آموزش ساخت لندینگ پیج در وردپرس

آموزش ساخت لندینگ پیج در وردپرس

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 3 مرداد 1402
باید لاگین کنید!

لندینگ پیج‌ یا همان صفحه فرود امروزه در عرصه تبلیغات اینترنتی حرف اول را می‌زند چرا که بسیار می‌تواند در نرخ کلیک و تبدیل بازدید کننده به مشتری تاثیر‌گذار باشند، در واقع تبلیغاتی که به صورت اینترنتی برای سایت‌ها انجام می‌شود اگر کاربر را منتقل به لندینگ پیج نکند و مستقیم کاربر را به صفحه اصلی سایت بفرستد ممکن است کاربر هیچ چیزی را متوجه نشود و همین موضوع بسیار مهم است که باید به آن دقت داشته باشیم، ساخت لندینگ پیج هم یک فرایند خاص خود را دارد که باید آن‌را طی کنید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن اطلاعات را به کاربر منتقل کنید، اگر شما هم قصد دارید در سایت وردپرسی خود یک یا چند لندینگ پیج مختلف ایجاد کنید نیاز دارید که از یک سری روش‌ها استفاده کنید که در مقاله آموزش ساخت لندینگ پیج در وردپرس از سری مقالات آموزش وردپرس قصد داریم به صورت کامل روش‌های مختلف آن‌را به شما ارائه دهیم تا بتوانید بهترین لندینگ پیج را مناسب کار خود ایجاد کنید.

لندینگ پیج چیست؟

قبل از این که اصلا توضیح دهیم چگونه می‌توانید لندینگ پیج در وردپرس ایجاد کنید بهتر است یک توضیح کلی نسبت به لندینگ پیج داشته باشیم تا افرادی که با آشنا نیستند بتوانند با خواندن این توضیحات اطلاعات پایه این نسبت به این موضوع کسب کنند و بعد به سراغ شروع آموزش و روش‌های که می‌توانید لندینگ پیج ایجاد کنید برویم.

در واقع اگر بخواهیم لندینگ پیج را به صورت ساده توضیح دهیم که دقیقا چه کاربردی دارد باید بگوییم که لندینگ پیج یک صفحه‌ای از سایت شما خواهد بود که برای هدف خاصی طراحی می‌شود و در واقع اطلاعاتی از محصول یا خدمات خاص در آن قرار می‌گیرد و اگر هدف از ساخت این لندینگ پیج فروش باشد برای فروش طراحی می‌شود و یا اگر برای جمع‌آوری لید باشد فقط اطلاعات کاربران دریافت می‌شود تا بعداً از طریق ایمیل مارکتینگ یا فروش تلفنی خدمات به کاربر خدمات و یا محصولی فروخته می‌شود.

البته به لندینگ پیج صفحه فرود هم گفته می‌شود و در تبلیغات تاثیر بسیار زیادی را دارد که قطعا اگر نیاز به تبلیغات اینترنتی دارید حتما نیاز دارید که لندینگ پیج برای خود طراحی کنید در غیر این صورت کاربر وقتی به سایت شما مراجعه کند اصلا ممکن است فعالیت شما را متوجه هم نشود و باید به زبان ساده هدفی که دارید را در لندینگ توضیح دهید و بعد از این مورد تبلیغات را شروع کنید که کاربر خیلی سریع‌تر نوع فعالیت و موضوع آن‌را متوجه شود و به این صورت نرخ تبدیل شما بسیار بیشتر خواهد بود.

حالا برای طراحی لندینگ پیج یک مشکل اساسی که برای افراد وجود دارد چگونگی طراحی آن است، در واقع افراد فکر می‌کنند که حتما نیاز است برای طراحی لندینگ پیج کد نویسی داشته باشند تا بتوانند صفحه مورد نظر خود را طراحی کنند اما اصلا این‌طور نیست و باید دقت داشته باشید که ابزار‌های مختلفی وجود دارد و با استفاده از آن‌ها بدون دانش کد نویسی و با زمان بسیار کمتر می‌توانید صفحه فرود خود را طراحی و اجرا کنید.

