15 عادت تولیدکنندگان محتوای موفق

15+ عادت تولیدکنندگان محتوای موفق

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 15 فروردین 1403

عادت تولیدکنندگان محتوای موفق: یک تولید کننده محتوای موفق یکی از هیجانات نهایی برای کسانی است که به خلق تصاویر بصری، بازی در نقش کارگردانان فیلم آماتور یا تلاش در نوشتن علاقه دارند. درست انجام دهید و می توانید از طریق رسانه های دیجیتال مانند رسانه های اجتماعی، مخاطبان هدف خود را با محتوای شگفت انگیز آموزش یا سرگرم کنید (یا حتی هر دو). نه تنها یک حرفه در تولید محتوا می تواند رضایت شغلی واقعی را ارائه دهد، بلکه بازار بزرگی نیز دارد. در عصر امروز، محتوا همیشه جلو و محور است!

در گزارش جهانی وضعیت بازاریابی محتوا بازاریابان خاطرنشان کردند که 73 درصد از آنها تا 70 درصد برای بازاریابی محتوای خود هزینه کرده اند. به علاوه، شرکت‌ها هم نشسته‌اند و توجه کرده‌اند. بیش از 70 درصد قصد دارند بودجه بازاریابی محتوای خود را در سال جاری افزایش دهند. بنابراین اگر می‌خواهید با عادت تولیدکنندگان محتوای موفق آشنا شوید این مقاله از سری مقالات آموزش سئو و کسب و کار اینترنتی را تا انتها مطالعه کنید.

عادات خوب تولید کنندگان محتوا

این قطعاً برای سازندگان محتوا نوید خوبی دارد. اگرچه، در حالی که این یک شغل نسبتاً بدون استرس است (به غیر از تعقیب ضرب الاجل ها)، یک چیز وجود دارد که هیچ کس آن را نمی خواهد و آن سکسکه ناگهانی است که ناگهان با مشکل نویسنده مواجه می شوید یا احساس می کنید که الهه قطعاً ترک کرده است.

بنابراین، چگونه از این اتفاق جلوگیری می کنید؟ راه حل های سریعی که می توانید برای قوی ماندن در بازی تولید محتوا خود اعمال کنید، چیست؟ با این حال راز اینجاست. این هرگز در مورد رفع سریع نیست!

به جای تلاش برای یافتن راه حل های سریع، باید عادات کلیدی را برای نوشتن خود در نظر بگیرید. ایده‌های محتوا فقط به شکل جادویی ظاهر نمی‌شوند (اگرچه این کار البته راحت بود). شما واقعاً باید عادات خوبی داشته باشید که شما را روی نوشتن و حرفه تان متمرکز کند.

فرقی نمی‌کند شما یک تولیدکننده محتوای آزاد باشید که به مشتریان خود کمک می‌کند تا با مخاطبان هدف خود ارتباط برقرار کنند و با آن‌ها ارتباط برقرار کنند، یک حرفه‌ای خلاق که در بازاریابی دیجیتال کار می‌کند یا یک تأثیرگذار که همیشه مشغول ایجاد پست با کارایی بالا بعدی است، ما یک برگه تقلب تهیه کرده‌ایم. . به خواندن ادامه دهید تا برخی از عادت هایی را که تولیدکنندگان محتوای موفق بدون شکست دنبال می کنند، کشف کنید. این می تواند الهامی باشد که برای توسعه بیشتر مهارت های تولید محتوا به آن نیاز دارید.

به طور منظم بنویسید

شاید فکر کنید اما این کاری است که هر روز انجام می دهید! این درست است، اما آیا فکر کرده اید که هر چند وقت یک بار به عضلات خلاق خود تمرین خوبی می دهید؟

محتوا سازان موفق بی وقفه می نویسند و نشان می دهد. آنها ممکن است وبلاگ خود را داشته باشند یا به سادگی هر روز زمانی را کنار بگذارند تا آب خلاقیت جریان یابد.

یک مزیت بزرگ نوشتن منظم این است که به شما این امکان را می دهد که در بهترین حالت خود بنویسید کپی واضح و مختصر بنویسید. آیا شما یک صبح زود بیدار هستید که می توانید مانند یک رئیس کپی تولید کنید در حالی که همه هنوز روی فنجان های قهوه خود فرو رفته اند؟ یا، آیا بعد از ظهر است که جرقه خلاقیت شما در قوی ترین حالت خود است؟

هنگامی که آن «ساعت‌های طلایی» ارزشمند را مشخص کردید، برای تولید محتوای موفق آماده خواهید شد. علاوه بر این، در فرآیند تولید محتوا نیز احساس راحتی بیشتری خواهید کرد.

از موضوعاتی که با آنها ناآشنا هستید اجتناب کنید

بنابراین اغلب، به ویژه برای کسانی که در رسانه های اجتماعی و فضای دیجیتال مارکتینگ فعالیت می کنند، سازندگان محتوا با موارد زیر مواجه می شوند:

 • انتظار می رود هزاران کلمه در بازه های زمانی محدود تولید شود
 • از شما خواسته می شود که یک کار بزرگ نوشتن را در یک روز انجام دهید 
 • دریافت یک خلاصه نوشتاری در مورد موضوعی که چیزی در مورد آن نمی دانیم

لیست می تواند ادامه یابد، درست است؟ و از قضا، می توانیم روزها را صرف نوشتن در مورد آن کنیم.

در یک دنیای ایده‌آل، سازندگان محتوا می‌توانند از طریق کپی بزرگنمایی کنند، گویی به هیچ‌کس مربوط نیست. اگرچه، واقعیت این است که، تولیدکنندگان محتوای موفق می‌دانند چه زمانی وقت آن است که روی زمین خط بکشند و بگویند، دست نگه دارید! به علاوه، آنها می دانند که وقتی با موضوعات خاصی آشنا نیستند، چه زمانی نه بگویند.

بیایید واقعی شویم. ایجاد یک کپی عالی یک فرآیند عجولانه نیست. نیازی نیست روزها روشن شود، اما باید در شکاف های واقع بینانه قرار گیرد تا واقعاً به آن پیام های کلیدی برسد. و، اگر شما یک تولید کننده محتوا هستید و رئیس یا مدیری دارید که از گردن شما نفس می کشد، می توانید به راحتی کنار بگذارید و فقط با آن ادامه دهید. دست از این کار بردارید.

حق خود را به دست آورید تا ضرب الاجل ها را با توجه به آنچه قابل انجام است تنظیم کنید. اگر واقعاً می‌خواهید یک تولیدکننده محتوای موفق باشید، باید حقیقت خود را ادعا کنید. واقعاً، می‌توانید بلند شوید و بگویید چیزی زمان معینی طول می‌کشد – شما اعتبار گفتن آن را به دست آورده‌اید.

همچنین، برای فریلنسرها با صدای بلندتر: مجبور نیستید همیشه بله بگویید. اگر به سادگی نمی توانید نوشتن مالی انجام دهید، نمی دانید چه بگویید، یا ترجیح می دهید یک خرس واقعی را خفه کنید، مودبانه رد کنید. به همین راحتی است.

صدای شخصی خود را ایجاد کنید

چقدر از طریق فیدهای رسانه های اجتماعی یا وبلاگ ها مرور می کنید و به دنبال الهام گرفتن از محتوا هستید؟ یا، چند بار توسط یکی از مشتریان آزاد خود از شما درخواست می‌شود که «لحن» رقیبی را که آنلاین دیده‌اند «تطابق دهید»؟ 

شاید شما یک اینفلوئنسر هستید که می خواهید با مخاطبان هدف خود ارتباط برقرار کنید، اما مطمئن نیستید که آیا باید همان کاری را انجام دهید که دیگران انجام می دهند؟

موضوع اینجاست. هنگامی که صدای شخصی خود را ایجاد می کنید، عبارتند از:

 • معتبرتر
 • قابل اعتماد دیده می شود
 • اعتبار بیشتری داشته باشد
 • احتمالاً تعامل بیشتری با مخاطبان هدف شما خواهد داشت

تولیدکنندگان محتوای موفق نه تنها شنیدن صدای شخصی خود را تمرین می کنند، بلکه هر محتوایی را نیز با آن القا می کنند. 

و وقتی نوبت به نوشتن وبلاگ می‌رسد، اهمیت این را می‌دانند که صدای شخصی‌شان چگونه ارزش افزوده دارد. به عبارت دیگر، آنها می دانند که چگونه از دانش صنعت امضای خود در زمینه های خاص برای برانگیختن علاقه استفاده کنند.

بنابراین، سعی نکنید وقتی محتوا تولید می کنید، دیگران باشید. آنها در حال حاضر آنجا هستند. در عوض، خودتان باشید، مگر اینکه بتوانید بهتر باشید.

مخاطبان هدف خود را شناسایی کرده و بشناسید

4. مخاطبان هدف خود را شناسایی کرده و بشناسید

تولید محتوا به خاطر آن یک اشتباه بزرگ تازه کار است. هیچ مخاطب هدفی از ارائه محتوایی که به سادگی برای آنها ارزشی ندارد (یا به جای داشتن یک راه ارتباطی دو طرفه با آنها صحبت می شود) قدردانی نمی کند. آنها می خواهند محتوایی برای آنها ایجاد شود و می خواهند در گفتگو با شما شرکت کنند، نه اینکه احساس کنند شما آنها را “به دست نمی آورید”.

به طور خلاصه، تولیدکنندگان محتوای موفق تلاش می کنند تا مخاطبان هدف خود را بشناسند. آنها می دانند:

 • برای چه سنی می نویسند
 • جمعیت شناسی و جنسیت مخاطبان هدف آنها
 • نکات دردناکی که آنها باید در نوشته های خود به آنها بپردازند
 • چه نکات ظریف زبانی با مخاطبان هدف آنها صحبت می کند
 • چگونه مخاطبان هدف خود را درگیر نگه دارند
 • چه نوع محتوایی فوراً توجه مخاطبان هدف خود را جلب می کند

در فرآیند تولید محتوا – چه آن‌ها این کار را برای کانال‌های شخصی خود انجام دهند و چه برای روسا – با یک هدف نهایی می‌نویسند. آنها می دانند که باید کسانی را که نوشته هایشان را می خوانند خوشحال کنند! بنابراین، مخاطب هدف خود را در درجه اول قرار دهید. یک نویسنده خوب بودن یک چیز است، اما یک نویسنده عالی واقعاً کالاهای بسته بندی کاملی را ارائه می دهد!

از مشتری توضیح بخواهید

به‌عنوان یک تولیدکننده محتوای رسانه‌های اجتماعی یا فریلنسر، چند بار به صفحه نمایش خود خیره شده‌اید، بدون اینکه متوجه شوید مشتری چه می‌خواهد؟ برای حفظ چهره می‌تواند آسان باشد، اما هر سازنده محتوای موفقی به شما خواهد گفت که این یک اشتباه بزرگ است. اگر مطمئن نیستید، باید توضیح بخواهید. اگر تمام جزئیات را فقط برای تحویل نسخه ای که علامت را به طور کامل از دست داده است، بررسی نکنید، به خودتان و مشتریتان آسیب می رسانید.

اطمینان حاصل کنید که در مورد هر بخش از کار در دست شفاف سازی دارید. این شامل مخاطبان هدف، انتظارات و ضرب الاجل می شود. تولیدکنندگان محتوای موفق هرگز از پرسیدن نمی ترسند، اما می دانند که پرسیدن سؤالات درست همان چیزی است که اهمیت دارد!

بنابراین، هنگامی که آن خلاصه بر روی دسکتاپ یا میز شما قرار گرفت، فوراً هر چیزی را که در مورد آن مطمئن نیستید علامت گذاری کنید. سوالات خود را طرح کنید، آنها را از طریق ایمیل ارسال کنید یا یک تماس سریع با زوم انجام دهید تا از طریق خلاصه چت کنید. هرگز از پرسیدن خجالت نکشید. آن را به یک عادت تبدیل کنید!

فراتر از انتظارات

آیا آماده هستید که آن را یک قدم به سمت بالا بردارید و از انتظارات فراتر بروید؟ سازندگان محتوای موفق همیشه این تلاش اضافی را انجام می دهند. آنها می دانند که “OK” همیشه می تواند بهتر باشد.

بنابراین، فراتر از آنچه که فقط انتظار می رود بروید. از کپی کاملا صیقلی، موضوعات کاملاً تحقیق شده و نکات جالب، محتوای خود را تا جایی که می تواند شگفت انگیز کنید. بینش خود را در مورد موضوعات نشان دهید و با ارائه کاری که همه انجام نمی دهند، مخاطبان خود را شگفت زده کنید. به یاد داشته باشید، خوانندگان، مشتریان، یا حتی رئیس شما، همه انتظار دارند که نسخه خوب باشد. با این حال، وقتی شگفت انگیز است.

کنجکاو بمانید

آیا می دانید در دنیای اطراف شما چه می گذرد؟ آیا دائماً مطالب روز را مطالعه می کنید و دانش خود را گسترش می دهید؟ یا در یک حباب سعادتمند باقی می مانید که در آن زندگی راحت و بدون پیچیدگی است؟

تولیدکنندگان محتوای موفق منابع را به صورت روزانه مصرف می کنند. آنها:

 • به پادکست ها گوش دهید
 • وبلاگ ها و سایت های مرتبط با صنعت را بخوانید
 • با اخبار به‌روز باشید (حتی اگر فقط اخبار مهم باشد)
 • از خواندن مطالبی که برای آنها جدید است خجالت نکشید

کنجکاو بودن به عنوان یک تولید کننده محتوا به دلیل دیگری یک حرکت عالی است. همچنین دانش خود را در مورد موضوع خاصی افزایش می دهید که به شما امکان می دهد با اقتدار بنویسید. حتی اگر ساعات کاری شما هر روز مملو از نوشتن است، برای تغذیه کنجکاوی خود وقت بگذارید.

به عنوان مثال، اگر شما یک فریلنسر هستید که بر روی پلتفرم‌های فریلنسری خاص کار می‌کنید، هدف خود را در نظر بگیرید که حداقل یک بار در روز ویدیویی در YouTube مربوط به نکات کار در آن سایت‌ها تماشا کنید. و اگر شما یک بازاریاب دیجیتال هستید، چرا در خبرنامه‌های بازاریابی دیجیتال یا سایت‌های بازاریابی محتوا مشترک نمی‌شوید که مطمئن شوند داغ‌ترین نکات و سرنخ‌ها به صندوق ورودی شما تحویل داده می‌شوند؟

روش تحقیق را بدانید

تولیدکنندگان محتوای موفق می‌دانند که تحقیق قابل اعتماد برای نوشتن قطعات چیزی فراتر از گرفتن اولین نتیجه در گوگل و واقعی خواندن آن است. آن‌ها به منابع اطلاعاتی مختلف، از وبلاگ‌ها، وب‌سایت‌ها و وب‌سایت‌های خبری گرفته تا ویدیوها نگاه می‌کنند تا اطلاعاتی کاملاً جامع و بی‌طرفانه به دست آورند.

زیرا، این واقعاً چیزی است که زمانی اتفاق می‌افتد که شما به سادگی با حداقل منابع برای نوشتن خود مشورت کنید. شما در نهایت محتوای مغرضانه تولید می کنید! و قطعاً مخاطبان هدف شما از هر قطعه ای که خارج از متن نوشته شده است قدردانی نمی کنند.

همچنین، متخصصان تولید محتوا می دانند که وقتی تحقیق می کنند، هدف خاصی دارند که باید به آن رسید. آنها می دانند که نوشته هایشان باید به سؤالات خاصی پاسخ دهد که خوانندگانشان خواهند داشت.

بنابراین، برای اینکه یک تولیدکننده محتوا موفق باشید، باید:

 • همیشه زوایای مختلف را در نظر بگیرید و محتوایی درست و معتبر ایجاد کنید 
 • برای تحقیق وقت بگذارید و زمان تحقیق شما را در نظر بگیرید
 • استفاده از پلتفرم های آنلاین را در نظر بگیرید که می توانند منابع محتوای بزرگ را برای شما خلاصه کنند.

KPI ها را درک و اندازه گیری کنید

تولیدکنندگان محتوای موفق همیشه می دانند که باید با نوشتن خود به نتایج خاصی دست یابند.

برای مثال:

 • یک نویسنده وبلاگ ممکن است هدف داشته باشد که پایگاه فالوور خود را افزایش دهد
 • یک نویسنده محتوای تجارت الکترونیک باید به مشتری برای افزایش فروش کمک کند
 • یک بازاریاب دیجیتال باید سرنخ ها را ایمن کند و مشتریان را از طریق قیف فروش هدایت کند
 • یک اینفلوئنسر می‌تواند به دنبال افزایش دسترسی و تعامل باشد

همانطور که می بینید، هیچ دو تولید کننده محتوا هدف یکسانی در ذهن ندارند. ایجاد محتوای آنها می تواند به اهداف تجاری و KPI مرتبط باشد ، یا می تواند به سمت فرصت های تجاری باشد. در نهایت، اگر می‌خواهید بهترین تولیدکننده محتوا باشید، باید بدانید که KPI شما چیست و چگونه آنها را اندازه‌گیری کنید.

آیا می خواهید مطمئن شوید که ترافیک به سمت وب سایت شما هدایت می شود؟ سرمایه گذاری در گوگل آنالیتیکس مطمئن نیستید که پست‌های رسانه‌های اجتماعی شما جذابیت مناسبی پیدا می‌کنند؟ در آمار و تجزیه و تحلیل خود غوطه ور شوید تا ببینید کدام یک از پست های شما بهترین عملکرد را داشته است.

اهداف خود را معیار قرار دهید، آنچه را که با نوشته‌های خود به دست می‌آورید مستند کنید و ببینید کجا می‌توانید پیشرفت کنید – این قطعاً انواع محتوایی را که ایجاد می‌کنید افزایش می‌دهد.

از آخرین روندهای بازاریابی به روز باشید

بازاریابی دیجیتال همچنان در حال تکامل است و انواع جدیدی از قالب های محتوا دائماً ظاهر می شوند. این بدان معنی است که اگر واقعاً می خواهید یک حرفه ای در زمینه تولید محتوا باشید، باید تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا با آخرین روندهای بازاریابی آشنا شوید.

به‌ویژه تولیدکنندگان محتوای رسانه‌های اجتماعی نمی‌توانند در صدر انواع محتوایی که موج‌های بزرگی در حوزه بازاریابی ایجاد می‌کنند، قرار نگیرند. به هر حال، شما نمی خواهید رقبایتان با یک روند محتوای جدید شما را شکست دهند و بعد به نظر برسند که فقط از موفقیت آنها حمایت می کنید.

شروع کنید به عادت کردن:

 • روزانه با آخرین اخبار بازاریابی دیجیتال در وب سایت ها مطالعه کنید
 • از ویژگی هایی که می توانید استفاده کنید یادداشت برداری کنید
 • امتحان کردن ویژگی‌های جدید در پست‌های اجتماعی خود که در حال افزایش محبوبیت هستند

همیشه به یاد داشته باشید: یک تولید کننده محتوای موفق می داند که می تواند کارهای بیشتری انجام دهد، بیشتر بداند و بیشتر کشف کند. آنها کنجکاو می مانند (نکته بالا را به خاطر بسپارید) و هرگز از یادگیری دست نمی کشند.

قطعه نهایی را مرور کنید

چقدر پیش آمده است که یک قطعه محتوایی را فقط پس از نوشتن آن با آهی آسوده منتشر کنید تا فوراً یک بررسی تند دریافت کنید؟ متخصصان باتجربه تولید محتوا می دانند که نوشتن چیزهای بیشتری از اضافه کردن آخرین نقطه وجود دارد.

 • بررسی املا
 • بررسی گرامر
 • بررسی خوانایی
 • بررسی سرقت ادبی
 • بررسی تعداد کلمات
 • بررسی اینکه آیا هشتگ ها در پست های رسانه های اجتماعی مرتبط هستند یا خیر.

بررسی قطعات نهایی باید فراتر از یک چک املایی سریع باشد. برای اطمینان از اینکه محتوای شما مرتب و بدون خطا است، از برنامه هایی مانند Grammarly یا Hemingway استفاده کنید.

انجام این تلاش تضمین می کند که شما به عنوان یک نویسنده معتبر دیده می شوید و نه فردی که به سادگی در انجام کاری برای انجام آن عجله می کند.

کارهای دیگر سازندگان را به اشتراک بگذارید

آیا این نکته شما را وادار به انجام یک برداشت دوگانه کرد؟ آیا اولین واکنش شما این بود که ما به شما پیشنهاد سرقت محتوا را می دهیم!؟ آروم باش. آنچه ما در تلاش برای انتقال آن هستیم این است که به اشتراک گذاری محتوا از سایت ها یا نمایه های دیگر، به ویژه در زمینه رسانه های اجتماعی، با بینش های ارائه شده توسط شما، می تواند در صورت منطقی بودن، اعتباری را به محتوای شما اضافه کند. 

