راهنمای راه اندازی کسب و کار اینترنتی پولساز🤑

راهنمای راه اندازی کسب و کار اینترنتی پولساز🤑

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 28 دی 1402

شروع و راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی و تجارت آنلاین بسیار ساده تر از آن چیزیست که شما در ذهن تان دارید. با کمی راهنمایی، شما هم می توانید در عرض چند ساعت، با این نوع تجارت شروع به کسب درآمد و پول سازی کنید. حتی بدون اینکه محصولی را خودتان تهیه و تولید کرده باشید، یا حتی بدون این که یک لیست ایمیل از علاقه مندان به محصول تان یا سایت خود داشته باشید، بله شما می تونید حتی بدون اینکه یک سایت داشته باشید کسب و کار اینترنتی خود را استارت بزنید.

چگونه یک کسب و کار اینترنتی پولساز را آغاز کنیم؟

تنها سرمایه ای که برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی نیاز دارید داشتن شور و علاقه فراوان و بسیار زیاد ، پشتکار زیاد و عزمی راسخ + اعتماد به نفس و در آخر هم یک کامپیوتر یا یک لب تاب و حتی تبلت یا موبایل به اضافه یک اینترنت که نیازی هم نیست که خیلی سرعت بالایی داشته باشد.

اگر این سرمایه های گران قدر را دارید می توانید از همین لحظه کسب و کار و تجارت آنلاین خود را آغاز کنید. در این مقاله نکات ضروری جهت اطلاع افرادی که می خواهند از تجارت آنلاین خود پول سازی کنند را بیان می کنیم. پس بریم شروع کنیم. 

نکته مهم قبل از خواندن این مقاله : خواهش می کنم اگر واقعا به راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی علاقه مندید و سال هاست که دوست دارید برای خودتان یک تجارت آنلاین راه اندازی کنید، پس با دقت کامل این مقاله را مطالعه کنید، مطمعن باشید در انتها حداقل یک مطلب خوب و بدرد بخور یاد خواهید گرفت. ممنون از توجهتون خب بریم به بحث خودمون یعنی راهنمای راه اندازی یک تجارت پرسود آنلاین.

راهنمای راه اندازی کسب و کار اینترنتی پولساز
راهنمای راه اندازی کسب و کار اینترنتی پولساز

مرحله اول: اقدام کنید و هر چه سریعتر محصولتان را آماده کنید.

این خیلی مهم است که شما کسب و کار اینترنتی خودتان را به موقع و در زمان مناسبش راه اندازی کنید. حتی اگر فکر نمی کنید که در آن حوزه خاص مهارت کافی داشته باشید. بیایید با کار روبرو شویم و در حین کار آموزش ببینیم. اگر شما منتظر باشید تا همه چیز را در مورد کسب و کار اینترنتی بدانید و بعد بخواهید اقدام کنید” مطمئن باشید که هرگز شروع بکار نخواهید کرد.

یک قانون طلایی در این زمینه وجود دارد که عبارت است از اینکه : شما کار را شروع کنید و سپس در طول زمان موارد جدید را آموخته و آنها را با موارد قدیمی تر جایگزین کنید و به عبارتی آنها را اصلاح کنید. زمانیکه من اولین کار اینترنتی خود را شروع کردم، باید صادقانه به شما بگویم که هیچ گونه اطلاعاتی راجع به انجام کار نداشتم.

سایت اولیه من بسیار در هم و بر هم بود و هیچگونه امنیتی در اینترنت نداشت. حتی بعد از اینکه من چندین فروش داشتم، نمیدانستم که با مشتریان خود چگونه باید ارتباط برقرار کنم.

3 نکته اساسی در راه اندازی کسب و کار آنلاین
3 نکته اساسی در راه اندازی کسب و کار آنلاین

۳ نکته اساسی در کسب و کار اینترنتی

اما من به مرور زمان با سه نکته اساسی آشنا شدم و عملا با به کارگیری آنها در ادامه کار، توانستم سایتی بسازم که بطور متوسط ۵۰۰ هزارتومان در هفته، درآمد زائی داشته باشد. ( یعنی بیش از ۲ میلیون در ماه ) (این اطلاعات مربوط به سایتی به غیر از سایت آکادمی وبکیما است و قبل از راه اندازی آکادمی وبکیما به این درآمد از اینترنت رسیده بودم) و جالب اینجاست که این روال کسب درآمد” برای حداقل یک سال ادامه داشت که بعد به دلایلی مدل کسب و کارم را تغییر دادم که بعدها در دیگر مقالات آموزش کسب و کار اینترنتی راجع به آن صحبت خواهم کرد.

