بهترین افزونه های ابزارک وردپرس

25+ بهترین افزونه های ابزارک وردپرس

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 26 مرداد 1402
باید لاگین کنید!

آیا به دنبال ابزارک های (ویجت ها) مفید وردپرس برای وب سایت خود هستید؟ ابزارک ها به شما امکان می دهند تا محتوا ، ویژگی ها و سایر عناصر را به نوار کناری وردپرس (سایدبار _ Sidebar) و سایر مناطق آماده ابزارک اضافه کنید، به همین دلیل در این مقاله بهترین افزونه های ابزارک وردپرس را برای شما عزیزان معرفی کردیم، پس با این مقاله از سری مقالات آموزش وردپرس همراه وبکیما باشید.

وردپرس دارای تعداد انگشت شماری از ابزارک های داخلی است که می توانید بلافاصله بعد از طراحی یک سایت وردپرس از آنها استفاده کنید. افزونه ها و قالب های وردپرس همچنین می توانند ابزارک های وردپرسی مخصوص خود را نیز اضافه کنند.

در این مقاله برخی از مفیدترین ابزارک های وردپرس را برای سایت شما به اشتراک خواهیم گذاشت. این ابزارکها به شما کمک می کنند تا به طور موثر از امکانات و ویژگی های وب سایت خود به خوبی استفاده کنید تا تجربه کاربر را بهبود ببخشید و تجارت و کسب وکار اینترنتی خود را توسعه دهید. اما قبل از آن اگر با ابزارک ها در وردپرس آشنا نیستید پیشنهاد می کنم حتما مقاله ابزارک ها در وردپرس را مطالعه کنید.

معرفی کاربردی ترین افزونه های ابزارک در وردپرس

افزونه WP Call Button

افزونه WP Call Button
افزونه WP Call Button

اولین افزونه از لیست کاربردی ترین افزونه های ابزارک در وردپرس ما افزونه WP Call Button است . با گسترش روز افزونه استفاده از اینترنت در تلفن همراه، اکثر کاربران سایت ها مایلند که برای کسب اطلاعات بیشتر تماس مستقیم بگیرند. و شما با استفاده از افزونه WP Call Button می توانید یک دکمه تماس مستقیم در سایت تان تعبیه کنید تا کاربرانی که با موبایل به سایت شما سر می زنند بتوانند به راحتی با زدن یک دکمه به صورت مستقیم با شما در ارتباط باشند.

همچنین می توانید از این افزونه برای افزودن دکمه چسبنده ای استفاده کنید که با کاربر حرکت می کند یا از ویجت آن برای نمایش دکمه تماس در نوار کناری سایت استفاده کنید.

این افزونه با هر شماره تلفن ثابت یا همراهی به خوبی کار می کند ،برای راهنمایی های مرحله به مرحله درباره آموزش استفاده از این افزونه می توانید به مقاله ما در مورد چگونگی اضافه کردن دکمه تماس در وردپرس مراجعه کنید.


افزونه WPForms

افزونه WPForms
افزونه WPForms

یکی از بهترین افزونه های ساخت فرم تماس در وردپرس افزونه WPForms است که یکی دیگر از کاربردی ترین افزونه های ابزارک در وردپرس است. این افزونه به شما این امکان را می دهد تا به سرعت و به راحتی تمام یک فرم تماس ایجاد کنید و آن را به هر قسمت از وب سایت خود اضافه کنید.

این افزونه دارای فرم ساز با قابلیت درگ اند دراپ (کشیدن و رها کردن) است همچنین دارای فرم های آماده استفاده در سایت است، به اضافه اینکه شما می توانید از امکانات این افزونه در ویرایشگر گوتنبرگ و ابزارک های سایت هم استفاده کنید. این افزونه دارای دو نسخه رایگان و پرمیوم است که می توانید نسخه رایگان را از سایت اصلی که لینک آن را در بخش تایتل همین پاراگراف قرار دادیم دانلود کنید یا اینکه با استفاده از این لینک از مخزن وردپرس دانلود کنید و در سایت وردپرسی خود استفاده کنید.


افزونه Category Posts Widget

افزونه Category Posts Widget
افزونه Category Posts Widget

همانطور که از نام افزونه مشخص است ، شما با استفاده از این افزونه می توانید پست های اخیر یک دسته بندی خاص را در ناحیه های ابزارک سایت تان نمایش دهید. شما می توانید انتخاب کنید که پست های اخیر را به صورت یک لیست از عنواین نمایش دهد یا اینکه از تصاویر شاخص مطالب برای نمایش در کنار عنوان هم استفاده کنید. همچنین بعد از نصب این افزونه یک دکمه جدید در ویرایشگر وردپرس اضافه می شود که می توانید از امکانات این افزونه در نوشته ها و برگه های سایت خود هم استفاده کنید.


افزونه Recent Posts Widget With Thumbnails

افزونه Recent Posts Widget With Thumbnails
افزونه Recent Posts Widget With Thumbnails

به صورت پیش فرض ، وردپرس دارای ابزارک مطالب اخیر است که لیست ساده ای از پست های اخیر سایت شما را نمایش می دهد و شما نمی توانید تصاویر شاخص نوشته ها را با استفاده از آن نمایش دهید. اما با استفاده از افزونه Recent Posts Widget With Thumbnails می توانید مطالب اخیری که در سایت تان منتشر شده را با تصاویر شاخص شان در ناحیه های آماده ابزارک سایت خود نمایش دهید.

همان طور که گفتیم این افزونه از تصاویر شاخص نوشته ها یا همان تصویر ابتدای نوشته برای نمایش در کنار نوشته های اخیر استفاده می کند. همچنین شما می توانید ارتفاع و عرض تصویر را از صفحه تنظیمات این افزونه تنظیم کنید. این افزونه هم یکی دیگر از کاربردی ترین افزونه های ابزارک در وردپرس است.


افزونه Astra Widgets

افزونه Astra Widgets
افزونه Astra Widgets

افزونه Astra Widgets یک افزونه ویجت است که توسط تیم توسعه قالب وردپرس آستارا ایجاد شده است. این افزونه این امکان را به شما می دهد تا به راحتی موقعیت مکانی کسب و کارتان ، لینک های شبکه های اجتماعی و لیست از آیکون ها را به نوار کناری (سایدبار) وردپرس خود اضافه کنید.

همچنین این افزونه با هر نوع قالب وردسی کار می کند و با تمام افزونه های صفحه ساز محبوب وردپرس نیز سازگار است ، این افزونه هم یکی دیگر از کاربردی ترین افزونه های ابزارک در وردپرس است.


افزونه Simple Social Icons

افزونه Simple Social Icons
افزونه Simple Social Icons

افزونه Simple Social Icons یک ویجت واقعا ساده برای اضافه کردن آیکون های شبکه اجتماعی به ناحیه های آماده ابزارک در سایت است. تمامی پیکربندی و راه اندازی این افزونه از بخش تنظیمات آن قابل انجام است. شما می توانید به راحتی لینک های شبکه اجتماعی خود را در سایدبار سایت خود قرار دهید.

همچنین می توانید با انتخاب رنگ پس زمینه و فونت آیکون ، آیکون ها مطابق سلیقه خود انتخاب کنید. این افزونه توسط استودیوپرس ، شرکت محبوب پشت Genesis Theme Framework (که اکنون زیرمجموعه WP Engine است) ساخته شده است.


افزونه Google Maps Widget

افزونه Google Maps Widget
افزونه Google Maps Widget

راهی بسیار ساده برای اضافه کردن نقشه گوگل به ستون کناری سایت شما استفاده از افزونه ویجت Google Maps Widget است. این افزونه ساده به شما امکان می دهد تا نقشه گوگل _ Google را در یک ویجت در سایت خود نمایش دهید. وقتی کاربر روی نقشه کلیک می کند، یک نقشه بزرگتر در یک پنجره جدید باز می شود. این یکی از بهترین افزونه های ویجت در وردپرس برای مشاغلی است که می خواهند آدرس و مکان خود را در سایت خود نمایش دهند.


افزونه Social Count Plus

افزونه Social Count Plus
افزونه Google Maps Widget

شاید تا به حال سایت هایی را دیده اید که تعداد فالورهای شبکه های اجتماعی خود در سایدبار سایت برای نمایش قرار داده اند. نمایش اینکه در شبکه های اجتماعی چقدر فالور دارید می تواند اعتبار سایت شما را افزایش دهد. (البته اگر تعداد فالورهایتان زیاد است در غیر این صورت نتیجه برعکس خواهد بود)

افزونه Social Count Plus به شما این امکان را می دهد تا تعداد فالورهای شبکه های اجتماعی خود را به راحتی در نوار کناری سایت تان نمایش دهید. این افزونه فقط تعداد فالورهای شما را نشان می دهد و تعداد دفعاتی که یک مقاله در وب سایت شما به اشتراک گذاشته شده است را نمایش نمی دهد.

اگر می خواهید تعداد اشتراک گذاری هر نوشته در سایت تان را به صورت جداگانه در همان صفحه نوشته نمایش دهید ، ما توصیه می کنیم از افزونه Shared Counts که یکی از بهترین افزونه های شبکه های اجتماعی برای وردپرس است استفاده کنید.این افزونه به شما این امکان را می دهد تا دکمه های اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی را به راحتی به پست ها و صفحات خود اضافه کنید و افزونه به صورت خودکار تعداد باری که آن نوشته در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است را نمایش می دهد.


افزونه Compact Archives

افزونه Compact Archives
افزونه Compact Archives

با استفاده از افزونه Compact Archives می توانید بایگانی مطالب سایت تان را به صورت گروه بندی ماهیانه و به ترتیب سال در نوار کناری سایت نمایش دهید. به صورت پیشفرض خود وردپرس همچین قابلیتی برای شما قرار داده است اما استفاده از آن فضای بسیار زیادی را از نوار کناری سایت تان اشغال خواهد کرد چون تنها به صورت ماهیانه آرشیو نمایش داده می شود.

همچنین این افزونه دارای یک بلوک در ویرایشگر گوتنبرگ است که می توانید از امکانات آن در پست ها و صفحات خود استفاده کنید. این افزونه همچنین شامل یک ویجت است که می توانید در نواحی ابزارک سایت خود استفاده کنید.


افزونه Image Widget

افزونه Image Widget
افزونه Image Widget

اگر بخواهید یک تصویر در سایدبار سایت تان قرار دهید می توانید از ویجت پیشفرض خود وردپرس استفاده کنید اما با استفاده از ویجت تصویر پیشفرض وردپرس شما نمی توانید اندازه تصویر را به صورت دلخواه انتخاب کنید یا برای تصویر یک Alt مشخص تعیین کنید و برای این کار باید از کدهای HTML استفاده کنید. خوب بسیاری از کاربران با کدنویسی HTML آشنایی ندارند پس بهترین راه حل برای آنها استفاده از افزونه Image Widget است این افزونه در حال حاضر بیش از ۳۰۰ هزار نصب فعال دارد که نشان از کاربردی بودن آن است، با استفاده از افزونه Image Widget شما می توانید تصاویر را در ناحیه های ابزارک سایت تان با انتخاب سایز و Alt تصویر قرار دهید.


افزونه SiteOrigin Widgets Bundle

افزونه SiteOrigin Widgets Bundle
افزونه SiteOrigin Widgets Bundle

افزونه SiteOrigin Widgets Bundle تمامی ویجت هایی که شما ممکن است نیاز داشته باشید را به صورت یک پکیج در اختیار شما قرار می دهد. در ادامه برخی از امکاناتی که این افزونه در اختیار شما قرار می دهد را لیست کرده ایم :

 • فرم تماس
 • ویجت تصاویر
 • اسلایدر تصویر
 • اسلایدر نوشته ها
 • جداول قیمت گذاری
 • دکمه های کال تو اکشن
 • نقشه های گوگل _ Google
 • و …

این افزونه همچنین با تمامی افزونه های صفحه ساز محبوب وردپرس سازگار است و شما می توانید به راحتی از امکانات این افزونه در برگه هایی که با افزونه صفحه ساز طراحی می کنید استفاده کنید.


افزونه Testimonials Rotator

افزونه Testimonials Rotator
افزونه Testimonials Rotator

یکی از راه های بالا بردن اعتبار سایت ، افزودن دیدگاه های مشتریان شما در رابطه با کسب و کارتان است. با استفاده از افزونه Testimonials Rotator می توانید به راحتی نظرات مشتریان خود را به سایت اضافه کنید.

این افزونه یکی از بهترین افزونه های توصیف مشتریان وردپرس است و از ویجت بسیار خوبی نیز برخوردار است که به شما امکان می دهد توصیفات مشتریان را به صورت گردان در نوار کناری سایت نمایش دهید. نمایش نظرات مشتریان به صورت دوار و گردان کاری هوشمندانه است چون فضای کمتری را از سایدبار اشغال می کند و شما می توانید از فضای باقیمانده بهترین استفاده را برای رشد کسب و کارتان داشته باشید.


افزونه Feature a Page Widget

افزونه Feature a Page Widget
افزونه Feature a Page Widget

این افزونه باحال به شما امکان می دهد تا یک صفحه از سایت را به عنوان یک صفحه برجسته در نوار کناری وردپرس خود نمایش دهید. در این افزونه می توانید عنوان صفحه ، تصویر شاخص و یک خلاصه از صفحه را برای نمایش انتخاب کنید. برای مثال با استفاده از این افزونه می توانید برگه درباره ما را در سایدبار سایت تان به زیبایی نمایش دهید.


افزونه Easy Table of Contents

افزونه Easy Table of Contents
افزونه Easy Table of Contents

افزونه Easy Table of Contents به شما امکان می دهد تا یک جدول از عنوان های محتوا را به راحتی به مقالات خود اضافه کنید ، در واقع یک فهرست برای محتوای شما می سازد که برای سئو وردپرس هم بسیار مفید است . اگر اغلب مقالاتی طولانی منتشر می کنید ،این افزونه برای شما بسیار مفید خواهد بود. اضافه کردن فهرست مطالب به کاربران شما کمک می کند تا به سرعت به بخش های مختلف مقاله دسترسی داشته باشند.

این افزونه همچنین می تواند به صورت خودکار یک فهرست برای مطالب طولانی سایت تان اضافه کند یا حتی می توانید آن را به صورت دستی به مقالات سایت خود اضافه کنید. علاوه بر این ، همچنین این افزونه دارای ویجتی برای نمایش فهرست محتوا در نوار کناری است.


افزونه Widget Context

افزونه Widget Context
افزونه Widget Context

افزونه Widget Context به شما امکان می دهد ویجت ها را بر اساس تنظیمات خاصی که خودتان تعیین کرده اید نمایش داده و مخفی کنید. به عنوان مثال ، اگر کاربر در حال مشاهده صفحه خاصی است ، می توانید ویجت را پنهان کنید. اگر نمی خواهید ویجت را در صفحات خاصی نمایش دهید یا فقط بخواهید آن را در بخش های خاصی نمایش دهید، این افزونه بسیار مفید خواهد بود.


افزونه Q2W3 Fixed Widget for WordPress

افزونه Q2W3 Fixed Widget for WordPress
افزونه Q2W3 Fixed Widget for WordPress

ابزارک های نوار کناری معمولاً هنگام حرکت کاربر در وب سایت شما ناپدید می شوند. افزونه Q2W3 Fixed Widget for WordPress وردپرس به شما امکان می دهد تا هرگونه ویجت را به یک ویجت ثابت تبدیل کنید که با حرکت کاربران به پایین صفحه ثابت باشد و همیشه در دید کاربر باشد. اگر می خواهید یک پیشنهاد ویژه ، محتوای مهم یا فرم ثبت نام خبرنامه را به کابران در سایدبار نمایش دهید ، این افزونه بسیار مفید خواهد بود.


افزونه WordPress Popular Posts
افزونه WordPress Popular Posts

افزونه WordPress Popular Posts بهترین افزونه برای نمایش پست های محبوب در وردپرس است . همانطور که از نام آن پیداست ، به شما این امکان را می دهد تا محبوب ترین پست های خود را در وردپرس نمایش دهید.

این افزونه دارای ویجت است که می توانید آن را به نوار کناری سایت اضافه کنید. همچنین می توانید از کد کوتاه یا یک الگوی تگ برای نمایش پست های محبوب در هر کجای سایت خود استفاده کنید.


افزونه WP-PostRatings

افزونه WP-PostRatings
افزونه WP-PostRatings

افزونه WP-PostRatings به شما این امکان را می دهد تا به راحتی یک سیستم رتبه بندی یا ستاره دهی به نوشته ها را به وب سایت وردپرس خود اضافه کنید. کاربران شما می توانند به مقالات شما رتبه بدهند و در انتهای مقاله نظرشان را با دادن ستاره به آن مقاله نمایش دهند. این افزونه همچنین دارای یک ویجت است که می توانید از آن برای نمایش مقالاتی که بیشترین امتیاز را گرفته اند استفاده کنید.


افزونه Theme My Login

افزونه Theme My Login
افزونه Theme My Login

افزونه Theme My Login یک افزونه قدرتمند وردپرس است که به شما این امکان را می دهد تا یک صفحه ورود به سیستم سفارشی را برای بازدید کنندگان وب سایت خود ایجاد کنید. در صورتی که امکان ثبت نام کاربر در وب سایت خود را فعال کرده اید یا سایتی دارید که چند نویسنده دارد استفاده از این افزونه می تواند مفید باشد.

افزونه Theme My Login همچنین دارای یک ابزارک یا همان ویجت برای سایدبار است که با استفاده از آن می توانید فرم ورود به سایت را در سایدبار سایت نمایش دهید تا کاربران سایت بتوانند به راحتی وارد حساب کاربری خود شوند.


افزونه Advanced AJAX Product Filters

افزونه Advanced AJAX Product Filters
افزونه Advanced AJAX Product Filters

افزونه Advanced AJAX Product Filters یک افزونه فیلتر محصول کاملا پیشرفته به صورت ایجکس ( AJAX ) که به شما امکان می دهد یک فیلتر فوری محصول را برای فروشگاه ووکامرس خود اضافه کنید. شما می توانید با اضافه کردن یک ویجت فیلتر به نوار کناری خود در فروشگاه سایت ، به کاربران خود اجازه دهید محصولات را براساس قیمت، رتبه بندی یا ویژگی ها فیلتر کنند.


افزونه Google Language Translator

افزونه Google Language Translator
افزونه Google Language Translator

افزونه Google Language Translator به شما امکان می دهد به راحتی ویجت تعویض زبان را به سایت وردپرس خود اضافه کنید. این افزونه با استفاده از ابزار گوگل ترجمه _ Google Translate برای ترجمه مطالب در وب سایت شما به هر زبانی استفاده می کند.


افزونه Widget Importer & Exporter

افزونه Widget Importer & Exporter
افزونه Widget Importer & Exporter

اکنون که ابزارکهای سایت خود را تنظیم کرده و تنظیمات آن را پیکربندی کرده اید ، ممکن است بخواهید آنها را به وب سایت دیگری منتقل کنید. این جایی است که افزونه Widget Importer & Exporter بکارتان خواهد آمد.

این افزونه این امکان را به شما می دهد تا تمام ابزارک های خود را به عنوان فایل JSON دانلود کنید ، و بعد می توانید در هر سایت وردپرس دیگری که نیاز دارید آن را وارد کنید. اگر از همان قالب و افزونه هایی که در سایت اصلی استفاده می کنید در سایت بعدی هم استفاده کنید، تمام ابزارک های شما دقیقاً همانند سایت اصلی وارد می شوند.

اگر از یک قالب متفاوت استفاده می کنید که دارای ابزارک های یکسان با قالب قدیمی نیست ، آن ابزارک ها به عنوان ابزارهای غیرفعال وارد می شوند. سپس می توانید آنها را به هر قسمت از ناحیه های ابزارک مورد نظر خود بکشید و رها کنید.


افزونه The Events Calendar

افزونه The Events Calendar
افزونه The Events Calendar

افزونه The Events Calendar ( تقویم رویدادها ) یکی از بهترین افزونه های تقویم وردپرس در بازار است. این افزونه این امکان را به شما می دهد تا لیست های رویدادها را به راحتی در وب سایت وردپرس مدیریت کنید.می توانید رویدادهای جدید را با جزئیات کامل اضافه کنید ، همچنین شما می توانید تقویم رویدادها را در یک پست یا صفحه وردپرس به نمایش بگذارید ، یا رویدادهای آینده را در یک ویجت نوار کناری نمایش دهید.


افزونه Yet Another Related Posts Plugin (YARPP)
افزونه Yet Another Related Posts Plugin (YARPP)

افزونه Yet Another Related Posts Plugin یکی از بهترین افزونه های مطالب مرتبط در وردپرس است. این افزونه این امکان را به شما می دهد تا به راحتی مطالب مرتبط را برای هر مقاله در وب سایت خود نمایش دهید.

این افزونه از یک الگوریتم پیشرفته برای مطابقت با محتوا استفاده می کند که به آن امکان می دهد پست های مرتبط با متن را بسیار حرفه ای تر از سایر افزونه ها را نشان دهد. همچنین این افزونه دارای یک ویجت است که با استفاده از آن می توانید مطالب مرتبط را در سایدبار سایت نمایش دهید.


افزونه Posts in Sidebar

افزونه Posts in Sidebar
افزونه Posts in Sidebar

افزونه Posts in Sidebar یک افزونه بسیار ساده اما بسیار مفید است. این افزونه این امکان را به شما می دهد تا پست های خاصی را در یک ویجت در نوار کناری سایت نمایش دهید.

با استفاده از تنظیمات این افزونه می توانید پست هایی را که می خواهید نمایش دهید ، انتخاب کنید ، آنها را با عنوان ، خلاصه ای از متن و تصویر شاخص نمایش دهید یا اینکه به صورت یک لیست ساده نمایش دهید. همچنین می توانید با استفاده از افزونه Widget Context به همراه این افزونه برای نمایش پست های مختلف در مناطق مختلف وب سایت خود استفاده کنید.


جمع بندی

در انتها امیدوارم که با مطالعه این مقاله بتوانید بنا به نیاز خود بهترین افزونه های ابزارک در وردپرس را برای سایت خود انتخاب کنید. اگر شما هم افزونه ای برای اضافه کردن یک ابزارک خوب به سایت می شناسید خوشحال میشویم که با ما و دیگر کاربران به اشتراک بذارید.

4.7/5 - (15 امتیاز)

دیدگاه و پرسش

 1. دهقان میگوید:

  سلام وقت بخیر! در قسمت ابزارک ها 7ناحیه ابزارکی دارم که در قسمت سفارش سازی فقط 3 ناحیه فعاله و بقیه ناحیه ها توی سایتم نمایش داده نمیشه. ممنون میشم بگین چیکار باید بکنم؟

  • پشتیبانی میگوید:

   درود بر شما، در این رابطه باید با توسعه دهنده قالب خود در ارتباط باشید.

 2. مهران میگوید:

  ممنون ، مفید بود

  امیدوارم هر چه زود تر این مقاله آپدیت بشه

 3. محمد میگوید:

  اگه یه مقدار زودتر این مقاله ی شما رو پیدا میکردم حداقل یکی دو ماه تو وقتم صرفه جویی میشد ، افزونه هایی که واقعا نیازشون داشتم رو معرفی کردید ، کاش میتونستم بیشتر از یه بار امتیاز 5 ستاره بدم . واقعا کارمو راه انداختید دمتون گرم و امیدوارم کلی موفق بشید .
  من خیلی وقته دنبال یه افزونه ای میگردم که نظرات رو همراه با تصویر شاخص مقاله ای که توش نظر رو نوشتن تو سایدبار نمایش بده ، اگه همچین افزونه ای میشناسید ممنون میشم بهم معرفیش کنید .
  با تشکر

  • پشتیبانی میگوید:

   خوشحالیم که مقاله برای شما مفید واقع شده است، نمونه افزونه‌ای که فرمودید را نمی‌شناسیم، معمولا این مدل امکانات را باید توسط کدنویسی‌های اختصاصی به سایت اضافه کنید.

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!