کاهش درخواست‌ های http در وردپرس

کاهش درخواست‌ های http در وردپرس

منتشر شده در تاریخ : 18, دی, 1400

افزایش سرعت وردپرس امروزه به یکی از دغدغه‎‌های وبمستر ‌ها و مدیران سایت‌ها تبدیل شده است که راه‌های زیادی هم برای افزایش آن وجود دارد، اما خیلی ساده نیست و باید نکات زیادی را بررسی کنید تا بتوانید بهترین سرعت را برای سایت خود داشته باشید و در غیر این‌صورت ممکن است اصلا نتوانید به آن سرعتی که می ‌خواهید برسید و از نظر سئو هم خیلی خوب پیش نخواهید رفت، تا‌کنون روش‌ های زیادی را برای افزایش سرعت وردپرس به شما ارائه داده‌ایم که با استفاده از آن‌ها قطعا می‌‌توانید سرعت وردپرس را افزایش دهید، اما در این مقاله از سری مقالات آموزش وردپرس و آموزش سئو سعی داریم به این مبحث بپردازیم که بتوانید کاهش درخواست‌ های http در وردپرس را انجام دهید و بتوانید از این طریق افزایش سرعت سایت خود را داشته باشید.

البته شاید خیلی با این موضوع آشنا نباشید و ندانید دقیقا این موضوع چقدر اهمیت دارد اما باید همین اول مقاله بگوییم که این موضوع بسیار زیاد مهم است و باید دقت ویژه‌ای به آن داشته باشید چرا که می‌تواند سرعت سایت را تا چند برابر افزایش دهد.

درخواست‌های http چیست؟

این موضوع برای همه افراد واضح نیست و در واقع همه با آن آشنایی ندارند پس به صورت خلاصه‌ای درباره این درخواست‌های http به شما اطلاعاتی را ارائه می‌دهیم تا همه بتوانند با آن آشنا شوند و بعد از آشنایی بتوانند این درخواست‌ها را کاهش دهند.

در واقع شما وقتی که افزونه‌ها و یا یک‌سری کد‌ها را در سایت خود اضافه می‌کنید و یا اصلا بهینه سازی سایت را انجام می‌دهید، تماما این موارد یک‌سری درخواست‌‌ها را برای سرور شما ارسال خواهند کرد که همین تعداد ارسال درخواست‌ها می‌تواند بر روی سرعت سایت شما بسیار تاثیرگذار باشد و اگر به آن دقت نداشته باشید ممکن است به کلی سرعت سایت خود را از دست دهید.

دقت داشته باشید که هر چقدر این درخواست‌ها بیشتر باشد، سرور سایت شما مشغول خواهد شد و در نهایت این مورد باعث خواهد شد که سرعت سایت شما افت پیدا کند و حتی در برخی از مواقع ممکن است سایت به صورت موقت قطع شود و نتوانید به آن دسترسی داشته باشید.

درخواست‌ های http چیست؟
درخواست‌های http چیست؟

اصولا در وردپرس افزونه‌ها بر روی این درخواست‌های http تاثیر زیادی دارند و شما باید دقت ویژه‌ای به این افزونه‌ها داشته باشید، برای مثال خود همین افزونه‌های بهینه سازی وردپرس مانند افزونه  wp rocket اگر به خوبی تنظیم نشود ممکن است درخواست‌های بسیار زیادی را برای سرور شما داشته باشد که اگر این موارد کنترل نشود با استفاده از این افزونه نه تنها نمی‌توانید سرعت سایت را افزایش دهید بلکه سرعت را بسیار کاهش می‌دهید و همین باعث می‌شود مشکلات زیادی برای شما به وجود بیاید.

البته افزونه‌ها فقط یکی از مواردی هستند که بر روی این موضوع تاثیرگذار هستند و این بدان معنا نیست که شما دیگر موارد دیگر را بررسی نکنید بلکه باید تمام موارد را به صورت دقیق بررسی کنید و در صورت وجود داشتن هرگونه مشکلی آن‌ها را رفع کنید.

در این مقاله سعی داریم تمامی مواردی که نیاز است برای رفع این مشکل بررسی کنید را به شما معرفی کنیم و شما با استفاده از آن‌ها بتوانید سرعت سایت ود را حداقل تا 2 برابر افزایش دهید پس در ادامه حتما با ما همراه باشید.