اگر من منتظر میماندم تا اطلاعاتم در این زمینه کامل شود، ممکن بود که تا حالا نیز کارم را شروع نکرده بودم. اما با توجه به اینکه من اقدام کردم و کارم را شروع کردم، نه تنها توانستم پول زیادی را از کسب و کار اینترنتی به دست آورم، بلکه بطور عملی نیز بسیاری از مشکلاتم را اصلاح و حل کردم. که هرگز نمیتوانستم راه حل آنها را فقط با مطالعه محض، و در لابه لای کتاب ها پیدا کنم. حدس میزنم که شما خیلی دوست دارید که بدانید این ۳ نکته چیست؟

بسیار خوب، فقط قبل از گفتن این ۳ نکته، باید موردی را یادآوری کنم و آن این است که راههای بسیاری برای کسب درآمد از اینترنت وجود دارد، با این حال یکی از آسان ترین این راهها، مشارکت در فروش ( ترویج و تبلیغ محصولات دیگران) می باشد. و اما هم اکنون به تشریح ۳ نکته گفته شده در بالا می پردازیم.

ساخت صفحه فروش محصول
ساخت صفحه فروش محصول

نکته اول: ایجاد صفحه فروش شخصی

هر محصول تولیدی شما ” نیاز به بازاریابی و ارائه ارزشهای آن” به مشتریان خاص دارد. که این مورد در صفحه فروش شما صورت میپذیرد. پس در واقع باید گفت که برای ایجاد صفحه فروش” هر مقدار هزینه کرده و از متخصصین کارآزموده جهت طراحی آن کمک بگیرید” سودکار شما افزایش میابد. اگر برای طراحی صفحه فروش خود” هزینه اولیه را ندارید.

پیشنهاد من این است که از راههای مشارکت در فروش (همکاری در فروش) و کسب درصد خود، آن را انجام دهید. (ایجاد صفحه فروش برای شما از نان شب هم واجب تر است.) اگر شما خودتان تصمیم به ایجاد یک صفحه فروش جهت تبلیغ محصول تان نموده اید” اولین اقدام تان باید این باشد که به سایت های افرادی که محصولی مشابه شما را ارائه می دهند” سری زده و ببینید که جهت فروش محصولت شان از چه تکنیک هایی استفاده می کنند که شما نیز با به کارگیری آن ها” در فروش خودتان موفق گردید.

مثلا عناوین و سر تیترهای آن ها، که از نظر روحی _ روانی اثر خاصی بر مشتری می گذارند” می توانند برای فروش آینده شما نیز بسیار کار گشا باشند. زمانی که اولین پیش نویس صفحه فروش خود را آماده نمودید” باید به نکات کلیدی آن دقت کامل نموده و دوباره متن را با توجه به نیازی از مشتری که می تواند توسط محصول تولیدی شما برآورده شود و همچنین ” تکیه بر همان نیاز و کلمات کلیدی” دوباره نویسی کنید.

زیرا به تجربه ثابت شده است که ۹۹% افراد به عناوین متن و خطوط درشت و کلمات کلیدی ( که بیانگر نیازشان باشد ) توجه میکنند و از خواندن بقیه متن امتناع می ورزند. ایجاد کپی صفحه فروش که توسط شخص شما طراحی شده و یا از طرح صفحات فروش دیگران کپی برداری شده باشد هنر خاصی نیست. و فقط زمانی که شما به کمک این صفحه بتوانید” باهر کلیک” یک عضو و یا یک خریدار محصول داشته باشید” می توان گفت به موفقیت نسبی در کارتان دست یافته اید.

راهنمای راه اندازی کسب و کار اینترنتی پولساز
راهنمای راه اندازی کسب و کار اینترنتی پولساز

در این مرحله نیازی نیست که شما حتما یک وب سایت مناسب داشته باشید. تنها نکته مهم در این مرحله، نوشتن و ارسال پیامها یا ایمیل هایی است که شما جهت ارتباط بهتر با مشتری تهیه می کنید. اگر شما یک وب سایت داشته باشید، می توانید بدون داشتن هیچ گونه مهارت خاصی، محصولات خود را روی سایت قرار داده و با کمک ابزارهایی چون : صفحه فروش _ صفحه تشکر و سیستم اتوریسپاندر ( جوابگوی اتوماتیک به ایمیل اعضا” در زمان مناسب و قدردانی از مشتریان پس از خرید محصول ) به فروش روزانه و پیوسته خود توسعه دهید. ( نرم افزارها وسیستم های مدیریت محتوای رایگانی روی اینترنت موجود است که میتوانید به کمک آنها غالب اولیه سایت خود را طراحی کرده و شروع به فعالیت کنید. مانند نرم افزار سایت ساز وردپرس که با استفاده از آن می توانید یک سایت کامل و حرفه ای طراحی کنید ، می توانید از آموزش وردپرس آکادمی وبکیما کمک بگیرید.)

