جامع ترین آموزش افزونه دیجیتس از 0 تا 100

جامع ترین آموزش افزونه دیجیتس از 0 تا 100

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 31 تیر 1401

سایت‌های زیادی هستند که نیاز به ثبت نام و ورود کاربران دارند که از این طریق هم اطلاعات کاربران را در دسترس دارند و هم می‌توانند بعدا با استفاده از این اطلاعات خیلی ساده برای محصولات خود بازاریابی داشته باشند، افرادی که سایت خود را با وردپرس طراحی می‌کنند می‌توانند این قابلیت ثبت نام و ورود کاربران را در سایت داشته باشند و اما این قابلیت با یک‌سری محدودیت‌ها مواجه است که همین محدودیت‌ها باعث می‌شود شما نتوانید به خوبی تمامی اطلاعات را از کاربران خود بگیرید، یکی از افزونه‌هایی که شما با استفاده از آن می‌توانید ثبت نام و ورود را با شماره موبایل در سایت خود فعال کنید، افزونه دیجیتس است که قابلیت‌های خوبی هم دارد و شما با استفاده از آن قادر خواهید بود ورود و ثبت نام را در سایت به‌صورت پیشرفته داشته باشید، در این مقاله قصد داریم آموزش افزونه دیجیتس را به‌صورت کامل به شما ارائه دهیم تا با این افزونه عالی آشنا شوید.

البته افزونه‌های بسیار زیادی هم هستند که در زمینه مدیریت کاربران و ورود و ثبت نام سایت فعالیت دارند اما همه آن‌ها نمی‌توانند مناسب شما باشند و در واقع نمی‌توانید با استفاده از آن‌ها این قابلیت را در سایت خود به‌صورت پیشرفته داشته باشید، اما دقت داشته باشید که این افزونه به‌صورت انحصاری برای ورود و ثبت نام با شماره موبایل است که کاملا جامع می‌باشد.

افراد زیادی از کاربران ما هستند که همیشه این سوال را داشتند که چگونه می‌توان قابلیت ثبت نام و ورود را با شماره موبایل داشته باشند که اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید حتما در این مقاله از سری مقالات آموزش وردپرس تا انتها با ما همراه باشید تا به‌صورت کامل هم این افزونه را بشناسید و هم آموزش افزونه دیجیتس را به خوبی بگذرانید پس اصلا این مقاله را از دست ندهید.

افزونه دیجیتس چیست

قبل از این که بخواهیم این افزونه را آموزش دهیم، بهتر است که افزونه دیجیتس را به شما معرفی کنیم که دقیقا چه کاربرد اصلی دارد و چه قابلیت‌هایی را می‌تواند برای شما داشته باشد و بعد به سراغ آموزش و روند کار با آن خواهیم رفت.

اگر خیلی ساده بخواهیم این افزونه را توضیح دهیم باید به ورود و ثبت نام با استفاده از شماره اشاره کنیم که به ساده‌ترین شکل ممکن در می‌توانید قابلیت ثبت نام و ورود را در سایت خود داشته باشید، البته به همین سادگی‌ها هم نیست چرا که این افزونه تنظیمات بسیار جامعی دارد و شما حتی می‌توانید آن‌را به سیستم‌های ارسال پیامک ایرانی متصل کنید تا خیلی احراز هویت شماره موبایل کاربران را هم دریافت کنید.

این افزونه بسیار عالی تا‌کنون توانسته است که کاربران زیادی را به سمت خود جذب کند و همین موضوع باعث محبوبیت آن شده، در حال حاضر هم سایت‌های ایرانی زیادی هستند که برای ورود و ثبت نام خود از این افزونه استفاده می‌کنند، اکثرا افراد ایرانی از ایمیل خود خیلی استفاده نمی‌کنند و به همین دلیل ثبت نام‌های اینترنتی خود را با استفاده از شماره موبایل انجام می‌دهند پس به همین دلیل شما باید این افزونه را در سایت خود داشته باشید.

 افزونه دیجیتس چیست
افزونه دیجیتس چیست

در ضمن یکی از قابلیت‌های بسیار خوب این افزونه ساده‌سازی روند ثبت نام و ورود به سایت است چرا که وقتی کاربران می‌خواهند در سایت وارد شوند حتی اگر رمز عبور خود را هم نداشته باشند می‌توانند با استفاده از شماره موبایل خود یک یکبار مصرف دریافت کنند و به پنل کاربری خود در سایت مراجعه کنند.

