آموزش افزونه گرویتی فرم

آموزش افزونه گرویتی فرم

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 24, بهمن, 1400

فرم‌ها در سایت بسیار مهم هستند و در واقع هر بخش سایت ممکن است نیاز به فرم‌های خاص خود را داشته باشد که با این فرم‌ها می توان یک سری اطلاعات را به‌صورت کلی جمع آوری کرد و تمامی آن‌ها می‌توانند کاربردی باشند، اما از همه مهم‌تر این است که از چه فرم سازی باید برای طراحی این فرم‌های سایت استفاده کرد که ما گرویتی فرم را به شما پیشنهاد می‌کنیم تا بتوانید با استفاده از آن فرم‌های بی‌نظیری را طراحی کنید، در این مقاله از سری مقالات آموزش وردپرس هم قصد داریم آموزش افزونه گرویتی فرم را به صورت کامل به شما ارائه دهیم تا بتوانید فرم‌های مورد نیاز خود را با استفاده از این افزونه طراحی و اجرا کنید.

افزونه گرویتی فرم به عنوان یکی از بهترین فرم ساز‌هایی شناخته می‌شود که تاکنون در وردپرس عرضه شده و بسیاری از افراد هستند که برای سایت‌های خود از آن استفاده می‌کنند و فرم‌های عالی را طراحی کرده‌اند، ما حتی در مقاله بهترین فرم ساز های وردپرس هم به این افزونه اشاره کردیم.

اما یک‌سری از افراد هستند که ممکن است خیلی آشنایی زیادی نسبت به این افزونه نداشته باشند و یا حتی فکر کنند که این افزونه پیچیده است به همین دلیل ما این مقاله را آماده کردیم تا آموزش قدم‌به‌قدم گرویتی فرم را به شما ارائه دهیم و شما با استفاده از این آموزش افزونه گرویتی فرم بتوانید هر نوع فرمی را برای خود طراحی کنید.

افزونه گرویتی فرم چیست؟

قبل از این که بخواهیم به سراغ آموزش افزونه گرویتی فرم برویم، بهتر است که توضیح کاملی درباره این افزونه به شما ارائه دهیم تا بتوانید با استفاده از این توضیحات آشنایی کاملی را نسبت به این افزونه داشته باشید؛ اگر خیلی ساده بخواهیم این افزونه را توضیح دهیم باید به قدرت طراحی هر نوع فرم آن بپردازیم که می‌توانید با استفاده از آن هر نوع فرمی را با هر شکل و اندازه یا استایلی برای خود طراحی کنید که همین قابلیت هم باعث شده است افراد زیاد به آن علاقه‌‌مند باشند و از آن استفاده کنند.

افزونه گرویتی فرم یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین افزونه‌های فرم ساز است که در حال حاضر میلیون‌ها سایت از آن استفاده می‌کنند اما با توجه به این که در مخزن وردپرس قرار نگرفته است نمی‌توان به آمار نصب دقیق آن دسترسی داشت، این افزونه کاکرد خیلی ساده‌ای دارد و شما اصلا نیاز نیست که تخصص زیادی را برای ساخت فرم داشته باشید و فقط کافی است که با چند کلیک فرم خود را ایجاد کنید.

افزونه گرویتی فرم چیست؟
افزونه گرویتی فرم چیست؟

نوع طراحی با این افزونه هم به صورت کشیدن و رها کردن (Drag And Drop) است که با این روش همه می‌توانند کار کنند تا فرم‌های خود را ایجاد کنند، البته فقط به این صورت نیست که شما یک‌سری دکمه‌هایی را با استایل پیش‌فرض داشته باشید بلکه می‌توانید به صورت دلخواه آن‌ها را تغییر دهید یا اگر به CSS مسلط باشید می‌توانید کد استایل‌های خاص خود را به آن اضافه کنید که بسیار عالی است.

همان‌طور که گفته شد این افزونه رایگان نیست و برای دریافت آن باید هزینه‌‌ای بپردازید تا بتوانید آن‌را در سایت خود نصب و استفاده کنید که واقعا هم ارزش هزینه را دارد چرا که برای طراحی شما را محدود نخواهد کرد و هر نوع فرمی را که بخواهید می‌توانید با استفاده از آن طراحی کنید.

آیتم‌های خود این افزونه بیش از 30 مورد است اما اگر بخواهید آیتم‌های بیشتری را داشته باشید با نصب افزودنی‌های آن قادر خواهید بود که به‌صورت تکه‌تکه آیتم‌های مختلفی را برای کار‌های مختلف در افزونه فعال کنید و از آن‌ها استفاده نمایید؛ حتی یکی از جالب‌ترین مواردی که با گرویتی فرم خواهید داشت هم این است که می‌توانید برای آیتم‌های مختلف منطق شرطی بگذارید تا فرم‌های کاملا هوشمند را در سایت اجرا کنید.

پیشنهاد می‌کنیم که اگر می‌خواهید خیلی ساده یک‌سری فرم‌ها را در سایت خود داشته باشید و خیلی وقت طراحی‌های خاص را ندارید و نمی‌توانید به صورت کد نویسی هم آن‌ها را اجرا کنید این افزونه را برای خود انتخاب کنید تا با آن بتوانید نیاز‌های خود را برای طراحی فرم سایت رفع کنید.

آموزش افزونه گرویتی فرم

افزونه گرویتی فرم را نه می‌توان گفت که خیلی آموزش ساده‌ای خواهد داشت و نه می‌‌توان درباره سختی کار با آن توضیحی داد چرا که یک افزونه‌ای است که کارایی آن بسیار ساده است و اصلا شما نیاز نیست که ساعت‌ها وقت بگذارید و با آن کار کنید تا یاد بگیرید، پس تا آخر این مقاله را با ما همراه باشید تا به صورت کامل آموزش افزونه گرویتی فرم را به شما ارائه دهیم.

نکته: قبل شروع آموزش افزونه گرویتی فرم حتما افزونه را از فروشگاه‌های رسمی فروش افزونه خریداری کنید و آن‌را در سایت خود نصب کنید تا در حین آموزش بتوانید بخش‌های مختلف آن هم در سایت خود بررسی کنید و یا حتی یک سری فرم‌ها را به همراه آموزش طراحی کنید.

در ضمن دقت داشته باشید که اگر افزونه شما به زبان فارسی نیست می‌توانید فارسی ساز گرویتی فرم را از مخزن وردپرس دریافت کنید تا این افزونه را به ساده‌ترین شکل ممکن فارسی سازی کنید.

آموزش افزونه گرویتی فرم
آموزش افزونه گرویتی فرم

بعد از نصب افزونه یک گزینه جدید به منو پیشخوان شما اضافه خواهد شد که می‌توانید با استفاده از بخش فرم‌ها تمامی این افزونه را مدیریت کنید و فرم‌های خود را ایجاد کنید، در مقاله بخش به بخش تمامی این موارد را به شما توضیح خواهیم داد که با تمامی آن‌ها آشنایی پیدا کنید و فرم‌های مورد نظر خود را طراحی کنید.

ساخت فرم در افزونه گرویتی فرم

ساخت فرم در گرویتی فرم خیلی ساده است؛ با کلیک بر روی دکمه آبی رنگ افزودن جدید می‌توانید به بخش ساخت یک فرم بروید و المان‌های ساخت فرم جدید را در افزونه داشته باشید.

ساخت فرم در افزونه گرویتی فرم
ساخت فرم در افزونه گرویتی فرم

بعد از این که بر‌روی افزودن جدید کلیک می کنید با صفحه بالا مواجه خواهید شد که باید یک نام برای فرم خود انتخاب کنید و به‌صورت دلخواه می‌توانید یک توضیح کوتاهی هم درباره فرم بنویسید که بعدا اگر فرم‌های سایت زیاد شد متوجه شوید که دقیقا فرم در جهت چه کاری ساخته شده است.

آموزش افزونه گرویتی فرم بخش ساخت فرم
آموزش افزونه گرویتی فرم بخش ساخت فرم

بعد از مشخص کردن نام و توضیحات فرم شما با صفحه بالا روبرو خواهید شد که می‌توانید از طریق منو سمت چپ صفحه المان‌ها را در دسترس داشته باشید، تمامی این فیلد‌هایی که وجود دارد می‌توانند کاربردی باشند اما صرفا نیاز نیست که تمامی آن‌ها را هم برای خود استفاده کنید.

 1. فیلدهای استاندارد: در این بخش فیلد‌های استاندارد شما می‌توانید یک‌سری فیلد‌های پیاده که برای ساخت فرم‌های ساده و متوسط استفاده می‌شوند را در دسترس داشته باشید و خیلی ساده فرم تماس با ما، مشاوره و… را برای خود ایجاد کنید.
 2. فیلد های پیشرفته: با استفاده از این فیلد‌ها شما می‌توانید یک‌سری موارد دیگر را در دسترس داشته باشید تا فرم‌های پییشرفته‌تری را طراحی کنید، البته دقت داشته باشید که استفاده از این فیلد‌ها نیاز به زمان بیشتری دارد تا بتوانید با شرطی کردن آن‌ها هم آشنا شوید.
 3. فیلدهای ارسال نوشته: اگر می‌خواهید در سایت خود یک‌سری فرم را داشته باشید تا کاربران بتوانند ارسال نوشته را در سایت شما انجام دهند و یا در واقع می‌خواهید پست مهمان را در سایت خود داشته باشید، می‌توانید از طریق فیلد‌های ارسال نوشته خیلی ساده المان‌های مورد نظر خود را در دسترس داشته باشید.
 4. فیلدهای قیمت گذاری: یکی از قابلیت‌‌های بسیار عالی این افزونه هم دقیقا همین سازگاری با ووکامرس است که می‌توانید با استفاده از این فیلد‌ها یک سری محصولات را اضافه کنید و فیلد‌های قیمت گذاری و اضافه کردن محصول را داشته باشید.

خیلی خب تمامی این دسته فیلد‌ها می‌توانند برای شما مناسب باشند که با استفاده از آن‌ها قادر خواهید بود یک‌سری فرم‌های عالی و یا ساده را برای سایت خود طراحی کنید تا به کاربران از آن استفاده کنند و یک‌سری اطلاعات را ارسال کنند.

بخش صندوق ورودی در افزونه گرویتی فرم

یکی از بهترین قابلیت‌هایی که این افزونه دارد، بخش صندوق ورودی است که با استفاده از آن می‌توانید تمامی پیام‌هایی که از طریق فرم‌ها برای شما ارسال شده است را مشاهده کنید، دقت داشته باشید که این صندوق ورودی می‌تواند برای شما بسیار مناسب باشد چرا که دیگر اطلاعات این فرم‌ها ایمیل نخواهد شد و شما می‌توانید از داخل خود سایت هم تمامی فرم‌های پر شده را مشاهده کنید.

آموزش افزونه گرویتی فرم بخش صندوق ورودی
آموزش افزونه گرویتی فرم بخش صندوق ورودی

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید ساختار این صندوق وروی بسیار ساده است و خیلی ساده هم فرم‌های پر شده را به شما نمایش خواهد داد.

آموزش بخش تنظیمات افزونه گرویتی فرم

خیلی خوب همان‌طور که می‌دانید افوزنه گرویتی فرم یک بخش تنظیمات هم دارد که می‌توانید به صورت کلی این افزونه را در سایت خود تنظیم کنید و بسیار هم می‌تواند برای شما کاربردی باشد، دقت داشته باشید که این تنظیمات خیلی پیچیده نیست اما برای این که با تمامی بخش‌های این افزونه بتوانید کار کنید ما سعی داریم آن‌را به صورت کامل به شما توضیح دهیم.

آموزش بخش تنظیمات افزونه گرویتی فرم
آموزش بخش تنظیمات افزونه گرویتی فرم

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید یک‌سری تنظیمات را به صورت کلی می‌توانید در دسترس داشته باشید که آن‌ها برای پیشرفته کردن فرم‌های شما مناسب خواهند بود و حتما باید به تنظیم آن‌ها بپردازید.

از طریق تب تنظیمات شما می‌توانید یک‌سری موارد را در این افزونه مانند سیستم لاگ پیشرفته فعال کنید، این سیستم لاگ به شما یک‌سری اطلاعات از تمامی ارور‌های افزونه ارائه خواهد داد و شما هر مشکلی که در افزونه داشته باشید را می‌توانید رفع کنید؛ البته یک‌سری قابلیت‌های دیگر هم دارد که با خواندن توضیحات هر کدام می‌توانید تصمیم بگیرید که آن‌ها را فعال یا غیر‌فعال کنید.