پس اصلا نگران طراحی سایت نباشید” زیرا هم افراد متخصص و هم سایتهای کمکی هستند که شما را در این راه تنها نخواهند گذاشت (هرچند که ممکن است مقداری هزینه اولیه داشته باشد) و فقط کافی است که شما همواره حضوری فعال و آنلاین در اینترنت داشته باشید. و هدف اصلی از طراحی و داشتن یک وب سایت شخصی ” جهت کسب و کار اینترنتی فقط باید تمرکز روی یک دکمه باشد و آن دکمه این است “همین حالا خرید کنید” همانطور که من آن را بعدها فهمیدم و به وب سایت خودم اضافه کردم. البته امروزه اگر شما به فروش خوبی دست یافتید ” میتوانید از طراحان زبده بخواهید که سایتی پیشرفته ” با تمامی ابزارها _ امکانات و انیمیشن های مختلف برایتان طراحی کنند به نحوی که فروش محصولات تان را به چند برابر رسانند.

یکی از راه های خوب و رایگان آموزش ساخت یک وب سایت ” دیدن ویدئوهای آموزشی در آکادمی وبکیما می باشد که فقط ممکن است چند ساعت وقت شما را بگیرد. پس از طراحی سایت و صفحه فروش تان، شما نیاز به فضای کافی روی اینترنت یا همان هاست، جهت ارائه محصولات خود دارید. همچنین یک نام دامنه مناسب با نوع تجارت تان باید برگزینید.

این مباحث تحت عنوان ” هاست و دامنه ” میباشد و به راحتی میتوانید آنها را داخل کشور و از شرکتهای ارائه دهنده این گونه خدمات، درخواست نمایید. (شما می توانید برای خرید هاست مقاله خرید بهترین هاست ایران و برای ثبت یک نام دامنه حرفه ای مقاله ۱۲ نکته برای ثبت بهترین نام دامنه از آکادمی وبکیما را مطالعه کنید.)

ببین دوست خوبم تو در راه راه اندازی کسب و کار اینترنتی احتیاج به هیچگونه اطلاعاتی راجع به برنامه نویسی و دیگر مسائل جزیی نداری و همواره میتوانی در هر مرحله از کار از افراد و شرکتهای متخصص در این حوزه استفاده کنی ، تو باید روی راه اندازی کار اینترنتی ات تمرکز کنی ، بزار کارهای جزیی را دیگران انجام دهند.

راهنمای راه اندازی کسب و کار اینترنتی پولساز
راهنمای راه اندازی کسب و کار اینترنتی پولساز

من خودم به شخصه، همواره در مشکلات پیش آمده از جستجوها و طرح سئوالاتم در گوگل کمک گرفته ام و هرگاه راه حلی غیر از مورد یافت شده پیدا میکردم، آن راه حل را به دقت بررسی می کردم. ضمن اینکه می توانستم پاسخ سئوالاتم را نیز به راحتی از متخصصین مربوطه دریافت کنم.

در بسیاری از موارد نیز، ویدیوهای مفیدی پیدا می کردم که دقیقا در آنها به مشکل من اشاره می کردند و آن را به صورت دقیق بررسی کرده بود و راه حلی مناسب برای حل آن مشکل داشت. بسیاری از مولتی میلیونرها در این دنیا هستند که نه تنها هیچ تخصصی درباره برنامه نویسی _ طراحی سایت و صفحه فروش _ تنظیم لیست ایمیل و …. نداشته اند بلکه حتی در ابتدای کارشان نمی دانسته اند که به چه کاری عشق و علاقه دارند و باید در چه زمینه ای فعالیت اینترنتی خود را شروع کنند ( باید گفت که سنگ بنای هر کسب و کار اینترنتی در وهله اول عشق و اشتیاق به آن کار است.)

ولی با این وجود و به لطف بودن افراد متخصص و سایتهای آموزشی مناسب در هر مرحله از کار، هم اکنون ماشین پولسازی آنها برایشان شبانه روز و بطور منظم و دقیق خدمت گذاری میکند و از طریق همین کسب و کار اینترنتی توانسته اند پایه های امپراطوری خود را بنا نهند.

 راه اندازی درگاه پرداخت اینترنتی سایت
راه اندازی درگاه پرداخت اینترنتی سایت

نکته دوم: راه اندازی درگاه پرداخت اینترنتی سایت

شما پس از اینکه اقدام به طراحی و ساخت وب سایت، و پس از آن ارائه محصولات دانلودی خود نمودید،( محصولاتی شبیه کتاب الکترونیکی _ فایلهای صوتی مرتبط با کارتان و یا فایلهای ویدئویی ، نرم افزار تولیدی و ….) باید در سایت خود یک درگاه اینترنتی جهت دریافت و واریز وجه حاصل از فروش محصولات تان به حساب بانکی تان ایجاد نمایید. که این مورد را نیز می توانید با مراجعه به یکی از شعبات بانکی که در آن حساب و یا کارت دارید و همچنین کمک گرفتن از درگاه های واسط مطمئن پرداخت و انتقال وجه مثل درگاه واسط زرین پال در داخل کشور که با شبکه شتاب کار می کنند انجام دهید.

البته ناگفته پیداست که شما جهت فروش محصولات تان در خارج از کشور ایران و بصورت بین المللی، باید حتما یک اکانت (حساب) پی پال شخصی داشته باشید. در این صورت و بلافاصله پس از تصمیم گیری مشتری به خرید از محصولات دیجیتالی شما ، و پرداخت وجه آن از طریق درگاه یکی از بانکها، که در سایت شما بارگذاری شده است و تایید پرداخت، بلافاصله محصول مورد نظر قابل دانلود توسط مشتری خواهد بود.

لازم به ذکر است که پروسه پرداخت وجه و دریافت رمز دوم (جهت خرید اینترنتی) از کارت مشتری، فرایندی پیچیده و کاملا امن می باشد که تحت نظارت شبکه بانکی کشور صورت می پذیرد همچنین سیستم شما باید طوری برنامه ریزی شده باشد که پس از خرید محصول دانلودی شما، بلافاصله یک ایمیل تشکر بابت خرید از جانب شما به مشتری ارسال گردد. (این کار موفقیت شما را به همراه خواهد داشت.) یکی از بهترین و شناخته شده ترین گزینه ها جهت فروش محصولات دانلودی شما در سطح بین المللی “کمک گرفتن از سایت” کلیک بنگ” می باشد.

که پس از اینکه در این سایت عضو شدید و لینک دانلود محصول شخصی خودتان را جهت فروش در ویترین آن قرار دادید، این سایت پس از تبلیغات و جذب مشتری، این ترافیک رایگان را به سمت سایت شما روانه میکند. و بابت این کار درصد بسیار ناچیزی از محل فروش شما دریافت میکند.

سیستم همکاری در فروش برای تجارت آنلاین
سیستم همکاری در فروش برای تجارت آنلاین

چگونگی کار سایت CLICK BANK.COM

این سایت به آدرس اینترنتی ( www.clickbank.com ) جهت پرداخت وجه، سیستمی شبیه پی پال دارد. اگر شما محصول دانلودی خود را تهیه،  و لینک دانلود آن را روی سایت کلیک بنک قرار دهید، محصول شما به صورت اتوماتیک به بازار فروش آن اضافه میگرد. اغلب سایتهای مشابه که این کار انجام میدهند، در صورتی که یکی از محصولات شما به فروش برسد ابتدا درصد بالایی از آن را جهت کمیسیون و بازاریابی خود دریافت میکنند.

ولی این سایت خوش سلیقه، جهت تبلیغات خود درصد ناچیزی را برداشته، و مابقی وجه را در اختیار صاحب محصول قرار میدهد و طبق قوانین سایت، در صورتی که تولید کننده محصول، تمایل به ادامه همکاری داشته باشد می تواند تعیین کند که از محل فروش محصول، تا حداکثر ۷۵% وجه” به حسابش واریز گردد. (این برای یک درآمد بیت المللی فوق العاده است.) در مرحله بعد”کلیک بنک ” مشتریان محصول تان را مستقیما به سایت شما هدایت می کند. و در واقع برای شما جذب ترافیک می کند و بعد از این مرحله است که باید نکته سوم کار را برایتان بازگو کنم.

راهنمای راه اندازی کسب و کار اینترنتی پولساز
راهنمای راه اندازی کسب و کار اینترنتی پولساز

نکته سوم: تحویل محصول

مرحله سوم این فرایند، تحویل محصول دیجیتالی شما می باشد. مثلا اگر محصول شما یک کتاب الکترونیکی می باشد، طبیعتا شما باید در صفحه تشکر خود، لینک دانلود محصول را قرار دهید. این همان صفحه ای است که در سایتی مثل کلیک بنک، پس از اینکه مشتری سفارش خرید را میدهد، او را جهت دانلود محصول تولیدی، مستقیما به سایت شما هدایت می کند.

و این چیزی نیست جز اینکه تجارت آنلاین شما، بصورت کاملا اتوماتیک، کار بازاریابی و فروش محصول خود را به صورت شبانه روزی و منظم انجام می دهد و برای شما پولسازی میکند. ( حتی مواقعی که شما در خواب شیرین هستید!) ضمنا اگر محصول تولیدی شما یک محصول فیزیکی باشد( مثلا یک کتاب یا چند دی وی دی آموزشی) وظیفه شما این است که ضمن تشکر از خرید مشتری، پیامی جهت اطلاع از اینکه حدودا چه زمانی طول میکشد که محصول مورد نظر، به دست شان برسد ارسال کنید.

سه نکته ذکر شده در بالا ، نکات اصلی در یک کسب و کار اینترنتی می باشند. و اما …. یک کسب و کار اینترنتی می تواند خیلی گسترده تر از این بوده و درآمد خیلی بیشتری نصیب تان کند. که من جهت اطلاع شما، فقط یکی از ایده های رایج در این زمینه را بیان می کنم. یکی از راحت ترین کسب درآمد، مشارکت در فروش محصولات مشابه، در سایت تان می باشد که ضمن تبلیغ و جذب ترافیک جهت فروش محصولات دیگر، درصد قابل توجهی نیز به شما تعلق میگیرد. (یادتان باشد که سایت بزرگی مثل” کلیک بنک ” از این طریق کسب درآمد می کند ) این یک منبع عالی کسب درآمد جهت هزاران نفر در جهان میباشد.

یک ابزار لازم دیگر را شما باید حتما جهت کسب موفقیت سایت خود، در آن تعبیه کنید که قبلا نیز به آن اشاره کردم و حالا مفصل تر در مورد آن توضیح می دهم، سایت شخصی شما باید دارای سیستم پاسخ گوی اتوماتیک به ایمیل های مشتریان باشد. که در مواقع لزوم، شما یک ایمیل کلی، جهت پاسخ به موردی خاص و یا تبلیغ یکی از محصولات تان به مشتریان خود ارسال کنید و همواره با آنها در ارتباط باشید. این سیستم همیشه دارای خبرهای خوشی برای مشتریان وفادار کسب و کار اینترنتی شما است. به این سیستم “اتو ریسپاندر” گفته می شود و می توانید آن را از سایت های خدمات دهنده مربوط به آن تهیه کنید.

فروش اطلاعات در تجارت آنلاین
فروش اطلاعات در تجارت آنلاین

چه چیزی باید بفروشیم؟

در ادامه این مقاله تجربه راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی توسط آقای ” steven hall ” را می خوانید:

پاسخ این سئوال یک کلمه است… اطلاعات

بله شما با تولید اطلاعات جدید، و فروش آنها می توانید کسب درآمد کنید و اصلا مهم نیست که این اطلاعات چه چیزی می باشد. زیرا همواره گروهی هستند که خواهان آن اطلاعات می باشند. بعنوان مثال، اولین محصول خود من یک کتاب الکترونیکی در رابطه با “هیپنوتیزم” بود که آن را بر اساس یک تجربه عملی، که چندین سال قبل داشتم نوشتم. این کتاب، اگر به عنوان یک کتاب فیزیکی می خواست در کتاب فروشی ها فروخته شود، هرگز امکان نداشت با توجه به  مقرراتی که در این زمینه است، قیمتی بیش از ۱۰ دلار داشته باشد.

در حالی که وقتی به صورت یک محصول دانلودی در سایت من قرار گرفت، اوضاع روند جالبی به خود گرفت که آن را در زیر برای تان تشریح می کنم: در ابتدا، من قیمت این محصول تولیدی را حدود ۳ دلار تعیین کردم. ولی با گذشت ۲ هفته، من هیچ فروشی نداشتم، کمی بعد فکری به ذهنم خطور کرد، مقداری تغییرات در نوشتار کتابم دادم و مطالبی نیز به آن اضافه نمودم، در این مرحله، قیمت ۴۹ دلار (بیش از ۱۶ برابر قیمت قبلی) را برای آن تعیین کردم، و جالب این بود که در همان شب اول من ۲ مورد فروش داشتم.

تبدیل محصولات به صوت و ویدیو برای افزایش درآمد کسب و کار اینترنتی
تبدیل محصولات به صوت و ویدیو برای افزایش درآمد کسب و کار اینترنتی

مدتی بعد نسخه الکترونیکی آن را ارتقا داده و بصورت یک فایل صوتی در آوردم و برای این فایل صوتی هیپوتیزم، قیمتی معادل ۹۷ دلار تعیین نمودم. تقریبا درآمد من از این طریق دوبله شد. در مرحله سوم کارم، چندین فایل ویدئویی را نیز به این محصول صوتیم اضافه نمودم و در نتیجه قیمتی معادل ۱۹۷ دلار برایش تعیین کردم و چون قبلا من سابقه مشارکت در سایت ” کلیک بنک” را داشتم و جذب مشتری از آن طریق را تجربه کرده بودم، توانستم یک ارتش ترافیک را به سمت وب سایت خود جذب کنم پس در مرحله اول، تولید یک کتاب الکترونیکی، سپس تبدیل و ارتقا آن به یک فایل صوتی و در نهایت اضافه کردن، فایلهای ویدئویی مرتبط به آن، مراحل رشد یک کسب و کار اینترنتی فوق العاده را نشان میدهد.

