تنظیم ALT تصویر شاخص از روی عنوان مقاله

تنظیم ALT تصویر شاخص از روی عنوان مقاله

منتشر شده در تاریخ : 2, آذر, 1400

اگر مدیر سایت هستید و به صورت مرتب روی سایت خود مقاله قرار می‌دهید، به احتمال زیاد متوجه شده‌اید که تقریبا در 50 درصد مواقع فراموش می‌کنید که برای تصویر شاخص مقاله خود یک عبارت ALT تنظیم کنید، اگر همین الان سایت خود را توسط ابزارهای بررسی سئو سایت بررسی کنید، متوجه می‌شوید که تعداد زیادی از تصاویر شاخص در مقالات سایت شما هیچ‌گونه متن ALT ندارند، همان‌طور که می‌دانید نداشتن ALT برای سئو تصاویر اصلا خوب نیست، به همین دلیل در این مقاله از سری مقالات آموزش وردپرس تصمیم گرفتیم که نحوه تنظیم عنوان برای ALT تصویر شاخص به صورت کاملا خودکار را به شما عزیزان آموزش دهیم، پس با ادامه این مقاله از آکادمی وبکیما همراه باشید.

تنظیم خودکار ALT تصویر شاخص از روی عنوان مقاله

طبق معمول برای انجام این کار راه‌حل‌های مختلفی وجود دارد، اما در این مقاله ما بهترین راه‌حل یعنی انجام این کار با یک قطعه کد بسیار ساده را انتخاب کردیم، پس به قطعه کد زیر توجه کنید.

function webkima_featured_alt_text($metadata, $object_id, $meta_key, $single) {
  if(isset($meta_key) && $meta_key == '_wp_attachment_image_alt'
    && get_post_thumbnail_id() == $object_id
    && $single === true
  ){
    $original_value = get_post_meta(
      $object_id, '_wp_attachment_image_alt', false
    );
    if(empty($original_value)){
      return get_the_title();
    }
  }
  return $metadata;
}
add_filter('get_post_metadata', 'webkima_featured_alt_text', 10, 4);

نحوه کارکرد کدبالا

در ابتدا یک تابع با 4 متغییر تعریف کردیم، سپس با یک شرط تنظیم کردیم که اگر تصویر شاخص ما دارای متن ALT بود به آن تصویر کاری نداشته باشد، اما اگر تصویر شاخصی بدون متن ALT بود، آن را انتخاب کرده، سپس عنوان همان مقاله را انتخاب کرده، و در بخش متن ALT تصویر قرار دهد.

جالبی این کد در این است که اگر شما مقاله را آپدیت کنید و عنوان مقاله را تغییر دهید، نیازی نیست به صورت دستی عبارت alt تصویر را نیز تغییر دهید، با استفاده از این کد بعد از آپدیت عنوان مقاله به صورت خودکار عنوان ALT تصویر نیز به عنوان جدیدی که برای مقاله انتخاب کرده‌اید تغییر خواهد یافت، جالب است اینطور نیست!

نحوه استفاده از کد

برای اینکه بتوانید از قطعه کد بالا استفاده کنید، آن را کپی کرده و در فایل functions.php چایلدتم سایت خود قرار دهید، یا اگر از یک پلاگین اختصاصی برای سایت خود استفاده می‌کنید می‌توانید این قطعه کد را در انتهای فایل اصلی پلاگین خود قرار دهید. اگر با فایل functions.php آشنایی ندارید مقاله functions.php چیست را مطالعه کنید همچنین اگر با چایلدتم آشنایی ندارید، مقاله چایلد تم چیست را مطالعه کنید.

نکته مهم: قبل از هر گونه تغییراتی در کدهای سایت خود حتما از آن بک‌آپ بگیرید تا اگر بخشی از کار را اشتباه انجام دادید، بتوانید از نسخه بک‌آپ استفاده کنید و سایت را به حالت قبل بازگردانید.

چی یاد گرفتیم؟

در این مقاله نحوه تنظیم خودکار ALT تصویر شاخص از روی عنوان مقاله را به صورت کامل یاد گرفتید، اگر سوالی در رابطه با نحوه استفاده از این قطعه کد دارید، در انتهای همین مقاله و در بخش کامنت‌ها مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشیم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − یک =

فروش ویژه بزرگ بهاره - تا 90 درصد تخفیف برای تمامی دوره‌ها...!بـــزن بریـــــــم!
+