بهترین افزونه‌ های ساخت جدول در وردپرس

بهترین افزونه‌ ساخت جدول در وردپرس

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 23 تیر 1402
باید لاگین کنید!

بهترین افزونه ساخت جدول در وردپرس: ساخت جدول در سایت یکی از مباحث مهمی است و جداول بسیار می‌توانند برای ارائه اطلاعات مناسب باشند، اما دغدغه افرادی که با وردپرس کار می‌کنند این است که نمی‌توانند با خود وردپرس جداول را ایجاد کنند و همین می‌تواند بسیار مشکل بزرگی در وردپرس باشد، اما باید توجه داشت که می‌توان با استفاده از یک سری افزونه‌های بسیار عالی در سایت‌های وردپرسی جداول را ایجاد کرد، در مقاله بهترین افزونه ساخت جدول در وردپرس از سری مقالات بهترین افزونه‌ های وردپرس قصد داریم بهترین افزونه‌ های جدول ساز وردپرس را معرفی کنیم تا بتوانید با استفاده از این افزونه‌ها هر نوع جدولی که می‌خواهید را در سایت داشته باشید.

بهترین افزونه‌ های ساخت جدول در وردپرس

در ادامه مقاله سعی خواهیم کرد که برترین افزونه های جدول ساز وردپرس را معرفی کنیم، پس با ادامه این مقاله همراه آکادمی وبکیما باشید.

استفاده از جدول ساز گوتنبرگ در وردپرس

بگذارید اول از یک مقدمه جدی شروع کنیم که شاید همین مقدمه هم نیاز شما را رفع کند، گوتنبرگ که صفحه ساز بسیار خوبی برای وردپرس است، می‌تواند به شما کمک کند تا یک سری جدول را که نیاز دارید را بسازید و در این زمینه مشکلی نداشته باشید، در گوتنبرگ یک سری المان‌های مختلف وجود دارد که امکان ساخت جدول را می‌دهد و می‌توانید جدول ساده ایجاد کنید.

 جدول ساز در افزونه گوتنبرگ - بهترین افزونه ساخت جدول در وردپرس
جدول ساز در افزونه گوتنبرگ – بهترین افزونه ساخت جدول در وردپرس

من چند ماه پیش در یک سایتی که برای مقالات می‌خواستم یک سری کلمات را به صورت جدول بندی شده خیلی ساده نمایش دهم بسیاری از افزونه‌ها را در سایت نصب کردم و بعد متوجه شدم که چقدر بر روی سرعت سایت تاثیر گذاشتند در حالی که بعدا متوجه شدم خیلی ساده از طریق گوتنبرگ که صفحه ساز پیش‌فرض وردپرس است می‌توانم این جداول را ایجاد کنم.

پس تا قبل از این که شروع کنیم افزونه‌های برتر جدول ساز را در وردپرس معرفی کنیم، می‌توانید از گوتنبرگ و المان جدول آن استفاده کنید که اگر متوجه شدید نیاز شما را رفع می‌کند دیگر نیاز نیست خیلی به دنبال افزونه‌های عجیب باشید و امکانات زیادی را بگیرید، سعی کنید که در همان حد نیاز این موارد را در سایت داشته باشید تا سرعت سایت هم کاهش نداشته باشد.


بهترین افزونه‌ های جدول ساز وردپرس

همان‌طور که گفته شد می‌توانید با استفاده از گوتنبرگ خیلی ساده جداول را ایجاد کنید اما اگر بعد از تست آن جداول مورد نظر را به خوبی نتوانستید اجرا کنید یا اصلا نتوانست نیاز شما را رفع کند و جدول‌های پیشرفته‌تر نیاز داشتید، می‌توانید از افزونه‌هایی که در این مقاله معرفی می‌کنیم استفاده کنید تا بتوانید با استفاده از این افزونه به بهترین شکل ممکن جدول‌های موردنیاز را ایجاد کنید.

افزونه جدول ساز TablePress

یکی از افزونه‌هایی که می‌توانید با استفاده از آن به بهترین شکل ممکن برای سایت خود جدول‌های ساده و خوب را ایجاد کنید، افزونه TablePress است که قابلیت‌های خوبی را به نسبت رایگان بودنش ارائه می‌دهد. در حال حاضر این افزونه به ‌عنوان یکی از محبوب‌ترین افزونه‌ های جدول ساز وردپرس است که این محبوبیت باعث شده بسیاری از سایت‌های بزرگ هم از آن برای ساخت جدول‌های خود استفاده کنند، اگر بخواهیم یکی از مزیت‌های ویژه این افزونه را توضیح دهیم، باید به افزودنی‌های آن اشاره کنیم و این بدان معنا است که می‌توانید با استفاده از یک سری افزودنی‌های دیگر برای این افزونه، امکانات آن را به حدی افزایش دهید تا دیگر در زمینه ساخت جدول در سایت مشکلی نداشته باشید و هیچ محدودیتی برای شما وجود نداشته باشد.

افزونه جدول ساز TablePress - بهترین افزونه های جدول ساز وردپرس
افزونه جدول ساز TablePress – بهترین افزونه های جدول ساز وردپرس

با استفاده از این افزونه نباید توقع داشته باشید که جدول‌های بسیار حرفه‌ای و قدرتمند را ایجاد کنید و صرفا این افزونه برای ساخت جدول‌های کوچک با امکانات متوسط است که اگر خیلی برای آن وقت بگذارید می‌توانید تقریبا یک سری جدول‌های خاص‌تر داشته باشید اما در کل نمی‌توان گفت بهترین جداول را می‌توانید ایجاد کنید. در حال حاضر هم این افزونه به صورت رایگان با 800 هزار نصب فعال در مخزن وردپرس قرار دارد و می‌توانید از این طریق خیلی ساده آن را دانلود و نصب کنید.


افزونه ساخت جدول در وردپرس Ninja Tables

افزونه نینجا یکی دیگر از افزونه‌هایی است که در زمینه ساخت جداول مختلف شما را همراهی می‌کند، این افزونه قابلیت‌های فراوانی دارد که بتوانید با استفاده از آن جدول‌های عالی را برای خود ایجاد کنید، توجه داشته باشید که افزونه نینجا علاوه بر این که این اجازه را می‌دهد که صفر تا صد جدول را خودتان ایجاد کنید، یک سری جداول دیگر هم به صورت آماده و استایل‌های از پیش تعیین شده دارد که با استفاده از این استایل‌ها می‌توانید خیل سریع‌تر جدول‌های خود را ایجاد کنید.

افزونه ساخت جدول در وردپرس Ninja Tables -بهترین افزونه ساخت جدول در وردپرس
افزونه ساخت جدول در وردپرس Ninja Tables – بهترین افزونه ساخت جدول در وردپرس

یکی دیگر از قابلیت‌های عالی این افزونه دریافت خروجی از جدول‌های ساخته شده است و می‌توانید از تمام جدول‌هایی که ساخته‌اید با فرمت مشخص شده یک خروجی دریافت کنید که بعدا اگر خواستید آن‌ها را در سایت‌های دیگر هم استفاده کنید و دیگر نیاز نباشد تک‌به‌تک دوباره به طراحی آن‌ها بپردازید.

افزونه جدول ساز Ninja Tables به صورت کاملا رایگان از طریق مخزن وردپرس عرضه شده است که می‌توانید از این طریق خیلی ساده آن را در سایت خود نصب کنید که تا کنون توانسته است بیش از 60 هزار نصب فعال از این طریق دریافت کند و به ‌عنوان یکی از محبوب‌ترین افزونه‌ های جدول ساز وردپرس باشد.


افزونه ساخت جدول در وردپرس wpDataTables

دیگر افزونه‌ای که در لیست ما قرار دارد و امکان ساخت جدول‌های حرفه‌ای را به شما ارائه می‌دهد، افزونه wpDataTables است که در زمینه ساخت جدول واقعا امکانات خوبی را ارائه داده است تا دیگر نیاز به افزونه‌های دیگر نداشته باشید و در این زمینه هم محدود نباشید. جداول طراحی شده با استفاده از این افزونه به صورت خودکار ریسپانسیو می‌شوند تا هروقت هر کاربری با پلتفرم‌های مختلف به سایت مراجعه کرد و این جدول را مشاهده کرد اطلاعات و آمار به درستی به آن کاربر نمایش داده شود.

افزونه ساخت جدول در وردپرس Ninja Tables

تمام فرایند ساخت جدول با این افزونه به صورت کاملا ساده یعنی روش کشیدن و رهاکردن ( Drag And Drop ) است که همین مورد باعث می‌شود در ساحت جدول‌ها خیلی سریع‌تر پیش بروید و دیگر وقت خود را خیلی صرف نکنید. این افزونه هم مانند دو افزونه قبلی که معرفی کردیم به صورت رایگان عرضه شده و از طریق مخزن وردپرس می‌توانید آن را دانلود و نصب کنید، توجه داشته باشید که افزونه wpDataTables تا کنون از طریق مخزن وردپرس توانسته است بیش از 50 هزار نصب فعال دریافت کند.


افزونه جدول ساز وردپرس Visualizer

افزونه Visualizer یکی از بهترین افزونه‌هایی است که می‌توانید با استفاده از آن جدول‌های پیشرفته طراحی کنید، این افزونه قابلیت‌های زیادی را در زمینه ساخت جدول ارائه می‌دهد تا شما دیگر برای ساخت جدول‌های مختلف محدودیتی نداشته باشید. توجه داشته باشید که این افزونه علاوه بر ساخت جدول به شما کمک می‌کند نمودار‌های مختلف هم طراحی کنید و یک سری آمار نموداری برای خود داشته باشید، پس با این وجود وقتی افزونه را نصب می‌کنید دیگر نیاز نیست افزونه دیگری هم برای ساخت نمودار‌ها داشته باشید و با این افزونه هر دو کار را بسیار ساده انجام می‌دهید.

افزونه جدول ساز وردپرس Visualizer
افزونه جدول ساز وردپرس Visualizer

در خود افزونه یک سری جدول و نمودار از پیش ‌طراحی شده وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را در سایت درون ریزی کنید و بعد فقط یک سری تغییرات دهید تا در سریع‌ترین زمان بتوانید این موارد را در سایت خود داشته باشید. افزونه Visualizer به صورت رایگان از طریق مخزن وردپرس در دسترس است و تا کنون از این طریق توانسته بیش از 40 هزار نصب فعال دریافت کند، شما هم اگر قصد دارید این افزونه را در سایت خود داشته باشید می‌توانید از طریق مخزن وردپرس آن را نصب و راه‌اندازی کنید.


افزونه ساخت جدول در وردپرس League Table

افزونه League Table هم یکی از محبوب‌ترین جدول ساز‌های وردپرسی است که قابلیت‌های خوبی را در این زمینه ارائه داده است البته باید توجه داشت که این افزونه در دو نسخه رایگان و پولی عرضه شده است که برای نصب نسخه حرفه‌ای و استفاده از آن باید آن را خریداری کنید و بعد در سایت خود نصب کنید که در مارکت‌های فروش افزونه و قالب ایرانی هم وجود دارد.

 افزونه ساخت جدول در وردپرس League Table
افزونه ساخت جدول در وردپرس League Table

جدول ساز League Table یکی از بهترین مزیت‌هایش این است که تمامی جدول‌های طراحی شده 100% ریسپانسیو خواهند بود و هر کاربری با هر دستگاهی به سایت مراجعه کند، می‌تواند جدول را خیلی عالی مشاهده کند. نسخه رایگان این افزونه خیلی محبوب نیست و از طریق مخزن وردپرس تنها 2 هزار نصب فعال دریافت کرده است اما ممکن است همین نسخه رایگان هم برای سایت مناسب باشد و باید آن را تست کنید که نیاز شما را رفع می‌کند یا خیر.


افزونه جدول ساز رایگان وردپرس Data Tables Generator by Supsystic

افزونه Data Tables Generator by Supsystic یکی دیگر از جدول ساز‌های رایگان وردپرسی است که می‌توانید با استفاده از آن به بهترین شکل ممکن جدول‌های موردنیاز خود را طراحی کنید، با استفاده از این افزونه تقریبا می‌توان هر نوع جدولی را در سایت داشت و محدودیتی هم به نسبت افزونه‌های دیگر ندارید. با توجه به رایگان بودن این افزونه به صورت کاملا فارسی هم در دسترس است و همین یک مزیت بزرگی برای سایت شما خواهد بود که می‌توانید جدول‌ها را به صورت فارسی سازی شده و راست‌چین در سایت خود اجرا کنید.

افزونه جدول ساز رایگان وردپرس Data Tables Generator by Supsystic
افزونه جدول ساز رایگان وردپرس Data Tables Generator by Supsystic

ریسپانسیو جداول طراحی شده با این افزونه هم بسیار بالا است و دیگر نیاز نیست خودتان یک‌بار دیگر این جدول‌ها را ریسپانسیو کنید و همین موضوع هم باعث می‌شود در وقت خود صرفه‌جویی داشته باشید و جدول‌های موردنیاز خود را سریع‌تر طراحی کنید. افزونه Data Tables Generator by Supsystic به صورت کاملا رایگان در مخزن وردپرس قرار دارد و از این طریق بیش از 30 هزار نصب فعال دریافت کرده که اگر می‌خواهید آن را در سایت خود نصب کنید باید به مخزن افزونه‌های وردپرس مراجعه کنید.


افزونه جدول ساز Tablenator

افزونه Tablenator یکی از افزونه‌های پریمیوم جدول ساز وردپرس است که بسیار می‌تواند در این زمینه کمک تا جدول‌های بسیار حرفه‌ای در سایت داشته باشید، توجه داشته باشید که این افزونه قابلیت‌های حرفه‌ای هم برای ساخت جدول در سایت ارائه می‌دهد که همین قابلیت‌های باعث می‌شود محدود نباشید و بسیار حرفه‌ای جدول‌های موردنیاز خود را طراحی کنید.

افزونه Tablenator به نسبت افزونه‌های دیگر جدول ساز خیلی محبوب نیست اما در کل امکانات خوبی ارائه می‌دهد که ممکن است در افزونه‌های رایگان نتوانید آن‌ها را تجربه کنید، باید توجه داشته باشید که این افزونه را باید از مارکت‌های فروش قالب و افزونه خریداری کنید و در سایت خود نصب کنید تا بتوانید از آن استفاده کنید.

افزونه جدول ساز Tablenator

این افزونه با صفحه ساز ویژوال کامپوزر هم به صورت کامل سازگار است و همین سازگاری باعث می‌شود شما خیلی ساده را بتوانید از جدول‌های خود در سایت استفاده کنید، اگر بخواهیم یکی از مزیت‌های افزونه را هم توضیح دهیم باید به سادگی کار به افزونه اشاره کنیم که همین موضوع باعث می‌شود خیلی ساده بتوانید هر نوع جدولی را که می‌خواهید را طراحی و اجرا کنید.


افزونه جدول ساز وردپرس Responsive CSS3 Pricing Table

اگر قصد دارید یک سری جدول قیمت در سایت خود داشته باشید و با استفاده از این جدول قیمت‌ها را به صورت روزانه یا کلی نمایش دهید، افزونه Responsive CSS3 Pricing Table برای شما مناسب خواهد بود که می‌توانید با استفاده از آن بسیار حرفه‌ای جدول‌های موردنیاز خود را طراحی کنید.

این افزونه به نسبت افزونه‌های دیگری که معرفی کردیم متفاوت است و بیشتر برای ساخت جدول‌های قیمت‌گذاری استفاده می‌شود که در این زمینه هم قابلیت‌های خوبی ارائه می‌دهد و جدول‌هایی که با استفاده از آن ساخته می‌شوند استایل بسیار زیبایی دارند که این استایل زیبا می‌تواند به زیبایی سایت کمک کند.

افزونه جدول ساز وردپرس Responsive CSS3 Pricing Table
افزونه جدول ساز وردپرس Responsive CSS3 Pricing Table

افزونه Responsive CSS3 Pricing Table به صورت پریمیوم عرضه شده است و باید آن را خریداری کنید که همین رایگان نبودن آن هم ممکن کمی برای شما سخت باشد اما اگر قصد دارید که جداول قیمت حرفه‌ای داشته باشید ارزش دارد که این افزونه را خریداری کنید.


جمع بندی

ما در این مقاله قصد داشتیم به صورت کامل بهترین افزونه‌ های جدول ساز وردپرس را معرفی کنیم تا بتوانید با استفاده از این افزونه‌ها به بهترین شکل ممکن جدول‌های موردنیاز خود را طراحی و اجرا کنید، توجه داشته باشید که این افزونه اکثرا تست شده هستند و بسیار پرکاربرد بوده‌اند پس با توجه به کارایی که برای خود ما داشته‌اند آن‌ها را معرفی کرده‌ایم. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات کافی را نسبت به این مقاله کسب کرده باشید، توجه داشته باشید که اگر شما هم با افزونه دیگری جدول‌های خود را ساخته‌اید می‌توانید از قسمت نظرات نام افزونه و تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه و پرسش

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!