قیمت طراحی سایت با وردپرس چقدر است؟

قیمت طراحی سایت با وردپرس چقدر است؟

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 1 مهر 1402
باید لاگین کنید!

طراحی سایت با وردپرس قیمت؟ با توجه به گسترش اینترنت و افزایش کسب و کارهای اینترنتی مخصوصاً سایت‌ها، شرکت‌ها و افراد زیادی هستند که خدمات طراحی سایت ارائه می‌دهند که هر کدام از آن‌ها قیمت و کیفیتی متفاوتی دارند، این قیمت به نسبت امکانات و نوع سایت باید تعیین شود اما باید در کل بدانید که چه سایتی چقدر ارزش دارد و قیمت طراحی سایت با وردپرس دقیقاً چقدر است.

همان‌طور که گفته شد قیمت‌های زیادی مطرح می‌شود که ممکن است اصلاً درست نباشد، برخی از آن‌ها خیلی کم است و برخی خیلی زیاد که باید به هر دو شک کرد، در مقاله قیمت طراحی سایت با وردپرس چقدر است؟ از سری مقالات آموزش طراحی سایت قصد داریم به صورت کلی به نحوه قیمت گذاری سایت وردپرسی بپردازیم و قیمت و هزینه طراحی سایت با وردپرس را بررسی کنیم که بهتر بتوانید سایت خود را سفارش دهید.

سایت ارزان قیمت یا گران قیمت انتخابی که بسیار سخت است!!

همان‌طور که گفته شد سایت‌ها امروزه توسط شرکت‌ها و افراد مختلفی طراحی می‌شود که هر کدام از این موارد یک قیمتی برای خود دارند و یک قیمت یکسانی هیچ‌وقت برای طراحی سایت وجود نداشته و ندارد، این قیمت‌ها باید طبق خدمات و امکاناتی که دریافت می‌کنید بیشتر و کمتر باشد در غیر این صورت اصلاً منطقی نیست.

یکی از مشتریان ما سال‌ها قبل که در این زمینه اطلاعاتی نداشت فکر کرده بود هر چقدر هزینه بیشتری بپردازد می‌تواند سایت بهتری را دریافت کند و حدود 200 میلیون تومان هزینه کرده بود در حالی که هزینه درست و منطقی طراحی آن سایت 50 میلیون تومان بیشتر نباید می‌شد!!! علاوه بر این مورد بسیاری از مشتریان دیگر را داشتیم که حتی دقیقاً بر عکس عمل کرده بودند و می‌خواستند یک سایت فوق حرفه‌ای را با هزینه کم داشته باشند که این هم غیر ممکن بود!!

قیمت طراحی سایت با وردپرس

قیمت طراحی سایت با وردپرس - سایت ارزان قیمت یا گران قیمت
قیمت طراحی سایت با وردپرس – سایت ارزان قیمت یا گران قیمت

فاکتورهای بسیار زیادی برای تعیین قیمت طراحی سایت وجود دارد مخصوصاً اگر سایت با وردپرس اجرا شود هزینه آن به مراتب بسیار کمتر خواهد بود چرا که سایت‌های وردپرسی صفر تا صد اختصاصی نیستند و در اگر طراح از قالب آماده استفاده کند هیچ‌گونه کد نویسی در سایت وردپرسی نیاز ندارد و یا حتی اگر بخواهد قالب احتصاصی طراحی کند دیگر نیاز نیست پنل مدیریتی هم برای سایت به صورت اختصاصی ایجاد کند و همین وردپرس اینجا به کمک ما خواهد آمد.

قیمت سایت وردپرس

در کل نباید وسوسه هزینه‌های کم شوید و این طرز تفکر را هم نداشته باشید که هر چقدر بیشتر هزینه کنید می‌توانید سایت بهتری داشته باشید، درست است باید هزینه به اندازه کافی باشد تا طراح بتواند نسبت به تلاشی که می‌کند هزینه خوبی هم دریافت کند اما اگر این هزینه خیلی زیاد باشد شما خیلی ضرر خواهید کرد و بودجه زیادی را از دست خواهید داد.

