10 سایت برتر تمرین برنامه نویسی

10+ سایت های تمرین برنامه نویسی و حل الگوریتم

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 18 فروردین 1403
باید لاگین کنید!

سایت های تمرین برنامه نویسی یا کدنویسی راهی برای بهتر شدن است. این کار با تایپ کد در کامپیوتر و عملکرد صحیح آن انجام می‌شود. این فرآیند تا زمانی که کد به همان شکلی که باید عمل کند تکرار می‌شود. تمرین برنامه نویسی ممکن است در هر پلتفرم کد نویسی مانند یک IDE یا ویرایشگر آنلاین استفاده شود. سایت‌ های تمرین برنامه نویسی به افراد کمک می‌کند تا مهارت‌های برنامه نویسی و درک نحوه عملکرد کد را داشته باشند. تمرین همچنین با درک بیشتر زبان‌های برنامه نویسی و نحو آنها، اعتمادبه‌نفس را نسبت به توانایی فرد در حل مسائل ایجاد می‌کند.

متاسفانه منابع محدودی برای یادگیری برنامه نویسی به صورت رایگان در دسترس است، اما به نظر من باید این منابع رایگان بسیار بیشتر باشند، چون برنامه نویسی یک مهارت ضروری برای بسیاری از افراد در بازار کار است. یک راه خوب برای یادگیری نحوه کد نویسی این است که چند آموزش رایگان در گیت‌هاب یا یوتیوب پیدا کنید و از آنها به‌عنوان راهنمای آنچه می‌خواهید یاد بگیرید استفاده کنید.

بهترین سایت‌ های تمرین برنامه نویسی

بهترین راه برای تمرین کد نویسی، نوشتن تست‌هایی است که به شما کمک می‌کند مهارت‌های خود را بهبود ببخشید و با کمک یک چارچوب تست از اشتباه جلوگیری کنید. تست‌ها درست مثل پازل هستند. شما باید یکی پس از دیگری مسائل را حل کنید و با هر مشکل حل‌شده، تجربه زبان برنامه نویسی را به‌دست آورید.

این رویکرد مبتنی بر چالش به توسعه دهندگان کمک می کند تا تصورات اشتباه خود را درک کنند و مهارت های خود را در طول زمان بهبود بخشد. اگر می‌خواهید این کار را به‌تنهایی و بدون یک دوره آموزشی خوب انجام دهید، به خاطر داشته باشید که یادگیری نقطه پایانی ندارد – این یک فرآیند بی‌پایان برای بالابردن مهارت است. اما نگران نباشید، همیشه راه‌های جدیدی برای بهبود مهارت‌های شما وجود دارد!

همه ما می‌دانیم که کد نویسی یکی از مهم‌ترین مهارت‌ها در قرن بیست و یکم است. جای تعجب نیست که وب‌سایت‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید به آن‌ها بروید و برنامه‌نویسی را رایگان تمرین کنید! در این مقاله ما 10 تا از بهترین وب سایت ها را برای تمرین آنلاین برنامه نویسی گردآوری کرده‌ایم، پس تا انتهای این مقاله از سری مقالات آموزش طراحی سایت همراه وبکیما باشید.


سایت تمرین برنامه نویسی Coderbyte

سایت حل الگوریتم
سایت تمرین برنامه نویسی Coderbyte

Coderbyte بستری برای توسعه دهندگان برای یادگیری، تمرین و مصاحبه برای مشاغل سطح ارشد است. از مربیان باتجربه از شرکت‌های برتر فناوری یاد بگیرید. مهارت‌های خود را با سؤالات چالش‌برانگیز کد نویسی تمرین کنید. بر اساس علایق و سطح تجربه خود با مشاغل مطابقت داشته باشید. دیگر شب‌های بی‌خوابی را صرف جستجوی شغل نمی‌کنیم! Coderbyte یک پلت فرم رایگان است که می‌تواند به شما کمک کند تنها با چند کلیک شغل پیدا کنید!

در این سایت تمرین برنامه نویسی پایتون و جاوا نیز وجود دارد علاوه بر آن یک سایت حل الگوریتم نیز محسوب می شود، بنابراین حتما به کدربایت سر بزنید و مسائل برنامه نویسی قرار داده شده در این سایت را حل کنید تا روز به روز برنامه نویس بهتری شوید.


سایت تمرین برنامه نویسی Codewars

مسائل برنامه نویسی Codewars
سایت حل مسائل برنامه نویسی Codewars

Codewars مکانی برای بهبود مهارت‌های برنامه نویسی و یادگیری موارد جدید است. از کاتا (kata) و آموزش‌ها گرفته تا چالش‌ها و تمرین‌های سخت‌تر، آنها شما را تحت پوشش قرار می‌دهند. این سایت معتقد است که بهترین شیوه‌های تجارت را به شما آموزش می‌دهد، و همچنین به شما کمک می‌کند به هدف نهایی خود برسید: برنامه نویس بهتری شوید!

اگر به دنبال یک سایت حل مسائل برنامه نویسی هستید این سایت می تواند یکی از بهترین انتخاب های شما باشد، با این وب سایت عملا می توانید در کنار تمامی زبان های دیگر یک سایت تمرین برنامه نویسی پایتون نیز داشته باشید!


تمرین های برنامه نویسی CodeChef

 CodeChef یک ابزار تمرین آنلاین کدنویسی
CodeChef یک ابزار تمرین آنلاین کدنویسی

کد نویسی را حرفه‌ای یاد بگیرید. مطالعه برای مسابقات برنامه‌نویسی. در کد نویسی بهتر شوید دوستان خود را به چالش بکشید تا ببینند چه کسی سریع‌تر کد می‌زند! CodeChef کامل‌ترین سایت در وب برای برنامه نویسی رقابتی با بیش از 85 هزار مسائل برنامه نویسی تمرینی در بیش از 55 زبان برنامه نویسی است. با ویرایشگر مجهز به GitHub CodeChef تمرین کنید، راه حل‌های خود را در تابلوی امتیازات این سایت رتبه‌بندی کنید و در مسابقات برنامه نویسی در سراسر جهان شرکت کنید!

اگر به دنبال سایت حل تمرین پایتون و حل الگوریتم های پایتون هستید این سایت یکی از بهترین سایت ها برای تمرین زبان برنامه نویسی پایتون است.


سایت حل الگوریتم Topcoder

سایت تمرین کدنویسی Topcoder
سایت تمرین کدنویسی Topcoder

Topcoder مکانی برای با استعدادترین توسعه‌دهندگان، طراحان، دانشمندان داده و غیره است. اعضای Topcoder می‌توانند برای جوایز نقدی رقابت کنند، استعدادهای جدید را جستجو کنند، یا با کارشناسان دیگر برای حل برخی از سخت‌ترین مشکلات جهان همکاری کنند. همین امروز به این سایت عالی بپیوندید تا مطابقت کامل خود را پیدا کنید و قدرت کل شرکت خود را آزاد کنید!

سایت تمرین برنامه نویسی جاوا و سایت حل الگوریتم و سایت تمرین پایتون، همگی را یکجا و فقط در همین سایت داشته باشید!


تمرین برنامه نویسی Exercism

معرفی سایت های تمرین برنامه نویسی
معرفی سایت های تمرین برنامه نویسی

سایت ورزش (Exercism) بهترین راه برای یادگیری و تکمیل مهارت‌های برنامه‌نویسی شماست. مهارت‌های زبانی جدید خود را با حل مشکلات، تکمیل چالش‌ها و دریافت بازخورد و توصیه‌های مفید از یک جامعه جهانی از برنامه نویسان تمرین کنید. دیگر خبری از کتاب‌های درسی خسته‌کننده و آموزش‌های خشک نیست: وقت آن است که دستان خود را کدی کنید!

شخصا این سایت تمرین برنامه نویسی را خیلی دوست دارم چون علاوه بر داشتن مسائل و الگوریتم های جذاب برنامه نویسی، از رابط کاربری خیلی جذابی نیز برخوردار است.


ابزار تمرین برنامه نویسی LeetCode

ابزار تمرین برنامه نویسی LeetCode
ابزار تمرین برنامه نویسی LeetCode

LeetCode بهترین پلتفرم برای یادگیری کد نویسی است. این یک پلت فرم یادگیری تعاملی کامل با بیش از 700 سؤال مصاحبه کد نویسی است. شما می‌توانید با تمام ویژگی‌های LeetCode بر مهارت‌های خود مسلط شوید، محدودیت‌های خود را کشف کنید و بر هنر برنامه نویسی مسلط شوید.


Hackerrank

سایت‌ تمرین کد نویسی Hackerrank
سایت‌ تمرین کد نویسی Hackerrank

Hackerrank بهترین راه برای مشاهده نحوه عملکرد شما در یک مصاحبه شغلی برای یک شغل کدنویسی است. دستان خود را کثیف کنید و با چالش‌هایی روبرو شوید که مهارت‌های حل مسئله و دانش الگوریتم شمارا آزمایش می‌کند. این برنامه رایگان و برای همه آزاد است و شما می‌توانید هرچقدر که دوست دارید تمرین کنید. شما برای مصاحبه برنامه‌نویسی بعدی خود با Hackerrank احساس اطمینان خواهید کرد و آماده خواهید بود!


