11 مورد از بهترین شرکت های ارائه دهنده هاست رایگان

11+ تا از بهترین هاست های رایگان (تست شده)

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 24 مهر 1402
باید لاگین کنید!

هاست و میزبانی وب سایت یکی از مهم‌ترین ابزارهای هر طراح سایت است، البته افراد زیادی هم هستند که تازه این کار را شروع کرده اند و در واقع خیلی نیاز به هاست ندارند به همین دلیل هم نمی‌خواهند هزینه‌ای را بابت هاستینگ بپردازند، هاست رایگان شاید تا چند سال قبل آرزو بود چرا که هیچ شرکتی هاست رایگان برای تست سایت ارائه نمی‌داد و در واقع بسیاری از افراد مجبور بودند برای راه‌اندازی سایت‌های کوچک خود و یا تست پروژه‌های خود هاست خریداری کنند.

هاست رایگان برای تست سایت

البته این که هاست‌ها رایگان ارائه نمی‌شوند بسیار منطقی است چرا که شرکت‌های ارائه دهنده هاست برای سرویس‌های خود هزینه‌های زیادی را می‌پردازند تا بتوانند سرور‌های خود را همیشه فعال داشته باشند و به همین دلیل نمی‌توانند این خدمات را هم رایگان ارائه دهند اما امروزه یک سری شرکت‌ها هستند که با منابع بسیار محدودی این هاست ها را به شما ارائه می‌دهند و می‌توانید برای تست پروژه‌های خود و… از آن‌ها استفاده کنید که دیگر نیاز نباشد هاستینگ برای خود خریداری کنید، پس اگر می‌خواهید بدانید بهترین شرکت های هاستینگ که هاست رایگان ارائه می‌کنند کدام شرکت‌ها هستند این مقاله از سری مقالات آموزش طراحی سایت را از دست ندهید.

11 مورد از بهترین هاست رایگان

امروزه شرکت‌ها و ارائه دهنده‌های بسیار زیادی هستند که هاست رایگان ارائه می‌دهند که این هاستینگ رایگان می‌تواند برای شما کاربرد‌های مختلفی را داشته باشد، در این بخش از مقاله می‌خواهیم به معرفی 11 مورد از بهترین هاست‌های رایگان خارجی و ایرانی بپردازیم تا بتوانید با آن‌ها آشنا شوید و بتوانید با استفاده از آن‌ها از کاربرد‌های مختلف هاست رایگان بهره‌مند شوید.


هاست رایگان خارجی AwardSpace

یکی از بهترین شرکت‌هایی که می‌توانید با استفاده از آن هاستینگ را به صورت رایگان دریافت کنید، AwardSpace است که یک سایت خارجی است و ارائه دهنده سرویس‌های میزبانی وب در خارج می‌باشد که کیفیت بسیار خوبی هم ارائه می‌دهد.

 هاست رایگان با AwardSpace
هاست رایگان با AwardSpace

این شرکت تا‌‌کنون بیش از 17 سال است که در این زمینه فعالیت دارد و افراد زیادی هم از خدمات عالی آن استفاده می‌کنند، البته این هاستینگ دارای محدودیت‌هایی هم خواهد بود و نمی‌‌توانید به صورت خیلی جدی و حرفه‌ای از آن استفاده کنید پس به این نکته دقت داشته باشید که محدودیت‌های آن برای شما مشکل ساز نشود.

هاست رایگان این شرکت 1 گیگابایت فضا و 5 گیگابایت هم پهنای باند به شما ارائه خواهد داد که می‌توانید با استفاده از آن به بهترین شکل ممکن سایت‌های دمو و یا نمونه کار‌های خود را اجرا کنید، پیشنهاد نمی‌کنیم خیلی از این هاستینگ برای کار‌های بزرگ استفاده کنید و یا حتی پروژه‌های خیلی مهم خود را هم نباید از طریق این هاستینگ‌ها اجرا کنید تا دچار مشکل نشوند.


هاست رایگان لینوکس 000webhost

یکی دیگر از سایت‌هایی که به شما هاستینگ رایگان ارئه می دهد و یکی از بهترین شرکت های خارجی ارائه دهنده هاست رایگان وردپرس است، سایت 000webhost است که به نسبت دیگر هاستینگ‌ها کیفیت بهتری را ارائه داده است و شما دچار مشکلات زیادی از نظر کیفیت آن نباشید.

هاست رایگان سایت 000webhost
هاست رایگان سایت 000webhost

این هاستینگ به شما 1 گیگابایت فضای دیسک ارائه می‌دهد و 100 گیگابایت هم به شما پهنای باند خواهد داد که می‌توانید با استفاده از این هاست دریافت شده 2 سایت را میزبانی کنید و از این بابت اصلا مشکلی نداشته باشید، البته دقت کنید که این 1 گیگابایت نهایتا بتواند یک سایت را میزبانی کند و برای پروژه‌های کوچک شما فقط می‌تواند کاربردی باشد.

در ضمن پنل مدیریتی این هاستینگ رایگان هم سی پنل است که این می‌تواند مزیت خوبی برای شما باشد چرا که می‌تواند کمک کند شما خیلی ساده‌تر با هاستینگ خود کار کنید.


هاست رایگان cpanle 5GBFree

همان‌طور که از نام این سایت پیداست، به شما یک هاستینگ 5 گیگابایتی ارائه خواهد داد که می‌توانید با استفاده از این هاستینگ سایت‌های خود را تا سقف 5 گیگابایت میزبانی کنید و این سایت به نسبت دیگر سایت‌هایی که معرفی کردیم حجم بیشتری به شما ارائه می‌دهد که همین موضوع می‌تواند مزیت خوبی برای آن باشد.

5 گیگابایت هاست رایگان با 5GBFree
5 گیگابایت هاست رایگان با 5GBFree

دقت داشته باشید که پهنای باند این هاستینگ 20 گیگابایت است و به نسبت کیفیت کمتری هم از سایت قبلی دارد و می‌توانید پروژه‌های کوچک خود را در حد نمایش دمو در آن به اجرا بگذارید، دقت داشته باشید که این شرکت چندین سال است در این زمینه فعالیت دارد و بسیاری از افراد هستند که از طریق این شرکت هاستینگ رایگان دریافت می کنند.

محدودیت دیگری هم که در این هاستینگ خواهید داشت اضافه نکردن سایت دیگر است، در واقع با استفاده از این هاستینگ شما فقط می‌توانید یک سایت را میزبانی کنید و بیشتر از این این تعداد قابل میزبانی نخواهد بود.


دریافت هاست از Free Hosting

همان‌طور که از نام این سایت پیداست، به صورت کلی در زمینه ارائه هاستینگ رایگان فعالیت دارد و در واقع می‌توانید با استفده از آن هاستینگ رایگان را دریافت کنید، دقت داشته باشید که این هاستینگ خیلی محدودیت کمی را برای ارائه هاست رایگان در نظر گرفته است و می‌توانید پروژه‌های مختلف را با استفاده از آن داشته باشید.

دریافت هاست رایگان از سایت Free Hosting
دریافت هاست رایگان از سایت Free Hosting

فضای اصلی که این هاستینگ به شما ارائه می‌دهد 10 گیگابایت است و اصلا محدودیتی هم بر روی پهنای باند قرار نداده است و به صورت نامحدود است که می‌توانید با استفاده از آن پروژه‌های مختلف خود را اجرا کنید که این مزیت بسیار زیادی برای شما خواهد بود.

البته از نظر امنیتی ممکن است دیگر شرکت‌های هاستینگ نسبت به این شرکت برتری داشته باشند چرا که این شرکت خیلی سابقه زیادی در این زمینه ندارد و خیلی نباید پروژه‌های اصلی و بزرگ خود را در آن قرار دهید چرا که ممکن است بعدا دچار مشکلاتی شوید و نتوانید به خوبی آن‌را نگهداری کنید.


شرکت هاست FreeHostia

این شرکت یکی دیگر از ارائه دهنده‌های هاست رایگان است که دارای محدودیت‌های زیادی است و از نظر فضا بسیار با آن به مشکل خواهید خورد، دقت داشته باشید که با استفاده از هاست این شرکت نمی‌توانید خیلی پروژه‌های بزرگی را داشته باشید و صرفا جهت تست پروژه‌های خیلی کوچک می‌توانید از آن استفاده کنید.

هاست رایگان با استفاده از FreeHostia
هاست رایگان با استفاده از FreeHostia

حجم این هاستینگ بسیار کم است و در واقع فضایی که به شما ارائه می‌دهد اصلا نمی‌تواند برای شما مناسب باشد و در واقع شما با استفاده از 250 مگابایت فضا نمی‌توانید حتی کوچک‌ترین پروژه‌ها را هم داشته باشید و در واقع فقط می‌توانید به صورت ساده یک سایت وردپرسی را به همراه یک‌سری افزونه محدود داشته باشید تا آن‌ها را تست کنید.

پنل مدیریتی این هاست هم نه دایرکت ادمین است و نه سی پنل و در واقع شما می‌توانید با استفاده از پنل Elefante این هاستینگ را مدیریت کنید که همین موضوع هم ممکن است برای شما مشکل ساز باشد و خیلی نتوانید به خوبی به مدیریت هاست خود بپردازید.

در کل این شرکت هاستینگ به نسبت دیگر شرکت‌های هاستینگ خیلی ضعیف‌تر کار می‌کند و نمی‌تواند رای شما مناسب‌ترین حالت ممکن را داشته باشد، پیشنهاد می‌کنیم دیگر شرکت‌های ارائه دهنده هاست رایگان را برای خود انتخاب کنید تا خدمات و کیفیت بهتری را دریافت کنید و از بابت کیفیت و امنیت مشکلی نداشته باشید.


شرکت Googiehost

این شرکت یکی از بهترین ارائه دهنده‌های هاستینگ در هند است که کیفیت خوبی را هم توانسته است در سرویس‌های مختلف خود به کاربران ارائه دهد، دقت داشته باشید که این شرکت ارائه دهنده هاستینگ رایگان هم ارائه می‌کند و این هاستینگ‌های رایگانی که ارائه می‌دهد به صورت خیلی با کیفیت عرضه شده‌اند که شما با استفاده از آن‌ها می‌توانید به بهترین شکل ممکن سایت خود را راه‌اندازی کنید و یا پروژه‌های خود را تست کنید.

هاست رایگان Googiehost
هاست رایگان Googiehost

این هاستینگ پهنای باند نامحدود را در اختیار شما قرار می‌دهد و 1 گیگابایت هم فضای دیسک به شما ارائه خواهد داد که می‌توانید با استفاده از آن پروژه‌های مختلف خود را اجرا کنید، البته این هاست رایگان نمی‌تواند امنیت سایت‌های شما را به خوبی تامین کند چرا که تیم پشتیبان این هاست خیلی بر روی هاست‌های رایگان حساس نیستند و اصلا نباید پروژه‌های اصلی و بزرگ خود را در آن‌ها قرار دهید.

اما به صورت کلی کیفیت این هاست رایگان هم می‌تواند به نسبت رقبای خود رقابت داشته باشد و می‌توانید کیفیت بهتری را با استفاده از این هاست رایگان داشته باشید. البته دقت داشته باشید که این هاستینگ در ساخت دیتابیس و ایمیل هم محدودیت‌هایی دارد و به صورت نامحدود نمی‌توانید دیتابیس و ایمیل ایجاد کنید.


هاست رایگان گیگفا

اگر می‌خواهید از یک شرکت ایرانی هاستینگ را به صورت رایگان دریافت کنید، می‌توانید از سرویس هاستینگ رایگان گیگفا هاست استفاده کنید، این هاستینگ قابلیت‌های خوبی دارد و با توجه به این که پشتیبانی آن ایرانی است خیلی ساده افراد می‌توانند مشکلاتی که دارند را بیان کنند و از این بابت دیگر بتوانند به بهترین شکل ممکن مشکلات خود را رفع کنند.

هاست رایگان ایرانی با گیگفا
هاست رایگان ایرانی با گیگفا

دقت داشته باشید که این ارائه دهنده هاست رایگان هم با توجه به این که یک شرکت ایرانی است، کیفیت خوبی را به شما ارائه خواهد داد و می‌توانید با استفاده از آن سایت‌های مختلفی را اجرا کنید، البته دقت داشته باشید که فضا این هاست تا 5 گیگابایت است و پهنای باند آن هم 200 گیگابایت می‌باشد که تقریبا می‌توان گفت محدودیت کمی را نسبت به این حجم‌ها ارائه خواهد داد و می‌توانید انواع دمو‌های مختلف را اجرا کنید.

البته کنترل پنل این هاستینگ خیلی ساده نیست و در واقع از vpanel الهام گرفته شده که ممکن است در کار کردن با آن مشکلاتی را داشته باشید و به خوبی نتوانید از آن استفاده کنید.


هاست رایگان cpanel

سی پنل یکی دیگر از ارائه دهنده‌های هاستینگ و سرور ایرانی است که چندین سال در این زمینه فعالیت داشته است و کیفیت خوبی هم ارائه می‌دهد، اگر قصد دارید از یک شرکت ایرانی هاست رایگان دریافت کنید این مورد هم برای شما می‌تواند مناسب باشد و می‌تواند به شما کمک کند که سایت خود را راه‌اندازی کنید بدون این که هزینه هاستینگ بپردازید.

هاست رایگان cpanel

البته این شرکت هاست رایگان را به صورت خیلی محدود ارائه می‌دهد و به صورتی است که شما نمی‌توانید با استفاده از آن سایت‌های خاصی را راه‌اندازی کنید و این ارائه هاست رایگان جهت تست کیفیت هاستینگ‌های این شرکت است.

فضایی که از این هاست رایگان دریافت می‌کنید، 300 مگابایت است و بیش از این فضای دیسک نمی‌توانید از ان استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم که برای کار‌های خیلی ساده از این هاست استفاده کنید و بهتر است خیلی بر روی آن حساب نکنید و سایت‌های مهم خود را در آن اجرا نکنید.


هاست رایگان پارس پک

پارس پک را می‌توان یکی از اولین ارائه دهنده‌های هاست رایگان در ایران شناخت چرا که جزو اولین شرکت‌هایی بود که توانست هاست رایگان را با محدودیت‌هایی ارائه دهد، البته این هاستینگی که از پارس پک دریافت می‌کنید خیلی فضای زیادی ندارد و می‌توانید تا حد 100 مگابایت از فضای دیسک آن استفاده کنید پهنای باند آن هم 1 گیگابایت است که از منابع محدودی هم استفاده می‌کنید.

هاست برای تست سایت پارس پک
هاست رایگان پارس پک

از طریق این هاستینگ هم نمی‌توانید خیلی پروژه‌های خوبی را اجرا کنید و بهتر است که به سراغ دیگر هاست‌های رایگان بروید چرا که از نظر فضای دیسک دچار محدودیت‌هایی خواهید بود و نمی‌توانید خیلی حرفه‌ای از آن استفاده کنید.

برای مثال می‌توانید برای سایت‌های رزومه‌ای از آن استفاده کنید اما برای سایت‌های فروشگاهی قطعا از این هاستینگ نمی‌توانید استاده کنید چرا که محدودیت‌های بسیار زیادی دارد.


هاست Xzn.ir

یکی دیگر از شرکت‌‌های ارائه دهنده هاست که خوب هم کار می‌کند و سرویس‌های متنوع دارد،Xzn.ir  است که خدمات خوبی را ارائه می‌دهد، دقت داشته باشید که با استفاده از این شرکت هم می‌توانید هاست رایگان برای خود دریافت کنید که این هاست رایگان به نسبت دیگر شرکت‌ها متفاوت است.

دقت داشته باشید که این شرکت هاست رایگان به شما ارائه می‌دهد اما در 2 پلان متفاوت که می‌توانید هر دو آن‌ها را داشته باشید، پلان اول یک هاستینگ 1 گیگابایتی با منابع محدودی است و در واقع از طریق آن می‌توانید سایت‌های خود را اجرا کنید.

هاست رایگان از Xzn.ir
هاست رایگان از Xzn.ir

اما اگر می‌خواهید هاست رایگان را دریافت کنید و منابع بیشتری هم داشته باشید، می‌توانید با خرید دامنه از این شرکت هاست رایگان با منابع بیشتری را داشته باشید، با خرید دامنه از این شرکت می‌توانید یک هاستینگ خریداری کنید که 10 گیگابایت فضا داشته باشد و پهنای باند آن هم 100 گیگابایت است که می‌توانید سایت‌های مختلفی که دارید را از طریق آن اجرا کنید.

این شرکت هاستینگ سال‌ها است که در این زمینه فعالیت دارد و می‌تواند مورد تایید باشد چرا که هم امنیت خوبی ارائه می‌دهد و هم کیفیت خوبی را به نسبت رقبا خود دارد.

توجه: این شرکت به شما ssl رایگان هم ارائه می‌دهد که همین موضوع می‌تواند کمک کند شما امنیت بیشتری را در سایت خود داشته باشید و یک وب سایت با اعتبارتر داشته باشید.


شرکت هاست freehostingnoads

یکی دیگر از شرکت‌های هاستینگ خارجی را اگر بخواهیم نام ببریم، باید به freehostingnoads بپردازیم که به نسبت منابع خوبی هم در هاست رایگان ارائه می‌دهد و همین موضوع باعث می‌شود که بتوانید با استفاده از آن سایت‌های مختلف خود را اجرا کنید.

هاستینگ رایگان freehostingnoads
هاست رایگان freehostingnoads

دقت داشته باشید که این هاست رایگان به شما یک گیگابایت فضا را ارائه می‌دهد و بیش از 10 گیگابایت هم پهنای باند خواهید داشت که می‌توانید سایت‌های سبک خود را در آن اجرا کنید و یا اگر می‌خواهید با فضای هاستینگ آشنا شوید می‌توانید از این هاست‌ها استفاده کنید تا به صورت کلی بتوانید با هاست کار کنید.

البته دقت داشته باشید که کیفیت و امنیت این هاستینگ خیلی نمی‌تواند مورد تایید باشد و به نسبت دیگر شرکت‌های ارائه دهنده سابقه کمتری دارد که همین موضوع باعث می‌شود شما نتوانید خیلی زیاد به آن اعتماد کنید.


خیلی خوب تا این بخش از مقاله به خوبی با شرکت‌های ارائه دهنده هاست رایگان آشنا شدید و قطعا توانسته‌اید که با استفاده از اطلاعاتی که ارائه دادیم بهترین هاست رایگان را به نسبت نیاز خود بشناسید و می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید تا از آن‌ها استفاده کنید.

اما مسئله اصلی این است که اصلا باید از این هاست‌های رایگان استفاده کنیم یا خیر، شاید فکر کنید که این هاست‌های رایگان می‌توانند برای هر نوع سایتی مناسب باشند و یا نباشند، اما این اشتباه است و باید یک‌سری توضیحات را هم در این رابطه به شما ارائه دهیم تا آن‌ها را درک کنید و بعد از بررسی آن‌ها تصمیم بگیرید که از هاستینگ رایگان استفاده کنید یا خیر.

استفاده از هاست رایگان درست است یا خیر؟

خیلی خوب مسئله اصلی بسیاری از افراد این است که با وجود هاست رایگان و منابع زیادی که این هاست‌های رایگان دارند، اصلا چرا باید برویم و هاست خریداری کنیم؟ً! این موضوع شاید در نگاه اول منطقی به نظر بیاید اما اصلا این‌طور نیست و باید دقت داشته باشید که موارد زیادی از هاست رایگان را نمی‌دانید و به همین دلیل به درستی نتوانستید کاربرد اصلی آن را درک کنید.

در این بخش از مقاله با ما همراه باشید تا به صورت کلی به شما یک‌سری اطلاعات را در این رابطه به شما ارائه دهیم تا هم مزایا هاست رایگان را به خوبی بشناسید و هم معایبی که ممکن است برای شما داشته باشد را بشناسید و در نهایت انتخاب کنید از آن‌ها استفاده کنید یا خیر.

مزایا هاست رایگان

خیلی خوب اول به سراغ مزیت‌های هاست رایگان برویم تا با آن‌ها آشنا شوید و بعد به سراغ معایبی هم که ممکن است برای شما داشته باشد برویم تا در هر دو زمینه به خوبی اطلاعات داشته باشید.

رایگان است

قطعا اصلی‌ترین مزیت هاست رایگان این است که به صورت کاملا رایگان می‌توانید از آن استفاده کنید و نیاز نیست هیچ هزینه‌ای برای آن بپردازید و همین مورد می‌تواند برای افراد تازه کار مناسب باشد.

این موضوع که رایگان است بریا بسیاری از افراد خوشایند است چرا که برخی از افراد تا‌کنون با هاست کار نکرده‌اند و می‌خواهند فقط یک تجربه کلی درباره آن داشته باشند و می‌توانند با استفاده از هاست رایگن تجربه کلی از این موضوع کسب کنند.

افرادی هم هستند که می‌خواهند پروژه‌های خود را تست کنند که این هاست‌های رایگان می‌تواند یک گزینه مناسبی باشد که این کار را به خوبی و بدون هزینه انجام دهند.

کسب تجربه در طراحی سایت

افراد زیادی هستند که می‌خواهند طراحی سایت را شروع کنند و نیاز به هاستینگ دارند که می‌توانند با استفاده از هاست‌های رایگان سایت‌های خود را راه‌اندازی کنند و همین هاست‌های رایگان می‌توانند کمک کنند که این افراد به خوبی تجربه در این زمینه کسب کنند بدون اینکه نیاز باشد هزینه زیادی را برای هاست بپردازند.

یادگیری کار با هاست

اگر تا‌کنون با هاستینگ کار نکرده‌اید قطعا می‌توانید با استفاده از هاست‌های رایگان به بهترین شکل ممکن این موضوع را تجربه کنید و شناخت کلی نسبت به هاست‌های رایگان داشته باشید.

البته دقت داشته باشید که حتما از هاست‌های رایگان سی پنل و یا دایرکت ادمین استفاده کنید، چرا که این کنترل پنل هاست‌ها محبوب‌ترین نوع کنترل پنل هستند و به همین دلیل باید آن‌ها را یاد بگیرید تا بعدا در خرید هاست بتوانید یک مورد خوب را برای خود انتخاب کنید واز این بابت مشکلی نداشته باشید.

معایب هاست رایگان

هاستینگ‌های رایگان علاوه بر این که مزایا خوبی دارن یک‌سری معایب کلی هم دارن که قطعا باید به آن‌ها دقت داشته باشید و در غیر این صورت ممکن است با استفاده از آن‌ها مشکلات خیلی زیادی را تجربه کنید.

نا امن بودن

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که نباید از هاست‌های رایگان استفاده کنید، نا امن بودن آن‌ها است که تقریبا می‌توان گفت هیچ امنیتی را با آن‌ها نخواهید داشت و هر لحضه ممکن است به کلی سایت شما نابود شود و باید به این موضوع دقت داشته باشید.

دقیقا دلیل اصل که ما در طول مقاله گفتیم فقط جهت نمونه کار‌ها و… می‌توانید از این هاست‌ها استفاده کنید ناامن بودن آن‌ها بوده است و به همین دلیل نباید خیلی اعتماد کنید و پروژه‌های اصلی خود را در آن‌ها قرار دهید تا نابود شوند.

بی کیفیت

این هاست‌ها به دلیل رایگان بودن کیفیت بسیار پایینی را دارند و در واقع شما با استفاده از آن‌ها نمی‌توانید خیلی کیفیت خوبی را از میزبانی وب تجربه کنید به همین دلیل هم سایت شما در نهایت بی‌کیفیت خواهد بود و از نظر سرعت و… می‌تواند مشکلات زیادی را برای شما به وجود بیاورد.

اصلا نباید به کیفیت این هاست‌ها اعتماد کنید، ممکن است آن شرکت ارائه دهنده تمام سرویس‌هایی که دارد با کیفیت باشد اما کیفیت هاست رایگان قطعا مانند دیگر سرویس‌های آن‌ها نخواهد بود چرا که هاست رایگان سود آوری ندارد و همین دلیل هم باعث می‌شود شرکت‌‌ها کمتر برای این موضوع بودجه بپردازند.

وجود تبلیغات اجباری

برخی از این هاست‌های رایگان یک‌سری تبلیغات اجباری دارند که همین موضوع می‌تواند مشکلات بسیار زیادی را برای شما به وجود بیاورد چرا که اصلا شما نباید در سایت خود تبلیغات داشته باشید و در نهایت با استفاده از این هاست‌ها مجبور خواهید بود تبلیغات را تحمل کنید و آن‌ها را در سایت خود داشته باشید.

آپ تایم ضعیف

آپ تایم که یکی از موارد مهم در خرید هاست است، مربوط به در دسترس بودن همیشگی سرور و سایت است، این موضوع خیلی مهم است و بر روی سئو هم تاثیر بسیار زیادی دارد که باید به آن دقت زیادی داشته باشید.

اما حقیقت این است که شما نمی‌تونید با هاست های رایگان آپ تایم بالایی داشته باشید که در نهایت این موضوع باعث خواهد شد سایت شما همیشه در دسترس نباشد و افراد زیادی را از دست دهید.

عدم ارائه پشتیبانی درست

با توجه به رایگان بودن این هاست‌ها، اصلا پشتیبانی خوبی را نباید انتظار داشته باشید، هر مشکلی داشته باشید خودتان باید دست به کار شوید و آن‌را رفع کنید و در مواقع خیلی حاد و مربوط به ارائه دهنده سرویس می‌توانید پشتیبانی داشته باشید و در غیر این‌صورت اصلا پشتیبانی خوبی را نخواهد داشت.

خیلی خوب تا این بخش هم به خوبی با مزیت‌ها و معایب هاست رایگان آشنا شدید و از این بابت اطلاعات خوبی را دریافت کردید که امیدواریم برای شما مفید بوده باشد.

جمع بندی

در این مقاله ما سعی داشتیم یک سری از شرکت‌های هاستینگ که به صورت رایگان هاست را ارائه می‌دهد به شما معرفی کنیم تا بتوانید به خوبی با آن‌ها آشنا شوید و در صورت نیاز هاست رایگان برای خود دریافت کنید، در کل باید دقت داشته باشید که هاست رایگان نمی‌تواند برای پروژه‌های اصلی و بزرگ مناسب باشد و به همین مورد باید دقت ویژه داشته باشید.

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات کاملی را نسبت به موضوع مقاله کسب کرده باشید، در ضمن هر سوالی دارید از طریق نظرات می توانید با ما در ارتباط باشید تا به صورت کامل شما را راهنمایی کنیم.

4.2/5 - (10 امتیاز)

دیدگاه و پرسش

 1. علی پارساپور میگوید:

  مقاله نیاز به بروزرسانی دارد
  سی پنل الان فقط 100 مگابایت فضا می دهد ( سفارش هاست رایگان دادم ، با بهانه تراشی تایید نشد)
  Xzn
  نوشته هاست رایگان ssl ندارد
  و در آخر
  گیگفا هم فیلتر هستش

  • پشتیبانی میگوید:

   ممنون از توجه شما، بله حتما این مقاله بزودی بروزرسانی خواهد شد.

 2. مهدی میگوید:

  پیشنهاد من مدیران سرور هست
  راستگو هستن و با سرویس هاست رایگان عالی

 3. مهدی میگوید:

  اصلا از هاست ایران hostiran.net، هاست رایگان تهیه نکنید وگرنه بعد چند روز اطلاعات ریست و هاست غیرفعال خواهد شد، همش تبلیغات هست

 4. عزیزی میگوید:

  با سلام
  وب سایت Cpanel.ir هاست رایگان ارائه نمیکنه و این موضوع فقط یه فریب تبلیغاتیه
  در ضمن هاست هایی با کمترین قیمت ارائه میکنه که به هیچ دردی نمیخوره ، چون اینقدر سرعت پایینه که حتی نمیتونین یه فایل یا افزونه در حد چند مگابایت آپلود کنین . و چون قیمت هاست ها خیلی کمه هیچ پستیبانی ای هم نمیده .
  یعنی پول میگیره . یه هاست به درد نخور به شما میده و بعدش در مورد شکایات پاسخگو نیست ، چون از اول به شما گفته که هاست های ارزان هیچگونه پستیبانی و پاسخگویی ای ندارند .
  از شما می خوام که با مخاطبانتون صادق باشید و برای آدم های سودجو و فریبکار تبلیغ نکنید.

 5. سمانه جعفری میگوید:

  عالی و جامع ممنون از وقتی که گذاشتین.

 6. سارا میگوید:

  سلام
  بسیار عالی و سپاس از اطلاعات مفید شما
  پرسیده بودم لود کردن سایت و عملکرد هاست رایگان خوبه یا نه که راهنمای خوبی بود.

  یه نکته مد نظرم بود، هاست رایگان برای نمونه کار خوبه، آیا برای نشون دادن نمونه کار به دیگران یا مشتری هم خوبه؟
  ینی اینکه به کسی بگیم نمونه ها رو ببینه روی نظرش تاثیر منفی داره یا چون فقط نمونه هست و ممکنه دسترسی یا کیفیت پایین باشه کافیه و میتونیم برای مشتری استفاده کنیم؟

  • پشتیبانی میگوید:

   درود، اگر از نظر مالی مشکل دارید، هیچ اشکالی ندارد! نگران نباشید اگر کیفیت کارتان خوب باشد و نمونه کارتان آنلاین باشد خودش عالی است. فرقی نمی‌کند هاست رایگان باشد یا پولی، فقط چک کنید هر زمان خواستید آدرس نمونه کار را برای مشتری ارسال کنید، ابتدا خودتان سایت را چک کنید که آنلاین باشد، چون معمولا هاست های رایگان آپتایم خوبی ندارند.

   • سارا میگوید:

    با سپاس فراوان
    کدوم یکی از اینها هاست وردپرسی هست؟ هاست لینوکس وردپرسیه؟
    برای استفاده از پشتیبانی هاست های خارجی باید انگلیسی صحبت کرد یا پیام داد؟

   • پشتیبانی میگوید:

    بله از هاست های لینوکس می‌توانید برای وردپرس استفاده کنید، برای دسترسی به پشتیبانی نیز باید به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشید.

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!