این سایت از چه افزونه ای استفاده میکند؟ فهمیدن افزونه های یک سایت

این سایت از چه افزونه ای استفاده میکند؟ تشخیص قالب سایت وردپرسی

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 23 فروردین 1402

اگر می‌خواهید یک سایت وردپرس طراحی کنید و در ابتدای راه هستید، شاید بخواهید کمی تقلب کنید! یعنی چون هنوز تجربه کافی در زمینه انتخاب قالب وردپرس، و افزونه‌های وردپرسی ندارید، می‌خواهید وب‌سایت‌های قدیمی حوزه کاری خودتان را بررسی کنید و ببینید که سایت مورد نظر از چه قالبی استفاده می‌کند و اینکه کدام افزونه ها در سایت نصب شده‌اند؟

فهمیدن افزونه های یک سایت کار سختی نیست! در واقع پیدا کردن افزونه‌ های نصب شده در یک سایت آنقدر ساده است که وقتی آن را یاد بگیرید حتی از روی کنجکاوی هم که شده بعضی از سایت ها را برای تشخیص افزونه های وردپرس آن بررسی خواهید کرد!

پس اگر می‌خواهید پاسخ سوالات زیر را بدانید:

 • این سایت از چه افزونه ای استفاده میکند؟
 • از کجا بفهمم قالب سایت چیه؟
 • تشخیص قالب وردپرس چگونه است؟
 • از کجا بفهمیم قالب یک سایت چیست؟
 • از کجا بفهمیم یک سایت وردپرس است؟
 • تشخیص قالب وردپرس یک سایت به چه صورت است؟

و سوالاتی مشابه این سوالات، پیشنهاد می‌کنیم که این مقاله از سری مقالات آموزش وردپرس را تا انتها و با دقت مطالعه کنید.

پیدا کردن افزونه‌ های نصب شده در یک سایت

همان‌طور که در بالا هم خدمت‌تان عرض کردم، روش‌های زیادی برای فهمیدن افزونه ها و قالب های یک سایت وجود دارد که سعی می‌کنیم در این مقاله ساده‌ترین آن‌ها را بررسی کنیم.

استفاده از سایت و ابزارهای آنلاین

یکی از ساده‌ترین و سریع‌ترین راه‌های پیدا کردن افزونه‌ های نصب شده در یک سایت این است که از ابزارهای آنلاین برای این کار استفاده کنید، در این بخش از مقاله برخی از بهترین وب‌سایت‌های تشخیص سایت‌های وردپرس را معرفی کردیم.

سایت WPThemeDetector

یکی از بهترین این ابزارها  وب‌سایت WPThemeDetector است، برای استفاده از این ابزار و تشخیص قالب و افزونه‌های سایت مورد نظر، فقط کافیست آدرس سایت را در کادر مشخص شده وارد کنید و روی دکمه سبز رنگ “Experience the magic of WPTD!” کلیک کنید.

سایت WPThemeDetector برای فهمیدن افزونه های یک سایت
سایت WPThemeDetector

سایت ScanWp

ابزار تشخیص قالب و افزونه‌های نصب شده در یک سایت ScanWp
ابزار تشخیص قالب و افزونه‌های نصب شده در یک سایت ScanWp

یکی دیگر از سایت‌های عالی برای فهمیدن قالب و افزونه‌های یک سایت، ابزار ScanWp است، نکته جالب این ابزار این است که علاوه بر پیدا کردن قالب سایت موردنظر، می‌توانید برخی از عبارت‌های کلیدی سایت را هم بررسی کنید.


سایت WPdetector

سایت WPdetector یک ابزار برای فهمیدن قالب وردپرس یک سایت
سایت WPdetector

در بین ابزارهای آنلاین که با استفاده از آن‌ها می‌توانید قالب و افزونه‌های نصب شده در سایت را تشخیص دهید، سایت WPdetector یکی از بهترین‌هاست، برای استفاده از این ابزار فقط کافیست دامنه سایت مورد نظر را در فیلد مشخص شده وارد کنید و روی دکمه سبز رنگ “Detect” کلیک کنید تا تمامی اطلاعات مربوط به سایت مورد نظر را در چند ثانیه به شما نمایش دهد.


سایت Whatwpthemeisthat

یکی دیگر از بهترین ابزارهای آنلاین برای تشخیص قالب یک سایت وردپرسی و البته افزونه‌های نصب شده در یک سایت وردپرسی، ابزار Whatwpthemeisthat است، همانند دیگر ابزارها، کافیست نام دامنه مورد نظر خود را در فیلد مشخص شده قرار دهید و دکمه سبز رنگ با آیکون سرچ را کلیک کنید تا بتوانید مشخصات سایت مدنظر را مشاهده کنید.


