ساخت پادکست در وردپرس با Seriously Simple Podcasting

ساخت پادکست در وردپرس با Seriously Simple Podcasting

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 1 اسفند 1402

آموزش ساخت پادکست در وردپرس با افزونه Seriously Simple Podcasting: همانطور که همه شما عزیزان می دانید امروزه تعداد کمی از مجموعه ها وجود دارند که به صورت تخصصی به ساخت پادکست در وردپرس می پردازند، کسانی که نیاز به ساخت پادکست در وردپرس دارند تا انتهای این آموزش وردپرس با ما همراه باشند چرا که ما در این مقاله با معرفی و توضیح کامل افزونه Seriously Simple Podcasting اقدام به ساخت پادکست در وردپرس خواهیم کرد، مطمئنا پس از یادگیری این افزونه به سادگی می توانید محتوای صوتی ارزشمندی را تولید نمایید.

تا چندی پیش کمتر کسی به تولید محتوای تصویری یا صوتی فکر می کرد اما امروزه با توجه به پیشرفت در زمینه IT و تکنولوژی تولید پادکست یکی از الزامات در وب سایت های قدرتمند به حساب می آید چرا که سایت های دیگری مانند شما در این زمینه فعالیت کرده و همین موضوع باعث می شود که شما برای پیشی گرفتن از رقبا نیازمند اطلاعات بیشتر و کامل تر باشید تا در نزد مخاطبان به عنوان بهترین مرجع شناخته شوید.

ساخت پادکست در وردپرس با Seriously Simple Podcasting

اگر بخواهیم به صورت ساده در خصوص پادکست در وردپرس صحبت کنیم باید به تولید محتوای صوتی اشاره داشته باشیم، به عبارت ساده تر پادکست همان فایل صوتی بوده که در صورت نیاز می توانید آن را دانلود نمایید.

همانطور که مستحضر هستید امروزه بسیاری از افراد سعی می کنند که از آموزش ویدیویی برای فراگیری علم و دروس استفاده نمایند اما نباید قدرت فایل های صوتی را دست کم بگیرید چرا که بسیاری از افراد زبان انگلیسی را از طریق هندزفری یاد می گیرند که به صورت یک فایل صوتی در تلفن همراه یا رایانه وجود دارد، بنابراین بسته به نیاز استفاده از افزونه Seriously Simple Podcasting به کسانی که سایت وردپرسی دارند پیشنهاد می شود.

لازم به ذکر است که برای ساخت پادکست در وردپرس افزونه های متعددی در مخزن وردپرس وجود داشته که قادر به نصب و اجرای آن می باشید اما افزونه Seriously Simple Podcasting به شما پیشنهاد می گردد چون علاوه بر محبوبیت نسبت به سایر افزونه ها کارایی بیشتری دارد.

افزونه Seriously Simple Podcasting

افزونه Seriously Simple Podcasting
افزونه Seriously Simple Podcasting

برای نصب افزونه Seriously Simple Podcasting در سایت خود هم می توانید با مراجعه به لینک این افزونه در مخزن وردپرس آن را دانلود کنید و مراحل نصب را انجام دهید، و هم چون این یک افزونه رایگان است می توانید از پیشخوان وردپرس، گزینه افزونه ها => افزودن را انتخاب کنید و نام این افزونه را جستجو کنید و آن را نصب و سپس فعال کنید، اگر با مراحل نصب افزونه های وردپرسی آشنایی ندارید، حتما ویدئوی => آموزش نصب افزونه وردپرس را مشاهده کنید.

پس از فعال سازی افزونه Seriously Simple Podcasting، گزینه ای تحت عنوان podcast به پیشخوان وردپرس اضافه می شود که بر روی آن کلیک کنید.

اضافه شدن منوی پادکست در پیشخوان وردپرس برای ساخت پادکست در وردپرس
اضافه شدن منوی پادکست در پیشخوان وردپرس

پس از ورود به صفحه افزونه با گزینه ی dismiss message روبرو خواهید شد که با انتخاب این گزینه می توانید تمام پادکست های ایجاد شده را مشاهده کنید.

Settings

زمانی که وارد تنظیمات یا بخش settings می شوید تب های مختلفی را مشاهده می کنید که برای ساخت پادکست در وردپرس نیازمند آن ها هستید، ما در ادامه به معرفی تمام گزینه ها پرداخته تا به سادگی بتوانید محتوای صوتی خود را تولید کنید.

General

تنطیمات افزونه ساخت پادکست در وردپرس
تنطیمات افزونه ساخت پادکست در وردپرس
 • Podcast post types: در این قسمت می توانید نوع پادکست خود را انتخاب نمایید.
 • Include podcast in main blog: وب سایت شما مانند سایر سایت های موجود در اینترنت دارای نوشته ها و برگه های مختلفی می باشد که با انتخاب این گزینه پادکست تولید شده در قالب اصلی وب سایت نمایان خواهد شد.
 • Media player locations: با انتخاب این گزینه می توانید موقعیت پلیر را مشخص کنید.
تنطیمات افزونه ساخت پادکست در وردپرس
تنطیمات افزونه ساخت پادکست در وردپرس
 • Media player position: با استفاده از این گزینه می توانید موقعیت و محل قرارگیری مدیا پلیر را در پست مشخص کنید.
 • Media player visibility: پس از ساخت پادکست در وردپرس می توانید با انتخاب گزینه Media player visibility نمایش را برای سایر افراد محدود کنید.
 • Enable iTunes fields: با استفاده از این گزینه می توانید فیلد iTunes فعال نمایید.
 • Enable Player meta data: این گزینه می تواند توضیحات را به شما نمایش دهد، یعنی با استفاده از گزینهEnable Player meta data می توانید اطلاعات برای پادکست بنویسید.
 • Media player style: با گزینه Media player style مدیا پلیر مشخص می شود.
 • با سایر گزینه ها می توانید رنگ بندی را تغییر دهید.

