پیشوند جدول وردپرس چیست ؟
سلام دوستان و کاربران عزیز آکادمی کسب و کار اینترنتی وبکیما امروز هم در قسمت مقالات آموزشی وردپرس ، با یک موضوع آموزشی دیگه در خدمت شما عزیزان هستیم ، موضوع مقاله امروز ما پیشوند جدول وردپرس است که باید به سوال پیشوند جدول وردپرس چیست ؟ پاسخ دهیم، پس اگه دوست دارید بدونید که پیشوند جدول وردپرس چیست ، تا انتهای این مقاله رو مطالعه کنید.

پیشوند جدول وردپرس چیست ؟

ابتدا یک توضیح کلی درباره پایگاه داده یا دیتابیس خدمتون عرض کنم، تمامی اطلاعات سایت ما اعم از اطلاعات کاربران سایت ، اطلاعات فروشگاه سایت ، اطلاعات مربوط به محتواهای سایت و کلا هر اطلاعات متنی در سایت ، درون یک پایگاه داده یا دیتابیس ذخیره می شود، پایگاه داده های گوناگونی وجود دارند که در سایت های مختلف استفاده می شود اما وردپرس از پایگاه داده MySQL استفاده می کند.

پس نتیجه می گیریم که تمامی سایت هایی که با وردپرس ساخته می شوند ، از پایگاه داده MySQL پشتیبانی می کنند، خوبی استفاده از این مدل ذخیره سازی اطلاعات این است که اطلاعات ذخیره شده به صورت جدول بندی و منظم است که همین کار بازخوانی دیتابیس را ساده و سریع می کند.

یک مثال ساده از استفاده دیتابیس در وردپرس

خب برای توضیح کامل پیشوند جدول وردپرس چیست ، یک مثال ساده بیان می کنم: زمانی که شما یک نوشته در وردپرس انتشار می دهید، تمامی اطلاعات آن شامل : متن نوشته ، آدرس های تصاویر و محتویات آن ، آدرس نوشته منتشر شده ، تاریخ انتشار ، تاریخ آخرین بروزرسانی، نویسنده نوشته و … که درون جداول دیتابیس سایت ذخیره می شوند که این جداول به هم ارتباط دارند.

خب حالا زمانی که یکی از کاربران سایت به آن نوشته مراجعه می کند، اول باید اطلاعات نوشته که در دیتابیس ذخیره شده کنار هم قرار بگیرند تا یک داده جامع از نوشته تشکیل شده و در نهایت صفحه نوشته را تشکیل دهد.

راهنمای پیشوند جدول در وردپرس

اطلاعات دیتابیس سایت های وردپرسی داخل جداولی ( Table ) که با پیشوند _wp شروع می شوند ذخیره می شوند، هر کدام از جدول ها وظیفه ذخیره سازی قسمتی از داده های سایت رو بر عهده دارند برای نمونه جدول wp_posts متن های نوشته های سایت را ذخیره می کند یعنی متن این نوشته ای که در حال خواندن آن هستید در این جدول ذخیره شده است، یا جدول wp_users که اطلاعات همه ی کاربران سایت شامل کاربران عادی ، نویسندگان سایت ، مدیر سایت و …  را ذخیره می کند.

پیشوند جدول وردپرس چیست
تصویری از پایگاه داده یک سایت وردپرسی

جداول پایگاه داده دارای ردیف و ستون هستند که در هر ستون یک نوع داده ذخیره می شود، همچنین اولین ردیف هر ستون با همان ستون یک عنوان دارد. هر کدام از ردیف ها یک رکورد نامیده می شوند. اگر با استفاده از phpMyAdmin وارد بخش دیتابیس سایت خود شوید کاملا متوجه خواهید شد.

خب حالا که با طرز کار جداول وردپرس آشنا شدید بریم ببینیم که پیشوند جدول وردپرس چیست ؟

پس متوجه شدید که هر کدام از جدول های دیتابیس دارای یک نام است که این نام یک پیشوند دارد که بصورت پیشفرض _wp می باشد که در ابتدای تمامی جداول وردپرس هست که دقیقا به همین خاطر بهش میگیم پیشوند جدول وردپرس ! که در زمان نصب وردپرس در صفحه وارد کردن اطلاعات سایت می توانید آن را تغییر دهید.

خب همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم پیشوند جدول وردپرس بصورت پیشفرض _wp است ، خب وقتی که من و شما اینو می دونیم هکر ها هم این اطلاعات سایت رو دارند! پس اگه در زمان نصب وردپرس پیشوند جدول را تغییر ندهیم مثل این است که با دست خودمان اطلاعات مهم سایت را در اختیار هکر ها قرار داده ایم!

اما اگه سایت خود را ساخته اید و پیشوند جداول آن را تغییر نداده اید نگران نباشید در مقاله بعدی آموزش تغییر پیشوند جدول وردپرس را آموزش داده ایم بهتر است که حتما این مقاله را مطالعه کرده و پیشوند جداول سایتتان را تغییر دهید تا امنیت سایت خود را بالا ببرید.

جمع بندی نهایی

امیدوارم که مقاله پیشوند جدول وردپرس چیست را تا انتها خوانده باشید و به علم خود افزوده باشید. اگر می خواهید با دیتابیس در وردپرس بیشتر آشنا بشید مقاله کار با دیتابیس در وردپرس را حتما مطالعه کنید، اگر در رابطه با این مقاله سوالی دارید در بخش دیدگاه های سایت با ما در میان بگذارید . ممنون از همراهیتون 😉

منبع: wpengine.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *