بهترین ابزار ردیاب رتبه در گوگل

بهترین ابزار ردیاب رتبه در گوگل

منتشر شده در تاریخ : 4 آبان 1402

بهترین ابزار ردیاب رتبه در گوگل در هر جایگاهی، رقابت یک واقعیت اجتناب‌ناپذیر است و زمان زیادی است که رقیب با حذف یکی از کلیدواژه‌های پولی با رتبه برتر از شما پیشی بگیرد. برای جلوتر ماندن از بازی، نظارت دقیق بر رتبه بندی کلمات کلیدی خود در موتورهای جستجو مانند گوگل بسیار مهم است.

اگرچه ابزارهای متعددی برای ردیاب کلمه کلیدی در بازار موجود است، شناسایی بهترین ابزار برای نیازهای شما می تواند چالش برانگیز باشد. به‌عنوان متخصص بازاریابی دیجیتال، ما این وظیفه را بر عهده گرفته‌ایم که ابزارهای پیشرو ردیاب رتبه را که در حال حاضر در دسترس هستند، ارزیابی کنیم و از دردسر شما در امان باشیم. در این مقاله از سری مقالات آموزش سئو نگاهی به این ابزارها می اندازیم.

بهترین ابزارهای ردیاب رتبه

در این راهنما، ویژگی‌ها، نقاط قوت و ضعف اصلی‌ترین ابزارهای ردیاب رتبه را بررسی می‌کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که تصمیمی آگاهانه گرفته‌اید. این راهنما که هم برای مبتدیان و هم برای بازاریابان باتجربه پذیرایی می کند، اطلاعات زیادی را برای انتخاب ابزار ایده آل ردیاب کلمه کلیدی برای کسب و کار شما ارائه می دهد.

ابزار Ranktracker

ابزار Ranktracker

Ranktracker بسیار شبیه به سایر ابزارهای ردیابی رتبه در بازار است زیرا وظیفه اصلی آن نظارت بر رتبه شما در موتورهای جستجو برای کلمات کلیدی مورد نظر است. همچنین شامل یک ابزار اساسی حسابرسی وب و عملکرد تحقیق کلمات کلیدی است.


ابزار Nightwatch

ابزار Nightwatch

Nightwatch با ویژگی های همه کاره خود، مانند ادغام با Google Analytics، کنسول جستجو، و بینش رقبا، بسته جامعی را برای بازاریابانی که به دنبال ردیابی بسیاری از کلمات کلیدی به طور همزمان هستند. می‌توانید با پیشنهاد آزمایشی رایگان و ویدیوهای آموزشی، در رتبه‌بندی موتورهای جستجوی خود یک شروع سریع داشته باشید.


ابزار AccuRanker

ابزار AccuRanker

AccuRanker ما توانستیم رتبه بندی موتورهای جستجوی خود را در همه دستگاه ها ردیابی کنیم. عملکرد کانال‌های یوتیوب را ردیابی کنید، که برای هر بازاریاب که از رسانه‌های اجتماعی استقبال می‌کند، یک لمس خوب است.


ابزار Zutrix

ابزار Zutrix

Zutrix یکی از آن ابزارهای ردیابی رتبه است که ممکن است فوراً برای شما آشنا نباشد، اما به این دلیل است که این ردیاب رتبه به سختی یک سال از عمر آن می گذرد. اما این بدان معنا نیست که از رقبای خود عقب است. چیزی که به دست می آورید یک ابزار ردیابی رتبه با امکانات کامل است که (به ظاهر) از هوش مصنوعی پشتیبانی می کند.


ابزار Nozzle.io

ابزارNozzle.io

Nozzle.io یک تازه وارد در صحنه ردیاب رتبه است و اولین مشتری خود را در سال 2015 امضا کرد. مانند بسیاری از محصولات نرم افزار سئو، نازل توسط سه نفر ساخته شد که نتوانستند ردیاب رتبه ایده آل خود را برای بررسی موقعیت کلمات کلیدی پیدا کنند.


ابزارهای ردیاب رتبه ترکیبی

و اکنون ما به مجموعه‌های سئو که شامل ابزار یا عملکرد ردیاب رتبه هستند نگاه می‌کنیم.

ابزار Semrush

ابزار Semrush

Semrush واقعاً نیازی به معرفی ندارد، این یکی از محبوب ترین مجموعه نرم افزارهای سئو در جهان است. بنابراین شما تمام موارد استاندارد مانند یک ابزار تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی بسیار خوب، یک جستجوگر بک لینک، عملکرد ممیزی وب سایت، ابزار تجزیه و تحلیل روی صفحه و یک ردیاب رتبه را دریافت می کنید.


ابزار Rank Ranger

ابزار Rank Ranger

Rank Ranger یک مجموعه سئوی همه در یک است که شامل تجزیه و تحلیل رقبا، مدیریت لینک، تحقیق کلمات کلیدی ارگانیک، تجزیه و تحلیل اجتماعی، ممیزی سایت و غیره است. بنابراین تمام ابزارهایی را که برای بهینه سازی سایت خود برای موتورهای جستجو نیاز دارید.


ابزار Ahrefs

ابزار Ahrefs

Ahrefs نرم افزار انتخابی برای بسیاری از سئوکاران پیشرو در جهان است. اگرچه بیشتر به دلیل تحقیق کلمات کلیدی و ابزارهای تجزیه و تحلیل بک لینک شناخته شده است.


ابزار Mangools

ابزار Mangools

Mangools زندگی خود را به عنوان یک ابزار تحقیق کلمات کلیدی و بسیار مناسب برای یافتن فرصت های کلمات کلیدی آغاز کرد. آنها سپس به تعداد زیادی قابلیت دیگر مانند جستجوگر بک لینک، ابزار ممیزی سایت آغاز کردند.


ابزار SE Ranking

ابزار SE Ranking

SE Ranking در سال 2013 تاسیس شد، و اگرچه به اندازه برخی دیگر در این جمع بندی شناخته شده نیست، اما مجموعه ای جامع از ابزارها را برای نظارت بر عملکرد سئو سایت (های) شما ارائه می دهد. اینها شامل بسیاری از کارکردهایی است که در راه حل های سئو گران تر مانند Ahrefs یا Semrush پیدا خواهید کرد.


ابزار Moz

ابزار Moz

Moz که زمانی به عنوان SEO Moz شناخته می شد، تقریباً به اندازه خود سئو قدمت دارد و کار خود را در سال 2004 به عنوان یک وبلاگ که در آن سئوکارها می توانستند در آن شرکت کنند و ایده های خود را به اشتراک بگذارند آغاز کرد.


ابزار Sitechecker

ابزار Sitechecker

Sitechecker نسبتاً تازه وارد به صحنه است و جستجوگر سئوی صفحه خود را در سال 2016 به بازار عرضه کرد. از آن زمان، این ابزار شامل یک ابزار حسابرسی وب، ابزار تجزیه و تحلیل بک لینک، توانایی بررسی رتبه بندی گوگل از طریق ردیاب رتبه آن افزایش یافته است.


ابزار SEO Powersuite

ابزار SEO Powersuite

در دنیایی که هر نرم افزار قابل تصوری را وارد فضای ابری کرده است، SEO Powersuite همچنان از یک کلاینت دسکتاپ استفاده می کند. این مجموعه ای از ابزارها برای علاقه مندان و متخصصان بهینه سازی موتورهای جستجو است. پس از نصب، می توانید مستقیماً به Rank Tracker بروید و URL خود را وارد کنید.


نرم افزار ردیابی رتبه چیست؟

ردیاب رتبه یک نرم افزار SEO است که فرآیند بررسی موقعیت کلمات کلیدی شما در SERP ها (صفحات نتایج موتور جستجو) را خودکار می کند. آنها می توانند یک محصول مستقل مانند AccuRanker باشند یا می توانند به عنوان بخشی از مجموعه ابزارهای SEO ارائه شوند.

هنگامی که می خواهید بفهمید صفحات شما در چه جایگاهی در موتورهای جستجو برای کلمات کلیدی ارگانیک قرار می گیرند، دو گزینه دارید:

  • تمام روز را در کنسول جستجوی گوگل و گوگل آنالیتیکس سپری کنید
  • روی یک نرم افزار ردیابی رتبه سرمایه گذاری کنید که 99 درصد کار را برای شما خودکار می کند

چگونه می توانم رتبه بندی کلمات کلیدی خود را به صورت رایگان بررسی کنم؟

شما می توانید رتبه بندی کلمات کلیدی خود را به دو صورت رایگان بررسی کنید. اولین مورد استفاده از RankTank است که یک افزونه رایگان برای Google Sheets است.

برای اتصال آن به API به کمی پیکربندی نیاز دارد و گاهی اوقات نمایش نتایج کند است. اما زمانی که یک ردیاب رتبه را به صورت رایگان دریافت می کنید، تنها چیزهای زیادی می توانید انتظار داشته باشید.

ابزارهای رایگان سئو به دلایلی رایگان هستند. اگر می خواهید به مدرسه قدیمی بروید، می توانید SERPS را نیز با دست بررسی کنید.

باید افزونه رایگان MozBar را برای کروم نصب کنید، برای دسترسی به آن یک حساب رایگان Moz راه اندازی کنید و سپس این مراحل را دنبال کنید:

  • از حساب Google خود در کروم خارج شوید.
  • پنجره جستجوی «ناشناس» را باز کنید
  • عبارت جستجوی خود را وارد کنید
GoogleSearch

پارامتر ” &num=100 ” را به انتهای URL جستجو در نوار آدرس خود اضافه کنید.

NumParameter

این امر گوگل را مجبور می کند که 100 نتیجه جستجوی اول را برای یک پرس و جو داده شده نمایش دهد و پسوند MozBar موقعیت SERP را برای هر نتیجه نمایش می دهد:

Google-First

حالا CTRL+F را از همان پنجره مرورگر فشار دهید و URL خود را تایپ کنید و «Enter» را فشار دهید.

در این مثال می‌بینیم که صفحه‌ای که می‌خواهیم بررسی کنیم در جایگاه ۱۹ قرار می‌گیرد:

Google-Position
  • رتبه سایت شما برای کلمه کلیدی در Excel یا Google Sheets را یادداشت کنید.
  • بشویید و تکرار کنید.

اگر صدها کلمه کلیدی را زیر نظر داشته باشید، بررسی دستی رتبه بندی خود می تواند بسیار وقت گیر باشد. با این حال، اگر فقط باید 10 یا 20 عبارت اصلی خود را بررسی کنید، کل فرآیند فقط حدود 15 تا 20 دقیقه طول می کشد.


ابزارهای ردیاب رتبه برای کمپین سئوی شما ضروری هستند

و این ما را به پایان گردآوری بهترین ابزارهای ردیاب رتبه در بازار می رساند. نظارت بر رتبه سایت(های) شما در موتور جستجوی دلخواه، عنصر کلیدی هر استراتژی سئوی قوی است، تا زمانی که بتوانید ابزاری را بیابید که نوع داده مورد نیاز شما را تولید کند.

همانطور که می بینید، یک ردیاب رتبه وجود دارد که تقریباً با هر بودجه و مجموعه ای از نیازها مطابقت دارد. شما حتی می توانید انتخاب کنید که با یک ابزار 100٪ رایگان استفاده کنید یا رتبه بندی را به صورت دستی دنبال کنید. یا می توانید یک تصمیم تجاری خوب بگیرید و به جای آن با چیزی مانند Ranktracker ردیابی کلمه کلیدی خود را خودکار کنید.


جمع بندی

در انتها امیدواریم که مقاله بهترین ابزار ردیاب رتبه در گوگل برای شما مفید و کاربردی واقع شده باشد، شما از کدام ابزارها برای بهبود سایت خود استفاده می‌کنید؟

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه و پرسش

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!