بهترین افزونه گوگل آنالیتیکس برای وردپرس

بهترین افزونه گوگل آنالیتیکس برای وردپرس

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 1 مهر 1402

افزونه گوگل آنالیتیکس برای وردپرس را در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم. ابزار گوگل آنالیتیکس بسیار مهم است و می‌توانید با استفاده از آن یک سری آمار بسیار عالی در دسترس داشته باشید که تقریبا با هیچ ابزار دیگری نمی‌توانید این سری آمار ها و دیتا‌های دقیق را داشته باشید، ابزار گوگل آنالیتیکس تقریبا توسط همه سایت‌ها استفاده می شود و قطعا شما هم اگر مدیر یک سایت هستید نیاز به این ابزار دارید.

افزونه گوگل آنالیتیکس برای وردپرس

برای دسترسی به این ابزار هم نیاز است که به وب سرویس آن مراجعه کنید تا آمار‌ها را دقیق داشته باشید و در سایت به صورت خودکار به شما نمایش داده نمی‌شود، اما اگر جزو دسته افرادی هستید که می‌خواهید تمام موارد مربوط به سایت را در پنل مدیریتی مشاهده کنید می‌توانید از یک سری افزونه‌ها استفاده کنید تا آمار‌های گوگل آنالیتیکس را با استفاده از آن‌ها در خود سایت مشاهده کنید، در مقاله بهترین افزونه گوگل آنالیتیکس برای وردپرس از سری مقالات بهترین افزونه های وردپرس قصد داریم به صورت کامل بهترین افزونه‌ های گوگل آنالیتیکس وردپرس را به شما معرفی کنیم تا بتوانید با استفاده از آن‌ها به بهترین شکل ممکن این آمارها را در پیشخوان وردپرس مشاهده کنید.

نکته: اگر با گوگل آنالیتیکس آشنا نیستید و نمی‌دانید دقیقا چه کاربردی برای شما دارد، می‌توانید مقاله گوگل آنالیتیکس چیست؟ را در وبلاگ وبکیما مطالعه کنید تا بیشتری اطلاعات را درباره این ابزار داشته باشید و بتوانید از آن به خوبی استفاده کنید، البته ما در این مقاله نه تنها به شما توضیح دادیم که گوگل آنالیتیکس چه کاربردی دارد، بلکه به صورت کامل توضیح داده‌ایم که چگونه می‌توانید با آن کار کنید.

چرا باید از افزونه گوگل آنالیتیکس استفاده کنیم؟

اگر تا‌کنون با گوگل آنالیتیکس کار کرده باشید حتما این موضوع را می‌دانید که این ابزار فقط با استفاده از وب سرویسی که دارد دیتا‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد و نمی‌توانید در قالب یک اپلیکیشن آن‌ را داشته باشید و به همین دلیل نیاز است به صورت مستمر وارد ابزار شوید و در ایران هم به دلیل تحریم بودن بسیار اذیت کننده خواهد بود.

با توجه به این نیاز حتما باید از افزونه‌هایی استفاده کنید تا بتوانید این دیتا‌ها را در پنل مدیریتی سایت داشته باشید و خیلی ساده این موارد را بررسی کنید، افزونه‌های زیادی هم در این زمینه وجود دارد که باید به سراغ بهترین‌های آن‌ها بروید.

بهترین افزونه‌ های گوگل آنالیتیکس وردپرس

قبل از این که این بخش را به صورت جدی شروع کنیم باید توضیح دهیم که افزونه‌های زیادی در این زمینه وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید اما همه این افزونه‌ها نمی‌توانند کاربردی باشند و برخی از آن‌ها ممکن است برای سایت شما مخرب هم باشند به همین دلیل باید بهترین افزونه را برای سایت خود انتخاب کنید و نصب کنید در غیر این صورت با مشکل مواجه خواهید شد.

در این بخش حتما با ما همراه باشید تا طبق تجربه‌هایی که داشتیم بهترین افزونه‌های گوگل آنالیتیکس را به شما معرفی کنیم تا بتوانید با استفاده از این افزونه‌ها دیتا‌های آنالیتیکس را در سایت خیلی ساده و سریع مشاهده کنید.

افزونه Google Analytics Dashboard for WP

یکی از بهترین افزونه‌هایی که می‌توانید با استفاده از آن به مشاهده آمار‌های آنالیتیکس بپردازید، افزونه Google Analytics Dashboard for WP است که قابلیت‌های خوبی هم در این زمینه دارد و به خوبی این دیتاها را به پیشخوان وردپرس منتقل می کند.

یکی از قابلیت‌های بسیار خوب این افزونه، مشاهده دقیق آمار‌های پست ها و صفحات سایت است که همین موضوع هم باعث می‌شود که دقیق بتوانید به تحلیل آماری سایت خود بپردازید و متوجه شوید که کدام صفحات و پست‌ها پر طرفدارتر هستند و باید دقیقا بر روی همان پست‌ها و صفحه خیلی بیشتر کار کنید تا به بهترین شکل ممکن بازدید کننده‌های خود را به مشتری تبدیل کنید.

بهترین افزونه گوگل آنالیتیکس - Google Analytics Dashboard for WP
بهترین افزونه گوگل آنالیتیکس – Google Analytics Dashboard for WP

در حال حاضر این افزونه به عنوان یکی از محبوب‌ترین افزونه‌هایی است که در این زمینه ارائه شده و تواسنته است رضایت افرادی که از آن استفاده می‌کنند را به خوبی جلب کند، یکی از دلایلی که این افزونه محبوب شده، امکانات بسیار عالی آن و علاوه بر این امکانات رایگان بودن آن است که همین موضوع توانسته بسیاری از افراد را به سمت خود جلب کند، افزونه Google Analytics Dashboard for WP از طریق مخزن وردپرس در دسترس است و تاکنون هم بیش از 1 میلیون نصب فعال دریافت کرده است.


افزونه گوگل آنالیتیکس وردپرس WP Google Analytics Events

دومین افزونه‌ای که در لیست ما قرار می‌گیرد، افزونه WP Google Analytics Events است که قابلیت‌های بسیار عالی دارد و می‌تواند تمام نیاز‌های شما را برای دریافت دیتا‌های آنالیتیکس رفع کند، تیم توسعه دهنده این افزونه به صورت مستمر بر روی آن کار می‌کنند تا بتوانند قابلیت‌های بیشتری را با استفاده از این افزونه به کاربران ارائه دهند.

 افزونه گوگل آنالیتیکس وردپرس WP Google Analytics Events
بهترین افزونه گوگل آنالیتیکس – WP Google Analytics Events

یکی از مزیت‌های این افزونه قابلیت شخصی سازی بودن آن است، در واقع با استفاده از تنظیمات یان افزونه می‌توانید تعیین کنید که کدام آمار‌های آنالیتیکس به سایت منتقل شوند و به شما نمایش داده شوند، همین موضوع می تواند سهولت دسترسی به آمار ها را فراهم کند و دیگر در بین آمار‌های بسیار زیاد سردرگم نشوید.

افزونه در حال حاضر با گوگل تگ منیجر هم سازگار است و می‌توانید این ابزار را هم به سایت خود متصل کنید تا از مزیت‌های بسیار ویژه آن بهره‌مند شوید، این افزونه هم یکی دیگر از افزونه‌های رایگانی است که می‌توانید از طریق مخزن وردپرس به آن دسترسی داشته باشید و تا‌کنون هم به نسبت افزونه‌های دیگر تعداد نصب کمتری داشته اما از نظر قابلیت‌هایی که دارد بسیار عالی عمل می کند و می‌تواند نیاز‌های شما را رفع کند.


افزونه Google Analytics by MonsterInsights

افزونه MonsterInsights یکی از بهترین مواردی است که می‌توانید برای اتصال بین سایت و گوگل آنالیتیکس استفاده کنید، این افزونه قابلیت‌های شگفت انگیزی دارد که با استفاده از آن‌ها خیلی بهتر می‌توانید به تحلیل دیتای سایت خود بپردازید و در این زمینه مشکلی نداشته باشید. در واقع این افزونه پر نصب ترین مورد در بین همه افزونه‌های آنالیتیکس وردپرس است که همین موضوع هم باعث می‌شود بهتر متوجه شوید که افزونه چقدر کاربرد‌های عالی دارد و می‌تواند برای سایت مناسب باشد.

 افزونه Google Analytics by MonsterInsights - بهترین افزونه گوگل آنالیتیکس
افزونه Google Analytics by MonsterInsights

یکی از قابلیت‌های بسیار خوب MonsterInsights این است که می‌توانید با استفاده از آن بدون هیچ دانش فنی خاصی اطلاعات و دیتا‌های مورد نظر خود را به صورت تفکیک شده از گوگل آنالیتیکس در سایت خود مشاهده کنید که همین موضوع هم باعث می‌شود خیلی بهتر آمار و دیتا‌های سایت خود را در دسترس داشته باشید.

در حال حاضر افزونه با توجه به قابلیت‌های بسیار عالی که دارد به صورت رایگان از طریق مخزن وردپرس در دسترس است و بیش 3 میلیون نصب فعال تا‌کنون دریافت کرده و همین عدد نصب باعث شده که افراد بیشتری هم به سمت آن برای استفاده بروند، پیشنهاد می‌کنیم حتما از این افزونه استفاده کنید تا آمار سایت خود را به بهترین شکل ممکن دریافت کنید.


افزونه GA Google Analytics

افزونه ga هم می‌تواند یکی از بهترین افزونه‌های اتصال گوگل آنالیتیکس به سایت باشد، با استفاده از این افزونه می‌توانید ابزار آنالیتیکس را به صورت خیلی ساده به سایت متصل کنید و آمار سایت را هم خیلی دقیق و حرفه‌ای از طریق پیشخوان وردپرس مشاهده کنید، توجه داشته باشید که این آمار هیچ تغییری نمی کنند و از طریق api خیلی دقیق به پیشخوان سایت شما منتقل خواهند شد پس می‌توانید آمار خوبی را از سایت داشته باشید.

 افزونه GA Google Analytics
افزونه GA Google Analytics – بهترین افزونه گوگل آنالیتیکس

یکی از مزیت‌های این افزونه تیم توسعه خوب و حرفه‌ای است که به صورت متسمر بر روی آن کار می‌کنند تا آن‌را بهبود دهند و افراد بیشتری را به سمت خود جذب کنند، البته این مزیت هم نباید فراموش شود که افزونه با گوگل تگ منیجر هم به صورت کامل سازگاری دارد و همین موضوع می‌تواند موجب شود سهولت بیشتری در استفاده از آن داشته باشید.

در حال حاضر این افزونه بیش از 600 هزار نصب فعال داشته و می‌توان گفت به عنوان یکی از محبوب ترین‌های این زمینه است که می تواند برای شما و سایت بسیار کاربردی باشد، پس اصلا این محبوبیت را دست کم نگیرید چرا که از نظر رتبه‌ای هم بین رقبای خود رتبه خوبی دارد. اگر قصد دارید این افزونه را داشته باشید می‌توانید به مخزن وردپرس مراجعه کنید و از این طریق خیلی ساده آن‌را نصب کنید.


افزونه گوگل آنالیتیکس برای ووکامرس!!

همه افزونه‌هایی که در بخش اولیه مقاله معرفی کردیم برای وردپرس هستند و چون ووکامرس هم در وردپرس نصب می‌شود می‌تواند برای ووکامرس هم کاربردی باشند و آمار‌های خوبی را به شما ارائه دهند، اما خود ووکامرس هم یک افزونه خاصی دارد که اگر بخواهید تخصصی تر در این زمینه آمار داشته باشید می‌توانید از این افزونه استفاده کنید.

افزونه Enhanced Ecommerce Google Analytics Plugin for WooCommerce

این افزونه هم یکی دیگر از ابزار‌های وردپرسی است که می‌توانید با استفاده از آن آنالیتیکس را به سایت خود اضافه کنید و بسیار عالی آمار‌ها را مشاهده کنید، اما تفاوت اصلی این افزونه به نسبت افزونه‌های دیگری که معرفی کردیم، این است که با ووکامرس سازگاری بسیار بیشتری دارد و انحصاری بیشتر برای فروشگاه‌های اینترنتی که با ووکامرس طراحی شده‌اند استفاده می‌شود.

آمار‌هایی که از این افزونه دریافت می‌کنید بیشتر برای بخش فروشگاهی سایت است و می‌توانید متوجه شوید که کدام محصولات طرفدار‌های بیشتری دارند و کدام محصولات اصلا نمی‌توانند برای شما مناسب باشند، تمام این اطلاعات را از طریق گوگل آنالیتیکس می‌توانید با استفاده از این افزونه در پیشخوان سایت خود فراخوانی کنید که بسیار عالی است.

 افزونه Enhanced Ecommerce Google Analytics Plugin for WooCommerce - بهترین افزونه گوگل آنالیتیکس
افزونه Enhanced Ecommerce Google Analytics Plugin for WooCommerce

تیم توسعه دهنده این افزونه بسیار پر‌کار هستند و هر وقت که تاریخ آپدیتی‌های افزونه را مشاهده کنید متوجه می‌شوید که تیم توسعه دهنده آن خیلی منظم و سریع آپدیت‌های جدید ارائه می‌دهند تا افزونه را بهبود دهند و خیلی پیشرفته‌تر خدمات خود را از این طریق به سایت‌های مختلف ارائه دهند.

در حال حاضر این افزونه به صورت رایگان عرضه شده است و از طریق مخزن وردپرس هم بیش از 40 هزار نصب فعال دریافت کرده که می‌توانید شما هم از این طریق آن‌را دانلود و نصب کنید که پیشنهاد می‌شود اگر سایت فروشگاهی دارید حتما به نصب آن بپردازید.


خیلی خوب دوستان به خوبی با افزونه‌هایی که می‌توانید با استفاده از آن‌ها گوگل آنالیتیکس را به سایت خود متصل آشنا شدید، البته توجه داشته باشید که افزونه‌های آمارگیر دیگری هم هستند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به خوبی آمار سایت خود را بدون ابزار گوگل داشته باشید اما این ابزار گوگل بسیار عالی است و تقریبا همه سایت‌هایی که می‌خواهند آمار حرفه‌ای داشته باشند باید این ابزار را برای خود نصب کنند.

چی یاد گرفتیم؟

در مقاله بهترین افزونه گوگل آنالیتیکس سعی داشتیم به صورت کامل توضیح دهیم که با چه افزونه‌هایی می‌توانید گوگل آنالیتیکس را به وردپرس متصل کنید تا با استفاده از این افزونه‌ها بتوانید به خوبی آمار را از طریق پیشخوان وردپرس خود مشاهده کنید، امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات کاملی را نسبت به این موضوع کسب کرده باشید، در ضمن هر سوالی دارید می‌توانید از طریق نظرات با ما در میان بگذارید تا سریعا شما را راهنمایی کنیم.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه و پرسش

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!