت باشد.  

پیکربندی مهمترین تنظیمات Cloudflare

راه اندازی اولیه Cloudflare شما به صورت کامل انجام شده است ، اما چند تنظیم اساسی برای تنظیم امنیت سایت وردپرس باید انجام دهید.  

۱- page rules را در وردپرس را پیکربندی کنید

با تنظیم page rules (قوانین صفحه) ، می توانید نحوه کار Cloudflare را در صفحات خاص در سایت خود تنظیم کنید. به ویژه نحوه کار Cloudflare در صفحات مهم سایت مانند صفحه ورود ، ناحیه wp-admin و غیره را می توانید پیکربندی کنید. اکانت رایگان Cloudflare به شما امکان می دهد سه page rules تنظیم کنید. اگر می خواهید page rules بیشتری اضافه کنید ، باید برای پنج page rules اضافی در ماه ۵ دلار پرداخت کنید. ابتدا باید در بالای صفحه روی گزینه Page Rules کلیک کرده و سپس بر روی دکمه Create Page Rule کلیک کنید.  

تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس

page rules را در وردپرس را پیکربندی کنید

تنظیم پیج رولز ها

پس از آن ، می توانید سه (page rules) قانون صفحه زیر را تنظیم کنید. الف) HTTPS را اجباری کنید

Page URL: example.com/wp-login.php* Setting: Security Level; High

 

HTTPS را اجباری کنید

  ب) داشبورد وردپرس را از Cloudflare خارج کرده و امنیت بالا را فعال کنید

Page URL: example.com/wp-admin* Settings: Security Level; High Cache Level; Bypass Disable Performance Disable Apps

 

داشبورد وردپرس را از Cloudflare خارج کرده و امنیت بالا را فعال کنید

  ج) HTTPS را اجباری کنید

Page URL: http://*example.com/* Setting: Always use HTTPS

HTTPS را اجباری کنید

 

۲- تنظیمات گواهی SSL را پیکربندی کنید

یکی دیگر از تنظیمات مهم پیکربندی SSL با استفاده از گزینه  “SSL / TSL” در فهرست بالا است.  

تنظیمات گواهی SSL را پیکربندی کنید

  اگر در حال حاضر از گواهی SSL استفاده می کنید حتما گزینه “کامل (Full)” را انتخاب کنید. اگر گواهی SSL ندارید ، با پشتیبان هاست خود تماس گرفته و از ایشان بخواهید تا گواهی SSL رایگان را روی سایت شما فعال کنند. پس از اتمام ، Cloudflare یک قفل سبز نشان می دهد تا امنیت وب سایت شما را نشان دهد.  

بهینه سازی کلودفلر برای وردپرس با استفاده از افزونه

کلودفلر یک افزونه اختصاصی برای بهینه سازی تنظیماتش در سایت های وردپرسی طراحی کرده است. این افزونه به شما امکان می دهد تا به سرعت کلودفلر را در سایت وردپرس خود تنظیم کنید ، افزودن قوانین فایروال وب اپلیکیشن (WAF) ، به طور خودکار حافظه نهان (cache) را پاک کنید و موارد دیگر. برای شروع ، افزونه Cloudflare را در وب سایت خود نصب و فعال کنید. برای اطلاعات بیشتر ، به راهنمای مرحله به مرحله ما درباره نحوه نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید . پس از اتمام نصب، برای پیکربندی تنظیمات کلودفلر ، باید از پیشخوان وردپرس و از منوی تنظیمات » Cloudflare را انتخاب کنید. در صفحه تنظیمات ، یک گزینه Create Your Free Account و یک گزینه ورود به سیستم برای کسانی که اکانت کلودفلر دارند را مشاهده خواهید کرد. به سادگی بر روی گزینه ورود به سیستم کلیک کنید.  

تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس

بهینه سازی Cloudflare برای وردپرس با استفاده از افزونه

  در صفحه بعدی ، باید ایمیل Cloudflare و کلید API خود را وارد کنید.  

تنظیم Cloudflare CDN در وردپرس

  می توانید کلید API خود را در حساب کاربری خود در وب سایت Cloudflare پیدا کنید. به سادگی صفحه “پروفایل من” را باز کرده و سپس روی علائم API کلیک کنید. پس از آن ، به بخش Global API Key بروید و بر روی دکمه View کلیک کنید.  

تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس

  با این کار پنجره باز شده و کلید API شما نمایش داده می شود. شما باید کلید را کپی کنید.  

تنظیم Cloudflare CDN در وردپرس

  در مرحله بعد ، به داشبورد وردپرس خود برگردید و آدرس ایمیل و کلید API خود را وارد کنید.  

تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس

  پس از آن صفحه اصلی Cloudflare در داشبورد شما ظاهر می شود. از این بخش می توانید، بهینه سازی وردپرس با یک کلیک ، پاک کردن حافظه پنهان، فعال کردن حافظه پنهان خودکار و غیره را اعمال کنید.  

بهینه سازی وردپرس با کاودفلر با یک کلیک

  با کلیک بر روی گزینه تنظیمات می توانید گزینه های Cloudflare بیشتری را پیدا کنید.  

تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس

  همچنین آمارهایی مانند بازدید کنندگان ، پهنای باند ذخیره شده ، تهدیدات مسدود شده و غیره را از گزینه Analytics نشان می دهد.  

تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس

 

جمع بندی مقاله تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس

امیدواریم مقاله آموزش تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس به شما کمک کند، یاد بگیرید که چگونه CDN رایگان کلود فلر را در وردپرس خود راه اندازی و تنظیم کنید. هر سوال یا مشکلی در رابطه با تنظیم Cloudflare CDN در وردپرس دارید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا به سرعت پاسخگوی شما عزیزان باشیم. ممنون از همراهیتون 😉  

نظرات در “آموزش تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس (راهنمای جامع و اصولی)

   • باقری میگوید:

    ایا کلودفلر رو میتونم روی دامنه ی ir تنظیم کنم ؟ برای اینکار تنظیمات خاصی وجود داره؟

   • پشتیبانی میگوید:

    بله به سادگی می‌توانید این کار را انجام دهید و نیاز به هیچ تنظیم خاصی هم نیست دقیقا مطابق با تمامی دامنه‌های دیگر مثل دامنه‌های com فقط کافیست مراحل همین آموزش را دنبال کنید.

 1. Aɱîɾ HʝR میگوید:

  باسلام و عرض خسته نباشید. یک مقاله مقایسه کلودفلر با سرویس ایرانی ابراروان ممکنه قرار بدید؟

 2. محمدعلی میگوید:

  با سلام و احترام و تشکر از مقاله جامع و کامل شما
  من از افزونه لایت اسپید کش استفاده میکنم و در قسمت cdn کلودفلر رو معرفی کردم و ازم ایمیل و api خواست و زدم
  با این تفاسیر ، اگر افزونه خود کلودفلر رو هم نصب کنم و اونجا هم اطلاعات رو بزنم مشکلی ایجاد نمیشه ؟
  ممنون

  • پشتیبانی میگوید:

   باسلام علی آقا عزیز، اگر افزونه لایت اسپید کش استفاده می‌کنید، نیازی به نصب افزونه خود کلودفلر ندارید.

 3. رضا میگوید:

  با سلام، ممنون از مقاله خوبتان. من یک ssl رایگان برای سایتم با پسوند ir نصب کردم و همه چیز به خوبی انجام شد. فقط بعد از راه اندازی تمامی ایمیلهایم که مربوط به آن دامنه می باشد دیگر هیچ ایمیلی دریافت نمی کند. چگونه می توانم این مشکل را حل نمایم؟ ممنون میشوم راهنمایی فرمایید. با تشکر

 4. محمد میگوید:

  با سلام ما یک مشکلی که در کلودفلر داریم در وردپرس همه چیز درست است. فقط زمانی که برای مثال یک صفحه را مثلا صفحه اصلی را آپدیت می کنیم تغییرات برای ۲۰ تا ۳۰ درصد کاربران قدیمان نمایش داده نمی شود. حتی کش را هم پاک می کنیم اما انگار در سیستم آنهعا ذخیره می شود و حتی با ctrl + f5 تغییر نمی کند. ممنون میشم اگر ما را راهنمایی کنید

  • پشتیبانی میگوید:

   سلام آقا محمد، همین مقاله را با دقت مطالعه کنید، شما بعد از تغییرات باید کش خود کلودفلر را پاک کنید.

 5. مهدی قراری میگوید:

  سلام و عرض ادب مجدد
  من برام یه ایمیل تحت عنوان Status Active اومده توش گفته که تبریک. سایت شما از امنیت و امکانات کلود فلیر بهره مند خواهد شد میخواستم بدونم الان cdn فعاله یا زمان میبره . و اگه زمان بره وقتی فعال شد بهم ایمیل میده ؟ با تشکر فراوان

  • پشتیبانی میگوید:

   اگر DNSها رو تنظیم کردید و ایمیل تاییده هم آمده است یعنی که سایت شما هم اکنون دارای CDN کلودفلر است اما برای تشخیص CDN توسط سایت های سرعت سنج معمولا ۲۴ الی ۷۲ ساعت زمان می برد.

 6. مهدی قراری میگوید:

  سلام و دوردود من از افزونه wp rocket استفاده میکنم ایا بر ای راه اندازی cdn باید اونو غیر فعال کنم یا نیازی نیست؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • پشتیبانی میگوید:

   سلام آقا مهدی عزیز، شما می توانید همزمان هم از CDN استفاده کنید و هم افزونه wp rocket را نصب داشته باشید، این دو هیچ تداخلی با یکدیگر ندارند، حتی میتوانید از داخل تنظیمات wp rocket و بخش Add-ons ، دکمه کلودفلر را هم روشن کنید تا افزونه خودش به صورت خودکار موارد مورد نیاز را تنظیم کند.

 7. abol میگوید:

  سلام من این کارو انجام دادم فقط موندم چرا نمیاره دامنه ایا تو هاست هم باید چیزی را تغیر داد؟

  • پشتیبانی میگوید:

   با سلام، بعد از تغییر DNS های دامنه تقریبا ۲۴ ساعت زمان می برد که نیم سرور ها تنظیم شود.