افزونه‌های ساخت لندینگ پیج در وردپرس

اگر کاربر وردپرسی هستید و با استفاده از وردپرس سایت خود را طراحی کرده‌اید می‌توانید با استفاده از همین وردپرس طراحی لندینگ پیج را برای خودتان هم داشته باشید، در واقع اصلا نیاز نیست برای طراحی لندینگ پیج کد نویسی داشته باشید و فقط کافی است این مقاله را تا انتها مطالعه کنید، که با افزونه‌های طراحی لندینگ پیج در وردپرس آشنا شوید و بتوانید با استفاده از آن‌ها لندینگ پیج خود را خیلی ساده طراحی کنید.

البته دقت داشته باشید که کار با این افزونه هم خیلی ساده نیست و نباید توقع داشته باشید که برای همان اول کار لندینگ پیج خیلی حرفه ای برای خود طراحی می‌کنید و باید مدتی با آن‌ها کار کنید تا بتوانید صفحه مورد نظر خود را به درستی ایجاد کنید.

افزونه ساخت لندینگ پیج وردپرس SeedProd

یکی از بهترین افزونه‌های که می‌توانیم در زمینه طراحی و ساخت لندینگ پیج در وردپرس معرفی کنیم تا به بهترین شکل صفحه فرود مورد نیاز خود را طراحی کنید، افزونه SeedProd است که قابلیت‌های بسیار عالی در این زمینه دارد.

در واقع این افزونه با متد‌هایی که در نظر گرفته باعث شده است بتوانید لندینگ‌هایی که با استفاده از آن طراحی می‌کنید بسیار خلاقانه باشند و همین موضوع هم می‌تواند به زیبایی سایت شما بسیار کمک شایسته‌ای کند پس اصلا این مورد را دست کم نگیرید و باید همیشه سعی داشته باشید که لندینگ‌های خلاقانه برای خود طراحی کنید.

 افزونه ساخت لندینگ پیج وردپرس SeedProd
افزونه ساخت لندینگ پیج وردپرس SeedProd

این افزونه تمام المان‌هایی که برای طراحی لندینگ پیج نیاز دارید را در خود قرار داده است که اگر بخواهید لندینگ پیج برای فروش محصول طراحی کنید محدود نخواهید بود و یا حتی اگر بخواهید برای فروش خدمات یا جمع‌آوری لید اقدامی کنید این افزونه تمام نیاز شما را بر طرف خواهد کرد و محدودیت خاصی را ندارید.

این افزونه به صورت پیش‌فرض چندین قالب آماده دارد که با استفاده از این قالب‌ها می‌توانید خیلی سریع و ساده لندینگ پیج خود را اجرا کنید و در وقت خود خیلی صرفه‌جویی داشته باشید، البته این قالب‌ها قابل شخصی‌سازی هم هستند و می‌توانید برای هدف خود آن‌ها را شخصی سازی کنید. این افزونه به صورت رایگان در مخزن وردپرس قرار دارد و می‌توانید از این طریق آن‌را دانلود و نصب کنید که تاکنون هم بیش از ۱ میلیون نصب فعال از طریق مخزن وردپرس دریافت کرده است که همین موضوع نشان دهنده محبوبیت این افزونه است.


ساخت لندینگ پیج وردپرس با صفحه‌ساز Beaver Builder

یکی دیگر از بهترین انتخاب‌هایی که می‌توانید برای ساخت لندینگ پیج داشته باشید و قابلیت‌های بسیار عالی هم به شما ارائه می‌دهد افزونه صفحه‌ساز Beaver Builder است که قابلیت‌های بسیار عالی دارد و می‌تواند کمک کند تا لندینگ پیج مورد نظر خود را با استفاده از آن طراحی و اجرا کنید.

ساخت لندینگ پیج با صفحه‌ساز Beaver Builder
ساخت لندینگ پیج با صفحه‌ساز Beaver Builder

دقت داشته باشید که این صفحه‌ساز جزو بهترین صفحه‌ساز‌های وردپرسی است که همین موضوع هم نشان دهنده کاربرد زیاد آن باشد و از این بابت نباید اصلا نگران باشید. البته اگر به این صفحه‌ساز مسلط نباشید قطعا نمی‌توانید لندینگ حرفه‎ای طراحی کنید چرا که صفحه فرود حرفه‎ای نیاز دارد تا تخصص و خلاقیت داشته باشید تا بتوانید آن‌را طراحی کنید و در غیر این صورت خیلی کار خوبی نخواهد بود، مخصوصا این افزونه که شیوع کار خاص خود را دارد و اگر تخصصی وجود نداشته باشد به هیچ‎وجه نمی‌توانید حتی ساده ترین صفحات هم برای خود طراحی و اجرا کنید.

یکی از مزیت‌های اصلی این افزونه رایگان بودن آن است که همین موضوع باعث می‌شود به صورت کاملا رایگان برای خود لنیدنگ پیج داشته باشید و نیاز نباشد که برای لندینگ پیج خود خیلی هزینه زیادی را صرف کنید، اگر قصد دارید Beaver Builder را در سایت خود نصب کنید می‌توانید به مخزن وردپرس مراجعه کنید و نام افزونه را جستجو کنید که تا‎کنون هم بیش از ۲۰۰ هزار نصب فعال از این طریق دریافت کرده است و به همین دلیل است که می‎توانیم به عنوان یکی از محبوب‎ترین‎ها آن‌را معرفی کنیم.


افزونه طراحی لندینگ پیج Leadpages

یکی دیگر از بهترین گزینه‎ها برای طراحی لندینگ‌های وردپرسی Leadpages  است که می‌تواند تقریبا تمام نیاز‌های شما را برای این موضوع رفع کند و نیاز نیست که در کنار این افزونه یک سری افزودنی‌های دیگر هم نصب کنید و با خود همین افزونه به بهترین شکل ممکن می‌توانید لندینگ پیج مورد نظر خود را طراحی کنید.

افزونه این پیج تمام المان‌هایی که برای طراحی صفحه فرود و افزایش تعداد لید‌های که دارید را نیاز دارید در اختیار شما قرار خواهد داد تا به هیچ وجه محدود نباشید و بتوانید هر طرحی را برای سایت خود داشته  باشید. نوع طراحی با این افزونه به روش کشیدن و رها کردن است که همین موضوع می‌تواند خیلی کار را برای شما ساده‌تر کند در واقع با استفاده از این روش می‌توانید بدون تخصص خیلی خاصی صفحه فرود مد نظر خود را طراحی کنید و در این زمینه مشکلی نداشته باشید.

افزونه طراحی لندینگ پیج Leadpages
افزونه طراحی لندینگ پیج Leadpages

یکی از مزیت‌های خوب این افزونه را می‌توان سازگاری با دیگر افزونه‌های وردپرسی گفت که بسیار مهم است و برای مثال اگر بخواهید در لندینگ خود محصولی را به صورت مستقیم به فروش برسانید، می‌توانید این امکآن‌را در افزونه داشته باشید و محصولات را از ووکامرس فراخوانی کنید.

البته تنها محصولات نیست بلکه می‌توانید با استفاده از افزونه‌های فرم ساز در وردپرس فرم‌های خود را ایجاد کنید و در لندینگ مورد خود قرار دهید تا از این طریق لید جمع کنید و در کل همین سازگاری می‌تواند امکانات افزونه را برای شما افزایش دهد تا بتوانید لندینگ حرفه‎ای‎تری برای خود داشته باشید. این افزونه از نظر هزینه‌ه‎ای با دیگر افزونه‌ها تفاوت دارد و در واقع رایگان نیست و نیاز است که آن‌‎را خریداری کنید بعد از آن استفاده کنید، دقت داشته باشید که قابلیت‌های افزونه خیلی عالی می‌‎‌‌باشد و ارزش هزینه را قطعا دارد.