با توجه به تجربه‌هایی که در این چند سال افتخاری بود در خدمت عزیزانی برای پروژه‌های مختلف بودیم و در این زمینه تجربه‌های مختلفی را کسب کردیم، یک چک لیست کلی و یک سری فاکتورها را جمع‌آوری کردیم که باید به نسبت بررسی این فاکتورها و موارد قیمت طراحی سایت دریافت کنید و متوجه شوید که قیمت طراحی سایت زیاد است یا خیر، حتماً در ادامه مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات بسیار عالی را برای این موضوع کسب کنید.

هزینه طراحی سایت با وردپرس چگونه محاسبه می‌شود؟

خیلی خوب همین اول کار به سراغ اصل مطلب می‌رویم و می‌خواهیم توضیح دهیم که اصلاً افراد بر چه اساسی هزینه طراحی سایت با وردپرس را مطرح می‌کنند و دقیقاً بحث تعرفه گذاری در این زمینه چگونه است، در اول کار باید سعی داشته باشید که تعیین کنید که چه سایتی نیاز دارید، باید دقیقاً مشخص شود سایت در چه موضوعی است، چه امکاناتی را مانند، فرم ساز، SSL؛ نوع دامنه، کد نویسی اختصاصی برای طراحی بخش‌های مختلف؛ استفاده از قالب آماده یا … را نیاز دارد، همه این موارد باید مشخص شود.

شما اگر می‌خواهید از قالب آماده استفاده شود با کمترین هزینه می‌توانید برای خود سایت داشته باشید و در غیر این صورت اگر بخواهید قالب سایت به صورت اختصاصی باشد و از هیچ یک از قالب‌های آماده استفاده نشود حتماً باید هزینه بیشتری را برای این موضوع در نظر داشته باشید.

قیمت طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

هزینه طراحی سایت با وردپرس چگونه محاسبه می‌شود؟
قیمت طراحی سایت با وردپرس چگونه محاسبه می‌شود؟

پس دقیقاً هزینه‌ای نهایی که برای طراحی سایت وردپرس مطرح می‌شود، دقیقاً هزینه‌ای است که بر اساس امکانات و قابلیت‌هایی که می‌خواهید در سایت داشته باشید تعیین شده است، توجه داشته باشید که اگر فرد و یا شرکت اجرا کننده سایت شما حرفه ای باشند، قطعاً قیمت گذاری حرفه‌ای هم خواهند داشت و در غیر این صورت اگر فرد خیلی حرفه‌ای نباشد ممکن است قیمت خیلی کم یا زیاد به شما بگوید که همین موضوع نشان دهنده کیفیت کم کار است و نباید به آن شخص سایت خود را بسپارید.

دامنه و هاست در قیمت طراحی سایت با وردپرس تاثیر گذارند؟

اولین موضوع که می‌تواند شروع کننده هزینه‌های طراحی و اجرا سایت باشد، دامنه و هاست سایت شما است که باید به این مورد بسیار توجه داشته باشید، برای مثال اگر قصد داشته باشید از دامنه ملی یعنی .ir استفاده کنید به مراتب هزینه کمتری نیاز دارید تا زمانی که بخواهید از دامنه بین المللی یعنی .com استفاده کنید.

دقیقاً برای هاست و یا همان فضای میزبان سایت هم همین‌‎طور است، باید دقت داشته باشید که موضوع سایت دقیقاً چه چیزی است و چه فعالیتی در سایت انجام می‌شود و با همین موضوع متوجه شوید که چقدر منابع برای میزبانی سایت نیاز دارید، اگر سایت دانلودی داشته باشید نیاز دارید که یک هاست دانلود هم برای خود خریداری کنید چرا که اگر آن‌ را خریداری نکنید ممکن است هاست اصلی شما خیلی سریع پرشود از فایل‌های حجیم که هم از نظر امنیتی مشکل خواهد داشت و هم از نظر سرعتی سایت بسیار نابود خواهد شد پس باید به این موضوع بسیار دقت داشته باشید تا بعداً در شروع کار به مشکل بر نخورید.