چگونه متوجه شویم تعداد درخواست‌های http چقدر است؟

اولین سولی که ممکن است در ذهن شما شکل گرفته باشد این مورد است که اصلا باید چگونه متوجه شوید تعداد درخواست‌های http چقدر است و دقیقا این موضوع چگونه قابل رهگیری است؛ در جواب این سوال باید بگوییم که خیلی ساده است و در واقع شما با استفاده از ابزار‌هایی که تست سرعت سایت را می‌توانید بسنجید قادر خواهید بود که تعداد دقیق درخواست‌های http را هم مشاهده کنید و از این بابت اصلا مشکلی وجود نخواهد داشت.

اگر ابزار‌های تست سرعت سایت را نمی‌شناسید بهتر است که مقاله (تست سرعت سایت) را به صورت دقیق مطالعه نمایید و با استفاده از اطلاعاتی که دراین مقاله داده شده می‌توانید 20 مورد از بهترین ابزار‌های تست سرعت سایت را در دسترس داشته باشید که با استفاده از آن‌ها می‌توانید سرعت سایت خود را به صورت دقیق بسنجید و تعداد درخواست‌های http سایت را هم مشاهده کنید.

البته بجز این ابزار‌ها یک سری ابزار‌های دیگر هم هستند که فقط تعداد درخواست‌های http سایت را چک می‌کنند و برای تست سرعت سایت نیستند که سعی داریم در این بخش از مقاله 3 مورد از آن‌ها را به شما معرفی کنیم و بتوانید با استفاده از آن‌ها بتوانید تعداد دقیق این درخواست‌های http سایت خود را متوجه شوید.

ابزار بررسی درخواست‌های http برای وردپرس HTTP Requests Checker

یکی از بهترین ابزار‌هایی که می توانید با استفاده از آن این درخواست‌ها را در سایت خود بررسی کنید، ابزار HTTP Requests Checker است که البته این ابزار زیر مجموعه سری ابزار‌های سایت giftofspeed.com می‌باشد که در این زمینه بسیار خوب کار می‌کند و شما می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن متوجه شوید چقدر برای سرور شما درخواست http ارسال می‌شود.

این ابزار به صورت آنلاین و رایگان است و فقط کافی است ک در کادر مربوطه ابزار آدرس سایت خود را برای بررسی قرار دهید تا ابزار خیلی ساده و سریع به شما پاسخ دهد.


ابزار بررسی درخواست http سایت rakko.tools

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند جزو پیشنهادات ما باشد، ابزار rakko.tools است که قابلیت‌های بسیار خوبی دارد و عین حال قدرتمند هم است که می‌توانید با استفاده از آن به بهترین شکل ممکن به بررسی تعداد درخواست‌های http سایت خود بپردازید و از این بابت هیچ مشکلی نداشته باشید. دقت داشته اشید که این ابزار هم به صورت رایگان و آنلاین است و نیاز نیست که برای استفاده از آن افزونه‌ای را در سایت خود نصب کنید و یا هزینه‌ای را برای داشتن آن بپردازید.


بررسی درخواست‌های http سایت با ابزار seoptimer.com

سایت seoptimer.com یکی از بهترین ابزار‌هایی است که شما با استفاده از آن می‌تونید امکانات زیادی را برای سئو سایت خود داشته باشید و این موضوع هم باعث شده است که افراد زیادی از آن استفاده کنند، دقت داشته باشید که این ابزار یکی از ویژگی‌هایی که دارد این که می‌توانید با استفاده از آن به بررسی تعداد درخواست‌های http در وردپرس بپردازید.

استفاده از این ابزار هم به صورت رایگان و آنلاین است و دقت داشته باشید که این ابزار به نسبت ابزار‌های دیگر قدرتمندتر است و حتی می‌توانید برای سئو سایت خود از دیگر امکانات آن هم استفاده کنید که البته برخی از آن‌ها به صورت پولی عرضه شده‌اند.


خیلی خوب تا این بخش از مقاله به خوبی با ابزار‌های مختلفی که می‌توانید با استفاده از آن تعداد درخواست‌های http سایت را بررسی کنید آشنا شدید و قبل از ادامه مقاله بهتر است یک بار با استفاده از این ابزار‌های معرفی شده سایت خود را مورد بررسی قرار دهید تا اگر هر مشکلی وجود داشت با اطلاعات ادامه مقاله آن‌ها را رفع کنید.

