بهترین ابزارهای تست استراکچر دیتا (Structured Data)

بهترین ابزارهای تست استراکچر دیتا (Structured Data)

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 23 دی 1402

بهترین ابزارهای تست استراکچر دیتا: داده های ساختاریافته کد موجود در وب سایت شما است که محتوای صفحه را توضیح داده و سازماندهی می کند. تصویر زیر نمونه ای از داده های ساخت یافته است.

داده های ساختاریافته به سئو و بازاریابی مربوط می شود زیرا به موتورهای جستجو کمک می کند محتوا و وب سایت شما را درک کنند. هنگامی که محتوای وب سایت شما با استفاده از داده های ساختاریافته بهینه شود، دید بیشتری برای صفحات سایت خود در SERP ها به دست خواهید آورد.

پیش نمایش ابزار تست داده های ساختاریافته

با توجه به تاثیر داده های ساختاریافته بر سئو، باید اطمینان حاصل کنید که داده های ساختاری وب سایت شما بهینه شده است. در این مقاله از سری مقالات آموزش سئو برخی از ابزارهای تست داده‌های ساختاریافته با کیفیت بالا را توصیه می‌کنیم و توضیح می‌دهیم که چگونه خطاهایی را که در فرآیند آزمایش خود پیدا می‌کنید برطرف کنید.


Rich Results Test

ابزار تست داده های ساختار یافته گوگل داده ها را در صفحات سایت دسکتاپ و تلفن همراه شما تجزیه و تحلیل می کند تا مطمئن شود که از نتایج غنی پشتیبانی می کند. این به طور خاص ویژگی های خاص Google SERPs را آزمایش می کند، بنابراین اگر وب سایت خود را برای نتایج جستجوی Google بهینه می کنید، استفاده از آن بسیار مهم است.

Rich Results Test

برای استفاده از آن، کافی است یک URL یا قطعه کد را بچسبانید و روی تست کلیک کنید تا نتایج خطاها را نشان دهد و نحوه رفع آنها را توضیح دهد.


JSON-LD Playground

JSON-LD Playground  سینتکس داده های ساخت یافته شما را در برابر استانداردهای JSON آزمایش می کند تا از صحت آن اطمینان حاصل کند. برای استفاده از آن، به سادگی کد نشانه گذاری داده های ساخت یافته خود را وارد کنید و گزارش مفصلی دریافت خواهید کرد.

JSON-LD Playground

این ابزار همچنین ساختارهای کد نمونه ای را برای دسته های خاص، مانند دستور العمل ها یا افراد، به اشتراک می گذارد که می توانید از آنها برای مدل سازی داده های ساخت یافته خود استفاده کنید.


Schema.org

Schema.org  سینتکس داده های ساخت یافته شما را بررسی می کند تا مطمئن شود که الزامات نشانه گذاری طرحواره استاندارد را برآورده می کند. در حالی که تست نتایج غنی گوگل بیشتر بر ویژگی‌های Google SERP تمرکز دارد، این ابزار تمام نشانه‌گذاری‌های طرح‌واره‌ای ممکن مانند، برای مثال، ساختار صحیح وب‌سایت یک رستوران را بررسی می‌کند.

Schema.org

برای استفاده از آن، قطعه کد یا URL خود را جای‌گذاری کنید و روی اجرای تست کلیک کنید. نتایج شما هر گونه خطا را اعلام می کند و به شما اطلاع می دهد که چگونه آنها را برطرف کنید.


Bing Markup Validator

اعتبارسنجی نشانه گذاری بینگ  داده های ساختار یافته سایت شما را از نظر خطاهای نشانه گذاری تجزیه و تحلیل می کند و پیشنهاداتی در مورد چگونگی بهبود ارائه می دهد. اگر سایت خود را برای Bing SERP بهینه می کنید، این سایتی است که باید از آن استفاده کنید. با نگه داشتن ماوس روی هر یک از مسائل، یک کادر گفتگو ظاهر می شود که نحوه حل مشکل را توضیح می دهد.

Bing Markup Validator

SEO Site Checkup

تست داده های ساخت یافته SEO Site Checkup  تجزیه و تحلیل می کند که آیا داده های ساخت یافته شما با مشخصات HTML Microdata مطابقت دارند یا خیر. برای استفاده از این ابزار، کافی است URL صفحه‌ای را که در حال بررسی آن هستید جای‌گذاری کنید و آزمایش را اجرا کنید.

SEO Site Checkup

نتایج تعداد کل خطاها، سطح اولویت پیشنهادی آنها برای رفع آنها، و پیوندهایی به راهنماهایی که به شما در رفع مشکلات کمک می کنند را نشان می دهد.


Email Markup Tester

Google’s Email Markup Tester  HTML ایمیل شما را تجزیه و تحلیل می کند تا بررسی کند که آیا با مشخصات استاندارد مطابقت دارد یا خیر. برای استفاده از آن، به سادگی کد خود را در کادر متنی قرار دهید و روی تأیید کلیک کنید. اگر خطایی وجود داشته باشد، ابزار آنها را فراخوانی می کند تا شما آن را برطرف کنید.

