وردپرس اندروید | آموزش مدیریت سایت وردپرس با اپلکیشن اندروید

آموزش مدیریت سایت وردپرس با اپلکیشن اندروید و آیوس

منتشر شده در تاریخ : 19, بهمن, 1399

فرض کنید همین الان یک کار مهم برای‌تان پیش آمده است و مجبور هستید که برای چند روز به یک شهر دیگر بروید و حتی فرصت این را هم ندارید که به منزل یا دفتر خود رفته و لپ‌تاپ خود را بردارید، برای مدیریت سایت خود در این چند روز چه کار می‌کنید؟ سایت خود را به مدت چند روز به حال خود رها می‌کنید؟! اگر می‌خواهید این موقعیت را به خوبی مدیریت کنید، پیشنهاد ما استفاده از اپلیکیشن مدیریت سایت وردپرس اندروید و آیوس است!

خب حالا اجازه بدید تا مجدد سناریوی بالا را بررسی کنیم! همین الان یک کار بسیار مهم برای تان پیش آمده است و می‌خواهید خیلی سریع به شهرستان بروید، اصلا حتی فکر اینکه بروید به منزل یا دفتر کارتان و لپ‌تاپ‌ خود را بردارید، به ذهن‌ تان هم خطور نمی‌کند! می‌دانید چرا؟! چون شما آنقدر باهوش بوده‌اید که این مقاله را تا انتها و با دقت مطالعه کرده و اپلیکیشن مدیریت سایت وردپرس را نصب کرده‌اید و هم‌اکنون با خیال راحت می‌توانید با موبایل هوشمند اندروید یا آیوس خود وب‌سایت وردپرسی تان را مدیریت کنید!

پس اگر می‌خواهید از این سفر لذت ببرید و استرس مدیریت سایت و پاسخ به نظرات کاربران خود را نداشته باشید، حتی یک نقطه از این مقاله که از سری مقالات آموزش وردپرس است را از دست ندهید!

اپلیکیشن وردپرس اندروید

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای بسیار حرفه‌ای است که تقریبا فکر تمام بخش‌ها را کرده است، امروزه موبایل‌های هوشمند پیشرفت بسیاری کرده‌اند و هم اکنون هر فردی حداقل یک موبایل هوشمند همیشه همراه خود دارد، به همین جهت وردپرس یک اپلیکیشن اندروید و آیوس منتشر کرده است که با استفاده از آن می‌توانید بدون دسترسی به کامپیوتر، و فقط با یک موبایل هوشمند وب‌سایت وردپرسی خود را مدیریت کنید.

بنابراین، اگر وبمستر هستید و سایت وردپرسی دارید، باید حتما این اپلیکیشن اندروید وردپرس را روی موبایل خود نصب داشته باشید تا بتوانید در مواقع اضطراری خیلی سریع وب‌سایت خود را مدیریت کنید.

آموزش وردپرس اندروید

حال در این بخش می‌خواهیم، اپلیکیشن وردپرس اندروید را روی موبایل خود نصب کنیم و مرحله‌ به مرحله وب‌سایت خود را به اپ اندروید وردپرس متصل کنیم و در نهایت با گزینه‌هایی که این اپلیکیشن در اختیار ما قرار می‌دهد، وب‌سایت خود را مدیریت کنیم، بنابراین اگر موبایل شما اندرویدی است، و می‌خواهید اپ اندروید وردپرس را نصب کنید روی دکمه زیر کلیک کنید:

وردپرس اندروید دانلود

دانلود آخرین نسخه اپلیکیشن وردپرس برای اندروید از گوگل پلی:

دانلود نسخه IOS اپلیکیشن وردپرس

دانلود آخرین نسخه اپلیکیشن وردپرس برای آیوس از اپ استور:

بعد از دانلود و نصب اپ وردپرس با توجه به سیستم عامل موبایل خود، حال وقت آن رسیده است که وب‌سایت خود را به اپلیکیشن وردپرس متصل کنیم.