البته در این راستا، لیست نمودن سئوالات و درخواست های مشتریان و ارائه یک سری جلسات پرسش و پاسخ اینترنتی (وبینار) به موقع و مناسب، یکی از ارکان مهم موفقیت شما در این زمینه می باشد. چرا که افرادی که سئوالات خود را از شما می پرسند” می دانند که در کتاب و یا محصول بعدی شما، حتما جواب و راه کار آن را خواهند یافت. زیرا که خود آن ها با طرح مشکلات پیش آمده، به شما در حل مسائل کمک خواهند کرد.

راه کار تجارت و پول درآوردن جهت افراد تنبل:

این گونه افراد چون نمی خواهند وقتی برای تولید محصول خود بگذارند، باید بیشتر در سیستم های مشارکت در فروش، کار کنند و حداقل در ابتدای کارشان، درآمد مناسبی داشته باشند. البته امروزه آن قدر زمینه فعالیت اینترنتی گسترده شده است، که همین افراد هم می توانند محصولات خوبی در هر زمینه ای که علاقه مندی آن ها می باشد تهیه نمایند و فقط کافی است که مقداری به اصطلاح سر کیسه  را شل کنند، چرا که افراد متخصصی در دنیا وجود دارند که کارشان تولید محصول، متناسب با سفارش مشتری میباشد.

به اینگونه افراد ” آزاد کار” یا ” فریلنسر” گفته می شود که متناسب با کیفیت کار _ حجم پروژه و نوع آن ( متنی _ صوتی و یا ویدئویی) قیمت های پیشنهادی شان متفاوت است. لازم است بدانید که چون این افراد در زمینه های مختلفی تخصص دارند، معمولا به صورت یک تیم مجتمع و در قالب یک سایت اینترنتی فعالیت می کنند، و شما در صورت تمایل می توانید با سرچ در گوگل به آنها دسترسی داشته باشید.

کار با فریلنسر ها برای رشد تجارت آنلاین
کار با فریلنسر ها برای رشد تجارت آنلاین

البته از اینگونه افراد متخصص در ایران خودمان نیز خوشبختانه وجود دارد که شما میتوانید با یافتن آدرس اینترنتی شان” به سادگی با آنها ارتباط برقرار نمائید. در اینجا میخواهم داستان مردی بد هیکل و بدون هیچگونه تخصصی را برایتان بازگو کنم که چگونه توانست با قدری ذوق و علاقه به کار، دروازه های ثروت را به روی خود بگشاید.

او فکر می کرد که می تواند در فروش محصولاتی از سایت های موفق در فروش، مثل ” کلیک بنک” که دارای یک سری فایل های ویدئویی هم هستند و با قرار دادن آنها در حساب کاربری خود در سایت “یوتیوب” کسب درآمد نماید. پس ابتدا با عضویت در سایتی مثل ” کلیک بنک” و استفاده از قوانین مشارکت در فروش آنها، به آن ویدئوها دسترسی یافت و آنها را پس از دریافت، و اضافه نمودن اطلاعاتی جامع تر، در اکانت خود در سایت یوتیوب قرار داد و لینک مربوطه جهت دانلود این ویدئوها را نیز به ویترین فروش کلیک بنک اضافه نمود.

بدین ترتیب این فرد خوش اقبال، ضمن جذب ترافیک رایگان، توانست طبق قوانین مشارکت در فروش تا ۵۰ درصد از درآمد حاصله را به حساب خودش واریز کند و این یعنی نصف درآمد حاصله از تولید آن محصول. ( باور نکردنی است…قبول دارید؟)

خلاصه کار انجام شده در بالا چه بود؟

  1. عضویت در سایت”کلیک بنک” و دانلود فایل های ویدئویی مورد علاقه” از این لیست
  2. قراردادن فایل ها در اکانت شخصی در سایت “یوتیوب” و اضافه کردن اطلاعاتی جامع تر، راجع به این ویدئوها
  3. قراردادن لینک دانلود محصول در سایت ” کلیک بنک”.

فقط و فقط همین و بس، به نظر نمیاد که موشک هوا کرده باشد! و نتیجه کار چه شد؟… درآمد چندصد هزار دلاری حتی اگر شما یک فرد کاملا مبتدی باشید، براحتی به ایده های مشابه روش گفته شده، دسترسی داشته باشید. ( فقط با یک سئوال مناسب از گوگل) البته راه اندازی کسب و کار خودتان و قراردادن محصولات شخصی روی اینترنت، درآمد بسیار بالاتر و بهتری خواهد داشت.