توجه: این افزونه رایگان نیست و شما برای دریافت آن باید هزینه‌ای را پرداخت کنید و آن‌را از سایت‌های فروش افزونه خریداری کنید و در غیر این صورت استفاده از آن برای شما غیر مجاز است و شاید اصلا کارکرد درستی هم نداشته باشد.

شاید تا این بخش از مقاله هم خیلی مزیت‌ها و قابلیت‌های افزونه دیجیتس را نشناخته باشید پس در ادامه با ما همراه باشید تا به سراغ معرفی برخی از مزیت‌ها و قابلیت‌های آن برویم و شما اطلاعات بیشتری را نسبت به این افزونه کسب کنید.

قابلیت‌های افزونه دیجیتس

افزونه دیجیتس دارای قابلیت‌های بسیار زیادی است و در واقع می‌توان گفت جامع‌ترین افزونه برای ورود و ثبت نام در سایت‌های وردپرسی است که قطعا شما آن‌را در سایت خود نیاز خواهید داشت، در این بخش از مقاله می‌خواهیم به شما برخی از این قابلیت‌های عالی را معرفی کنیم.

ورود و ثبت نام با شماره موبایل

اصلی‌ترین قابلیت و مزیت استفاده از این افزونه این است که شما می‌توانید با استفاده از شماره موبایل ثبت نام و ورود را در سایت خود فعال کنید و کاربران خیلی ساده بدون داشتن ایمیل می‌توانند ثبت نام در سایت شما داشته باشند و یا بعدا با استفاده از همان شماره موبایل وارد پنل کاربری خود شوند.

 البته برای همین موضوع تنظیمات بسیار زیادی در افزونه وجود دارد که می‌توانید برای ورود کاربران محدودیت‌هایی را قرار دهید تا نتوانند بدون هیچ محدودیتی به این بخش دسترسی داشته باشند، پس شما از نظر تنظیمات تمامی موارد را می‌توانید کنترل کنید و از این بابت هیچ نگرانی نیست.

جلوگیری از ثبت نام ربات‌ها

همان‌طور که می‌دانید یک‌سری ربات‌ها هستند که ممکن است به سایت شما حمله کنند و در زمان بسیار کمی تعداد خیلی زیادی اکانت در سایت شما ایجاد کنند که همین موضوع باعث می‌شود شما مدیریت کاربران را خیلی سخت‌تر انجام دهید و در گاهی اوقات دیگر نمی‌توانید آن‌ها را اصلا جمع کنید و همین موضوع می‌تواند ضعف بزرگی برای شما باشد.

اما با استفاده از این افزونه خیلی ساده می‌توانید از ثبت نام ربات‌ها جلوگیری کنید و همیشه کاربران واقعی را در سایت خود جذب کنید که همین موضوع می‌تواند موضوع بسیار مهمی باشد و برای امنیت سایت شما هم مناسب است.

افزودن فیلد دلخواه ورود و ثبت نام

یکی از مزیت‌های بسیار خوب این افزونه، این است که می‌توانید به فرم ثبت نام و ورود سایت خود یک‌سری فیلد دلخواه اضافه کنید تا این موارد را انحصارا برای خود داشته باشید، این قابلیت خیلی می‌تواند برای شما کاربردی باشد و اگر بخواهید یک‌سری اطلاعات خاص را از کاربران داشته باشید از این طریق خیلی ساده می‌توانید آن‌ها را از کاربران خود درخواست کنید.

سازگاری با پنل پیامکی‌های مختلف

این افزونه یکی از بهترین مزیت‌هایی که می‌تواند داشته باشد این است که با اکثر پنل‌های پیامکی سازگار است و در واقع شما می‌توانید کد‌های کاربری را برای تمام کاربران خود از هر پنل پیامکی که دارید ارسال کنید.

پس از این بابت هم اصلا محدودیتی ندارید و می‌توانید خیلی ساده با پنل پیامکی خود ورود و ثبت نام با شماره موبایل را در سایت فعال کنید.

خیلی خوب تا این بخش از مقاله به‌صورت کامل به شما توضیح داده‌ایم که دقیقا با افزونه دیجیتس چه امکاناتی را خواهید داشت و در واقع این افزونه چه مزیت‌هایی برای شما دارد، اما باید دقت داشته باشید که علاوه بر این قابلیت‌ها دارای امکانات بسیار بیشتری هم است که در آموزش این افزونه با آن‌ها آشنا خواهید شد و می‌توانید از تمامی آن‌ها در سایت خود استفاده کنید.