انتخاب دامنه و هاست برای طراحی سایت وردپرسی
انتخاب دامنه و هاست برای طراحی سایت وردپرسی

قاعدتاً برای هاست هم هر چقدر منابع بیشتری نیاز داشته باشید، هزینه بیشتری هم باید بپردازید، برای مقاله برخی از سایت‌ها هستند که با یک هاست اشتراکی ساده هم می‌توانند فعالیت داشته باشند و هزینه زیادی ندارند اما برخی از سایت‌ها هستند که دیگر هاست نیاز آن‌ها را رفع نمی‌کند و برای بهتر بودن از سرورهای مجازی یا اختصاصی استفاده می‌کنند تا منابع اختصاصی داشته باشند، پیشنهاد می‌کنیم برای خرید هاست مقاله بهترین هاست ایران را با دقت مطالعه کنید.

کد نویسی اختصاصی

یکی دیگر از مواردی که بسیار بر روی قیمت و تعرفه طراحی سایت با وردپرس تاثیر گذار است، کد نویسی اختصاصی در سایت است که اگر در سایت به صورت اختصاصی طراح کد نویسی کرده باشد و یک سری از قابلیت‌ها به صورت اختصاصی باشند، قیمت بسیار بیشتر خواهد بود.

البته این موضوع تماماً بسته به همان امکاناتی که می‌خواهید دارد و اگر کد نویسی فقط در حد تغییر استایل یک سری المان‌ها باشد قیمت خیلی زیاد نخواهد بود اما برای مثال اگر بخواهید برای وردپرس یک پنل کاربری حرفه‌ای به صورت اختصاصی داشته باشید و یا بخواهید با استفاده از کد نویسی یک سری خاص را اجرا کنید باید هزینه زیادی را بپردازید.

قالب آماده یا قالب اختصاصی

هر وقت حرف از طراحی سایت با وردپرس می‌شود، قالب اختصاصی و قالب آماده 2 مورد اصلی در طراحی سایت با وردپرس هستند، در واقع سایت‌های وردپرسی به 2 نوع اصلی تقسیم می‌شوند یکی سایت‌هایی که با قالب آماده اجرا شده‌اند و یکی هم سایت‌هایی که به صورت اختصاصی قالب دارند و قالب‌های آماده را انتخاب نکردند تا ظاهری اختصاصی و بهتر نسبت به نیازهای خود داشته باشند.

قالب‌های اختصاصی در سراسر اینترنت بسیار زیاد هستند و خیلی ساده می‌توانید آن‌ها ار خریداری کنید و با کمترین هزینه سایت خود را اجرا کنید اما برای قالب اختصاصی نیاز است کد نویسی هم به صورت اختصاصی باشد و زمان زیادی را باید طراح برای آن اختصاص دهد، در کل باید نسبت به بودجه‌ای که دارید انتخاب کنید که قالب اختصاصی می‌خواهید یا قالب آماده.

اگر بخواهیم یکی از مزیت‌های قالب اختصاصی هم بگوییم، باید به ظاهر اختصاصی و امکانات اختصاصی آن اشاره کنیم که بسیار مهم است ولی اگر سایت با قالب آماده باشد نمی‌توانید تا حد زیادی شخصی سازی داشته باشید و امکاناتی که می‌خواهید را هم نمی‌توانید خیلی به صورت گسترده و خوب داشته باشید.

افزونه نویسی

اگر سایت شما نیاز به یک قابلیت خیلی خاص داشته باشد که فرد طراح نتواند با تغییرات قالب آن‌را اجرا کند مجبور خواهد شد که افزونه نویسی کند و همین موضوع هم باعث افزایش قیمت خواهد شد، افزونه نویسی کاری بسیار تخصصی و زمان بر است که هزینه کمی هم هیچ‌وقت برای آن پیشنهاد نمی‌شود و به همین دلیل باید توجه داشته باشید که اگر به افزونه نویسی و ایجاد یک قابلیت خاص در سایت نیاز دارید حتماً باید هزینه خوبی را برای آن در نظر گرفته باشید.