 8. امیدرضا میگوید:

  سلام
  من مراحل رو جلو رفتم و طبق WHOIS نیم سرورها به درستی ست شدن، اما حدود ۲۴ ساعت هست که هنوز وضعیتم Pending هست، طبیعیه این زمان؟

  • پشتیبانی میگوید:

   با سلام، اگر دامنه ir هست بله طبیعیه ولی اگر دامنه com هست معمولا باید کمتر از ۲۴ ساعت، تنظیمات اعمال شود.

 9. آرین میگوید:

  سلام
  من زمانیکه دامنه ام را به کلود فلر متصل کردم دیگه کدهای جاوااسکریپت سایت من نشان داده نمیشه.
  باید چکار کنم؟

  • پشتیبانی میگوید:

   با سلام و احترام، از قسمت تنظیمات کش کلودفلر خود را خالی کنید، به احتمال زیاد مشکل برطرف خواهد شد.

   • آرین میگوید:

    انجام دادم ولی هیچ تاثیری نداشت
    راه حل دیگه ای نیست؟

   • پشتیبانی میگوید:

    از بخش تنظیمات کلودفلر، minify کردن فایل ها را خاموش کنید، ممکن است مشکل از این باشد، اما اگر مشکل برطرف نشد از شرکت هاستینگ خود پیگیری کنید.

 10. مهدی میگوید:

  سلام
  من گواهی ssl/tls را روی full قرار میدهم دیگر سایتم باز نمی شود و ارور هاستینگ میدهد
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • پشتیبانی میگوید:

   با سلام و احترام، افزونه ssl بسیار ساده برای وردپرس را نصب کنید، اگر مشکل برطرف نشد از شرکت هاستینگ خود کمک بگیرید.

   • مهدی میگوید:

    بابت پاسخ سریعتان سپاسگزارم ولی بنده از وردپرس استفاده نمی کنم راه دیگه ای موجود نیست!؟
    ممنون میشم کمک کنید🙏

 11. عبدالسلام اسمعیل زاده میگوید:

  سلام
  با تشکر از مقاله خوبتون
  واسه پروژه ای که تو کلودفلر ایجاد کردم اینو نوشته
  Pending Nameserver Update

 12. sanja میگوید:

  سلام.. نسخه رایگانش گاهی وقت ها بالا نمیاد و فقط با فیلتر شکن بالا میاد .ایا نسخه پولیش درست است ؟
  ظاهرا محدودیت داره

 13. دوین میگوید:

  سلام من cdn فعال کردم و همه چی اوکیه هم سایت بالا میاد هم دی ان اس ست شده
  ولی تو gtmetrix بخش cdn امتیازشو بهم نمیده و تشخیص نمیده ک فعالش کردم
  چکار باید بکنم؟

  • پشتیبانی میگوید:

   با سلام، معمولا چند روزی طول میکشه تا GTmetrix بتونه CDN رو تشخیص بده، چند روزی صبر کنید، سپس تست کنید.

  • پشتیبانی میگوید:

   با احترام ما تا به حال همچین موردی را مشاهده نکردیم! می توانید برای رفع فیلتر از سایت ساماندهی پیگیری کنید.

  • نبی عبدی میگوید:

   اگر منظورتان از حجم ترافیک دریافتی است، کلودفلر محدودیت حجمی ندارد و می توانید بدون محدودیت از پنل رایگان آن استفاده کنید.

 14. بهرام میگوید:

  سلام خیلی ممنونم از آموزش جامع و عالی شما
  من فقط یه چیزی برام جانیفتاده هنوز
  وقتی با نیم سرورهای دامنه خودمون رو به این سرویس دهنده های cdn تغییر بدیم. خب در این صورت که دیگه دامنه ما به هاست ما متصل نیست! تکلیف چی میشه؟ فایل های سایتمون …

  • پشتیبان وبکیما میگوید:

   جناب بهاالدین عزیز از داخل صفحه تماس با ما شماره تماس ما را برداشته و تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم رو بهتون بدیم.

 15. مصطفی بهاءالدینی میگوید:

  سلام، ممنون از آموزش خوبتون
  من مطابق آموزش شما این مراحل رو انجام دادم و دی ان اس های دامنه خودم رو از هاست اصلی به هاست کلودفلر تغییر دادم. حالا یک مشکل خیلی مهم برام پیش اومده و اینکه سابدامین های دامنه الان وقتی با www وارد میشن خطای ۵۰۳ Service Unavailable میده. و وقتی بدون www میزنم بدون مشکل سایت باز میشه…
  از وقتی دی ان اس ها عوض شده ده ها نفر گفتن بهم که سایت نمیاد و همین ارور رو گرفته بودن
  مشکل رو چطوری حل کنم؟

  • پشتیبان وبکیما میگوید:

   با درود خدمت شما، شما می توانید از طریق فایل htaccess روی هر ساب دامین دامنه www را به بدون www ریدارکت کنید تا کاربران بعد از وارد کردن نام دامنه با www به دامنه بدون www ریدارکت بشوند، توجه داشته باشید که برعکس این مورد هم امکان پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *