جردن بلفورت یا گرگ وال استریت کیست؟

جردن بلفورت یا گرگ وال استریت کیست؟

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 25 آذر 1402

قطعا اگر از دسته افرادی باشید که به فیلم‌‌های انگیزشی و به موفقیت علاقه زیادی داشته باشید، شخصیت جردن بلفورت یکی از شخصیت‌های مورد علاقه شما خواهد بود چرا این فرد یکی از گرگ‌های خیلی بزرگ شناخته می‌شود که بسیار زندگی عجیبی داشته است و یکی از ثروتمندترین افرادی بوده است که موفقیت‌های بزرگی را به دست آورده است، جردن بلفورت با توجه به موفقیت‌های بزرگی که به دست آورده است درباره آن فیلم سینمایی را با نام گرک وال استریت ساخته شد که پس از این ساخت این فیلم به یکی از شخصیت‌های بسیار معروف و محبوب تبدیل شد.

حالا که چرا به این شخصیت گرگ گفته می‌شود ممکن است یک‌ سری سوال در ذهن شما ایجاد کند، اما اصلی‌ترین دلیل آن تخصص فروش در آن است، جردن بلفورت به‌عنوان یکی از بهترین فروشنده‌های جهانی شناخته می‌شود که در همان فیلم گرگ وال استریت هم این تخصص فروش به نمایش گذاشته شده است، در واقع فروش هر کالایی برای این فرد خیلی ساده است و می‌تواند هر کالایی را با هر قیمتی به سادگی به فروش برساند که این تخصص باعث شده است به‌عنوان یکی افراد موفق از آن یاد شود.

اگر درباره این شخصیت اطلاعاتی ندارید حتما تا انتهای مقاله از سری مقالات کسب و کار اینترنتی را با ما همراه باشید تا به‌صورت کامل به شما توضیح دهیم که این شخصیت چه دستاورد‌های داشته است و در واقع می‌توانیم با داستان این فرد یک‌سری نکات بسیار مهم را برای مدیریت کسب‌و‌کار یا زندگی داشته باشیم که همین موضوع باعث رشد ما خواهد شد.

زندگی جردن بلفورت

این شخصیت موفق زندگی جنجالی داشته است و اگر فیلم گرگ وال استریت را مشاهده کرده باشید متوجه خواهید شد که چرا می‌گوییم این شخصیت زندگی عجیبی داشته است، افراد زیادی هستند که به این فیلم خیلی علاقه‌مند می‌باشند و تا حالا چندین بار این فیلم را مشاهده کرده‌اند.

جردن بلفورت در سال 1962 در نیویورک و در خانواده یهودی به دنیا آمده است و از زمان محصل بودن و در دبیرستان شروع به فروش فوم‌های خنک کننده کرد، این فروش از همان زمان در جردن بلفورت شکل گرفت و این تخصص تبدیل به علاقه اصلی این فرد شد و تا زمانی که تبدیل به یکی از بهترین فروشنده‌های جهانی شد و افراد زیادی هم هستند که با استفاده از تجربیات آن توانستند تخصص زیادی در فروش پیدا کنند.

زندگی جردن بلفورت
زندگی جردن بلفورت

جردن بلفورت تحصیلات آکادمیک در زمینه فروش هم اصلا ندارد و در واقع رشته دانشگاهی او زیست شناسی بود که در همین رشته هم فارغ التحصیل شد و اما به‌عنوان بهترین فروشنده می‌تواند هر محصولی را به ساده‌ترین شکل ممکن به فروش برساند و از این بابت هیچ‌گونه مشکلی ندارد.

جردن بلفورت اولین کاری که شروع کرد در زمینه فروش ماهی و محصولات دریایی بود که این کار بعد از مدتی شکست خورد و همان زمان جردن بلفورت بعد از دانسگاه به‌عنوان یک فرد ورشکسته شناخته می‌شد که البته هیچ‌جای نا امیدی نداشت چرا که او می‌دانست می‌تواند هر چیزی را به ساده‌ترین شکل ممکن به فروش برساند، این فرد به قدری در فروش خوب کار می‌کند که هر کسی برای یادگیری فروش اول آموزش های آن را مشاهده می کند و مطالعه می کند تا اصول فروش را به خوبی بشناسد.