برای کاهش درخواست های http در وردپرس چه کاری انجام دهیم؟

همان‌طور که در ابتدای مقاله هم توضیح دادیم موارد زیادی وجود دارد که شما باید آن‌ها را در نظر بگیرید تا بتوانید تعداد این درخواست‌ها را کاهش دهید، در این بخش از مقاله می‌خواهیم به صورت کامل تمامی مواردی که بر روی تعداد این درخواست‌ها تاثیر می‌گذارند را به شما معرفی کنیم و بتوانید آن‌ها را در سایت خود کنترل کنید.

حذف افزونه‌هایی که نیاز ندارید

یکی از مواردی که باید دقت ویژه‌ای به آن داشته باشید و بر روی سرعت سایت شما بسیار تاثیرگذار است، حذف افزونه‌های غیر ضروری است که شما نیاز به آن‌ها ندارید و در واقع سایت شما به آن‌ها نیاز ندارد، این افزونه برای سایت شما واقعا ضرر دارند و می‌توانند هم از نظر امنیتی سایت شما را به خطر بی‌اندازند و هم از نظر سرعت تاثیر منفی بر روی سایت داشته باشند.

افزونه‌های مختلف یک‌سری درخواست‌های مختلفی را برای سرور ارسال می‌کنند و در واقع هر چقدر که افزونه‌ها در سایت شما بیشتر باشد ممکن است درخواست‌های http هم در سایت شما بسیار بیشتر شود و همین در نهایت باعث خواهد شد سرعت سایت بسیار کمتر از قبل باشد.

حذف افزونه‌هایی که نیاز ندارید
حذف افزونه‌هایی که نیاز ندارید

باید حتما به لیست افزونه‌های سایت خود بروید و بعد از این که لیست را مشاهده کردید سایت خود را هم بررسی کنید که در نهایت به یک جمع بندی برسید و متوجه شوید کدام از افزونه‌ها واقعا در سایت شما کار می‌کنند و از آن‌ها استفاده می‌کنید و هر کدام از افزونه‌هایی که اصلا استفاده نشده‌اند و هیچ کاربردی برای شما ندارند را باید حذف کنید.

البته یکی از کار‌هایی که می‌توانید انجام دهید این است که هر کدام غیر‌ضروری است را غیر‌فعال کنید و دوباره تعداد درخواست‌های http را مورد بررسی قرار دهید تا ببینید در سایت و تعداد درخواست‌ها تاثیری داشته‌اند یا خیر، این موضوع بسیار مهم است و حتما باید آن‌را انجام دهید.

البته ما برای این موضوع یک مقاله بسیار جامع و کامل هم برای شما آماده کرده‌ایم و شما با مطالعه آن می‌توانید خیلی سریع افزونه‌هایی که نیاز ندارید را شناسایی کنید، برای این که سرعت سایت را افزایش دهید، حتما مقاله (حذف افزونه های اضافه برای افزایش سرعت) را مطالعه کنید.

غیرفعال کردن گراواتار در سایت

یکی از مهم‌ترین و بهترین کار‌هایی که می‌توانید برای سایت خود انجام دهید تا تعداد درخواست‌ها را در سایت خود به بهترین شکل ممکن کاهش دهید، غیرفعال کردن گراواتار در سایت است و در واقع این مورد می‌تواند تاثیر بسیار عالی را داشته باشد.

اگر درباره این سیستم اطلاعاتی ندارید باید بگوییم که این سیستم توسط شرکت اتوماتیک به وجود آمده است که بر اساس ایمیل می‌توانید یک تصویر پروفایل داشته باشید تا در هر سایت وردپرسی ایمیل شما به عنوان کاربر و یا مدیر انتخاب می‌شود، تصویر شما به صورت خودکار فراخوانی می‌شود و در واقع به عنوان یک سیستم تصویر پروفایل فعالیت دارد که به صورت پیش‌فرض در وردپرس فعال است.

این سرویس گراواتار به صورت خودکار درخواست http زیادی را برای سایت شما ارسال می‌کند که همین موضوع خیلی برای سرعت سایت شما ضرر خواهد داشت و باید به آن دقت ویژه‌ای داشته باشید.

البته دقت داشته باشید که از طریق خود ودپرس می‌توانید این سرویس را در سایت خود غیر‌فعال کنید و نیاز به افزونه خاصی ندارید.

غیرفعال کردن گراواتار در سایت
غیرفعال کردن گراواتار در سایت

برای غیر‌فعال کردن گراواتار نیاز است که از بخش تنظیمات بر روی گفت‌و‌گو کلیک کنید و از پایین صفحه تیک گزینه نمایش نیم رخ را بزنید و خیلی ساده این سرویس در سایت شما غیر‌فعال می‌شود.

