سایت تمرین افزایش سرعت تایپ

20+ سایت تمرین افزایش سرعت تایپ

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 1 دی 1402

سایت افزایش سرعت تایپ برای افزایش بهره‌وری بیشتر از برنامه ریزی روزانه و مدیریت خوب زمان است. مطمئناً، این خیلی مهم است. اما زمانی که بتوانید با سرعت و دقت تایپ کنید، نتایج بهتری خواهید گرفت. به این ترتیب می‌توانید فهرست کارهایتان را بزرگ‌تر کنید و بیش از آنچه فکر می‌کردید انجام دهید – یا حداقل کارها را سریع‌تر و با دقت بهتر انجام دهید. اما همان‌طور که هر کسی که تا به حال سعی در افزایش بهره وری خود داشته است به شما خواهد گفت که این کار آنچنان هم آسان نیست.

گاهی اوقات شما به یک ابزار مؤثر و ساده نیاز دارید تا به شما در مسیرتان کمک کند. بنابراین در مقاله سایت افزایش سرعت تایپ سعی کردیم بهترین و موثرترین ابزار های آنلاین تست سرعت تایپ را معرفی کنیم که می‌تواند سرعت و دقت شما در تایپ بسیار کمک کند، پس حتما تا انتهای این مقاله از سری مقالات آموزش طراحی سایت همراه ما باشید.

ابزار تست سرعت تایپ یا راهنمای تایپ چیست؟

ابزارهای تست سرعت تایپ دقیقاً این کار را انجام می‌دهند: به شما کمک می‌کنند تا بفهمید در حال حاضر تایپ شما چقدر سریع و دقیق است. برخی از ابزارهای تست سرعت تایپ در لیست ما همچنین شامل ویژگی‌های راهنمای تایپ هستند که می‌توانند به شما در بهبود دقت و سرعت خود کمک کنند.

WPM در سایت افزایش سرعت تایپ چیست؟

WPM مخفف کلمه در دقیقه است. این چند کلمه است که می‌توانید در یک دقیقه تایپ کنید. برخی از ابزارهای تست سرعت تایپ WPWPM مختصر کلمات در دقیقه است. این به این اشاره دارد که یک فرد می تواند تنها در یک دقیقه چند کلمه تایپ کند. یک فرد متوسط ​​می تواند حدود 38 تا 40 کلمه در دقیقه (WPM) تایپ کند. با استفاده از ابزار تست سرعت تایپ می توانید WPM خود را پیدا کنید. برخی از این ابزارها با در نظر گرفتن دقت شما، کلمات را در دقیقه تایپ می کنند. بنابراین، اگر اشتباه کرده باشید، کلمات شما در دقیقه کمتر خواهد بود.

مزایای افزایش سرعت و دقت تایپ چیست؟

اگر شما یک اینفلوئنسر یا یک برنامه نویس یا حتی وبلاگ نویس و حتی یک کاربر کامپیوتر هستید، تایپ سریع‌تر و با دقت بهتر به شما کمک می‌کند تا کارهای خود را بتوانید بسیار سریعتر انجام دهید، تا زمان بیشتری برای ایجاد کسب‌وکار خود داشته باشید. به‌علاوه، فواید هماهنگی و مهارت‌های حرکتی همراه با کار بر روی سرعت و دقت تایپ شما وجود دارد.

آیا ابزار تست و افزایش سرعت تایپ رایگان وجود دارد؟

بله، چندین ابزار تست سرعت تایپ وجود دارد که می توانید به صورت رایگان از آنها استفاده کنید. برای مثال می‌توانید از ابزارهای Ratatype، Speed ​​Typing Online، Klavaro Touch Typing Tutor، 10FastFingers، Key Hero، GNU Typist، Rapid Typing و KTouch Typing Tutor را بررسی کنید. اینها تنها تعدادی از بهترین تست‌های رایگان موجود هستند که به شما در بهبود سرعت تایپ کمک می‌کنند. برای بسیاری از این موارد، شما حتی نیازی به ایجاد یک حساب کاربری ندارید، اما اگر می خواهید پیشرفت خود را پیگیری کنید، باید ثبت نام کنید.

چگونه می توانم سریعتر تایپ کردن را یاد بگیرم؟

می‌توانید از ابزار تست سرعت تایپ استفاده کنید که شامل ویژگی‌های راهنمای تایپ است. این نوع ابزار نه تنها به شما کمک می کند تا سرعت خود را بهبود ببخشید، بلکه به شما یاد می دهد که با دقت بیشتری تایپ کنید. برای مثال می‌توانید از Ratatype، Typing Cat، Typing Master یا Speed ​​Typing Online استفاده کنید. اینها برخی از بهترین ابزارهای تست سرعت تایپ با یک آموزش کامل تایپ هستند. برای برخی از این ابزارها نیاز به خرید مجوز مادام العمر یا پرداخت هزینه ماهانه دارید، اما برخی دیگر از این نوع ابزارها به صورت رایگان در دسترس هستند.

بهترین ابزار تست سرعت تایپ (به علاوه آموزش!)

یک فرد معمولی که در کامپیوتر مهارت زیادی نداشته باشد، می‌تواند 38-40 WPM را تایپ کند. اما اگر زمان زیادی را صرف نوشتن ایمیل، پست‌های وبلاگ، برنامه نویسی و … کنید، سرعت و دقت تایپ شما بهبود پیدا می‌کنند. ما فهرستی از بهترین ابزارهای تست سرعت تایپ (رایگان) را گردآوری کرده‌ایم که می‌توانید با استفاده از آن‌ها متوجه شوید که در حال حاضر مهارت‌های تایپ شما به چه صورتی هستند. همچنین چندین ابزار تست سرعت تایپ را پیدا خواهید کرد که شامل آموزش می‌شود تا به شما کمک کند مهارت‌های خود را بهبود ببخشید تا کارهای بیشتری را در زمان کمتر انجام دهید.


سایت افزایش سرعت تایپ Ratatype

Ratatype یک معلم تایپ آنلاین ساده و یک ابزار تست سرعت تایپ رایگان است. تست سرعت تایپ شامل تایپ یک متن کوتاه است و می‌توانید به زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی یا فرانسوی تست کنید. Rataype یک گواهی تایپ ارائه می‌دهد که می‌توانید آن را نشان دهید. دوره‌ها برای هر کاربر به هر زبانی رایگان است. 

سایت افزایش سرعت تایپ Ratatype
سایت افزایش سرعت تایپ Ratatype

این سایت یک رابط کاربری آسان و ساده دارد و به کاربران اجازه می‌دهد دوره‌ها را به تنهایی تکمیل کنند یا با دوستان خود رقابت کنند. علاوه بر زبان‌های مختلف، Ratatype از طرح‌بندی‌های مختلف صفحه‌کلید مانند QWERTY، AZERTY و Dvorak پشتیبانی می‌کند. هر یک از دوره‌های تایپ دارای حداکثر 20 درس با حداکثر 25 تمرین است.

وب‌سایت: https://www.ratatype.com/


سایت Typing.com

سایت Typing.com

Typing.com یکی دیگر از معلمان و سایت های آنلاین تایپ و ابزار تست سرعت تایپ رایگان است. تست تایپ در دو گزینه مختلف ارائه می شود. می توانید یک آزمون زمان بندی شده 1، 3 یا 5 دقیقه ای یا آزمون صفحه 1، 2 یا 3 صفحه ای شرکت کنید. مدرس تایپ کیبوردینگ جامع، مبانی کامپیوتر و سواد فناوری، رفتار و ایمنی آنلاین، اصول کدنویسی و خیلی چیزهای دیگر را ارائه می دهد.

وب‌سایت: https://www.typing.com/


سایت تایپ Speed Typing Online

سایت تایپ Speed Typing Online
سایت تایپ Speed Typing Online

Speed ​​Typing Online یک معلم و ابزار تایپ آنلاین رایگان و ابزار تست سرعت تایپ است که شامل یک رابط کاربری آسان است و به کاربران ثبت نام شده اجازه می دهد تست های تایپ خود را از جمله متن موجود برای تایپ و طول دور را سفارشی کنند. معلم تایپ دروس اصول اولیه صفحه کلید را ارائه می دهد.

وب‌سایت: speedtypingonline.com


ابزار افزایش سرعت تایپ TypingClub

ابزار تست سرعت تایپ TypingClub مبتنی بر وب است و برای افراد و مدارس رایگان است. همچنین یک نسخه پولی اختیاری برای مدارس وجود دارد. برای استفاده از TypingClub نیازی به ایجاد حساب کاربری ندارید، اما می توانید یک حساب کاربری ایجاد کنید تا پیشرفت خود را در حین گذراندن دروس ذخیره کنید. 

ابزار افزایش سرعت تایپ TypingClub
ابزار افزایش سرعت تایپ TypingClub

می توانید تمرین هر درس را تا زمانی که پنج ستاره بگیرید ادامه دهید. در حالی که TypingClub ابزار تست سرعت تایپ را ارائه نمی دهد که بتوانید از آن استفاده کنید و ادامه دهید، تست هایی در سراسر درس وجود دارد. به علاوه، می‌توانید با آزمون تعیین سطح TypingClub شروع کنید.

وب‌سایت: https://www.typingclub.com/


ابزار keybr.com

Keybr یک ابزار تایپ ساده است که شامل درس هایی برای کمک به افزایش سرعت تایپ و کاهش خطاها است. شما می توانید از بین هفت زبان مختلف و سه سطح مهارت انتخاب کنید تا وقت خود را برای درس هایی که خیلی آسان یا خیلی سخت هستند تلف نکنید. 

ابزار keybr.com
ابزار keybr.com

Keybr یک چیدمان مبتنی بر وب عالی دارد و اگر به دنبال چیزی ساده تر برای چشم هستید، می توانید از حالت معمولی یا حالت تاریک استفاده کنید. با تست سرعت تایپ، بدون توجه به اینکه کدام یک از سه درس اصلی را انتخاب می کنید، مجموعه ای از کلمات تصادفی برای تایپ دریافت خواهید کرد.

وب‌سایت: https://www.keybr.com/


سایت تایپ 10FastFingers

سایت تایپ 10FastFingers
سایت تایپ 10FastFingers

ابزار تست سرعت تایپ 10FastFingers از 200 کلمه تصادفی استفاده می کند و شما را به مدت یک دقیقه آزمایش می کند. هنگامی که 10 مورد از این تست ها را کامل کردید، می توانید در آزمون پیشرفته سرعت تایپ 1000 کلمه ای شرکت کنید. این سایت برای دسترسی به ویژگی های گسترده آن از شما نیازی به ایجاد یک حساب کاربری ندارد، اما احتمالاً می خواهید برای یک حساب کاربری ثبت نام کنید تا بتوانید پیشرفت خود را پیگیری کنید.

وب‌سایت: https://10fastfingers.com/


سایت Key Hero

سایت Key Hero
سایت Key Hero

Key Hero یک ابزار تست سرعت تایپ فوق العاده ساده است که یک بلوک تصادفی از جملات را در اختیار شما قرار می دهد. می‌توانید از میان بیش از ده‌ها زبان انتخاب کنید و پس از اتمام، نمایشی گرافیکی از نتایج آزمون خود دریافت کنید. برای استفاده از تست سرعت تایپ نیازی به حساب کاربری نیست، اما در صورت ثبت نام می توانید نتایج خود را ذخیره کرده و پیشرفت خود را پیگیری کنید.

وب‌سایت: https://www.keyhero.com/


ابزار افزایش سرعت تایپ KeyBlaze

ابزار افزایش سرعت تایپ KeyBlaze
ابزار افزایش سرعت تایپ KeyBlaze

KeyBlaze یک معلم تایپ رایگان ساده است که برای کاربران در تمام سطوح مهارت کار می کند. استفاده از این نرم افزار آسان است و می توانید قبل از انجام تمرین ها و بازی هایی که به شما در رسیدن به آن اهداف کمک می کند، اهدافی را برای خود تعیین کنید. این نرم افزار قادر به شناسایی و ضبط کلیدها و کلماتی است که شما را به دردسر می اندازد و تمرینات اضافی را برای کمک به شما در کار بر روی آن مسائل ارائه می دهد.

