آموزش افزونه درگاه پرداخت زرین پال وردپرس

آموزش افزونه زرین پال وردپرس | درگاه پرداخت

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 2 مهر 1402

آموزش افزونه درگاه پرداخت زرین پال وردپرس را در این مقاله آماده کرده‌ایم. درگاه پرداخت یک بحث بسیار مهم در سایت است که باید به درستی تنظیم شود تا کاربران بتوانند با استفاده از آن پرداخت کالا‌های خریداری شده خود را انجام دهند، اگر در این باره تحقیق داشته باشید متوجه خواهید شد که درگاه پرداخت زرین پال یکی از بهترین درگاه های پرداخت‌ ایرانی است که فعالیت دارد و می‌توانید از آن استفاده کنید و خدمات بسیار عالی را دریافت کنید.

در مقاله آموزش افزونه درگاه پرداخت زرین پال وردپرس از سری مقالات آموزش وردپرس می‌خواهیم به صورت کامل توضح دهیم که چگونه می‌توانید با استفاده از افزونه زرین پال، سایت‌های وردپرسی را به درگاه پرداخت آنلاین متصل کنید و به بهترین شکل ممکن فروشگاه اینترنتی خود را به درگاه پرداخت اینترنتی متصل کنید.

افزونه زرین پال وردپرس

برای اتصال درگاه پرداخت زرین پال به سایت وردپرس نیاز است افزونه درگاه پرداخت زرین پال را نصب کنید، در غیر این صورت نمی‌توانید درگاه پرداخت زرین پال را به سایت متصل کنید، یکی از ویژگی‌های جالبی که زرین پال دارد و برای شما می‌تواند بسیار کاربردی باشد، این است که برای افزونه‌های مختلفی که نیاز به پرداخت آنلاین دارند در سایت یک افزونه کمکی ایجاد کرده تا بتوانید درگاه زرین پال را به خوبی با آن متصل کنید و درگاه پرداخت شما فعال شود.

افزونه پرداخت امن زرین‌پال برای ووکامرس

با توجه به این که ووکامرس بزرگ‌ترین فروشگاه ساز اینترنتی دنیا است بسیاری از کسب و کار‌ها که خدمات درگاه پرداختی ارائه می‌دهند بر روی این افزونه تمرکز کرده‌اند تا بتوانند به خوبی با افزونه سازگار شوند و افرادی که از آن استفاده می‌کنند بتوانند درگاه اینترنتی خود را هم به سایت متصل کنند و از این نظر مشکلی نداشته باشند. افزونه زرین پال برای ووکامرس به صورت کاملا رایگان عرضه شده است و خیلی ساده می‌توانید آن‌را در دسترس خود داشته باشید، توجه کنید که این افزونه توسط تیم زرین پال طراحی شده و بسیار امن است پس نگران امنیت آن نباشید.

دانلود افزونه زرین پال وردپرس

برای دسترسی به این افزونه می‌توانید به صفحه دانلود افزونه زرین پال برای ووکامرس در آزمایشگاه زرین پال مراجعه کنید و خیلی ساده آن‌ را دانلود و در سایت خود نصب کنید، بعد از نصب افزونه با ادامه مقاله آموزش نصب افزونه زرین پال وردپرس همراه ما باشید تا به صورت کامل توضیح دهیم که چگونه می‌توانید این درگاه را به سایت خود متصل کنید.

افزونه‌ای که در آزمایشگاه زرین پال برای ووکامرس وجود دارد را در سایت طبق آموزش نصب افزونه وردپرس، نصب کنید تا بتوانید آن‌را در سایت تنظیم کنید و درگاه پرداخت برای سایت فعال شود، البته باید توجه داشته باشید که قبل از نصب این افزونه باید ووکامرس در سایت شما نصب شده باشد در غیر این صورت نمی‌توانید از آن استفاده کنید و در کل اصلا کاربردی برای شما نخواهد داشت.

آموزش نصب افزونه درگاه پرداخت زرین پال ووکامرس

بعد از نصب افزونه نیاز است یک سری تنظیمات را در سایت داشته باشید، این تنظیمات مهم هستند و طبق فروشگاه شما باید تعیین شود که در این بخش به صورت کامل با ما همراه باشید تا این بخش‌ها را تک به تک مورد بررسی قرار دهیم و آن‌ها را آموزش دهیم.

آموزش افزونه زرین پال برای ووکامرس
آموزش افزونه زرین پال برای ووکامرس

بعد از نصب افزونه داخل خود پیشخوان وردپرس گزینه‌ای ایجاد نمی‌شود و برای دسترسی به آن باید از طریق ووکامرس > پیکربندی و پرداخت‌ها به تنظیمات افزونه زرین پال دسترسی داشته باشید، توجه کنید که در این بخش به صورت پیش‌فرض یک سری موارد دیگر برای پرداخت محصولات وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را در سایت فعال و یا غیر‌فعال کنید، در کنار این موارد هم با نصب افزونه پرداخت امن زرین پال به وجود می‌آید که باید با دکمه مربوطه به آن یعنی راه‌اندازی شروع کنید تنظیمات آن‌را انجام دهید.

