نمایش مطالب پربازدید در وردپرس

آموزش نمایش مطالب پربازدید در وردپرس

منتشر شده در تاریخ : 7 دی 1400

تا به حال شده بخواهید محبوب ترین مطالب یا همان مقالات سایت خود را در صفحه اصلی سایت به کاربران خود نمایش دهید؟ ولی برای این کار معمولا باید یک پلاگین به سایت خود اضافه کنید و با خود گفته‌اید که برای یک امکان ساده نصب یک افزونه کار زیاد درستی نیست و باعث کاهش سرعت سایت می‌شود، خب درست هم فکر کرده‌اید، به همین دلیل در مقاله نمایش مطالب پربازدید در وردپرس تصمیم گرفتیم که در ابتدا آموزش دهیم که چگونه بدون افزونه پر بازدید ترین مقالات وردپرس را نمایش دهید، همچنین در ادامه برای عزیزانی که نمی‌توانند با کدها کار کنند چند پلاگین معرفی کنیم. پس با ادامه این مقاله از سری مقالات آموزش وردپرس و بهترین افزونه های وردپرس همراه وبکیما باشید.

نمایش مطالب محبوب در وردپرس بدون افزونه

در ابتدا برای نمایش مطالب محبوب در وردپرس بدون استفاده از افزونه می‌توانید قطعه کد زیر را در فایل فانکشن چایلدتم سایت خود قرار دهید.

function count_post_visits() {
  if( is_single() ) {
    global $post;
    $views = get_post_meta( $post->ID, 'my_post_viewed', true );
    if( $views == '' ) {
      update_post_meta( $post->ID, 'my_post_viewed', '1' );  
    } else {
      $views_no = intval( $views );
      update_post_meta( $post->ID, 'my_post_viewed', ++$views_no );
    }
  }
}
add_action( 'wp_head', 'count_post_visits' );

پس از آن، قطعه کد زیر را در هر کجای فایل‌های قالب خود که می‌خواهید پست‌های محبوب نمایش دهید، قرار دهید:

$popular_posts_args = array(
  'posts_per_page' => 3,
  'meta_key' => 'my_post_viewed',
  'orderby' => 'meta_value_num',
  'order'=> 'DESC'
);
$popular_posts_loop = new WP_Query( $popular_posts_args );
 while( $popular_posts_loop->have_posts() ):
  $popular_posts_loop->the_post();
  // Loop continues
endwhile;
wp_reset_query();

قطعا برای استفاده از قعطه کدهای بالا باید توانایی کار با توابع وردپرس و زبان PHP و البته HTML و CSS را داشته باشید. برای استفاده از این قطعه کدها راهنمای زیر را با دقت دنبال کنید:

نحوه استفاده از قطعه کد بالا

 1. اولین قدم این است که قطعه کد بالا را کپی کرده و در فایل functions.php چایلدتم سایت خود قرار دهید.
 2. در مرحله بعدی باید قطعه کد بالا را با توجه به سایت خود شخصی سازی کنید.
 3. دقت کنید که می‌توانید به بخش نمایش مطالب محبوب، استایل‌های مورد نیاز سایت خود را اضافه کنید.
 4. اگر فقط کمی با PHP و توابع وردپرس آشنا باشید، استفاده از این قطعه کد برای تان بسیار ساده خواهد بود.

نکات خیلی مهم قبل از استفاده از کد

 1. همیشه قبل از تغییر کد از وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. حتی اگر 100٪ مطمئن هستید که آن را درست انجام می‌دهید، ارزش آن را دارد که اقدامات احتیاطی را انجام دهید.
 2. اگر قصد دارید از این تابع برای بخش‌های مختلف (بیشتر از یک بار) در قالب یا افزونه خود استفاده کنید، برای جلوگیری از هرگونه اختلال در کدها، بهتر است که نام تابع را تغییر دهید.
 3. این تابع تست شده است و در حال حاضر با وردپرس به خوبی کار می کند.
 4. همیشه بهترین کار این است که یک چایلدتم برای سایت خود ایجاد کنید. اگر کدی را به فایل functions.php قالب اصلی سایت اضافه کنید و قالب بروزرسانی شود، تمامی کدهایی که به اضافه کرده‌اید حذف خواهد شد.
 5. اگر نمی‌دانید چایلد تم چیست از مقاله چایلد تم وردپرس چیست استفاده کنید و اگر نمی‌دانید چگونه چایلدتم بسازید از مقاله ساخت چایلدتم استفاده کنید.
 6. در نهایت می‌توانید بدون ساخت چایلدتم برای افزودن کدهای کاستوم از پلاگین Rich Snippets که در مخزن وردپرس قرار دارد استفاده کنید.

