بهترین افزونه انجمن ساز وردپرس | تالار گفتگو

بهترین افزونه انجمن ساز وردپرس | تالار گفتگو

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 27 تیر 1402

بهترین افزونه انجمن ساز وردپرس: انجمن‌های زیادی امروزه به صورت اینترنتی فعالیت می‌کنند که هر کدام از این انجمن‌ها طرفدارهای خاص خود را دارند، یک سری از انجمن‌ها هستند که به صورت عمومی در هر زمینه‌ای فعالیت دارند و افراد در هر زمینه‌ای سوالات و مباحث خود را مطرح می‌کنند و برخی از آن‌ها هم هستند که به صورت تخصصی کار می‌کنند و بر روی یک موضوع مباحث و سوالات را می‌پذیرند، انجمن می‌تواند بر روی جذب کاربر برای سایت تاثیر گذار باشد و یا حتی می‌تواند افزایش فروش را رغم بزند، خبر خوب این که می‌توان با استفاده از وردپرس هم انجمن ساخت و در این زمینه محدود نخواهید بود فقط کافی است از یک سری افزونه‌ها استفاده کنید، ما در مقاله بهترین افزونه انجمن ساز وردپرس از سری مقالات بهترین افزونه های وردپرس قصد داریم بهترین افزونه‌های انجمن ساز وردپرس را معرفی کنیم تا کامل آن‌ها را بشناسید و با استفاده از آن‌ها انجمن سایت خود را ایجاد کنید.

حتما باید در سایت انجمن داشته باشیم؟

در همین اول مقاله بهتر است به این سوال پاسخ دهیم که حتما نیاز است در سایت انجمن وجود داشته باشد یا خیر؟ در جواب این سوال باید بگوییم خیلی هیچ اجباری برای این مورد وجود ندارد و شما به صورت دلخواه می‌توانید هم در سایت انجمن ایجاد کنید و اگر هم نیاز نداشته باشید آن‌ را ایجاد نمی‌کنید اما صبر کنید یک داستان واقعی از معجزه انجمن به شما بگویم تا کاملا با تاثیر آن آشنا شوید.

چند سال پیش که یک فروشگاه اینترنتی در زمینه لوازم موبایل و فروش موبایل داشتم یک مشکل اساسی که همیشه وجود داشت این بود که کاربران سوالات تخصصی و غیرتخصصی زیادی داشتند که پاسخ به آن‌ها کمی سخت بود و بسیار هم وقت من را مشغول خود می‌کرد.

حتما باید در سایت انجمن داشته باشیم؟
حتما باید در سایت انجمن یا تالار گفتگو داشته باشیم؟

بعد از گذشت یک مدتی که به خوبی نتوانستم تمام سوالات را به صورت کامل پاسخ دهم، برای حل این مشکل یک بخش را در سایت با عنوان انجمن سایتم راه‌اندازی کردم تا کاربران بتوانند با استفاده از آن سوالات خود را مطرح کنند، این بین اتفاقی که افتاده بود تعامل عالی بین کاربران بود که باعث شده بود افراد بیشتری به سایت علاقه‌مند شوند و از سایت استفاده کنند.

من دیگر خودم برای پاسخ سوالات هیچ اقدامی نمی‌کردم و صرفا یک سری افراد که خیلی تخصصی در این زمینه کار کرده بودند شروع می‌کردند برای تعامل بیشتر به افرادی که سوال مطرح کرده بودند اطلاعات ارائه می‌دادند و این هم به سود من شده بود و هم خیلی وقت خودم را بیشتر نگه‌داری می‌کردم.

پس در کل مانند همین داستان شما هم می‌توانید در سایت انجمن داشته باشید و هم اگر نمی‌تواند نیاز شما باشند آن‌ را دست کم بگیرید و در کل از آن استفاده نکنید، اگر تا این بخش از مقاله تصمیم بر این شد که انجمن را در سایت داشته باشید حتما تا انتها مقاله را مطالعه کنید تا کامل به افزونه‌های انجمن ساز شما را آشنا کنیم، تا با استفاده از آن‌ها بتوانید انجمن‌های مورد نیاز خود را خیلی سریع و ساده ایجاد کنید، همچنین اگر در نصب افزونه وردپرس مشکل دارید می‌توانید به مقاله آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.


بهترین افزونه‌ های انجمن ساز وردپرس

همان‌طور که گفته شد برای ساخت انجمن در وردپرس نمی‌توانید از خود امکانات وردپرس استفاده کنید و فقط از طریق همان امکانات انجمن را در سایت ایجاد کنید و باید سعی داشته باشید بهترین افزونه را برای ساخت انجمن در سایت استفاده کنید تا بعدا برای اضافه کردن امکانات به آن انجمن محدود نباشید، به همین دلیل باید این بخش را تا آخر مطالعه کنید چرا که ما سعی داشتیم تحقیقات زیادی در این زمینه انجام دهیم و این تحقیقات در قالب یک مقاله باشد و شما با مطالعه این مقاله کاملا بهترین افزونه‌های انجمن ساز وردپرس را بشناسید و با استفاده از آن‌ها یک انجمن خیلی حرفه‌ای در سایت خود داشته باشید.

بهترین افزونه انجمن ساز وردپرس bbPress

بی بی پرس یکی از محبوب‌ترین و بهترین افزونه های انجمن ساز وردپرس است و افرادی که چند وقت است از وردپرس استفاده می‌کنند کاملا آن‌را می‌شناسند چرا که کاربردی است و بسیاری از قابلیت‌های مورد نیاز را در زمینه ساخت انجمن ارائه داده است تا در این زمینه محدود نباشیم و به خوبی از آن استفاده کنیم. ماهیت این افزونه برای ساخت انجمن‌ها است و بسیار هم در این زمینه پیشرو بوده است تا افراد با نصب آن دیگر نیاز نداشته باشند چندین افزونه دیگر هم نصب کنند و خیلی ساده می‌توانید تنها با استفاده از این افزونه انجمن‌های حرفه‌ای در زمینه‌های مختلف داشته باشید.

بهترین افزونه انجمن ساز وردپرس - bbPress
بهترین افزونه انجمن ساز وردپرس – bbPress

اگر بخواهیم یکی از بهترین مزیت‌های افزونه بی بی پرس را توضیح دهیم باید به فارسی بودن آن اشاره کنیم چرا که با همین مزیت می‌توانیم انجمن‌های فارسی خود را خیلی ساده‌تر ایجاد کنیم و همین موضوع می‌تواند صرفه‌جویی در وقت ما باشد. بی بی پرس توسط یک سری از توسعه دهندگان وردپرس ایجاد شده است و همین موضوع هم باعث شده است که روزبه‌روز حرفه‌ای‌تر باشد و شما خیلی ساده‌تر بتوانید انجمن‌ها را به پیشرفته‌ترین شکل ممکن ایجاد کنید. با این همه مزیتی که بی بی پرس دارد باید بگوییم که این افزونه به صورت کاملا رایگان ارائه شده است و می‌توانید از طریق مخزن وردپرس آن‌را نصب و راه‌اندازی کنید که تا کنون هم از این طریق بیش از 200 هزار نصب فعال دریافت کرده است.


افزونه BuddyPress

بادی پرس یکی دیگر از بهترین افزونه های انجمن ساز وردپرس است که می‌توانید با استفاده از آن انجمن‌های مورد نیاز خود را در سایت ایجاد کنید بدون این که نیاز باشد دانش کد نویسی را مسلط باشید، توجه داشته باشید تنطیمات افزونه بسیار ساده در نظر گرفته شده است تا بتوانید به ساده‌ترین شکل ممکن و بدون دانش تخصصی انجمن مورد نظر خود را ایجاد کنید.

امکاناتی که با استفاده از این افزونه دریافت می‌کنید در حد بی بی پرس است و نمی‌توان گفت خیلی تفاوت‌های زیادی دارند یا برتری نسبت به هم دیگر دارند، این افزونه هم از زبان فارسی کاملا پشتیبانی می‌کند و خیلی ساده می‌توانید تنظیمات آن‌را انجام دهید، البته باید توجه داشته باشید که سازگاری این افزونه با ووکامرس به نسبت بی بی پرس بیشتر است و همین موضوع باعث شده است سایت‌های فروشگاهی بیشتر از این افزونه استفاده کنند.

 افزونه ساخت انجمن در وردپرس BuddyPress
افزونه ساخت انجمن در وردپرس BuddyPress

این افزونه برای ساخت انجمن یک سری قالب‌های آماده در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید با استفاده از این قالب‌ها خیلی ساده‌تر انجمن را ایجاد کنید و فقط نیاز است با نصب قالب‌ها یک سری موارد را برای سایت شخصی سازی کنید تا به نسبت سایت خود انجمن داشته باشید.

یکی دیگر از مزیت‌های خوب بادی پرس هم این است که به صورت مستمر آپدیت ارائه می‌دهد و بعد از هر آپدیت هم مشکلات احتمالی را رفع می‌کند و یا یک سری قابلیت‌های جدید را در افزونه اضافه می‌کند تا بابت بیشتری امکانات انجمن را ایجاد کنید. این افزونه هم در مخزن وردپرس به صورت رایگان ارائه شده است تا بتوانید به صورت رایگان انجمن‌های مورد نیاز خود را ایجاد کنید و تا کنون هم توانسته است بیش از 200 هزار نصب فعال دریافت کند.


ساخت انجمن با افزونه WP Symposium Pro

یکی دیگر از بهترین افزونه‌ های تالار گفتگو وردپرس، افزونه افزونه WP Symposium Pro است که قابلیت‌های بسیار زیادی دارد و می‌توانید با استفاده از آن بدون هیچ محدودیتی در سایت انجمن تخصصی داشته باشید، این افزونه با شبکه‌های اجتماعی سازگار است و کاربران می‌توانند با استفاده از شبکه‌های اجتماعی به سایت وارد شوند و یا می‌توانند سوالات و مباحث را خیلی ساده در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

البته باید توجه داشته باشید که این افزونه به نسبت افزونه‌های دیگر خیلی جدی‌تر است و خیلی نمی‌توان تعداد نصب و قدمت آن‌را با افزونه‌های دیگر مقایسه کرد و اما امکاناتی که ارائه می‌دهد را می‌توان مقایسه کرد که همین موضوع باعث شده است ما آن‌را مورد بررسی قرار دهیم.

بهترین افزونه انجمن ساز وردپرس - WP Symposium Pro
بهترین افزونه انجمن ساز وردپرس – افزونه WP Symposium Pro

این افزونه فارسی سازی نشده است اما بااین‌وجود قابلیت‌های خوبی دارد که نباید آن‌را دست کم بگیریم، این افزونه قالب‌های متفاوتی دارد که همین قالب‌ها می‌تواند دست شما را بسیار بازتر بگذارد تا بتوانید به بهترین شکل ممکن انجمن خود را اجرا کنید و در انتخاب قالب هم خیلی وقت زیادی صرف نکنید. در حال حاضر نسخه رایگان این افزونه از طریق مخزن وردپرس در دسترس است و می‌توانید آن‌را نصب کنید اما اگر قصد داشته باشید تمام امکانات آن‌را داشته باشید می‌توانید از طریق منبع آن‌را خریداری کنید و بعد از آن استفاده کنید.


ساخت انجمن رایگان در وردپرس با افزونه Ultimate member

افزونه التیمیت ممبر صرفا برای ساخت انجمن نیست و ماهیت کار آن برای مدیریت کاربران و نقش‌های کاربری است، اما می‌توانید برای انجمن هم از آن استفاده کنید که همین قابلیت هم خیلی خوب است و دیگر لازم نیست برای مدیریت کاربران یک افزونه و برای ساخت انجمن یک افزونه دیگر نصب کنید خیلی ساده با یک افزونه هر دو را در سایت دارید و آن‌ها را مدیریت می‌کنید.

توجه داشته باشید که این افزونه بسیار محبوب است و تا کنون سایت‌های زیادی توانسته‌اند با استفاده از آن هزاران کاربر خود را مدیریت کنند که این یعنی افزونه امور مدیریتی را به بهترین شکل ممکن به ما ارائه می‌دهد تا در این زمینه مشکلی نداشته باشیم.

 ساخت انجمن رایگان در وردپرس با افزونه Ultimate member
ساخت انجمن رایگان در وردپرس با افزونه Ultimate member

مشکلی که ممکن است با این افزونه داشته باشیم، نداشتن قالب به صورت پیش‌فرض است که ممکن است کمی ما را درگیر خود کند، با استفاده از این افزونه باید حتما یک قالب برای انجمن در نظر بگیرید تا افراد با استفاده از آن فعالیت‌های خود را داشته باشند و فقط این افزونه امور مدیریتی آن‌ها را انجام دهد.

در کل باید بدانید که افزونه به صورت رایگان عرضه نشده و در مارکت‌های فروش افزونه باید خریداری شود که با توجه به امکانات تقریبا هر سایتی که می‌خواهد کاربران در آن ثبت نام کنند این افزونه را نیاز دارد و یا اگر هم قصد دارید انجمن حرفه‌ای داشته باشید حتما این افزونه نیاز شما خواهد بود.


ایجاد انجمن در سایت وردپرسی با افزونه Simple:Press

افزونه Simple:Press یکی دیگر از افزونه‌های تازه وارد در این زمینه است که با استفاده از آن می‌توانید انجمن‌های خوبی را ایجاد کنید و در این زمینه محدود نیستید، توجه داشته باشید که امکانات این افزونه با بادی پرس و بی بی پرس قابل مقایسه است و در برخی از موارد بسیار امکانات را بهتر و بیشتر عرضه کرده است. این افزونه با توجه به این که تازه وارد است اما افزودنی‌هایی هم برای آن موجود است که با نصب کردن آن‌ها می‌توانید قابلیت‌های افزونه را تا چند برابر افزایش دهید و همین موضوع باعث می‌شود افزونه به نسبت افزونه‌های انجمن ساز دیگر بسیار پیشرو باشد.

ایجاد انجمن در سایت وردپرسی با افزونه Simple:Press
ایجاد انجمن در سایت وردپرسی با افزونه Simple:Press

در ضمن طبق گفته‌های طراحان افزونه همیشه در طراحی این افزونه قدرتمند سعی بر این بوده که کاملا بهینه سازی باشد تا بر روی سئو تاثیر مثبت گذاشته و بهتر رتبه بگیرد، توجه داشته باشید که همین موضوع خیلی می‌تواند در مبحث سئو به شما کمک کند و کار شما برای سئو. تکنیکالی خیلی کمتر خواهد شد و وقت کمتری نیاز است برای آن بگذارید.

در حال حاضر این افزونه در مخزن وردپرس است و به صورت عمومی هر کسی می‌تواند از آن استفاده کند، توجه داشته باشید که این افزونه اکثرا با افزونه‌های دیگر و قالب‌های موجود وردپرس سازگاری دارد ولی قبل از نصب آن بهتر است که یک نسخه بک آپ از سایت خود داشته باشید تا در زمانی هر مشکلی برای سایت به وجود آمد بتوانید با بک آپ سایت را دوباره درست کنید.


افزونه wpForo Forum

این افزونه انجمن ساز هم به نسبت اولین افزونه‌هایی که در لیست بهترین افزونه انجمن ساز وردپرس معرفی کردیم برتری خاصی دارد و یک سری قابلیت‌های خیلی خوبی را برای ساخت و مدیریت انجمن ارائه می‌دهد که همین قابلیت‌ها می‌توانند به بهترین شکل ممکن عمل کنند در نتیجه یک انجمن حرفه‌ای داشته باشید، توجه کنید که این افزونه به‌ صورت تخصصی بر روی انجمن و ساخت آن کار می‌کند و با وجود این موضوع هر نوع تنظیماتی که در آن وجود دارد کاربردی خواهد بود چرا که همه آن‌ها مربوط به انجمن‌ها هستند.

یکی از قابلیت‌های خوبی که با استفاده از این افزونه می‌توانید داشته باشید، ایجاد بخش‌های مختلف و طراحی آن‌ها با روش کشیدن و رها کردن است که همین موضوع باعث می‌شود به بهترین شکل ممکن انجمن خود را اجرا کنید تا در نهایت کاربران خیلی ساده‌تر از انجمن استفاده کنند و در این زمینه مشکلی نداشته باشند.

بهترین افزونه انجمن ساز وردپرس - wpForo Forum
بهترین افزونه تالار گفتگو وردپرس – wpForo Forum

این افزونه به نسبت بادی پرس و بی بی پرس جدیدتر است و همین موضوع باعث شده که با صفحه ساز‌هایی مثل المنتور سازگار باشد و شما با این صفحه سازها می‌توانید شخصی سازی بیشتری در سایت داشته باشید و بهتر عمل کنید. این افزونه به صورت رایگان از طریق مخزن وردپرس در دسترس است و تا کنون هم توانسته بیش از 30 هزار نصب فعال را از این طریق دریافت کند، البته این موضوع هم توجه داشته باشید که افزونه فارسی سازی نشده است و شما مجبور هستید برای استفاده از آن نسخه انگلیسی را نصب کنید و یا به صورت اختصاصی خودتان آن‌را فارسی سازی کنید که کار تخصصی است.


افزونه انجمن ساز وردپرس Asgaros Forum

افزونه هفتم لیست ما آخرین افزونه در لیست بهترین افزونه انجمن ساز وردپرس، برای ساخت انجمن‌های وردپرسی است، توجه داشته باشید که این افزونه هم قابلیت‌های خوبی دارد و هم خیلی سعی شده که بهینه سازی شود و بتوانید با استفاده از آن سایت خود را خیلی بهتر پیشرفت دهید. این افزونه اصلا سنگین نیست و تمام با افزونه‌های سئو وردپرس مانند یواست یا رنک مث سازگار است که همین موضوع باعث شده بسیاری از افراد با استفاده از آن بتوانند انجمن‌های موفق در زمینه‌های موفق داشته باشند.

تنها مشکلی که این افزونه به نسبت برخی دیگر از افزونه‌های انجمن ساز دارد این است که فارسی سازی نشده و همین موضوع ممکن است کمی شما را اذیت کند و اگر این مورد برای شما مهم نباشد در کل افزونه عالی است و می‌توانید با استفاده از آن خیلی ساده انجمن‌های وردپرسی خود را ایجاد کنید.

افزونه انجمن ساز وردپرس Asgaros Forum
افزونه انجمن ساز وردپرس Asgaros Forum

تقریبا هر نوع امکاناتی که برای داشتن یک انجمن در سایت نیاز دارید را با استفاده از این افزونه می‌توانید تجربه کنید و اصلا به‌خاطر این مورد نگران نباشید چرا که افزونه به صورت تضمینی همه امکانات مورد نیاز را در اختیار شما قرار خواهد داد. در ضمن این افزونه هم به صورت رایگان در مخزن وردپرس قرار گرفته و شما می‌توانید از این طریق خیلی ساده و سریع آن‌را نصب کنید که تا کنون هم توانسته است از این طریق بیش از 20 هزار نصب فعال دریافت کند.


خیلی خوب دوستان در این بخش مقاله سعی شد یک سری از بهترین افزونه‌ها برای ساخت انجمن وردپرسی به شما معرفی شود و بتوانید از آن‌ها استفاده کنید اما نه هنوز مقاله به اتمام نرسیده چرا که ما می‌خواهیم بگوییم فقط پلاگین‌ها قادر ساخت انجمن ندارند و قالب‌های وردپرسی هم برخی این قابلیت را دارند و برای همین ساخت انجمن طراحی شده‌اند!!

بله درست است شما می‌توانید از یک سری قالب وردپرسی که صرفا برای ساخت انجمن طراحی شده‌اند استفاده کنید تا انجمن مورد نیاز خود را ایجاد کنید و همین موضوع هم باعث می‌شود بدون نصب پلاگین و با تغییر قالب سایت خود یک انجمن در سایت داشته باشید. قالب ForumEngine یکی از قابل‌های ساخت انجمن در وردپرس است که می‌توانید آن‌را نصب کنید و در پیشخوان سایت هم یک سری گزینه‌ها اضافه خواهد شد تا بتوانید با استفاده از آن‌ها انجمن را مدیریت کنید، در کل این قابل برای ساخت انجمن عالی است و شما را هرگز محدود نخواهد کرد.

توجه: اگر قصد دارید یک بخشی از سایت انجمن باشد و سایت فعلی با همین ظاهر باشد، می‌توانید یک ساب دامین (sub domain) در سایت ایجاد کنید و یک وردپرس در آن نصب کنید تا قالب بر روی ساب دامین نصب شود و در نهایت هم انجمن سایت با یک ساب دامین به کاربران ارائه می‌شود، این موضوع خیلی مهم است چرا که ممکن است در حال حاضر یک فروشگاه اینترنتی خوب داشته باشید.

جمع بندی

و در آخر هم باید بگوییم که انجمن‌ها می‌توانند کمک کننده خوبی برای شما باشند و با استفاده از آن می‌توانید به بهترین شکل ممکن یک سیستم پاسخ دهی به مشکلات و سوالات در سایت داشته باشید که خیلی هم وقت شما را درگیر نخواهد کرد و با وقت کم می‌توانید این سیستم را داشته باشید، در این مقاله سعی داشتیم بهترین افزونه‌های ساخت انجمن برای وردپرس را به شما معرفی کنیم تا بتوانید با استفاده از این افزونه‌ها به بهترین شکل ممکن انجمن خود را ایجاد کنید.

امیدواریم از خواندن مقاله بهترین افزونه های تالار گفتگو وردپرس خسته نشده باشید و اطلاعات کافی را نسبت به موضوع مقاله کسب کرده باشید، در ضمن شما هر سوالی در باره این مقاله دارید می‌توانید از طریق نظرات سوال خود را با ما به اشتراک بگذارید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین ساعات جشنواره بلک فرایدی! ... تا 90 درصد تخفیف روی تمامی دوره‌ها ...تخفیف‌تو بگیر!
+
آموزش‌های ویدیویی جدید در یوتیوب