Feed details

feed details- ساخت پادکست در وردپرس
feed details- ساخت پادکست در وردپرس

در این بخش می توانید فید وردپرس یا خوراک سایت را اضافه کنید، از آنجایی که انجام این کار برای وب سایت مفید می باشد پیشنهاد می گردد که از این گزینه استفاده نمایید.

Security

security- ساخت پادکست در وردپرس
security- ساخت پادکست در وردپرس

از نام Security می توان متوجه شد که از این تب برای چه منظوری استفاده می شود، پس از ساخت پادکست در وردپرس نیازمند حفاظت از آن هستید تا با تدابیر امنیتی از فایل های صوتی در برابر نفوذگران محافظت شود.

Redirection

redirection- ساخت پادکست در وردپرس
redirection- ساخت پادکست در وردپرس

برای اینکه بتوانید اطلاعات قبلی را به آدرس جدید انتقال دهید وارد زبانه Redirection شده و از این بخش به ریدایرکت URL بپردازید.

Series

series- ساخت پادکست در وردپرس
series- ساخت پادکست در وردپرس

اگر با سیستم مدیریت محتوای وردپرس آشنایی داشته باشید متوجه می شوید که در بخش نوشته یا محصولات امکان دسته بندی وجود دارد، زبانه Series دقیقا برای مشخص نمودن دسته بندی پادکست بوده که در این بخش قابل انجام می باشد.
پس از دسته بندی به سراغ ساخت پادکست در وردپرس خواهیم رفت.

Add new

این افزونه مانند سایر افزونه های موجود در مخزن وردپرس با گزینه ی Add New شروع به کار کرده که صفحه مشاهده شده عینا مانند برگه یا نوشته می باشد که تنها تفاوت آن در تولید محتوای پادکست است. برای اینکه وارد قسمت Podcast episode detail شوید نیازمند وارد کردن تصویر، عنوان مطلب و نوشته هستید.

podcast setting- ساخت پادکست در وردپرس
podcast setting- ساخت پادکست در وردپرس

در صورت وارد نمودن اطلاعات تصویر بالا می توانید پادکست خود را منتشر کنید که نتیجه مانند زیر خواهد شد.

نمونه پادکست ساخته شده با افزونه Seriously Simple Podcasting
نمونه پادکست ساخته شده با افزونه Seriously Simple Podcasting

سوالات متداول

 1. آیا امکان محدود کردن محتوای پادکست وجود داشته که پس از پرداخت هزینه به کاربر نمایش داده شود؟ بله امکان فروش پادکست وجود دارد، تنها کافی است که در بخش تنظیمات پادکست تولید شده را به عنوان یک محصول معرفی کنید.
 2. آیا قالب یا رنگ بندی خاصی برای پادکست ها وجود دارد؟ بله، به سادگی می توانید قالب پلیر و رنگ مخصوصی را برای پادکست خود معرفی کنید.
 3. آیا تنظیم فید یا خوراک برای پادکست موثر است؟ به طور کلی محتوای صوتی، تصویری و متنی نیازمند خوراک وب سایت می باشند، بنابراین باید نگاه ویژه ای به این بخش داشته باشید.
 4. آیا افزونه با قالب وردپرس سازگار است؟ این افزونه پس از نسخه 4/4 به بالا تست شده و مشکلی برای شما به وجود نمی آورد.

جمع ‌بندی

امروزه ایجاد فایل های صوتی و تصویری مخاطب زیادی را نسبت به محتوای متنی دارد چرا که از دیر باز تاکنون این موضوع ثابت شده که افراد به جای خواندن دوست دارند که ببینند یا بشنوند، اگر به تاریخچه رادیو برگردید متوجه می شوید که رادیو زودتر از صنعت چاپ در جهان رونمایی شده است، بنابراین ساخت پادکست از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

در انتها امیدوارم که مقاله ساخت پادکست در وردپرس با افزونه Seriously Simple Podcasting مورد توجه شما قرار گرفته باشه، هر گونه سوالی در رابطه با این مقاله دارید در پایین همین صفحه و در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

4.4/5 - (7 امتیاز)

نظرات در “ساخت پادکست در وردپرس با Seriously Simple Podcasting

 1. fahimeh roohi میگوید:

  سلام و تشکر از اموزش بسیار عالی شما
  بعد از نصب این افزونه امکان اینکه در صفحه اصلی که با المنتور میسازیم یه بخش به نام پادکست تولید کنیم و پادکست ها که در بخش محصول معرفی کردیم با محصولات دیگر نمایش داده نشه و فقط پادکست ها نمایش داده بشن ..امکانش هست ؟
  یه چیزی مثل تاکسونومی و پست تایپ

دیدگاهتان را بنویسید

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!