بهترین افزونه هوش مصنوعی وردپرس

15+ بهترین افزونه هوش مصنوعی وردپرس

منتشر شده در تاریخ : 13 مرداد 1402

بهترین افزونه هوش مصنوعی وردپرس را در این مقاله معرفی خواهیم کرد. تقریباً هر دستگاهی که برای خودکارسازی کارهای پیچیده استفاده می کنیم از هوش مصنوعی استفاده می کند. با این حال، ما اغلب استدلال می‌کنیم که چنین دستگاه‌هایی «هوشمند» نیستند، بلکه صرفاً ابزارهایی را محاسبه می‌کنند که چگونه کار می‌کنند و از آنها در زندگی روزمره خود استفاده می‌کنیم. امروزه پیاده سازی هوش مصنوعی در توسعه نرم افزار نشانه پیشرفت و راهی برای طراحی ویژگی های جدید و خلاقانه تر است. در این مقاله از سری مقالات آموزش وردپرس و بهترین افزونه های وردپرس بیشتر به آن می پردازیم.

چگونه از هوش مصنوعی در وردپرس استفاده می شود؟

هوش مصنوعی (AI) شبیه سازی هوش انسانی است که توسط ماشین ها نشان داده شده است. هوش مصنوعی به فرآیندهای مختلف در سیستم های رایانه ای اشاره دارد که رفتار انسان را تقلید می کند، مانند استفاده از منطق و قوانین برای تصمیم گیری و یادگیری از تجزیه و تحلیل داده ها برای بهبود عملکرد (یادگیری ماشین – ML).

در مورد وردپرس، هوش مصنوعی فرآیندهای مدیریتی مختلف را بهبود می‌بخشد، مشاغل پیچیده را خودکار می‌کند و محتوای وب‌سایت را مطابق انتظارات بازدیدکنندگان و نیازهای موتورهای جستجو تنظیم می‌کند. پلاگین‌های مبتنی بر هوش مصنوعی به راه‌حل‌های محبوبی برای سریع‌تر، هوشمند کردن و در دسترس‌تر کردن سایت‌ها تبدیل می‌شوند. 

از جمله وظایف اصلی که افزونه های هوش مصنوعی انجام می دهند عبارتند از:

 • سئوی وب سایت را تقویت کنید . پلاگین های مجهز به هوش مصنوعی امکان بهینه سازی پست ها، صفحات و سایر ساختارها را در حین ایجاد آنها فراهم می کنند. چنین افزونه هایی محتوای وب سایت را تجزیه و تحلیل می کنند، آن را با داده های رقبا مقایسه می کنند و تغییراتی را پیشنهاد می کنند که باید برای افزایش بازدید از صفحه و جذب مخاطبی که با محتوای شما مرتبط است انجام شود.
 • وب سایت ها را در دسترس تر کنید . با طراحی وب سایت های قابل دسترس، شهرت بهتری برای برند خود ایجاد می کنید و به افراد بیشتری دسترسی پیدا می کنید. در حال حاضر بسیاری از سایت های وردپرس از فناوری های تبدیل متن به گفتار ارائه شده توسط ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می کنند.
 • دستیارهای هوشمند را معرفی کنید . چت ربات هایی که از هوش مصنوعی استفاده می کنند می توانند خدمات مشتری را بهبود بخشند زیرا 24/7 در دسترس هستند. آن‌ها می‌توانند با انجام کارهای تکراری کم هزینه، کارکنان انسانی را کارآمدتر کنند. 

مطمئناً راه های بسیار بیشتری وجود دارد که فناوری های هوش مصنوعی می توانند وب سایت ها را بهتر کنند. اما، گاهی اوقات، صاحبان وب‌سایت‌ها اگر می‌خواهند محتوای آنها در موتورهای جستجو قابل مشاهده باشد، باید استفاده از ابزارهای تولید محتوا را محدود کنند. به گفته جان مولر ، مدافع جستجوی گوگل ، کنسول جستجوی گوگل محتوای تولید شده به صورت خودکار را به عنوان هرزنامه در نظر می گیرد. به نظر می رسد گوگل توانایی تشخیص محتوای تولید شده خودکار را ندارد، اما مطمئن هستم که در راه است. 