افزونه صفحه‌ساز elementor

المنتور در حال حاضر برترین صفحه‌ساز وردپرس است که با استفاده از آن می‌توانید سایت خود را طراحی و اجرا کنید، این صفحه‌ساز قادر به طراحی هر نوع صفحه و سایتی است و سادگی کار با آن باعث شده که افراد بسیار زیادی به آن علاقه‎مند شوند و از المنتور استفاده کنند.

با توجه به این که افزونه المنتور صفحه‌ساز است، می‌تواند یک لندینگ ساز بسیار خوبی هم برای شما باشد و به همین دلیل می‌توانید از آن استفاده کنید، این افزونه دارای قابلیت‌های بسیار عالی است که همین قابلیت‌ها می‌تواند پیشرفته بودن کار را تضمین کند و قطعا می‌توانید با خلاقیت لندینگ‌های بسیار عالی را داشته باشید.

افزونه صفحه‌ساز elementor

در کل قطعا نیاز دارید که از المنتور استفاده کنید چرا که در کل قابلیت‌های آن بسیار عالی است و در طراحی صفحه‌های مختلف می‌توانید از آن استفاده کنید و سایت شخصی‌سازی شده‌تری داشته باشید، این افزونه هم نسخه رایگان دارد و هم نسخه پریمیوم از آن عرضه شده است که اگر قصد دارید خیلی فعالیت محدودی با آن داشته باشید می‌توانید از نسخه رایگان افزونه استفاده کنید اما اگر قصد دارید تمام امکانات آن‌را داشته باشید بهتر است از نسخه پولی آن استفاده کنید تا طراحی‌های حرفه‌ای‌تری داشته باشید.


افزونه صفحه‌ساز visual composer

ویژوال کامپوزر هم یکی از با قدمت‌ترین صفحه‌ساز‌های وردپرس است که قابلیت‌های بسیار عالی دارد و می‌توانید با استفاده از آن به بهترین شکل ممکن لندینگ‌های خود را هم طراحی کنید، دقت داشته باشید که این افزونه کارایی بسیار زیادی دارد اما کار کردن با آن خیلی سخت است و همین موضوع ممکن است کمی برای شما آزار دهنده باشد.

در واقع این افزونه از ویرایشگر بلوکی بهره می‌برد و همین موضوع هم باعث می‌شود خیلی ساده نتوانید از آن استفاده کنید، البته به تازگی هم قابلیت ویرایشگر زنده را فراهم کرده که همین ویرایشگر زنده هم خیلی نمی‌تواند ساده باشد و مشکلات خود را برای طراحی دارد، اما در کل یکی از مواردی است که با استفاده از آن می‌توانید طراحی لندینگ‌های سایت خود را امجام دهید و در این بابت مشکلی نداشته باشید.

افزونه صفحه‌ساز visual composer
افزونه صفحه‌ساز visual composer

این افزونه از اوایل کار خود نسخه پریمیوم عرضه کرده است اما امروزه به دلیل رقابت با المنتور یک نسخه رایگان هم ارائه کرده که در مخزن وردپرس قرار ندارد و باید از خود سایت اصلی ویژوال کامپوزر آن‌را دانلود که که البته محدودیت‌های زیادی هم در خود دارد و ممکن است مناسب شما نباشد.

خیلی خوب تا این بخش از مقاله به صورت کامل درباره بهترین افزونه‌های لندینگ ساز وردپرس توضیحاتی را مطالعه کردید و با آن‌ها آشنا شدید، دقت داشته باشید که نمی‌توان گفت این افزونه‌ها کدام برتر است و کدام بهتر فقط نسبت به نیاز خود باید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید تا بتوانید لندینگ پیج خود را در ساده‌ترین شکل ممکن طراحی کنید.