سایت ThemeDetect

سایت ThemeDetect ابزاری برای تشخیص قالب نصب شده در سایت
سایت ThemeDetect

ابزار ThemeDetect به صورت انحصاری روی تشخیص قالب یک سایت وردپرسی فعالیت می‌کند، بنابراین اگر می‌خواهید قالب نصب شده در یک سایت وردپرسی را تشخیص دهید، می‌توانید از این ابزار استفاده کنید، یک نکته جالب در رابطه با این ابزار این است که شش قالبی که بیش‌ترین نصب را در بین بررسی سایت‌ها داشته‌اند را نمایش داده و حتی تعداد باری که این قالب‌ها را در سایت‌ها تشخیص داده ثبت کرده است.


سایت Isitwp

سایت Isitwp برای فهمیدن قالب و افزونه‌های یک سایت
سایت Isitwp

وب سایت isitwp در حقیقت به صورت انحصاری برای تشخیص وب‌سایت‌های وردپرسی طراحی شده است، بنابراین اگر می‌خواهید در ابتدا ببینید که یک وب‌سایت با وردپرس طراحی شده است یا خیر، می‌توانید از این ابزار استفاده کنید، نکته جالب اینجاست که این ابزار درصدی از سایت‌هایی که وردپرس تشخیص داده را نیز برای نمایش قرارداده است، و در حال حاضر حدود ۳۷ درصد سایت‌هایی که با این ابزار اسکن شده‌اند، وردپرسی تشخیص داده شده‌اند.


سایت ThemesInfo

سایت ThemesInfo
سایت ThemesInfo

یکی دیگر از بهترین وب‌سایت‌ها برای فهمیدن افزونه های یک سایت، سایت ThemesInfo است، این وب‌سایت هم علاوه بر اینکه به شما نشان می‌دهد یک وب‌سایت از چه قالب و افزونه‌ هایی استفاده می‌کند، تعداد نصب قالب‌ها و افزونه‌ها را بر اساس سایت‌های بررسی شده را نیز نمایش می‌دهد.


فهمیدن افزونه های یک سایت با افزونه‌های کمکی مرورگر

هر مرورگری که استفاده می‌کنید، یک سری افزونه‌های کمکی یا اکستنشن (extension) دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید امکانات جالب و زیادی را به مرورگر خود اضافه کنید، یکی از انواع این extensionها، همین افزودنی فهمیدن افزونه های یک سایت است، پس در ابتدا اجازه دهید، ببینیم چگونه می‌توان یک extension یا افزودنی را به مرورگر گوگل کروم اضافه کرد، حال اگر شما از مرورگری دیگر مثل فایرفاکس استفاده می‌کنید، دقیقا همین مراحل را با کمی دقت بیش‌تر دنبال کنید.

مراحل نصب یک extension در گوگل کروم

برای مدیریت و نصب یک extension در گوگل کروم مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. از منوی بالا سمت راست گزینه More tools را انتخاب کنید
 2. از گزینه‌های نمایش داده شده، گزینه Extension را انتخاب کنید
 3. حال در صفحه باز شده و از منوی همبگری سمت چپ، گزینه Open Chrome Web Store را انتخاب کنید
 4. در این صفحه شما وارد بخش افزودنی‌های گوگل کروم می‌شوید
 5. اگر می‌خواهید سریع وارد بخش افزودنی‌های گوگل کروم شوید، روی این لینک کلیک کنید
 6. حال در این صفحه نام افزونه گوگل کروم خود را سرچ کنید
 7. در قدم بعدی که افزونه مورد نظر خود را پیدا کردید روی آن کلیک کنید تا صفحه مربوط به آن افزونه خاص باز شود.
 8. در صفحه افزونه موردنظر، روی دکمه Add to Chrome کلیک کنید تا افزودنی به مرورگر شما اضافه شود.
 9. در قدم بعدی می‌توانید با کلیک روی افزونه موردنظر از آن استفاده کنید.

افزونه WordPress Theme Detector and Plugin Detector

افزونه WordPress Theme Detector and Plugin Detector
افزونه WordPress Theme Detector and Plugin Detector

حال که با نحوه افزودن یک افزونه در گوگل کروم آشنا شدید، فقط کافیست نام افزونه WordPress Theme Detector and Plugin Detector را در فروشگاه افزودنی‌های گوگل کروم سرچ کنید و سپس آن را نصب کنید و با استفاده از آن قالب و افزونه‌های نصب شده در سایت‌های وردپرسی را تشخیص دهید.


افزونه Wappalyzer

افزونه Wappalyzer
افزونه Wappalyzer

یکی دیگر از پلاگین‌های جالب گوگل کروم که با استفاده از آن می‌توانید وردپرسی بودن یک سایت را به سادگی آب خوردن تشخیص دهید، همین افزونه Wappalyzer است، در واقع با این افزونه می‌توانید کلی اطلاعات جالب در رابطه با سایت مورد نظر خود به دست بیاورید، برای مثال می‌توانید ببینید که سایت مورد نظر از ووکامرس یا EDD استفاده می‌کند، یا اینکه از CDN کلودفلر استفاده می‌کند یا خیر، حتی می‌توانید نسخه PHP را نیز مشاهده کنید! پس پیشنهاد می‌کنیم به عنوان یک وبمستر یا یک برنامه‌نویس یا حتی یک وردپرس کار حتما حتما این افزودنی را روی گوگل کروم خود نصب داشته باشید.


افزونه Scan WP

افزونه Scan WP
افزونه Scan WP

افزودنی Scan WP در واقع همان کار ابزار ScanWp را انجام می‌دهد که در بخش ابزارهای آنلاین آن را معرفی کردیم، در واقع وب‌سایت scanwp.net علاوه بر ابزار آنلاین خود، یک افزودنی برای مرورگر گوگل کروم طراحی کرده است تا کاربران بتوانند با نصب آن به سادگی هر زمان که خواستند،‌ بتوانند قالب و افزونه های نصب شده در یک سایت وردپرسی را تشخیص دهند.


فهمیدن افزونه های یک سایت با بررسی سورس سایت

یکی دیگر از راه‌های فهمیدن افزونه ها و قالب نصب شده در یک سایت این است که سورس کد سایت مورد نظر را بررسی کنید، برای این کار کافیست کلید F12 را فشار دهید، یا روی سایت موردنظر راست کلیک کنید و گزینه Inspect را انتخاب کنید تا بخش سورس‌کدهای سایت نمایش داده شود، در این بخش تب Source را انتخاب کنید تا پوشه‌های سایت نمایش داده شود:

فهمیدن افزونه های یک سایت با بررسی سورس سایت
فهمیدن افزونه های یک سایت با بررسی سورس سایت

حال همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، پوشه wp-content را پیدا کنید، در این پوشه حداقل دو پوشه دیگر وجود خواهد داشت که برای دیدن قالب نصب شده کافیست پوشه themes را باز کنید و برای مشاهده افزونه ‌های نصب شده در سایت، کافیست پوشه plugins را باز کنید و موارد را مشاهده کنید.

تشخیص قالب و افزونه‌ های یک سایت با view page source

یکی دیگر از راه‌های تشخیص قالب و افزونه های نصب شده در یک سایت استفاده از گزینه view page source است، برای این کار کافیست روی سایت مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه view page source را انتخاب کنید، حال در صفحه باز شده، کلی کد خواهید دید، برای فهمیدن قالب و افزونه های نصب شده در سایت، کافیست کلیدهای ترکیبی “Ctrl+F” را فشار دهید تا بخش جستجو نمایش داده شود.

تشخیص قالب و افزونه‌ های یک سایت با view page source
تشخیص قالب و افزونه‌ های یک سایت با view page source

حال همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، تمامی افزونه‌های نصب شده در سایت به سادگی نمایش داده می‌شوند.

جمع‌بندی

در انتها امیدواریم که با استفاده از این مقاله بتوانید قالب و افزونه های نصب شده در یک سایت وردپرسی را به سادگی تشخیص دهید و از آن در جهت طراحی حرفه‌ای‌تر سایت خود استفاده کنید، هرگونه سوالی در رابطه با نحوه فهمیدن افزونه های یک سایت دارید در انتهای همین مقاله و در بخش نظرات سایت مطرح کنید تا بتوانیم پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

4.7/5 - (3 امتیاز)

نظرات در “این سایت از چه افزونه ای استفاده میکند؟ تشخیص قالب سایت وردپرسی

 1. miladsoltani میگوید:

  با سلام خدمت شما آیا روشی وجود دارد که جلوگیری کند از فهمیدن اینکه یک سایت با وردپرس است یا نه؟ و یا چه افزونه های به کار رفته است؟

  • پشتیبانی میگوید:

   باسلام، بله برخی از روش‌ها وجود دارد که بعضی از آن‌ها را در دوره امنیت وردپرس وبکیما، آموزش دادیم، اما اگر شخصی حرفه‌ای بخواهد سایت را بررسی کند، شما هر کاری هم انجام دهید، بازهم می‌توان وردپرسی بودن یک وب‌سایت را تشخیص داد.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین ساعات جشنواره بلک فرایدی! ... تا 90 درصد تخفیف روی تمامی دوره‌ها ...تخفیف‌تو بگیر!
+
آموزش‌های ویدیویی جدید در یوتیوب