افزونه های هوش مصنوعی وردپرس

بسیاری از افزونه های وردپرس از هوش مصنوعی برای تسهیل مدیریت وب سایت و بهبود محتوا استفاده می کنند. در اینجا لیستی از بهترین پلاگین هایی که هوش مصنوعی را برای کارهای مختلف پیاده سازی می کنند آورده شده است.

افزونه هوش مصنوعی WordLift

افزونه هوش مصنوعی WordLift

سئوی وب سایت را با تجزیه و تحلیل تمام محتوا، افزودن داده های ساختاریافته یا نشانه گذاری طرحواره به آن، و قابل فهم تر کردن آن برای گوگل، خودکار می کند. این افزونه از هوش مصنوعی برای شناسایی کلمات متمایز در سایت و تبدیل آنها به ابرداده استفاده می کند. در طول فرآیند، کاربران می توانند به صورت دستی انتخاب کنند که کدام کلمات کلیدی ترجیح داده می شوند، بنابراین نحوه نمایش نمودارهای دانش وب سایت را کنترل می کنند. 

ویژگی های WordLift:

 • سازماندهی ارجاعات به منابع خارجی و صفحات داخلی
 • پیشنهاد محتوای مرتبط به بازدیدکنندگان، هدایت آنها به صفحات آرشیو شده و افزایش تعامل کاربر از این طریق
 • غنی سازی متن با قطعه های غنی
 • ادغام با ابزار Google Data Studio برای تجزیه و تحلیل و گزارش های جامع
 • ویجت های جدول زمانی، ناوبری، موقعیت جغرافیایی و جستجو

لینک افزونه


افزونه هوش مصنوعی SEOPress

افزونه هوش مصنوعی SEOPress

یک افزونه قدرتمند اما سبک وردپرس است که امکان بهینه سازی تمام صفحات وب و CPT ها را برای موتورهای جستجو از طریق رابط کاربری خود فراهم می کند. برخلاف اکثر افزونه‌های SEO دیگر، SEOPress با OpenAI ادغام می‌شود. این ویژگی از هوش مصنوعی برای تولید ابرداده SEO (عناوین و توضیحات متا) بر اساس محتوای پست استفاده می کند.

به ویژه برای بهینه سازی وب سایت هایی با صدها صفحه مفید است زیرا به صورت انبوه در دسترس است. توسعه دهندگان پلاگین برنامه هایی برای گسترش استفاده از هوش مصنوعی دارند، بنابراین امیدواریم در نسخه های بعدی SEOPress نمونه های جدیدی از چگونگی بهبود سئو توسط هوش مصنوعی را مشاهده کنیم.

ویژگی های SEOPress:

 • به طور پیش فرض از موتور Davinci GPT-3 استفاده می کند، اما کاربران می توانند به موتورهای دیگر نیز سوئیچ کنند
 • امکان بهینه سازی چندین صفحه وب در یک زمان
 • مدل های بسیار آموزش دیده برای نه زبان

لینک افزونه


پلاگین هوش مصنوعی Akismet Spam Protection

پلاگین هوش مصنوعی Akismet Spam Protection

Akismet توسط یک شرکت توسعه دهنده معتبر وردپرس Automattic طراحی شده است تا نظرات هرزنامه را حتی قبل از علامت گذاری به عنوان معلق شناسایی و مسدود کند. این ابزار به ویژه در برابر ربات‌های هرزنامه مؤثر است و بیش از پنج میلیون نصب فعال از آن وجود دارد. 

پس از نصب در سایت وردپرس، Akismet به لطف الگوریتم های یادگیری ماشینی، دائماً کار خود را بهبود می بخشد. مدیران وب‌سایت می‌توانند نظرات دریافت‌شده توسط Akismet را بررسی کرده و به نظرات هرزنامه‌ای که در سیستم حفاظتی نفوذ کرده است اشاره کنند و به آن امکان می‌دهند از شکست‌های خود درس بگیرد.