وب‌سایت: keyblaze-free-typing-tutor.en.softonic.com


سایت TypingTest.com

سایت TypingTest.com
سایت TypingTest.com

TypingTest.com یک ابزار تست سرعت تایپ آنلاین رایگان است که همچنین درس های ساده ای را ارائه می دهد که کاربران می توانند با سرعت خود طی کنند. تست سرعت تایپ به مدت 1، 3 یا 5 دقیقه اجرا می شود و کاربران می توانند بین متن، جملات یا کلمات تصادفی یکی را انتخاب کنند. TypingTest.com همچنین بیش از 100 بازی تایپ به سبک آرکید را ارائه می دهد که هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان طراحی شده است تا بتوانید مهارت های تایپ خود را تمرین کنید و سریعتر بدون حوصله شوید.

وب‌سایت: www.typingtest.com


سایت تایپ Rapid Typing

سایت تایپ Rapid Typing
سایت تایپ Rapid Typing

Rapid Typing یک نرم افزار رایگان تایپ است که تست سرعت تایپ آنلاین را نیز ارائه می دهد. این شامل چندین درس و بازی است که می تواند به بهبود مهارت ها و دقت صفحه کلید شما کمک کند. تایپ سریع شامل یک صفحه کلید مجازی است که به شما نشان می دهد چگونه انگشتان خود را روی صفحه کلید قرار دهید و نشان می دهد که چگونه دستان شما باید حرکت کنند تا کلیدها را به درستی و سریع بزنند.

وب‌سایت: https://rapidtyping.com/


سایت Goodtyping.com

سایت Goodtyping.com
سایت Goodtyping.com

Goodtyping نه تنها یک تست سرعت تایپ رایگان را ارائه می دهد، بلکه 27 درس راهنمایی را نیز ارائه می دهد که کاربران را در یادگیری صفحه کلید از ابتدا راهنمایی می کند. ابزار سرعت تایپ راهی سرگرم‌کننده برای تایپ سریع‌تر و با دقت بیشتر به کاربران می‌دهد و ترکیب‌های صفحه کلید را که معمولاً با هم یافت می‌شوند، آموزش می‌دهد تا کاربران بتوانند حتی سریع‌تر تایپ کنند.

وب‌سایت: www.goodtyping.com


ابزار KTouch Typing Tutor

ابزار KTouch Typing Tutor
ابزار KTouch Typing Tutor

KTouch Typing Tutor نرم افزار منبع باز است که برای کاربران لینوکس در دسترس است. این نرم افزار رایگان است و به شما کمک می کند تا یاد بگیرید تا با استفاده از تمام انگشتان خود به درستی تایپ کنید تا سرعت و دقت را افزایش دهید. هدف KTouch Typing Tutor این است که به کاربران بیاموزد تا به جای نیاز به نگاه کردن به صفحه کلید برای یافتن کلیدهای مناسب، با لمس تایپ کنند.

وب‌سایت: https://apps.kde.org/ktouch/


نرم افزار افزایش سرعت تایپ GNU Typist

سایت افزایش سرعت تایپ GNU Typist
سایت افزایش سرعت تایپ GNU Typist

GNU Typist یک نرم افزار رایگان تایپ منبع باز است. این ابزار می تواند به شما در یادگیری حرکات صحیح تایپ و بهبود سرعت و دقت تایپ کمک کند. این نرم افزار چندین زبان مانند انگلیسی، چکی، روسی، اسپانیایی، فرانسوی و نروژی را ارائه می دهد.

وب‌سایت: https://www.gnu.org


نرم افزار آموزش تایپ Klavaro Touch

آموزش تایپ Klavaro Touch
آموزش تایپ Klavaro Touch

Klavaro یک نرم افزار تایپ رایگان است که به کاربران کمک می کند قبل از رفتن به مهارت های پیشرفته تر، ساختاری محکم بسازند. از طرح‌بندی‌های صفحه‌کلید قابل تنظیم پشتیبانی می‌کند و به شما امکان می‌دهد طرح‌بندی‌های صفحه‌کلید را ویرایش و ذخیره کنید. 

وب‌سایت: klavaro-touch-typing-tutor.en.uptodown.com


افزایش سرعت تایپ Typing Trainer

افزایش سرعت تایپ Typing Trainer
افزایش سرعت تایپ Typing Trainer

Typing Trainer یک ابزار رایگان تایپ است که تست سرعت تایپ و همچنین بازی های تایپ و تمرین صفحه کلید را ارائه می دهد. با این ابزار، چندین مهارت تایپ را یاد می گیرید، سرعت خود را افزایش می دهید و دقت خود را با بیش از 700 فعالیت تایپ افزایش می دهید.

وب‌سایت: www.typingtest.com


سایت افزایش دقت تایپ TypeRacer

سایت افزایش دقت تایپ TypeRacer
سایت افزایش دقت تایپ TypeRacer

TypeRacer یک ابزار تست سرعت تایپ آنلاین رایگان است که این تمرین را سرگرم کننده می‌کند. با این ابزار افزایش سرعت تایپ، می‌توانید سرعت تایپ خود را با مسابقه دادن افراد تصادفی آزمایش کنید یا افرادی را که می‌شناسید به یک مسابقه خصوصی دعوت کنید. پس از پایان مسابقه، WPM و دقت خود و همچنین مدت زمانی که طول کشید تا آزمایش را کامل کنید، خواهید فهمید.

وب‌سایت: https://play.typeracer.com/


سایت FreeTypingGame.net

سایت FreeTypingGame.net
سایت FreeTypingGame.net

همانطور که از نام آن پیداست، FreeTypingGame یک سایت آموزش و تست تایپ رایگان است که دارای 40 بلوک متن مختلف است که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. این متون از آسان تا دشوار متغیر هستند و از یک تا پنج دقیقه زمان می برند. هر اشتباهی با رنگ قرمز مشخص می شود و اگر احساس امتیاز خوبی ثبت می‌کنید، می توانید امتیاز خود را به تابلوی امتیازات ارسال کنید.

وب‌سایت: www.freetypinggame.net


سایت افزایش سرعت تایپ TypeLift

سایت افزایش سرعت تایپ TypeLift
سایت افزایش سرعت تایپ TypeLift

TypeLift یک سایت رایگان تایپ است که بر روی تایپ لمسی تمرکز دارد. این ابزار مبتنی بر فضای ابری است، بنابراین می توانید برای تمرین مهارت های صفحه کلید و افزایش سرعت تایپ خود به آن دسترسی داشته باشید. این سایت یک تست تایپ ارائه می دهد تا بتوانید سرعت و دقت فعلی خود را بررسی کنید.

وب‌سایت: www.typing.academy


سایت آموزش تایپ Touch Typing Study

سایت آموزش تایپ Touch Typing Study
سایت آموزش تایپ Touch Typing Study

ابزار Touch Typing Study یک سایت برای آموزش تایپ است و 15 درس رایگان تایپ به زبان های مختلف و همچنین تست سرعت تایپ متشکل از کلمات تصادفی را ارائه می دهد تا بتوانید سطح مهارت فعلی خود را بررسی کنید. این برنامه از چندین زبان و طرح بندی صفحه کلید و همچنین بازی ها برای ادامه یادگیری سرگرم کننده پشتیبانی می کند.

وب‌سایت: www.typingstudy.com


جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم بهترین ابزارها و سایت ها و نرم‌افزارها را برای بهبود و افزایش سرعت و دقت تایپ شما عزیزان معرفی کنیم، دقت کنید که بهبود مهارت تایپ می‌تواند به سرعت رشد شما بسیار کمک کند، به عنوان مثال اگر برنامه نویس هستید اگر سرعت تایپ تان پایین باشد، به سختی خواهید توانست مهارت برنامه نویسی خود را بهبود دهید، چون در تایپ دچار مشکل هستید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه و پرسش

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!