آموزش افزونه دیجیتس (Digits)

افزونه دیجیتس دارای بخش‌های مختلفی است و در واقع به دلیل جامع بودن تنظیمات این افزونه باید حتما یک آموزش جامع نسبت به آن داشته باشید تا بتوانید با آن کار کنید و از طریق آن ورود و ثبت نام با شماره موبایل را در سایت خود فراهم کنید، در این بخش از مقاله قصد داریم به سراغ آموزش افزونه دیجیتس برویم تا بتوانید با استفاده از این آموزش کاملا با تنظیمات آن آشنا شوید و شروع کنید که با آن کار کنید.

قبل از شروع آموزش شما باید این افزونه را در یکی از فروشگاه‌‌های فروش افزونه خریداری کنید و بعد آن‌را در سایت خود نصب نمایید.

 آموزش افزونه دیجیتس (Digits)
آموزش افزونه دیجیتس (Digits)

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید داخل پیشخوان وردپرس یک بخش جدید با نام Digits اضافه شده است که شما از این طریق می‌توانید افزونه را در سایت خود کنترل کنید، دقت داشته باشید که تمام تنظیمات از طریق تب‌های مختلف همین بخش انجام می‌شود پس حتما تا انتهای این بخش آموزشی را با ما همراه باشید.

آموزش تنظیمات افزونه دیجیتس بخش تنظیمات درگاه

همان اولین بخش این افزونه تنظیمات درگاه است که در همان تصویر بالا آن‌را نمایش داده‌ایم، از این طریق شما می‌توانید پنل پیامکی سایت خود را به افزونه متصل کنید تا از این طریق پیامک‌‌ها را برای کاربران ارسال کند، دقت داشته باشید که این بخش بسیار مهم است پس حتما آن‌را با دقت زیادی انجام دهید تا بعدا دچار مشکل نشوید.

 1. درگاه پیامک: از این طریق شما باید یک نوع درگاه پیامکی که دارید را انتخاب کنید، البته این بخش دو مورد را بیشتر ندارد که اگر می‌خواهید از پنل‌های پیامکی دیگر استفاده باید افزودنی‌های آن‌ها را از سایت خودشان دانلود و نصب کنید تا در این بخش اضافه شود و شما بتوانید از آن‌ها استفاده کنید.
 2. نام کاربری پنل پیامک: در اولین کادر باید نام کاربری پنل پیامکی خود را وارد کنید که این نام کاربری توسط ارائه دهنده پنل به شما ارائه خواهد شد و باید دقیقا همان نام کاربری را در این بخش قرار دهید.
 3. رمز عبور پنل پیامک: از طریق این کادر هم همان‌طور که مشخص است باید رمز عبوری که خودتان برای پنل پیامکی انتخاب کردید را وارد کنید.
 4. خط ارسال کننده پیامک: تمامی ارائه دهنده‌های پنل پیامکی با چندین خط ارسال پیامک کار می‌کنند و شما می‌توانید به‌صورت دلخواه یکی از آن‌ها انتخاب کنید، برای این که بتوانید افزونه را به پنل پیامکی خود متصل کنید باید در این کادر خط ارسال کننده پیامک را قرار دهید که خود افزونه تمامی پیامک‌ها را برای کاربران با این خط ارسال کند.
 5. دامنه سامانه پیامک: از طریق این کادر شما باید آدرس اینترنتی ارائه دهنده پنل پیامکی خود را وارد کنید که افزونه بتواند با استفاده از وب سرویس‌های آن ارسال پیامک را ساده‌تر انجام دهد، دقت داشته باشید که این مقدار به‌صورت پیش فرض بر روی ippanel.com قرار دارد.
 6. ارسال بر اساس پترن: از این طریق می‌توانید یک قابلیت را در افزونه فعال کنید تا خیلی سریع این پیامک‌ها را ارسال کند که بستگی به نیاز شما دارد و می‌توانید از آن استفاده کنید.
 7. نمونه متن: از طریق این کادر می‌توانید یک نمونه متن ارسال سریع را برای خود انتخاب کنید که در زیر همین کادر به شما آموزش استفاده از این بخش هم ارائه شده و می‌توانید از این راهنما استفاده کنید تا نمونه متن خود را به‌صورت درست تنظیم کنید.