ویژگی های Akismet:

 • تشخیص خودکار نظرات اسپم
 • از طریق Akismet API با افزونه های وردپرس ادغام می شود
 • تاریخچه تشخیص هرزنامه را ارائه می دهد

لینک افزونه


پلاگین هوش مصنوعی AI Engine

پلاگین هوش مصنوعی AI Engine

AI Engine یک افزونه نسبتاً جدید است که توسط Jordi Meaw توسعه یافته است که به سرعت در حال محبوبیت است. پس از بیش از 2000 نصب فعال در wordpress.org، تنها رتبه بندی 5 ستاره دارد و کاربران از تازگی و ادغام نرم هوش مصنوعی با وردپرس تمجید می کنند. 

برای لذت بردن از ویژگی های AI Engine، باید یک کلید OpenAI ایجاد کنید و آن را در تنظیمات افزونه قرار دهید. این به شما امکان می دهد یک چت بات پیچیده و تولید کننده محتوا که بر فناوری های خلاقانه OpenAI تکیه دارد را به وب سایت خود اضافه کنید. 

ویژگی های AI Engine:

 • رابط کاربری ساده برای سفارشی کردن یک چت بات و حتی دادن ویژگی های شخصیتی به آن
 • توانایی اختصاص آگاهی از زمینه به یک ربات چت
 • آمار داخلی برای نظارت بر استفاده از OpenAI
 • زمین بازی هوش مصنوعی برای ترجمه، تصحیح، بحث و غیره
 • API داخلی برای پیوند دادن AI Engine با سایر افزونه ها

لینک افزونه


پلاگین Quttera Web Malware Scanner

پلاگین Quttera Web Malware Scanner

این افزونه سایت‌های وردپرس را از نظر بدافزار، درهای پشتی، کرم‌ها، تروجان‌ها، اکسپلویت‌ها، iframe‌های مخرب، تزریق کدهای مخرب، تغییر مسیرها و سایر تهدیدات اسکن می‌کند. داده ها در سرورهای راه دور Quttera بدون تغییر هیچ فایلی بررسی می شوند. همچنین بررسی می کند که آیا گوگل یا سایر موتورهای جستجو در لیست سیاه وب سایت شما هستند. 

ویژگی های Quttera Web Malware Scanner:

 • اسکن تهدیدات وب در اشکال مختلف
 • گزارش های تفصیلی تحقیقات را ارائه می دهد
 • یاد می گیرد که نتایج اسکن را با تشخیص مثبت کاذب بهبود بخشد
 • وضعیت لیست سیاه را ارائه می دهد
 • طبقه بندی دقیق تهدیدها در گزارش ها
 • حملات DNS را با نظارت بر DNS/IP ردیابی می کند

لینک افزونه


پلاگین Bertha AI

پلاگین Bertha AI

با استفاده از مدل زبان GPT-3 توسط OpenAI، Bertha AI یکی از بهترین دستیارهای هوش مصنوعی است که به طور خاص برای کاربران وردپرس ساخته شده است. پس از نصب و فعال سازی افزونه، یک کاراکتر متحرک جدید را در هر پنجره متنی وب سایت خود، از جمله سازنده باطن وردپرس، مشاهده خواهید کرد.

Bertha AI می‌تواند ایده‌های متعددی را برای هر کار، از عناوین بخش گرفته تا بلوک‌های متن کامل، به شما ارائه دهد و هر خروجی تولید شده را برای استفاده مجدد بعدی ذخیره می‌کند.یکی از نقاط قوت Bertha AI ایجاد خودکار توضیحات محصول است که کلمات کلیدی طولانی و برچسب های توضیحات SEO را پیشنهاد می کند و تنها چیزی که برای آن نیاز دارد یک نام محصول است.

ویژگی های برتا هوش مصنوعی:

 • ایجاد تصاویر بر اساس توضیحات شما
 • ابزار بازنویسی محتوا
 • پیشنهادات کلمات کلیدی SEO
 • بیش از 30 مدل محتوای از پیش ساخته شده

لینک افزونه


افزونه هوش مصنوعی Elementor AI

افزونه هوش مصنوعی Elementor AI

هوش مصنوعی Elementor هنوز در دسترس عموم قرار نگرفته است، زیرا هنوز در مرحله آلفا است و به صورت داخلی آزمایش می شود. بیشتر اطلاعات در مورد ویژگی‌های فعلی آن از ویدیوهای YouTube توسط سازندگان محتوای متخصص در وردپرس می‌آید که به زودی به Elementor AI دسترسی پیدا کردند.