غیرفعال کردن بخش نظرات سایت

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند بر روی تعداد درخواست‌های http تاثیر مثبت داشته باشد، غیرفعال کردن بخش نظرات سایت است، البته همه سایت‌ها نیاز نیست که این کار را انجام دهند و در واقع برخی از سایت‌ها نیاز به این قسمت دارند و حتما هم باید آن‌را داشته باشند.

اما یک‌سری سایت‌ها هستند که اصلا به بخش نظرات سایت نیاز ندارند و در واقع فقط آن‌را در سایت بدون هیچ کاربردی دارند، این نوع سایت‌ها باید بخش نظرات را در سایت به صورت کامل غیرفعال کنند و دیگر این بخش را در سایت نداشته باشند.

برای این که بتوانید بخش نظرات در سایت را به صورت کامل غیرفعال کنید و آن را نداشته باشید، می‌توانید کد زیر را در فایل functions.php قرار دهید که البته بهتر است هر گونه تغییرات در این فایل یک نسخه پشتیبان از آن دریافت کنید تا در صورت بروز هرگونه مشکل بتوانید آن‌را رفع کنید و به حالت اولیه سایت خود را بازگردانی کنید.

function comments_clean_header_hook(){
wp_deregister_script( 'comment-reply' );
}
add_action('init','comments_clean_header_hook');

غیرفعال کردن ایموجی (EMOJI) در سایت

ایموجی‌ها در سایت‌های وردپرسی به صورت پیش‌فرض فعال هستند و می توانید آن‌ها استفاده کنید، در واقع این موارد ممکن است در برخی از سایت‌ها خیلی استفاده شود و اما اغلب سایت‌‌های بسیار کمی هستند که از ایموجی‌ها استفاده می‌کنند و بهتر است که رد وردپرس غیرفعال شود که بسیار بر روی سرعت سایت تاثیر مثبت خواهد داشت.

البته ممکن است شما اصلا آن‌ها را در هیچج بخشی از وردپرس مشاهده نکنید اما باید دقت داشته باشید که به صورت پیش‌فرض فعال هستند و هر کسی در بخش نظرات، متن‌ها و… کد آن‌ها را قرار دهند می‌تواند این ایموجی‌ها را در سایت استفاده کند.

برای این که بتوانید ایموجی‌ها را در سایت خود غیرفعال کنید، می‌توانید به فایل functions.php بروید و در این فایل کد زیر را قرار دهید تا خیلی ساده ایموجی‌ها در سایت شما غیرفعال شود.

remove_action( 'wp_head', 'print_emoji_detection_script', 7 );
remove_action( 'wp_print_styles', 'print_emoji_styles' );

عدم استفاده از آیکون شبکه‌های اجتماعی

قطعا اگر سایت دارید یک‌سری آیکون شبکه اجتماعی هم در سایت خود دارید و در واقع این آیکون‌ها کاربر را به شبکه‌های اجتماعی شما ارجاع می‌دهند، با توجه به تجربه‌هایی که داشتم متوجه شدیم این آیکون‌ها هم می‌تواند تعداد درخواست‌های http را در سایت افزایش دهد و مشکلاتی از نظر سرعت سایت به وجود آورد.

عدم استفاده از آیکون شبکه‌های اجتماعی
عدم استفاده از آیکون شبکه‌های اجتماعی

البته این حالت در زمانی به وجود می‌آید که شما از افزونه‌های مربوطه به آیکون شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنید و اگر سایت خود را با استفاده از صفحه ساز‌هایی مانند المنتور طراحی کرده باشید و از این دکمه‌ها استفاده کرده باشید خیلی مشکلی برای شما به وجود نخواهد آمد و تعداد درخواست‌ها هم افزایش نخواهد یافت.

پیشنهاد می‌کنیم که اگر از افزونه اضافه کردن آیکون شبکه‌های اجتماعی در سایت استفاده می‌کنید آن‌ها را غیر‌فعال کنید و یک‌بار سایت را مورد بررسی قرار دهید تا متوجه شوید چقدر بر روی تعداد درخواست‌های http تاثیر گذار است.

