بهترین افزونه‌ های کوتاه کننده لینک وردپرس

بهترین افزونه های کوتاه کننده لینک وردپرس

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 20 تیر 1402
باید لاگین کنید!

بهترین افزونه های کوتاه کننده لینک وردپرس: لینک‌های کوتاه امروزه بسیار مهم واقع شده اند چرا که این لینک‌ها می‌توانند برای وب سایت ها بسیار پر کاربرد باشند و افراد می‌توانند از طریق این لینک‌های کوتاه آدرس‌های اینترنتی خود را خیلی ساده‌تر در دسترس کاربران در شبکه‌های اجتماعی قرار دهند، با توجه به همین موضوع مهم بودن لینک‌های کوتاه، ما در این مقاله یعنی مقاله بهترین افزونه های کوتاه کننده لینک وردپرس از سری مقالات بهترین افزونه های وردپرس قصد داریم افزونه‌های کوتاه کننده لینک وردپرس را معرفی کنیم تا با استفاده از آن‌ها بتوانید لینک‌های مورد نظر را در سایت خود کوتاه کنید و نیاز به سرویس‌های خارج از سایت نداشته باشید.

آیا واقعا لینک کوتاه اهمیت دارد؟

همین اول سوالی ممکن است در ذهن شما مطرح شده باشد که اصلا لینک‌های کوتاه مهم هستند و می‌توانند تاثیر گذار باشند؟ در جواب این سوال باید بگوییم بله این لینک‌ها بسیار مهم هستند و می‌توانند کمک کنند تا کاربران سریع تر به لینک‌های مورد نظر ما بروند.

فرض کنید که در اینستاگرام یک سری پست را مشاهده می‌کنید که بسیار مهم هستند، در کپشن این پست‌ها یک لینک وجود دارد که شما با این لینک می‌توانید اطلاعات بیشتری داشته باشید، اگر این لینک چند خطی باشد، شما اصلا حوصله دارید که تک به تک کلمات لینک را تایپ کنید تا به آن برسید؟ خیر اصلا شما حوصله به خرج نخواهید داد که لینک را جستجو کنید ( حقیقتا خود من هم حوصله ندارم که یک لینک چند خطی را تک به تک در مرورگر وارد کنم. ) پس با این وجود نباید به هیچ وجه نباید از لینک‌های چند خطی استفاده کنیم و هر چقدر لینک کوتاه‌تر باشد بهتر خواهد بود.

لینک کوتاه چقدر مهم است
آیا واقعا لینک کوتاه اهمیت دارد؟

اگر به مثال بالا دقت کنید، متوجه خواهید شد که با این مشکل چقدر کاربر را از دست خواهید داد و بازدید کننده‌های سایت از طریق شبکه‌های اجتماعی اصلا بالا نخواهد رفت، بهترین راه حل استفاده از لینک‌های کوتاه است که اگر تا آخر این مقاله با ما همراه باشید با بهترین افزونه‌های کوتاه کننده لینک وردپرس آشنا خواهید شد و می‌توانید از آن‌ها در سایت خود استفاده کنید.


بهترین افزونه های کوتاه کننده لینک وردپرس

افزونه‌های زیادی در این زمینه وجود دارد که می‌توانید از همه آن‌ها استفاده کنید تا لینک‌های کوتاه خود را ایجاد کنید، اما همه این افزونه‌ها نمی‌توانند مناسب باشند و یک سری از آن‌ها مشکل دارند و برخی از آن‌ها هم قابلیت‌های زیادی را ارائه نمی‌دهند که همین مورد مشکل جدی است و باید به آن توجه داشت، در این بخش از مقاله ما قصد داریم بهترین افزونه‌ها را در این مورد معرفی کنیم تا دیگر از نظر امکاناتی با این افزونه‌ها مشکلی نداشته باشید.

افزونه کوتاه کننده لینک URL Shortener by MyThemeShop

یکی از بهترین افزونه های کوتاه کننده لینک وردپرس، افزونه URL Shortener by MyThemeShop است که قابلیت‌های بسیار عالی در این زمینه ارائه می‌دهد و می‌توانید با استفاده از آن به بهترین شکل ممکن در سایت خود یک سرویس کوتاه کننده لینک داشته باشید.

یکی از اصلی ترین مزیت‌هایی که این افزونه دارد، این است که می‌توانید علاوه بر ساخت لینک‌های کوتاه، آمار آن‌ها هم در دسترس داشته باشید و با استفاده از این آمار نرخ تبدیل حدودی را بسنجید که بسیار عالی است و می‌تواند کمک زیادی به شما کند.

بهترین افزونه های کوتاه کننده لینک وردپرس - URL Shortener by MyThemeShop
بهترین افزونه های کوتاه کننده لینک وردپرس – URL Shortener by MyThemeShop

افزونه URL Shortener by MyThemeShop در حال حاظر بیش از 10 هزار نصب فعال از طریق مخزن وردپرس دریافت کرده است که به صورت کاملا رایگان هم از این طریق در دسترس است که می‌توانید خیلی ساده آن را در سایت خود نصب و راه اندازی کنید. توجه داشته باشید که تنظیمات افزونه بسیار ساده است و اصلا نیاز نیست که نگران این مورد باشید که کار با این افزونه سخت باشد.


افزونه کوتاه کننده لینک برای وردپرس ThirstyAffiliates

یکی دیگر از افزونه‌هایی که بیشتر برای لینک‌های افیلیتی و یا همان همکاری در فروش استفاده می‌شود، افزونه ThirstyAffiliates است که در این زمینه قابلیت‌هایی از جمله مخفی سازی لینک‌های افیلیتی را ارائه می‌دهد که می‌تواند بر روی سئو شما تاثیر گذار باشد.

اگر قصد دارید یک وبلاگ داشته باشید که به همکاری در فروش بپردازید و از این طریق کسب درآمد داشته باشید، می‌توانید از این افزونه استفاده کنید که بسیار عالی است و نیاز نیست که خیلی تخصص زیادی در وردپرس داشته باشید چرا که کار کردن با آن بسیار ساده است و نیاز به تخصص خاصی ندارد.

افزونه کوتاه کننده لینک برای وردپرس ThirstyAffiliates
بهترین افزونه های کوتاه کننده لینک وردپرس – ThirstyAffiliates

افزونه ThirstyAffiliates امکان دسته بندی لینک‌ها هم دارد که این قابلیت می تواند برای شما بسیار مناسب باشد و نیاز نیست که خیلی دیگر به دنبال لینک‌های خود بگردید و خیلی ساده می‌توانید از طریق دسته‌های هر کدام به آن‌ها دسترسی داشته باشید. این افزونه به صورت رایگان عرضه شده است که نیاز نیست شما برای دریافت آن هزینه‌ای بپردازید و خیلی سریع می‌توانید از طریق مخزن وردپرس آن را نصب کنید که از این طریق هم تاکنون توانسته است بیش از 30 هزار نصب فعال دریافت کند.


یکی دیگر از افزونه‌هایی که تا کنون بسیار عالی پیشرفته است و می‌توانید با استفاده از آن به خوبی لینک‌های کوتاه خود را در سایت ایجاد کنید افزونه Easy Affiliate Links است که قابلیت‌های بسیار زیادی در این زمینه ارائه داده و شما دیگر برای استفاده از سرویس‌های خارجی کوتاه کننده لینک بی نیاز خواهید شد.

افزونه لینک کوتاه Easy Affiliate Links
افزونه لینک کوتاه Easy Affiliate Links

این افزونه آمار کامل را از استفاده لینک‌ها به شما ارائه می‌دهد تا تحلیل بسیار عالی بر روی این مورد داشته باشید، توجه داشته باشید این آمار دقیق محاسبه می‌شود و طبق هر کلیک در ماه، هفته و یا روز گذشته را می‌توانید خیلی ساده مشاهده کنید. این افزونه هم برای سایت‌هایی استفاده می شود که کار همکاری در فروش انجام می دهند اما اگر قصد دارید از آن فقط برای کوتاه کردن لینک‌ها ساده استفاده کنید مشکلی نخواهید داشت و محدودیتی هم از این نظر ندارید.


یکی از بهترین افزونه‌های موجود در وردپرس افزونه جت پک است که قابلیت‌های بسیار عالی دارد و شما می‌توانید با استفاده از آن امکانات مختلفی را برای سایت خود در دسترس داشته باشید، یکی از قابلیت‌هایی که جت پک دارد و می‌توانید از آن استفاده کنید، کوتاه کننده لینک است که بسیار عالی است و می‌تواند کاملا نیاز را برای کوتاه کردن لینک‌ها رفع کند.

افزونه WP.me Shortlinks in Jetpack
افزونه WP.me Shortlinks in Jetpack

البته برای این مورد باید در تنظیمات افزونه پیوند‌های کوتاه WP.me را فعال کنید تا این قابلیت در سایت فعال شود و با استفاده از آن بتوانید این قابلیت را در سایت خود داشته باشید و با استفاده از آن لینک‌های مورد نظر خود را کوتاه کنید. جت پک تماما رایگان است و نیاز نیست برای استفاده از آن هیچ هزینه‌ای بپردازید و این مورد خیلی عالی است اما خبر بدی که وجود دارد این است که نمی‌توانید از آن در سایت‌های ایرانی استفاده کنید چرا که این سرویس ایران را کاملا تحریم کرده است و قابلیت‌های آن کاملا محدود است.

اما اگر از هاست و دامین خارجی استفاده می‌کنید می‌توانید از این افزونه استفاده کنید و در این زمینه مشکلی نداشته باشید، برای نصب و راه اندازی این افزونه هم می‌توانید نام آن را در مخزن وردپرس جستجو کنید و بعد خیلی ساده از این طریق آن را دانلود و نصب کنید، افزونه جت پک تا کنون توانسته است بیش از 5 میلیون نصب فعال از طریق مخزن وردپرس دریافت کند که همین مورد می‌تواند ثابت کننده قابلیت‌های بی نظیر افزونه باشد.


افزونه پنجمی که در لیست ما قرار دارد بسیار حرفه‌ای طراحی و اجرا شده که شما با استفاده از آن بتوانید هم لینک‌های کوتاه خود را به صورت کامل مدیریت کنید و هم بتوانید آمار آن‌ها را از طریق همین افزونه در دسترس داشته باشید، البته به مورد هم توجه کنید که محبوب‌ترین افزونه کوتاه کننده لینک وردپرس، افزونه Pretty Links Lite است و تاکنون بیش از 300 هزار نصب فعال دریافت کرده.

این افزونه کاملا بستر مدیریت لینک‌های کوتاه هم برای سایت ایجاد کرده است تا وقتی که می‌خواهید در سایت لینک‌ها را مدیریت کنید و یا بخواهید برخی از آن‌ها را حذف کنید، می‌توانید از طریق بخش مدیریت لینک‌های افزونه اقدام کنید بدون این که خیلی پیچیده باشد و نیاز به تخصص خیلی زیادی هم ندارد.

بهترین افزونه های کوتاه کننده لینک وردپرس - Pretty Links Lite
بهترین افزونه های کوتاه کننده لینک وردپرس – Pretty Links Lite

البته امکان خروجی گرفتن از لینک‌ها هم وجود دارد که در یک فایل csv می‌توانید این لینک دریافت کنید تا اگر به صورت آفلاین هم خواستید بتوانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید و از این نظر مشکلی وجود نداشته باشد. افزونه علاوه بر تمام امکانات عالی که در اختیار قرار می‌دهد کاملا رایگان است و نیاز به هیچ گونه هزینه‌ای ندارد به همین دلیل بسیار محبوب واقع شده است، اگر قصد دارید افزونه را در سیات خود نصب کنید نیاز است به مخزن وردپرس مراجعه کنید و از این طریق نام افزونه را جستجو کرده و در نهایت هم آن‌را دانلود و نصب کنید.


استفاده از ابزار‌های آنلاین کوتاه کننده لینک

همان طور که می‌دانید سرویس‌های بسیار زیادی برای کوتاه کردن لینک به صورت آنلاین وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به بهترین شکل ممکن لینک‌های خود را کوتاه کنید، تنها مشکلی که این لینک‌ها دارند، این است که از سایت‌های خارجی عرضه شده و اکثرا ایران را تحریم کرده‌اند و علاوه بر این مورد هم آدرس آن‌ها اخصاصی سایت شما نخواهد بود. اگر با این موارد مشکل ندارید می‌توانید از سرویس‌های خارجی کوتاه کننده لینک استفاده کنید که کاربرد خوبی برای شما خواهند داشت.

جمع بندی

در کل توجه داشته باشید که لینک‌های کوتاه بسیار مفید هستند و حتما در سایت خود به این لینک‌ها نیاز خواهید داشت پس به هیچ وجه این لینک‌ها را دست کم نگیرید تا بتوانید با استفاده از این لینک‌ها به بهترین شکل ممکن ورودی‌های خود را افزایش دهید، در این مقاله سعی شد بهترین افزونه های کوتاه کننده لینک وردپرس معرفی شود تا بتوانید با استفاده از این افزونه‌ها لینک‌های کوتاه را برای سایت خود ایجاد کنید و دیگر نیاز به سرویس‌های خارجی کوتاه کننده لینک نداشته باشید.

امیدواریم از خواندن مقاله بهترین افزونه های کوتاه کننده لینک وردپرس لذت برده باشید و اطلاعات کافی را نسبت به موضوع مقاله کسب کرده باشید، در ضمن می‌توانید از طریق نظرات سوالات خود را مطرح کنید تا سریعا تیم وبکیما شما را در این زمینه راهنمایی کند و دیگر مشکلی از این نظر نداشته باشید.

4.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاه و پرسش

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!