زمانی که شما محصول خودتان را تولید کرده و آن را جهت فروش به اعضای زیر مجموعه خود معرفی میکنید، مثل این است که شما ماشین پولسازی خودتان را به راه انداخته اید و در واقع هر زمانی که نیاز به پول داشتید، می توانید فقط با ارسال یک ایمیل به لیست خود و معرفی محصول جدیدتان، شاهد دریافت پول و ثروت از جانب مشتریان خود باشید.

راه های جذب ترافیک برای سایت
راه های جذب ترافیک برای سایت

راه های جذب ترافیک برای سایت

اگر شما یک تجارت فیزیکی داشته باشید باید خیلی خوش شانس باشید که کسی از جلوی مغازه شما عبور کند و تمایل به خرید چیزی داشته باشد. ولی در تجارت آنلاین هیچ گاه نیاز به این مجوز خاص و یا فلان شرایط دست و پاگیر ندارید. مثلا یکی از مزایای اصلی مشارکت در سایتی مثل ” کلیک بنک” این است که شما ضمن کسب درآمد قابل توجه، شمار زیادی از بازدید کنندگان سایت خود را نیز به رایگان خواهید داشت.

در ایران ما نیز می توانید از بعضی سایت های پربازدید چنین کمکی بگیرید، مثلا اگر محصول شما یک کتاب الکترونیکی و یا یک فایل صوتی باشد، می توانید آن را به صورت رایگان و یا فروش، در سایت ” کتاب سبز ” که یکی از سایت های پربازدید داخلی است قرار دهید و از مزایای آن بهره ببرید.

در واقع مزیت اصلی مشارکت با این نوع سایت ها، بعد از مورد جذب ترافیک، هزینه مشارکت با سایت مزبور است که شما آن را پس از فروش محصول تان، پرداخت می نمایید در حالی که در بازار واقعی، شما همواره هزینه تبلیغات و جذب مشتری را باید در ابتدای کار پرداخت نمایید و هیچ گونه ضمانتی نیز برای افزایش ترافیک شما وجود ندارد.

جذب ترافیک با استفاده از گوگل ادورز

یکی دیگر از راه های سریع و آسان (ولی گران قیمت) جذب ترافیک استفاده از تکنیک” گوگل ادورز” می باشد. در این روش” شما با خرید کلمات کلیدی جهت سایت خود و پرداخت هزینه آن به سایت گوگل، در هر جستجوی بازدید کنندگان، زمانی که یکی از آن کلمات کلیدی که در گوگل ادورز تعریف کرده اید سرچ شود، بازدید کننده به سمت سایت شما هدایت خواهد شد. البته خرید این کلید واژه ها نیز به همین سادگی نبوده و معمولا باید در مناقصات شرکت گوگل شرکت کنید تا بتوانید بهترین قیمت را برای کلمات کلیدی پر بازدید پرداخت کنید.

جذب ترافیک با استفاده از شبکه های اجتماعی
جذب ترافیک با استفاده از شبکه های اجتماعی

جذب ترافیک با استفاده از شبکه های اجتماعی

مورد سوم جهت جذب ترافیک به سایت خود، استفاده از سایت ها و شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک می باشد. آگهی های درج شده در حساب های فیس بوکی، اگر از کلید واژه های خوب استفاده کرده باشند، بسیار مورد توجه و بازدید قرار می گیرند. و این همان فرصت طلائی است که شما می توانید از آن بهره گرفته و مشتریانی از هر نوع جنسیت _ سن _ تحصیلات _ طبقه _ اجتماعی و حتی از کشورهای گوناگون، یافته و به سمت سایت خود روانه کنید. به عنوان یک قانون طلائی، باید گفت هیچ چیز نمی تواند مشابه جذب ترافیک رایگان باشد، شما با جذب این ترافیک مقدار زیادی در وقت، صرفه جویی می کنید و در واقع این زمان برای شما حکم پول را دارد.

چرا که شما برای بازدید هر نفر از سایت تان باید هزینه زمان را پرداخت نمائید. راه چهارم جذب ترافیک، استفاده از خدمات سایت ها یا شرکت هایی است که این کار را به صورت سریع و آسان، با ابزارهائی که در دست دارند برای تان انجام می دهند البته این کار نسبتا پر هزینه است. اگر شما پولی را که جهت جذب ترافیک به خدمات دهنده ها پرداخت می کنید بیشتر از متوسط پولی باشد از بازدید کننده های سایت شخصیتان، دریافت می کنید، این به معنی این است که شما پول تان را از دست داده اید و این جاست که شما باید با تولید محصولات جذاب و مشتری پسند ( که منحصرا بستگی به خلاقیت و عشق و علاقه خودتان دارد ) مشکل پیش آمده جهت سایت را با جذب ترافیک و فروش بیشتر جبران نمائید.