آموزش افزونه گرویتی فرم بخش ریکپچا
آموزش افزونه گرویتی فرم بخش ریکپچا

بعد از تب تنظیمات شما می‌توانید از طریق بخش recaptcha افزونه گرویتی فرم را به ریکپچا گوگل متصل کنید تا فرم‌های شما از طریق اسپمر‌ها پر نشود و هر کسی بخواهد این فرم را برای شما ارسال کند باید به حل کردن این ریکپچا بپردازد.

دقت داشته باشید که این ریکپچا با گوگل کار می‌کند و بسیار هم عالی است که پیشنهاد می‌کنیم حتما آن‌را در سایت خود داشته باشید و با استفاده از آن از فرم‌های خود را در برابر حمله اسپمر‌ها حفاظت کنید.

آموزش تنظیمات گرویتی فرم فارسی
آموزش تنظیمات گرویتی فرم فارسی

بعد از تمامی موارد هم شما از طریق بخش گرویتی فرم پارسی می‌توانید یک‌سری تنظیمات ساده را در دسترس داشته باشید تا گرویتی فرم را نسبت به نیاز‌های خود تنظیم و ترجمه کنید که این تنظیمات هم می‌توانند برای شما مناسب باشند.

آموزش بخش درون ریزی/ برون ریزی در گرویتی فرم

قطعا همه شما نیاز دارید که از فرم‌های خود خروجی بگیرید یا یک‌سری فرم‌ها را که از قبل خروجی گرفته‌اید دوباره در سایت خود داشته باشید، به همین دلیل افزونه گرویتی فرم دقیقا همین قابلیت را اضافه کرده است که شما بتوانید با استفاده از آن از فرم‌های خود به‌صورت تکی یا کامل خروجی بگیرید یا یک‌سری فرم‌های ورودی برای سایت خود داشته باشید.

آموزش بخش درون ریزی/ برون ریزی در گرویتی فرم
آموزش بخش درون ریزی/ برون ریزی در گرویتی فرم

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید در بخش برون/ درون ریزی خیلی ساده می‌توانید تمامی فرم‌های خود را برون‌ریزی و یا درون‌ریزی کنید که بسیار عالی است و کارایی بسیار ساده‌ای هم دارد.

بخش افزودنی ها در افزونه گرویتی فرم

یک بخش افزودنی‌ها وجود دارد که از طریق آن می‌توانید تمامی افزودنی‌های این افزونه را بشناسید و می‌توانید آن‌ها را از سازنده اصلی خریداری کنید تا امکانات بیشتری را داشته باشید، دقت کنید که این افزودنی‌ها بسیار عالی هستند اما برای این که نسخه فارسی آن‌ها را در دسترس داشته باشید بهتر است که این افزودنی‌‌ها را از مارکت‌های فروش افزونه ایرانی خریداری کنید تا در سایت‌های فارسی خود از آن‌ها استفاده کنید و مشکلی را نداشته باشید

جمع بندی

در این مقاله سعی داشتیم که افزونه گرویتی فرم را به شما معرفی کنیم و بعد به آموزش افزونه گرویتی فرم پرداختیم که فرم‌های خود را طراحی کنید، در کل افزونه گرویتی بسیار کیفیت و قدرت زیادی را برای طراحی فرم‌ها دارد و به همین دلیل اصلا برای طراحی فرم شما را محدود نخواهد کرد و پیشنهاد می‌کنیم که برای ساخت فرم‌های مختلف در سایت حتما از آن استفاده کنید.

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات کاملی را نسبت به موضوع مقاله کسب کرده باشید، در ضمن هر سوالی درباره آموزش افزونه گرویتی فرم دارید می‌توانید از طریق نظرات با ما در ارتباط باشید.

4/5 - (1 امتیاز)

نظرات در “آموزش افزونه گرویتی فرم

 1. ahmad میگوید:

  سلام ببخشید این هدر بالای سایتتون اون آبیه که کلمات کلیدی باهاش ساختید رو با چه چیزی ساختید در وردپرس؟

  • پشتیبانی میگوید:

   درود بر شما، از بخش فهرست ها باید طراحی کنید، دقت کنید که این مورد باید توسط قالب شما پشتیبانی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − ده =