بهترین ابزار های آنلاین تولید محتوا

15+ بهترین ابزار های آنلاین تولید محتوا

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 27 آذر 1402

در دنیای دیجیتال مارکتینگ اهمیت محتوای باکیفیت بالا هر روز به مدیران کسب و کارهای اینترنتی گفته می‌شود، به این معنی که هم‌اکنون نویسندگان محتوا در کانون توجه هستند. به عنوان یک نویسنده محتوا، از شما انتظار می‌رود که محتوای شگفت انگیزی ایجاد کنید که معتبر، قابل توجه و سئو فرندلی باشد. با توجه به تمام فشارها و انتظارات زیادی که از شما به عنوان یک نویسنده محتوا می‌رود، برای اینکه بتوانید یک محتوای عالی بنویسید باید از بهترین ابزارهای آنلاین برای نویسندگان محتوا نیز استفاده کنید. پس از تحقیقات کامل، در مقاله بهترین ابزار ها برای نویسندگان محتوا یا همان بهترین ابزار های آنلاین تولید محتوا از سری مقالات کسب و کار اینترنتی و آموزش سئو، سعی کردیم تا بهترین ابزارهای آنلاین را برای نویسندگان محتوا به شما عزیزان معرفی کنیم.

بهترین ابزار های تولید محتوا برای نویسندگان

در ادامه مقاله می‌خواهیم بهترین ابزار های آنلاین برای تولید کنندگان محتوا را به شما عزیزان معرفی کنیم، دقت کنید که برخی از این ابزارها ممکن است که بیشتر برای تولید محتوا به زبان انگلیسی باشند، اما با کمی خلاقیت می‌توانید از برخی از آن‌ها برای زبان فارسی نیز استفاده کنید، اما بیشتر ابزارهای معرفی شده به زبان محتوا ارتباطی ندارند، بنابراین می‌توانید با خیال راحت از آن‌ها برای تولید محتوای خود استفاده کنید، پس با ادامه مقاله همراه ما باشید.

تولید کننده ایده محتوا Portent

تولید کننده ایده محتوا Portent - بهترین ابزار های آنلاین تولید محتوا
تولید کننده ایده محتوا Portent – بهترین ابزار های آنلاین تولید محتوا

یک تیتر جذاب اولین قدم برای جلب توجه مخاطب است. بدون یک تیتر خوب، خوانندگان حتی مطلب را نخواهند خواند. با استفاده از Content Idea Generator Portent در مورد این بخش از کار کمک بگیرید. این ابزار به شما امکان می‌دهد یک کلمه کلیدی را تایپ کنید و این ابزار بقیه کارها را انجام می‌دهد. با پیشنهاد عنوان های جذاب به شما کمک می‌کند تا بتوانید یک عنوان جذاب برای مقاله خودتان انتخاب کنید، حتی اگر از عنوان‌های این ابزار استفاده نکنید، قطعا از پیشنهادهای آن الهام خواهید گرفت.

لینک ابزار: https://www.portent.com


Evernote دفترچه یادداشت برای نویسندگان محتوا

یکی دیگر از بهترین ابزار های آنلاین تولید محتوا دقیقا همین ابزار است، هر نویسنده‌ای باید همیشه یک دفترچه یادداشت داشته باشد تا بتواند هر ایده خوبی را به محض ظاهر شدن یادداشت کند. با این حال، در عصر تکنولوژی، نیازی به حمل خودکار و کاغذ نیست. در عوض، می‌توانید از ابزارهایی مانند Evernote استفاده کنید. 

 Evernote یکی از بهترین ابزار ها برای تولید محتوا
Evernote یکی از بهترین ابزار ها برای تولید محتوا

همان‌طور که آنها در وب سایت خود ادعا می‌کنند، “Evernote به شما کمک می‌کند تا ایده‌ها، پروژه‌ها، و لیست کارهایی را که باید انجام دهید، ثبت و اولویت بندی کنید، بنابراین هیچ چیز از بین نمی‌رود.” با این حال، این برنامه چیزی بیش از یک نوت بوک دیجیتال است. همچنین به شما امکان می‌دهد اسناد را اسکن کنید، پی‌دی‌اف یا جستجوی اسناد را انجام دهید، در هر دستگاهی همگام سازی کنید و مکانی داشته باشید که بتوانید با تیم خود ارتباط برقرار کنید.

لینک ابزار: https://evernote.com/


ابزار Todoist

ابزار todoist یکی دیگر از بهترین ابزار های آنلاین تولید محتوا است و اگر در سازماندهی و استفاده حداکثری از زمان خود مشکل دارید، Todoist می‌تواند ناجی شما باشد. این ابزار مفید به شما راهنمایی می‌کند و به شما کمک می‌کند زمان خود را سازماندهی کنید تا هرگز از انجام یک کار عقب نمانید.

 ابزار Todoist - بهترین ابزار های آنلاین تولید محتوا
ابزار Todoist – بهترین ابزار های آنلاین تولید محتوا

این ابزار یک برنامه مدیریت کار مانند این ابزار به شما امکان می‌دهد یک برنامه زمانی با لیست کارهایی که باید انجام دهید + یادآوری‌های به‌موقع تهیه کنید. با یادآوری‌های مفیدی که شما را در جریان اهداف نوشتاری روزانه خود قرار می‌دهد، دیگر بهانه‌ای برای به تعویق انداختن کار وجود نخواهد داشت.

لینک ابزار: https://todoist.com/


گوگل ترندز بهترین ابزار تولید محتوا

ابزار گوگل ترندز یکی از بهترین ابزار های آنلاین تولید محتوا است، هنگامی‌ که به ایده‌هایی برای موضوعات جدید نیاز دارید، در گوگل ترندز ـ Google Trends این موضوع را بررسی کنید تا ببینید همه درباره چه چیزی صحبت می‌کنند. مردم دوست دارند یک موضوع پرطرفدار را دنبال کنند و شما باید از آن به نفع خود استفاده کنید.

 ابزار گوگل ترندز ـ Google Trends
ابزار گوگل ترندز ـ Google Trends – بهترین ابزار تولید محتوا

تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک اصطلاح مرتبط با صنعت خود را تایپ کنید و ببینید چه نوع محتوایی در حال حاضر محبوب است. هنگامی که دیدید کدام موضوعات می‌توانند توجه مخاطبان شما را جلب کنند، باید سریع دست به کار شوید و درباره آن محتوای خوبی تولید کنید.

لینک ابزار: https://trends.google.com


ابزار Hot Essay Services

ابزار Hot Essay Services
ابزار Hot Essay Services

اگر مقالاتی که می‌نویسید به زبان انگلیسی است می‌توانید از خدمات این سایت برای پیداکردن مشکلات مقاله خود استفاده کنید، مشکلاتی از قبل، مشکلات گرامری، اشتباهات تایپی و …

لینک ابزار: https://hotessayservice.com/


بهترین ابزار آنلاین تولید محتوا Hemingway App

بهترین ابزار آنلاین تولید محتوا Hemingway App
بهترین ابزار آنلاین تولید محتوا Hemingway App

این هم یک ابزار دیگر برای برطرف کردن مشکلات مقالات به زبان انگلیسی است، استفاده از این ویرایشگر آنلاین بسیار ساده اما بسیار مؤثر است. اگر به راه حل ویرایش سریع مقالات نیاز دارید، HemingwayApp را امتحان کنید. تمرکز این برنامه روی کمک به شما برای نوشتن محتوای روان و آسان‌تر است. تمام جملات طولانی، گیج‌کننده و غیرفعال را برجسته می‌کند تا بدانید کدام قسمت‌ها و چرا باید تغییر کنند.