این فرد بعد از این که ورشکسته می‌شود سعی داشت در بازار بورس شروع به سرمایه گذاری کند و از همان زمان به‌عنوان یک واسطه در این بازار خرید و فروش سهام را انجام می‌دهد، اما شاید باورش سخت باشد که این فرد بعد از وارد شدن به بورس در همان روز اول کار خودش را از دست می‌دهد چرا که بازار بورس سقوط می‌کند و دچار مشکلات زیادی می‌شود و همین موضوع هم باعث می‌شود جردن کار خود را از دست دهد.

یکی از خصوصیات اصلی که جردن بلفورت داشته است و همچنان هم دارد این است که همیشه به سراغ پیشرفت و ثروتمند شدن است و به این دلیل بود که دیگر تحصیل را تا سطح‌های بیشتری ادامه نداد، استاد دانشگاه او به جردن گفت که با این رشته دانشگاهی نمی‌تواند ثروتمند شود و همین موضوع هم باعث شد که بیشتر به سمت هدف خود یعنی ثروتمند شدن برود.

چرا گرگ وال استریت

گرگ وال استریت لقب اصلی جردن بلفورت است و اصلی‌ترین دلیلی که این لقب را به خود گرفته است تخصص فروش در آن است، این تخصص فروش در این فرد نهادینه است و بسیاری از افراد هستند که بخاطر همین تخصص فروش آن‌را می‌شناسند و اگر فیلم آن‌را مشاهده کرده باشید متوجه خواهید شد که چقدر تخصص در این زمینه دارد و در فیلم هم اشاره‌ای به فروش یک خودکار می‌کند که بسیار تعجب آور آن‌ را به فروش می‌رساند به همین دلیل است که اصرار داریم این فیلم را مشاهده کنید.

چرا جردن بلفورت گرگ وال استریت بود؟
چرا جردن بلفورت گرگ وال استریت بود؟

جردن بلفورت کسب‌و‌کار اصلی که راه‌اندازی کرد در زمینه سرمایه گذاری و فروش سهام‌های خاص بود که نام شرکت او Stratton Oakmont بوده است و کار‌های بسیار بزرگی را انجام می‌دادند، اما این شرکت با توجه به فعالیتی که داشت نتوانست خیلی دوام داشته باشد و از نظر قانونی با دولت به مشکل خورد.

این شرکت با خرید سهم‌های بی‌ارزش بازار سعی می‌کردند که آن سهم‌ها را رشد دهند و با رشد‌های خیلی زیاد در زمان کوتاه سعی داشتند آن‌ها را خیلی محبوب کنند و در نهایت آن‌ها را به مردم می‌فروختند که به همین دلیل به گرگ وال استریت شناخته شدند و در نهایت هم باعث شد که بسیار مشکلات حقوقی برای شرکت به وجود آید.

این زمان اوج جردن بلفورت خیلی ادامه دار نبود چرا که او مدیریت مالی خوبی نداشت و در واقع ولخرجی بسیار زیادی داشت و همین موضوع باعث شد درگیر اعتیاد بسیار زیادی شود و در نهایت باعث شد که نابود شود، همین خوش گذرانی‌های جردن بلفورت باعث شد که همسرش او را ترک کند و در نهایت هم جردن بلفورت به سراغ ازدواج مجدد رقت که همسر جدید او هم خیلی دل خوشی از آن نداشت.

جردن بلفورت یک جمله بسیار خاص داشت که همان باعث شده بود فروش خود را بسیار هیجانی تجربه کند، جمله معروف آن هم این بود که تلفن را قطع نکن. مشتری یا باید خرید کند یا باید بمیرد. این جمله همیشه باعث می‌شد که تیم فروش شرکت‌های جردن بسیار خوب عمل کند و همیشه موفقیت‌های بزرگی را به همراه خود داشت.

درس های زندگی از جردن بلفورت
درس های زندگی از جردن بلفورت

البته با توجه به تمام فراز و نشیب‌هایی که این فرد در زندگی‌اش داشته است، توانست دوباره به زندگی موفق خود بازگردد و دوباره موفقیت‌های بزرگی را اما این بار به‌صورت درست به دست آورد که امروزه از کار‌های قبل خود خیلی پشیمان است و در ادامه که یک سری از کتاب های او را معرفی می کنیم بیشتر آن ها را مطالعه کنید متوجه خواهید شد که چقدر این فرد سختی‌هایی داشته است و چه درس‌هایی را می‌توانید از زندگی آن بگیرید.

درس‌های زندگی که می توانید جردن بلفورت بگیرید

این داستان زندگی جردن بلفورت درس‌های زیادی برای زندگی به شما خواهد داد و همین موارد می‌تواند برای بهبود زندگی شما بسیار مفید باشد، در این بخش از مقاله به یک‌سری از این موارد می‌پردازیم تا شما هم از این نکات در زندگی و کسب‌و‌کار خود استفاده کنید و بسیار پیشرفت خوبی داشته باشید.

تعیین هدف در زندگی

یکی از اصلی‌ترین درس‌هایی که می‌توانید از زندگی جردن بلفورت بگیرید، این است که باید حتما هدف زندگی خود را تعیین کنید، جردن بلفورت اصلی‌ترین هدفی که داشت رسیدن به یک رشته دانشگاهی نبود و با نمی‌خواست به یک جایگاهی به‌صورت کلی برسد و اصلی‌ترین هدف آن ثروتمند شدن و پولدار شدن بود.

همین تعیین هدف توانست خیلی سریع‌تر او را به پول برساند و در واقع اگر این هدف را تعیین نمی‌کرد قطعا امروزه به این جایگاه و محبوبیت نمی‌رسید، پس در کل باید دقت داشته باشید که هدف خود را به بهترین شکل ممکن و دقیق تعیین کنید تا خیلی سریع‌تر به مواردی که می‌خواهید برسید.

ثبات داشتن در کسب و کار

جردن بلفورت بات توجه به این که خیلی در کسب‌و‌کار‌های خود شکست خورد، دوباره یک کسب‌و‌کار دیگری را شروع کرد و اصلا تسلیم نشد، همین موضوع باعث شده بود که خیلی پیشرفت خوبی داشته باشد و در واقع اگر آن زمان تسلیم کار‌ها می‌شد قطعا امروزه به این شکل او را نمی‌شناختیم و از او به این اسم یاد نمی‌شد.

پس این درس هم می‌توانید از زندگی او بگیرید که هیچ وقت شکست نخورید و همیشه بتوانید با استقامت بسیار بیشتری کار خود را ادامه دهید که البته این موضوع مربوط به انگیزه و امید هم می‌شود که باید همیشه سعی داشته باشید انگیزه خود را حفظ کنید.

فروشنده خوبی باشید

زندگینامه این فرد به شما نشان می‌دهد که همیشه فروشنده خوبی باشید حتی اگر نیاز به این تخصص ندارید اما همیشه تخصص فروش را برای خود باید داشته باشید چرا که در زندگی همیشه ممکن است نیاز باشد برای برخی از کار‌ها از تخصص فروش استفاده کنید و پیشرفت داشته باشید.

در واقع این تخصص فروش می‌تواند کمک کند شما هنر متقاعد کردن بسیار بیشتری داشته باشید و این هنر متقاعد کردن می‌تواند کمک کند شما در مذاکرات خود بسیار حرفه‌ای‌تر عمل کنید و در اغلب مواقع می‌توانید از حق و حقوق خود دفاع کنید که این بسیار مهم است.

یادگیری فروش با زندگینامه جردن بلفورت
یادگیری فروش با زندگینامه جردن بلفورت

البته اگر کسب‌و‌کاری دارید که قطعا نیاز به تحقیقات بیشتری درباره این فرد خواهید داشت چرا که هر چه تحقیقات شما در این باره بیشتر شود می‌توانید تخصص فروش آن‌را به خوبی یاد بگیرید و از آن استفاده کنید تا کسب‌و‌کار خود را بسیار پیشرفت دهید.

ایجاد تیم حرفه‌ای

تیم‌سازی جردن بلفورت همیشه حرفه‌ای بوده است و همیشه سعی داشته است تیم شادی را برای کسب‌و‌کار‌های خود داشته باشد که شما هم اگر به زندگی آن دقت داشته باشید و فیلم آن‌را مشاهده کنید متوجه خواهید شد که چقدر به تیم خود اهمیت می‌دهد و چقدر سعی دارد که این تیم را توسعه دهد.

زندگی جردن بلفورت می‌تواند کمک کند که شما هنر تیم‌سازی بسیار بهتری داشته باشید و اگر می‌خواهید کسب و کاری را برای خود راه‌اندازی کنید قطعا این هنر تیم‌سازی می‌تواند به شما کمک شایسته‌ای کند.

هیچ وقت برای شروعی دوباره دیر نیست

جردن بلفورت همان‌طور که گفتیم زندگی بسیار خوبی داشته است تا زمانی که درگیر اعتیاد می‌شود و دچار مشکلات مالی بسیار زیادی می‌شود و همین موضوع هم باعث شد که ورشکستگی بسیار بزرگی را تجربه کند و به‌صورت کلی به سمت نابودی برود، اما او دوباره شروع کرد و به جایگاهی که می‌خواست رسید اما این بار به‌صورت درست و اصولی که همین موضوع هم بسیار مورد توجه افراد زیادی قرار گرفت.

شما با دیدن این فیلم و خواندن کتاب‌های جردن بلفورت می‌توانید این درس را از زندگی او بگیرید که هیچ وقت برای شروعی دوباره دیر نیست و می‌‌توانید از هر زمانی که می‌خواهید حتی در اوج نابودی هم یک شروع داشته باشید و زندگی جدیدی را برای خود ایجاد کنید.

خیلی خوب این نکات را برای این که بتوانید زندگی بهتری داشته باشید قطعا نیاز دارید که در زندگی خود به کار بگیرید و همیشه به آن‌ها توجه داشته باشید، اما در ادامه هم با ما همراه باشید تا یک‌سری دیگر از اطلاعات را درباره این فرد بسیار پرحاشیه به شما ارائه دهیم.

کتاب های جردن بلفورت

همیشه کتاب خواندن باعث می‌شود شما اطلاعات بیشتری را درباره موارد مختلف کسب کنید، جردن بلفورت با توجه به موفقیت بسیار بزرگی که دارد یک سری کتاب‌ها را درباره زندگی و تخصص‌های خود عرضه کرده است که بسیار می‌تواند بر روی توانایی‌ها شما تاثیر مثبت داشته باشد.


شیوه گرگ (سیستم فروش خط مستقیم)

یکی از بهترین کتاب‌های جردن بلفورت شیوع گرگ است که بسیار نکات زیادی درباره فروش در آن گفته شد است و به‌صورت کلی هم درباره زندگی خود جردن بلفورت توضیح داده است و می‌توانید با خواندن کتاب به‌صورت کامل زندگی این فرد را به‌صورت کامل بشناسید.

در این کتاب یک‌روش فروش به‌صورت خط مستقیم توضیح داده شده است که به‌صورت انحصاری آن‌را جردن بلفورت درست کرده است و با همین شگرد توانسته بود که به ثروت بسیار زیادی برسد و تیم فروش آن هم از این سیستم فروش خط مستقیم استفاده می‌کردند تا سهام‌های شرکت را به فروش برسانند.

حتما اگر کارشناس فروش هستید و یا یک کسب‌و‌کار دارید، این کتاب را با دقت مطالعه کنید تا با استفاده از این کتاب به‌صورت حرفه‌ای درباره فروش اطلاعات کسب کنید و بتوانید با استفاده از سیستم فروش خط مستقیم فروش بسیار زیادی را برای مجموعه خود رقم بزنید.

گرگ وال استریت

کتاب‌ های جردن بلفورت
کتاب‌های جردن بلفورت

گرگ وال استریت یکی دیگر از کتاب‌های این شخصیت است که به‌صورت درباره زندگی شخصی او توضیح داده است و از زمانی که صفر بوده است تا زمانی که به گرگ وال استریت تبدیل شده است را به‌صورت کامل توضیح می‌دهد. گرگ وال استریت اولین کتاب جردن بلفورت بوده است که در سال 2007 به یکی از محبوب‌ترین کتاب‌ها شناخته شد.


جمع بندی

در این مقاله سعی داشتیم به‌صورت کامل درباره جردن بلفورت یکی از شخصیت‌های بسیار محبوب در زمینه فروش را به شما معرفی کنیم که بسیار موفقیت زیادی را از این طریق کسب کرده است و همچنان امروزه هم یکی از فروشنده‌های بسیار حرفه‌ای در دنیا شناخته می‌شود و تخصص بسیار زیادی را در فروش دارد، حتما کتاب‌های این فرد را به‌صورت کامل مطالعه کنید که بتوانید تخصص فروش را از آن به بهترین شکل ممکن یاد بگیرید.

4.5/5 - (4 امتیاز)

نظرات در “جردن بلفورت یا گرگ وال استریت کیست؟

  1. naser میگوید:

    گرگ وال استریت جردن بلفورت یکی از شخصیت های مورد علاقه منه که فیلم گرک وال استریت رو از روی اون ساختن، زندگینامه جردن بلفورت واقعا خوندنی بود، ممنون از وبکیمای عزیز برای انتشار این مقاله ارزشمند🌹

دیدگاهتان را بنویسید

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!