بعد از تمامی این تنظیمات بهتر است که از افزونه یک تست بگیرید تا مطمئن شوید افزونه به درستی در سایت شما فعال شده است و می‌تواند پیامک را ارسال کند، از طریق گزینه تست تنظیمات درگاه که زیر صفحه است خیلی ساده می‌توانید یک شماره موبایل را وارد کنید و بعد بر روی دکمه تست کلیک کنید تا یک پیامک تستی برای شما ارسال کند.

بعد از انجام این تنظیمات و تست آن دیگر کاری با این بخش نخواهیم داشت و باید به تب بعدی یعنی عمومی برویم تا از طریق آن باقی تنظیمات را در سایت انجام دهید پس در ادامه با ما همراه باشید.

تنظیمات افزونه دیجیتس بخش عمومی

در بخش عمومی یک‌سری قابلیت های دیگر را می‌توانید داخل این افزونه فعال و یا غیرفعال‌سازی کنید تا افزونه دقیقا طبق نیاز شما در سایت کار کند، دقت داشته باشید که این موضوع بسیار مهم است و باید تمامی بخش‌های این افزونه را به درستی انجام دهید.

تنظیمات افزونه دیجیتس بخش عمومی
تنظیمات افزونه دیجیتس بخش عمومی

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید بخش‌های زیادی در این تب وجود دارد که تنظیمات آن‌را بسیار حرفه‌ای‌تر می‌کند پس حتما آن‌ها را با دقت بررسی کنید و به درستی این تنظیمات را انجام دهید.

 1. ایجاد نام کاربری: از طریق این کادر شما می‌توانید یک نام کاربری برای ارسال پیامک به کاربر را انتخاب کنید، وقتی که پیامک برای کاربر ارسال می‌شود یک سلام به همراه نام او و بعد کد تایید ارسال خواهد شد که از این طریق می‌توانید تعیین کنید که افزونه با چه اساس و منطقی نام را انتخاب کند و برای کاربر پیامک را ارسال کند.
 2. فرمت شماره موبایل: از این کادر می‌توانید تعیین کنید که فرمت شماره موبایل به چه صورتی باشد، این فرمت شماره موبایل می‌تواند به‌صورت بین المللی و محلی باشد که باید طبق نیاز شما انتخاب شود، اگر کاربران شما می‌توانند از تمام کشور‌‌ها در سایت ثبت نام کنند بهتر است که آن‌را بر روی بین المللی قرار دهید و اگر این‌طور نیست کاربران شما هم کاملا ایرانی هستند می‌توانید از گزینه محلی استفاده کنید.
 3. فعال سازی دیجیتس برای فرم wp-login.php: اگر می‌خواهید دیجیتس برای فرم اصلی ورود و ثبت نام در وردپرس فعال باشد، می‌توانید مقدار این گزینه را بر روی on قرار دهید.
 4. فعال سازی فراموشی رمز عبور: فراموشی رمز عبور ممکن است برای بسیار از کاربران شما پیش بیاید پس باید این بخش را بر روی مقدارد ON قرار دهید تا وقتی کاربر بر روی فراموشی رمز عبور کلیک کرد یک پیامک تایید برای او ارسال شود و بعد بتواند یک رمز عبور جدید برای خود انتخاب کند.
 5. استفاده از فرم دیجیتس به عنوان فرم پیش فرض فراموشی رمز عبور: اگر می‌خواهید فرم فراموشی رمز عبور با افزونه دیجیتس ست شود و همه از این فرم استفاده کنند این گزینه را فعال کنید.
 6. فعال سازی رمز قوی هنگام ثبت نام: با توجه به این که کاربران خیلی حوصله ندارند رمز عبور خوب برای خود انتخاب کنند، ممکن است در زمان ثبت نام رمز عبور بسیار ساده‌ای را برای خود انتخاب کنند که همین موضوع باعث می‌شود امنیت آن‌ها به خطر بی‌افتند، اما شما با فعال کردن این گزنیه می‌توانید یک قابلیت را داشته باشید تا کاربران را مجبور کند رمز عبور قدرتمندی داشته باشند.
 7. نقش پیش فرض کاربر: اگر می‌خواهید نقش خاصی به کاربران برای ثبت نام دهید، بهتر است که در این گزینه تعیین کنید که کاربران ثبت نام شده در سایت با چه نقش کاربری فعالیت داشته باشند.

