بهترین افزونه های فارسی ساز وردپرس

بهترین افزونه های فارسی ساز وردپرس

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 26 مرداد 1402

بهترین افزونه های فارسی ساز وردپرس: اگر قصد داریم در ایران یک وب سایت فارسی داشته باشیم، باید زبان، تاریخ و تمام موارد این چنینی به صورت فارسی باشند به همین دلیل سایت ما اگر قرار است با استفاده از cms‌ها ایجاد شود، باید از سیستم‌های مدیریت محتوا فارسی مانند وردپرس استفاده کنیم، اما خود وردپرس هم یک سری مشکلات ممکن است در این فارسی بودن داشته باشد و باید این مورد را بررسی کنیم و مشکلات را رفع کنیم، اگر از نظر تاریخ و زبان سایت با مشکل فارسی سازی مواجه هستید، با مقاله بهترین افزونه های فارسی ساز وردپرس از سری مقالات بهترین افزونه‌ های وردپرس با ما همراه باشید تا بهترین افزونه‌های فارسی ساز وردپرس را به شما معرفی کنیم تا بتوانید با استفاده از آن‌ها سایت خود را به بهترین شکل ممکن فارسی سازی کنید.

5 مورد از بهترین افزونه های فارسی ساز وردپرس

افزونه‌های بسیار زیادی برای فارسی سازی وردپرس وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها به خوبی وردپرس را فارسی سازی کنید و تاریخ‌هایی که وجود دارد را شمسی کنید، این مورد نیاز هر وب سایت ایرانی است و قطعا شما اگر نیاز داشته باشید که یک وب سایت فارسی داشته باشید باید در این مورد اطلاع داشته باشید.

ما طبق بررسی‌هایی که داشتیم و افزونه‌های معتددی که در این زمینه وجود دارند متوجه شدیم که همه آن‌ها نمی‌توانند مناسب باشند و کاربردی واقع شوند به همین دلیل باید از بهترین آن‌ها استفاده کنید، طبق بررسی‌هایی که داشتیم به 5 افزونه اصلی در این زمینه رسیدیم که می‌توانید با استفاده از آن‌ها خیلی راحت سایت خود را فارسی سازی کنید. اگر برای نصب افزونه وردپرس نیاز به اطلاعات بیشتری دارید آموزش نصب افزونه وردپرس را مشاهده کنید.

افزونه wp parsidate

پارسی دیت یکی از بهترین افزونه‌هایی است که می‌توانید با استفاده از آن به بهترین شکل ممکن فارسی‌سازی سایت خود را انجام دهید، توجه داشته باشید که این افزونه علاوه بر فارسی‌سازی وردپرس تاریخ‌ها را هم به صورت کامل تنظیم می‌کند و تاریخ سایت تبدیل به شمسی می‌شود که همین مورد می‌تواند نیاز شما را کامل رفع کند.

افزونه فارسی سار وردپرس wp parsidate
افزونه فارسی سار وردپرس wp parsidate

یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های پارسی دیت سبک بودن آن است که همین باعث می‌شود سرعت سایت کاهش نداشته باشد و بتوانید به خوبی روند فعالیت سایت را ادامه دهید و با کاهش سرعت هم مواجه نخواهید شد. در حال حاظر این افزونه به صورت رایگان عرضه شده است و در مخزن وردپرس در اختیار شما قرار دارد که توانسته از این طریق بیش از 100 هزار نصب فعال دریافت کند که این تعداد نصب نشان دهنده کاربردی بودن و محبوبیت افزونه است.


افزونه WP Shamsi

پلاگین وردپرس شمسی یکی دیگر از افزونه‌های کاربردی است که می‌تواند کمک کند فارسی سازی سایت به خوبی اتفاق بی‌افتد، این افزونه تنظیمات بسیار ساده‌ای دارد و در کنار ساده بودن هم بسیار کاربردی است که می‌توانید با استفاده از آن بسیار حرفه‌ای در این بخش پیش بروید.

افزونه فارسی سازی وردپرس WP Shamsi
افزونه فارسی سازی وردپرس WP Shamsi

این افزونه بهینه‌سازی شده است و کد نویسی که برای این افزونه در نظر گرفته شده که با سرعت سایت تداخلی نداشته باشد و علاوه بر این هم بر روی فارسی سازی المنتور هم تاثیر بسیار خوبی می‌گذارد تا المنتور و محیط آن به صورت کامل فارسی سازی و راستچین باشد که همین مورد قابلیت خوبی است.

درحال حاضر این افزونه از طریق مخزن وردپرس بیش از 10 هزار نصب فعال دریافت کرده است که همین تعداد نصب نشان دهنده کاربردی بودن و محبوبیت آن است و اگر قصد داشته باشید یک افزونه حرفه‌ای داشته باشید در این زمینه بهتر است از این افزونه استفاده کنید.

توجه: متاسفانه در کنار کاربردی بودن این افزونه، تبلیغات بسیار زیادی دارد و هر بخش این افزونه را که مشاهده کنید تبلیغات‌های بسیار زیادی از سازنده آن مشاهده خواهید کرد که همین خودش باعث کند شدن سایت در بخش مدیریت خواهد بود.


افزونه فارسی ساز حرفه‌ای WP Persian

دیگر افزونه‌ای که داریم WP Persian است که این مورد هم می تواند قابلیت‌های بسیار خوبی را برای سایت داشته باشد تا بتوانید به بهترین شکل ممکن فارسی سازی را انجام دهید و در این زمینه خیلی مشکل نداشته باشید.

در این افزونه یک سری ابزارک‌های خاص وجود دارد که می‌توانید از قسمت ابزارک‌ها یک تاریخ و یا تقویم را در قسمت ساید بار سایت هر جایی که ابزارک سایت شما را فراخوانی می‌کند داشته باشید.

افزونه فارسی ساز وردپرس حرفه‌ای WP Persian
افزونه فارسی ساز وردپرس حرفه‌ای WP Persian

در حال حاضر این افزونه به صورت رایگان از طریق مخزن وردپرس در دسترس است که تاکنون توانسته بیش از 10 هزار نصب فعال دریافت کند و به عنوان یکی دیگر از افزونه‌های محبوب فارسی سازی وردپرس باشد، در ضمن می‌توانید با استفاده از این افزونه هم تاریخ سایت خود را به شمسی تغییر دهید.


افزونه وردپرس فارسی wp jalali

سال‌های زیادی است که در وردپرس و سایت‌های مختلفی فعال است که بسیار قابلیت‌های عالی را ارائه می دهد و علاوه بر این که قابلیت‌های آن عالی است، این افزونه از نظر حجمی بسیار سبک است که می‌توانید به خوبی از آن استفاده کنید.

افزونه وردپرس فارسی wp jalali
افزونه وردپرس فارسی wp jalali

تنظیمات افزونه بسیار ساده است و می‌توانید بدون تخصص هم این افزونه را تنظیم کنید و مشکلی نداشته باشید اما این تنظیمات به صورت هدف‌مند و عالی قرار داده شدند تا همه قابلیت‌ها را به خوبی بتوانید به کار بگیرید و بتوانید از آن‌ها استفاده کنید.


افزونه ترجمه وردپرس به فارسی Loco Translate

لوکو ترسنلیت بهترین افزونه ترجمه وردپرس است که بسیاری از توسعه دهندگان وردپرس هم از آن استفاده می‌کنند، با استفاده از این افزونه می‌توانید بخش‌های مختلف وردپرس را به صورت جداگانه و تک به تک فارسی سازی کنید.

توجه داشته باشید که لوکو ترنسلیت تک به تک متن‌های افزونه‌ها و قالب شما را هم در اختیار می‌گذارد تا بتوانید آن‌ها را هم ترجمه کنید که همین قابلیت باعث شده افرادی که در زمینه ترجمه قالب‌ها و افزونه‌های وردپرسی هستند بتوانند از این طریق بسیار حرفه‌ای ترجمه سایت خود را انجام دهند.

افزونه ترجمه وردپرس به فارسی Loco Translate

افزونه Loco Translate هم‌ اکنون به صوت رایگان در مخزن وردپرس قرار دارد که می‌توانید خیلی ساده آن‌را دانلود و نصب کنید، البته استفاده از این افزونه ممکن است کمی در اول کار برای شما پیچیده باشد اما بعد از مدتی به صورت کامل به آن مسلط خواهید شد و می‌توانید به بهترین شکل فایل‌های وردپرسی و خود وردپرس را به خوبی ترجمه کنید.


آموزش فارسی سازی وردپرس با افزونه wp parsidate

با توجه به این که کار با این افزونه‌ها بسیار ساده است ما سعی کردیم یکی از افزونه‌هایی که معرفی کردیم را یعنی افزونه پارسی دیت را آموزش دهیم تا شما در کل روند کار با این افزونه‌ها را بشناسید و بعد بتوانید با استفاده از آن‌ها به خوبی فارسی سازی وردپرس را انجام دهید.

بعد از نصب این افزونه از طریق مخزن وردپرس، یک بخش در سایت با نام تنظیمات پارسی ایجاد می‌شود که می‌توانید با استفاده از این تنظیمات پارسی افزونه را تنظیم کنید، ما سعی داریم در ادامه بخش به بخش و گزینه‌های آن را توضیح دهیم تا بهتر با این افزونه کار کنید و مشکلی از این بابت نداشته باشید.

آموزش فارسی سازی وردپرس با افزونه wp parsidate
آموزش فارسی سازی وردپرس با افزونه wp parsidate

کار با افزونه wp parsidate

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، 3 تب کلی در این افزونه وجود دارد که می‌توانید با استفاده از این 3 تب موجود تنظیمات را انجام دهید، از طریق تب هسته، می‌توانید یک سری تنظیمات را مربوط به فارسی سازی و تغییر تاریخ سایت داشته باشید.

  • تغییر زبان مدیریت: از طریق این گزینه می‌توانید، زبان مدیریت سایت خود را تغییر دهید و آن‌را به فارسی تبدیل کنید.
  • تغییر زبان سایت : با استفاده از این گزینه می‌توانید تعیین کنید که زبان سایت هم به فارسی تغییر کند.
  • تاریخ خورشیدی: اگر این گزینه را فعال کنید تاریخ‌های سایت شما به صورت خورشیدی نمایش داده می‌شوند که به اصطلاح جلالی هم نام دارند.

بعد از این تب می‌توانید به تب بعدی یعنی تبدیل بروید که با استفاده از این تب می‌توانید یک سری تنظیمات دیگر را داشته باشید.

آموزش افزونه wp parsidate
آموزش افزونه wp parsidate

فارسی کردن عددها با افزونه wp parsidate

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید یک سری دیگر از موارد هستند که آن‌ها را هم در این بخش به صورت کامل توضیح می‌دهیم.

  • رقم‌های پارسی: اگر می‌خواهید اعداد در سایت شما به صورت فارسی نمایش داده شود می‌توانید از این طریق تعیین کنید که اعداد در چه بخش‌هایی است سایت به صورت فارسی باشند.
  • تبدیل تاریخ در پیوندهای یکتا: اگر قصد دارید تاریخ‌ها در لینک‌های سایت هم تغییر کند و به خورشیدی تبدیل شود می‌توانید این گزینه را فعال کنید.

آخرین بخش هم هماهنگی با افزونه‌ها است که می‌توانید از این بخش هم یک سری تنظیمات دیگر را مربوط به فارسی سازی افزونه‌ها داشته باشید.

آموزش فارسی سازی افزونه ها با افزونه wp parsidate
آموزش فارسی سازی افزونه ها با افزونه wp parsidate

توجه داشته باشید که این بخش خیلی مهم است و باید با دقت آن را انجام دهید تا کار با این افزونه مشکلی نداشته باشید.

  • تصحیح قیمت‌ها: با فعال کردن این گزینه‌ها تمام متن‌هایی که نوشتید مطابق تنظیمات این افزونه در قیمت‌ها خواهد شد که بسیار مهم است، البته این مورد در ووکامرس صدق می کند و بخش بعدی که تصحیح قیمت‌ها است برای افزونه edd است که طبق نیاز خود باید آن‌را تنظیم کنید.
  • جایگزینی ریال با real: وقتی که سایت را ایجاد می‌کنید و قیمت‌ها به صورت ریالی هستند با متن real نمایش داده می‌شوند که اگر این گزینه را فعال کنید می‌توانید متن ریال را با real جایگزین کنید.

متاسفانه با توجه به تجربیات تیم وبکیما و با توجه به گزارشات کاربران آکادمی وبکیما، هر کدام از این افزونه‌های فارسی ساز وردپرس با برخی از افزونه‌های مهم و پر استفاده در وردپرس تداخل دارند و تقریبا می‌توان گفت که نمی‌توانید یک افزونه فارسی ساز وردپرس پیدا کنید که با تمامی افزونه‌های مهم وردپرس سازگار باشد و به درستی عملیات فارسی سازی را انجام دهد، به همین دلیل توصیه می‌کنیم که حتما اگر با یکی از این افزونه‌ها مشکل داشتید، یکی دیگر را تست کنید، همچنین می‌خواهیم همین‌جا بهتون یک خبر خوش بدیم که بزودی یک افزونه فارسی ساز کاملا بهینه و حرفه‌ای توسط تیم توسعه وبکیما آماده خواهد شد و به صورت رایگان در مخزن وردپرس منتشر خواهد شد…

تجربیات کاربران و تیم وبکیما از افزونه‌ های فارسی ساز وردپرس

جمع بندی

در این مقاله سعی شد به صورت کامل درباره افزونه‌های فارسی سازی وردپرس اطلاعاتی ارائه شود تا بتوانید با استفاده از این اطلاعات به صورت کامل سایت وردپرسی خود را فارسی کنید، در انتها هم آموزش افزونه پارسی دیت را توضیح دادیم تا بتوانید روند کلی آموزش با این افزونه‌ها را یاد بگیرید و در این زمینه مشکلی نداشته باشید.

4.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!