Codingame سایت تمرین برنامه نویسی

Codingame سایت تمرین پایتون
Codingame سایت تمرین پایتون

اگر برنامه نویسی هستید که می‌خواهید مهارت‌های خود را بهبود ببخشید و در حین انجام این کار سرگرم شوید، Codingame پلتفرم مناسبی برای شماست! در اینجا، می‌توانید صدها چالش کدنویسی را حل کنید، با دیگران رقابت کنید و روی پروژه‌های کدنویسی باهم کار کنید. برنامه‌نویس بهتری شوید و شغل رؤیایی خود را با کمک Codingame پیدا کنید!


حل تمرین برنامه نویسی با Codesignal

 حل تمرین برنامه نویسی با Codesignal
حل تمرین برنامه نویسی با Codesignal

Codesignal یک پلت فرم ارزیابی کد نویسی قابل تنظیم است که به شما کمک می‌کند بهترین نامزدها را برای شرکت خود پیدا کنید. ارزیابی‌های آن‌ها برای ارزیابی مهارت‌هایی طراحی‌شده‌اند که باید کارکنانتان داشته باشند، بنابراین می‌توانید روی مصاحبه با افراد مناسب تمرکز کنید. آنها ارزیابی‌های خانگی را در جاوا اسکریپت، CSS، روبی، پایتون، SQL و موارد دیگر ارائه می‌دهند.


SPOJ

 SPOJ سایت حل سوالات برنامه نویسی
SPOJ سایت حل سوالات برنامه نویسی

چه بخواهید بازی خود را بسازید، چه بخواهید یک توسعه‌دهنده حرفه‌ای شوید یا فقط باهوش‌ترین فرد در دفتر خود باشید، SPOJ راهی برای رسیدن به تمامی اینهاست. با بیش از 3 هزار مشکل و شمارش، مهارت‌های خود را در زمینه‌های برنامه‌نویسی مانند ریاضی، فیزیک، پردازش تصویر و موارد دیگر تقویت خواهید کرد. به بیش از 250 هزار دانش‌آموزی بپیوندید که از SPOJ استفاده می‌کنند تا بدانید مهارت واقعی در برنامه‌نویسی به چه معناست.


سایت مثال‌ های برنامه نویسی Edabit

 سایت مثال‌ های برنامه نویسی Edabit
سایت مثال‌ های برنامه نویسی Edabit

ما می‌دانیم که یادگیری کد نویسی چقدر می‌تواند دشوار باشد. شما سؤالات زیادی دارید و موانع زیادی بر سر راه خوددارید. اما Edabit فکر می‌کند که راه بهتری برای یادگیری برنامه نویسی وجود دارد. Edabit یک پلت فرم کد نویسی برای افرادی است که می‌خواهند کد نویسی را یاد بگیرند، اما نمی‌دانند از کجا شروع کنند. چالش‌های تعاملی آن‌ها به شما امکان می‌دهد مفاهیم کد نویسی را در قطعات کوچک بررسی کنید، در حالی که راهنمایی‌های موردنیاز را نیز ارائه می‌کنید.


Codewell

 Codewell سایت تمرین برنامه نویسی پایتون
Codewell سایت تمرین برنامه نویسی پایتون

وقتی در حال تمرین HTML و CSS هستید، باید روی یک پروژه واقعی کار کنید، سایت Codewell آنها را برای شما فراهم می‌کند! با قالب‌های طراحی این سایت می‌توانید مهارت‌های خود را تمرین کنید و تکنیک‌های جدید را بدون نیاز به شروع از ابتدا یاد بگیرید. این سایت همچنین تعداد زیادی فیلم و دوره آموزشی برای شما دارد تا بیشتر بیاموزید. به انجمن Codewell بپیوندید و مهارت‌های خود را در کمترین زمان ممکن بهبود بخشید!


جمع بندی

در انتهای این مقاله امیدواریم که بتوانید از سایت‌ های حل تمرین برنامه نویسی که در اینجا معرفی کردیم، نهایت استفاده را ببرید، دقت کنید که هیچ کس برنامه نویسی را یک شبه یا با دیدن یک دوره آموزشی یاد نگرفته است! شما باید بتوانید در شرایط مختلف مسائل مختلف را حل کنید تا در نهایت مهارت کد نویسی شما روز به روز بهتر و بهتر شود.

4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه و پرسش

  1. یاسین میگوید:

    با سلام ، تازه کارم و دنبال یه سایت برای تمرین پایتون میگردم ، یه سایت که تمریناتی مثل تمرینات سایت w3 schools داشته باشه.. میشه یه سایت بهم معرفی کنید؟

    • پشتیبانی میگوید:

      درود بر شما داخل همین مقاله وب سایت های بسیار خوبی معرفی شده که می‌توانید استفاده کنید.

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!