با Elementor AI، هنگام ایجاد بلوک با متن، علامت جدید Write with AI را خواهید دید . اگر روی آن کلیک کنید، به یک پنجره بازشو جدید می‌رسید که در آن می‌توانید از چند پیشنهاد سریع استفاده کنید یا به درخواست خود برسید و یک متن ایجاد کنید. پس از ایجاد یک متن، می‌توانید آن را با استفاده از دکمه‌های اضافی تغییر دهید: متن را ترجمه کنید، آن را کوتاه‌تر/طول‌تر کنید، زبان را ساده کنید، لحن را تغییر دهید، و املا و دستور زبان را اصلاح کنید.

وقتی پنجره‌ای را برای وارد کردن قطعه‌های CSS باز می‌کنید (در Elementor Pro، در Advanced > Custom CSS است )، یک کد جدید با نماد AI خواهید دید . پس از کلیک بر روی آن، با نوشتن یک درخواست، به شما پیشنهاد می شود که یک CSS ایجاد کنید. به نظر می‌رسد که نرم‌افزار اعلان‌های تعریف‌شده ضعیف را تشخیص می‌دهد و مشخصات دقیقی را برای خروجی تولید شده ارائه می‌کند. 

سومین ویژگی اصلی اعلام شده توسط تیم Elementor، تولید تصویر با هوش مصنوعی است ، اما جزئیاتی در مورد نحوه عملکرد این ادغام وجود ندارد. 

ویژگی های Elementor AI:

 • تولید کننده متن داخلی
 • ترجمه به 29 زبان
 • تولید کدهای CSS و HTML

لینک افزونه


پلاگین هوش مصنوعی ContentBot AI Writer

پلاگین هوش مصنوعی ContentBot AI Writer

ContentBot یکی دیگر از تولیدکنندگان محتوا با استفاده از سیستم پردازش زبان طبیعی OpenAI GPT-3 است. پس از نصب افزونه، می توانید مستقیماً در رابط وردپرس شروع به تولید محتوای جدید کنید. این یک راه حل عالی برای وبلاگ نویسان برای سرعت بخشیدن به تولید محتوا است. می‌توانید چند جمله بنویسید، از افزونه بخواهید ادامه دهد، و قسمت‌هایی را که دوست ندارید حذف کنید، و ContentBot نسخه جدید و مرتبط‌تری ارائه می‌کند. ابزار سرقت ادبی داخلی تضمین می کند که می توانید از همه چیزهایی که هوش مصنوعی ایجاد کرده است استفاده کنید. 

ویژگی های ContentBot :

 • ابزار بازنویسی قدرتمند
 • ابزار خلاصه کننده
 • دستورالعمل چت بات
 • 45 قالب نوشتن (معرفی وبلاگ، پست های کامل وبلاگ، توییت ها، ایمیل های فروش و غیره)
 • ابزار بازنویسی برای تغییر لحن محتوا یا جذاب کردن محتوا برای مخاطبان خاص

لینک افزونه


افزونه AI CodeWP

افزونه هوش مصنوعی CodeWP

CodeWP یکی از بهترین دستیاران کدنویسی هوش مصنوعی برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان وردپرس غیر فنی است که از PHP و JS پشتیبانی می کند. با کمک آن، کاربران می توانند قطعه کد و پرس و جوهای پیچیده ایجاد کنند که در غیر این صورت تکمیل آنها ساعت ها طول می کشد.  

این افزونه دارای ده ها حالت هوش مصنوعی مربوط به پلاگین ها، کاربردها یا محصولات خاص است. حالت‌ها دارای هوش مصنوعی متفاوتی هستند که بر اساس کدهای مختلف آموزش داده شده تا هر بار قطعه‌های دقیق و باکیفیت دریافت کنند. 

ویژگی های CodeWP:

 • پشتیبانی از پلاگین های اصلی و سازندگان صفحه مانند WooCommerce و Elementor
 • ده ها آموزش حرفه ای ساخته شده
 • یک کتابخانه بیش از حد از نمونه‌ها
 • عملکردهای کلی برای همه انواع و تعداد فزاینده حالت های هوش مصنوعی برای کارهای خاص

لینک افزونه


پلاگین هوش مصنوعی Google Language Translator

پلاگین هوش مصنوعی Google Language Translator

در حالی که نسخه رایگان این مترجم ترجمه های ماشینی آماری متوسطی را ارائه می دهد، نسخه پولی آن ترجمه های بسیار دقیقی شبیه انسان به زبان انگلیسی و از زبان انگلیسی ارائه می دهد. این نسخه های ترجمه شده وب سایت شما را در سرورهای راه دور ذخیره می کند که یک دامنه جداگانه برای هر زبان ایجاد می کند. به این ترتیب، هر ترجمه ایندکس می شود و کاربران می توانند محتوای شما را با استفاده از زبان مادری خود پیدا کنند.

ویژگی های زبان گوگل:

 • میزبانی ترجمه وب سایت
 • کیفیت ترجمه در سطح انسانی
 • امکان تغییر دستی ترجمه ها
 • ادغام گوگل آنالیتیکس

لینک افزونه


پلاگین هوش مصنوعی Tidio

پلاگین هوش مصنوعی Tidio

این افزونه یک راه حل ارتباطی همه در یک است. هدف آن ارتقاء خدمات مشتریان وب سایت با ارائه کانال های ارتباطی مختلف و افزایش فروش با ارائه چت بات های خودکار با قالب های کاربردی بسیار است. اصلاح یا حتی ایجاد قالب های چت بات از ابتدا با استفاده از یک ویرایشگر کشیدن و رها کردن آسان است. Tidio با بیش از 100000 نصب فعال، یکی از بالاترین رتبه ها را در wordpress.org در میان افزونه های چت زنده دارد.

ویژگی های Tidio:

 • مدیریت تمام کانال های ارتباطی از یک پنل
 • قالب های چت بات برای موقعیت های مختلف برای افزایش تعامل کاربر (صرفه جویی در سبد خرید، مشتریان بازگشتی و غیره)
 • ویرایشگر بصری drag-and-drug برای کار با چت بات ها
 • فن آوری های پردازش زبان طبیعی (NLP) برای شناسایی کلمات پرکاربرد و پاسخ به سوالات ساده توسط مشتریان
 • آزمایشات هفت روزه در برنامه های پولی

لینک افزونه


افزونه هوش مصنوعی YARPP

افزونه هوش مصنوعی YARPP

YARPP به بازدیدکنندگان وب سایت این امکان را می دهد که پست ها، صفحات و انواع پست های سفارشی مربوط به ورودی های اصلی خود را ببینند و آنها را از سراسر سایت با استفاده از الگوریتم های پیشرفته پیدا کنند. تخمین زده می شود که پست های مرتبط می توانند بازدید صفحه را تا ده درصد افزایش دهند.

ویژگی های اصلی YARPP:

 • شکار داخلی برای پرس و جوهای بعدی
 • گزینه های زیادی برای قرار دادن پست های مرتبط (میانبرها، بلوک ها، ویجت ها، REST API و موارد دیگر)
 • لیست از پیش ساخته شده یا الگوهای ریز برای نمایش پست های مرتبط
 • سازگار با تمام زبان ها

لینک افزونه


پلاگین ResponsiveVoice Text to Speech

پلاگین ResponsiveVoice Text to Speech

این افزونه از یک ابزار تبدیل متن به گفتار HTML5 سمت کلاینت استفاده می کند که از بیش از 50 زبان و بیش از 190 صدا پشتیبانی می کند. می توانید صدای خواندن را از طریق دکمه ها یا با انتخاب متن با ماوس فعال کنید. 

ResponsiveVoice Text to Speech سایت‌های وردپرس را با ویژگی‌های پیشرفته‌تری مانند صداگذاری لینک‌ها و دکمه‌ها هنگام شناور کردن با ماوس و ناوبری کامل سایت با استفاده از صفحه کلید، در دسترس‌تر می‌کند. 