دوره 0 تا 100 آموزش طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی

1,59 میلیون تومان

در این دوره از صفر کار را شروع می‌کنیم، ابتدا طراحی UI و UX یک وب‌سایت فروشگاهی را انجام می‌دهیم، سپس طرح UI و UX را با برنامه‌نویسی HTML و CSS و JS به یک قالب استاتیک تبدیل می‌کنیم، سپس طرح HTML,CSS را به یک قالب وردپرس حرفه‌ای تبدیل می‌کنیم، در قدم بعدی قالب را به یک قالب فروشگاهی تبدیل می‌کنیم، در قدم بعدی قالب را با صفحه ساز المنتور سازگار می‌کنیم و در نهایت یک وب‌سایت فروشگاهی کاملا حرفه‌ای خواهیم داشت.

اطلاعات بیشتر

بهترین افزونه های نمایش مطالب پر بازدید در وردپرس

در ادامه مقاله همانطور که قول دادیم، سعی کردیم تا بهترین افزونه های نمایش پست‌های محبوب در وردپرس را معرفی کنیم، سعی کنید متناسب با نیاز خود یکی از این افزونه ها را انتخاب کنید و به سادگی از آن استفاده کنید.


افزونه WordPress Popular Posts

افزونه وردپرس Popular Posts با بیش از 300 هزار نصب فعال یکی از بهترین افزونه های نمایش مطالب محبوب در وردپرس است. این افزونه به شما امکان می دهد پست های محبوب را با شرایط مختلف نشان دهید. می توانید با انتخاب محدوده تاریخ، مقالات پرطرفدار اخیر را نشان دهید. همچنین می توانید بیشترین نظرات یا مقالاتی که بیشترین بازدید را داشته اند را نشان دهید.

نمایش مطالب پر بازدید در وردپرس WordPress Popular Posts
نمایش مطالب پر بازدید در وردپرس WordPress Popular Posts

قابلیت چند ویجت را دارد، به این معنی که می‌توانید یک ویجت را چندین بار به نوار کناری یکسان یا متفاوت اضافه کنید. می توانید CSS سفارشی خود را اعمال کنید، تصاویر کوچک پست، گزیده ها، نویسنده، تعداد نظرات، تعداد بازدیدها و موارد دیگر را نشان دهید.

لینک افزونه: WordPress Popular Posts


پلاگین Top 10 – Popular posts برای وردپرس یکی دیگر از کاندیدای قوی در لیست ما از بهترین افزونه های نمایش پست محبوب است. تا آنجا که به ویژگی‌ها مربوط می‌شود، با پست‌های محبوب وردپرس مطابقت دارد و حتی ویژگی‌های بیشتری را اضافه می‌کند. Top 10 همچنین دارای ویجت و کدهای کوتاه بسیار قابل تنظیم است.

افزونه Top 10 – Popular posts plugin for WordPress
افزونه Top 10 – Popular posts plugin for WordPress

علیرغم نام، می توانید انتخاب کنید که هر تعداد پست محبوب نمایش داده شود. این به شما امکان می دهد محدوده تاریخ را برای انتخاب انتخاب کنید. می‌توانید بازدیدهای پست، نویسنده، خلاصه یا گزیده پست و ریز عکس‌ها را در فهرست پست‌های محبوب نشان دهید. تاپ 10 دارای یک سیستم کش داخلی است تا کمتر به منابع نیاز داشته باشد. همچنین با افزونه های کش وردپرس مانند W3 Total Cache و WP Super Cache به خوبی اجرا می شود.

لینک افزونه: Top 10 – Popular posts plugin for WordPress


افزونه Relevant

Relevant به شما کمک می کند پست های محبوب، مقالات برجسته، محتوای مرتبط و آخرین پست های خود را در وب سایت وردپرس خود نشان دهید. دارای چندین ویجت از جمله یکی برای پست های محبوب و یک صفحه تنظیمات منظم است. می توانید پست های محبوب را با نظرات یا بازدید از صفحه نمایش دهید. همچنین به شما امکان نمایش تصویر کوچک، نویسنده، گزیده و تاریخ پست را می دهد.

نمایش مطالب پر بازدید در وردپرس Relevant

نمی خواهید از ویجت استفاده کنید؟ Relevant همچنین دارای کدهای کوتاه و برچسب های قالب است که می توانید از آنها برای نمایش پست های محبوب در هر نقطه از وب سایت خود استفاده کنید. همچنین می‌توانید بلوک‌های پست را قبل یا بعد از محتوای پست فعال کنید.

