بهترین افزونه دیتابیس وردپرس برای بهینه سازی سایت

بهترین افزونه دیتابیس وردپرس برای بهینه سازی سایت

منتشر شده در تاریخ : 28 مرداد 1402

بهترین افزونه دیتابیس وردپرس تمام داده های وب سایت را با استفاده از سیستم مدیریت پایگاه داده MySQL ذخیره می کند. این داده ها شامل نام های کاربری، رمز عبور، پست ها، صفحات و نظرات است. به این ترتیب، حفظ عملکرد بهینه پایگاه داده وردپرس شما ضروری است.

افزونه های پایگاه داده وردپرس به شما امکان می دهند کارهای تعمیر و نگهداری مانند پاکسازی پایگاه داده، ایجاد یک نسخه پشتیبان و تنظیم مجدد آن را انجام دهید. بسیاری از افزونه های پایگاه داده با ویژگی های مختلف مجهز شده اند. برای کمک به انتخاب مناسب، این مقاله از سری مقالات آموزش وردپرس و بهترین افزونه های وردپرس بیشتر به این افزونه ها می پردازیم.

در اکثر محیط های میزبانی وب، می توانید پایگاه داده وردپرس را از رابط phpMyAdmin مدیریت کنید. به شما امکان می دهد بک آپ تهیه کنید و جداول پایگاه داده را تغییر دهید. با این حال، نسبت به برخی از افزونه‌های وردپرس که به شما امکان می‌دهند این کارها را راحت‌تر انجام دهید، کاربردی‌تر است.

بهترین افزونه دیتابیس وردپرس

اکثر افزونه های پایگاه داده وردپرس برای انجام حداقل یکی از وظایف زیر ساخته شده اند:

  • پاکسازی پایگاه: داده به شما کمک می کند تا داده های غیر ضروری را از پایگاه داده پاک کنید. این باعث صرفه جویی در فضای ذخیره سازی می شود و از خطاهای ناخواسته ناشی از داده های به هم ریخته یا فایل های خراب جلوگیری می کند.
  • پشتیبان گیری از پایگاه داده: در حالی که افزونه‌های تخصصی پشتیبان‌گیری وردپرس وجود دارد، برخی به شما اجازه می‌دهند تا یک نسخه پشتیبان به‌طور خاص برای پایگاه داده ایجاد و برنامه‌ریزی کنید.
  • بازنشانی پایگاه: داده در صورت بروز هر گونه خطایی، از افزونه های پایگاه داده وردپرس برای بازنشانی پایگاه داده به حالت اولیه خود استفاده کنید.

این افزونه ها دارای ویژگی های خاصی هستند، بنابراین انتخاب افزونه ای که متناسب با نیازهای فعلی شما باشد حیاتی است. استفاده از افزونه مناسب پایگاه داده وردپرس می تواند مزایای زیر را به همراه داشته باشد:

  • عملکرد سریعتر وب سایت: پایگاه داده می تواند در طول زمان بهم ریخته شود و باعث کند بارگذاری وب سایت شود و خطر خطاهای احتمالی وردپرس را افزایش دهد. افزونه های پایگاه داده وردپرس به شما این امکان را می دهند که سرعت سایت وردپرس خود را با تمیز کردن و بهینه سازی پایگاه داده افزایش دهید.
  • بهینه سازی منابع: شما پاکسازی پایگاه داده داده های بلااستفاده را حذف می کند و منابع سرور شما را آزاد می کند.
  • داده ها را ایمن نگه دارید: افزونه‌های پایگاه داده وردپرس به شما امکان می‌دهند پشتیبان‌گیری از پایگاه داده ایجاد کنید و در صورت بروز مشکلات سرور، تمام داده‌ها را ایمن نگه دارید.
  • کاربر پسند: مدیریت پایگاه داده با استفاده از افزونه وردپرس بسیار ساده تر از انجام دستی آن از طریق phpMyAdmin است.

افزونه های برتر پایگاه داده وردپرس

تمامی این افزونه ها در مخزن افزونه های وردپرس موجود است که می توانید به صورت رایگان آن ها را دانلود و استفاده کنید. اگر به ویژگی‌های پیشرفته نیاز دارید، گزینه‌های برتر نیز در دسترس هستند.

افزونه UpdraftPlus

افزونه UpdraftPlus

UpdraftPlus محبوب ترین افزونه پشتیبان وردپرس است که با پلتفرم های مختلف ذخیره سازی ابری ادغام می شود. پشتیبان گیری برنامه ریزی شده برای فایل های وب سایت و پایگاه داده تنظیمات جداگانه ای دارند.


افزونه WP-Optimize

افزونه WP-Optimize

WP-Optimize یک پلاگین عملکرد همه‌جانبه وردپرس است که شامل تمیز کردن پایگاه داده، فشرده‌سازی تصویر و حافظه پنهان است. برای دسترسی به ویژگی بهینه سازی پایگاه داده، به مسیر WP-Optimize -> Database در داشبورد وردپرس خود بروید.


افزونه BackWPup

افزونه BackWPup

BackWPup به شما امکان می دهد نسخه پشتیبان پایگاه داده را تنها با یک کلیک دانلود کنید. به BackWPup -> Dashboard بروید و روی Download database backup کلیک کنید تا فایل پشتیبان را در رایانه خود دانلود کنید.


افزونه WP Reset

افزونه WP Reset

WP Reset ممکن است مواردی پیش بیاید که لازم باشد کل سایت وردپرس و پایگاه داده آن را به حالت اولیه بازنشانی کنید. افزونه WP Reset راه حل مناسبی برای آن است. برای استفاده از این افزونه، از داشبورد وردپرس خود به Tools -> WP Reset بروید و برگه Reset را باز کنید تا ریست سایت انجام شود.


افزونه Database

افزونه Database

Database یک افزونه پایگاه داده رابطه ای است.که به شما امکان می دهد فرمی را در سایت خود جاسازی کنید و اطلاعات را در یک پایگاه داده اختصاصی جمع آوری کنید که بعداً می توانید آن را صادر کنید. با این حال، راه اندازی این افزونه به زمان زیادی نیاز دارد.


افزونه Advanced Database Cleaner

افزونه Advanced Database Cleaner

Advanced Database Cleaner یک افزونه بهینه ساز برای پاکسازی پایگاه داده وردپرس است. این به شما امکان می دهد تا حداکثر 14 عنصر مختلف را مدیریت کنید، از جمله بازبینی ها، پیش نویس های خودکار، نظرات هرزنامه، و داده های یتیم.


افزونه WP-DBManager

افزونه WP-DBManager

WP-DBManager یک افزونه رایگان پایگاه داده همه در یک وردپرس است که ابزارهای ساده برای استفاده را برای پشتیبان گیری، تعمیر و بهینه سازی اضافه می کند. داشبورد اصلی افزونه پایگاه داده و اطلاعات جدول را به شما نشان می دهد.


افزونه Better Search Replace

افزونه Better Search Replace

Better Search Replace یک افزونه عالی برای انجام کارهای جستجو و جایگزینی برای پایگاه داده شما است. می‌توانید رابط افزونه را در Tools -> Better Search Replace پیدا کنید ، جایی که می‌توانید مقادیر جستجو و جایگزینی را وارد کنید. همچنین می توانید جداول خاصی را برای عمل جستجو و جایگزینی انتخاب کنید.


جمع بندی

این مقاله بهترین افزونه های دیتابیس وردپرس برای بهینه سازی سایت برای کارهای مختلف مدیریت پایگاه داده مانند پشتیبان گیری، پاکسازی و بهینه سازی مفید هستند. با این حال، این پلاگین ها در کارهای خاصی تخصص دارند، بنابراین بسیار مهم است که یکی را انتخاب کنید که برای نیازهای شما مناسب باشد.

3/5 - (2 امتیاز)

نظرات در “بهترین افزونه دیتابیس وردپرس برای بهینه سازی سایت

دیدگاهتان را بنویسید

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!