6. Email Markup Tester

RDF Translator

مترجم RDF  انواع مختلف فرمت های داده های ساختاریافته را تأیید می کند تا مطمئن شود سایت شما به درستی راه اندازی شده است. برای بررسی کد خود، کافی است URL سایت یا قطعه کد خود را جایگذاری کنید و روی ارسال کلیک کنید.

7. RDF Translator

Search Console Structured Data Report

گزارش داده‌های ساختاریافته کنسول جستجو  به شما یک نمای کلی از داده‌های ساختاریافته‌تان می‌دهد که شامل تعداد کل عناصر معتبر، عناصر معتبر همراه با هشدارها و خطاها است. اگر روی ردیف‌های گزارش حاوی خطا کلیک کنید، ابزار دقیقاً به شما می‌گوید که خطا چیست تا بتوانید با مشکل مقابله کنید.

Search Console Structured Data Report

مولد داده های ساخت یافته

Markle’s Schema Markup Generator

Merkle’s Schema Markup Generator به شما کمک می کند تا داده های ساختاری دقیقی را برای وب سایت و صفحات وب سایت خود ایجاد کنید. شما می توانید برای مقالات، رویدادها، صفحات پرسش های متداول، و غیره، نشانه گذاری های طرحواره ای ایجاد کنید که به درستی قالب بندی شده اند و از مناسب بودن وب سایت شما برای نمایش در SERP ها اطمینان حاصل کنید.

Markle’s Schema Markup Generator

به سادگی طرح مورد نیاز خود را انتخاب کنید، اطلاعات خود را وارد کنید و کد را در سایت خود کپی و جایگذاری کنید.


Structured Data Markup Helper

راهنمای نشانه گذاری داده های ساخت یافته به  شما کمک می کند تا داده های ساختاریافته ای را ایجاد کنید که مطابق با استانداردهای Google باشد. شما به سادگی URL خود را در وب سایت یا HTML ایمیل خود قرار دهید، نوع داده ای را که وارد می کنید (یعنی یک پست شغلی) انتخاب کنید و روی Start Tagging کلیک کنید.

Structured Data Markup Helper

سپس این ابزار با استفاده از تگ های صحیحی که محتوای شما را در SERP ها نمایان می کند، داده های ساختار یافته شما را به شما می دهد.


اگر هنگام آزمایش داده های ساختاریافته خود خطاهایی دریافت می کنید، رفع آنها برای اطمینان از نمایش سایت شما در SERP ها بسیار مهم است. بسیاری از ابزارهای تست ساختاریافته پیشنهادهایی در مورد نحوه حذف خطاها در داده های ساخت یافته ارائه می دهند، و در زیر به برخی از مراحل مهم برای به خاطر سپردن خواهیم پرداخت.

فیلدهای از دست رفته را پر کنید.

برخی از رایج ترین خطاهایی که ممکن است مشاهده کنید، فیلدهای گم شده است. این معمولاً به این معنی است که شما عنصری در داده های ساختار یافته خود دارید که فیلد مربوطه ای ندارد که توضیح دهد داده چیست. برای مثال، اگر تاریخ انتشار را در داده های ساختاریافته برای یک مقاله خبری از دست بدهید، ممکن است ببینید:

گمشده:تاریخ انتشار

به سادگی می توانید با وارد کردن تاریخ انتشار این خطا را برطرف کنید.

بخش‌هایی که بیشترین خطا را دارند اولویت بندی کنید.

پس از آزمایش داده های ساختاریافته، ابزار شما ممکن است توجه را به انواع داده هایی جلب کند که بیشترین خطا را دارند. ابتدا باید این موارد را برطرف کنید، زیرا خطاهای موجود در آنها ممکن است به خطاهای بعدی کمک کند که پس از رفع آنها خود به خود برطرف می شوند.

رفع اقدامات دستی.

اقدامات دستی زمانی است که یک بازبین انسانی تشخیص می دهد که صفحات سایت شما با دستورالعمل های وب مستر گوگل مطابقت ندارند. به عنوان مثال، یک صفحه در سایت شما از نشانه گذاری بررسی استاندارد استفاده می کند اما هیچ نظری را شامل نمی شود. باید فوراً به این خطاها رسیدگی کنید زیرا اقدامات دستی می تواند به طور قابل توجهی بر رتبه سایت شما تأثیر بگذارد.


جمع بندی

شما باید آزمایش و اعتبارسنجی داده های ساختار یافته وب سایت خود را به عنوان یکی از اجزای حیاتی فرآیند SEO خود در نظر بگیرید، زیرا تأثیر قابل توجهی بر ظاهر شدن سایت شما در نتایج جستجو دارد. در انتها امیدواریم که مقاله بهترین ابزارهای تست استراکچر دیتا (Structured Data) برای شما مفید واقع شده باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه و پرسش

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!