12+ ابزار یافتن کلمات کلیدی دم بلند جدید

12+ ابزار یافتن کلمات کلیدی دم بلند جدید

منتشر شده در تاریخ : 22 تیر 1402

در حال حاضر، صفحات نتایج جستجو در موتورهای جستجو شلوغ و پراز رقابت هستند. همه وبسایت‌ها و صفحات اینترنتی برای به دست آوردن جایگاه برتر در نتایج جستجو تلاش می‌کنند. این بدان معنی است که اگر شما برای یک عبارت جستجوی عمومی و متداول جایگاه برتری را برای خود در نتایج جستجو می‌خواهید، باید با رقابت قوی‌ای مواجه شوید.

در این شرایط، استراتژی استفاده از کلمات کلیدی طولانی و خاص بسیار مهم است. این کلمات کلیدی طولانی به عنوان “کلمات کلیدی دم دراز” شناخته می‌شوند. آن‌ها معمولاً شامل پرسش‌ها، عبارات و جملات مرتبط با موضوع مورد نظر هستند و شامل سه کلمه یا بیشتر می‌باشند. در این مقاله از سری مقالات آموزش سئو بیشتر به آن می پردازیم.

کلمه کلیدی دم بلند چیست؟

اصطلاح “دم بلند” به منحنی تقاضای جستجو اشاره دارد. با افزایش ویژگی و خصوصیت مورد جستجو، حجم جستجو کاهش می‌یابد ولی احتمال تبدیل (یعنی کاربر به دست آوردن نتیجه مورد نظر) افزایش می‌یابد. این باعث تولید یک توزیع نامتوازن می‌شود که در شکل زیر نمایش داده شده است.

در این نمودار، محور افقی حجم جستجو را نشان می‌دهد و محور عمودی احتمال تبدیل را نشان می‌دهد. همانطور که مشاهده می‌شود، هرچه کلمات کلیدی طولانی‌تر و خاص‌تر باشند، حجم جستجو کاهش می‌یابد ولی احتمال تبدیل بالاتر می‌رود. این به این معنی است که با استفاده از کلمات کلیدی دم دراز، احتمالاً به نتایج دقیقتر و هدفمندتری دسترسی خواهید داشت.

Keywords

کلمات کلیدی دم بلند به ویژه در خرده فروشی ارزشمند هستند زیرا ویژگی بالای آنها نشان دهنده قصد خرید بالا است. همچنین، رتبه‌بندی کلمات کلیدی طولانی‌تر در مقایسه با همتایان عمومی‌تر آنها بسیار آسان‌تر است، زیرا کلمات کلیدی دم بلند 92٪ از کل کلمات کلیدی تایپ شده در موتورهای جستجو را تشکیل می‌دهند.

بسیاری از بازاریابان از Google Keyword Planner برای دریافت ایده استفاده می کنند، اما این ابزار از این جهت محدود است که مستقیماً به داده های جستجوی پولی اشاره می کند. بسیاری از ابزارهای کلیدواژه دم بلند دیگر وجود دارد که می توانید از آنها برای کشف فرصت های رتبه بندی در جستجوی ارگانیک استفاده کنید.


پیشنهادات تکمیل خودکار را مستقیماً در Google بررسی کنید

پیشنهادات تکمیل خودکار را مستقیماً در Google بررسی کنید

همچنین می‌توانید به بخش «افراد نیز می‌پرسند» مراجعه کنید، اگر Google یکی را ارائه می‌کند، سپس آن پرسش‌ها را در Google وارد کنید و ببینید چگونه تکمیل خودکار می‌شوند.

Google

یا، به جستجوهای مرتبط فهرست شده در پایین صفحه نگاه کنید.

Google3

با این رویکرد، دقیقاً آنچه را که در گوگل محبوب است بدون هیچ حدس و گمانی خواهید دید. با این حال، این کاربردی ترین روش برای تحقیق در مورد تغییرات دم بلند نیست، جایی که ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی می توانند مفید باشند.


از تعدیل کننده های سوال مانند “چه” و “چگونه” استفاده کنید

بیشتر و بیشتر، کاربران Google سؤالات خود را به عنوان سؤال وارد می کنند. هنگام طوفان فکری پرس و جوهایی طولانی مدت که ممکن است مخاطبان هدف شما بپرسند، مطمئن شوید که برخی از آنها را با تعدیل کننده هایی مانند «چی»، «چگونه»، «کجا» و غیره ایجاد کنید.

این کلمات مسائل خاصی را که افراد دارند آشکار می کند و احتمالاً اغلب هنگام بررسی کلمات کلیدی طولانی در ابزارهای سئو انتخابی شما ظاهر می شود.


به کلمات کلیدی دم کوتاه، واجد شرایط اضافه کنید

به طور مشابه، سعی کنید اصطلاحات واجد شرایط را به کلمات کلیدی مرتبط با تجارت، محصول و/یا محتوای خود اضافه کنید. برای مثال، اگر چتر می‌فروشید، ترکیبی از عباراتی مانند «آبی»، «بزرگ»، «سنگین» یا هر چیز دیگری که فکر می‌کنید مرتبط است را اضافه کنید.

سعی کنید اطلاعات محلی سازی را نیز اضافه کنید، به عنوان مثال، “چترهای بزرگ سنگین بوستون”. خاص، بله، اما به احتمال زیاد بازدیدکنندگان بالقوه سوالاتی مانند این ارسال می کنند تا جستجوی خود را به منطقه جغرافیایی خود محدود کنند، به این معنی که شانس بالاتری برای تبدیل.


به تاریخچه جستجوی داخلی سایت خود نگاه کنید

اگر وب سایت شما دارای عملکرد جستجوی داخلی است، بررسی کنید که کاربران به دنبال چه چیزی هستند. ممکن است از برخی پرس و جوها شگفت زده شوید – آنها ممکن است محصولات خاصی را هدف قرار دهند یا سوالات بسیار خاصی را مطرح کنند.

اگر بازدیدکنندگان این سوالات را در سایت شما مطرح می کنند، ممکن است آنها را به موتورهای جستجو متصل کنند. بنابراین، از این اطلاعات ارزشمند برای ایجاد صفحات جدید کاملاً اختصاص داده شده به این کلمات کلیدی خاص استفاده کنید.


در مورد رقبای خود تحقیق کنید

با کمک جستجوی گوگل و ابزارهای سئو، می توانید به رقبای خود نگاهی بیاندازید که از کدام کلمات کلیدی خاص استفاده می کنند تا اولین SERP را برای پرس و جوهای عمومی تر ایجاد کنند. به کلمات کلیدی که اغلب در صفحات با رتبه برتر ظاهر می شوند توجه داشته باشید و ببینید که چگونه می توانید آنها را در محتوای خود بگنجانید و در عین حال تجربه ویرایشی و بازدیدکنندگان را بهبود می بخشید. به علاوه، در معرض کلمات کلیدی و ایده هایی قرار خواهید گرفت که ممکن است قبلاً به آنها فکر نکرده باشید.


تجزیه و تحلیل شکاف را اجرا کنید

تجزیه و تحلیل شکاف فرآیند بررسی محتوای سایت شما برای موضوعاتی است که در حال حاضر آنها را پوشش نمی‌دهید یا رتبه بالایی برای آنها کسب نمی‌کنید – این بینشی را در مورد اینکه کدام حوزه‌های موضوعی (و کلمات کلیدی طولانی) را باید در صفحات خود هدف قرار دهید، می‌دهد.

تجزیه و تحلیل شکاف را می توان با بررسی مقالات موجود شما برای مناطقی که می توان روی آنها دست زد یا بهبود داد، انجام داد. علاوه بر این، بسیاری از ابزارهای سئو به شما این امکان را می‌دهند تا رتبه‌بندی کلمات کلیدی خود را بررسی کنید و ببینید در مقایسه با رقبای خود برای چه کلمات کلیدی رتبه‌بندی خوب یا ضعیفی دارید.


اکنون که دیدیم بازاریابان چگونه می توانند از ابزارهای سئو برای کشف کلمات کلیدی طولانی استفاده کنند، بیایید بهترین گزینه های موجود امروز را برای این منظور بررسی کنیم.

ابزار سئو HubSpot

ابزار سئو HubSpot

نرم افزار بازاریابی سئو HubSpot یک ابزار سئو همه کاره است که می تواند به برنامه ریزی استراتژی سئو، بهینه سازی محتوای وب سایت و اندازه گیری بازگشت سرمایه شما کمک کند.

ابزار استراتژی محتوا کشف کلمات کلیدی را با پیشنهادهایی بر اساس ارتباط، رقابت و محبوبیت آسان می کند. چیزی که ابزار HubSpot را متمایز می‌کند، تمرکز بر روی دسته‌های موضوعات محتوا است که موتورهای جستجو ترجیح می‌دهند. این ابزار همچنین به طور فعال محتوای بهینه شده شما را نظارت می کند تا مطمئن شود که در طول زمان همچنان مرتبط است (به شما کمک می کند بفهمید چه زمانی باید تغییرات ایجاد شود.

لینک سایت


ابزار سئو AnswerThePublic

ابزار سئو AnswerThePublic

AnswerThePublic یک ابزار برتر برای پیشنهادات کلیدواژه طولانی است زیرا سوالات رایجی را که در مورد کلمه کلیدی seed شما (کلمه کلیدی که در ابتدا وارد می‌کنید) در رسانه‌های اجتماعی، وبلاگ‌ها و انجمن‌ها ایجاد می‌کند.

همچنین کلمات کلیدی مقایسه ای را ارائه می دهد که می تواند فرصت های عالی برای رتبه بندی در جستجوهای مرتبط فراهم کند. بخش “در مقابل” AnswerThePublic را برای کلمه کلیدی خود بررسی کنید و از تعداد افرادی که در مورد X در مقابل Y جستجو می کنند (مثلاً اینستاگرام در مقابل اسنپ چت) شگفت زده خواهید شد.

همانطور که پیشنهادات کلمه کلیدی جامع هستند، یک نقطه ضعف AnswerThePublic این است که داده های حجم جستجو را ارائه نمی دهد. بدون این اطلاعات، که واقعاً برای تصمیم گیری آگاهانه به آن نیاز دارید، نسخه Pro در مقایسه با برخی دیگر از ابزارهای کلیدواژه دم بلند موجود در این لیست، کاملاً ارزش پول را ندارد. با این حال، هنوز هم یک منبع مفید برای بازاریابان است.

لینک سایت


ابزار کلمه کلیدی Semrush

ابزار کلمه کلیدی Semrush

Semrush یک ابزار بازاریابی همه کاره است که در درجه اول برای ویژگی تحقیق کلمات کلیدی آن شناخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد. Semrush جستجوی کلمات کلیدی و یافتن رتبه آنها را در تمام موتورهای جستجوی اصلی آسان می کند.

سایر ویژگی های مفید عبارتند از جستجوی کلمات کلیدی بر اساس موقعیت جغرافیایی و همچنین هوش رقابتی در مورد کلمات کلیدی که رقبای شما هدف قرار داده اند. این مزایا محدود به طرح‌های اشتراک پولی است، اما اگر می‌خواهید قبل از سرمایه‌گذاری آن را آزمایش کنید، نسخه آزمایشی رایگان Semrush در دسترس است.

لینک سایت


ابزار کلمه کلیدی KWFinder

ابزار کلمه کلیدی KWFinder

برای مبتدیان عالی است اما هنوز برای وبلاگ نویسان پیشرفته تر ارزشمند است. این یک رابط تمیز و یک ویژگی جستجوی سریع ارائه می دهد که می تواند صدها کلمه کلیدی کم رقابت مرتبط با سایت شما ایجاد کند. همچنین هر کلمه کلیدی را با نمره سختی SEO جفت می کند و به شما کمک می کند تا درک کنید که آیا رتبه بندی سایت شما برای یک عبارت معین واقعی است یا خیر.

از آنجایی که KWFinder یک ابزار پولی است، مشترکین از ویژگی های پیشرفته ای مانند تجزیه و تحلیل SERP (صفحه نتایج موتور جستجو)، ردیابی رتبه و نتایج فیلتر نیز بهره مند می شوند. وقتی برای یک دوره آزمایشی رایگان ثبت نام می کنید، می توانید این ویژگی ها را آزمایش کنید.

به خاطر داشته باشید که KWFinder مبتنی بر Google-SERP است، بنابراین اگر به کلمات کلیدی بهینه شده برای موتورهای جستجوی دیگر نیاز دارید، از یک ابزار کلیدواژه طولانی دم متفاوت استفاده کنید.