به عنوان مثال، فرض کنید در حال نوشتن پست های اجتماعی برای طراحی داخلی هستید. شما یک پست خیره کننده در مورد رنو آشپزخانه یکپارچهسازی با سیستمعامل می بینید و فکر می کنید که دنبال کنندگان شما آن را حفر خواهند کرد. بنابراین، چرا این پست باورنکردنی را به اشتراک نگذارید، تگ نکنید و نظر خود را در مورد میزان دوست داشتن این پست باورنکردنی انجام ندهید. 

در حالت ایده‌آل، باید اجازه بخواهید، بنابراین مطمئن شوید که تمام کادرها را علامت زده‌اید و به کسی که به آن تعلق دارد اعتبار بدهید. همکار سازنده محتوا مطمئناً از قرار گرفتن در معرض آن قدردانی می‌کند و ممکن است این لطف را در ادامه به شما برگرداند.

بدانید چگونه خودتان بفروشید

هیچکس شما نیستید و این ابرقدرت شماست. وقتی نوبت به نوشتن می‌رسد، تولیدکنندگان محتوای موفق می‌دانند که نقاط فروش منحصربه‌فردشان چیزی است که آنها را معتبر و معتبر می‌کند.

شما ممکن است هر قسمت از جدا کردن موتور یا طرز پخت یک کیک شکلاتی سه لایه را بدانید، اما واقعیت این است که شما تخصص دارید که دیگران ممکن است نداشته باشند. بنابراین، چه در یک مصاحبه خود را به یک کارفرمای بالقوه بفروشید و چه نیاز به جذب مشتریان به تجارت آزاد خود دارید، نقاط قوت کلیدی خود را بدرخشید. این به شما این امکان را می دهد که واقعاً بازی خود را تقویت کنید و به دنیا نشان دهید که از چه چیزی ساخته شده اید.

شبکه سازی

سازندگان محتوای موفق احتمالاً به شما می گویند که بخش بزرگی از موفقیت های نویسندگی آنها به خاطر مربیان و شبکه آنها است. آنها از بزرگان یاد می گیرند و نصیحت آنها را جدی می گیرند. آنها موفقیت های خود را می بینند و توجه می کنند (و یادداشت می کنند).

بنابراین، چه با دور کاری خود از کوچک شروع کنید، چه به گروه های رسانه های اجتماعی بپیوندید یا شخصاً به شبکه بپیوندید، قبیله خود را پیدا کنید و اجازه دهید آنها الهام بخش نوشتن شما باشند.

یک وبلاگ داشته باشید

اکنون، این مطمئناً یکی از تلاش‌های نویسندگی است که هر سازنده محتوای موفقی به شما می‌گوید سرگرم‌کننده‌ترین است (و احتمالاً به همین دلیل است که ما آن را برای آخرین بار در لیست خود ذخیره کردیم).

یک وبلاگ فرصتی باورنکردنی برای ساختن یک مقاله نوشتاری برای خودتان فراهم می کند. چه برای یک برند خاص بنویسید، چه در مقام یک تأثیرگذار، یا برای وب سایت شخصی خود، یک وبلاگ واقعاً می تواند آب و تاب های خلاقانه را به جریان بیاندازد! همچنین، حفظ یک وبلاگ به شما کمک می کند تا با مخاطب هدف خود ارتباط برقرار کنید و حضور خود (یا مشتری شما) را به راحتی به صورت آنلاین برقرار کنید.

علاوه بر این، از آنجایی که ایده‌های وبلاگ زیادی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را بررسی کنید، وبلاگ‌ها منابع محتوای غنی برای پست‌های رسانه‌های اجتماعی هستند، و هنگامی که یک قطعه نوشتید، می‌توانید تکه‌های کوچکی را برای پست‌های اجتماعی خود بکشید. به عبارت دیگر، وبلاگ نویسی به شما کمک می کند تا برای محتوای اجتماعی خود نیز هوشمندانه کار کنید.


جمع بندی

هنگامی که شما روزانه برای تولید محتوای با کیفیت و ترکیب عادات کلیدی برای تهیه محتوای عالی تلاش می کنید، مسیر شما برای تبدیل شدن به یک سازنده محتوای موفق مشخص می شود. بنابراین، عاداتی را که در بالا ذکر کردیم برای الهام بخشیدن به فرآیند تولید محتوا و استراتژی های بازاریابی دیجیتال در نظر بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه و پرسش

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!