بهترین افزونه ترجمه وردپرس | فارسی سازی

بهترین افزونه ترجمه وردپرس | فارسی سازی

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 3 مرداد 1402

با توجه به این که ما در ایران هستیم و می خواهیم سایت‌های فارسی داشته باشیم با برخی از قالب‌ها و افزونه‌ها بسیار مشکل داریم، برخی از افزونه‌ها و قالب‌های خارجی که به صورت انگلیسی و به زبان لاتین ارائه شده‌اند بنابراین نمی‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم و همین موضوع باعث محدودیت بسیار در طراحی سایت با وردپرس می‌شود، البته بسیاری از افزونه‌ها و قالب‌های خارجی هستند که توسط تیم‌های حرفه‌ای ترجمه شده‌اند و می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید.

اما افزونه‌های خاصی هستند که ترجمه نشده‌اند و نیاز است که خودتان آن‌ها را ترجمه کنید تا به صورت فارسی از آن‌ها استفاده کنید، برای این موضوع باید به فارسی سازی و راستچین کردن قالب‌ها و افزونه‌ها مسلط باشید که کار نسبتا سختی می‌تواند باشد و نیاز به کدنویسی هم دارد، اما پیشنهاد ما برای فارسی سازی یا در واقع ترجمه آن‌ها این است که از افزونه ترجمه وردپرس استفاده کنید که افزونه‌های زیادی در این زمینه وجود دارند و می‌توانند کار شما را ساده‌تر کنند و در مقاله بهترین افزونه ترجمه وردپرس از سری مقالات بهترین افزونه های وردپرس قصد داریم 6 مورد از بهترین افزونه‌ های ترجمه وردپرس را به شما معرفی کنیم تا با استفاده از آن‌ها بتوانید ترجمه وردپرس را انجام دهید.

چرا باید از افزونه‌های ترجمه استفاده کنیم؟

شاید فکر کنید که استفاده از افزونه‌های تجرمه وردپرس نمی‌توانند برای شما مناسب باشند اما این‌گونه نیست و ممکن است کاربرد‌های زیادی برای شما داشته باشند، در واقع همان‌طور که گفته شد تمام افزونه‌ها و قالب‌های وردپرسی ترجمه نشده‌اند و همین موضوع ممکن است محدودیت‌های بسیار زیادی برای شما ایجاد کند، به همین دلیل است که نیاز دارید خودتان قالب ها و افزونه‌های مختلف را برای سایت ترجمه کنید.

تجربه‌ای که در این زمینه داشته‌ام باعث شده که بیشتر کاربردی بودن این افزونه‌ها را درک کنم، در واقع سال‌ها پیش که مارکت‌های فروش قالب ایرانی خیلی حرفه‌ای نبودند و محصولات زیادی نداشتند ما مجبور بودیم برای استفاده از قالب‌ها مختلف خودمان دست به کار شویم آن‌ها را ترجمه کنیم و بهترین ابزار‌ها هم برای ما افزونه‌های ترجمه بودند و می‌توانستیم با استفاده از آن‌ها در زمان بسیار صرفه‌جویی کنیم و خیلی ساده ترجمه قالب مورد نظر خودمان ‌را انجام دهیم.

البته این موضوع برای افزونه‌ها هم صدق می‌کرد و در واقع برای افزونه‌ها خیلی کاربردی‌تر بود چرا که آن‌ها نیاز نداشتند راست‌چین شوند و بیشتر نیاز بود که آن‌ها را ترجمه کنیم و این موضوع باعث می‌شد دیگر دست داخل کد‌های افزونه‌ها نبریم و با استفاده از افزونه‌های ترجمه وردپرس مانند افزونه loco translate خیلی ساده پلاگین مورد نظر خودمان‌را ترجمه کنیم و در سایت از آن استفاده کنیم.

بهترین افزونه‌های ترجمه وردپرس

افزونه‌های فارسی سازی و ترجمه وردپرس بسیار زیاد هستند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به بهترین شکل ممکن ترجمه بخش‌های مختلف وردپرس را انجام دهید، اما همه این افزونه‌ها نمی‌توانند برای شما مناسب باشند و برخی از آن‌ها هستند که دیگر خیلی وقت است که از کار افتاده‌اند و باید دقت داشته باشید که بهترین مورد را برای خود انتخاب کنید، در این بخش مقاله قصد داریم بهترین افزونه‌های ترجمه وردپرس را به شما معرفی کنیم تا با استفاده از آن‌ها بتوانید ترجمه قالب ها و افزونه‌های سایت وردپرسی خود را انجام دهید و در این زمینه مشکلی نداشته باشید، دقت داشته باشید که این افزونه طبق نظرات استفاده کنندگان و تجربه شخصی انتخاب شده‌اند به همین دلیل کار آمد بودن آن‌ها بسیار بالا است و می‌توانند نیاز شما را رفع کنند

افزونه ترجمه وردپرس loco translate

یکی از بهترین افزونه‌هایی که می‌توانید با استفاده از آن سایت خود را ترجمه کنید loco translate است که قابلیت‌های بسیار عالی در این زمینه ارائه می‌دهد و می‌تواند کمک کند به بهترین شکل ممکن کمک کند که قالب‌ها و افزونه‌های مورد نظر خود را ترجمه کنید بدون این که دانش کدنویسی داشته باشید و یا اصلا دست به کد‌های افزونه بزنید.

اگر بخواهیم نسبت به تمام افزونه‌ها یک مقایسه‌ای داشته باشیم باید بگوییم که loco translate در حال حاضر بهترین افزونه برای ترجمه وردپرس است و تمام امکاناتی که ارائه می‌دهد برای ترجمه افزونه و قالب‌های مبتدی تا حرفه‌ای کار آمد است، با این وجود اگر شما از مارکت‌های فروش قالب و افزونه خارجی هم خریدی داشته باشید می‌توانید خیلی ساده با استفاده از این افزونه آن‌ها را ترجمه کنید.

افزونه ترجمه وردپرس loco translate

جالب‌تر از هرچیزی فارسی بودن این افزونه است و در واقع خود همین افزونه هم به 40 زبان دنیا ترجمه شده از جمله فارسی که خیلی ساده می‌توانید عملیات ترجمه سایت خود را انجام دهید و دیگر در این زمینه خیلی دغدغه‌های زیادی نداشته باشید، در حال حاضر هم این افزونه به صورت رایگان در اختیار همه قرار دارد و می‌توانید از طریق مخزن وردپرس آن‌را در دسترس داشته باشید که تا‌کنون هم بیش از 1 میلیون نصب فعال دریافت کرده است.


افزونه ترجمه سایت وردپرسی Google Website Translator

یکی دیگر از افزونه‌هایی که برای ترجمه سایت‌های وردپرسی استفاده می‌شود قابلیت‌های خوبی هم در این زمینه دارد چرا که از سرویس گوگل الهام گرفته شده و می‌تواند نیاز‌های یک سایت را برای ترجمه رفع کند. دقت داشته باشید که این افزونه نسبت به افزونه قبلی تعداد نصب خیلی کمتری دارد اما قابلیت‌های آن بسیار عالی است و می‌تواند باعث شود ترجمه سایت را به بهترین شکل ممکن انجام دهید و در این زمینه مشکلی نداشته باشید، دقت داشته باشید که این افزونه خیلی قابلیت‌های زیادی ندارد و بیشتر همین کار‌های ترجمه سایت را به صورت ساده می‌توانید با استفاده از آن انجام دهید.

افزونه ترجمه سایت وردپرسی Google Website Translator

این افزونه از ترجمه گوگل بهره می‌برد و همین موضوع می‌تواند خیلی کار را برای شما ساده‌تر کند و خیلی ساده‌تر می‌توانید عبارت‌ها، کلمه‌ها و… را در سایت با استفاده از این سرویس گوگل ترجمه کنید، البته باید دقت داشته باشید که دانش حداقلی را نسبت به زبان مقصد باید داشته باشید تا اگر اشتباهی در ترجمه بود بتوانید آن‌را رفع کنید.

در حال حاضر این افزونه از طریق مخزن وردپرس به صورت رایگان در دسترس قرار دارد و تا کنون توانسته بیش از 10 هزار نصب فعال دریافت کند که به نسبت رقبای خود تعداد نصب کمتری دارد.


افزونه فارسی سازی سایت Google Language Translator

یکی دیگر از بهترین افزونه‌هایی که با استفاده از آن می‌توانید سایت خود را فارسی سازی کنید و از این بابت خیلی از مشکلات خود را رفع کنید، افزونه Google Language Translator است که قابلیت‌های بسیار عالی دارد و می‌توانید با استفاده از آن به ساده‌ترین شکل ممکن سایت خود را ترجمه کنید، استفاده از این افزونه خیلی ساده است و اصلا نیاز نیست تخصص زیادی در این زمینه داشته باشید فقط کافی است به زبان انگلیسی مسلط باشید تا استفاده از آن برای شما ساده باشد و از این بابت مشکلی نداشته باشید.

افزونه فارسی سازی سایت Google Language Translator

سایت‌های زیادی هستند که با استفاده از این افزونه ترجمه شده‌اند چرا که این افزونه هم مانند مورد قبلی از سرویس گوگل بهره می‌گیرد و همین موضوع هم باعث می‌شود ساده‌تر بتوانید ترجمه سایت و فارسی سازی آن‌را انجام دهید. در حال حاضر این افزونه هم به صورت رایگان عرضه شده است و می‌توانید آن‌را از طریق مخزن وردپرس در دسترس داشته باشید که تا کنون هم بیش از 100 هزار نصب فعال دریافت کرده و تواسنته رضایت کاربر آن‌را جلب کند.


افزونه ترجمه سایت وردپرسی Polylang

یکی از بهترین افزونه‌هایی که می‌توانید با استفاده از سایت خود را ترجمه کنید و به اصطلاح فارسی سازی سایت خود را انجام دهید، افزونه Polylang است که قابلیت‌های بسیار عالی دارد و می‌توانید با استفاده از آن تقریبا هر بخشی که در سایت دارید را ترجمه کنید.

این افزونه همه زبان‌های مورد نظر پشتیبانی می‌کند و همین موضوع باعث می‌شود که اصلا محدودیتی نداشته باشید، یکی از قابلیت‌های خوب این افزونه هم پشتیبانی از ترجمه خودکار است که می‌تواند باعث شود شما بدون نیاز به مسلط بودن زبان خاصی و به صورت اتوماتیک سایت خود را ترجمه کنید، البته این قابلیت نیاز به بازبینی هم دارد تا اگر مشکلاتی در آن وجود دارد را بتوانید رفع کنید.

افزونه ترجمه سایت وردپرسی Polylang
افزونه ترجمه سایت وردپرسی Polylang

این افزونه به تنهایی قابلیت‌های خوبی را ارائه داده است اما یک سری از افزودنی‌ها هم برای آن وجود دارد که بتوانید با استفاده از این افزودنی‌ها امکانات خود را برای ترجمه بیشتر کنید و از این بابت محدودیت خاصی نداشته باشید. در ضمن این افزونه حرفه‌ای هم به صورت رایگان در مخزن وردپرس وجود دارد که تا‌کنون بیش از 600 هزار نصب فعال دریافت کرده است و یکی از محبوب‌ترین‌ها در این زمینه است.


افزونه ترجمه سایت TranslatePress

TranslatePress را می‌توان یک شاهکار بسیار عالی در این افزونه‌های ترجمه وردپرس شناخت چرا که قابلیت‌های آن بسیار عالی است و می‌تواند تمام نیاز‌های شما را برای ترجمه سایت بر طرف کند و در این زمینه اصلا محدود نخواهید بود. دقت داشته باشید این افزونه هم نسبت به برخی از رقبا خود تعداد نصب کمتری دارد اما به همان اندازه و حتی بیشتر امکاناتی را ارائه می‌دهد تا بتوانید سایت خود را ترجمه کنید، این افزونه خودش به 11 زبان ترجمه شده است اما مشکلی که دارد فارسی نبودن آن است که ممکن است کار کردن با آن‌را کمی سخت کند.

افزونه ترجمه سایت TranslatePress
افزونه ترجمه سایت TranslatePress

البته این موضوع را هم فراموش نکنید که افزونه تنظیمات پیچیده‌ای دارد و ممکن است افرادی که تازه کار هستند و خیلی در این زمینه تخصص ندارند به خوبی نتوانند از آن استفاده کنند اما اگر یک مدتی از آن استفاده کنید به افزونه مسلط خواهید شد و می‌توانید بخش‌های مختلف سایت وردپرسی خود را فارسی سازی کنید. در حال حاضر این افزونه به صورت رایگان در مخزن وردپرس قرار دارد و می‌توانید از این طریق آن‌را دانلود و نصب کنید که تا‌کنون توانسته بیش از 100 هزار نصب فعال دریافت کند.


افزونه فارسی سازی وردپرس Weglot Translate

اگر قصد داشته باشید که یک افزونه با رابط کاربری عالی داشته باشید تا خیلی عالی از آن استفاده کنید، افزونه Weglot Translate برای شما بسیار مناسب خواهد بود و می‌توانید با استفاده از آن سایت خود را به راحتی فارسی سازی کنید.

افزونه فارسی سازی وردپرس Weglot Translate
افزونه فارسی سازی وردپرس Weglot Translate

دقت داشته باشید که این افزونه به نسبت رقبا خود امکانات کمتری دارد اما برای کار‌های ساده‌تر می‌تواند مناسب باشد، برای مثال اگر قصد داشته بخش‌های کوچکی از قالب و یا افزونه مورد نظر را فارسی سازی کنید می‌توانید از این افزونه استفاده کنید اما برای پروژه‌های بزرگ خیلی نمی‌توانید بر روی این مورد حساب کنید. این افزونه هم در مخزن وردپرس به صورت رایگان قرار دارد و تا کنون توانسته بیش از 40 هزار نصب فعال دریافت کند که یکی از بهترین افزونه‌های ترجمه وردپرسی شناخته می‌شود.


بهترین افزونه ترجمه وردپرس کدام است؟

خیلی خوب تا این بخش مقاله به صورت کامل درباره بهترین افزونه‌های ترجمه وردپرس اطلاعاتی را ارائه دادیم تا با استفاده از آن‌ها بتوانید سایت خود را ترجمه کنید اما ممکن است در انتخاب این افزونه‌ها سر درگم شده باشید و نتوانید بهترین آن‌ها را برای خود انتخاب کنید.

باید توضیح دهیم که این افزونه بهترین ندارند و هر کدام یک سری ویژگی و یک سری معایب دارند که باید طبق بررسی همان مزایا و معایب یکی را برای خود انتخاب کنید، اگر بخواهیم به پیشنهاد خودمان افزونه‌ای را معرفی کنیم، باید افزونه loco translate را به شما معرفی کنیم چرا که بسیاری از مزایا را در خود دارد و می‌توانید با استفاده از آن به بهترین شکل ممکن ترجمه سایت خود را انتخاب دهید و افراد زیادی هم هستند که برای پروژه‌های بزرگ مانند قالب ها و افزونه‌های حرفه‌ای از این افزونه استفاده می‌کنند تا فارسی سازی آن‌را انجام دهند.

جمع بندی

ما در مقاله بهترین افزونه ترجمه وردپرس سعی داشتیم به صورت کامل درباره افزونه‌های ترجمه وردپرس اطلاعاتی را ارائه دهیم تا بتوانید با استفاده از این افزونه‌ها به بهترین شکل ممکن سایت خود را ترجمه کنید و اگر یک سری افزونه دارید که به صورت انگلیسی و زبان لاتین هستند آن‌ها را برای خود به صورت شخصی فارسی سازی کنید، در کل افزونه‌های ترجمه بسیار عالی هستند و می‌توانند کمک کنند تا سایت بهتری داشته باشیم.

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات کامل را نسبت به این موضوع کسب کرده باشید، در ضمن هر سوالی در این زمینه دارید می‌توانید از طریق نظرات مقاله با ما در میان بگذارید تا سریعا شما را راهنمایی کنیم.

5/5 - (1 امتیاز)

نظرات در “بهترین افزونه ترجمه وردپرس | فارسی سازی

 1. محسن میگوید:

  سلام ممنون از مطلب بسیار مفیدتون، آیا افزونه ای وجود داره که فقط پست ها و محصولات رو ترجمه کنه و کل سایت رو ترجمه نکنه؟ طوریکه ربات های خزنده اونها رو بصورت ترجمه شده دریافت کنند

  • پشتیبانی میگوید:

   سلام، با استفاده از همین افزونه های معرفی شده می‌توانید انتخاب کنید که کدام بخش های سایت ترجمه شوند.

   • محسن میگوید:

    سلام ممنون از پاسختون، میشه بفرمایید کدومش هست که میشه انتخاب کرد که فقط پست و محصولات ترجمه بشن؟ نه کل سایت

   • پشتیبانی میگوید:

    افزونه Polylang یکی از گزینه های مناسب برای ترجمه وب سایت های وردپرسی به صورت حرفه‌ای است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین ساعات جشنواره بلک فرایدی! ... تا 90 درصد تخفیف روی تمامی دوره‌ها ...تخفیف‌تو بگیر!
+
آموزش‌های ویدیویی جدید در یوتیوب