البته خود همین افزونه نویسی هم شامل موارد زیادی خواهد شد چرا که ممکن است افزونه مورد نظر خیلی ساده باشد و هزینه زیادی نداشته باشد اما اگر افزونه خیلی جامع و حرفه‌ای باشد قاعدتاً هزینه زیادی هم نیاز دارد.

آیا موضوع سایت در قیمت طراحی سایت با وردپرس تاثیر دارد؟

موضوع سایت بسیار مهم است و اصلی‌ترین تعیین کننده قیمت همین موضوع سایت است، وقتی که پروژه سایت را به یک فرد یا شرکت خاصی می‌سپارید، آن‌ها اولین چیزی که از شما می‌پرسند این است که سایت فروشگاهی است یا شرکتی و یا شخصی و… این موضوع بسیار مهم است و پایه اصلی قیمت گذاری دقیقاً همین موضوع سایت است.

قیمت طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس
قیمت طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

سایت‌های فروشگاهی اغلب قیمت بیشتری به نسبت سایت‌های شخصی و شرکتی دارند، این سایت‌های فروشگاهی یک سیستم سفارش گیری و ثبت سفارش حرفه‌ای دارند به همین دلیل هزینه بیشتری هم به نسبت سایت‌های دیگر دارند.

افزونه‌های مورد نیاز برای سایت

افزونه‌هایی که در سایت نصب می‌شود ممکن است زیاد باشند و یا نسبت به امکاناتی که نیاز دارید ممکن است کم باشند، اما تعداد این افزونه و رایگان وبدن یا پولی بودن آن‌ها می‌تواند تاثیر گذاری مستقیمی بر روی قیمت داشته باشد. برخی از افزونه‌ها هستند که قیمت‌های بسیار زیادی دارند و برخی هم هستند که از طریق مخزن وردپرس به صورت رایگان در دسترس هستند که می‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم.

خیلی خوب تا این بخش متوجه شدید که باید چه مواردی را برای تعیین قیمت طراحی سایت وردپرس در نظر بگیرید، این موارد بر حسب تجربه اعلام شده است و افرادی که به صوت حرفه‌ای کار می‌کنند و یا افرادی که می‌خواهند سفارش طراحی سایت دهند و قیمت دریافت کنند بر حسب این موارد بررسی می‌کنند.

در کل باید توجه داشته باشید که ممکن است بتوانید قیمت 200 هزار توامن هم برای طراحی سایت پیدا کنید اما ممکن است قیمت 100 میلیونی هم دریافت کنید تمام مربوط به خدمات و امکاناتی است که نیاز دارید و اگر شما امکانات کمی را بخواهید به همان مقدار هزینه می‌کنید و هر چقدر بیشتر شود هزینه هم بیشتر خواهد بود.

چی یاد گرفتیم؟

در کل بسیاری از افراد هستند که قیمت غیر کارشناسی به شما می‌دهند و همین موضوع هم مشکل ساز شما خواهد بود و نباید هرگز به آن‌ها سایت خود را بسپارید، در مقاله قیمت طراحی سایت با وردپرس قصد داشتیم به صورت کامل توضیح دهیم که قیمت طراحی سایت چگونه مشخص می‌شود و دقیقاً افراد بر چه اساسی برای سایت مورد نظر شما قیمت گذاری می‌کنند، امیدورایم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات کامل را نسبت به این موضوع کسب کرده باشید.

در ضمن هر سوالی درباره قیمت گذاری سایت و قیمت طراحی سایت با وردپرس دارید می توانید از طریق نظرات این مقاله با ما در میان بگذارید تا سریعا شما را راهنمایی کنیم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه و پرسش

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!