آموزش نصب درگاه پرداخت در وردپرس

پیکربندی زرین پال در افزونه ووکامرس
پیکربندی زرین پال در افزونه ووکامرس

در تصویر بالا همان‌طور که مشاهده می‌کنید یک سری تنظیمات مربوط به افزونه زرین پال است که تک به تک آن‌ها را در این بخش توضیح می دهیم.

  • فعالسازی/غیرفعالسازی: با استفاده از این کادر می‌توانید تعیین کنید که زرین پال در سایت فعال و یا غیرفعال شود، باید گزینه مقابل این مورد را تیک بزنید تا درگاه شروع به کار کند.
  • عنوان درگاه/توضیحات درگاه: در این 2 کادر می‌توانید نام درگاه و نوع آن را بنویسید و یک توضیحی درباره آن ارائه دهید تا کاربران در هنگام پرداخت با خیال راحت پرداخت را انجام دهند و از این بابت مشکلی نداشته باشند.
  • مرچنت کد: با استفاده از این کارد باید مرچنت کدی که از زرین پال دریافت کردید را وارد کنید تا درگاه به سایت متصل شود و نحوه کار کرد آن هم در ادامه مقاله به شما توضیح خواهیم داد که چگونه دقیقا درگاه در سایت شما کار می‌کند.

زرین گیت چیست

آموزش تنظیمات افزونه زرین پال برای وردپرس
آموزش تنظیمات افزونه زرین پال برای وردپرس

اگر کمی صفحه را به پایین اسکرول کنید چند کادر دیگر هم مانند تصویر بالا می‌توانید ببینید که این مقادیر هم باید در سایت تنظیم کنید.

  • فعالسازی زرین گیت: با فعال کردن این گزینه دیگر وقتی کاربر برای پرداخت فاکتور اقدام می‌کند به صفحه واسط زرین پال ارجاع داده نمی‌شود و دقیقا به درگاه متصل می‌شود و پرداخت را انجام می‌دهد و همین موضوع هم می‌تواند بسیار کار کاربر را برای خرید ساده‌تر کند.
  • پیام پرداخت موفق: در این کادر می‌توانید یک متنی را بنویسید که کاربر وقتی یک خرید موفق در سایت دارد بعد از پرداخت موفق این پیام به کاربر نمایش داده می‌‌شود و در واقع یک تشکر از کاربر برای خرید است که تقریبا همه سایت‌ها این مورد را دارند.
  • پیام پرداخت ناموفق: در این کادر هم می‌توانید پیامی بنویسید که کاربر وقتی با موفقیت پرداخت را انجام نداد این پیام به او نمایش داده شود و مشکلات احتمالی به کاربر برای پرداخت اطلاع داده شود.

در آخر هم باید ذخیره تغییرات را کلیک کنید تا تمام این تنظیمات اعمال شود.

نحوه کار کرد زرین پال در ووکامرس

ممکن است از نحوه کارکرد زرین پال سوالی داشته باشید و یا ابهامی داشته باشید که چگونه کار می‌کند، در این بخش با توضیحی ساده می‌خواهیم نحوه کارکرد زرین پال با ووکامرس را بیان کنیم.

در واقع شما وقتی در ووکامرس فعالیت دارید و محصولاتی را اضافه می‌کنید، به صورت خودکار قیمتی که در آن اضافه می‌کنید داخل زرین پال ذخیره می‌شود و وقتی که کاربر می‌خواهد پرداخت هزینه آن‌را انجام دهد دقیقا همان مبلغ در درگاه نمایش داده شده و کاربر آن‌را پرداخت می‌کند، به این صورت دیگر نیاز نیست برای هر محصول زرین لینک ایجاد کنید و هزاران لینک پرداخت برای محصولات داشته باشید.

چی یاد گرفتیم؟

در این مقاله سعی داشتیم به صورت کامل توضیح دهیم که چگونه می‌توانید یک درگاه ایرانی بسیار عالی یعنی زرین پال را به ووکامرس و سایت فروشگاهی خود متصل کنید تا سایت شما درگاه پرداخت آنلاین داشته باشد، در کل این کار برای سایت‌های فروشگاهی مهم است و حتما باید برای سایت فروشگاهی خود یک درگاه پرداخت مانند زرین پال داشته باشید.

امیدواریم از خواندن مقاله آموزش افزونه درگاه پرداخت زرین پال وردپرس لذت برده باشید و اطلاعات کاملی را نسبت به این موضوع کسب کرده باشید و هر سوالی هم دارید می‌توانید از قسمت نظرات مقاله با ما در میان بگذارید تا شما را خیلی سریع راهنمایی کنیم.

4.2/5 - (5 امتیاز)

دیدگاه و پرسش

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!