آموزش طراحی لندینگ پیج با seedprod

افزونه seedprod همان طور که گفته شد یکی از بهترین لندینگ ساز‌های وردپرسی است که با استفاده از آن قابلیت‌های بسیاری عالی را دارید و می‌توانید به ساده ترین شکل ممکن و با امکانات زیادی برای خود لندینگ پیج طراحی کنید، در این بخش از مقاله قصد داریم آموزش طراحی لندینگ پیج با استفاده از این افزونه را به شما ارائه دهیم تا بتوانید با استفاده از آن لندینگ پیج خود را به بهترین شکل ممکن طراحی و اجرا کنید و در این زمینه مشکلی نداشته باشید.

قبل از این که آموزش را شروع کنیم حتما افزونه را در سایت خود نصب کنید تا در هنگام آموزش بتوانید موارد را در سایت اجرا کنید و در نهایت هم به نتیجه برسید، برای نصب افزونه در وردپرس هم از آموزش نصب افزونه وردپرس کمک بگیرید.

نصب افزونه seedprod
نصب افزونه seedprod

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید می‌توانید در مخزن وردپرس این افزونه را داشته باشید و خیلی ساده آن‌را نصب و فعال سازی کنید. بعد از نصب این افزونه یک گزینه جدید در منو پیشخوان شما با نام seedprod به وجود خواهد آمد که با استفاده از آن می‌توانید این افزونه را مدیریت کنید و لندینگ‌های مورد نیاز خود را طراحی و اجرا کنید.

البته دقت داشته باشید که علاوه بر لندینگ با استفاده از این صفحه‌ساز می‌توانید صفحات ورود و یا صفحه در حال تعمیر هم ایجاد کنید که برای این مورد هم قابلیت‌های خوبی را به شما ارائه خواهد داد و می‌توانید به بهترین شکل ممکن این بخش‌ها را در سایت شخصی سازی کنید.

طراحی لندینگ پیج در وردپرس با افزونه seedprod
طراحی لندینگ پیج در وردپرس با افزونه seedprod

در مرحله دوم باید مانند تصویر بالا به بخش seedprod بروید و از طریق زیر منو‌های آن بر روی pages کلیک کنید تا بتوانید با استفاده از این بخش لندینگ پیج خود را ایجاد کنید، بعد از وارد شدن به این بخش با صفحه‌ای مانند تصویر بالا مواجه می‌شوید که می‌توانید از بخش بالا صفجه ورود و یا در حال تعمیر برای خود ایجاد کنید و از بخش پایین یعنی landing pages می‌توانید برای سایت لندینگ پیج‌های مختلف داشته باشید که در ادامه به نحوه طراحی آن هم می‌پردازیم.

طراحی صفحه فرود اختصاصی با افزونه seedprod
طراحی صفحه فرود اختصاصی با افزونه seedprod

در مرحله بعدی یک صفحه‌ای مانند تصویر بالا را در دسترس خواهید داشت که می‌توانید یک سری قالب‌های آماده را از این طریق برای لندینگ پیج خود داشته باشید تا دیگر نیاز نباشد به صورت اختصاصی تمام آن‌را طراحی کنید، البته اکثر این صفحه‌های آماده به صورت پریمیوم هستند و باید نسخه حرفه‌ای افزونه را خریداری کنید تا بتوانید از آن‌ها استفاده کنید.

اگر قصد ندارید از قالب‌های آماده استفاده کنید می‌توانید همان گزینه اول را انتخاب کنید تا یک قالب خام در اختیار شما قرار داده شود و بتوانید آن‌را برای خود و با سلیقه خود طراحی کنید.

 آموزش ساخت لندینگ پیج با افزونه seedprod
آموزش ساخت لندینگ پیج با افزونه seedprod

بعد از این که بر روی ساخت لندینگ جدید کلیک کنید نیاز است که نام و آدرس جدیدی برای آن انتخاب کنید تا بتوانید لندینگ را با آدرس و نام مورد نیاز خود طراحی کنید، این مورد می‌تواند به هر اسمی به صورت دلخواه باشد پس خیلی نگران آن نباشید و باید آدرس مورد نظر را دقیق وارد کنید تا به مشکل بر نخورید.