بعد از ثبت نام و و یا ورود به سایت اگر می‌خواهید کاربر یک پیامی را با عنوان پیام موفقیت آمیز دریافت کند، حتما گزینه پیام ورود یا ثبت نام موفق را فعال کنید.

آموزش تنظیمات افزونه دیجیتس
آموزش تنظیمات افزونه دیجیتس

خیلی خوب ادامه گزینه‌های تب عمومی را باید با اسکرول کردن به پایین صفحه مانند تصویر بالا مشاهده کنید، دقت داشته باشید که تنظیمات این بخش مربوط به پیامک کد تایید کاربران است و باید شما تمامی موارد را از طریق این چند گزینه تنظیم کنید.

 1. کد کشور پیش فرض: از طریق این بخش می‌توانید یک کد کشور پیش فرض را در سایت انتخاب کنید تا کادر وارد کردن شماره موبایل به‌صورت پیش فرض با این کد باشد، دقت داشته باشید که این کد به‌صورت پیش‌فرض بر روی ایران قرار دارد.
 2. کد کشورهای مجاز: از طریق این بخش می‌توانید کد کشور‌های مجاز ثبت نام در سایت را انتخاب کنید که هر فردی با این کد‌‌‌‌‌‌‌ها و شماره خارجی در سایت ثبت نام کرد کد تایید را دریافت کند و در غیر این صورت امکان پذیر نخواهد بود.
 3. کدکشورهای غیرمجاز: اگر می‌خواهید همه کشور‌ها را مجاز کنید و فقط تعدادی از کشور‌ها قادر به فعالیت در سایت شما نباشند، می‌توانید از طریق این بخش کد کشور‌های مبدا را وارد کنید تا اصلا سایت اجازه ثبت نام به آن‌ها را صادر نکند و هیچ کدی برای آن‌ ها ارسال نخواهد شد.
 4. اندازه کد تأیید: حتما نیاز است که اندازه کارکتر و یا شماره‌ های کد تایید هم انتخاب کنید که از کادر اندازه کد تأیید می‌توانید این‌‌کار را خیلی ساده انجام دهید و یک عدد دلخواه را قرار دهید که البته هر چقدر کوتاه‌تر باشد بهتر است و به نظر من همین مقدار 6 کاراکتر می‌تواند مناسب باشد.
 5. زمان انتظار برای ارسال مجدد کد تأیید: اگر دقت کرده باشید برخی از سایت‌ها هستند که بعد چند ثانیه این اجازه را به شما خواهند داد تا درخواست کد تایید جدید کنید، شما هم با این کادر می‌توانید خیلی ساده یک مقدار را وارد کند تا کاربر هر چند ثانیه یک‌بار بتواند این کد تایید را از شما درخواست کند.
 تنظیمات ووکامرس افزونه دیجیتس
تنظیمات ووکامرس افزونه دیجیتس

بخش بعدی تب عمومی مربوط به تنظیمات ووکامرس و یا بخش فروشگاهی سایت شما است که می‌توانید آن‌را خیلی ساده تنظیم کنید، دقت داشته باشید که در این بخش می‌توانید یک‌سری کادر‌های خاص را مربوط به ووکامرس در دسترس داشته باشید تا با استفاده از آن‌ها بخش ورود و ثبت نام در سایت خود را بهتر مدیریت کنید.

 1. انتقال صفحه کاربری ووکامرس به صفحه لاگین دیجیتس: اگر می‌خواهید صفحه کاربری ووکامرس را حذف کنید و یک صفحه لاگین جدید داشته باشید می‌توانید این گزینه را فعال کنید تا به‌صورت خودکار این‌کار برای شما انجام شود.
 2. دکمه ایجاد مشتری: از این طریق می‌توانید داخل پیشخوان خود یک دکمه داشته باشید تا سریعا بتوانید با استفاده از آن ایجاد مشتری را انجام دهید.
 3. فیلد اجباری برای اطلاعات صورت‌حساب: این کادر به شما کمک می‌کند تا یک‌سری فیلد را به‌صورت اجباری قرار دهید تا کاربر موقع صورت‌حساب آن‌را حتما تکمیل کند.
 4. پرکردن خودکار فیلدهای صورت‌حساب ووکامرس با اطلاعات کاربری: اگر می‌خواهید موقع صورت‌حساب فیلد‌ها تماما از اطلاعات کاربری پر شوند این گزینه را در سایت فعال کنید تا کاربر زمان خرید از سایت خیلی درگیر پر کردن فرم های مختلف نباشد.

بخش پایین صفحه هم مربوط به ریدارکت‌‌هایی است که می‌توانید انجام دهید که به‌صورت پیش‌فرض هم انجام خواهند شد پس ما به سراغ آن‌ها نمی‌رویم تا بتوانیم تمامی اطلاعات را به‌صورت کامل به شما ارائه دهیم.

آموزش افزونه دیجیتس بخش فرم

خیلی خوب بخش بعدی که با آن کار داریم، فرم‌ها هستند که می‌توانید با استفاده تب فرم خیلی ساده فرم‌های سایت خود را تغییر دهید و یک فرم ثبت نام و ورود انحصاری با اطلاعات درخواستی خود داشته باشید، دقت کنید که این فرم‌ها می‌تواند برای سایت شما مهم باشد پس حتما آن‌ها را به درستی انجام دهید.

تنظیمات بخش فرم در افزونه دیجیتس
تنظیمات بخش فرم در افزونه دیجیتس

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید این بخش هم دارای گزینه‌های متفاوتی است که باید آن‌ها را یک‌به‌یک برای سایت خود انجام دهید که البته خیلی سخت هم نیست و تمام آن‌ها واضح است اما در این بخش آن‌ها را توضیح خواهیم داد.

 1. فعال سازی ثبت نام: اگر می‌خواهید ثبت نام در سایت متوقف شود می‌توانید این گزینه را غیرفعال کنید و هر وقت هم خواستید می‌توانید آن‌را فعال کنید تا کاربران جدید بتوانند ثبت نام کنند.
 2. نمایش * در فیلدهای اجباری: اگر می‌خواهید در فیلد‌های اجباری که باید حتما کاربر در زمان ثبت نام آن‌ها را پر‌کند یک ستاره قرار دهید، این گزینه را فعال کنید.

بخش بعدی هم مربوط به فیلدهای ورود است که شما از این طریق می‌توانید تعیین کنید که دقیقا چه فیلد‌های ورودی وجود داشته باشد و کاربر برای وارد شدن به سایت چه فیلد‌هایی را در دسترس داشته باشد.

آموزش ساخت فرم ثبت نام در افزونه دیجیتس
آموزش ساخت فرم ثبت نام در افزونه دیجیتس

در بخش فیلد‌های ثبت نام در همان تب فرم شما می‌توانید یک‌‌سری کادر‌هایی که برای ثبت نام سایت شما است را کنترل کنید و می‌توانید آن را حذف و یا اضافه کنید، این بخش بسیار عالی است چرا که شما با استفاده از آن می‌توانید فرم خود را خیلی بهتر و ساده‌تر کنید، دقت داشته باشید که هر چقدر این فرم ساده باشد کاربران بیشتری را می‌توانید به سمت خود جذب کنید.

از طریق فیلد‌های مربوطه می‌توانید تعیین کنید که کدام یک اختیاری هستند و یا کدام یکی از آن‌ها به‌صورت اجباری قرار دارد تا اطلاعات را به درستی دریافت کنید، اگر می‌خواهید فیلد جدیدی را هم اضافه کنید می‌توانید از دکمه زرد رنگ افزودن فیلد این‌کار را انجام دهید و فرم ثبت نام خود را گسترش دهید.

آموزش افزونه دیجیتس بخش استایل

تب بعدی که در این افزونه دارید، بخش استایل فرم ورود و ثبت نام است که از طریق آن می‌توانید خیلی ساده طرح‌های مختلفی را در دسترس داشته باشید تا با استفاده از آن‌ها طرح ورود و ثبت نام سایت خود را انحصاری‌تر کنید.

 آموزش افزونه دیجیتس بخش استایل
آموزش افزونه دیجیتس بخش استایل

از طریق همان گزینه اول می‌توانید یک‌سری طرح‌های از پیش تعیین شده را در دسترس داشته باشید تا با استفاده از آن‌ها نسبت به سایت خود یک طرح خوبی را انتخاب کنید، تمام بخش‌های این تب ساده هستند و مربوط به سلیقه و نوع طراحی سایت شما است که به‌صورت واضح می‌توانید از آن‌ها استفاده کیند به همین دلیل سعی می‌کنیم سراغ تب‌های بعدی برویم تا بتوانیم ادامه آموزش را بهتر پیش ببریم.

