آموزش کار با زمینه دلخواه وردپرس

زمینه دلخواه وردپرس را در این مقاله از سری مقالات آموزش وردپرس از ابتدا برای شما آماده کرده ایم، آموزش زمینه های دلخواه در وردپرس یا همان ( Custom Fields ، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا آموزش و نحوه کار با زمینه دلخواه وردپرس را یک بار برای همیشه یاد بگیرید.  

زمینه دلخواه وردپرس چیست ؟

به احتمال زیاد، سایت های زیادی را دیده اید که در انتهای نوشته ها و مطالب ، اطلاعاتی مثل : رمز فایل ها ، منابع مطالب ، لینک های دانلود فایل و خیلی از چیزهای دیگه که بستگی به نوع و کارکرد سایت داره، را به شکل یکسان و زیبا برای نمایش قرار داده اند، این مدل از نمایش اطلاعات به وسیله زمینه دلخواه در وردپرس ساخته می شوند.

بهترین توصیف برای زمینه دلخواه وردپرس این است که در نوشته های سایت شما فیلد هایی اضافی برای نمایش اطلاعاتی خاص قرار می دهد تا به غیر از اطلاعاتی چون تاریخ انتشار ، برچسب ها و دسته بندی ها ، هر مدل اطلاعات دیگری بنا به نیاز مدیر سایت ، در نوشته ها قابل نمایش باشد.

پس متوجه شدید که زمینه دلخواه وردپرس چیست و برای اینکه یک سایت حرفه ای داشته باشید حتما باید نحوه کار با زمینه دلخواه وردپرس را بخوبی یاد داشته باشید تا بتوانید ایده های خودتون رو در سایت پیاده سازی کنید.  

آموزش استفاده از زمینه های دلخواه وردپرس

برای استفاده از زمینه های دلخواه اول از هرچیز باید قالب سایت از زمینه دلخواه وردپرس پشتیبانی کنه ، برای اینکه قالب سایتتون رو به زمینه های دلخواه مجهز کنید قطعه کد زیر را در فایلی که می خواهید از زمینه دلخواه استفاده کنید قرار دهید، برای نمونه اگر بخواهید که از زمینه دلخواه وردپرس در نوشته ها استفاده کنید باید این کد را در ابتدای فایل single.php یا cotent-single.php یا cotent.php قرار دهید:  

<?php $webkima = get_post_meta($post->ID, 'webkima', true); ?>

در کد بالا “webkima” نام زمینه دلخواه است که شما می توانید بنا به سلیقه خودتان آن را تغییر دهید ، این را هم در نظر بگیرید که نام های زمینه دلخواه سایت باید منحصر به فرد باشد و نام تکراری انتخاب نکنید.  

فراخوانی زمینه های دلخواه برای نمایش

بعد از تعریف زمینه دلخواه در وردپرس نوبت به فراخواندن زمینه دلخواه برای نمایش در مکانی خاص از نوشته یا مطلب می رسد ، هر کجا که میخواهید زمینه دلخواه شما نمایش داده شود قطعه کد زیر را قرار دهید :

<?php echo $webkima; ?>

توجه داشته باشید که به جای webkima نامی که در قسمت اول انتخاب کرده اید را قرار دهید. خب قسمت سخت ماجرا که بخش کد نویسی بود تمام شد ! بریم برای استفاده از این زمینه دلخواهی که ساختیم.  

نحوه استفاده از زمینه دلخواه وردپرس :

خب بعد از تعریف زمینه دلخواه در قالب وردپرس نوبت به استفاده از آن رسیده است ، برای این کار به قسمت نوشته ها رفته و یک نوشته جدید ایجاد کنید ، در قسمت بالای صفحه پیشخوان پایین بخشی که نوشته سلام ، گزینه تنظیمات صفحه را انتخاب کنید:  

زمینه دلخواه وردپرس
تنظیمات صفحه

  بعد از انتخاب گزینه تنظیمات صفحه قسمت زیر نمایش داده خواهد شد:  

انتخاب زمینه دلخواه وردپرس در قسمت تنظیمات صفحه

که مطابق عکس بالا تیک گزینه زمینه های دل‌خواه را انتخاب کنید ، تا زمینه های دلخواه در نوشته های شما فعال شود ، بعد از این کار یه باکس به نام زمینه های دلخواه در پایین قسمت نوشته ها اضافه خواهد شد که با استفاده از آن می توانید زمینه های دلخواه در هر نوشته را مدیریت کنید.  

زمینه های دلخواه در وردپرس
زمینه های دلخواه در وردپرس

 در پایان

امیدواریم که از این آموزش هم لذت برده باشید و با استفاده از آن بتوانید زمینه های دلخواه سایت وردپرسی خودتان را مدیریت کنید. اگر به مجموعه مقالات آموزش وردپرس از ابتدا علاقمند هستید مقاله های کار با گزینه نمایش و تنظیمات آن در وردپرس و پست تایپ در وردپرس چیست؟ و فعالسازی gzip در وردپرس با استفاده از htaccess بدون افزونه را حتما مطالعه کنید.

اگر در این زمینه سوال یا نظری داشتید در بخش دیدگاهها مطرح کنید تا در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشیم. ممنون از همراهیتون 😉  

مقاله انگلیسی برای مطالعه بیشتر : What is: Custom Fields

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *