+12 سایت دانلود آیکون رایگان برای طراحان

14+ سایت دانلود آیکون رایگان برای طراحان

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 16 تیر 1402

خیلی جالب است نه؟ اینکه آیکون‌ها بخشی از طراحی‌های ما شده‌اند! فرقی نمی‌کند محصول ما چی باشد و کجا قرار است از آن استفاده شود، در هر صورت آیکون‌ها همه جا حضوری پر رنگ دارند! داخل وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های موبایل، نرم‌افزارهای مختلف کامپیوتری، پوستر و بنرهای تبلیغاتی، کارت ویزیت‌ها و حتی روی بسته‌بندی محصولات مختلف! فقط برای یک لحظه تصور کنید که آیکون‌ها هنوز وجود نداشتند! تحمل همچین وضعی خیلی سخت است!

پس حالا که دیدید آیکون‌ها چقدر مهم هستند، خوب است بدانید که طراحی آیکون‌های جذاب کار ساده‌ای نیست! باید با علم گرافیک به صورت کامل آشنا باشید، همچنین علاوه بر آن باید بتوانید به صورت حرفه‌‌ای با نرم‌افزارهای گرافیکی مثل فتوشاپ، ایلوستریتور، Adobe XD و … کار کنید تا در نهایت بتوانید یک مجموعه آیکون جذاب طراحی کنید.

اما خبر خوب اینکه افراد باحالی هستند که زحمت می‌کشند و وقت می‌گذارند و با عشق و علاقه فراوان آیکون‌های جذابی را طراحی می‌کنند و به صورت Open Source یا همان منبع باز و رایگان منتشر می‌کنند تا افرادی مثل ما بتوانند به سادگی از این آیکون‌های جذاب در طراحی‌های خود استفاده کنند.

در این مقاله می‌خواهیم بهترین منابع دانلود آیکون‌های رایگان یا همان منبع باز را برای شما عزیزان و همراهان خوب آکادمی وبکیما معرفی کنیم تا شما عزیزان بتوانید به سادگی از این آیکون‌ها در پروژه‌های خود استفاده کنید، پس با مقاله بهترین منابع دانلود آیکون های رایگان از سری مقالات آموزش ui و ux همراه وبکیما باشید.

معرفی بهترین منابع دانلود آیکون های منبع باز

در ادامه مقاله بهترین منابع دانلود آیکون های رایگان، می‌خواهیم بهترین منابع را برای دانلود رایگان انواع آیکون معرفی کنیم، دقت کنید که این لیست هر چند وقت یک‌بار آپدیت می‌شود، پس سعی کنید که این مقاله را در مرورگر خود بوکمارک کنید تا هر از چندگاهی از آن سر بزنید و با منابع جدید نیز آشنا شوید.

1. سایت Unicons

بهترین منابع دانلود آیکون های رایگان - سایت Unicons
بهترین منابع دانلود آیکون های رایگان – سایت Unicons

سایت Unicons یکی از منابع عالی برای دانلود رایگان آیکون است، در این وب‌سایت شما به بیشتر از 4500 ایکون رایگان دسترسی دارید، نکته جالب توجه اینجاست که در قسمت دانلود آیکون‌ها شما به سادگی می‌توانید رنگ‌بندی آیکون‌های خود را انتخاب کنید و حتی از بین ۴ سبک آیکون نیز سبک مورد نظر خود را انتخاب کنید، همچنین در بین هزاران آیکون موجود می‌توانید در دسته‌بندی‌های موردنیاز خود مثل: بیزینس، آموزش، برندها، ورزش، هواشناسی و … آیکون موردنیاز خود را انتخاب کنید، پس یکی از بهترین منابع دانلود آیکون رایگان سایت Unicons می‌باشد.


2. سایت Boxicons

بهترین منابع دانلود آیکون های رایگان - سایت Boxicons
بهترین منابع دانلود آیکون های رایگان – سایت Boxicons

Boxicons یک مجموعه آیکون رایگان است که از آن می‌توانید در طراحی‌های لوگو، طراحی رابط کاربری وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها، طراحی بنرهای تبلیغاتی و … استفاده کنید، در این منبع به بیش از 1500 آیکون در دسته‌بندی‌های مختلف دسترسی خواهید داشت، همچنین می‌توانید آیکون‌ها را در دو سبک معمولی و solid دانلود کنید، دقت کنید که اگر پروژ‌ه‌ای در دست دارید که می‌خواهید یک پک آیکون سبک و بدون دردسر را داشته باشید، آیکون‌ های رایگان Boxicons را دانلود کنید و پروژه خود را در سریع‌ترین زمان ممکن به پایان برسانید!


3. سایت Fork Awesome

بهترین منابع دانلود آیکون های رایگان - سایت Fork Awesome
بهترین منابع دانلود آیکون های رایگان – سایت Fork Awesome

سایت Fork Awesome یا به فارسی چنگال عالی! یکی از وب‌سایت‌هایی است که می‌توانید فونت‌های جذاب و رایگانی را از آن دانلود کنید، Fork Awesome آیکون های با کیفیت بالا، تصاویر مقیاس پذیر دارد که در فرمت های مختلف برای حرفه ای ها طراحی شده است. آیکون‌های این منبع برای استفاده آسان در وب طراحی شده‌اند، توجه کنید که این آیکون‌ها به صوت فونت آیکون هستند و به سادگی از طریق کدهای CSS قابل کاستومایز هستند، یعنی دقیقا همانند فونت‌ها در وب می‌توانید رنگ‌بندی، سایز و … را در این آیکون‌ها شخصی سازی کنید.


4. سایت Emblemicons

بهترین منابع دانلود آیکون های رایگان - سایت Emblemicons
بهترین منابع دانلود آیکون های رایگان – سایت Emblemicons 

Emblemicons یک کتابخانه منبع باز از آیکون‌ها است که به گفته سازنده آن، برای کمک به طراحان و توسعه دهندگان و ایجاد یک وب‌سایت انعطاف‌پذیر و همه کاره بدون نیاز به صرف ساعت‌ها وقت برای جستجو ایجاد شده است. در این منبع نیاز به هیچگونه پرداختی نیست. استفاده و دانلود آیکون‌ها کاملا رایگان است و برای استفاده غیرتجاری به هیچ نوع ورود یا آدرس ایمیل احتیاج ندارد. این کتابخانه دارای بیش از 1000 آیکون است که می‌توانید از بین آنها آیکون‌های مورد نیاز خود را به سادگی انتخاب کنید.


5. سایت Glyphs

بهترین منابع دانلود آیکون های رایگان - سایت Glyphs
بهترین منابع دانلود آیکون های رایگان – سایت Glyphs 

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات طراحان و توسعه‌ دهندگان این است که در زمانی که می‌خواهند برای پروژه‌های خودشان لیستی از آیکون‌ها را انتخاب کنند، یا باید کلی جستجو کنند یا باید کلی هزینه کنند! با آیکون‌های Glyphs، به هزاران آیکون دسترسی خواهید داشت و همه آیکون‌های این منبع کاملاً قابل ویرایش و کاملا رایگان هستند. این یعنی اینکه شما می‌توانید شکل و استایل آیکون‌ها را با برند خودتان به صورت کامل مطابقت دهید. در این منبع عالی شما به بیش از 1500 آیکون در دسته‌بندی‌های مختلف و همچنین با سبک‌های مختلف دسترسی خواهید داشت، همچنین آیکون‌ها به صورت کامل قابل ویرایش هستند.


6. سایت Mono Icons

بهترین منابع دانلود آیکون های رایگان - سایت Mono Icons
بهترین منابع دانلود آیکون های رایگان – سایت Mono Icons

Mono Icons مجموعه کاملی از آیکون‌ها برای نیازهای ساده شماست. ساده، سازگار و یکنواخت است که برای بسیاری از پروژه‌های ساده مناسب است، در این منبع به حدود 177 آیکون دسترسی خواهید داشت، که البته می‌توانید آیکون‌ها را با فرمت SVG دانلود کنید و در نرم‌افزارهایی مثل Adobe XD به سادگی آن‌ها را شخصی سازی کنید.


7. سایت CoreUI Icons

برترین سایت‌های دانلود آیکون های رایگان - سایت CoreUI Icons
برترین سایت‌های دانلود آیکون های رایگان – سایت CoreUI Icons

CoreUI Icons یک مجموعه آیکون منبع باز و کاملا رایگان است که دارای بیش از 1500 آیکون در چندین فرمت از جمله SVG ،PNG و Webfonts است. در این منبع به 3 سبک مختلف آیکون دسترسی خواهید داشت، البته در این منبع، آیکون‌های پرمیوم هم وجود دارند ولی برای اکثر پروژه‌ها همان آیکون‌های رایگان پاسخگو خواهند بود.


8. سایت Heroicons

برترین سایت‌های دانلود آیکون های رایگان - سایت Heroicons
برترین سایت‌های دانلود آیکون های رایگان – سایت Heroicons 

Heroicons آیکون‌های SVG و دست ساز زیبایی هستند که توسط سازندگان Tailwind CSS ساخته شده‌اند. در حال حاضر این منبع 230 ایکون در دو سبک outline و solid دارد، که می‌توانید در پروژه‌های کوچک خود استفاده کنید، همچنین اگر از فیگما استفاده می‌کنید، فایل فیگمای این آیکون‌ها نیز برای دانلود قرار داده شده است.


9. سایت System Uicons

برترین سایت‌های دانلود آیکون های رایگان - سایت System UIcons
برترین سایت‌های دانلود آیکون های رایگان – سایت System UIcons

System UIcons مجموعه‌ای در حال رشد از آیکون‌های سازگار و ساده است که در سایز و استایل‌های مختلف طراحی شده‌اند. هر آیکون ظاهری ثابت و با وضوح بالا دارد که در هر دستگاهی به خوبی کار خواهد کرد. این مجموعه دارای بیش از 500 آیکون است که همگی به طور خاص برای سیستم‌ها و محصولات طراحی شده اند، شما می‌توانید از آیکون‌ها به صورت SVG و حتی به صورت CDN هم استفاده کنید.


10. سایت Eva Icons

بهترین سایت‌های دانلود آیکون های متن باز - سایت Eva Icons
بهترین سایت‌های دانلود آیکون های متن باز – سایت Eva Icons

یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در طراحی رابط کاربری، آیکون‌ها هستند، آیکون‌های فوق‌العاده علاوه بر اینکه ظاهری زیبا برای یک محصول می‌سازند، یک رابط کاربری جذاب نیز هستند. Eva Icons یک بسته متشکل از بیش از 480 آیکون زیبا، ارگانیک، پیکسلی و کاملا رایگان برای استفاده در پروژه‌های مختلف است. آیکون‌های Eva به صورت متحرک طراحی شده اند و از 4 نوع انیمیشن پشتیبانی می کنند: بزرگنمایی، نبض، لرزش و تلنگر. همچنین این آیکون‌ها در دو سبک Outline و Solid در دسترس هستند.


11. سایت Phosphoricons

بهترین سایت‌های دانلود آیکون های متن باز - سایت Phosphoricons
بهترین سایت‌های دانلود آیکون های متن باز – سایت Phosphoricons

بیش از 5000 آیکون در سایت Phosphoricons در دسترس است که خیلی ساده می‌توانید آیکون‌های مورد نیاز خود را از این منبع به صورت کاملا رایگان دانلود کنید، جالب است بدانید که در این منبع به 6 سبک مختلف آیکون اعم از:‌ Thin، Light، Regular، Bold، Fill و Duotone دسترسی دارید، همچنین می‌توانید به سادگی سایز و رنگ‌بندی آیکون‌ها را نیز قبل از دانلود شخصی سازی کنید، دیگه بهتر از این چی می‌خواهید؟!