آموزش افزونه دیجیتس بخش ترجمه‌ها

بهتر است بدانید که این افزونه توسط یک تیم خارجی توسعه یافته است و توسط تیم‌های ایرانی ساخته نشده به همین دلیل یک افزونه ترجمه شده است تا بتوانید در سایت‌های ایرانی هم از آن استفاده کنید، در تب ترجمه‌ها شما می‌توانید متن‌هایی که ترجمه شده‌اند را تغییر دهید.

 آموزش افزونه دیجیتس بخش ترجمه‌ها
آموزش افزونه دیجیتس بخش ترجمه‌ها

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید تمامی فیلد‌ها و بخش‌های افزونه که به کاربر نمایش داده می‌شود، به‌صورت فارسی ترجمه شده‌اند و شما از طریق کادر هر کدام می‌توانید آن‌ها را تغییر دهید.

این بخش هم خیلی ساده است و به‌صورت پیش‌فرض هم هیچ مشکلی ندارد مگر این که بخواهید یک متن اختصاصی داشته باشید که از طریق این موارد می‌توانید آن‌ها را وارد کنید تا متن‌های شما نمایش داده شود.

آموزش افزونه دیجیتس بخش کد‌های کوتاه

کد‌‌های کوتاه و یا همان شورت کد‌ها می‌توانند یکی از بهترین قابلیت‌های افزونه دیجیتس باشند چرا که می‌توانید با استفاده از آن هر بخشی از این افزونه را در قسمت‌های مختلف سایت به نمایش بگذارید، دقت داشته باشید که این کد‌ها در همان بخش فراخوانی خواهند شد و دقیقا مطابق با همان استایل سایت و افزونه نمایش داده خواهد شد.

آموزش افزونه دیجیتس بخش کد‌های کوتاه
آموزش افزونه دیجیتس بخش کد‌های کوتاه

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید تمامی کد‌ها به همراه نام همان بخش به شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید با استفاده از هر کد خیلی ساده آن‌را فراخوانی کنید و از این بابت هیچ مشکلی نداشته باشید.

دقت داشته باشید که تمام بخش‌ها به تفکیک در همین قسمت وجود دارند و همین موضوع می‌تواند برای شما مناسب باشد و می‌توانید از آن‌ها در طراحی سایت خود استفاده کنید.

این تب آخرین بخش آموزشی افزونه دیجیتس است و فقط یک تب دیگر با نام ادان‌ها وجود دارد که می‌توانید با استفاده از بخش ادان‌ها یک‌سری افزودنی به افزونه اضافه کنید تا امکانات افزونه را برای سایت خود افزایش دهید.

همین وجود داشتن افزودنی‌های مختلف می‌تواند مزیت بسیار بزرگی باشد چرا که شما با استفاده از آن‌ها قادر خواهید بود که سایت را بسیار پیشرفته‌تر کنید و هر زمانی ببینید که امکانات خود افزونه کم هستند می‌توانید با نصب افزودنی‌های مخلتف امکانات بیشتری را در سایت خود داشته باشید.

در حال حاضر هم افزودنی‌های بسیار زیاید برای این افزونه وجود دارد که خود تیم طراح این افزونه هم برخی از آن‌ها را توسعه داده است و شما از طریق فروشگاه‌های فروش افزونه می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید.

جمع بندی

به‌صورت کلی افزونه دیجیتس می‌تواند بسیار برای شما مفید باشد و شما با استفاده از آن قادر خواهید بود که سایت خود را بسیار پیشرفته‌تر کنید و مدیریت اطلاعات کاربران را بهتر انجام دهید، در این مقاله سعی داشتیم آموزش افزونه دیجیتس را به‌صورت کامل ارائه دهیم تا بتوانید با این آموزش افزونه دیجیتس افزونه را برای خود به بهترین شکل ممکن تنظیم کنید و از آن استفاده کنید.

امیدواریم که خواندن این مقاله لذت برده باشید، در ضمن هر سوالی درباره آموزش افزونه دیجیتس دارید می‌توانید از طریق نظرات با ما در ارتباط باشید تا سریعا شما را راهنمایی کنیم.

4/5 - (4 امتیاز)

دیدگاه و پرسش

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!