لینک سایت


ابزار GrowthBar

ابزار GrowthBar

یک ابزار عالی برای ایجاد محتوای سئو پسند است. GrowthBar دارای نوشتن AI برای کمک به ایجاد سریع پست های وبلاگ طولانی است. با پایگاه داده کلمات کلیدی بیش از 2 میلیارد کلمه کلیدی، GrowthBar یکی از بزرگترین پایگاه داده کلمات کلیدی در جهان را دارد. 

داده های کلمات کلیدی شامل کلمات کلیدی مرتبط، حجم جستجو، رقابت، CPC تبلیغات گوگل و یک معیار اختصاصی به نام “ارزش موقعیت یک” است که به SEO کمک می کند تا تعیین کند رتبه بندی یک کلمه کلیدی چقدر سودآور است.

همچنین دارای ابزارهای ردیابی رتبه کلمات کلیدی، تجزیه و تحلیل رقبا، و ابزارهای نوشتن هوش مصنوعی است که به بازاریابان کمک می کند تا توضیحات متا، ایده های وبلاگ، و محتوای کامل و طولانی را با کلیک یک دکمه ایجاد کنند. به علاوه، GrowthBar دارای ویژگی‌های ممیزی داخلی است، بنابراین می‌توانید بدانید که آیا کلمات کلیدی و مقالاتی که می‌نویسید برای SEO بهینه شده‌اند یا خیر.

لینک سایت


ابزار Keyword Tool Dominator

ابزار Keyword Tool Dominator

از ویژگی تکمیل خودکار جستجوهای مختلف وب سایت برای شناسایی کلمات کلیدی ایده آل استفاده می کند. برای کمک به تجسم نحوه کارکرد آن، شروع به تایپ یک عبارت جستجو در جستجوی Google کنید و به پیشنهاداتی که ظاهر می‌شوند توجه داشته باشید. این پیشنهادات توسط Keyword Tool Dominator فهرست‌بندی می‌شوند، که شرکت از آن برای ارائه ایده‌های به‌روز کلمات کلیدی طولانی استفاده می‌کند.

علاوه بر ارائه پیشنهادهایی برای جستجوی Google، Keyword Tool Dominator همچنین می‌تواند بینش‌هایی را برای بهینه‌سازی جستجو در پلتفرم‌هایی مانند Amazon، eBay و YouTube ارائه دهد. در حالی که Keyword Tool Dominator بسیار ابتدایی است، استفاده از آن نیز کاملا رایگان است.

لینک سایت


ابزار کلمه کلیدی Wordtracker

ابزار کلمه کلیدی Wordtracker

گاهی اوقات ابزارهای کلمات کلیدی نتایج بیهوده ای به دست می دهند که استفاده از آنها در محتوای سئو برای نویسندگان دشوار است. ارائه مرتبط ترین کلمات کلیدی از گوگل، یوتیوب و آمازون تمرکز دارد. Wordtracker به دلیل توانایی اش در ارائه فایل های داده سازمان یافته که خواندن و درک آنها آسان تر از صفحات گسترده آشفته است که برخی ابزارهای دیگر به عنوان گزینه خروجی ارائه می دهند، مشهور است. “کاوشگر طاقچه” Wordtracker می تواند به شما کمک کند تا کلمات کلیدی پرطرفدار در صنعت شما را شناسایی کنید که بر اساس مکان و موتور جستجو فیلتر شده اند.

لینک سایت


ابزار سئو Ubersuggest

ابزار سئو Ubersuggest

زمانی یک ابزار مستقل کلمه کلیدی بود که توسط نیل پاتل خریداری شد و از آن زمان بسیار قدرتمندتر شد. اکنون شامل یک نمای کلی دامنه است که اطلاعاتی در مورد آنچه برای رقبای شما کار می کند، بررسی بک لینک و پیشنهادات محتوا با جستجوی کلمات کلیدی را ارائه می دهد.

پیشنهادات کلمه کلیدی Ubersuggest بر اساس SERP های گوگل و داده های تبلیغات گوگل است. ویژگی تجزیه و تحلیل SERP یک نمای کلی از 100 سایت برتر را ارائه می دهد که برای یک اصطلاح رتبه بندی می کنند، و نمای کلی کلمه کلیدی داده های حجم جستجو را در 12 ماه گذشته نشان می دهد.

استفاده از Ubersuggest با نتایج محدود رایگان است، اما می‌توانید از مزایای آزمایشی رایگان استفاده کنید تا ببینید آیا ویژگی‌های پیشرفته همراه با قیمت اشتراک ارزش آن را دارد یا خیر.

لینک سایت


ابزار سئو LongTailPro

ابزار سئو LongTailPro

یک ابزار سئوی همه کاره است که فاصله زیادی با برنامه دسکتاپ تحقیق کلیدواژه ای که قبلا وجود داشت، طی کرده است. این به ویژه برای یافتن کلمات کلیدی طولانی و هزینه به ازای هر کلیک (CPC) بالا برای کمپین های تبلیغاتی پولی شما مفید است. برای گرفتن یک کلمه کلیدی بذر، سپس یافتن هر سری مرتبط از کلمات کلیدی دم بلند ایده آل است.

برخی از ویژگی های اضافی LongTailPro عبارتند از، تحقیق در مورد کلمات کلیدی رقیب، ردیابی روزانه کلمات کلیدی، یاب نام دامنه غنی از کلمات کلیدی، و مقدار رتبه ای که سودآوری کلمه کلیدی را تعیین می کند. این مجموعه از ویژگی‌های منحصربه‌فرد رایگان نیست، اما مانند بسیاری دیگر از ابزارهای کلیدواژه دم بلند در این فهرست، LongTailPro یک آزمایش رایگان برای آزمایش عملکرد ارائه می‌دهد.

لینک سایت


ابزار کلمه کلیدی SECockpit

ابزار کلمه کلیدی SECockpit

SECockpit اغلب با LongTailPro مقایسه می شود زیرا آنها ویژگی های مشابهی را ارائه می دهند. برای دقیق تر، هر دو از Moz و Google Keyword Planner به عنوان منابع اصلی داده استفاده می کنند و یک گزینه رتبه بندی رقابتی کلمه کلیدی و فیلتر کردن ارائه می دهند.

چیزی که SECockpit را متمایز می کند این است که بیشتر به سمت متخصصان سئو (در مقابل کاربرانی که برای کمپین های تبلیغاتی پولی بهینه می شوند) طراحی شده است. با پیشنهادات کلمه کلیدی آن، می‌توانید مترادف‌هایی را از Google Ads، Google Suggest، Amazon Suggest، YouTube Suggest و جستجوهای مرتبط با Google اضافه کنید. این نتایج را در کنار داده‌های رقیب برای مقایسه نمایش می‌دهد و می‌توانید پارامترهای اضافی را برای دریافت پیشنهادات مرتبط‌تر اضافه کنید.

لینک سایت


ابزار Keywords Everywhere

ابزار Keywords Everywhere

یک افزونه مرورگر در دسترس برای کروم و فایرفاکس است که آن را به یکی از راحت ترین ابزارهای کلیدواژه دم بلند در این لیست تبدیل می کند. Keywords Everywhere ویجت هایی را به SERP های گوگل اضافه می کند که کلمات کلیدی مرتبط و کلمات کلیدی “مردم نیز جستجو می کنند” را نمایش می دهند. این شامل داده هایی برای حجم جستجوی ماهانه، CPC و رقابت است.

لینک سایت


ابزار Google Trends

ابزارGoogle Trends

اگر می خواهید محبوب ترین کلمات کلیدی را در حال حاضر (یا در گذشته) پیدا کنید، به دنبال Google Trends نباشید. با Google Trends، می توانید بفهمید که آیا علاقه به یک کلمه کلیدی خاص در حال افزایش است یا کاهش یافته است و دو کلمه کلیدی را در مقابل یکدیگر قرار دهید تا ببینید محبوبیت آنها چگونه است.

همچنین می‌توانید علاقه را بر اساس مناطق و زیرمنطقه‌ها فیلتر کنید، که زمانی مفید است که منطقه جغرافیایی خاصی را هدف قرار می‌دهید. این یک ابزار فوق العاده ساده (و در نتیجه محدود) از گوگل است که استفاده از آن کاملا رایگان است.

لینک سایت


جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم تا لیستی از بهترین ابزارها را معرفی کنیم تا شما عزیزان بتوانید از این ابزارها برای سایت خود استفاده کنید، شما از کدام ابزارها استفاده می کنید برامون کامنت کنید. 😍

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!