اتصال اپلیکیشن اندروید به سایت وردپرس

برای اتصال اپ وردپرس به سایت خود، بعد از اینکه اپ را روی موبایل خود نصب کردید، آن را باز کنید تا تصویر شماره ۱ را مشاهده کنید، سپس طبق راهنمای تصویری زیر، روی گزینه Enter your existing site address کلیک کنید تا تصویر شماره ۲ را مشاهده کنید، بعد از آن آدرس وب‌سایت خود را در بخش مشخص شده در تصویر زیر وارد کنید و دکمه Continue را بزنید تا تصویر شماره ۳ برای شما نمایش داده شود:

در بخش مشخص شده در تصویر زیر، مشخصات ورود به سایت خود را وارد کنید(مشخصات مدیر سایت) و مجدد روی گزینه Continue کلیک کنید تا به مرحله بعدی هدایت شوید:

مراحل اتصال اپلیکیشن اندروید به سایت وردپرس
مراحل اتصال اپلیکیشن اندروید به سایت وردپرس

حال همان‌طور که در تصویر شماره زیر و بخش شماره ۴ مشاهده می‌کنید، وب‌سایت وردپرسی ما به اپ اندروید متصل شد، اگر می‌خواهید بیش‌تر از یک سایت را مدیریت کنید، گزینه Connect another site را انتخاب کنید و مجددا مراحل ۲ و ۳ که در در تصویر بالا قابل مشاهده است را انجام دهید و دقیقا به همین روش می‌توانید هر تعداد سایت را که می‌خواهید به اپلیکیشن اندروید اضافه کنید.

همان‌طور که در تصویر زیر و در بخش شماره 5 مشاهده می‌کنید، بعد از نصب و اتصال اپ اندروید به سایت وردپرس تان، می‌توانید برخی از کارها را از طریق موبایل هوشمند خود انجام دهید، برای مثال کارهایی که می‌توانید با اپلیکیشن مدیریت سایت وردپرس انجام دهید، عبارت است از:

 • نوشتن یک پست جدید و انتشار آن
 • ویرایش پست‌های قبلی سایت
 • ساخت دسته‌بندی و تگ برای نوشته‌ها
 • آپلود تصویر و رسانه از حافظه موبایل روی سایت
 • ساخت یک برگه جدید با ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس
 • دسترسی کامل به ویرایشگر گوتنبرگ برای انتشار برگه و نوشته
 • پاسخ دادن به نظرات کاربران
 • مدیریت بخش رسانه‌های وردپرس
 • و …
راهنمای جامع استفاده از اپلیکیشن اندروید وردپرس
راهنمای جامع استفاده از اپلیکیشن اندروید وردپرس

ارسال یک نوشته توسط اپلیکیشن موبایل وردپرس

حالا که اپلیکیشن را روی موبایل خود نصب کردیم و سایت وردپرسی مان را هم به آن متصل کردیم، وقت آن است که کمی از قابلیت‌های این اپ استفاده کنیم! نظر شما چیست؟

برای ارسال نوشته توسط این نرم‌افزار اندروید، باید ابتدا گزینه Blog Posts را از منوی اصلی اپ انتخاب کنید، همچنین می‌توانید دکمه گرد قرمز رنگ که در پایین و سمت راست قرار دارد را انتخاب کنید (به تصویر زیر دقت کنید).

ارسال یک نوشته توسط اپلیکیشن موبایل وردپرس
ارسال یک نوشته توسط اپلیکیشن موبایل وردپرس

بعد از آن به بخش مدیریت نوشته‌ها در اپلیکیشن وردپرس اندروید، منتقل می‌شوید، در این بخش می‌توانید یک نوشته جدید را روی سایت خود منتشر کنید، همچنین می‌توانید نوشته‌هایی که قبلا منتشر شده را ویرایش کنید.

برای انتشار یک نوشته ما گزینه Create a post را انتخاب می‌کنیم (دکمه قرمز پایین صفحه) تا صفحه انتشار نوشته برای ما باز شود:

توضیحات اینفوگرافیک انتشار پست با اپ اندروید در وردپرس

 • تصویر شماره 8: همان‌طور که در این بخش مشاهده می‌کنید، می‌توانید دقیقا همانند ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس، این‌جا هم شروع به نوشتن مقاله کنید، ابتدا عنوان را بنویسید و در بخش بعدی می‌توانید شروع به نوشتن کنید.
 • تصویر شماره 9: در این بخش اگر می‌خواهید می‌توانید با کلیک روی دکمه + آبی رنگ پایین صفحه سمت چپ، بلوک‌های گوتنبرگ را باز کنید.
 • تصویر شماره 10: در این بخش بلوک‌های گوتنبرگ قابل مشاهده است و هر کدام را که نیاز دارید می‌توانید انتخاب کنید، فقط حواستان باشد چون روی موبایل در حال نوشتن مقاله هستید، بلوک‌ها به حالت ریسپانسیو موبایل نمایش داده می‌شوند.
 • تصویر شماره 11: در این بخش ما بلوک تصویر را انتخاب کردیم، و با رفتن به بخش تنظیمات بلوک، می‌توانیم آن را کپی، دوبل و حتی حذف کنیم.
 • تصویر شماره 12: بعد از اینکه کار نوشتن و ساخت مقاله به پایان رسید، می‌توانید روی گزینه Publish کلیک کنید، تا به صفحه انتشار مقاله هدایت شوید، همانطور که مشاهده می‌کنید، دراین بخش می‌توانید دسته‌بندی و برچسب نوشته خود را انتخاب کنید و حتی تاریخ انتشار آن را نیز کاستومایز کنید و در نهایت دکمه قرمز رنگ PUBISH NOW را انتخاب کنید، تا مقاله در سایت شما منتشر شود.
 • تصویر شماره 13: در این بخش هم می‌توانید ببینید که مقاله در بخش مقالات سایت شما اضافه شده است.
 • تصویر شماره 14: این هم نمایی از مقاله منتشر شده از بخش نوشته‌ها در کامپیوتر است.

جمع‌بندی

حال که همه ما در جیب خود حداقل یک موبایل هوشمند داریم، بهتر است که از این فرصت استفاده کنیم و اپلیکیشن مدیریت سایت وردپرس را روی موبایل اندرویدی یا آیوس خود نصب کنیم تا در مواقع ضروری بتوانیم خیلی سریع بخش‌های مهم سایت خود را مدیریت کنیم، برای مثال گاهی اوقات ممکن است مجبور شوید به یک سفر یکی دو روزه بروید و فرصت نمی‌کنید که لپ‌تاپ خود را بردارید یا در هر صورت شرایط آن را ندارید.

در این صورت اگر اپلیکیشن مدیریت وردپرس برای موبایل‌های هوشمند را نصب کرده باشید و کار با آن را در این مقاله یاد گرفته باشید، حداقل کاری که می‌توانید انجام دهید این است که پاسخ نظرات کاربران خود را بدهید، یا حتی در مسافرت و در زمان‌های خالی که دارید، خیلی سریع یک مقاله در سایت منتشر کنید!

یا حتی بهتر از این! شما می‌توانید در اوقات فراغت خود یک پادکست با موبایل خود ضبط کنید و بدون اینکه نیازی به کامپیوتر داشته باشید خیلی سریع آن را روی سایت خود قرار دهید!

فقط یادتان باشد که ما به عنوان وبمستر و فردی که کارش تولید محتوا است باید در هر شرایطی بتوانیم سایت خود را مدیریت کنیم. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید و کاربردی بوده باشد، هر گونه سوالی در رابطه با اتصال اپلیکیشن اندروید به سایت وردپرس خود دارید، در پایین همین مقاله و در بخش نظرات سایت مطرح کنید تا تیم وبکیما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان باشد. ممنون از همراهی شما تا انتهای این مقاله 😉

دانلود PDF مدیریت سایت وردپرس با اپلیکیشن اندروید

اگر الان وقت مطالعه این مقاله را ندارید می توانید نسخه PDF آن را دانلود کنید و در موبایل خود آن را ذخیره کنید تا هر زمان‌که فرصت کردید حتما آن‌را مطالعه کنید، برای دانلود روی دکمه زیر کلیک کنید:

4.5/5 - (2 امتیاز)

نظرات در “آموزش مدیریت سایت وردپرس با اپلکیشن اندروید و آیوس

 1. Aɱîɾ HʝR میگوید:

  خسته نباشید بسیار مقاله کاملی بود. قبلا اسم این برنامه رو شنیده بودم ولی استفاده ازش رو بلد نبودم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 3 =