بهترین افزونه های پرسش های متداول (FAQ) وردپرس

بهترین افزونه های پرسش های متداول (FAQ) وردپرس

منتشر شده در تاریخ : 16 تیر 1401

1.نوع اول یک پرسش متداول ساده است،  چیزی شبیه به این . اینها اغلب مراکز کمکی، با بسیاری از سوالات متداول مردم، اطلاعات مفید ارائه شده، و مستندات برای همه موضوعات هستند. اینها عالی هستند، اما من به طور کلی آنها را بخشی از بازاریابی محتوا نمی دانم. این صفحات پست های وبلاگی نیستند که بتوانید آن ها را تبلیغ کنید، و در حالی که محتوای همیشه سبز مفیدی هستند، معمولاً به طور صریح به سایت مورد نظر یا خدمات آن مرتبط هستند.

2.نوع دوم که من اغلب استفاده می کنم – پست وبلاگ به سبک “سؤالات متداول”:

در این موارد، این یک سند کامل پرسش و پاسخ نیست. این یکی از سؤالات متداول است که من سعی می کنم به آن پاسخ دهم، با چندین یا چند موضوع فرعی با سؤالاتی که همگی به آن موضوع مرتبط هستند.

یکی از مواردی که در یک نقطه به آن فکر کرده ام (اما هنوز اجرا نشده است) اضافه کردن یک پرسش متداول ساده به انتهای این پست ها است. من تمایل دارم مقالات سؤالات متداول فعلی خود را به گونه ای بنویسم که سؤالات زیر عنوان ها را بپرسم، سپس در محتوا به آنها پاسخ می دهم. من همچنین از طرحواره FAQPage در هر یک از آن مقالات استفاده می کنم.

چرا آن‌ها را کاهش نمی‌دهید و سؤالات متداول را با خلاصه‌ها در پایان نمایش نمی‌دهید؟

احتمالاً قبلاً آنها را دیده‌اید. چند کشویی آکاردئونی در پایان مقاله، هر کدام با یک سوال. روی آنها کلیک کنید تا سؤال را گسترش دهید و پاسخ خاصی را که به دنبال آن هستید دریافت کنید – این عملکرد چند مزیت دارد:

 • هر کسی که می خواهد عمیقاً موضوع را مطالعه کند، کل مقاله را برای خواندن دارد.
 • هر کسی که بخواهد به یک پاسخ رد شود، می تواند به راحتی این کار را انجام دهد.
 • سوالات متداول خلاصه شده محتوای بیشتری را به صفحه اضافه می کند که همیشه خوب است.
 • افزودن خلاصه پرسش‌های متداول به یک پست قدیمی‌تر می‌تواند به آن در رتبه‌بندی جستجو کمک کند.
 • این به من اجازه می دهد تا از متا چارچوب طرحواره صفحه FAQPage برای به دست آوردن قطعه های ویژه بیشتر استفاده کنم.

این مزایا باعث می‌شود که آن را مانند یک چیز عالی به نظر بیاورید که می‌توانید بدون کار اضافی به مقالات خود به من اضافه کنید.

آیا نکات منفی وجود دارد؟ خب یکی دوتا

 • شما باید روشن کنید که سؤال و پاسخ سؤالات متداول وجود دارد. اگر کاربر نتواند آن را پیدا کند، گوگل از شما خوشش نخواهد آمد که از نشانه گذاری Schema استفاده کنید.
 • اگر  از بیش از یک در یک زمان استفاده می کنید، نشانه گذاری طرحواره می تواند بسیار پیچیده شود . تا زمانی که تگ های Schema شما در تضاد نباشند یا سعی در سوء استفاده از سیستم نداشته باشند، مجاز است.
 • احتمالاً برای مدیریت صحیح سؤالات متداول به حداقل یک افزونه نیاز دارد. همه افزونه ها، هر چند کوچک، فرصتی برای معرفی مسائل امنیتی، اضافه کردن بار تعمیر و نگهداری، اضافه کردن تضادها به وب سایت شما یا کاهش سرعت کار با گنجاندن دارایی ها در صفحاتی که به آنها نیاز نیست، دارند.

به نظر من اینها معایب بسیار کمی هستند. بدترین این نکات منفی نوشتن خود موارد سؤالات متداول است که برای هر یک از مقالات سؤالات متداول شما زمان اضافی اضافه می کند. آنقدرها هم بد نیست، اما هر ذره ای اضافه می شود.

قبل از اینکه شروع کنی

قبل از اینکه شروع به اضافه کردن بخش های پرسش و پاسخ به پست های خود کنید، ابتدا باید در نظر بگیرید که آیا این مورد برای شما و وبلاگ شما مفید است یا خیر.هدف کلی از افزودن سؤالات متداول به یک پست، افزودن خلاصه و مرجع برای کاربران است. مانند بسیاری از موارد مرتبط با گوگل و سئو، شما می خواهید کاربران و تجربه کاربری را در اولویت قرار دهید، و اگر پرسش های متداول شما ارزش افزوده ای نداشته باشد، کمک چندانی به شما نخواهد کرد.

اگر نمی توانید بفهمید که چگونه یک سؤال متداول را به روشی مرتبط با موضوع اضافه کنید، وقت خود را با تلاش برای تحمیل آن تلف نکنید. من فکر می‌کنم این یک استراتژی عالی برای استفاده کم است، اما اگر سعی کنید آن را در هر پست وبلاگی که می‌نویسید بچسبانید، خیلی سریع به عنوان هرزنامه و سوء استفاده‌کننده ظاهر می‌شود.

در مرحله دوم، قبل از شروع، باید با این دو صفحه وب آشنا شوید:

 • مرجع جستجوی مرکزی گوگل برای صفحات داده های ساختاریافته سوالات متداول
 • مستندات صفحه پرسش و پاسخ Schema.org

بین این دو، شما همه چیزهایی را که از نظر فنی برای پیاده سازی یک صفحه پرسش و پاسخ نیاز دارید، خواهید داشت. تنها چیزی که باقی می ماند این است که بفهمیم چگونه این کار را انجام دهیم. خوشبختانه، با یک وب سایت وردپرس، اضافه کردن این قابلیت در ویرایشگر وردپرس نسبتا آسان است.

یکی از بزرگ‌ترین راهکارها این است که می‌توانید از طرح سؤالات متداول در صفحه‌ای استفاده کنید که فقط یک جفت سؤال و پاسخ دارد. با این حال، کل سوال و پاسخ کامل باید برچسب گذاری شوند، به این معنی که ممکن است لازم باشد کل پست وبلاگ خود را به عنوان یک تکه کپسوله کنید تا یک برچسب به آن اضافه کنید. به همین دلیل ترجیح می دهم از آن برای بخش های کوچکتر به جای صفحات بزرگ استفاده کنم.

1: Easy Accordion

بیشتر بخش‌های پرسش‌های متداول (زمانی که پایگاه‌های دانش گسترده مانند ویکی نیستند) پرسش‌های متداول ساده به سبک آکاردئونی هستند که به قسمت جلویی اضافه می‌شوند. آکاردئون ها DIV هایی در کد شما هستند که به طور پیش فرض مخفی می شوند و با کلیک کردن، محتوای خود را نشان می دهند. هر کدام دارای یک هدر قابل مشاهده است، بنابراین کاربران می توانند سوال را ببینند و روی آن کلیک کنند تا بدون خروج از صفحه، پاسخ دریافت کنند.

به طور بحرانی، محتوا از گوگل “پنهان” نیست.تا آنجا که به گوگل مربوط می شود، تمام پرسش ها و پاسخ ها برای خوانندگان صفحه قابل مشاهده است – این از بروز هرگونه مشکل در محتوای مخفی یا تولید شده توسط اسکریپت جلوگیری می کند که ممکن است شما را به خاطر آن جریمه کنند. محتوای پنهان معمولاً فقط در صورتی برای شما مضر است که کاربران شانسی برای دیدن آن نداشته باشند.

Easy Accordion یک افزونه برای سایت های وردپرسی است که این بخش های مخفی را برای شما ایجاد می کند. این به شما امکان می‌دهد گزینه‌های مختلف را پیکربندی کنید، از جمله اینکه آیا باز یا بسته می‌شوند یا نه و چگونه هنگام کلیک کردن رفتار می‌کنند. همچنین اگر می‌خواهید برای نسخه پرمیوم آن‌ها هزینه کنید، گزینه‌های زیادی وجود دارد، اما به شدت ضروری نیست.

1: Easy Accordion

مشکل این گزینه این است که  فقط  آکاردئون است. تا آنجا که من می توانم بگویم، نشانه گذاری Schema را نه در افزونه رایگان و نه در نسخه حرفه ای انجام نمی دهد. بنابراین، اگر قصد استفاده از Schema را دارید، به افزونه دیگری برای ایجاد و ادغام Schema برای شما نیاز دارید.

بسیاری از پلاگین های محبوب سئو اگر برای یادگیری نحوه کار وقت بگذارید، Schema را مدیریت می کنند. به عنوان مثال، Yoast این کار را به صورت بومی انجام می دهد.

از طرف دیگر، می‌توانید از افزونه‌ای مانند  Schema & Structured Data برای WP یا  WP Schema Pro  (انتخاب من) استفاده کنید تا یک منبع اختصاصی برای نشانه‌گذاری Schema خود داشته باشید.


2: Ultimate FAQ Plugin

بنابراین برای گزینه اول، یک پلاگین آکاردئون و یک پلاگین Schema را به شما می دهم و به شما می گویم که آن را درست کنید. این خوب است، اما چرا وقتی یکی می تواند این کار را انجام دهد، با دو افزونه زحمت بکشید؟

2: Ultimate FAQ Plugin

Ultimate FAQ  یکی از این افزونه هاست. این یک پلاگین آکاردئونی با برخی ویژگی ها است که آن را برای سئو عالی می کند.

 • این طرحواره سوالات متداول را در نسخه رایگان پشتیبانی می کند. تنظیم و استفاده از آن در باطن وردپرس نیز آسان است.
 • این یک بلوک گوتنبرگ را برای بخش‌های پرسش‌های متداول اضافه می‌کند، بنابراین می‌توانید به راحتی سؤالات متداول را با ویجت کشیدن و رها کردن اضافه و پیکربندی کنید. این میانبر به شما امکان می دهد تا به سرعت و به راحتی یک پرسش متداول را به هر پست وبلاگ اضافه کنید. اگر از بلوک‌های گوتنبرگ استفاده نمی‌کنید، صفحه‌ساز دیگری مانند Elementor یا Divi دارید، می‌خواهید آن‌ها را با قالب وردپرس خود ادغام کنید، یا یک نوع پست سفارشی دارید، می‌توانید آنها را به صورت دستی با یک کد کوتاه سفارشی نیز وارد کنید.
 • این اجازه می دهد تا برای CSS سفارشی خارج از جعبه. یکی از بزرگترین مشکلات من با Easy Accordion این است که فقط چند پوسته در دسترس دارد و شما را ملزم به پرداخت هزینه بیشتری می کند. این ویژگی به شما کنترل کامل CSS را به صورت رایگان می دهد، بنابراین گزینه های سبک نامحدودی دارید.

سوالات متداول نهایی تقریباً برای هر مورد استفاده مبتنی بر وبلاگ مناسب است. همچنین می‌توانید از نسخه پریمیوم آنها برای سؤالات متداول صفحه محصول در صفحات WooCommerce استفاده کنید. چه چیزی را دوست نداشته باشیم؟

2: Ultimate FAQ Plugin

خب، این افزونه چند نقطه ضعف دارد.

 • اولین مورد، تضادهای احتمالی Schema است. اگر از افزونه دیگری برای مدیریت Schema استفاده می‌کنید، و همچنین از این افزونه استفاده می‌کنید، ممکن است با تگ‌های تکراری مواجه شوید که می‌تواند تجزیه Schema شما را مختل کند و ارزش SEO را که به شما می‌دهد حذف کند. رفع آن به اندازه کافی آسان است – فقط یک منبع Schema را انتخاب و استفاده کنید – اما باید مراقب باشید تا مطمئن شوید که در آینده دور با تگ های Schema تکراری مواجه نشوید.
 • مورد دوم این است که استفاده از آن در داشبورد وردپرس پیچیده تر است . Easy Accordion آسان، ساده و محدود (اما کاربردی) است. پرسش‌های متداول نهایی بسیار انعطاف‌پذیرتر و آزادتر است، اما این نیاز به منحنی یادگیری تندتری دارد. اگر به نظر شما خیلی وقت گیر است، ممکن است بخواهید یکی از گزینه های دیگر را امتحان کنید.

زمانی که آن را پایین بیاورید عالی است، اما باید برای یادگیری آن وقت بگذارید. همچنین یک نسخه پلاگین ممتاز با قیمت 67 دلار وجود دارد اگر تصمیم دارید که ویژگی های اضافی ارزش آن را داشته باشند.


3: Accordion FAQ Plugin

گزینه دیگر، جایی بین دو مورد بالا،  پرسش و پاسخ آکاردئون است . این افزونه یک افزونه آکاردئونی بسیار ساده است، اگرچه، مانند Easy Accordion، از Schema نیز پشتیبانی نمی کند. حتی نسخه حرفه ای آن را ذکر نمی کند، بنابراین من فرض می کنم که مزاحم نیست و به شما اجازه می دهد کار خود را انجام دهید.

3: Accordion FAQ Plugin

این افزونه نوعی آکاردئون را اضافه می کند که هر بار فقط یک گزینه را باز نشان می دهد. هنگامی که کاربر روی مورد دوم کلیک می کند یا ضربه می زند، اولین مورد بسته می شود – این ممکن است با اهداف طراحی شما مطابقت داشته باشد یا نباشد، اما بدون شک باعث صرفه جویی در فضا می شود. همچنین دارای دسته ای از قالب های مختلف است که همه آنها بسیار ساده هستند و گزینه های رنگی نامحدود برای آن قالب ها وجود دارد.

نمی‌دانم که توصیه می‌کنم برای نسخه حرفه‌ای پول پرداخت کنید، اما نسخه رایگان تقریباً هر کاری را که می‌خواهید هنگام تنظیم آن انجام می‌دهد، به غیر از Schema.


4: Yoast

قبلاً اشاره کردم که Yoast Schema را برای شما مدیریت می‌کند، اما آیا می‌دانستید که آنها می‌توانند برخی از بلوک‌های اساسی سؤالات متداول را نیز برای شما انجام دهند؟ بخشی از همین سیستم است.

Yoast Premium مجموعه ای از بلوک های Rich Schema Snippet را به ویرایشگر گوتنبرگ شما اضافه می کند. یکی از آنها سؤالات متداول است که یک مجموعه کامل سؤالات متداول را اضافه می کند. می‌توانید سؤالات و پاسخ‌هایی را در داخل آن بلوک اضافه کنید، از جمله HTML، تصاویر، و هر رسانه دیگری که می‌خواهید – این به طور خودکار اضافه می‌شود و به اندازه کافی با کد Schema درست برچسب‌گذاری می‌شود.

4: Yoast

اشتباه نکنید، Yoast چیزهای زیادی در ارائه برتر خود دارد، بنابراین انجام آن ایده بدی نیست. اما اگر بتوانم کمکی به آن کنم، نمی گویم که دوست دارم همه تخم مرغ هایم را در یک سبد بگذارم.

اگر صادق باشیم، خیلی گران نیست – 99 دلار در سال هنوز بسیار ارزان است تا جایی که می توانید برای وب سایت خود پول خرج کنید. با این حال، من سبک هک رشد را با افزونه‌های رایگان یا بسیار ارزان در صورت امکان ترجیح می‌دهم. من مخالف پرداخت هزینه برای چیزی ارزشمند نیستم، در حالی که تنها گزینه است، اما دوست دارم به مردم یاد بدهم که چگونه کارها را به صورت رایگان انجام دهند.


5: Echo Knowledge Base

خوب، بنابراین من می دانم که فرض این پست وبلاگ این است که شما سؤالات متداول کوچکی را به انتهای پست های وبلاگ خود اضافه می کنید. اما اگر هنوز یک پایگاه دانش پرسش‌های متداول برای کل سایت یا خدمات کامل بخواهید، چه؟ خوب، در این صورت، شما چند گزینه دارید.

برخی از گزینه های رایج تر استفاده از سرویس هایی مانند ZenDesk است. اینها یک پایگاه دانش کامل برای راه‌اندازی و اجرا در اختیار شما قرار می‌دهند، اما یا گران هستند یا از شما می‌خواهند از یک URL شخص ثالث برای مستندات استفاده کنید. این مضر است و به همان اندازه سئو دوستانه نیست.

5: Echo Knowledge Base

من  Echo Knowledge Base  را برای این کار دوست دارم. این صفحه پرسش‌های متداول با ظاهری حرفه‌ای و نرم با فضای زیادی برای سفارشی‌سازی در اختیار شما قرار می‌دهد. مسئله اصلی این است که Schema را به صورت بومی نیز انجام نمی دهد، بنابراین باید از یک پلاگین Schema مانند Schema Pro استفاده کنید. با این حال، این چیز بدی برای موتور اسناد اصلی نیست.


جمع بندی

در این مقاله بهترین افزونه‌های FAQ را بهتون معرفی کردیم، شما از چه افزونه‌هایی استفاده می‌کنید برامون در بخش کامنت‌ها بگید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین ساعات جشنواره بلک فرایدی! ... تا 90 درصد تخفیف روی تمامی دوره‌ها ...تخفیف‌تو بگیر!
+
آموزش‌های ویدیویی جدید در یوتیوب