لینک افزونه: Relevant


افزونه Trending/Popular Post Slider and Widget

این افزونه به شما امکان می دهد پست های محبوب را در یک اسلایدر، یک بلوک شبکه یا به عنوان یک لیست ساده نشان دهید. به این ترتیب، می‌توانید بهترین محتوای خود را به روش‌های جذاب‌تری نسبت به فهرستی از پیوندها در نوار کناری خود نشان دهید.

افزونه Trending/Popular Post Slider and Widget
افزونه Trending/Popular Post Slider and Widget

همچنین این افزونه دارای صفحه تنظیمات ساده ای است که می توانید محدوده زمانی را انتخاب کنید. این به شما امکان می دهد پست های پرطرفدار را در طول یک سال، ماه یا هفته خاص نشان دهید. این افزونه دارای کدهای کوتاه برای استفاده آسان است که می توانید به پست ها یا صفحات خود اضافه کنید. همچنین می توانید از کد کوتاه در ماژول های افزونه سازنده صفحه خود استفاده کنید. اگر می‌خواهید آن را مستقیماً در قالب خود پیاده‌سازی کنید، می‌توانید از تگ‌های قالب برای این کار استفاده کنید.

لینک افزونه: Trending/Popular Post Slider and Widget


افزونه Display Posts

Display Posts یک افزونه محبوب وردپرس است که به شما این امکان را می دهد تا با ایجاد کوئری‌های سفارشی خود و با استفاده از کد کوتاه، پست های وردپرس را نمایش دهید.

افزونه Display Posts
افزونه نمایش مطالب پربازدید در وردپرس Display Posts

این افزونه به شما امکان می دهد به راحتی محتوای برتر خود را در هر نقطه از سایت خود از طریق کدهای کوتاه به نمایش بگذارید. همچنین با افزونه هایی مانند تعداد اشتراک گذاری شده کار می کند که به شما امکان می دهد بیشترین اشتراک گذاری مقالات خود را نیز نمایش دهید.

این افزونه به شما امکان می دهد پست ها را بر اساس دسته بندی فیلتر کنید و محتوا را بر اساس تعداد اشتراک گذاری و تعداد نظرات نمایش دهید. در پارامتر نمایش خود، می‌توانید گزیده‌ها، ریز عکس‌ها، آواتار نویسنده و موارد دیگر را اضافه کنید.

لینک افزونه: Display Posts


افزونه WP Tab Widget

WP Tab Widget یک افزونه کاربرپسند و سریع وردپرس برای نمایش پست های محبوب در وب سایت شما است. می توانید مقالاتی را بر اساس بازدید از صفحه، نظرات، برچسب ها و پست های اخیر در یک ویجت نشان دهید.

افزونه WP Tab Widget

این افزونه به شما امکان می دهد انتخاب کنید کدام برگه در سایت شما نمایش داده شود و تعداد پست های نمایش داده شده در هر برگه را کنترل کنید. بهترین بخش در مورد WP Tab Widget این است که تنها زمانی پست ها را بارگیری می کند که کاربر روی هر تب کلیک کند.

این باعث می شود افزونه سبک باشد و اطمینان حاصل شود که سایت وردپرس شما بدون کاهش سرعت اجرا می شود. علاوه بر این، گزینه‌های سفارشی‌سازی مختلفی مانند نمایش یا پنهان کردن تاریخ پست، تعداد نظرات، گزیده‌ها و موارد دیگر را دریافت می‌کنید.

لینک افزونه: WP Tab Widget


چی یاد گرفتیم؟

در مقاله آموزش نمایش مطالب پربازدید در وردپرس یاد گرفتیم که چگونه با استفاده از یک قطعه کد محبوب ترین مطالب در سایت وردپرسی خود را به نمایش بگذاریم، همچنین در ادامه سعی کردیم بهترین پلاگین‌های نمایش مطالب پر بازدید در وردپرس را معرفی کنیم تا در نهایت بتوانید این امکان را به سایت خود اضافه کنید.

در انتها اگر سوالی در رابطه با موضوع این مقاله دارید در بخش کامنت‌ها با تیم پشتیبانی وبکیما در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین ساعات جشنواره بلک فرایدی! ... تا 90 درصد تخفیف روی تمامی دوره‌ها ...تخفیف‌تو بگیر!
+
آموزش‌های ویدیویی جدید در یوتیوب