12. سایت Remixicon

بهترین سایت‌های دانلود آیکون های متن باز - سایت Remixicon
بهترین سایت‌های دانلود آیکون های متن باز – سایت Remixicon

Remixicon مجموعه ای از آیکون‌های منبع باز است و در دسته‌بندی‌های مختلفی آیکون‌های جذابی برای دانلود رایگان دارد. اگر به دنبال مجموعه‌ای از آیکون‌های جذاب برای پروژه جدید خود هستید، قطعا این منبع رایگان آیکون مناسب شما خواهد بود. در این منبع به بیش از 2200 آیکون دسترسی دارید که البته می‌توانید در 3 فرمت SVG، PNG و فونت آیکون از آن‌ها استفاده کنید.


13. سایت CSS Icons

بهترین سایت‌های دانلود آیکون های متن باز - سایت CSS Icons
بهترین سایت‌های دانلود آیکون های متن باز – سایت CSS Icons

یکی دیگر از بهترین منابع برای دانلود رایگان آیکون سایت css.gg است، در پکیج CSS Icons شما به بیشتر از 700 آیکون جذاب دسترسی خواهید داشت، این آیکون‌ها در 7 فرمت مختلف که از جمله فرمت SVG قابل دانلود و استفاده هستند، فقط کافیست این منبع را برای پروژه خودتان انتخاب کنید تا در نهایت یک طرح بسیار جذاب با آیکون‌های عالی داشته باشید.


14.سایت Flaticon

Flaticon

سایت Flaticon یک مجموعه آیکون بسیار گسترده و جذاب است که به صورت پلتفرمی آنلاین عرضه می‌شود. همانطور که از نام آن پیداست، آیکون‌های Flat (یا همان Flat Design) در این سایت به طور اصلی قرار دارند. Flat Design یک رویکرد طراحی است که از سبک سه‌بعدی و حجمی در طراحی‌ها صرف نظر می‌کند و بر تمیزی، سادگی و کاربرپسندی تاکید می‌کند.

در سایت Flaticon، شما می‌توانید به طور رایگان از آیکون‌های مختلف Flat استفاده کنید. همچنین، آیکون‌های پریمیوم نیز در این سایت موجود است که برای دانلود آن‌ها نیاز به خرید اشتراک دارید. با خرید اشتراک Flaticon، شما به طور ماهانه یا سالانه می‌توانید از آیکون‌های پریمیوم استفاده کنید و علاوه بر آن، به امکانات دیگری نیز دسترسی داشته باشید.

با اشتراک Flaticon، شما می‌توانید علاوه بر دانلود آیکون‌های پریمیوم، کالکشن‌های دلخواه خود را جمع‌آوری کنید و آیکون‌ها را به تعداد نامحدود ویرایش کنید. همچنین، اشتراک Flaticon به شما امکان مشاهده نکردن تبلیغات را نیز می‌دهد. این امکانات بیشتر را با خرید اشتراک Flaticon بهره‌مند خواهید شد.


جمع بندی

همان‌طور که در ابتدای مقاله گفتیم، آیکون‌ها یکی از مهمترین بخش‌ها در گرافیک هستند، این لیست به مرور آپدیت خواهد شد و منابع دیگری نیز به آن افزوده خواهد شد، همچنین همین جا از شما عزیزان دعوت می‌کنیم که اگر منبعی برای دانلود رایگان آیکون می‌شناسید که می‌توان به این لیست اضافه کرد، در انتهای همین صفحه و در بخش کامنت‌ها برای ما ارسال کنید تا به لیست بهترین منابع دانلود رایگان آیکون افزوده شود. با تشکر از همراهی شما عزیزان.

5/5 - (5 امتیاز)

نظرات در “14+ سایت دانلود آیکون رایگان برای طراحان

  1. کامیار میگوید:

    واقعا بهترین سایت های دانلود رایگان آیکون را معرفی کردید، مدتها بود دنبال چنین لیستی بودم، ممنونم.

دیدگاهتان را بنویسید

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!