آموزش طراحی لندینگ پیج حرفه‌ ای با افزونه لندینگ ساز seedprod
آموزش طراحی لندینگ پیج حرفه‌ای با افزونه لندینگ ساز seedprod

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید استفاده از این افزونه و ساخت لندینگ پیج خیلی ساده است و می‌توانید با استفاده از ویرایشگر زنده این افزونه لندینگ خود را با المان‌های مختلف و به شکل دلخواه طراحی کنید، البته باید دقت داشته باشید که استفاده از این المان‌ها باید به صورت اصولی باشد تا زمانی که آن‌ها را به کار می‌برید برای شما مشکلی به وجود نیاید و بتوانید لندینگ زیبایی داشته باشید.

محیط این افزونه خیلی شبیه به صفحه‌ساز المنتور است و اگر به المنتور مسلط باشید قطعا می‌توانید با استفاده از این افزونه هم صفحه‌های خوبی را برای خود طراحی کنید و این موضوع می‌تواند برای شما بسیار عالی باشد.

در حال حاضر افزونه المان‌های مختلفی با کاربرد‌های متفاوت دارد که شما در طراحی محدود نخواهید بود، البته باید دقت داشته باشید که در حال حاضر این افزونه در نسخه رایگان برای استفاده از همه المان‌ها محدودیت‌هایی قرار داده است و در نسخه رایگان به صورت آزادانه نمی‌توانید تمامی المان‌ها را برای خود داشته باشید و از آن‌ها استفاده کنید، اگر نیاز به تمام موارد دارید قطعا باید افزونه نسخه حرفه‌ای را خریداری کنید تا دسترسی به بخش‌های مختلف برای شما آزاد باشد.

طراحی ریسپانسیو لندینگ پیج با افزونه seedprod
طراحی ریسپانسیو لندینگ پیج با افزونه seedprod

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید یکی از قابلیت‌های بسیار عالی این افزونه ریسپانسیو آن است که می‌توانید سایت خود را برای نسخه موبایل هم بهینه کنید و همین موضوع می‌تواند بر روی زیبایی سایت شما بسیار تاثیر عالی داشته باشد. البته صفحه‌سازها هم این قابلیت را دارند اما این افزونه خیلی آن‌را به صورت حرفه‌ای اعمال کرده است تا بتوانید با استفاده از آن برای هر دستگاهی سایت خود را نمایش دهید و از این نظر مشکلی نداشته باشید.

حتما پیشنهاد می‌کنیم استفاده به صورت عملی از این افزونه را داشته باشید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن به آن مسلط شوید با آن لندینگ حرفه‌ای طراحی کنید، ادامه بخش‌های افزونه به صورت پریمویم عرضه شده است و نیاز است که آن‌ها را با نسخه پرو داشته باشید.


جمع بندی

در مقاله ساخت لندینگ پیج در وردپرس قصد داشتیم به صورت کامل لندینگ پیج‌ها در وردپرس را آموزش دهیم تا بتوانید به بهترین شکل ممکن از آن‌ها استفاده کنید و لندینگ‌های مورد نیاز خود را طراحی کنید، دقت داشته باشید که افزونه آموزش داده شده یکی از بهترین‌های این زمینه است پس اصلا آن‌را دست کم نگیرید، اگر هم یکی از صفحه‌ساز‌ها را در سایت خود دارید دیگر نیاز نیست افزونه‌ای را برای خود نصب کنید و فقط نیاز است که با صفحه‌ساز خود صفحه لندینگ مورد نظر را طراحی کنید چرا که اگر 2 مورد از این صفحه‌ساز‌ها باهم در سایت فعال باشند سرعت سایت بسیار کم خواهد شد و مشکلات زیادی را به وجود می‌آورد.

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات کاملی را نسبت به موضوع کسب کرده باشید، در ضمن هر سوالی نسبت به ایت موضوع دارید می‌توانید از طریق نظرات از ما بپرسید تا سریعا پاسخ‌گو شما باشیم.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه و پرسش

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!