لینک ابزار: https://hemingwayapp.com/


ابزار تشخیص محتوای کپی Siteliner

ابزار تشخیص محتوای کپی Siteliner
ابزار تشخیص محتوای کپی Siteliner

محتوای سرقت شده یا همان کپی نه تنها از اعتبار شما می‌کاهد، بلکه باعث جریمه شدن محتوای شما توسط موتورهای جستجو نیز می‌شود. همان‌طور که می‌دانید موتورهای جستجو فقط برای محتوای معتبر و ارزشمند ارزش قائل هستند و محتوای تکراری هیچ کدام از اینها نیست. آنها حتی ممکن است اگر پست را سرقت ادبی بدانند، آن را حذف کنند. Siteliner به شما کمک می‌کند تا تشخیص دهید که آیا به طور تصادفی جملات شخص دیگری را برداشته‌اید یا خیر تا بتوانید از آسیب جلوگیری کنید.

لینک ابزار: https://www.siteliner.com/


ابزار ساخت اینفوگرافیک Piktochart

ابزار ساخت اینفوگرافیک Piktochart
ابزار ساخت اینفوگرافیک Piktochart

اینفوگرافیک ها یک راه عالی برای ایجاد محتوای بصری جذاب هستند. آنها می‌توانند هر نوع نوشتاری را اعم از پست وبلاگ، مقاله یا حتی نوشته دانشگاهی تقویت کنند. دقت کنید که بر طبق برخی تحقیقات، احتمال خواندن یک اینفوگرافیک 30 برابر بیشتر از یک مقاله متنی است. Piktochart یک سازنده اینفوگرافیک با قالب‌های متعدد برای انتخاب است. استفاده از آن بسیار آسان است، بنابراین حتی اگر قبلاً از اینفوگرافیک استفاده نکرده‌اید، در کمترین زمان یک حرفه‌ای خواهید شد.

لینک ابزار: https://piktochart.com/


ابزار Canva بهترین ابزار تولید محتوا

ابزار همه کاره Canva
ابزار همه کاره Canva

اگر محتوا از نظر زیبایی‌شناختی دلپذیر باشد، برای مخاطب جذاب‌تر خواهد بود. اگر مقاله شما بدون هیچ گونه تصویری باشد، احتمال مطالعه آن بسیار پایین خواهد آمد. Canva به شما کمک می‌کند تا تصاویر اصلی و جذاب ایجاد کنید که با محتوای شما هماهنگ شود. ابزار Canva را دست کم نگیرید و سعی کنید از آن برای تولید محتوای خود استفاده کنید.

لینک ابزار: https://www.canva.com/


ابزار کیورد پلنر ـ Keyword Planner

ابزار کیورد پلنر ـ Keyword Planner
ابزار کیورد پلنر ـ Keyword Planner

اگر در مورد سئو می‌دانید، می‌دانید که کلمات کلیدی چقدر مهم هستند. به همین دلیل است که باید تحقیق کنید و آنها را با دقت انتخاب کنید.ابزار Keyword Planner که یکی از ابزارهای گوگل است، بهترین انتخاب برای این کار است. فقط موضوع، صنعت یا یک وب سایت خود را مشخص کنید و تماشا کنید که چگونه این ابزار جادوی خود را انجام می‌دهد. کلمات کلیدی مختلفی را پیشنهاد می‌کند و آنها را بر اساس محبوبیت، سطح رقابت، موضوع و غیره سازمان‌دهی می‌کند. هنگامی که همه گزینه‌ها را پیش روی خود دارید، انتخاب آن‌هایی که مطابق با نیاز شما هستند آسان‌تر خواهد بود.

لینک ابزار: https://ads.google.com


ویراست لایو بهترین ابزار آنلاین تولید محتوا فارسی

 ویراست لایو بهترین ابزار آنلاین تولید محتوا فارسی  ـ virastlive
ویراست لایو بهترین ابزار آنلاین تولید محتوا فارسی ـ virastlive

تا اینجا چند ابزار برای ویراستاری متون انگلیسی معرفی کردیم که اگر نویسنده محتواهای انگلیسی زبان باشید می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، اما در این بخش از مقاله می‌خواهیم ابزار ویراست لایو را به شما عزیزان معرفی کنیم، اگر نویسنده محتوا به زبان فارسی هستید، این ابزار برای شما همانند یک گنج خواهد بود، چون می‌توانید تمامی مشکلات متن فارسی خود را به سادگی پیدا کنید و در نهایت یک متن بدون عیب و حرفه‌ای را در سایت خود منتشر کنید.

لینک ابزار: http://www.virastlive.com/


ابزار Clipping Magic برای حذف پس زمینه تصویر

ابزار Clipping Magic برای حذف پس زمینه تصویر
ابزار Clipping Magic برای حذف پس زمینه تصویر

یکی دیگر از بهترین ابزار های آنلاین تولید محتوا همین ابزار حذف کننده بگراند تصاویر است، اگر تصویری دارید که باید رنگ پس زمینه آن را تغییر دهید یا باید پس زمینه آن را شفاف کنید، این ابزار برای شما خیلی کاربردی خواهد بود، حتما سعی کنید از آن در تولید محتوای خود استفاده کنید.

لینک ابزار: https://clippingmagic.com/


ابزار فشرده سازی تصاویر TinyPng

ابزار فشرده سازی تصاویر TinyPng
ابزار فشرده سازی تصاویر TinyPng

یکی از بهترین ابزار های تولید محتوا که باید استفاده کنید همین ابزار است، دقت داشته باشید که همیشه سعی کنید قبل از اینکه تصاویر محتوای خود را در سایت خود آپلود کنید، حجم آن‌ها را فشرده کنید تا در نهایت مقاله شما با سرعت بالاتری برای کاربران شما لود شود، خود همین موضوع باعث می‌شود که مقاله شما بیشتر خوانده شود، پس فشرده سازی حجم تصاویر را دست کم نگیرید.

لینک ابزار: https://tinypng.com/


ابزار ترکیب تصاویر BeFunky Graphic Designer

ابزار ترکیب تصاویر BeFunky Graphic Designer
ابزار ترکیب تصاویر BeFunky Graphic Designer

یکی دیگر از بهترین ابزارهای آنلاین برای تولید محتوا ابزار ترکیب تصاویر BeFunky Graphic Designer است، اگر می‌خواهید چند تصویر را با بهترین حالت و بالاترین سرعت با یکدیگر ترکیب کنید و محتوایی فوق العاده را خلق کنید این ابزار برای شماست.

لینک ابزار: https://www.befunky.com/


بهترین ابزار تولید محتوا اینفوگرافیک easel.ly

ابزار تولید محتوا اینفوگرافیک easel.ly
ابزار تولید محتوا اینفوگرافیک easel.ly

این هم یکی دیگر از بهترین ابزارهای آنلاین برای ساخت اینفوگرافیک، با استفاده از این ابزار آنلاین برای تولید محتوا می‌توانید انواع اینفوگرافیک ها را به راحتی طراحی کنید.

لینک ابزار: https://www.easel.ly/


جمع بندی

در انتها امیدواریم که مقاله بهترین ابزار های آنلاین تولید محتوا برای شما مفید و کاربردی بوده باشد، دقت کنید که یادگیری کار با هر کدام از این ابزارها کمی زمان نیاز دارد، یعنی در ابتدا شاید نتوانید به خوبی از آن‌ها استفاده کنید، اما اگر شروع به استفاده از آن‌ها کنید مطمئن باشید بعد از مدتی بدون این ابزارها نمی‌توانید محتوای قابل قبولی را تولید کنید.

حالا نوبت شماست!

خوب حالا نوبت شماست که تجربه های ارزشمند خودتان را با ما و دیگر خوانندگان مقاله بهترین ابزار های آنلاین تولید محتوا در میان بگذارید، در ابتدا اگر از ابزارهایی که در این مقاله معرفی کرده‌ایم استفاده کرده‌اید، تجربه خودتان را برای ما کامنت کنید، همچنین اگر شما از ابزارهای خاصی برای تولید محتوای خود استفاده می‌کنید، نام آن‌ها را برای ما کامنت کنید تا به این مقاله اضافه کنیم.

4.2/5 - (5 امتیاز)

دیدگاه و پرسش

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!