بروز نگه داشتن سایت برای موفقیت بیشتر در کسب و کار اینترنتی
بروز نگه داشتن سایت برای موفقیت بیشتر در کسب و کار اینترنتی

بروز نگه داشتن سایت برای موفقیت بیشتر در تجارت آنلاین

همواره سایت خود را تست و پالایش کنید _ تست و پالایش کنید _ تست و پالایش کنید. ۳ بار تاکید بر این جمله نشان دهنده اهمیت فوق العاده آن می باشد. شما به عنوان صاحب یک سایت شخصی، که می خواهید در زمینه های مختلف تولید محصول نموده و کسب درآمد کنید باید این نکته را در نظر داشته باشید که دنیای امروز، دنیای تغییرات لحظه ای می باشد.

داستان ورشکست شدن غول موبایل سازی دنیا، یعنی شرکت ” نوکیا ” و فروخته شدن و الحاق آن به شرکت بزرگ ” اپل” ناشی از همین داستان به روز بودن، یا نبودن اطلاعات است. پس زمانی که وب سایت شما کاملا آماده است و برای شما کار پولسازی را انجام می دهد، آن را به صورت آزمایشی به ۲ نسخه جدید و قدیم تبدیل کنید.(تست A و B) ( البته سعی کنید که تغییرات این ۲ نسخه بیشتر در قالب عناوین و تصاویر اصلی باشد و تغییرات خیلی اساسی نداشته باشد ) و به این ترتیب، ترافیک خود را به دو نیم تقسیم کنید، پس از یک هفته هر دو سایت را بررسی کرده و ببینید کدام یک در کار پولسازی موفق تر عمل کرده اند.

سپس سایت موفق تر را انتخاب و سایت دیگر را حذف کنید. و در طول زمان همواره برای سایت خود چنین آزمایشی را در نظر بگیرید تا از موفقیت کامل کاری برخوردار باشید. دو نسخه ای کردن یک وب سایت (اسپیلت کردن سایت) در واقع یک کار تخصصی است و شما هر زمان که نیاز به انجام آن دارید، باید از شرکتهای خدمات دهنده ی این کار کمک بگیرید. ولی این نکته را در ذهن خود داشته باشید که انجام اینکار، هر چند وقت یکبار، ضامن موفقیت بیشتر شما خواهد بود، و در واقع از هدر رفت کلی پول و درآمد که باید در طول زمان ، برای شما باشد، جلوگیری می کند.

تست A و B برای افزایش فروش سایت
تست A و B برای افزایش فروش سایت

شما می توانید با سرچ در گوگل، ویدیو های آموزشی در این رابطه را یافته و از آنها کمک بسیار بگیرید. به کمک آنها شما باید راه اشتباه دیگران را در پیش نگیرید و هزینه های اضافی پرداخت نکنید.

امیدوارم که اطلاعات گفته شده در بالا، به شما درک بهتری از راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی داده باشد و بدیهی است که من در این مقاله، وارد جزئیات بحث نشدم و فقط هدف من این بوده است که به شما بگویم که ایده تجارت آنلاین یک ایده دور از ذهن نیست، و فقط کافی است که شما تصمیم جدی گرفته، و با عشق زیاد، به کار مورد علاقه تان بپردازید (این را بدانید که در هر کاری، سخت ترین مرحله آن، شروع کردن و استارت زدن است.)

و همان طور که قبلا نیز اشاره کردم، شما نگران جزئیات کار نباشید زیرا در هر مرحله از کار افراد متخصص، آماده یاری رساندن به شما می باشند. شرکتها و افراد متخصص _ خدمات پاسخ گوی رایگان و دقیق موتور جستجوی گوگل به عنوان یک مشاور همیشه همراه _ فایل های ویدیویی آموزشی موجود در بستر اینترنت و مهمتر از همه، سایت های معروف و پولساز برای شما، از جمله همراهان وفادار، در ادامه راه کسب و کار پر رونق اینترنتی شما خواهند بود.

دوست عزیز گرامی ، من مطمئنم که تو میتوانی بهترین و ناب ترین محصولات را تولید، و به مشتریان خود ارائه دهی. و روز به روز در کارت تجربه عملی بیشتری پیدا کنی. تمرکز _ مطالعه و الگو برداری از روش های کسب و کار موفق ترین افراد، که امروزه تبدیل به مولتی میلیونرهای جدید شده اند، نه تنها برای تو اتلاف وقت نیست، که به نوعی صرفه جوئی در فرآیند پیشرفت تو هم می باشد.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه و پرسش

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!