غیرفعال کردن قابلیت embed در سایت وردپرسی

ویژگی و یا قابلیت embed می‌تواند برای شما این امکان را فراهم کند که آدرس مستقیم یک سایت، ویدیو، تصویر، پادکست و… را در آن قرار دهید و به صورت زنده در سایت خود نمایش دهید که دیگر کاربر مجبور به ترک صفحه شما نباشد و همان موردی که می‌خواهید نمایش دهید را می‌توانید از این طریق در همان سایت نمایش دهید.

البته دقت داشته باشید که برای استفاده از این قابلیت نیاز است که لینک به صورت کد نویسی شده در سایت و هر بخشی از سایت که می‌خواهید قرار بگیرد تا بتوانید آن لینک مستقیم را به صورت زنده نمایش دهید.

این قابلیت می‌تواند برای سرعت سایت شما بسیار بد باشد و باعث می‌شود که شما تعداد درخواست‌های http بسیار زیادی را داشته باشید که دیگر کنترل کردن آن‌ها سخت‌تر هم می‌شود، برای اینکه بتوانید این قابلیت را در سایت خود غیرفعال کنید می‌توانید از قطعه کد زیر در فایل functions.php استفاده کنید.

function speed_stop_loading_wp_embed() {
if (!is_admin()) {
wp_deregister_script('wp-embed');
}
}
add_action('init', 'speed_stop_loading_wp_embed');

بارگذاری فونت‌های اصلی سایت از هاست

یکی از بهترین کار‌هایی که می‌توانید انجام دهید این است که فونت های سایت خود را مستقیما در هاست سایت خود بارگذاری کنید تا تعداد درخواست‌های دریافت این فونت از سرور کمتر شود، بسیاری از سایت‌ها هستند که از فونت‌های گوگل استفاده می‌کنند و این در نهایت باعث می‌شود که سرور به سراغ گوگل رفته و یک فونت را از گوگل فراخوانی کند و در نهایت این موضوع باعث می‌شود تعداد درخواست‌های http در وردپرس افزایش پیدا کند.

البته شما اصلا به فونت‌های گوگل نیاز هم ندارید چرا که این فونت‌ها برای زبان فارسی اصلا استاندارد نیستند و شما باید از فونت‌های استاندارد و درست فارسی استفاده کنید تا بتوانید سایت زیباتری هم داشته باشید.

فشرده سازی فایل‌ها و کد‌های سایت

یکی دیگر از بهترین کار‌هایی که می‌توانید انجام دهید تا هم سرعت سایت افزایش پیدا کند و هم تعداد درخواست‌های http وردپرس را کاهش دهید، این است که فایل‌های سایت خود را فشرده سازی کنید و در واقع با این فشرده سازی می‌توانید به بهترین شکل ممکن افزایش سرعت سایت را تجربه کنید.

روش‌های زیادی برای فشرده سازی فایل‌ها و یا کد‌های سایت وجود دارد و می‌توانید از ابزار‌های مختلفی هم برای این کار استفاده کنید، اما بهتر است برای اطلاعات بیشتر در این زمینه و آموزش فشرده سازی کد‌های وردپرس به سراغ خواندن مقاله (فشرده سازی کد های سایت) بروید تا بتوانید با استفاده از آن آموزش با روش‌های مختلفی کد‌های سایت خود را بهینه سازی کنید.

خیلی خوب تا این بخش از مقاله با روش‌های مختلفی که می‌توانید با استفاده از آن‌ها بهینه سازی سایت را انجام دهید و در واقع تعداد کاهش درخواست‌ های http در وردپرس را انجام دهید، آشنا شدید و ما سعی داشتیم تمام اطلاعات را به صورت دقیق به شما ارائه دهیم.

دقت داشته باشید که باید تمام این موارد را در سایت خود مورد بررسی قرار دهید و تماما آن‌ها باید انجام شوند تا این تعداد درخواست‌ها در سایت به کمترین حد ممکن برسند.

جمع بندی

ما در این مقاله سعی داشتیم به صورت کامل به شما درباره کاهش درخواست‌ های http در وردپرس اطلاعاتی را ارائه دهیم و بتوانید با استفاده از این اطلاعات به بهترین شکل ممکن افزایش سرعت سایت را شاهد باشد، پیشنهاد می‌شود که تماما موارد در سایت انجام شود تا این افزایش سرعت برای شما هم اتفاق بی‌افتد.

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات کاملی را نسبت به موضوع مقاله کسب کرده باشید، در ضمن هر سوالی درباره این موضوع دارید می‌توانید از طریق نظرات با ما در میان بگذارید تا سریعا شما را راهنمایی کنیم.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + 9 =