ویژگی های ResponsiveVoice:

 • بیش از 50 زبان با 190 صدا پشتیبانی می شود
 • راه اندازی آسان
 • سازگار با اکثر دستگاه ها

لینک افزونه


پلاگین GetGenie

پلاگین GetGenie

GetGenie یک دستیار هوش مصنوعی است که برای تسریع در نوشتن پست های وبلاگ اصلی با کیفیت بالا طراحی شده است . این ابزار نوشتن قالب های زیادی را برای پوشش چارچوب های مختلف مانند AIDA، BAB و PAS ارائه می دهد. همچنین امتیازات سئوی صفحه را برای بهینه سازی فورا محتوا نشان می دهد و پیشنهادات ارزشمندی را برای ایجاد اسلاگ های سئو پسند ارائه می دهد.

با «حالت جن»، محتوا را می‌توان به راحتی از طریق درخواست‌ها تولید کرد و کاربران می‌توانند در ازای آن پاسخ دقیقی دریافت کنند. علاوه بر این، GetGenie اخیراً پلتفرم چت خود “GenieChat” را راه‌اندازی کرده است که می‌تواند پاسخ‌های سریعی نیز ارائه دهد.

ویژگی های GetGenie:

 • بیش از 30 قالب برای نوشتن محتوا
 • تجزیه و تحلیل داده های رقبا را ارائه می دهد
 • ابزار تولید ایده برای وبلاگ ها
 • ایجاد وبلاگ با یک کلیک را فعال می کند
 • تولید محتوا به چندین زبان
 • چت انسان مانند با 22 شخصیت را در “GenieChat” فعال می کند
 • ارائه امتیاز سئو در صفحه

لینک افزونه


افزونه هوش مصنوعی Link Whisper

افزونه هوش مصنوعی Link Whisper

Link Whisper ساده ترین راه را برای ایجاد لینک های داخلی فراهم می کند. ایجاد ارتباط درون محتوایی با پست‌های مرتبط در وب‌سایت اغلب کم استفاده است، اما ممکن است هم برای تعامل کاربر و هم برای بهبود رتبه سئو ضروری باشد. موتور مجهز به هوش مصنوعی این افزونه محتوای وب سایت را تجزیه و تحلیل می کند و پست ها و پیوندهای مرتبط را در یک کادر تازه ایجاد شده در زیر متن نوشته شده پیشنهاد می کند. علاوه بر این، Link Whisper گزارش های مفصلی از لینک های شکسته و خطاهای 404 ارائه می دهد.

ویژگی های Link Whisper:

 • پیشنهادات لینک خودکار
 • گزارش پیوند عمیق
 • توانایی تنظیم دقیق توصیه ها با تصمیم گیری در مورد اینکه کدام کلمات کلیدی مرتبط هستند

لینک افزونه


افزونه هوش مصنوعی RankMath

افزونه هوش مصنوعی RankMath

پلاگین سئو مبتنی بر هوش مصنوعی RankMath بیش از یک میلیون کاربر دارد. با کمک آن می توانید کنترل کنید که کدام محتوا ایندکس می شود و چگونه در موتورهای جستجو ظاهر می شود. چندین پیشنهاد داخلی بهینه سازی محتوای وب سایت را آسان می کند و به کاربران اجازه می دهد تا در مورد بهترین شیوه های سئو اطلاعات کسب کنند. علیرغم تعداد زیادی از ویژگی‌های پیشرفته، طراحی و راه‌اندازی کاملاً سنجیده آن، استفاده از RankMath را حتی برای کاربران بی‌تجربه آسان می‌کند.

ویژگی های RankMath:

 • 20+ نوع طرحواره از پیش تعریف شده
 • 30 تست عمیق سئو
 • پیشنهادات لینک هوشمند
 • پودر سوخاری بهینه شده برای سئو
 • تجزیه و تحلیل دقیق وب سایت برای شناسایی مسائل مربوط به سئو

لینک افزونه


جمع بندی

هوش مصنوعی از بسیاری جهات دنیا را به سمت بهتر شدن تغییر داده است. و تضمین می کند که ما همیشه می توانیم از مزایای آن استفاده کنیم. نظرات خود را برای ما کامنت کنید.😍

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه و پرسش

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!